Keresés

Részletes keresés

1000év Creative Commons License 2011.07.07 0 0 2268

Kedves Betshabé.

 

Nem Neked címeztem. Sajnálom hogy magadra értetted. Személyesen nem ismerlek, tehát nem is tudhatom hogy környezetszennyező vagy-e vagy sem.

Előzmény: bethsabé (2264)
galuszidi Creative Commons License 2011.07.07 0 0 2267

Szia,

 

"Azt írták, hogy én nem óvom a természetet. Mindenben szeretem a szépet, a tisztaságot, a rendet, a fegyelmet.

Maximalista vagyok."

-------------------------

 

Én tudom, hogy pont az ellenkezője igaz, mint amivel megvádoltak!

Remélem, nem lesz 2012-ben világvége!!

A topik témájával kapcsolatban, viszont: nagy kár lenne a virágos kertedért!!!

 

Csak így tovább!!:-)))

 

üdv: galuszidi

Előzmény: bethsabé (2266)
bethsabé Creative Commons License 2011.07.06 0 0 2266

Szia galuszidi!

 

 

-Azt írták, hogy én nem óvom a természetet. Mindenben szeretem a szépet, a tisztaságot, a rendet, a fegyelmet.

Maximalista vagyok.

 

 

Köszönöm galuszidi.

 

 

Üdv.

 

 

Előzmény: galuszidi (2265)
galuszidi Creative Commons License 2011.07.05 0 0 2265

Nézd meg a virágoskertemet!

---------------------

 

Én tudom, hogy szép!:-))))))

Előzmény: bethsabé (2264)
bethsabé Creative Commons License 2011.07.04 0 0 2264

Kedves 1000év!

 

Írod:

"Kedves Betshabé.

 

A legtöbb vallásos ember is úgy áll hozzá, hogy most már úgyis elkéstünk a környezetszennyezés helyrehozásával, úgyhogy nyugodtan szenyezhetem én is a földet. Eközben harsányan hírdetik az ítéletet azokra akik a földet pusztítják. Jelenések11:18. Álszent magatartás ez."

 

 

 

 

 

-Sajnálom, hogy ezt nekem címezted. Nézd meg a virágoskertemet!

 

 

Üdv.

Előzmény: 1000év (2261)
Munchausen Creative Commons License 2011.07.04 0 0 2263

Kedves Bethsabe,

 

-Szerintem már elkéstél. Ezt a környezet szennyezési folyamatot már nem lehet megállítani. Az egyik részről felszedjük a szemetet a földről, a másik részről pedig atombombát gyártunk. Itt csak Isten fog rendet tenni.

 

 

Azert en vitaznek azzal, hogy a szennyezes kovetkezteben kialakult valtozas irreverzibilis folyamatta valt volna, erre egyelore konkret bizonyitek nincs, de meg ha az is lenne, akkor is ugy erzem, hogy mindenkinek kotelessege megtenni minden tole telhetot azert, hogy csokkentse a kornyezeti karokat.

Nem kell itt nagy dolgokra gondolni, szerintem eleg, ha kezdetben az atlag polgar, sporol az arammal, a vizzel, tobbet jar gyalog vagy hasznalja a tomegkozlekedest, ha megteheti recycling dolgokat vasarol, es erre neveli gyermekeit is.

A templomokban is lehetne errol predikalni a hiveknek.

 

 

Előzmény: bethsabé (2260)
Munchausen Creative Commons License 2011.07.04 0 0 2262

Nem valt be, hazafele folyamatosan hegynek folfele kellett tekerni, es mivel valamiert nem tudok lassan menni folfele csak gyorsan rendkivul faraszto volt. Igy meg menet kozben meg van idom megetetni a hollokat is. :-))

 

Előzmény: prophet1 (2259)
1000év Creative Commons License 2011.07.04 0 0 2261

Kedves Betshabé.

 

A legtöbb vallásos ember is úgy áll hozzá, hogy most már úgyis elkéstünk a környezetszennyezés helyrehozásával, úgyhogy nyugodtan szenyezhetem én is a földet. Eközben harsányan hírdetik az ítéletet azokra akik a földet pusztítják. Jelenések11:18. Álszent magatartás ez.

Előzmény: bethsabé (2260)
bethsabé Creative Commons License 2011.07.03 0 0 2260

Szia Munchausen!

 

 

-Köszönöm a választ.  Az álláspontodon én nem akartam változtatni. Csak beszélgettünk.

 

 

Írod:

A magam szereny eszkozeivel probalom csokkenteni a kornyezet terheleset, gyalog jarok be dolgozni ami napi 13 merfold.

 

 

-Szerintem már elkéstél. Ezt a környezet szennyezési folyamatot már nem lehet megállítani. Az egyik részről felszedjük a szemetet a földről, a másik részről pedig atombombát gyártunk. Itt csak Isten fog rendet tenni.

 

 

-Ez már előre le van írva:

 

Jelenések:11:18

 

"És megharagudtak a pogányok, és eljött a te haragod, és a halottak ideje, hogy megítéltessenek, és jutalmat adj a te szolgáidnak, a prófétáknak és a szenteknek, és akik a te nevedet félik, kicsinyeknek és nagyoknak; és elpusztítsd azokat, akik a földet pusztítják."

 

 

Üdv.

Előzmény: Munchausen (2256)
prophet1 Creative Commons License 2011.07.03 0 0 2259

A magam szereny eszkozeivel probalom csokkenteni a kornyezet terheleset, gyalog jarok be dolgozni ami napi 13 merfold.

 

Bicikli!!

Előzmény: Munchausen (2256)
nazuna Creative Commons License 2011.07.03 0 0 2258

Hö ? :-)))

Előzmény: Törölt nick (2257)
Munchausen Creative Commons License 2011.07.02 0 0 2256

Koszonom, igazan kimerito valasz volt. Sokkal jobb mint amiket eddig olvastam, de termeszetesen semmit nem valtozott az allaspontom, tovabbra is elvetem a kreationizmus elmeletet.

 

A magam szereny eszkozeivel probalom csokkenteni a kornyezet terheleset, gyalog jarok be dolgozni ami napi 13 merfold.

Előzmény: bethsabé (2255)
bethsabé Creative Commons License 2011.07.02 0 0 2255

Kedves Munchausen!

 

 

 

"Irod, nem hiszel az evolucioban, az evolucioban nem hinni kell, az evolucio bizonyitasat kell megcafolni, az erre tett erofeszites soran legalabb ismeretekkel gyarapodik a ketelkedo."

 

 

bethsabéválasz | megnéz | könyvjelző 2009.10.25 17:24:11 © (2350)

 

 

 

Üdv.

Előzmény: Munchausen (2249)
prophet1 Creative Commons License 2011.07.02 0 0 2254

Lehet, hogy az olvasó már nem is tudja végigolvasni ezt az írást, mert  egy ártatlannak látszó állapotfüggvény "gondol egyet", és véget vet a világnak.

 

 

Szegény olvasó...:)

Előzmény: nazuna (2253)
nazuna Creative Commons License 2011.07.02 0 0 2253

Mindenki fifyelmét felhívom az előző linkben lévő további linkre, amely abszolút ontopik:

 

Egy rémisztô baljóslat

Rémisztô baljóslat jelent meg a Physical Review D címu folyóiratban 1980-ban, "Gravitációs hatások a vákuumbomlásra és viszont" címmel. Két fizikus, Sidney Coleman és Frank De Luccia baljóslata.

Tudományos körökben addig általánosan elfogadott volt az a nézet, miszerint a Világegyetem mai tere stabil, normális, állandó vákuum. Coleman és De Luccia feltételezte, hogy ez nem így van, ami könnyen elképzelhető. Ha mondjuk az energiaszinteket egy "dimbes-dombos tájhoz" hasonlítjuk, lehet, hogy a felfúvódáskor a gerjesztett vákuum nem tudta leadni minden energiáját, mert belezuhant egy energiagödörbe. Lehet, hogy a mi vákuumunk egy hamis vákuum metastabil állapota. Azaz olyan gerjesztett állapotban van, ami csak látszólag mondható stabilnak. Mint ahogy rádiumatom is stabilnak tűnik évezredekig, aztán váratlanul elbomlik. Vagy például az urán atommag felezési ideje is sok millió év.

Ha így lenne, vákuumunk akármelyik pillanatban elbomolhatna, kisebb energiaszintre törekedve. Az alagútjelenség következtében mindig lesz rá esély, hogy hirtelen ez a vákuum hirtelen egy alacsonyabb állapotba zuhanjon. Ekkor a két energiaszint közötti energia okvetlenül felszabadulna. Elindulna egy újabb, pusztító felfúvódás. Minden megsemmisülne.

Ha vákuumunk állapota gerjesztett is, egy ilyen katasztófának a valószínűsége természetesen nagyon kicsi.

Azonban lehet, hogy az eddig eltelt tíz-húsz milliárd év alatt nem következett be, mégis minden pillanatban volt rá esély. Mint ahogy most, ezekben a pillanatokban is van. Lehet, hogy az olvasó már nem is tudja végigolvasni ezt az írást, mert  egy ártatlannak látszó állapotfüggvény "gondol egyet", és véget vet a világnak.

Minden a vakvéletlen szeszélyén múlik.

 

 

Előzmény: nazuna (2251)
újélett Creative Commons License 2011.07.02 0 0 2252

Nagyszerű kis magyarázat, most írnék ide valamit, de csak ha te olvasnád mert igen szélsőséges gondolatokat váltana ki, ezért nem tehetem.  Az elméleted jó, nem is lehetne cáfolni,  a "szőnyegalá söprés" jellemzőbb a társadalomra mint az igazság keresés illetve elfogadás, na vajon miért :)

Előzmény: nazuna (2251)
nazuna Creative Commons License 2011.07.02 0 0 2251
Előzmény: újélett (2250)
újélett Creative Commons License 2011.07.02 0 0 2250

Naná, hogy jó ez így, igazad van neked is. Sőt tovább mennék,  evolúció  és bibliai teremtés :) Mindkettő megvolt , ha mondhatom ezt ilyen nyersen.

Előzmény: nazuna (2241)
Munchausen Creative Commons License 2011.07.01 0 0 2249

-Igen a fejlettebb civilizáció: Isten, angyalok, szeráfok, kerubok, még Sátán is. Így van, ők avatkoznak bele az életünkbe.

 

Ha tegyuk fel egy okori embernek levetitenenek egy videofelvetelt egy modern harci utkozetrol, bizonyara az angyalok es a demonok osszecsapasarol irna konyvet. Valamikor valakik levetitettek (mivel a jelenesek konyvet Janosnak tulajdonitjak az egyszeruseg kedveert irom igy) Janosnak egy felvetelt es megszuletett a jelenesek konyve, gondolom olvastad.

Irod, nem hiszel az evolucioban, az evolucioban nem hinni kell, az evolucio bizonyitasat kell megcafolni, az erre tett erofeszites soran legalabb ismeretekkel gyarapodik a ketelkedo. Amiben hinni kell az a kreationizmus, mivel azt nem lehet bizonyitani.

Akinek van hite, az le tudja egyszerusiti az eletet, ha talal valami nehezen megertheto, megmagyarazhato dolgot, akkor siman letudja azzal, hogy az Isteni gondviselesnek tulajdonitja. Viszont a ketelkedes nelkul nincs fejlodes, gondolom ismered a sztorit az allatkerti majmokrol es a bananrol?

 

Udv -=Munchausen=-

 

Előzmény: bethsabé (2242)
bethsabé Creative Commons License 2011.07.01 0 0 2248

Kedves Sapphire!

 

Off: -Nagyon jól tudtam, hogy erre gondoltál. Csak tőled is hallani akartam. Jól látod ezeket a dolgokat. De, még nem is akár hogyan vitáznak. Szinte "ölre mennek a hitükért."

 

 

Üdv.

Előzmény: Sapphire_ (2246)
bethsabé Creative Commons License 2011.07.01 0 0 2247

Kedves Munchausen!

 

"Olvastam a bibliat, tobbszor is es hozzaolvastam az apokrif iratokat is, azthiszem ezek ismerete nelkul nem all ossze a kep.

Velemenyem szerint (szigoruan maganvelemeny) a biblia nem arrol szol amit hisznek az emberek, a biblia egy fejlettebb civilizacio foldi latogatasanak es a tortenelmunkbe valo beavatkozasanak a leirasa. Nem biztos, hogy mese."

 

 

Nekem tetszik:

 

http://www.youtube.com/watch?v=urxdYxq4RqA

 

 

 

Üdv.

Előzmény: Munchausen (2234)
Sapphire_ Creative Commons License 2011.07.01 0 0 2246

Azt írtad ugye, hogy Isten nem a cselekedetek által, hanem a hit által ad kegyelmet, hogy ne lehessen kérkedni, ha jól értettem. Erre írtam, hogy hittel is lehet kérkedni. Látni olyat gyakran, hogy vitáznak hívők, hogy kié az igazabb hit, kinek erősebb a hite, kinek az egyháza épül igaz hitre. Ilyen dolgokra gondoltam.

Előzmény: bethsabé (2245)
bethsabé Creative Commons License 2011.07.01 0 0 2245

"De a hittel is lehet kérkedni, vannak akik meg is teszik."

 

 

-Konkrétan mire gondolsz? Talán, egyes emberek (vallási)hite többet ér a másik ember hiténél?

 

Pl:

 

Lukács:18

 

"Két ember méne fel a templomba imádkozni; az egyik farizeus, és a másik vámszedő.

 A farizeus megállván, ily módon imádkozék magában: Isten! hálákat adok néked, hogy nem vagyok olyan, mint egyéb emberek, ragadozók, hamisak, paráznák, vagy mint ím e vámszedő is.

 Bőjtölök kétszer egy héten; dézsmát adok mindenből, amit szerzek.

 A vámszedő pedig távol állván, még szemeit sem akarja vala az égre emelni, hanem veri vala mellét, mondván: Isten, légy irgalmas nékem bűnösnek!

 Mondom néktek, ez megigazulva méne alá az ő házához, inkább hogynem amaz: mert valaki felmagasztalja magát, megaláztatik; és aki megalázza magát, felmagasztaltatik."

 

 

 

Pl: ilyenekre gondolsz?

Előzmény: Sapphire_ (2244)
Sapphire_ Creative Commons License 2011.07.01 0 0 2244

"Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék."

 

De a hittel is lehet kérkedni, vannak akik meg is teszik.

 

"Én nem hiszek az evolúcióban. Az evolúció Darwin elmélete. (fajok eredetéről kialakult elmélete.) Sokan hisznek benne."

 

A darwini evo elméletben nem kell hinni, mert bárki meggyőződhet az igazságáról. Bár ez nem ide tartozik. :)

Előzmény: bethsabé (2239)
bethsabé Creative Commons License 2011.07.01 0 0 2243

Kedves nazuna!

 

 

Off: Köszi a verset. Bár nem szeretem a verseket. Nem vagyok érzelgős és áradozó típus. Életem az objektivitások talaján élem. Elhiszem, hogy jól érzed magad ebben a világban. Én nem érzem jól, bár nincsenek (jelenleg) anyagi problémáim. De nem jelenti azt, hogy várom a világvégét. Nem várom.

 

Üdv.

Előzmény: nazuna (2240)
bethsabé Creative Commons License 2011.07.01 0 0 2242

Kedves Munchausen!

 

 

Írod:

"Olvastam a bibliat, tobbszor is es hozzaolvastam az apokrif iratokat is, azthiszem ezek ismerete nelkul nem all ossze a kep.

Velemenyem szerint (szigoruan maganvelemeny) a biblia nem arrol szol amit hisznek az emberek, a biblia egy fejlettebb civilizacio foldi latogatasanak es a tortenelmunkbe valo beavatkozasanak a leirasa. Nem biztos, hogy mese."

 

 

-Igen a fejlettebb civilizáció: Isten, angyalok, szeráfok, kerubok, még Sátán is. Így van, ők avatkoznak bele az életünkbe.

 

Ezékiel:1:1-28

 

Írod:

Javithatatlan idealista szemlelettel hiszek az emberisegben, hiszek abban, hogy kepesek vagyunk megujulni, azt viszont sajnalatosnak tartom, hogy mindig csak a tragediak bekovetkezte utan leszunk okosak.

 

Csak röviden válaszolok:

 

Jeremiás:10:23

 

"Tudom Uram, hogy az embernek nincs hatalmában az ő útja, és egyetlen járókelő sem teheti, hogy irányozza a maga lépését!

 

Magyarul: Egyetlen egy ember sem tudja a saját lépéseit irányítani, nem még a másét, vagy az egész világét.

 

 

Üdv.

Előzmény: Munchausen (2234)
nazuna Creative Commons License 2011.07.01 0 0 2241

Szerinted nincs langyos, szerintem meg van.  Jó ez így:-)) 

Előzmény: újélett (2237)
nazuna Creative Commons License 2011.07.01 0 0 2240

 

 

Jevgenyij Jevtusenkó: Naggyá lenni

 


Tőle, ki gyógyít és a ki fát vág
és aki az öltönyt varrja nekem -
Elvárom: remekül tegye dolgát,
dolga bármi legyen.
Nem, ne legyen közepes, vacak átlag,
sem a sárcipő, sem a ház.
Bűn a középszerűség, akárcsak
a hazug szó: elfajulás.
Buzdítsa ki-ki magát, hadd
tenne dicsőt, remeket.
Naggyá nem lenni - gyalázat.
Mind naggyá legyetek!

 

 

 

 

Előzmény: bethsabé (2238)
bethsabé Creative Commons License 2011.07.01 0 0 2239

Kedves Sapphire!

 

 

Írod:

Akkor senki nem marad azt hiszem. :)

 

 

-Azért maradnak meg emberek, de nem azért mert megérdemlik. Csak az Isten kegyelméből maradnak meg.

 

Efézus:2:7-9

 

"Hogy megmutassa a következendő időkben az Ő kegyelmének felséges gazdagságát hozzánk való jóságából a Krisztus Jézusban.

 Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;

Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék."

 

 

(Én nem hiszek az evolúcióban. Az evolúció Darwin elmélete. (fajok eredetéről kialakult elmélete.) Sokan hisznek benne.

 

 

Üdv.

Előzmény: Sapphire_ (2236)
bethsabé Creative Commons License 2011.07.01 0 0 2238

Kedves nazuna!

 

 

Kérdezed:

De mil lesz a langyosakkal - aki se nem tökéletesek, se nem gonoszak, csak amolyan izé ... ?

 

-Isten szerint nem lehetnek az emberek "izék".

 

Válaszol neked Jézus Krisztus a Jelenések könyvéből:

 

Jelenések:3:15-17

"Tudom a te dolgaidat, hogy te sem hideg nem vagy, sem hév; vajha hideg volnál, vagy hév.

Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek téged az én számból.

 Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen:

 Azt tanácslom néked, hogy végy tőlem tűzben megpróbált aranyat, hogy gazdaggá légy; és fehér ruhákat, hogy öltözeted legyen, és ne láttassék ki a te mezítelenségednek rútsága; és szemgyógyító írral kend meg a te szemeidet, hogy láss.

 Akiket én szeretek, megfeddem és megfenyítem: légy buzgóságos azért, és térj meg."

 

 

Példabeszédek:2:21-22

 

"Mert az igazak lakják a földet, és a tökéletesek maradnak meg rajta.

 A gonoszok pedig a földről kivágattatnak, és a hitetlenül cselekedők kiszaggattatnak abból."

 

-Nem fontos megfogadni, de ez lesz azokkal akik "izék".

-Nincs több alternatíva.

 

 

Üdv.

Előzmény: nazuna (2235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!