Keresés

Részletes keresés

Korben Dallas. Világjegy. Creative Commons License 2008.07.05 0 0 7079
Valamikor én is azt hittem, hogy mindegyik hirdetés Érdre mutat itthun!
Nem is értettem sokáig!:-P
Előzmény: szervezkedő (7078)
szervezkedő Creative Commons License 2008.07.05 0 0 7078
Amikor felfedező úton voltam, akkor én két hozzám hasonló aberált, beteg haverommal mentem. Fényképeztem minden házat, telket, amire valami ki volt irva. Azután itthon megnézte a csalad, kivalogattuk melyek tetszenek, majd egy vajdasagi baratom felhivogatta a lefényképezett telefomokat. Ekkor derült ki, volt ahol házvezetöt kerestek, volt ahol eladtak volna valamit, csak nem a házat. A csalad kinyirt volna ha a csomó gyaloglás, hegymaszas után kiderült volna hogy a fenykepek fele hasznavehetetlen. Tehát jobb az ilyenböl kihagyni a gyengébb idegzetüeket.
Előzmény: zoli1979 (7076)
zoli1979 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 7077
Ez bíztató. Köszi.
Előzmény: halacs (7039)
zoli1979 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 7076

Hát az túlzás, hogy beszélem, de azért nem adnak el (Szerbia legmagyarabb környezetében lakom... sokan nem vágják a nyelvet), de azért csak akad leány, aki kedveli az akcentust és a pádezshibákat :) . Erre a túrára nem is lehet becsempészni "hazai"-t, mert a legutóbbi nyaralásnál sem nézték jó szemmel az 1700 kép készítési folyamatát (az egy hetes periódus alatt).
Egyébként is... egy nő nem érti meg az olyan mondatokat, hogy "most arra a hegyre fel kell mennem" stb.. Vagy másképp gondolja.
Azonnal ott volt a gond, hogy nyamvadt fényképekre cserélem és nem törödök vele.... amikor meg ott voltam, arról beszéltek a háziasszonnyal, hogy ki miben főzi a levest. Persze hosszas tárgyalás után a konklúzió az, hogy lábasban. :-)

Tisztelet a kivételnek, mielőtt valaki is megsértődne! Akinek nem inge... 

Tény én se vagyok normális, nem várható senkitől el, hogy ezt egy hónapon át tolerálja.

Előzmény: szervezkedő (7033)
Korben Dallas. Világjegy. Creative Commons License 2008.07.05 0 0 7075
Egy szó mint sok...mivel ingyenes, ki kell váltanyi, de ott és akkor leigazoltatni, hogy az áthúzott kis országocskákba is érvényes!

Oszt jóvan! Szerintem legalábbis...aztán jöhet a fényvisszaverő, az Eü doboz, a tartalékizzó és egyéb ínyencségek!

El se induljon az, aki megretten egy kis jóféle büntitől, mert valamiből ott is meg köll élni, nem?!:-D

Korben, akinek "kiemelték" már Sarajevoban az autóját a helyiek közül cca. 200 makiért
Előzmény: Hümi (7074)
Hümi Creative Commons License 2008.07.05 0 0 7074
Ezt 07. 03.-án írtam a "utazás Horvátországba - merre???" topikba...

"Tegnap a rádióban a külföldi ótós utazásról vertyogtak...felhívták a figyelmet a nemzetközi zöldkártya...és az Európai baleseti bejelentőt lap (kék-sárga) meglétére...bármerre is járunk ejrópában legyen nálunk...valamint minden ótóban annyi fényvisszaverő mellénynek kell lennie az utastérben...ahányan tartózkodnak benne...ezek hiányában irgum-burgum trallala..."

Azaz abba az országokba is ajánlják ahová elvileg nem szükséges...nem biztos, hogy az igazoltató közeg tisztában van a szabályokkal...és mivel a kiváltása ingyenes...
zoli1979 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 7073

* Bosznia-Hercegovina
- Na akkor itt egy csavar: Ha nincs zöldkártyád és be akarsz menni Boszniába, akkor beengednek, de kötnöd kell egy 3 napos biztosítást 30 (!) euróért. Tehát valóban nem szükséges Boszniába a zöldkártya.

Előzmény: Korben Dallas. Világjegy. (7062)
kroberto85 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7072
kroberto85 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7071
Panzió Susaánjban!
kroberto85 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7070
Ezt nézd meg!!!
http:/montenego.5mp.euhttp://www.montenego.5mp.euhttp://www.montenego.5mp.eu
kroberto85 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7069
Ezt nézd meg!!!!
Korben Dallas. Világjegy. Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7068
"Amennyiben ezeknek az országoknak a jele a Zöldkártya nyomtatványon nyomdailag át van húzva - az illető ország jelét (a régi nyomtatványkészlet kifogyásáig) külön fel kell tüntetni a bizonylaton."

Forrás: CLB.hu

Na, mára ennyit erről, inkább tessék készülődni és pízt váltani, de hirtelen, amíg illen ócsó!:-)
Előzmény: tt1150 (7067)
tt1150 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7067
És ezeket a montenegroi rendőr is fogja tudni? vagy büntet mivel a z. karin nincsen feltüntetve?
Előzmény: Korben Dallas. Világjegy. (7065)
tt1150 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7066
Hát igen érdekes ez, email lessz a vége és ha van náluk garancia montiban is akkor lesz írásos nyoma. a régi 2007-es nemzetk.zöld karin még SCG volt most már csak SRB sajnos:-( Még nem volt balesetben részem hála a ... de sosem lehet az ember elég éber!
Előzmény: gabcsi83 (7060)
Korben Dallas. Világjegy. Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7065
"5. Magyar forgalmi rendszámmal és forgalmi engedéllyel ellátott gépjárművel külföldre történő utazáskor a 3. pontban felsorolt országokban, valamint egyoldalú megállapodás alapján Bosznia-Hercegovina, Macedónia, Románia és Szerbia és Montenegró (kivéve Koszovót) területén a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási fedezet meglétét a magyar forgalmi rendszám és a gépjárművön a rendszámtól elkülönítetten, ovális mezőben lévő "H" ország-jel tanúsítja.

6. A fentiektől függetlenül külföldre utazáskor minden esetben ajánlott a Zöldkártya kiváltása. Különösen javasolt a Zöldkártya kiváltása Bosznia-Hercegovinába, Görögországba, Macedóniába, Máltára, Olaszországba, Romániába, valamint Szerbia és Montenegróba történő utazáskor.

7. Minden esetben kötelező kiváltani a Zöldkártyát az alább felsorolt országokba gépjárművel történő utazáskor:

* Albánia
* Andorra
* Belarusz
* Bulgária
* Irán
* Iz
* Moldávia
* Marokkó
* Törökország
* Tunézia
* Ukrajna."

Forrás: PSZÁF

Eszerint azért nem árt, nem? Főleg annak, aki "átruccanna" az albínókhoz!:-)
Előzmény: gabcsi83 (7064)
gabcsi83 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7064
Ha jól emlékszem, de nem merném rá a nyakamat tenni, a zöldkártyán Szerbia is szerepel, ahová érvényes a kötelező, akkor most oda pl kell vagy sem?
Előzmény: Korben Dallas. Világjegy. (7062)
gabcsi83 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7063

Látom bonyolódik a kérdés.

Tőlünk kérték, plusz egy kedves ismerős mesélte, hogy az ukrán határon is rákérdeztek.

Lehet, hogy csak a határőrök szórakoztak mindkét esetben, de nem tudom mit csinálunk, ha azt mondja 600 km-re az otthontól, hogy az autót nem vihetjük be.

De ezek szerint akkor mégsem kérhetik.

 

Előzmény: Korben Dallas. Világjegy. (7062)
Korben Dallas. Világjegy. Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7062
"A Zöldkártya Rendszernek nem az Európai Gazdasági Térséghez tartozó tagországai, mely az országokba utazva nem szükséges a Zöldkártya kiváltása:

* Andorra
* Belorusszia
* Bosznia-Hercegovina
* Horvátország

* Macedónia
* Moldávia
* Svájc

* Szerbia
* Montenegró (kivéve Koszovó)
* Ukrajna"


Forrás: Pénz.hu

Vagyis a rendszám és a "H" matrica elégséges eszerint! Vagy sem?:-P
Előzmény: tt1150 (7059)
velika Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7061

Köszi tt1150 a válaszaidat és az infokat!!!!!!

Ez a szálloda volt a legolcsóbb, amit találtam az utazási irodák ajánlai között.Félpanzióval a 2 személyes légkondis szoba 44900,-/ fő volt. Apartmanokat is majdnem ugyanezen az áron találtam! Nekünk a reggeli és a vacsora majnem megoldja az egész napot, nappal inkább valami helyi dolgokat kóstolgatunk, és azt hallottuk, hogy arra finomak a gyümik.

Strandolni és kirándulni sok felé el akarunk menni.Én szeretném az ország minden zugát bejárni, de ha nem sikerül, akkor jövőre jó ok arra, hogy visszamenjünk:))

Én már az internet segítségével "belehabarodtam", cikiz is a családom!De tudom őket is meg fogja hódítani Montenegro!

Előzmény: tt1150 (7055)
gabcsi83 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7060

Ezek szerint nem egyedi eset. A miénk Aegonos volt. Szerencsére minden sérülés nélkül megúsztuk. Mindenesetre nem tudom mit csinálunk, ha bármi baj van. Nem tudom, hogy ilyenkor mi van.

Amennyire csak tudod, biztosítsd be magad, ha azt mondják okés a papír oda is, kérd meg, hogy írják meg legalább emailben, hogy legyen vmi a kezedben, ha kéne.

Előzmény: tt1150 (7059)
tt1150 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7059
Üdv.
Most néztem meg a zöldkártyát és sehol nincs benne montenegro !!!
Genertel biztosításom van, majd rájuk telefonálok hogy most mi a fene is van?
Mert ha baleset okozója vagyok akkor nincs fedezet és az nagyon sokba is kerülhet!
Előzmény: gabcsi83 (7058)
gabcsi83 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7058

Sziasztok Fórumozók!

Szerda hajnalban értünk haza Montenegróból. Fantasztikus volt!!!!! Mindenkinek csak ajánlani tudom!

Saját autóval mentünk (Szolnok, Röszke, Bielo Polje, Podgorica, Budva), Budva-ban volt a szállásunk a Villa Damonte apartmanházban, a tulajdonosok kedvesek és segítőkészek, a ház tiszta.

Viszont volt 1-2 dolog amire nem számítottunk, leírom, hátha jól jön a most indulóknak.

Nemzetközi zöldkártya: ez ugye az a papír, aminek hála él a  köteleződ külföldön is. Nos amiénk is élt Európa-szerte, még Albániában is, csak épp Montenegróba nem volt jó. Pech, hogy ezt a mentenegrói határőr vette észre először, mázli, hogy egy legyintéssel elintézve a dolgot így is beengedett. Nem tudom, hogy minden biztosító egységeset ad-e ki (gondolom a MABISZ miatt talán igen), de azért érdemes rákérdezni.

ECOTAX: nos erre sem számítottunk, a határnál a környezet védelmében 10€-t fizettünk, ezért cserébe egy matricát kaptunk, melyet fel kellett ragasztani az autó ablakába, olyan, mint az autópálya matrica és 1 évig érvényes. A 8 személyesnél nagyobb autók számára a díj, ha jól emlékszem 30€, ezt is érdemes bekalkulálni.

Rendőrök kétszer állítottak meg minket, mindkétszer Montenegróban, ebből az egyik jogos volt. Szerencsére megúsztuk, mindkétszer, az uramnak jó beszélőkéje van! :) Mindenesetre úgy vettük észre, hogy a bünti ált. 30€, bármit csinálsz, helyben rendezve 20.

BUDVA- JAZ: szép a strand, még hely is volt, de egyik nap még ingyen, másik nap már 2,5€-ért mehettünk be autóval.

Láttam, hogy korábban kérdezte az egyik fórumozó, hogy saját kocsival érdemes-e Albániába átmenni.

Mi Sukobin-nál mentünk át, a határ félelmetes, a montenegrói határőr "Good luck!" kiáltással bűcsúztatott minket, én ettől egy kissé berezeltem, de jó fejek voltak az albán határőrök, 2€ taxot fognak kérni ők is.

A kocsi papírjai legyenek rendben, mert át fogják nézni. Nálunk a forgalmiban szereplő üzembentartót keresték, nem volt egyszerű, de sikerült ,megmagyarázni, hogy ő miért nincs most velünk.

Albánia saját kocsival: nem volt gond, bár a vezetési stílusukkal vigyázni kell, igaz ezt a montenegróiakról ill. a szerbekről is elmondhatnám: sáv nem számít, a duda mindenek felett.

Albániában megnéztük a Shkoder tavat (kissé Macskajaj feeling, de jó :), elmentünk Tiranába, és megnéztük Durres-nél a tengerpartot.

A tengerpart szép és kiépített, úgy ahogy Tirana központja is, de amíg bejutsz a városba, minden idegszáladra szükséged lesz. A városszélen az utak és a közlekedés félelmetes. Megpróbálok feltenni pár képet, de nem bizti, hogy sikerül. Egy a lényeg, ha mész, vigyél magaddal fényképezőgépet, mert meg kell örökíteni!!!! És ha sikerül az út menti húsárusokat lefényképezned, kérlek oszd meg velem, mert nekem nem sikerült... :)

tt1150 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7057
http://www.velikaplaza.com/eng/cjenovnik.html - árlista
Előzmény: velika (7044)
tt1150 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7056
Elfelejtettem odaírni hogy a strand/part rész kb 30-40 méter és kizárolag a száloda vendégei részére van fenntartva(vagy a bliccelőknek hihi:-)
Előzmény: velika (7044)
tt1150 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7055
Hotel Velika Plaža strand részén már fürödtünk(házigazdánk volt ott a karbantartási főnök és így beengedtek a kapun), szép tiszta, fenyőfák a száloda mentén,
apró homokos a strand,relative drága száloda magán házakhoz viszonyítva, a fő úton a száloda elött végig bazárok, sütögetők, gyümölcsárúsok és tele sorokban áldogáló dudálós autóval, ki a strandra megy ki meg jönne vissza a város felé.
Előzmény: velika (7052)
velika Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7054
Hova töltötte fel?
velika Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7053
Ezt a feltöltést kipróbálom én is.
velika Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7052

Hé vitatkozók!

Inkább velem foglalkozzatok, illetve az én kérdésemmel!

vargamarcs Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7051
Na ennyire hülye nem lehetek, vagy mégis? Hogyan kell képet idevarázsolni???????
Előzmény: vargamarcs (7050)
vargamarcs Creative Commons License 2008.07.04 0 0 7050

Na most sikerül???

 

Előzmény: vargamarcs (7049)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!