Keresés

Részletes keresés

Steve3221 Creative Commons License 2015.03.05 0 1 5290

Szia kedves tszjk!

A bajai Szent Rókus kórházban csináltattam,mert ez van legközelebb a lakhelyemhez.Mindent finanszírozott az OEP.Mondjuk még csak 17 éves vagyok vagy nem tudom,hogy ez közrejátszik e.A lényeg a lényeg,hogy a családomnak egy fillérébe se került a dolog.Csak a műtét utáni véralvadásgátlókat kellett kifizetni :) Remélem tudtam segíteni!! és köszönöm :)

tszjk Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5289

Szia Steve3221!Én érdeklődni szeretnék,hogy hol csináltattad a műtéted,illetve arról, hogy finanszírozta-e az OEP.Előre is köszi a választ és jobbulást kívánok! :)

Előzmény: Steve3221 (5288)
Steve3221 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5288

Sziasztok fórumtársak! Kereken 1 hete műtöttek laparoszkópos módszerrel lágyéksérvre.Kérdésem az lenne,hogy mennyi után lehet elkezdeni a testépítő jellegű edzéseket? Rengeteg helyen olvasom,hogy 2 hétre rá már lehet..máshol 3-4hét..valahol 6-8..személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi,ezért fordulok hozzátok!! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! Jelenleg szépen gyógyulgatok,mindennapos élet dolgait már könnyedén megcsinálom,jelenleg egy kis duzzanatom van még,de majd visszahúzódik :)

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.05 0 1 5287

Igaza van a fórumtársnak! A vitaminok nagyon fontosak! Személy szerint a Béres actival energia-át

tudom ajánlani, ebben emelt B vitamin tartalom van (B1, B2, B3, B5, B6, B12). Ha Bérest veszel, akkor

csak actival energiát vegyél, mert csak ebben van emelt B-vitamin tartalom. C-vitamin ebben elég kevés van, 

csak 60 mg, ezt külön kell még beszerezni. Vagy veszel csipkebogyót gyógynövényboltban, és egy teáskanálnyit

beáztatsz 3 dl szoba hőmérsékletű vízzel 8-10 órára, leszűröd, és megiszod, abban is sok a C-vitamin.

Előzmény: csigu77 (5284)
golgemáj Creative Commons License 2015.03.05 0 1 5286

Csigu kitartás, tényleg idő kell hozzá. Jó nagy hálót kaptál, és mire elmúlik az érzéketlenség az bizony hónapokba telik, 3 hónap minimum, míg rendesen beépül a háló, illetve hogy gyógyuljanak az érzőidegek, amik sérültek.Vitamint mindenképpen szedj, az gyorsítja a folyamatot, én is szedtem és jól jártam vele, tényleg segít. C vitamin már a műtét után rögtön minél több, a háló rögzülését segíti, ami pedig a idegek gyógyulásában segít az a B6 vagy a B12. Talán az előbbit könnyebben belehet szerezni, mert a B12-t pl. én tablettába nem is tudtam a patikába megvenni, csak injekcióba tudták volna adni. Amíg érzéketlen, igen kellemetlen vele mozogni, olyan mintha valami merev csiszolópapír lenne az ember bőre alatt, vagy ugye nem is érzi azt a részt.

Előzmény: csigu77 (5284)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.05 0 1 5285

Szia!  Szerintem teljes mértékben normális, hogy még fáj, ha néha nyilallgat az is normális. Egyik

ismerősömnek is a vágás alatti részen fájt inkább. Nekem is sokáig fájt azon a

területen, és érzéketlen volt egy kisebb részen, 3 hónap kellett hozzá,

hogy újra érezzem teljesen azt a részt.  Azon se lepődj majd  meg, ha még

4 hónap múlva is bele-bele nyilall. Ez sajnos egy ilyen téma, sokáig tart a gyógyulás,

főleg ha nagy volt a sérv. Kitartás!

 

 

Előzmény: csigu77 (5284)
csigu77 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5284

Sziasztok!

 

5 hete műtöttek lágyéksérvvel. A háló 15X25cm, a vágás 12cm. A heg alatti rész egész nagy területen érzéketlen, a fájdalomról nem is beszélve. A varratszedés óta voltam már az orvosnál, de próbált megnyugtatni, legyek türelemmel, az érzés idővel visszatér, a fájdalom pont ezért van.

Az idegszál regenerálódása meddig tarthat....?

 

Köszönöm!  Mindenkinek jobbulást!

 

 

tszjk Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5283

Köszönöm a válaszod!Mindenképpen utánanézek a dolognak! :)

Előzmény: Törölt nick (5279)
dalmata13 Creative Commons License 2015.03.03 0 1 5282

szeretnék megműteni,most gyűjtenek a műtétre 150.000 ft- ba kerülne.

Előzmény: kredjen (5281)
kredjen Creative Commons License 2015.03.03 0 0 5281

vajon a lovat is megműtik?

Előzmény: dalmata13 (5274)
kredjen Creative Commons License 2015.03.03 0 0 5280

Szerintem is ahogy mondani szokták hogy könnyü,rutinműtét,de ez nem a betegre vonatkozik,hanem az orvosra.

Előzmény: Törölt nick (5271)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.03 0 1 5279

Szia! Számos kórházban végeznek OEP támogatásban laparoszkópos sérvműtétet. Tehát

nem kell érte semmit fizetned, persze biztosítással kell rendelkezned. Ha a 14. kerületi Uzsoki

utcai kórházról van szó, akkor gondolom nem szeretnél a világ másik végére menni egy műtétért.

Ha a helyedben lennék, akkor az illetékes Semmelweis klinikán érdeklődnék a lehetőségekről.

Itt egy link, azt írják, hogy végeznek laparoszkópos sérvműtéteket:

http://semmelweis.hu/sebeszet2/altalanos-informaciok/

Ez a 2. számú sebészeti klinika. Szerintem jó hely, mert ugye a Semmelweis az ország egyik

legnagyobb egészségügyi intézménye, és ugye orvosképzés is folyik ott. Személy szerint voltam már az egyik Semmelweis

klinikán és csak nagyon jókat tudok róluk mondani (nem sebészetin voltam).

Előzmény: tszjk (5278)
tszjk Creative Commons License 2015.03.02 0 0 5278

Sziasztok!Szeretnék tőletek segítséget kérni,hogy hol találok olyan kórházat az országban, ahol OEP támogatottan végeznek laporoszkópiás sérvműtétet?Keresgélek,de egyenlőre nem igazán akadtam olyanra,ami támogatott lenne.Bár az Uzsokiban azt mondták,hogy elméletileg támogatott és nem fizetős. Ti tudtok erről valamit?Nekem évekkel ezelőtt már volt egy normál lágyéksérvműtétem,de nem sok jó emlékem fűződik hozzá.Most a másik oldalamon jött ki,bár még azt sem tudták pontosan megmondani,hogy comb vagy lágyéksérv,mert nagyon határeset. A másik dolog ami miatt szeretném,ha laporoszkópiás lenne,az a gyorsabb felépülés, munkába állás. Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket! :)

Landsmann_ Creative Commons License 2015.03.02 0 0 5277

Semmi pánik. A megbolygatott szövetek egy kiscit meg vannak duzzadva. Majd szépen visszahúzódik.

Előzmény: bazsu97 (5276)
bazsu97 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 5276

Sziasztok! Csütörtök délelőtt műtöttel jobboldali lágyéksérvvel.Laparoszkópos módszerrel.De azt vettem eszre,hogy a sérvem helyén még mindig van egy napon pici dudor,igaz sokkal.kisebb mint az eredeti sérvem,de ott van.Ugyanúgy ezt is visszatudom kicsit nyomni,de mar ugris.is vissza.Egyébként szépen gyógyulok napról napra.Problémám a felépülés folyamán eddig nem volt.Remélem ez normális.Természetesen hálót tettek be.

 

Elöre is köszönöm a válaszokat! 

 

tristen Creative Commons License 2015.03.02 0 0 5275

szegényke !!!!!!!!!! :(

Előzmény: dalmata13 (5274)
dalmata13 Creative Commons License 2015.03.02 0 1 5274

állat is lehet sérves itt pl egy ló :-((

christy070 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 5273

Köszönöm a választ, akkor türelmes leszek. Igen, az ülés nem annyira jó, fekve pl. semmi bajom.  Pedig így is megkaptam már a munkahelyemen, hogy nem volt ez egy kicsit hosszadalmas otthonlét (3hét)? Ezek szerint nemhiába mondta a háziorvosom, hogy a sérvműtéttel 6 hét otthonlétet szoktak javasolni - csak az a baj, hogy ezt nem mindenki teheti meg :( .

Előzmény: Törölt nick (5271)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.02 0 0 5272

Szia! Ezt szerintem az operáló orvostól kellene megkérdezni, az a tuti biztos! Véleményem szerint akár fájhat

jobban is, mert talán már többet mozog, vagy tett egy hirtelen mozdulatot. Nekem a műtét

után nem nagyon fájt, csak később amikor elkezdtem többet mozogni, akkor bizony volt amikor

bele is nyilallt. Pedig előtte nyilallás nem volt. Akkor el is ment a kedvem az élettől,

hogy az elején szinte nem is fájt, akkor meg igen. Így több mint 4 hónap elteltével van,

amikor még néha belenyilall, de aztán ahogy jött el is múlik. Azért kérdezzétek meg a dokitól is, mert

mi csak az egyéni tapasztalatainkat tudjuk elmondani.

Előzmény: ahcs (5267)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.02 0 0 5271

Szia! Bármennyire is próbálják bagatellizálni, hogy a sérvműtét az semmi, az akkor is egy műtét.

Ráadásul azt, hogy egy sérvműtét semmi, általában azok szokták mondani, akiknek soha az életben

semmi közük nem volt hozzá.  Ülésnél az elején még jobban húzódik,

ráadásul ha meg előre is görnyed az ember, akkor meg még inkább. Az ülést egy darabig még nem fogja

tolerálni. Gondolom egy óra ülés után, amikor megpróbálsz felállni, akkor érzed, hogy húzódik a dolog.

Legalábbis én így voltam vele, de ahogy telik az idő ez majd egyre jobb lesz.

 

Előzmény: christy070 (5269)
kredjen Creative Commons License 2015.03.02 0 0 5270

Kétoldali lágyéksérv laparószkóppal műtve.felmerül a kérdés hogy mindkét oldalon fáj vagy csak az egyiken.Szerintem ha csak az egyiken akkor nem valószínü hogy a kapcsok a fájdalom okai.

Előzmény: okun79 (5258)
christy070 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 5269

Sziasztok Kedves Sorstársak!

 

Engem csütörtökön lesz 4 hete, hogy műtöttek jobboldali, kb. dió nagyságú lágyéksérvvel. Háló beültetés nem volt, kb 8-9 centis vágás. Az orvos azt mondta, 4 rétegben van összevarrva. Normális dolog az, hogy még minden mozdulatnál fáj? Ma már elkezdtem dolgozni, bár lehet korai volt. Irodában ülőmunkát végzek, azért mertem belevágni. Valahogy azt gondoltam a műtét előtt, hogy ez a gyógyulási folyamat gyorsabb lesz... Másnak is ilyen lassan gyógyul? 

galaxi46 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 5268

Nekem nem volt olyan, hogy annyira jobban fájt volna, hogy fájdalomcsillapítót kellet volna bevennem, de az ülést bizony nehezebben tolerálta a sebem, mint az állást vagy a járkálást.

Előzmény: ahcs (5267)
ahcs Creative Commons License 2015.03.01 0 0 5267

Sziasztok! Szerintetek az normális, hogy a 6. napon jobban fáj a műtött rész, mint előtte? A férjem az első napokban azt mondta, csak akkor fáj egy kicsit, amikor feláll, most meg már akkor is, ha ül vagy fekszik. A műtét után sem kért fájdalomcsillapítót, és később sem kellett, ma viszont vett be, hogy tudjon aludni.

Nyzso Creative Commons License 2015.03.01 0 0 5266

Köszönöm!Ez sajnos így igaz ahogy írtad,na mindegy megpróbálom kimélni magam ahogy tudom aztán meglátom mi lessz.Remélem helyrejön azért mert ha nem akkor kezdhetem elölről az egészet.

Előzmény: Törölt nick (5265)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.01 0 0 5265

Hát, akkor nem meglepő, hogy fáj. Egyébként szerintem 10 kg is sok még neki. Ha lehet, akkor

minél kevesebbet emelj. Tudom ez munkahelyen nem a legkönnyebb, mert a legtöbb helyen nem

érdekli az embereket, meg a főnököt se mi lesz szegény sérv műtöttel. Sajnos saját példámból

tudom. Amúgy több orvos is fél évet mond a teljes terhelés megkezdésére. Csak hát ez a mai

világban nehezen jön össze. Én konkrétan otthagytam anno egy munkahelyet, mert nem bírtam

volna a terhelést, segíteni még átmenetileg se akartak, pedig lett volna rá lehetőségük.

 

Egyébként a hasonló helyzetekre szokták mondani, hogy bajban ismerszik meg a barát. Amíg

nem kell segíteni, addig megy a haverság, meg a jó pofizás..... meg az érdek ....

 

Jobbulást, meg próbálj meg magadra vigyázni a lehetőségekhez képest!

Előzmény: Nyzso (5264)
Nyzso Creative Commons License 2015.03.01 0 0 5264

Általában próbálok vigyázni,hogy 15kg-nál többet ne emeljek,de sajnos most volt egy kis pörgés a munkahelyemen egy 2-3 tonnás gépet mozgattunk és gondolom néha a nagy cipekedésben több is becsúszott mint 10kg.

Előzmény: Törölt nick (5263)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.01 0 0 5263

Szia! Megerőltetés után még bőven fájhat a vágás, és a környező műtött rész.

Azt nem írtad milyen súlyokkal volt dolgod, meg mit csináltál, így nehéz megítélni a dolgot.

Az biztos, hogy amíg nem szoktál hozzá minden fajta mozgáshoz, addig fokozottabban fogod

érezni a műtött részt. Ha írnál egy kicsit arról, hogy mennyire terheled magad, akkor

könnyebben tudnánk véleményt alkotni!

Előzmény: Nyzso (5261)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.01 0 0 5262

Sajnos csak annyit tudok mondani, hogy keress orvost vagy állami vagy maszek

úton. Esetleg még egy ultrahangot is csináltathatsz.

Előzmény: okun79 (5260)
Nyzso Creative Commons License 2015.03.01 0 0 5261

Sziasztok!

 

Több mint négy hónapja volt a műtétem,kb. két hete nagyon elkezdett fájni az a terület ahol vágtak,már majdnem annyira mint a műtét utáni első két hétben.Megemelhettem magam nyilván azért.Már csökkent a fájdalom de el nem múlik,látni nem lehet,hogy kidudorodna.Mondjuk a négy hónap alatt is maximum egy hónapig voltam fájdalommentes,mindig fájdogált egy kicsit.A dokinak is megmutattam ez idő alatt vagy kétszer aki a műtétet végezte ,mindig azt mondta,hogy mintaszerü a seb és majd elmúlik a fájdalom,de ez most már két hete folyamatosan fáj,ha nem újult ki a sérv akkor ez normális,hogy egy megeröltetés után ilyen sokáig fáj?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!