Keresés

Részletes keresés

m-zoli Creative Commons License 2015.04.21 0 0 5500

Így van, jó, hogy csinál ultrahangot. Szerintem ebbe nincs is beleszólásom, ha nem akarnám, akkor is kellene menni. A kontrollok úgy vannak, hogy 2 nap, 1 hét, 6 hét, 6 hónap, 1 év. Tegnap volt az 1 hetes.

 

Gyógyuljatok szépen.

 

 

Előzmény: Törölt nick (5499)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.21 0 0 5499

Az előző hozzászólásomhoz még pluszban. Sajnos volt már olyan bajom is, amit

 az ultrahang kimutatott, viszont a sebész pedig nem érezte az ujjaival. Az ultrahangra

a saját kontómból mentem el miután a sebész azt mondta, hogy nincs bajom.

A vége pedig műtét lett. Jó mi? Úgy, hogy igaza van a német dokinak, jobb

a ha nyomattok egy ultrahangot a 100%-os szituért, még akkor se ha nincs panasz!

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.21 0 0 5498

Nekem se kellett mennem kontrollra, de a kolléga Németországban van. Magyarul a német

egészségügyi rendszerbe került be lágyéksérvvel. Ami valószínűleg egy leheletnyivel jobb, mint

a magyar szitu. Ultrahanggal számos dolgot le lehet csekkolni, pl. esetleges bevérzés stb.....

 

Előzmény: Landsmann_ (5497)
Landsmann_ Creative Commons License 2015.04.21 0 0 5497

A varratszedésen kívül nekem egyszer sem kellett kontrollra menni. Azt mondta a doki, ha valami panaszom van, akkor menjek, egyébként nem kell. 

Előzmény: m-zoli (5496)
m-zoli Creative Commons License 2015.04.21 0 0 5496

Sziasztok,

 

Tegnap voltam kontrollon, és amitől féltem, hogy az x formában ragasztott csíkok nem jönnek le, szerencsére nem így volt, lazán lejöttek.

Azért tettem is érte tusolás közben kicsit "megkezdtem" őket :)

Valami "pillanatragasztó" tartja/tartotta össze a sebszéleket, nem ezek a ragasztó csíkok, ezek csak fedőrétegként szolgáltak, hogy ne ragadjon bele a textiles tapasz.

Maga a sebszél egy nagyon vékony vonal, alig látszik, csak nehogy elkiabáljam.

A beültetett hálóról azt mondta a sebész, hogy kb. fél év alatt benövi a saját testszövetem. (Mindkét oldalon valami dupla háló van, a hasfal előtt és mögött).

6 hét múlva lesz a következő kontroll, akkor megnézi ultrahanggal is.

Meg felírt valami gélt, avval kell kenegetni a környéket, ez segít a kék/zöld/sárga foltok felszívódásában. És továbbra is javasolta a hűtést a jégzselével.

 

Mindenki gyógyuljon meg mielőbb, jön a nyár! :)

 

 

 

tszjk Creative Commons License 2015.04.21 0 0 5495

Köszi szépen! :)

Előzmény: tristen (5494)
tristen Creative Commons License 2015.04.20 0 0 5494

Szia!

 

Mielőbbi gyors gyógyulást kívánok! :)

 

Kitartás! :)

Előzmény: tszjk (5488)
tszjk Creative Commons License 2015.04.19 0 0 5493

Köszi az ötletet!Kipróbálom! :)

Előzmény: m-zoli (5492)
m-zoli Creative Commons License 2015.04.19 0 0 5492

A tubustól fájhat a torkod (nekem is mondták, bár nem fájt), de hurutos szerintem nem lehetsz tőle.

Talán próbáld ki a Tantum Verdét. Gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító hatása van nálunk itthon népszerű, igen hasznos szer. A spray-t szoktuk használni.

 

Előzmény: tszjk (5491)
tszjk Creative Commons License 2015.04.19 0 0 5491

Köszönöm szépen! :) Igen,laporoszkópos volt.Megnyugodtam,akkor hogy ez normális. :) A másik,ami még nagyon kellemetlen a torkom, jobban fáj,mint a seb. Állandóan köhögnöm kell,mert kapar a torkom és hurutos vagyok.Gondolom ez a tubustól van?Remélem hamar elmúlik!

m-zoli Creative Commons License 2015.04.18 0 1 5490

Szia,

Ugye nem is volt olyan szörnyű?

Ha laparaszkópos műtéted volt, akkor tényleg felfújják a hasat, majd csak kimegy az a levegő.

Ha nem laparaszkópos (nekem nem), akkor is van olyan felfújt érzés, de a hasam tényleges mérete kb. normál. 3 napig éreztem jobban, most már kevésbé.

WC-zés is segíthet.

 

Mielőbbi fájdalommentes gyógyulást kívánok!

 

 

 

 

 

Előzmény: tszjk (5488)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.18 0 1 5489

Igen, normális hogy még olyan a hasad mintha fel lenne fújva. Ez még egy darabig sajnos ilyen lesz.

Embere válogatja, hogy meddig. Mielőbbi gyógyulást kívánok!

Előzmény: tszjk (5488)
tszjk Creative Commons License 2015.04.18 0 0 5488

Sziasztok!Én is túl vagyok a műtéten! :) Eddig szerencsére minden rendben, a normális fájdalmat leszámítva.A műtét után a doktornő annyit mondott,hogy 2 csecsemő ökölnyi darab (főleg zsír)levált a hasfalamból,amit eltávolítottak+hashártya összenövéseim is voltak.Nekem van varratom,amiből a legnagyobb(ahol a hálót tették be) elég érzékeny. Tegnap műtöttek,de a hasam még mindig olyan,mintha fel lenne fújva.Ez normális?Mennyi idő alatt lesz normál méretű?

dalmata13 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 5487

jut eszembe nem mintha jelentősége lenne az a leukoplasztszerű valami amit az orvos tett fel ,áttetsző fehér színű kétujjnyi széles szalag volt.

Előzmény: m-zoli (5486)
m-zoli Creative Commons License 2015.04.18 0 0 5486

Akkor az enyém nem azonos a Tiéddel. Az én ragasztó csíkjaimon nincs is textiles rész.

Valahogy úgy néz ki, mintha Celluxxal lenne összeragasztva a seb, egymást átfedő x formákban, és ezen van egy-egy cserélhető tapasz, amit fürdés után kicserélek.

Persze nem Cellux, csak nem találtam jobb hasonlatot.

Köszi a választ.

 

Előzmény: dalmata13 (5485)
dalmata13 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 5485

az első kontroll után még ami a mútét után 2 nappal a kórházban volt,hosszában volt a tapasz a textiles része érintkezhetett a sebbel.Mivel csupasz bőrön volt inkább arra ügyeltem ,hogy nehogy leessen.A sebszéleket meg szerintem ragaszthatták valamivel mert nem nyilt széjjel.,kapocs varrat,cérna nem volt rajta.Már a műtőből így toltak ki, akkor egy méretes gézlap volt rajta két szalaggal rögzítve.

Előzmény: m-zoli (5484)
m-zoli Creative Commons License 2015.04.18 0 0 5484

Én tulajdonképpen azon aggódom, hogy a ragasztó csíkok, amik a vágáson vannak nem jönnek le csak úgy, iszonyúan fel vannak ragadva, + még a sebbe is beleragadtak. Ez nem a fedőkötés ragasztás.

Ugyanarról beszélünk? Az enyém a sebszéleket fogja össze varrás helyett, de lehet, hogy még valami szövet-pillanatragasztóval is megragasztották, mint lejjebb beszéltünk róla. Neked ilyet szedett le az orvos? Hogyan jött le? 

Feleségem azt mondja, ez rajta marad, majd lekopik vagy felszívódik.

 

Előzmény: dalmata13 (5483)
dalmata13 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 5483

mikor lekapta az orvos azt a ragasztócsíkot kontrollnál,akkor egy cérnavékony kis pirosas vonal a vágás helye látszott.A seb és környéke érzéketlen volt minha mi sem történt volna. Az igazsághoz tartozik,hogy én egy kicsit aggódtam ám.Mi lesz ha,és ha ....stb és az első dolgom volt venni egy doboz ragasztócsíkot és újból leragasztani .Nehogy kinyíljon a seb, nehogy......szóval hülyeség de engem megnyugtatott:-) Én donalgin nevú tablettát kaptam a műtét után.Be is vettem egyet mert a mütét után az átélt izgalmaktól meg az éhségtől megfájdult a fejem A nővér meg megnyugtatott ők is ezt szedik fejfájás ellen.

Előzmény: m-zoli (5477)
m-zoli Creative Commons License 2015.04.17 0 0 5482

Hmm.. Nekem egyszerre csinálták a két oldalt. Hogy szikés vagy laseres volt azt nem is tudom. Hétfőn rákérdezek.

De ez orvos/klinika/kórház függő is lehet.

Előzmény: Landsmann_ (5481)
Landsmann_ Creative Commons License 2015.04.17 0 0 5481

Hagyományos szikés műtét volt. Kettőt nem csinálnak egyszerre. Mindkettő megvolt már mikor orvoshoz mentem.

Előzmény: m-zoli (5479)
m-zoli Creative Commons License 2015.04.17 0 0 5480

Érdekes, nekem a kisebbik sérv helye, környéke fáj jobban. Az valahogy rosszabbul sikerült vagy mi. Ma hozta a postás a zárójelentést, többek között azt írja benne a sebész, hogy nem volt komplikáció. A derekam nekem is fáj most is.

Előzmény: Landsmann_ (5478)
m-zoli Creative Commons License 2015.04.17 0 0 5479

Miért nem egyszerre volt a két oldal műtve? Vagy csak később alakult ki a másik oldal? 

Előzmény: Landsmann_ (5478)
Landsmann_ Creative Commons License 2015.04.17 0 0 5478

Én egyik sérvműtétem után sem szedtem fájdalomcsillapítót. Valahogy eszembe sem jutott. Úgy alapból nem fájt, az első műtét után az ágyról való felállás, pontosabban a kiegyenesedés volt nagyon fájdalmas. C-be voltam görnyedve, de percről percre egyre jobban ki tudtam egyenesedni. Az első műtét éjszakáján kértem fájdalomcsillapítót a nővértől, mert a hátam már annyira fájt, háton nem tudtam feküdni, oldalt fordulva meg fájt. Pár másodperc alatt hatott is az injekció, aztán tudtam aludni. Mikor indultunk haza, az útra kértem egy tablettát, hogy az út zötykölődését jobban bírjam. 60 km-t kellett utazni elég rossz úton. Több fájdalomcsillapítót nem szedtem. A második műtét sokkal fájdalommentesebb volt, igaz a sérv is kisebb volt. Ezt a részt egyáltalán nem érzem, a jobb oldalit néha érzem, ha kicsit megerőltetem magam. De az sem fájdalom, inkább húzódó érzés. 

m-zoli Creative Commons License 2015.04.17 0 0 5477

Szia,

Akkor lehet, hogy Neked valami olyan technikát alkalmaztak, mint Landsmann_ viccesen írja.

Tényleg létezik, lehet, hogy nálam is ezt csinálták, csak még valamiért ezeket a ragasztó csíkokat is feltették.

Jelenleg elég rémisztő a látvány, leginkább helyzetváltoztatásnál fáj, de kibírható. Nem szedek fájdalomcsillapítót, pedig a klinikán adtak itthonra is. (IbuHEXAL 600mg) Ha beszedem (a klinikán azt mondták kell), egyrészt hányingerem lesz, másrészt nem érzem, hogy milyen mozdulatokat nem ajánlatos csinálni. Vagy ez hülyeség? Lehet, de ha nem feltétlenül szükséges, akkor inkább kerülök minden fájdalomcsillapítót.

 

 

 

Előzmény: dalmata13 (5475)
Landsmann_ Creative Commons License 2015.04.17 0 0 5476

A plüssnyulakat pillanatragasztóval összefércelik. :D

dalmata13 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 5475

nos akkor megint valami új módszer.Ami engem illet nekem nem volt se varrat se kapocs .semmi.Két nap után lekapták a kötést és egy mezei leukoplasztot tettek rá. Egy hét múlva visszamentem akkor lekapták ezt a leukoplasztot és kész ,ennyi.A vágás helyén bizonyos szögből nézve egy alig látható redő olyan árokszerű valami látszik.Pontosabban nemigen látszik....Lehet,hogy Nálad is hasonló megoldást választottak.Szerintem Nálad is összeragasztották a sebet.Az a makacsul ráragadt ragasztószalag ....nekem legalábbis új.

Előzmény: m-zoli (5474)
m-zoli Creative Commons License 2015.04.17 0 0 5474

Szia mindenki,

 

Nos alapos szemrevételezés után kiderült, hogy tényleg nincs (külső) varrat a bőrömön, hanem valami áttetsző ragasztó csíkok tartják össze a sebet, tehát varratszedés tényleg nem lesz.

Az egészet lefújta a sebész valami sprével, tusolni szabad.

Viszont, ha a varratszedés helyett "ragasztó szedés" lesz, akkor kifutok a világból, mert a ragasztó legfeljebb a bőrömmel együtt jön le. Ráadásul a legtöbb ragasztón kerek foltokban át van vérezve, tehát a vérbe is bele van ragadva :(

Még vizesen, fürdés közben megpróbáltam az egyiket kicsit lepiszkálni, hát esélytelen.

 

Valaki esetleg tudja, hogy ezt leszedik-e, vagy majd lekopik, felszívódik, vagy mi lesz vele? Sajnos semmi infót nem találtam róla.

 

 

 

 

tristen Creative Commons License 2015.04.17 0 0 5473

:)))))))))))))))))))))

Előzmény: dalmata13 (5472)
dalmata13 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 5472

Szorííííííííííítunk:-)

Előzmény: tszjk (5468)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.16 0 0 5471

Szia! Úgy számolom, hogy még 3 hónap sem telt el a műtéted óta! Tehát szerintem még bőven javulhat

a dolog! Ráadásul sajnos nem ez volt az első műtéted, így gondolom nehezebb a felépülés. Egy orvosnál volt

az utóbbi 3-4 műtéted?

 

Előzmény: imu73 (5449)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!