Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.05 0 0 5410

Ki lehet bírni a dolgot, nem kellemes élmény, de ellenben hamar megvan a felhelyezés - meg a kivétel is.

Amikor már bent van az nem kellemetlen, csak nehézkesebb a mozgás.

 

De egyébként alapjáraton szerintem sehol nem helyeznek fel katétert, mivel az pénzbe kerül a

kórháznak. Egyébként műtét előtt nyilatkozni kell, hogy van-e gondod a vizeletürítéssel, ha nemet mondasz

akkor jó eséllyel nem kapsz katétert. Mondjuk tényleg vannak olyan műtétek, ahol alapjáraton katétereznek,

de ezek a nagyobb, veszélyesebb műtétek. Ja meg herevisszérnél és herevízsérvnél is szoktak katéterezni.

De sérvnél jó eséllyel nem kapsz!

Előzmény: tszjk (5404)
tristen Creative Commons License 2015.04.05 0 0 5409

Sziasztok!

 

Szép ünnepet mindenkinek!

 

 

 

dalmata13 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 5408

ami a katéterezést illeti más okból kifolyőlag de nekem is csinálták.Valszeg a behelyezésnél megsérülhetett a húgycső érzékeny fala.Kivételkor nem volt semmi probléma. A baj akkor kezdődött mikor vizelet kerúlt a húgycsőbe mert akkor égetett mint a parázs.Szerencsére talán csak 2 napig okozott problémát.Ami a katéter behelyezést illeti. Termetes kollégám mesélte,neki is tettek be.Elöször szabadkozott,hogy mégse meg túl kicsi de a csinos nővér megnyugtatta nincs az a kicsi amit meg ne találna.Meg is találta ,kollégám hozzátette hogy ijedtében még a szokásosnál is jobban összezsugorodott.......aztán közösen hasunkat fogva röhögtünk a történeten ,közben ismételgettük:-Ezt a szégyent.....ezt a kib*szott szégyent....:-))

Előzmény: csipkebogyo (5407)
csipkebogyo Creative Commons License 2015.04.05 0 0 5407

Nem fáj, de kellemetlen. Az sokkal jobban fáj amikor a hólyag feszül és hiába szeretnél pisilni, de nem tudsz. A katéter felhelyezésében számomra a kiszolgáltatottság volt a legrosszabb, hogy teljesen cselekvésképtelen voltam és azt az addigi legegyszerűbb tevékenységet is, amit csukott szemmel is meg tudtam tenni (pisilés) akkor képtelen voltam elvégezni. A katétert egy csinos doktornő jelölt és egy érett sexi nővér helyezte fel, de ezt akkor abban a helyzetben nem tudtam értékelni.

Előzmény: tszjk (5404)
csipkebogyo Creative Commons License 2015.04.05 0 0 5406

:D

Előzmény: dalmata13 (5405)
dalmata13 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 5405

na, megtaláltam a régi rajzomat. Így néztem ki mikor Marianna nővér felébresztett.Infúzió ,kacsa....sajnos az oxigén palack lemaradt meg a műanyagcső ami az orromba volt dugva.:-)

tszjk Creative Commons License 2015.04.04 0 0 5404

Na!Ettől a katéter témától is ódzkodom.Van olyan kórház,ahol alapjáraton felhelyezik.Nagyon fáj?Remélem rövid idő alatt fel tudják helyezni,ha arra kerül a sor!

 

Előzmény: csipkebogyo (5403)
csipkebogyo Creative Commons License 2015.04.04 0 0 5403

ha jól emlékszem azt késő délután lehetett, addig adtak infúziót adtak. na meg utána próbáltam közeli kapcsolatba kerülni a kacsával, de sajna katéter lett belőle :(

Előzmény: tszjk (5402)
tszjk Creative Commons License 2015.04.04 0 0 5402

Elméletileg én is olyan 9 óra magasságában kerülnék a műtőbe. :) Inni mennyi idővel a felébredés után lehet?Az éhséget még csak-csak elviselem,de  a szomjúságot nem(simán megiszom napi 3-4 liter folyadékot).

csipkebogyo Creative Commons License 2015.04.04 0 0 5401

én 9-kor kerültem az asztalra, kb. 9.45-10.00-re már a kórteremben voltam, majd éjfélig kisebb-nagyobb megszakításokkal aludtam. Éjfélkor viszont felébredtem és éber és éhes lettem  és ekkorra múlt el a műtéti érzéstelenítés, fájdalomcsillapítás hatása is, piszkosul fájt, de nem értem el a nővérhívót, úgyhogy szenvedtem csendben :) de mp3-al Markos-Nádast hallgattam, ami csillapította a fájdalmat :))

Előzmény: dalmata13 (5400)
dalmata13 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 5400

velem is közölték a műtőasztalon ,hogy hamarosan aludni fogok.Én meg érdeklődve várakoztam ,ugyanis nem voltam cseppet sem álmos.......aztán se kép se hang. Amikor délután kettőkor a nővér felébresztett,pontosabban szólt ,hogy rendesen feküdjek.szóval ezután én már nem tudtam aludni végig ébren voltam egész éjszaka.Talán a reggeli elfogyasztása után aludtam egy félórát,aztán egész nap semmit sőt megint átvirrasztottam az éjszakát,másnap délben hazaengedtek ...... na otthon aztán kialudtam magam

Előzmény: csipkebogyo (5399)
csipkebogyo Creative Commons License 2015.04.04 0 0 5399

A "kikötözés" itt is megtörténik. Mókás volt amikor a két kezemet leszijazva feküdtem ott, mint Jézus a kereszten és tőlem jobb oldalra a szívhangom szólt egy dobozból miután az ujjbegyemre csíptették az érzékelőket :) Majd, hogy elaludjak az asztal feletti nagy, több izzós lámpát a szemembe irányították, lehunytam a szemem mert zavart az erős fény és a következő pillanatban mikor kinyitottam már a kórteremben voltam :)))

Előzmény: tszjk (5398)
tszjk Creative Commons License 2015.04.04 0 0 5398

Köszönöm a biztató szavakat! :) Nekem is volt vagy 25 éve már egy sérvműtétem, de nem túl jó emlékeim vannak róla.Hányni nem hánytam,de kikötöztek és kicsit olyan volt,mintha kómában lettem volna.Érzékeltem a dolgokat,de mozdulni vagy reagálni nem tudtam semmire. Azóta több kisebb műtéten átestem,azoknál semmi hasonló rossz tapasztalatot nem mondhatok el.Viszont akkor csak felszínes altatást kaptam(nem volt tubus sem a torkomban),talán ezért ébredtem könnyebben. A másik amit megfogadok,hogy nem dohányzom előtte már vagy 10 nappal.Egyébként sem szívok el csak napi 3-4 szálat, de ez sem túl jó. :(

Előzmény: csipkebogyo (5397)
csipkebogyo Creative Commons License 2015.04.04 0 1 5397

Nem szerencsére nem volt. Nekem ez volt a második altatásos műtétem (az első vakbél volt vagy 20 éve), mindkét altatás -a körülményeket figyelembe véve- számomra pozitív volt. Beadják a bátorító injekciót, amitől úgy elkábulsz, elálmosodsz, hogy félni sem jut eszedbe amit mondanak azt teszed :)

A műtétet követően pedig szintén kába maradsz és alszol egy fél napon keresztül.

Szóval ne félj, bízz a Gondviselésben, én ezt tettem :)

Előzmény: tszjk (5393)
csipkebogyo Creative Commons License 2015.04.04 0 0 5396

igen oka volt, mert féltek, hogy kihányod. a gyomorba küldött altatógáz egyik lehetséges hatása lehet, hogy ami bemegy ott nagy eséllyel ki is jön. mikor mondták, hogy felkelhetek és próáljak meg járkálni, aggódva kérdezték ,hogy nincs-e hányingerem.

Előzmény: dalmata13 (5394)
tristen Creative Commons License 2015.04.04 0 0 5395

Szia!

 

A műtét utáni állapotnak sem kedvez, ha meg vagy fázva. A tüsszentés, a köhögés és bármi erősen igénybe veszi a lágyékrészt, ami nem kicsit fáj, ..

 

Habár nekem gerinctájéki érzéstelenítés volt, de bizony a műtét előtt az orvos alaposan kivizsgált, többször megkérdezte, hogy jól érzem -e magam, nem vagyok megfázva ...stb....

 

Kitartás!

 

 

Előzmény: tszjk (5391)
dalmata13 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 5394

Végignéztem a névlistát, itt mútöttek engem is.Nekem Szabó főorvos úr csinálta. Sokan Ráth főorvos urat preferálják,mint ember is nagyon szimpatikus főleg a hölgyeknek.Ja és Marianne nővér nekem nagyon bejött........de jól esett megcirógatni a hátsóját......fóleg.hogy még huncutul rá is segített.Ja egyábként ó ébresztett a kórteremben altatás után.Semmi kellemetlen nem volt , ha csak nem az a szag, mint az öngyújtógáz szaga, valami olyasmit éreztem.A legborzasztóbb az volt,hogy semmit enni meg inni nem kaptam másnap reggelig.Na gondoltam kitolok én veletek ,mondtam, fáj a fejem .Tényleg fájt az átélt izgalmak miatt .Kaptam gyógyszert meg vizet .Igenám de ravaszak voltak ,csak egy nyeletnyit engedtek... azt is szivószállal.....valszeg oka volt...

Előzmény: Törölt nick (5379)
tszjk Creative Commons License 2015.04.04 0 0 5393

Köszi szépen a választ és a tippet!Én is megemelem a napi C vitamin adagom. :) Akkor neked nem voltál semmi fuldoklás.Ez megnyugtató! :)

Előzmény: csipkebogyo (5392)
csipkebogyo Creative Commons License 2015.04.04 0 1 5392

Szia!

A műtét után az előkészítőben felébresztik az embert, de arról nem maradt emlékem. Az első emlékem, hogy a nővérek a kórteremben a sérvre súlyt tesznek és betakarnak, azt a napot gyakorlatilag átaludtam.

A teremben volt egy másik beteg, neki pajzsmirigy műtétje volt ami 3 órán át tartott és a műtét után több napig fájt a torka alig tudott nyelni és sokat köhögött. Szerinte a gégén ledugott cső  miatt, talán az irritálhatta/megsérthette a torkát. De Te ettől ne tarts, a sérvműtét kb 45 perc, nekem a torkommal semmi baj nem volt utána.

Én hallgatnék az aneszteziológusra, a sérvműtétet követően köhögni/nevetni borzasztó, a rekeszizom kismértékű összehúzódása is érzékenyen érint. Én a műtét előtt több napon keresztül napi 1500-2000mg C vitamint szedtem, elkerülendő a megfázást.

Előzmény: tszjk (5391)
tszjk Creative Commons License 2015.04.04 0 0 5391

Sziasztok!Tudnátok nekem valamit a műtét utáni ébredésetekről mondani?Hogy éreztétek magatokat?17-én műtenének,de lehet,hogy halasztani kell. :( Az aneszteziológus azt mondta,hogy felső légúti hurutom van (bár nem tudom erre miből jött rá,mert a vérképem jó) így 3 hetet várni akar.A sebész viszont úgy gondolja,hogy addig helyrejövök.Most azért parázom nagyon,mert az altató orvos szerint így nagyon fulladozni fogok ébredéskor,amitől borzasztóan félek. Ráadásul egyáltalán nem biztos,hogy helyrejövök addigra teljesen,mert gyerekek közt dolgozom,akiktől mindent összeszedek(november óta folyamatosan meg vagyok fázva). Szerintetek mennyire rizikós dolog így bevállalni az altatást?Előre is köszönöm a válaszokat! :)

tristen Creative Commons License 2015.04.03 0 0 5390

Szia!

 

Persze, hogy nem baj, sőt! Így teljes a csoportunk, hogy Hölgyek is vannak. Számomra mindig kedves dolog, hogy a férfiakon túl kedves Hölgyek is idelátogatnak.

 

Bármikor, amikor van  időd, írj nyugodtan, mi készséggel válaszolunk :)))

 

 

 

 

Előzmény: csigu77 (5389)
csigu77 Creative Commons License 2015.04.03 0 0 5389

Köszönöm! :)

 

Mivel egy másik betegség okán, véletlenül derült ki a sérv, és 5 nap múlva műtöttek, semmit se tudtam az egészről, csak utána kezdtem kutakodni, és találtam a fórumra.

Mondták hogy nőknél ez a fajta nagyon ritka, de nálam a sok terhesség és hasi műtét miatt nagyon elgyengült a hasfal, így az orvos meg se lepődött rajta - csak én.

Örülök hogy itt van egy csapat, akik hasonló dolgokon mennek keresztül, és megosztják a tapasztalataikat, próbálnak segíteni, tanácsot adni.

Nem vagyok férfi, de remélem nem baj  :)))

Előzmény: tristen (5388)
tristen Creative Commons License 2015.04.03 0 0 5388

Nagyon csinos vagy! :))

Előzmény: csigu77 (5386)
tristen Creative Commons License 2015.04.03 0 0 5387

Kedves Csigu!

 

:))))))))) wow, és wau! :)

 

De jó, örülök Neked! :)))

Előzmény: csigu77 (5386)
csigu77 Creative Commons License 2015.04.03 0 1 5386

Kedves Tristen! :)

 

Bingóóóó! :)  100%nő vagyok :D

Csak Neked: 

 

 

 

Üdvözlettel: Csigu  :)

Előzmény: tristen (5384)
tristen Creative Commons License 2015.04.03 0 0 5385

Szia Parker!

 

Nagyon köszi a gyógytea ajánlót. Fogom inni, mert prosztata és egyéb problémák megelőzésére is jó, tehát a prevenció elengedhetetlen. Na már most, azt azért tudnod kell, hogy ez nem teszi nagyobbá, csak fürgébbé, nekem pedig a nagyobbá tevés a projektem, a fürgeség meg van! :))))))) Ilyen szép kis körülírással le is írtam a dolgok lényegét.

 

Olvastam szaklapokban, hogy aki nincs megelégedve a méretével, annak inkább önérékelési problémái vannak, hiszen, egy nőt "mással" is el lehet juttatni a csúcsra, ... no, ennyit erről. Majd elmegyek pszichológushoz is, .. :))))))

 

És edzem a nyelvem, .. derekasan... :))))

 

Azt gondolom a téma kimerítve.

 

Más:

 

Megvettem az 5percangol magazint, egyelőre szeretem kategória. Majd még nyilatkozom később is, .. :)

 

Kitartás!

Előzmény: Törölt nick (5383)
tristen Creative Commons License 2015.04.03 0 0 5384

Szia Kedves Csigu77!

 

Nem tudom, hogy jól vettem -e az adást, de én azt hittem, hogy férfi vagy, de mivel írtad, hogy a férjedet megijesztetted a szívizomgyulladással, így arra  a következtetésre jutottam, mivel hazánkban egyelőre nem legalizált a melegházasság, hogy Hölgy vagy! :) Bocsi, férfi logika.

 

Én a magam részéről, igen gyors gyógyulást kívánok Neked, mielőbbi kilábalást ebből a szívizomgyulladásból. Na és persze a lágyéksérved sem jöjjön ki, tehát a másik oldalon. Említettem Neked, hogy az általam felvázoltak csupán statisztikák, így korántsem biztos, hogy Nálad is így lesz, sőt, !!!!!!!!!!!!!!!!! 

 

Szóval tényleg mielőbbi gyógyulást kívánok!!!!!!! és valóban kitartás! :)

 

 

Előzmény: csigu77 (5382)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.03 0 0 5383

Gyógynövény teakeverék férfiaknak. Még nem próbáltam konkrétan ezt a teát, de már

több mindent rendeltem tőlük, és beváltak a teák. Véleményem szerint a herbária

teáknál sokkal jobb minőségű. Ez biztos nem okoz gondot.

 

http://gyorgyteabolt.hu/keverek-teak/kisviragu-fuzike-teakeverek-ferfiak-teaja/575/

Előzmény: tristen (5381)
csigu77 Creative Commons License 2015.04.03 0 0 5382

Szia!

 

Elnézést, de napok óta nem tudtam belépni, még facebook-kal sem.

Nincsenek illúzióim, biztos vagyok benne hogy a másik oldalon is várható, a kérdés csak hogy mikor....

Közben a múlt éjjelt a sürgősségin töltöttük, erős mellkasi fájdalommal vittek be, a férjemet halálra ijesztettem, azt hitte nagy a baj. EKG, vérvétel, röntgen.... vírus okozta szívizomgyulladás. Ez még úúúúúgy hiányzott. Húsvét, tavaszi szünet, gyerekek itthon, én meg nyomom az ágyat.... egyedül. :(

 

Üdvözlet, és kitartás!

 

 

Előzmény: tristen (5370)
tristen Creative Commons License 2015.04.02 0 0 5381

Szia Parker!

 

Köszi szépen a válaszodat. Az az igazság, ennek a vízzel működő pumpának (is) van ilyen mandzsetta része, ami felfekszik a lágyékrészre, na már most, ha megpumpálom ugyebár, hogy a kellő nyomás létrejöjjön a pumpán belül, ami ugyebár kifejtené "áldásos" hatását, ez a nyomás az erő- ellenerő eredményeképpen, gondolom igen igénybe venné a lágyékrész azon részét, ahol a háló is még van, .. nem tudom nem érek-e el ezzel a "sporttal" esetleg nagyobb kárt, mint eredményt. Olvastam valahol ilyen jellegű fórumon, hogy a heréket is szinte beszippantja ez a pumpa. Hát szóval nem tudom, ..

 

Cucumber és cukkini nálam nem jöhet szóba, maximum csemegeuborka, ami persze kívánatos, de én szeretnék mondjuk kígyóuborkával járni kelni. Na már most ez szinte lehetetlen, de nem adom fel. :)))))))))

 

Komolyra fordítva a szót, ezek szerint a véleményed az, hogy nem árthat. (?)

 

Gondolkodóba estem, :)

Előzmény: Törölt nick (5380)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!