Keresés

Részletes keresés

vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40385
Privatti- mondj valamit- mi az voltaképpen, hogy "Homogén, izotrop, töltésmentes közegben vizsgálódunk."?

Az lenne a vákuum?
És ténylegesen, hol jelenik meg a fény?
Előzmény: Törölt nick (40381)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40384
És ami azt illeti, egyikőtök sem tagadhatja, hogy Maxwell egy vákuum-elektromágneses fényt irt le!
Ha tisztelitek Őt, és a vákuumot, amiben hisztek- hát igenis- irjátok ki azt a szócskát is...
Különben az eddigi, véletlen "csúsztatás" helyett a jövőben már a szándékosat teszitek, és nekem sincs dolgom veletek!
Megkülönböztetésként más, lehetséges jobb, vagy rosszabb elméletektől.
Mint például amiről -én, vagy mások írhatnak.
Előzmény: vitaminek (40382)
NYer Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40383
Nem nekem címezted, de hadd mondjak valamit. Amit írsz, az meglehetősen hasonlatos az "eretnekeket tűzzel, vassal" irtó inkvizíció alapgondolatához.

Néhány éve én is átéltem hasonlóakat. Feldolgozni úgy lehet, hogy észreveszed:

1. Inkább nevetséges, mint komoly. Ráadásul a jelenlévők, a cáfolók is, nem tudományellenesek. Nem is kéne abba az irányba terelni őket.

2. Ezeket a dolgokat nem egy fórumon lehet megfogni, hanem kisgyermekkorban. Sajnos a legtöbben nem kapják meg a természettudományos szemléletet. Ez van. Inkább abban kéne jeleskednünk, hogy ezen a téren teszünk valamit.

3. Senki nem halt még bele abba, hogy tagadta a specrelt. Nem is fog. Ergo a specreltagadás inkább ártalmatlan szenvvedély, mint veszélyes hóbort.

4. Demokráciában élünk. Mindenki azt gondol, amit akar. Senkit nem kell meggyőzni. Nem akarunk "tudományos papság"-ot, aki megmondja, mit kell gondolni.

5. Azzal szerintem itt mindenki tisztában van, hogy teljesen mindegy, mi hangzik el ezen a fórumon. Ez nem a Nature, vagy a Phys. Rev..
Előzmény: Törölt nick (40381)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40382
Privatti....ahogyan Hamlet: "Soft you, now!"
Pedig neked nem biztos, hogy igazad van?
És hasonlóan mint nekem, parancsolva magadnak- mondj előbb Te valamit a vákuumról! Én is majd válaszolok.
Előzmény: Törölt nick (40375)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40380
Privatti
40328-as hozzászólásom:
"Én Maxwellt végtelenül tisztelem, és munkáját elismerem, és fontosnak tartom.
Idejét megelőző, üttörő munkának, amely óriási fejlődést tett lehetővé, és hosszú ideig jó eszköznek bizonyult.
Hanem azokra tekintek megértés nélkül, akik az idő elmultával sem néznek oldalra, hogy az új problémákat meglássák, netán, meg is oldják?"
Hozzászólásod:
"Tényleg kárt okozott? Mekkorát? Konkretizáld! Ha nem teszed, neked itt véged. Ez tudományos rovat, nem babazsúr!"
Válaszom:
Nem Maxwell okozta a kárt, hanem az elmélete, amelyet még ma is kritikátlanul elfogadnak, és amelynek jó humán gyakorlata szerint -kitaposott ösvény- nincs ma sem alternatívája!
Ráépült egy csomó tudományág (relativitás elmélet QED, stb...), pont úgy, mintha a geocentrikus világképre építettünk volna!
Vagyis műkődik, de hová vezet? Hiszen pont az benne a csalóka, hogy működik...

"Komolyra fordítva: A fizika helytállóságán az életünk múlik!
Ez nem vicc!"

Egyetértek veled.

"Ha nem teszed, neked itt véged!"

Pont mert egyet értek veled, azért folytatom itt ezt a kilátástalan küzdelmet, amelynek nincs kezdete, mert sohase fogadtatok be, most is ignoráltok.
Nekem kezdetem nincs, nem hogy végem legyen...itt!

Jelezzétek a modinak - tiltson ki!
Nem fogok bosszankodni miatta.



Előzmény: Törölt nick (40373)
NYer Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40379
Ennek viszont semmi köze ahhoz, hogy egy alacsony színvonalú fórumon néhányan, a megfelelő tudás nélkül, sületlenségeket mondanak.
Előzmény: Törölt nick (40378)
astronom Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40377
Zolikám, te régebben egészen normális ember voltál.
Mitől zakkantál meg ennyire?
Előzmény: Törölt nick (40372)
NYer Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40376
Túlzásokba sem kéne esni. Főleg azért nem, mert ez nem egy tudományos rovat. Neve ellenére sem az.
Előzmény: Törölt nick (40375)
Bign Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40374
Milyen "családias" a hangulat.

Ki nyögsz egy kérdést, "válaszolj, vagy az anyád szidom" stilusban.
Elit iskolába jártál? (Ahol elit-ták az agyukat?)
Előzmény: Törölt nick (40372)
NYer Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40371
Hagyjuk.
Előzmény: TEODOR (40370)
TEODOR Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40370
A mi szükebb környezetünkben a kettő ugyan az az érték .
Előzmény: NYer (40365)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40369
Az amit vákuumnak gondolunk, létező valami. Csak más a neve. Úgy hívják: TÖMEG
Előzmény: vitaminek (40368)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40368
Teodor
Semmiféle mező nem láétezik valamiféle töltés, vagy tömeg nélkül.
Ahol a mező jelen van-ott van töltés is.
Az univerzumnak minen porcikája ilyen. Nincs benne vákuum. Azt se tudom, mi az. De ti se.
Előzmény: vitaminek (40366)
NYer Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40367
Azt is hozzáteheted, hogy minden nullatömegű részecske fénysebességgel terjed.

Amúgy ez már egy sokkal problémásabb dolog....
Előzmény: TEODOR (40362)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40366
NYer-nyertél...
Előzmény: vitaminek (40363)
NYer Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40365
Nem értem miért magyarázod ezt nekem. Nem abban tévedtél, hogy ez fázissebesség lenne. Az, senki nem kételkedett benne. Csak ezt Te terjedési egyenletként aposztrofáltad, az viszont nem az.


Előzmény: TEODOR (40362)
TEODOR Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40364
Sajna a képletek gifként vannak, és nem lehet egyszerűen át másolni.
Előzmény: TEODOR (40362)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40363
" A Maxwell egyenletek csatolt, parciális differenciálegyenletek az elektromos és a mágneses mezõkre. Némi átalakítással azonban olyan egyenletekhez juthatunk, amelyek csupán az elektromos, vagy csak a mágneses terekre vonatkoznak.

Homogén, izotrop, töltésmentes közegben vizsgálódunk."

Ez nem így van.

A dielektromos állandó, és a permeabilitás, amelyet használ benne, a vákuumra vonatkoznak.

A vákuum pedig nem az.
Vákuum nincs.

Az elektromos és a mágneseses tér együtt csökkennek és nőnek.
Semmiből a valamibe, és onnan vissza a semmibe?
Hogy valami áramlik, meg- megáll, körül néz, az érthető lenne.
De hogy el is tünjön, valamiféle vákuumban?
Előzmény: NYer (40360)
TEODOR Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40362

Keresd meg az emlitett linken, és megtudod.

 

A szigetelõkre érvényes hullámegyenletbõl azt olvashatjuk ki, hogy , vagyis errõl a kifejezésrõl megmutattuk, hogy a hullám fázissebességét adja -lásd az 22-es képlet környékét. Vákuumban valamint azaz a vákuumbeli fénysebességet következõ kifejezés adja meg:

Ennek egy alapvetõ jelentése az, hogy vákuumban minden EM hullám ugyanazzal a sebességgel terjed, legyen az látható fény, vagy röntgen-sugárzás, vagy éppen rádiófrekvenciás jel. A vákuumbeli fénysebesség nem egyszerûen az EM hullámok sebessége, attól sokkal több, nevezetesen a nem nulla nyugalmi tömegû részecskék - úgymond anyagi részecskék, testek - számára egy el nem érhetõ határsebesség szerepét játssza.

 

De idemásolom igy konyebb.

Előzmény: NYer (40360)
NYer Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40361
Amúgy az elején van egy kis pongyolaság is:

"Homogén, izotrop, töltésmentes közegben vizsgálódunk. Kiindulásul ugyan vezetõ közeget is megengedünk, de részletesebb számolásokat csupán szigetelõkre követünk el. Az eddig elmondottak a következõket rögzítik:"

Ennél többet is feltételez: ui. a lineáris Ohm-törvény érvényességét.

Na leléptem.
Előzmény: TEODOR (40359)
NYer Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40360
Nem hiszem, hogy fikáztam, egyszerűen nem igaz az, hogy az általad adott egyenlet terjedési egyenlet lenne.

Terjedési egyenletben benne kéne lennie a az elektromos és mágneses térerősségnek és parciális deriváltjainak, nem?
Előzmény: TEODOR (40359)
TEODOR Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40359

http://www.uni-miskolc.hu/~www_fiz/fiz2b/node25.html#SECTION00042000000000000000

 

Ha a fikázás helyet vissza olvastál volna tudnád ezt a linket és azt is hogy ez a vákumbeli fénysebesség képlete.

De a linken az egész levezetést elolvashatod .

Előzmény: NYer (40293)
NevemTeve Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40358
> "Ha megoldom, akkor majd jön a következővel" :O)

Ezen ne múljon:
Melyik lehet az az x(t) függvény, amelyre x'(t) = a*x + b*t
Előzmény: Bign (40350)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40357
Mmormota
Olyan googlet, bocs körzőt kell, hogy keressünk, amelynek intelligensen mozgó lába van.
Néhány balettáncosnő rendelkezik ezzel a képességgel, olyan kell, amelyik tud úszni is!
Előzmény: mmormota (40354)
vitaminek Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40356
Tényleg, ha egy szokásos körzőt egy ponton ferdén a vízbe szúrók, és abban forgatok, akkor a másik szára kúpszeletet rajzol ki, ami elipszis.
Megoldottam a relativitást.
Előzmény: Bign (40355)
Bign Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40355
Úgylátom a roszindulatú megjegyzéseken kívül nem sok jön ki belőled.

Ha a gyakorlatban kéne alkalmazni megfelelő pontossággal nem a cérna nyerne.

Nem tudom miért akarsz enegem hazugnak nevezni?
Kell az emésztésedhez?

Az ellipszis rajzolására alkalmas fonalas (köteles) megoldást szinte mindenütt közlik, ahol az ellipszissel foglalkoznak.
Szerintem az iskolában is alkalmazzák, vagy alkalmazták.

A másik megoldást nem, de természetesen nem kizárt, hogy valahol le van írva.
Én akkor csináltam magamnak 2-öt, amikor még nem volt internet és számítógép (nekem), kb. 1985-ben.
Az első kicsi volt, körző méret, a másik nagyobb, az egy kőfaragónak kellett,
mivel a kőbe nehezen ment bele a rajszög :O)

Ezzel nem azt mondtam, hogy én találtam ki, bár volt olyan verziója is.

Pint is tudja miért nem volt jó az ő megoldása és ezek után szerintem erre kár több szót vesztegetni.
Előzmény: ivivan (40352)
mmormota Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40354

Én is próbáltam guglival keresni, de leginkább csak különféle rajzolóprogramok ellipszis menü leírásait találtam meg... :-)

 

Így kénytelen voltam kitalálni egyet. Szerettem volna tisztán csúszás nélkül, csak forgó csuklókkal, de úgy nem sikerült. Lehet, hogy elvileg se lehetséges...

 

A cérnásról mintha azt olvastam volna, hogy Gauss találta ki gyerekkorában, persze lehet hogy csak legenda.

Előzmény: ivivan (40352)
ivivan Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40353
Erre mondtam a múltkor, hogyha a feladat kiírásakor rávágtad volna, hogy "6", akkor a dolog rögtön le lett volna tudva és nem ezen vitatkozunk 1 napig...
Előzmény: Bign (40346)
ivivan Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40352
Ugye nem haragszol meg érte, de szerintem a cérnás megoldás lényegesen praktikusabb és gyakorlatban alkalmazhatóbb, mint a te megoldásod...

Arról már nem is beszélve, hogy azt állítod, hogy pint megoldása azért nem jó, mert nem Ő találta ki. Ezzel azt akarod mondani, hogy a te megoldásodat te találtad ki? Tehát ha találok a neten egy oldalt, ahol ehhez hasonló megoldást találok, akkor hazugnak nevezhetlek?
Előzmény: Bign (40333)
mmormota Creative Commons License 2007.06.23 0 0 40351

Mivel ezt szépen megoldottad, és a specrel matematikai alapja se sokkal bonyolultabb, vélhetőleg meg tudnád érteni, hacsak nincs valami rögeszméd, ami ezt kizárja.

 

Az általánosságok szintjén zajló eszmecsere kevésbé értelmes, amíg nem veszed a fáradságot az alapok megértésére.

Előzmény: Bign (40350)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!