Keresés

Részletes keresés

egy mutáns Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40240

Ha már itt tartunk: az INTj jelent valami publikusat, vagy rá kell jönni?

1m

Előzmény: pint (40238)
egy mutáns Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40239

Ugye a gyök alati mennyiség a vákum valami fizikai paraméterei. Ezért vákumban ehhyi a fénysebesség. Üvegben, vízben meg más. Nem tudom, ezek a paraméterek hogyan változtathatók, de ha változtathatók, változik a fény sebessége is abban a közegben. Ha benne vagyok a közegben, miért ne tudnám mérni. (Mondjuk üvegbe öntve valóban nehéz lenne, leginkább a légvétel. )

1m

Előzmény: TEODOR (40236)
pint Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40238
adatlap, ha már előkerült. szerinted az összes többi szó, ami ott van, az mi? esetleg lehet, hogy az a szöveg ott nem teljesen komoly? netán egy kis logikai csavar van benne? afféle szellemi játék?

másik kérdés: milyen rövid kell legyen egy szöveg ahhoz, hogy te ne tudjál abból egy nem reprezentatív részletet kiemelni? milyen rövid kell legyen egy szöveg ahhoz, hogy te azt képes legyél egészében felfogni?

javaslatom: a "speciális relativitáselmélet" kifejezésből emeljük ki az "ál" és "vitás" szavakat, és jelentsük ki, hogy az elmélet már nevében is álságos és vitatott.
Előzmény: Bign (40235)
egy mutáns Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40237

Nem erre gondoltam. Hanem arra, hogy egy dolog értelmezni valaminek, adott esetben a fénynek a sebességét, mint fogalmat, valamiféle dx/dt alapon, és egy másik dolog kiszámolni annak az értékét bizonyos körülmények között (pl. vákumban vagy egyéb közegben, mint idézted), a rá vonatkozó hullámegyenletből. Ez nem a definíciója, sem a jelentése a fénysebességnek, hanem az elektromágneses hullám terjedési sebességének az értéke. Pl. azon elmélet szerint, amiben a fény egy elektromágneses hullám, ez persze a fénysebesség.

1m

 

Előzmény: TEODOR (40231)
TEODOR Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40236

Ha még emlékszel ha olvastad már egyszer beirtam azt hogy mitől függ a fénysebesség , hát az alábbi képlettől függ vagyis a képlet tartalmától.

Ez a sebesség független minden szemlélőtől minden forrástól ez a sebesség a tér alapvető tulajdonsága.

Ha változik a gyök alatti menyiség akkor a fénysebessége is változik , de ezt a változást nem lehet kimérni mivel rendszeren belül vagy.

Előzmény: egy mutáns (40227)
Bign Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40235
"Nem lett volna egyszerűbb egy számot írni?"

Nem. Talán azzal kéne kezdeni, hogy oda figyeljünk mit állít a másik és azt cáfoljuk
(ha tudjuk), ne mást.
Akkor esetleg az érvek még érnének is valamit.
Ha esetleg idézni tudod, hol vontam kétségbe a relativitás elméletének matematikai eszközeit, esetleg még jogos is lenne a felvetése.

Amint írtam aki önmaga demonstálta, hogy hazudós, az nekem ne adjon feladatot olyan céllal, amivel beskatulyáz (mi közben kijelenti, hogy nem szereti a beskatulyázást). Lásd. pint adatlap.

Élje ki a tanulóin hajlamait (ha vannak).
Előzmény: Caledoni (40209)
Caledoni Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40234

És megint megjegyzem, mennyire nevetséges nyelvi (és magyar nyelvi) csavargatással magyarázni egy fizikai modellt.

 

Egyedül Te érted úgy, ahogy. A világ egyetemei viszont úgy, ahogy kell. Belinkeltem már pár oldalt, figyelmen kívül hagytad mind, csak újra és újra visszatérsz egy magyar mondathoz, amit megpróbálsz kicsavarni. Ez az, ahogy nem lehet vitatkozni. Belemagyarázunk valamit valamibe, és a nagyszámú ellenpélda nem számít?

 

Csak a magam szórakoztatására, itt van pl, hogy látják ezt a világ túloldalán:

 

Sydney

25. oldal alja, (64)

 

 

 

Előzmény: Gézoo (40229)
Caledoni Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40233

Ez jó, már jogászkodsz is.

 

Marhára félreérted azt a törvény szelleme dolgot is, úgy tűnik. A törvény szelleme ugyanis azt sugallná, hogy aki nem követte el a bűncselekményt, az ne üljön érte. Így legfeljebb a betűje szerint ülhetnek...

Előzmény: Gézoo (40228)
pint Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40232
ez kurva komoly lett. egyszerre irreleváns, alávaló és zavaros. mindig van út fefele.
Előzmény: Gézoo (40228)
TEODOR Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40231

Ez az EM hullámok terjedésének a képlete.

 

Vagy a fény valami más?

 

Nem valami szerint , hanem Maxvel-i elmélet  szerint .

Előzmény: egy mutáns (40227)
pint Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40230
na várjunk csak. a gézoo féle nyelvészetben másképp viselkedik a -ban és a -ben? mert az igazi nyelvészetben ez ugyanaz.
Előzmény: Gézoo (40229)
Gézoo Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40229

Te nagyon észosztó, te!

 

  Jegyezd már meg:  "-ben" és "-ből"  a két vitatott rag!

 

  Kétszer nekifutottál, és mindkétszer elrontottad..  Figyelj már egy kicsit!

Előzmény: pint (40226)
Gézoo Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40228

Szia!

 

 Betű szerint a Móri gyilkosságokért életfogytiglanosok ártatlanok, a teféle törvény szellemed miatt mégis elítélték őket.

 

  A betű szerinti törvény egy és változatlan, az ellenkezőjeként értelmezett

szerint már azóta előkerültek az igazi gyilkosok, és a gyilkos fegyverek is..

 

  Még jó, hogy a törvény betűje nem úgy változik mint ahogy az értelmezése.

 

 

Előzmény: egy mutáns (40223)
egy mutáns Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40227
Ez nem annyira a definíciója, mint inkább annak számszerű értéke egy valamely elmélet szerint. 1m
Előzmény: TEODOR (40224)
pint Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40226
értem. tehát a gézoo elméletben minden más rag jelentheti adott esetben ugyanazt, de a -ból és a -ban nem.

lássuk:

igazában nem a magyar nyelv finomságait kéne itt kutatni,
igazából a matematika nyelve lenne a fontos, mert a fizikát abban beszélik
Előzmény: Gézoo (40222)
Gézoo Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40225
"A tények nevei nem szitokszavak."

 

   Legyen néked, mit kívántam! 

 

   Neked nem mondta anyukád, hogy ne hazudozz?? Még soha nem mentem modi-hoz azzal, hogy nem értettek velem egyet..

 

  De azzal már többször, odaidézve az eredeti szöveget, ha szidalmazott itt valaki.

 

   Volt, hogy kitiltották, volt hogy nem, hanem csupán figyelmeztették.

 

 

 

 

Előzmény: Mungo (40221)
TEODOR Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40224

 

Az én olvasatomban ez jelenti a fénysebességet, lehet hogy más másként értelmezi.

egy mutáns Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40223

Van ugye a betű szerinti értelmezés, meg a szöveg értelme szerint való értelmezés. Úgy értem, a mondandó kihámozása a szövegből.

A törvényi passzust is lehet betű szerint értelmezni, meg a jogalakotói szándék szerint. Ez utóbbi a helyesebb, mégha el is tér a betű szerintitől, különösen ha nem jogvitáról, hanem fizikai elvekről van szó.

1m

Előzmény: Gézoo (40218)
Gézoo Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40222

Szia Pint!

 

  Ezt is elrontottad, próbáld újra!

 

   "-ben" és "-ből"  a két rag..

 

Legalább ezt idézd pontosan!

Előzmény: pint (40220)
Mungo Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40221

Sajnos most sem tudok egyetérteni veled.

A tények nevei nem szitokszavak.

 

Ha most kellőképpen nekikeseredtél, hogy már megint nemértenek egyet veled, akkor a szokásos módszer: elaraszolsz a moderátorokhoz és elintézed néhány napra a pihenőmet.

Addig is nyugodt lehetsz, kevesebb kritika ér.

Előzmény: Gézoo (40218)
pint Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40220
látunk itt egy fél oldalt, aminek lényege: az egyes ragok mást jelentenek, ergo soha nem forulhat elő, hogy két eltérően ragozott szó ugyanazt jelentse. ez a gézoo féle nyelvtudomány.

nézzünk egy példát:

a medve mézről álmodik
a medve mézzel álmodik

e két mondat nyilván teljesen mást jelent, hiszen más a rag. gratulálok, gézoo mester, nyelvészetben is maradandót alkottál.
Előzmény: Gézoo (40218)
Caledoni Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40219
Nyelvészkedés for president!
Előzmény: Gézoo (40218)
Gézoo Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40218

Kedves Mungo!

 

  Mint írod, számodra a trágár szidalmazás ész érv. Értem.  A ragozás puszta hóbort.

Ezt is értem.

   Csak azt nem értem, hogy miért szelektív ez a fajta érzékenységed?

 

Mert amikor leírod, hogy pl.:

 

"Nem gondolnám, hogy szimpla ellenszenv mozgatná a beírásaimat."

 

  Ragozol, és helyesen! Szavakat használsz, és ezeket is a mondatba illően.

 

  Akkor Einstein posztulátumaiban miért nem érthetőek a ragok számodra?

 

  Miért állítod, hogy a "-ben" és a "-ből" ragoktól a szó értelme azonos ?

 

  Csak azért, hogy logikátlanul ellent mondthass, és ragaszkodhass a specrel

félreértelmezéséhez, - gondolom- mert ha nem így lenne akkor az elsők között törnél lándzsát a ragok helyességéért.

 

   Kívánom neked, hogy mindenki a te szerinted ész érvekkel köszöntsön életed végéig, és azon túl is.

 

   Talán egyszer valamelyik utódod megérti, hogy mi a különbség az ész érvek és a szitokszavak között!

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Mungo (40191)
mmormota Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40217

A feladata azt jelzi, hogy az ő értékrendjében az a valaki, aki meg tud oldani egy bizonyos matematikai feladatot.

 

Nem egészen. Aki meg tudja oldani, az olyan valaki, akinek van esélye megérteni a specrelt, ami egy matematikai modell. Olyan valaki, akivel lehet errő a kérdésről értelmesen vitatkozni.

 

Ez nem értékítélet, nyilván nem attól függ egy ember értéke, hogy tud ezt vagy azt. 

 

Más viszont a helyzet mint vitapartner megítélésében. Te szívesen beszélgetnél sakkelméletről valakivel, aki nem tudja hogyan lép a ló? :-) 

Előzmény: Bign (40208)
TEODOR Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40216

http://www.bjkmf.hu/tanszekek/matek/grav2.html

 

 

Egy válasz a lehetséges sok közül.

Előzmény: Bign (40195)
Caledoni Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40215
3. A specrel rossz. Matematika nélküli elméletre kell cserélni.
Előzmény: egy mutáns (40212)
TEODOR Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40214
Én a felénél is kevesebbet értek belőle de biztosan igy van .
Előzmény: TEODOR (40213)
TEODOR Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40213

http://www.uni-miskolc.hu/~www_fiz/fiz2b/node25.html#SECTION00042000000000000000

 

A sok képletet szeretőknek .

Helyenként mefigyelhető az a tény , hogy ahol vektorokkal számolnak ott az a kicsi buta nyil fentvan a betű felett.

egy mutáns Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40212

Érdemes ezt a képet árnyalni.

1. a specrel tökéletes. Ez azt jelenti, hogy van két olyan tapasztalat, amit axiómává tesz, és erre tökéletes rendszert épít. Annyiban tökéletes, hogy nincs benne ellentmondás, és a természeti jelenségek széles körét valamekkora pontossággal lehet vele megjósolni. Ezért nem is kell tökéletesíteni, legfeljebb ki lehet egészíteni újabb és újabb példákkal, tételekkel.

2. A specrel nem tökéletes.  Hiszen nem ír le minden természeti jelenséget, azokat is csak bizonyos pontossággal. tehát tökéletesíteni kell. Ez nem azt jelenti, hogy kijavítjuk a hibáit, hanem az alapfeltételeit tökéletesítjük, és ezekre új elméletet dolgozunk ki. Vagy valami hasonló.

1m

Előzmény: Bign (40200)
pint Creative Commons License 2007.06.22 0 0 40211
ezt írtad te: "és nem lehet tudni ki milyen alapon minősíti le a másikat"

hát én megpróbáltam tisztázni az alapokat, de nem találtam partnerre.

te mit tennél, hogy kicsit közelebb legyünk a végeredményhez? mert jelneleg az van, hogy "a vélemény olyan, mint a segglyuk. mindenkinek van, de senkit nem érdekel a másé". szóval hogy lehetne elmodulni valami végkifejlet felé?
Előzmény: Bign (40208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!