Keresés

Részletes keresés

bóz7 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 73820

Mert ikrek voltak-)

 

 

 

Előzmény: Gondoló (73819)
Gondoló Creative Commons License 2015.04.21 0 0 73819

Ki tudja, hogy miért volt ez egy fontos épület a Fehérhegy (lekvár) utcában?

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.20 0 0 73818

Nem akarok okoskodni, e két külön dologról van SZVSZ szó. A zuzmó nálam is békésen borítja az ÉLŐ ágakat és nem is öli meg azokat. Az ágpusztulás oka főleg ilyenkor tavasszal a monília gomba kártétele. A fa (bokor) virágzásakor behatol a hajtás (fiatal vessző) belsejébe és elpusztítja azt. Védekezés ilyenkor áprilisban hetenként háromszor ismételve Topas oldatos permetezés (MÉHEKRE NEM VESZÉLYES) Nekem bevált.

 

Előzmény: ...slr... (73815)
22-1 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 73817

 

Sajnos nem jön össze nekem sem, pegig jó ideig eltöprengtem rajta.

 

 

Előzmény: kerub (73797)
Gondoló Creative Commons License 2015.04.20 0 0 73816

Professzionális válasz.

Az emlékműről készítették a képet úgy, hogy körbe járva "fotózták".

Előzmény: eMPet (73812)
...slr... Creative Commons License 2015.04.20 0 0 73815

http://hangtar.radio.hu/share-1-20150420_053545#!#2015-04-20

 

 

Számomra ez az első olyan eset, hogy tőlem független emberek, ráadásul a növényhez értő gazdálkodók számolnak be pontosan azokról a tapasztalatokról, amire én is felfigyeltem.

 

"azok az ágak el is száradnak"

"a felső ágain sárga gombás lerakódás van, ... lecsúszik a törzsére is"

"zöld és ezüst színű zuzmó    .... évek óta védekezem, de ilyen hatalmas ágpusztulást még nem tapasztaltam"

 

 

Bozsik gazda a műsorvezető szerint "megint igazságot tesz". Nos, ez az igazságtétel úgy történik, hogy leoltja a gazdákat (ahogy eddig engem is minden szakember) hogy rosszul tudják, a zuzmó semmilyen kártételt nem okoz.

 

Csak amellett az apróság mellett megy el szótlanul, hogy a fák pusztulnak. Nos, lehet, hogy a laikus nem tud tudományos igényű diagnózist felállítani, lehet, hogy nem tudja megkülönböztetni az okot az okozattól, de azt láthatja, hogy elpusztulnak a fák, és látja, hogy a két jelenség együtt jár. Sajnos ebben a rádióműsorban is azt látom, hogy a szakemeberek a saját dogmáik ismétlésén, a korábban bevált tananyagokon nem akarnak túllépni, és gyakorlatilag elengedik a fülük mellett az üzenet valódi tartalmát, miszerint: basszus, pusztulnak a fák, mit lehetne tenni? A válasz kimerül abban, hogy a hírvivő rosszul tudja, és rosszul értelmezi, amit lát.

 

(Már nem akarok semmit a témában, csendben végig fogom nézni a folyamatot, csak ez a rádióbejátszás annyira ironikus volt, hogy muszáj volt megosztanom.)

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.20 0 0 73814

Igazából nem figyelem a méheket, a közelünkben 60 évvel ezelőtt szűnt meg az utolsó méhészet. De a mindenféle zümmögő, nektárt szívogató repülő rovar igencsak eredményesen dolgozik. éppen tegnap néztem a kajszit. Szinte 100%-os a beporzás. A kis barack kezdemények alapján rekord termést prognosztizálok (ha semmilyen váratlan időjárási esemény nem jön közbe)

Előzmény: ...slr... (73804)
Alfred Creative Commons License 2015.04.20 0 0 73813
Nálunk sincsenek méhek. Valószínűleg a szél miatt.
Előzmény: Nyafkamacska (73802)
eMPet Creative Commons License 2015.04.19 0 0 73812

Leica ScanStation C5, vagy C10.

Lézeres 3D szkenner, a környezetét méri fel, utána adatait számítógép dolgozza fel, szép 3D-s digitális adatállomány formájában.

Egy szoba közepébe helyezve 4 perc alatt felméri azt.

 

http://hds.leica-geosystems.com/en/Leica-ScanStation-C5_94573.htm

 

Előzmény: Gondoló (73810)
bóz7 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 73811

Információkat ultragyorsan rögzítő szerkezet:-)

Előzmény: Gondoló (73810)
Gondoló Creative Commons License 2015.04.19 0 0 73810

 

Egy másodperc alatt 50 000 információt rögzít.

Vajon mi lehet ez a szerkezet?

kerub Creative Commons License 2015.04.18 0 0 73809

Satut majd beírjuk igazolatlan hiányzónak, ha nem jön elő!!!

Előzmény: Gondoló (73806)
Gondoló Creative Commons License 2015.04.18 0 0 73808

Wofgang Bartesch mondta, hogy egy német kisvárosban kitalálták, hogy ehető növényekkel telepítik be a települést. Ez lett a város turisztikai vonzereje.

Valaki itt ajánlotta - nagyon ötletesen -, hogy a Tóth József elején a domboldalba szőlőt kellene ültetni. Passzol a "bornegyed" koncepcióhoz.

Itt megpendítettem, hogy az új piacépület jellegtelen, építészetileg semmitmondó falait be kellene takarni élő növényzettel. Tegnap a Construma kiállításon is láttam ilyen megoldást, de a neten nagyon sok, jobbnál jobb ötleteket lehet látni.

 

 

Vagy a beltéren:

 

És akkor ott a japán turisták is szívesebben vásárolnak: látnak valami extrát, látnak valami szépet.

 

Gondoló Creative Commons License 2015.04.18 0 0 73807

 

Az udvarunkon lévő szobor orrába tavaly bepetézett egy bogár.

 

 

3-4 napja készítettem egy lakóparkot, sikerrel, beköltöztek a lakók.

Gondoló Creative Commons License 2015.04.18 0 0 73806

Satu elköltözött.

villa Creative Commons License 2015.04.18 0 0 73805
...slr... Creative Commons License 2015.04.17 0 0 73804

Pedzegetik már egy ideje, hogy mi lesz velünk méhek nélkül... egyébként meg elképzelésem sincs arról, hogy úgy általában a kertekben milyen arányban dolgoztak hagyományosan mesterséges kaptárakban dolgozó háziméhek és más, spontán lények. Azért érdekes, hogy nem tudok erről, mert egyébként elég fontos információnak tűnik. Olyan ez, mint az egészség. Amíg van, addig természetesnek vesszük, és nem foglalkozunk vele. Ha már nincs, akkor egy mesterséges egyensúlyi helyzet csak nagy munkával tartható fenn, és mindig másfelé billen, mindig valami újat és küzdelmeset kell kitalálni, hogy a rendszer fel ne boruljon.

Előzmény: Nyafkamacska (73802)
villa Creative Commons License 2015.04.16 0 0 73803

a szomszéd méhész bácsi, sajna eladta a családjait, egy árva kaptár maradt, nagyon idős és beteg már, nem tud vele foglalkozni,

ez csak cseresznye...

Előzmény: Nyafkamacska (73802)
Nyafkamacska Creative Commons License 2015.04.16 0 0 73802

Ti láttok méheket? Virágzik a meggyfánk. Máskor zümmög az egész. Idén nulla méhet láttunk eddig.

ax15 Creative Commons License 2015.04.16 0 0 73801

Már nyitott ablaknál aludnék, de

valaki műanyagot éget itt az Óhegyen.

Kívánom, hogy a havi fizetése is keveredjen közé.

 

bóz7 Creative Commons License 2015.04.16 0 0 73800

...meg a frissen ásott gödör a park közepén.

Előzmény: ax15 (73799)
ax15 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 73799

A frissen vetett fű a legszebb.

Minek azt évekig nyírni, locsolni, amikor évente újból el lehet vetni?

Nem golfpálya az!

Előzmény: bóz7 (73793)
ASCHCROFT Creative Commons License 2015.04.15 0 0 73798

Sziasztok!

 

Csatlakozom kikitu67-hez!:-)

Pazar borok, mennyei sajtok és az máááááájas!

Természetesen jó volt látni a régi topiktársakat is; köszönet a szervezőknek!

 

Örülök, hogy Veletek lehettem újra!

 

Bye!

ASCH

Előzmény: kikitu67 (73791)
kerub Creative Commons License 2015.04.15 0 0 73797




Ezt az épületet a háttérben, az ugyancsak a háttérben látható St. Mihály kápolna tornyát látva, be tudom tájolni, de nem tudom azonosítani.
Van valami ötleted?

Előzmény: 22-1 (73796)
22-1 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 73796

 

Sajnos fotót nem tudok feltenni, de egész kissrác koromban voltam is benne még a nővéremmel.

 

Előzmény: kerub (73788)
22-1 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 73795

 

Örzöm őket mint a nővérem hagyatékát. Ugyan minőségben nem a legjobbak, de mégis rá emlékeztet.

 

Előzmény: M. a deák (73789)
villa Creative Commons License 2015.04.15 0 0 73794

eszembe voltál, amikor az imént erre jöttem....

ez egy forgalmas hely, és mindig történik valami....

 

Laci bácsinak, a ledorongolást a salakbetonok egészségügyi hatásaival kapcsolatos korábbi hírek kapcsán gondoltam, anno Kékesi doktornő is sokat vizsgálta a 70-es 80-as években a helyi daganatos gócokat, ilyen volt a Játék utcai lakótelep, ami  korai salakblokkos építésű. Persze a hatások sokrétűek, ott is a társadalmi helyzet, az életmód, a kor is benne van ezekben.

A salakbetonoknál a minőségromlásról kevés adat van, az inkább a bauxit betonoknál volt markáns, de az korlátozott alkalmazású volt a háború előtt inkább.

Salakot már a XIX. századtól a korai betonszerkezeteknél is alkalmaztak, födémeknél, ahol az aktuális összetétel és Ph következtében adódtak korróziós hatások a jelenlévő betétekre, acél főtartókra. (Balázs György Beton és Vasbeton I. II. III.)

Előzmény: bóz7 (73793)
bóz7 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 73793

Nem készülhet nálunk manapság valami (bármi) évtizedekre:

 

    

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.15 0 0 73792

Kedves Villa!

Semmi ledorongolás. 

A bauxitban az alumínium-oxid kísérője vas-oxid és szilikát volt. Az u.n. nedves technológiával lúggal kioldották a vasoxid mellől az alumínium vegyületeket majd timföldként kicsapatták, a lúgban oldhatatlan vas vegyületek és más nehézfém oxidok (kis mennyiségben) az u.n. vörösiszapban maradtak. Mivel ebben elég sok lúg maradt vissza, ezt a vörösiszap tározókban ülepítették, a felúszó lúgos oldatot pedig visszavezették a technológiába. Az ajkai vörösiszap katasztrófát is ez a lúg oldat okozta. A vörösiszap kokósítására több kísérletet is végeztek, de emlékezetem szerint az össszetétele miatt (nagy volt a szilikát tartalma) alkalmazása első sorban energetikai szempontból, ill. a feltáráshoz szükséges drága technológia miatt sokkal gazdaságtalanabb volt, mint a Krivoj Rog-i vasércé, ezért a kísérletekkel felhagytak. A keletkezett vörösiszapot óriási földgödrökben tárolták. Ajka mellett a legjelentősebb ezek közül Almásfüzitő. A gázgyárak a vörösiszap lúgos kémhatása mellett annak kristályszerkezete miatti nagy fajlagos felületét használták ki, amelynek köszönhetően nem csak a savas kénvegyületeket és a fenolokat, hanem az egyéb nagy molekulájú szennyezőket, első sorban a többgyűrűs aromásokat (pl. naftalin) kötötte meg sikerrel. Ez lett aztán a pincék tömedékelésénél a veszélyforrás, amikor a talajvíz, a beszivárgó esővíz elkezdte ezeket szép lassan kioldani. 

A salakbeton az más történet. A múlt század első felében a szilikát vegyészek felfedezték, hogy az akkor rohamosan fejlődő kohászat mellékterméke, a salak kiválóan használható a cementben azt hiszem a mészkő helyett (bocsánat a bizonytalanságért, de én nem voltam "szilikátos"). Ebből a cementből kiváló minőségű betont lehetett előállítani és rengeteg budapesti ház épült ebből. (Pl. a Budafoki út elején a "Ch" épülettel szembeni házak). Ez akkor nagy környezetbarát találmány volt, mert nem csak a hulladékot hasznosították, de csökkent a mészbányászati igény is. A bajok néhány évtized múlva jelentkeztek, amikor a salakbeton elkezdte rohamosan elveszíteni a szilárdságát (sajnos a konkrét okát ennek már elfelejtettem). Sok házat kellett lebontani vagy nagyon drágán megmenteni. 

Remélem Villa ez a magyarázat nem számít ledorongolásnak.

Előzmény: villa (73781)
kikitu67 Creative Commons License 2015.04.14 0 0 73791

 Nagyon jól éreztem magam a díszpolgár és topic találkozón, köszönöm a szíves fogadtatást! Külön köszönet a szervezőknek és a házigazdának.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!