Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11098

Amúgy a fonódó kicsit kompromisszumos lett, de 125 busz

 

Reggel 12 percenként 60-as vagy 7-8 percesre sűrített 21-es urán felé, 6 perceként 2-2Y, 10 percenként 4-4Y. Szóval ne mondja senki, hogy nem adna többet. Buszhiány esetén van mit kiszedegetni :)

 

3 buszt innen lehet kiröpíteni. 2db-ot a 2-esekről, 2db-ot a 4-esekről. Belátom, hogy ügyeskedni kell, de van néhány olyan busz, amit azonnal ki lehet szedni. Van is idő eldönteni reggel 7-ig.

Előzmény: Törölt nick (11097)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11097

Most ébrendtem...előzted az álmomat :D

Előzmény: álomkűzdő (11096)
álomkűzdő Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11096

Kedves fejben ...-szó (elnézést) Urak! Megvan a megoldás a közösségi ( itt tömeg) közlekedés fejlesztésére és a buszpark cseréjére. Vissza kell szedni a hűtlen kezeléssel kiosztott jutalmakat, végkielégítéseket és mindjárt lehet fejleszteni. Ez vicc ami pártállástól függetlenül itt folyik ( Vízmű, PKRT, Buszteszt stb.)

Előzmény: Törölt nick (11095)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11095

Az egész magyar távolsági és helyközi buszközlekedés egy vicc. Nagyon tisztelem azokat a szakembereket akik átlátják az egész menetrendet egy adott megyében, de rá kell ébredni, hogy ami most van azt nagyon sürgősen ki kell dobni. Nem leszek tankönyv, mert utálom, de azért neki lehetne ülni az integrált rendszerek kidolgozásának. Mire lesz jó a holding, ha nem erre?

Toldozás-foltozás nem megoldás sajnos :(

Előzmény: setra415HD (11094)
setra415HD Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11094

"5.00-19.00-ig 2 óránként mindkét városból?"

 

Szerintem az túl egyszerű volna...

Előzmény: Kuvik76 (11089)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11093

Kihagyhatatlan ócska poén volt, ne haragudj :D

Előzmény: Kuvik76 (11091)
JLW-470 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11092

Én utolsó indulásra 19:20-at hallottam. :D

Előzmény: Törölt nick (11090)
Kuvik76 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11091

A "tervezet" résznél olyasmire gondoltam, h. menetidők (Pannonos járatok továbbra is minden buszmegállóban, v. buszmegálló-öbölt mímelő aszfaltnyúlványban megállnak-é...jó nem mindegyik), bólyi betérő marad-é...ilyesmi...

Előzmény: Törölt nick (11090)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11090

5:00

7:00

9:00

.

.

.

19:00

 

Tessék :D

Előzmény: Kuvik76 (11089)
Kuvik76 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11089

"Egyébként decembertől ütemes lesz a Pécs-Szeged vonal."

 

1504?

 

5.00-19.00-ig 2 óránként mindkét városból?

 

A "tervezet" megtekinthető?

Előzmény: i d ő u t a z ó (11054)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11088

A heti téma--->Jövő a nyugdíjas klubbokban :)))

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.09 0 0 11087

Az én apám nem más farkával veri a csalánt, kikérem magamnak :D

Előzmény: ego2 (11086)
ego2 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 11086

Olyan szép dolog, hogy itt okfejtetek, hogy hány, milyen, mekkora, miféle busz kellene, a szolgáltatáshoz, de Páva apátok az előbb nyilatkozott a tv2-n a Naplóban, hogy mire lehetett volna költeni a 3 milliárdot, amit felosztottak a nagyok egymás közt, de a busz beszerzés nem volt a felsorolásában. Lehet, hogy érdekes? De a busztesztekkor első volt a nép szava. Az mennyibe került, mint szóróanyag, és annak a feldolgozása??? Lehet, hogy egy busz ára?!

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.09 0 0 11085

Mégis ebben a jövő :)

Előzmény: E N V I R O 500 (11084)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 11084

Az átszállás nélküli tömegközlekedés háztól házig a taxi.

Előzmény: Törölt nick (11083)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.09 0 0 11083

Néha elég lazán fogalmazom, ez betudható néhány pohár vörösbornak és a nem elegendő alvásnak.

A buszparkból maximumot: Nem széthajtást értettem maximumon. A 123-126 busz maximális lehetőségeit kihasználni, magyarán a 126 buszra írni olyan hálózatot(menetrendet) ami talán jobb.

 

Az, hogy reggel kiesik 5db busz, ne adja a jó Isten 7-8-10, mindkét hálózat esetében gondot okoz, igaz uram? Igaz. 

 

Tegyük fel, hogy bevezettünk egy hosszabb vonalas rendszert, de kiesett egy héten egyszer 6 busz is. Ekkor jelentősen ritkult mindenhol a csúcsidei közlekedés, tehát szív az utas. Viszont még mindig megkapta azt az előnyt, hogy esetleg közvetlenül jut be a városba, tehát átszállási pótlékot lefaragtuk.

 

Tegyük fel, hogy marad a régi hálózat. Reggel kiesett 6 busz. Ekkor jelentősen ritkul mindenhol a csúcsidei közlekedés, tehát szív az utas. Itt viszont megmarad az átszállás. Ritkább ráhordó, ritkább elhordó, megnövekedő átszállási pótlék. Tehát magyarán bőven rosszabb helyzetbe került, mint ha új hálózat lenne.

 

Magyarán, ha a rendszer a hét 7napjából 6-ban elégségesen kiszolgálható, már nyert az utas. Ez pont nem elméleti sík, hanem gyakorlatra átvetített elmélet. Most viszont semmi előnye nincsen azon az egy napon sem, hiszen akkor sincsen semmi plusz a menetrendben.

 

Az tény, hogy a forgalmistának meg kell dolgoznia egy hosszabb vonalas rendszernél a pénzéért, hiszen nem küldhet mondjuk 2db 2Y-t egymás után, mert 2-esnek is kell közte lennie. Vagy ha nincsen elég szóló mondjuk a tervezett 4Y(újhegyi vonalra), akkor vhogyan meg kell oldani az újhegyi járat közlekedését. Erre rengeteg helyen (még Szekszárdon is) bevett formulák vannak/voltak. A forgalmista tudta, hogy hová lehet nyúlni, hogy ne legyen utaslemaradás. Természetesen nem egyik napról a másikra megy egy hálózat felfuttatása, javítása. nyilván nagyobb városban a valószínűségi törvények szerint sokkal többféle lehetőség van egy csúcsidő levezénylésére béna buszparkkal. 

Előzmény: Zavarkeltö (11080)
hungeri Creative Commons License 2011.10.09 0 0 11082

Szerintem a maximumot nem csak km-re lehet értelmezni. De ha már zavarkeltésről beszélgetünk, akkor nyilván azt jelenti itt a tegnapi történések árnyalt vetítése, hogy kiesett ez-az, azért pakolgatni kellett buszokat ide-oda, pótolni, gondolom ritkítás (BKV-san "megnövekedett indítási köz") is lehetett, stb. A kérdés már csak az, hogy ez mennyivel egyszerűbb most és mennyivel nehezebb egy másfajta hálózaton? Szerintem ahogy 72-esből is egyre több lett, úgy más területeken is lehetne hasonló dolgokban gondolkozni. Igaz, hogy PaP egy marha nagy ugrással indít és hogy elméleti síkon működhet a dolog, de egyáltalán nem értem, pontosan miért is cáfolat annak gyakorlati alkalmazására az, hogy tegnapelőtt variálni kellett... Nyilván egy új hálózaton is elő fog fordulni, hogy variálni kell, de ha nem, akkor viszont éppen jobb szolgáltatást kap az utas, míg ha igen, akkor sem biztos, hogy rosszabbat kap, mint most variálgatás alatt. Ez pedig a menetirányítók terhe, belátom, de azt hittem, dolgozni járnak be :)))

Előzmény: i d ő u t a z ó (11079)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 11081

Aktív volt az délelőtt is ;)

PaP úr elméleti szakember lévén írtózik a valóságtól. Ezért nem akarja élesben is látni a valós küzdelmet a forgalom fenntartására :)))

Előzmény: Zavarkeltö (11080)
Zavarkeltö Creative Commons License 2011.10.08 0 0 11080

Ez így igaz! Tegnap (pénteken) kellett volna P a P-nak erre járnia és élőben megfigyelni ezt a szitut. Mintha a nyáron ajánlottam is volna neki egy látogatást, amikor a fordákról beszéltünk. Na ez a tegnap egy igen aktív nap volt a javából déltől este 9-ig...

Előzmény: i d ő u t a z ó (11079)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.10.08 0 0 11079

Miből gondolod, hogy nincs a buszparkból a maximum kipörgetve? Mert nem úgy járnak ahogy te akarod?

Annyire pörgetve vannak, hogy nem győzik ellátni a rájuk bízott feledatot. Magyarán hiány van belőlük.

Előzmény: Törölt nick (11075)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.08 0 0 11078

Volt valami különbség a DZL-092 és 120 között lehasználtságban, állapotban? Ezek szerint az nem fordulhat elő, hogy a 120 is követni fogja a 092-t (ha nem is a Hatvani Volánhoz, de pl. más céghez)?

 

A DZL-120 eleje egy kicsit többször lett megtörve, mind a 092-nek, ezért másabb a színe, mint a többi részének. De azon kívül más különbség nem nagyon van/volt.

Előzmény: vt976 (11077)
vt976 Creative Commons License 2011.10.08 0 0 11077

"Azóta már de. A Hatvani Volánhoz került. :)"

 

Köszönöm, azóta én is olvastam.

 

Volt valami különbség a DZL-092 és 120 között lehasználtságban, állapotban? Ezek szerint az nem fordulhat elő, hogy a 120 is követni fogja a 092-t (ha nem is a Hatvani Volánhoz, de pl. más céghez)?

 

"Részletkérdés."

 

Lehet, hogy részletkérdés, de azért egy EAG vagy EAG-hoz hasonló egységes formavilágú járgány esztétikusabb, jobban esik ránézni. Persze, azt tudom, hogy a közlekedési társaságok elsősorban nem ez alapján döntenek.

 

"Na és? Belülről kilátni... :D"

 

:-) Biztos, de élőben még nem láttam ilyet.

 

"A légkondi méretének nincs összefüggése se az ablakok méretével, se a sötétségükkel."

 

Szerintem van összefüggés, mert a sötét színek és a nagy üvegfelület jobban magukba szívják a napfényt, ezért az utastér is sokkal jobban bemelegszik - különösen nyáron. Ezért többet kell mennie a légkondinak.

 

"Túl sok híradót nézel mostanság. Ugye nem gondolod komolyan, hogy bármilyen gyártó direkt úgy épít buszokat, hogy ha lehet, égjenek le?"

 

:-) Vagy túl sok fórumos beírást olvasok a busztüzekről:-). Azt nem gondolom, hogy direkt úgy építik a buszokat. De, ha pl. agyonhajtják a buszokat, és nem rendesen tartják karban - a légkondit is beleértve -, akkor szerintem sajnos van esély a tüzekre...

 

"Lásd még: az előző évtized közepén történt NABI-beszerzések. "

 

Viszont azok a NABI buszok nem a rossz mellékutakra valók - ahogy olvastam már ezzel kapcsolatos beírásokat.

Előzmény: -Husika- (11070)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.10.08 0 0 11076

"Ebből a busparkból most a maximumot kellene kipörgetni."

 

Egy 10-20-30 éves roncsnak mennyi a maximuma? Már ez is sok nekik. A kegyelemdöfést az első hideg reggel adja majd meg. Azt pedig, hogy manapság mi a fontos a cégnél (miért b@szogatnak minket) inkább le sem írom mert nem hinnéd el.

Előzmény: Törölt nick (11075)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.08 0 0 11075

Nem vitázom. Nincs értelme. Te is tudod, hogy lehet mindig jobbat adni abból ami van! Sosem lehet azt mondani, hogy csak az a jó ami most van. Ebből a busparkból most a maximumot kellene kipörgetni.

Előzmény: zsitvica (11072)
vaskerék Creative Commons License 2011.10.08 0 0 11074

"A gazdasági indokoltság vitathatatlan"

 

Ameddig a tarifaemelés és a bevételnövekedés nem szinonim fogalmak, megkérdőjelezhető a kijelentés.

 

 

"Bizonyos erők a 100 buszos rendszert vetítik előre. Akkor ez is jóslás?"

 

Nem. A város belátható időn belül nem látja szükségességét új járművek vételének, így ez következmény.

Előzmény: i d ő u t a z ó (11069)
álomkűzdő Creative Commons License 2011.10.08 0 0 11073

Részben egyetértek Időutazóval. az áremelés közgazdasági szempontból magyarázható, hiszen az elmúlt években a városvezetés semmilyen áremelést nem engedélyezett. A szerencsétlen az egészben az, hogy pont akkor történt emélés az egyik oldalon, amikor járatcsökkentés a másikon. ennek az az üzenete, hogy fizess többet a csökkenő szolgáltatási színvonalért. Ne feledjük, hogy a befektetővel való csatározások idején mennyire védték az utazközönség érdekeit honatyáink.

Előzmény: vaskerék (11067)
zsitvica Creative Commons License 2011.10.08 0 0 11072

CÉL: Több fizető utas

 

----------------

 

NEM.

 

CÉL : Túlélni valahogy három-négy évet.

Mennyi is a fizető utasok által befizett összeg a PK összes bevételének %-ban ?

Mi van ha 5%-kal nő?

 

Akkor (fizető) bevétel költségfedezeti aránya nem 38% lesz hanem 43% ?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.08 0 0 11071

"Akkor ez is jóslás? Ja, hogy majd ezt is meglátjuk? Akkor már késő lesz..."

 

Késő lesz? Mit tegyünk ellene? Menjek le meggyőzni a céget Budapestről önköltségen, hogy hát a több jobb? Ez elmebaj. Te sem gondolod komolyan. Le kéne szarni az egészet. Mondjuk akkor egy idő után nektek sem lesz munkátok. 

 

CÉL: Több fizető utas

ESZKÖZ: Szolgáltatás milyensége

 

Tehát ha a buszok és a járatsűrűség adott, akkor mit tudunk csinálni? Hogyan tudunk jobbat adni az utasoknak?

 

Hát persze, hogy sehogyan...mert PaP úr önköltségen lejár jópofizni, miközben örökké ellenvetések vannak. Soha semmi nem jó...

Előzmény: i d ő u t a z ó (11069)
-Husika- Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11070

Akkor ezek szerint más céghez kerül (még sehol nem írtak róla).

 

Azóta már de. A Hatvani Volánhoz került. :) 

 

Gondolom, követni fogja a 120 is.

 

Én meg nem gondolom. 

 

Esetleg a MAN Lion's Regiót tudnám elképzelni utódnak

 

Jó példa. 

 

Ugyanis szerintem ennek se olyan egységes a formája

 

Részletkérdés. 

 

és nagyobb bajnak tartom a túl sok fekete, sötét felületet a buszon

 

Na és? Belülről kilátni... :D 

 

Emiatt többet kell mennie a - néhány képen elég kicsinek tűnő - légkondinak

 

A légkondi méretének nincs összefüggése se az ablakok méretével, se a sötétségükkel. 

 

ami legrosszabb esetben a motort is túlterhelheti, és leég a busz(??).

 

Túl sok híradót nézel mostanság. Ugye nem gondolod komolyan, hogy bármilyen gyártó direkt úgy épít buszokat, hogy ha lehet, égjenek le? 

 

akkor minél több ilyen összebeszélés legyen. 

 

Lásd még: az előző évtized közepén történt NABI-beszerzések. 

Előzmény: vt976 (11064)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11069

De jó pofa vagy! Utólag könnyű okosnak lenni. A döntések meghozatalakor nincs a döntéshozó kezében a bölcsek köve. A gazdasági indokoltság vitathatatlan, ellenben a közlekedésszakmai érvek már előbbi ellen szólnak. Bizonyos erők a 100 buszos rendszert vetítik előre. Akkor ez is jóslás? Ja, hogy majd ezt is meglátjuk? Akkor már késő lesz...

Előzmény: vaskerék (11067)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11068

Vkik 2X80 ezer nyugdíjból élnek és ingyen utaznak. Nekem, akinek muszáj utaznia nincsen a hónapra ennyi pénzem...Nem baj, mi fizessünk többet...Akinek van az fizet, akinek nincsen az ellopja. Fasza. Ez a kialakult véleményem az egész ingyenes utazásról.

Előzmény: zsitvica (11066)
vaskerék Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11067

Időutazó.

 

"A tarifaemelés teljesen indokolt volt."

 

Az indokoltság majd kiderül a negyedévi mérlegekből, hogy miként változik a bevételi oldal. Addig ez csak kártyavetés és jóslás.

 

 

Előzmény: i d ő u t a z ó (11057)
zsitvica Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11066
Irisbus Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11065
JLW-471 egy kis baleset részese lett pár perce az Épitész utca - Hunyadi János kereszteződésben Budapesten. Rendőri helyszinelés nem kell, új szines baleseti bejelentőt töltik épp aztán már mehet is haza.
vt976 Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11064

"A DZL-092. Szerintem pár napon belül publikus lesz, hogy mi történt vele, de nyugi, nem kell semmi rosszra gondolni. :)"

 

Akkor ezek szerint más céghez kerül (még sehol nem írtak róla). Gondolom, követni fogja a 120 is.

 

"Meg amúgy is tudni lehetett, hogy egy jó ideig még nem lesz helyettük más. Ma sincs."

 

Nem is láttam még hasonló kategóriájú más gyártmányú buszt - aminek a formája is ilyen egységes(nem tűnik). Esetleg a MAN Lion's Regiót tudnám elképzelni utódnak, de nem fenntartások nélkül. Ugyanis szerintem ennek se olyan egységes a formája, és nagyobb bajnak tartom a túl sok fekete, sötét felületet a buszon. Emiatt többet kell mennie a - néhány képen elég kicsinek tűnő - légkondinak, ami legrosszabb esetben a motort is túlterhelheti, és leég a busz(??).

 

"Vagy csak megérik az árkülönbözetet."

 

Hát, amiket olvasni lehetett és lehet a Rába-alvázas EAG-buszokról, azok alapján talán igen.

 

"Szerintem biztosan összebeszélt a két cég. :)"

 

Hát, ha ilyen dolgok miatt beszél össze két (vagy több) cég, akkor minél több ilyen összebeszélés legyen.

Előzmény: -Husika- (11022)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11063

Szerintem is csukjuk be az egészet :)

Előzmény: hungeri (11062)
hungeri Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11062

Az utasaid nagy részének a bére meg nem emelkedett 4 éve, hanem csökken. Az éremnek mindig két oldala van, én elhiszem, hogy Te a dízelárakat nézed. Senki nem mondta, hogy ne nézd. De a csökkenő színvonalért elég nehéz bemagyarázni, hogy magasabb árat kell fizetni, de legalább megpróbáltad :) Igazából leírtad a tutit: ki kell dobni a kohószökevény Ikarusokat, a jegy legyen 350, a bérlet 9.000 és elég lesz a maradék Merci.

Előzmény: i d ő u t a z ó (11057)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11061

Főleg 3 ezer forint feletti diákbérletnél. 

Hogyan lehet, hogy Szekszárdon a gyengébb utasszám és új (amortizációs költséggel terhelt buszpark mellett) 1380Ft-on lehet tartani a bérletárakat? Ez hogyan lehet? 27 ezer bérletet adnak el egy évben ÖSSZESEN.

Előzmény: i d ő u t a z ó (11060)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11060

Ha fogy az utas lehet újra ritkítani. Pénz nélkül nem megy.

 

"Ráérnek sétálni is..."

 

Nekem nem úgy tűnik, hogy ráérnének. Már a félórával korábbi reggeli elindulás - hogy ne nyomorogjon a buszon - is gondot okoz a népnek.

Előzmény: Törölt nick (11058)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11059

Engem momentán jobban izgat, hogy chipsadót vetnek ki a kávéra. Nem is gondolnak az egyetemistákra akik 5 órákat alszanak (nem a buli miatt)...

Ezzel csak érzékeltetem, hogy vége a jóvilágnak. Most bekeményít mindenki, már nincsenek racionális érvek a jóléti rendszer mellett. Ez egy öngerjesztő folyamat :(

Előzmény: Törölt nick (11058)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11058

Jövő hónap lesz a király. Több ismerősöm jelezte, hogy ez az utolsó hónap, hogy bérletet vett. Ráérnek sétálni is, esetleg néhányszor ha hó van buszozik. 

Előzmény: i d ő u t a z ó (11057)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11057

A tarifaemelés teljesen indokolt volt. 2,75 éve nem volt emelve, valamint a 2009. julius 1-i 5 %-os ÁFA emelés is ott volt áthárítatlanul. Leginkább az összvonalas törzsutasnak kellene csöndben maradnia a 10,6 %-os emelés miatt. Akármilyen roncs is a buszpark, a szolgáltatónak ugyanúgy pénzbe kerül az üzemeltetése. Sőt, a költségei még magasabbak is...

És az emberek busszal akarnak utazni, mert az emelés után is tömve vannak a járatok és a bérletpénztárakat sem kímélték a hét elején. Ha rajtad múlt volna, akkor te nem emeltél volna? Akkor a céged elég hamar becsődölne. Ha nagyon olcsó maradt volna a jegy és bérlet ár (bár te a 220 Ft-os jegyet is sokaltad), akkor azt a mégnagyobb utasmennyiséget bizonnyal nem tudná kiszolgálni a társaság. Erre nem is gondoltál?

Előzmény: hungeri (11055)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.06 0 0 11056

Én tiszta szívemből megértem az utast. Nagyon sajnálom a közlekedési cég dolgozóit (leginkább a sofőröket), de a helyükben nem a ritkítással foglalkoznék. Természetesen ha ritkítunk, akkor az egyszerűbb megoldás, de ha az utasnak adunk vmit, ami a hétköznapokban legalább 90%-on működik, akkor az még mindig jobb, mint a 90%-on működő mostani rendszer. Bár nyilván mimnden változtatás/fejlesztés/ésszerűsítés magában hordozza a belebukás veszélyét. Én is tartok örökké ezektől... :(

Ezt fogom elmondani bármikor, mert lehet, hogy csak 120 busz lesz télen, de ha csökken az átszállási kényszer, akkor az amúgyis kiszolgáltatott peremterületi lakóknak javulhat a közlekedésük. A nagyobb lakótelepek utasainak úgyis sűrűn járnak a buszai, tehát nekik néhány kieső busz nem okoz akkora gondot. Az átszállók viszont anyázni fognak, mert ritkul a ráhordó és ritkul az elhordó busz is :(

Előzmény: hungeri (11055)
hungeri Creative Commons License 2011.10.06 0 0 11055

Szerintem nagyon nem mindegy.

 

"A rohadt közlekedésiek megint emelték a jegyárat! Koszos buszokat küldenek, ha küldenek, s akkor még többet is kérnek érte?!"

 

Vesd össze:

 

"A Páva végre kirúgta ezt a szélhámost, s végre a városé a közlekedés, nem hoznak kínai szarokat".

 

A politikai "valamiért" írtó ügyesen kihátrál a negatív hírek mögül, így az alapból fennálló utas-szolgáltató ellentét tovább tágul, a feszültség tovább nő: az utas a közlekedési alkalmazottba tud csak belerúgni és mindenért a közlekedési szolgáltatót hibáztatja, miközben a közlekedési alkalmazottnak ebből egyre inkább elege van, ráadásul a csökkenő modal splitnek és a zuhanó szolgáltatási színvonalnak pont ő issza meg legjobban a levét, hiszen vagy megszűnik a munkája, vagy ha megmarad, akkor ő tölt 7-9 órát a műszaki roncsokban.

Előzmény: i d ő u t a z ó (11054)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.10.06 0 0 11054
Megint elveszel a részletekben. Nem mindegy az utasnak, hogy ki emeli az àrat. Egyébként decembertől ütemes lesz a Pécs-Szeged vonal.
Előzmény: hungeri (11053)
hungeri Creative Commons License 2011.10.06 0 0 11053

Mióta állapítja meg a MÁV-START a vonatjegy árát??? Jó cikk...

Előzmény: Törölt nick (11052)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11052

Durván feltételez a cikk...

Előzmény: E N V I R O 500 (11051)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11051
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11050

4-es 12 percezése férne bele a témába reggel és délután is. Kocsi is lenne rá elvileg. A 2-es 6 percezése délután már nem férne el. Viszont így legalább a Mártírok útja is kapna :)

Előzmény: ANS-631 (11048)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11049

Jó-jó, most látatlanban prédikáltam. Elvileg elfér a 6 perc is, még a teljesítménybe is bőven fér

Előzmény: ANS-631 (11048)
ANS-631 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11048

Utazzál kettesel,utána nem fogod ezt mondani...

Előzmény: Törölt nick (11047)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11047

Nem olyan sovi az délután. Reggel lehet kevés, de délután csak elég már. Temérdek 4-es, 27-es, atyaég ott van fent, lehet válogatni is.

Néha az a plusz kilométer azért kell, mert átláthatóbb az utas számára. Én inkább a 4-esnek és a 27-esnek adnám a plusz járatokat, ha lehet választani...

 

Előzmény: Kuvik76 (11046)
Kuvik76 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11046

"Annyira megfoghatatlan az a 18 perc..."

 

Jogos. De ezzel "jön ki" ...sajnálom a plusz km-eket Hősök terére.. 

 

"A 4-es marad 4-es."

 

1.Csak "neki" útba esne az Indóház tér. De ezt Te is tudod. 

2.politika?

 


"2-2Y 15-15perc 7-8 perc"

 

Már meg is feledkeztél róla, h. Urán- és Árkád között 6 perccel is sovi?

 

Kezdek belemerülni, aztán van más dolgom. Szerencsére alant már meg is jelent néhány észhez térítő hozzászólás((-:


Előzmény: Törölt nick (11041)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11045

A 14-esnek rövidebb lenne a menetideje, mint a mai kettesnek :)

Előzmény: E N V I R O 500 (11042)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11044

Mánfa - Oroszló - Kishajmás?

Előzmény: ANS-631 (11043)
ANS-631 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11043

"A 25-ös menjen K.szőlősön át Hetvehelyre."

Zsongorkő - Jakab hegyen keresztűl.:-)

Előzmény: E N V I R O 500 (11042)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11042

A 25-ös menjen K.szőlősön át Hetvehelyre.

A 26-os Szentlőrincig. (esetleg Szigetvár vagy Barcs, bár az már Somogyország)

A 24-es Orfű, abaligeti betérővel.

A 61-es Kökény.

A 41-es Harkány, siklósi betéréssel.

A 13-as Pécsváradig H.hetény betéréssel.

A 14-es Komló, Béta-aknán át.

 

Pompás ötletek már csak az illetékest kell meggyőzni ami könnyű feladat.

Csak akarni kell és lesz!

Előzmény: Törölt nick (11041)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11041

Annyira megfoghatatlan az a 18 perc...

jegyezd meg kb....

 

14:00 14:18 14:36 14:54 15:12 15:30 15:48 ???? 

Ezt egy átlag utas nem tudja megjegyezni.A tervben szereplő reggeli 12-12 (6) perc, délután 15-15 (7-8) perc, ami azért nem olyan nagyon vészes. A 4-esbe a 2B nem lenne bekötve, hiszen az a 6-os úton jön be, csak betér a Főpályára(ami mondjuk elég gánya, de hát be kellene menni ebben az esetben) :)

A 4-es marad 4-es.

 

2-2Y 15-15perc 7-8 perc

2B 20 perc (nem kell sűrűbben, teljesen fölösleges)

14-es Főpályáról 20 perc

 

2B-14 10 percet ad ki csúcsidőben fonódva Budai felé, visszafelé pedig szinte együtt jönnek, ám a 14-es bejön a 2B elé, tehát pontos az átszállási kapcsolat Urán felé.

 

Az szív, aki a 21-essel jár ma, mert 5 perccel minimum megnövekedik a menetideje :( Ettől függetlenül szerintem az összes utazási idő csökkenne, hiszen Petőfi aknáról közvetlen bejutási lehetőség lenne, ami rengeteg utasórát spórol nekünk. 

 

A terv ezáltal máris csökkentett az átszállási kényszeren, tehát összességében jobb szolgáltatást biztosít. Leginkább nyertese lehet a Komlói út és Vasas.

Ez az én gondolatom. 

 

 

Előzmény: Kuvik76 (11040)
Kuvik76 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11040

Hősök terére sok a busz 12 percenként, jelenleg 15 percenként van csúcsban...elférne az 18-cal is-szerintem. Szabolcsfaluba meg jelenleg 20 perc, azon meg javítana a 18 is. Az "A" jelű elég lenne Fehérhegyig.

Nem lehetne "csúsztatni", mondjuk így:

'00: 2

'06: 2Y

'12: 2A

'18: 2

'24: 2Y

'30: 2A

.

.

.

 

Aztán azt a 2B-t meg lehetne 15 percre sűríteni, és akár 4-esnek is nevezni - nem a számozás miatt - ahogy eredetileg is terveztétek(-: T.képp jelenleg is csak 15 percenként jár... Kíváncsi lennék mennyire "heringjárat" - rég voltam szülővárosomban.

Előzmény: Törölt nick (11029)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11039

Ebben enyhén sok busz van :(

Előzmény: ANS-631 (11036)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11038

Legyen Fhegyről Árkád délhez és a Főpályához közvetlen busz. Ez a 2B, amivel egy gáz van, hogy megnöveli a 21-es vonalán a menetidőt.

2B Urán - Főpálya - Fhegy

 

2-2Ypedig  12-12 percenként kiadja a 6 perces ütemet Fhegyen fonódva, délután 7-8 percet.

 

Számoljuk ki, hogy most mennyi van a hegyen és mennyi lenne. Most csak délutánra.

 

7-8 percenként 8db 2-es és 3db 2B, az 11db összesen. +1db Árpádtetői járat óránként az 12db

 

Most van 5db 2-es, 21-esből 3db, 31-31A-ból 4db =12db

 

Egálban vagyunk igaz? Akkor minek tovább sűríteni? :)

Előzmény: ANS-631 (11036)
ANS-631 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11037

21-es a b verzió szerint csak a Budai állomásig közlekedne.

Előzmény: ANS-631 (11036)
ANS-631 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11036

Nem elég,mert mindenki* 2-essel akar menni az árkádig.

 

2  Hősők Tere (00 15 30 45)

2Y Szabolcsfalu (07 22 37 52)

2A Budai         (10 25 40 55)

Másik verzió:

2 Hősők tere 00 20 40

2Y Szabolcsfalu 10 30 50

2A Fehérhegy 05 15 25 35 45 55

Vélemény?:-)

Előzmény: Törölt nick (11035)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11035

Elég az 7-8 percenként szerintem.... Most néha lehet nyimi-nyomi lenne Urán felé, de most felküldeni délután 6 percenként Fhegyre...A reggellel vannak inkább problémák. Minek nyúzzuk a buszokat délután is :) Ott  4-es, ott lenne a 2B, ott a 2-es, 27-es...

Előzmény: ANS-631 (11032)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11034

Ezt most nagyon nem érzem, elszoktam az egésztől :)

Az este is kevés a 2-esnél ebben a formában, de sztem ez most csak papíron van így. Szakértők tudnák azértoptimalizálni a délutánt és az estét a tapasztalaataik alapján.

Előzmény: Törölt nick (11033)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11033

Igen, ez még az első tervből maradt,végülis teljesítmény van rá előszámítások szerint, mehet a 6 perc.

Két oldalavan, az egyiket nem vettem figyelembe. A 2-es most nem viszi majd a 14-es utasait,viszont viszi majd a kieső 31-es utasait, így valóban kevés lenne, szóval legyen inkábbtényleg 6 perc.

Előzmény: ANS-631 (11031)
ANS-631 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11032

A Mecsekáruház - Egyetem - Árkád közt.

Előzmény: ANS-631 (11031)
ANS-631 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11031

Délután 7.5 percenként 2-2Y?Még a 6 percezés is ritka...

 

 

Előzmény: Törölt nick (11029)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11030

Elszúrtam a jelölést. Reggel a vastag járat a 2B-nél 122-es :))) Este pedig a vastag Mecsekszabolcs érintésével Hősök teréig :)

Előzmény: Törölt nick (11029)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11029

 

Most a számozás nyilván másodlagos kedves topictársak.

Előzmény: Törölt nick (11028)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11028

A 4-est úgysem akarják megcsinálni, pedig lehet jó lenne :) Az ötleted viszont nekem tetszik. Két jegyzetelés közben írtam is rá gyorsan menetrendet :)

Előzmény: Kuvik76 (11024)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11027

Ja látom már a nullszaldót jóvan, csak még nem ért le a kávé :D

 

Előzmény: Kuvik76 (11024)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11026

Valahol van a rendszerben sok kilométer megtakarítás, de már nem látom át, hogy hol... Nem isértem az egészet amúgy már annyira kizökkentem a témából :( Valószínű, hogy a 4-eseken is fogtunk valamennyit.

Előzmény: Kuvik76 (11024)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11025

Végülis lehetne, csak akkor Főpályaudvar érintésével, ami menetidőben nekik megint nem kedvező. Cél megtartani a közvetlen Komlói út - Főpálya kapcsolatot. Csak ugye a 31-essel más a terv a jövőben, ezért van suttyba téve. 4+31A 4+43 volt eredetileg a második lépcső.

Előzmény: Kuvik76 (11024)
Kuvik76 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 11024

Az Urán-Petőfi b@szott hosszú. Nem lehetne felcserélni? főleg, h. csak elmélet...sajna

 

21 2/A Urán - Árkád dél - Fehérhegy 20 percenként egész nap

31/A Főpálya - Petőfi 20 perc csúcsban

Előzmény: Törölt nick (11023)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11023

Következő a gondolatmenetem a mostani helyzetre :)

 

31A Főpálya - Árkád dél - Fehérhegy 20 percenként egész nap

31 Budai - Árpádtető

2 Urán - Hősök tere csúcsban 12 perc

2Y Urán - Mecsekszabolcs csúcsban 12 perc

21 Urán - Petőfi 20 perc csúcsban

21A Urán - Budai belekötve a 122-123-as buszok, így kiadja a 15 percet(sánta 122-123). Itt is fogunk akkor buszt.

 

Ez azt jelenti, hogy egy órában 12-13 busz van fent a hegyen. Így a 7. órában 13 busz jönne le, míg most 12 jön le (7.55-ös időpontokat mindkét esetben 8 órára számoltam már) Tehát csúcsban 1 plusz busz, és ezen felül ebben az átalakításban a 31-es. Az mondjuk ütemen felüli járatként kezelendő, ha netán mégis Főpályáról lenne indítva (ez akkor fordulhat elő, ha forda úgy igényli).

21-eseket is lemodelleztem. Elvileg hasra megvagyunk ugyanannyi buszból, ha ügyes a fordatervező :) 2 busz még mindig cserél. Kettő Budain kezd és Uránban végez,kettő pedig fordítva.

 

Tehát sokat nem változtattunk, a 4-esekhez nem nyúltunk. Ez most már nagyon lebutított, mégis csökkennek az átszállások. Nem hiszem el, hogy ezen görcsölni kéne...

 

 

Cél Fehérhegyen jobban elosztott járatokat indítani.

 

6:58 2

7:04 2Y

7:10 2

7:12 (31A)

7:16 2Y

7:22 2

7:28 2Y

7:32 (31A)

7:34 2

7:40 2Y

7:46 2

7:52 (31A)

7:52 2Y

 

 

 

-Husika- Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11022

Az egyik a DZL-093. De melyik a másik selejt?

 

A DZL-092. Szerintem pár napon belül publikus lesz, hogy mi történt vele, de nyugi, nem kell semmi rosszra gondolni. :) Mindenesetre állományban már nincs. 

 

És melyikek az elhasználódottabbak?

 

Egyértelműen a pannonosok, az intenzív távolsági használat miatt. Nem véletlen, hogy a legelső (Scania vázas) 395-ösöket már 2004-ben elküldték kezelésre. (Meg amúgy is tudni lehetett, hogy egy jó ideig még nem lesz helyettük más. Ma sincs.) 

 

Talán már akkor látták, hogy az utóbbiak megbízhatóbbak(??).

 

Vagy csak megérik az árkülönbözetet. Szerintem biztosan összebeszélt a két cég. :) 

Előzmény: vt976 (11021)
vt976 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11021

"Az Expresst nem számolva 18 db 395/E95 volt a Kaposnál, és ebből már 2 selejt. "

 

Az egyik a DZL-093. De melyik a másik selejt?

 

"Ez nem sokkal több, viszont nem is ettől függ, hogy mennyire érdemes őket felújítani, hanem az elhasználódásuktól, illetve attól, hogy mekkora időtávra számolnak még velük. "

 

És melyikek az elhasználódottabbak? (Én így elsőre (amennyit kívülről látok) a Pannon Volános járgányokra tippelnék, de azokkal nem nagyon utazok.)

 

"...mindkét cégnél az első 3-3 db 395-ös még Rába alvázas volt, ezek után pedig már csak Scania gépészettel rendelték a továbbiakat. :)"

 

Talán már akkor látták, hogy az utóbbiak megbízhatóbbak(??).

Előzmény: -Husika- (11020)
-Husika- Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11020

Az Expresst nem számolva 18 db 395/E95 volt a Kaposnál, és ebből már 2 selejt. 

A Pannonnál 23 db van, és még nem volt selejt. 

Ez nem sokkal több, viszont nem is ettől függ, hogy mennyire érdemes őket felújítani, hanem az elhasználódásuktól, illetve attól, hogy mekkora időtávra számolnak még velük. 

 

Egyébként érdekes, hogy mindkét cégnél az első 3-3 db 395-ös még Rába alvázas volt, ezek után pedig már csak Scania gépészettel rendelték a továbbiakat. :) 

Előzmény: vt976 (11018)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11019

Cikk a BAMA-n.

 

"Azt állítota tehát, hogy úgy szálltak be egy bizniszbe, és emeltek egy cégben saját forrásból 1 milliárd forinttal a tőkéjét ennek a cégnek, hogy a pontos pénzügyi helyzettel korábban nem voltak tisztában. Például azzal sem, hogy Pécs városa tartozik saját cégének egy, a PK Zrt.-vel kötött közszolgálati szerződés alapján"

 

És a kínai szál.

 

"A Mecsekbusz Kft.  1 milliárd 562 millió forintot fizetett ki hitelből, amit a Hungarian Bus adott a Mecsekbusznak, ami pedig a pénzt egy hongkongi cégtől kapta. Azt szintén a Mecsekbusz és a Hungarian Bus érdekkörébe tartozó cég volt, amely két buszgyárat is alapított Kínában"

 

Hongkongi cég? Csak nem az A.D. ottani buszgyára ahol az ENVIRO 500 szerelik össze?

Miről maradtam le!? :))))

 

http://www.bama.hu/baranya/kozelet/ujra-a-vadlottak-padjan-a-pecsi-buszceg-igazgatoja-403974

 

 

vt976 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11018

Ezek szerint a Pannon Volánnál sokkal több az EAG busz (és a 395/E95 önmagában is), mint pl. a Kapos Volánnál, és ezért jobban megéri fölújítani őket?

Előzmény: -Husika- (11006)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11017

Jaja, nagyjából. 

PK Zrt-nek nem tetszik, mert nem tudom miért nem...

 

2 Hősök

2Y Mszabolcs

31A Fehérhegy

21 Petőfi

Előzmény: ANS-631 (11015)
ANS-631 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11016
ANS-631 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11015

Gondolom:

2 Urán - Fehérhegy(Hősők tere?)

2Y Urán - Szabolcsfalu

21 Urán - Petőfi.

 

Előzmény: La R1ot (11014)
La R1ot Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11014

A 21-est hogy vinnéd ki Petőfi-aknáig? Ugye tudod, hogy ezzel egy M82/M86 párost hozol létre?

Hogy vinnéd be Szabolcsfaluba? Onnan hogy vinnéd tovább?

 

Ez komolyan érdekelne, nem kötekedésképp kérdezem. ;)

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11013

Simán beérik egymást így is a 12-12 percenként járó 2-2A-k. :/ Franc vinné el az összeset. Olyan lyukat csináltak most is, hogy csak nézek. Nem jó ez így... A 2-es most is egy rakattal több embert visz el gondolom a Komlói út felé,míg a 2A lazázik Budai irányba. Főleg ha beesik elé egy 31A, akkor szinte utas sem lehet rajta. 

Továbbra is tartom, hogy csak 2-es kellene 6 percenként,mert egy lakórész felé mennek, így az utaseloszlás biztosan jobb lenne. 21-es mehet tovább Petőfi-aknára. Ha leszedjük a 14-es utasait délután róluk, akkor mehetnének 7-8 percenként. Nem kellene sűrűbbendélután szerintem. Ez csak az én gondolatom. Szakértő úr biztos jobban tudja a mostani állapotot.

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11012

http://www.gepnarancs.hu/2011/10/tarlos-kormanyzati-segitseg-nelkul-jovo-nyaron-ujra-gondba-kerulhet-a-bkv/

 

Szerintem tarlós nincsen képben a szufficit jelentésével...Vidéken korántsem lesz nyereséges a tömegközlekedés. Ja de...esetleg Bonyhádon, mert napi 5 járat van és annaka  felét helyközi végzi. Na de ahol normális szolgáltatás van, ott max. nullszaldósra csinálhatjuk.

Szekszárd esete kétséges, mert szerintem momentán nincsen veszteség, de mindig kihoznak 30 milliót. Nyilván való, hogy nekem van igazam :) Ezt most persze nem fogom kifejteni, hogy miért...

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11011

Az anyjuk tudjákmilyét...A vidék rovására megy az egész budapesti túlkínálat. Vegyék már észre, hogy ez durva ami itt megy. Én értem, hogy nagyvárosban fontosabb, de azért se Pécs, se Szeged, se Debrecen, se Miskolc (nem folytatom) sem olyan kicsi város, hogy ne lehessen normális buszközlekedése. 

 

Amúgy a vidéki önkormányzatok és a Volánok a töketlenek...Eza  véleményem kiforrottan. Nem tudom mitől félnek. Ja gondolom most is azt a világot éljük, hogy nem szabad beszólni semmiért, mert fejek hullanak. Végülis ha családom lenne és a 800 ezer forintos bruttó havi fizumtól fosztanának meg, akkor lehet én is kussolnék. Ezt csak zárójelben...

Előzmény: JLW-470 (11010)
JLW-470 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11010

Szerintem nem lesz ebből semmi,mert Tarlós ma a rendkívüli sajtótájékoztatóján arra célzott,hogy ez meg lesz torpedózva.

Előzmény: E N V I R O 500 (11007)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11009

Igen, ezt írtam két napja, de zsitvica jól beoltott :D

Előzmény: E N V I R O 500 (11007)
JLW-470 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11008

Azért EAG-ből még elég sok vár a felújítására.

Előzmény: -Husika- (11006)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 11007
-Husika- Creative Commons License 2011.10.02 0 0 11006

Hogyne akarnák őket felújítani! A legtöbb 395-ös már át is esett ezen. Nem fog azonnal menni, de előbb-utóbb mindegyik meglesz. 

Előzmény: vt976 (11005)
vt976 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 11005

Belül se mondanám csúnyának és túl lelakottnak a járgányt. Az üléseken látszik, hogy már megfakultak, és néhány ülésen cserélték az ülőlapok huzatát. Föl akarják újítani a buszt - és általában a Pannon Volános EAG-buszokat?

Előzmény: -Husika- (11002)
-Husika- Creative Commons License 2011.10.02 0 0 11004

Egy ilyen buszt még ott is megnéznek. :) 

Előzmény: i d ő u t a z ó (11003)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.10.02 0 0 11003

A 326-os OmniExpress Szlovéniában, az Adriatól 400 méterre:

 

 

Meg egy kis hazai:

http://img.index.hu/imgfrm/2/2/7/5/IMG_0009412275.jpg

-Husika- Creative Commons License 2011.10.02 0 0 11002

Amúgy pont azt nézegettük bozzal, hogy mennyire egyben van a busz kívülről ahhoz képest, hogy még nem volt felújítva. Ha szépen megcsinálják, 10-15 éve még simán hátravan. :) 

Előzmény: vt976 (11001)
vt976 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 11001

Akkor ezek szerint megtalálhatták az égett szag és a forróság forrását(?). Pont 1 hete Bőszénfa környékén hátul már eősen érezték az égett szagot és a forróságot (az égett szagot középtájt is érezni lehetett). A sofőr meg is nézte, de nem talált semmit, és továbbmentünk. És Kaposvárról továbbment Zalagereszegre is.

Előzmény: -Husika- (10999)
-Husika- Creative Commons License 2011.10.02 0 0 11000

...és 11000. :D 

Előzmény: -Husika- (10999)
-Husika- Creative Commons License 2011.10.02 0 0 10999

Ja, és HBD-017 is különjáraton volt tegnap Pesten... 

Előzmény: -Husika- (10974)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 10998

http://www.pkzrt.hu/menetrend.php?id=80

 

Na végre :D Csak le kell teremteni itt mindenkit, máris működik. Persze szerintem rajtunk kívül senki nem olvas ilyenkor pkzrt.hu-t...

Előzmény: Törölt nick (10997)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 10997

Annyit azért megérdemelt volna az a csürhe banda aki még mer utazni a hiper-szuper pécsi buszokon, hogy a főoldalon figyelmeztesse őket vmi, hogy hééé paraszt a 2-es máskor indul reggel, vigyázzá mert le fogod késni...Mindegy is, végülis fizessenek 20%-kal többet, ritkuljanak a járatok 30%-kal és ne is törődjünk azzal, hogy régen full jó tájékoztatás volt a weblapon meg minden helyen. Szekszárdon a pécsi üzemet vettük mintaként mindig. Ezek után inkább már csak negatívként hoznám fel.

 

Szép weboldal amit semmire sem használnak...csomó pénzért(az én adómból...) Ez az ami fáj, hogy az én adómból...

 

Előzmény: Törölt nick (10996)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 10996

What the Fuck? Még fél 12-kor megnéztem nem hozta be...

Előzmény: i d ő u t a z ó (10995)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.10.02 0 0 10995
Szombaton, nem vasárnap.
Előzmény: Törölt nick (10993)
BSF-127 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 10994

Köszi az infót,de ma reggel is ugyanott állt a patakparton.

Előzmény: ANS-631 (10979)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.02 0 0 10993

Legalább vmi díszcsomagolásban kellett volna feltenni, hogy emberek baszki sűrűbb lett az a kva járat. Nem, vasárnap sutyiba felkerült a weblapra. Még a Gemenc Volánnál is írnak külön tájékoztatót, mondjuk az örökké tele van hibával. Amúgy jó lett, ezt vártuk :) Ebben viszont már van mérnöki szemlélet. Akkor sűrűbb csak, amikor kell.

Előzmény: ANS-631 (10992)
ANS-631 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 10992

12-12 percentként fognak járni csúcsidőben.

Előzmény: Törölt nick (10950)
ANS-631 Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10991

?

Előzmény: Törölt nick (10982)
-Husika- Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10990

Inkább bevallom, hogy hülye vagyok ehhez így késő este és bizony semmi nem jut eszembe a kiléted illetően. Innentől kezdve két lehetőség van: vagy Te is elkövetsz egy nick-keresztbeazonosítást magadon, vagy pedig hülyén is halok meg. :)))) 

Előzmény: Törölt nick (10989)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10989

Maradjunk annyiba hogy nagyon rég ismerjük egymást személyesen,csak mindkettönknek másfele vezet az uticélja.Gondolkozz egy kicsit.

Előzmény: -Husika- (10988)
-Husika- Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10988

Nem tudom, hogy engem most miért lehetne felnyomni, de hagyjuk is ezt. Maradjunk a fair play-nél: Te nem feszegeted a kilétemet (még ha egyébként egyértelmű is), én pedig nem szólok hozzád (egyébként sem ismerlek személyesen). 

Előzmény: Törölt nick (10987)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10987

Igen.Ugyan az ami neked.Nem te vagy az egyetlen,sokan vannak még.

Előzmény: -Husika- (10986)
-Husika- Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10986

Azt ugye tudod, hogy mi jár nickek keresztbeazonosításáért? 

Előzmény: Törölt nick (10985)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10985

Én értettem a poén-Te nem.Képzeld,tudom hogy ma pesten volt,előbb tudtam mint-Te és tudom hogy holnap hova fog menni,amit-Te nem tudsz.Ennyi kedves Alkaa.......

Előzmény: -Husika- (10984)
-Husika- Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10984

Nem kérdeztem, hogy mennyire egyszerű. Ő olvashatta ott, ahova már be volt írva, hogy ma Pesten járt - Te nem. Mi ketten értettük a poént - Te nem. Ennyi. 

 

Mellesleg az nem HLN, hanem HLH, és nem 398, hanem E98. 

Meg még a CLK-216 is Pesten volt, és azon is fent volt a matrica hátul. 

Előzmény: Törölt nick (10981)
-Husika- Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10983

A 870 is nála van... arra sem emléxel? :) 

Előzmény: EKW-531 (10980)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10982

Akárcsak a nyamvadt biciklid..............

Előzmény: ANS-631 (10961)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10981

Mert ha 395-ös buszról van szó,akkor az ex-volánbuszos gép.Ilyen egyszerű.Először a 398-as buszára gondoltam aminek HLN a rendszáma és azon is rajta van,meg még egy sötétkék WW Lt-n.Amugy Július 1-től üzemelteti a járatot,(nagyon-nagy nehezen,,kisírta"az Alfőldi úúr)egy 30 személyes Isuzuval.

Előzmény: -Husika- (10978)
EKW-531 Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10980

Ott állt a DUD-615 mellett a bonyhádi telepen amikor arra jártunk, nem emlékszel?

Előzmény: -Husika- (10978)
ANS-631 Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10979

Pécsről ment.

Előzmény: BSF-127 (10973)
-Husika- Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10978

Nahát, de most komolyan, honnét tudtad? :D 

Előzmény: EKW-531 (10977)
EKW-531 Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10977

GOH-869?

Előzmény: -Husika- (10974)
-Husika- Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10976

De nem ám! :D 

Előzmény: MBen (10975)
MBen Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10975

Gondolom én nem játszhatok... :)

Előzmény: -Husika- (10974)
-Husika- Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10974

Nem is tudtam, hogy az Alföldi lépett a volán helyére a nemzetközi járatot illetőleg. 

 

 

(Bónusz kérdés: a fotózott busz rendszáma? :)) 

BSF-127 Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10973

Ma délelőtt a JLZ-130-as kocsit láttam Szekszárdon,ami talán Mohácsról jöhetett,de ebben már nem vagyok olyan biztos!?

Zavarkeltö Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10972

Ő univerzális, minden csuklós vonalon képes menni:)   amerre éppen szükség van rá...

Előzmény: o345g (10960)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10971

Tőled is kitellene :D

Előzmény: hungeri (10970)
hungeri Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10970

Van ilyen városi legenda, hogy az OFF reggeli 62-es villamos beragadt a kukásautó mögött az Erzsébet Királyné útján, amikor is egy öltönyös fickó bekopog a vezetőhöz, hogy miért nem megyünk.

 - Hát a kukásautó miatt.

 - De én sietek, most itt álldogálunk és csoszogunk mögötte??

 - Megkerülni nem tudjuk.

 - Akkor csöngessen rá.

 - Minek?

 - Hogy álljanak már el az útból.

 - Ááá, én kollégákat nem utasítgatok...

 - Kollégákat?!

 - Mindketten szemetet szállítunk...!

A párbeszéd itt - érthetetlen módon - véget ért, az öltönyös Úr egy papírcetlit kerítve felírta a villamos számát, majd emelt fővel, de lesütött szemmel hátra távozott az utastérbe.

 

:p

Előzmény: Törölt nick (10969)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10969

Majd utaznak az emberek kukás"buszokon". Azokban az a jó, hog van benne ilyen szemét prés, így ha csomóan beszállnak, akkor utána összepréseli őket és még jó sokan beférnek. 

12-es járat?

Előzmény: hungeri (10968)
hungeri Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10968

Az OTP-t most egy darabig nem kell fizetni. De ha majd igen (azt hiszem, 2013-tól), akkor jön a torkos borz. Akkor majd értekezhetünk, hogy most milyen jó lét is van Pécsett! Tudom, polidili, de igazából ki hiszi el ezeknek a léhűtőknek, hogy két év alatt lesznek olyan fegyelemezettek, hogy a most elhalasztott, sokkal brutálisabbra cserélt törlesztőket majd annak idején le tudja tenni a város? A szomorú az egészben az, hogy a vízmű ügynek sincs még vége, a PK APEH büntije is még a kérdőjeles kategóriába tartozik, stb. A parkolás jó zsét hoz, de ez a vezetés ezt is képes elszúrni.

 

Egyet viszont nem értek, múltkor döbbentem rá, hogy a BIOKOM tisztán városi tulajdon. Az a cég hogy a rákba' megy "jól"? Most túl azon, hogy a szemétszállítás is jó biznisz, tuti jövedelem és lehet "okoskodni" a kiadásokkal, nem úgy, mint a közösségi közlekedésnél, de azért a gördülő állomány, ha nem is új, de modern, homogén, korszerű nyomkövetéssel rendelkezik. Elég logikusnak tűnne, ha a parkolás mellett a közlekedést is megkapná, de csak a jogot, a buszokat nem (azt vigye az APEH :p), bár nem tudom, hogy ez a cég mennyivel hitelképesebb...

Előzmény: Törölt nick (10965)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10967

Mert különben jön a maffia és behajtják Zsolton! :D

Előzmény: o345g (10966)
o345g Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10966

Minek?

Előzmény: Törölt nick (10965)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10965

Azt a pénzt az OTP hitelekre fordítják majd...

Előzmény: o345g (10964)
o345g Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10964

Igazából új buszok kellenének. Le lehet söpörni az asztalról, hogy majd ha fagy, meg majd ha blablabla, de az alapnak az új busznak kellene lenni.

 

Szegedre megjött az első új villamos. Ott hogy lehet, ha itt semmit se lehet.

 

Novembertől a városé a parkolás...forgassák át a pénzt a PK-nak, legyen a parkolás bevétele a cégé.

Előzmény: Törölt nick (10963)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10963

Ritkán jár, lerobban, 20%-kal többet fizessen érte az ember... Ez nyilván vonzó lesz a továbbiakban is. Francos fenéért kellett elhamarkodni ezt a jegyáremelést :( Most viszont aztán, hogy növekedik az árkieg, igazán lehetne abból a kva sok pénzből vmit fejleszteni. Ha ezt is csak simán benyeli a cég, akkor az utas tényleg félre lett dobva :(

Előzmény: o345g (10962)
o345g Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10962

Katasztrófa miket adnak ki a 60-asra is. A múltkor egy olyan kohószökevény jött aminek az első ajtaja nem záródott rendesen, kicsit belibegett a kanyarokban.

Előzmény: ANS-631 (10961)
ANS-631 Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10961

Még Rosszabbak lesznek mint eddig...

 

 

-

Tegnap a BPV-056 a felüljárón 17.20-as 60-asba lerobbant.

Előzmény: o345g (10958)
o345g Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10960

Egyébként a legérdekesebb dolog, amit mostanában megfigyeltem, az a BSM-686 esete...

Egyik nap 161-esben utaztam rajta, másnap 50-esben láttam, de még utána 1-esben is valamelyik nap.

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10959

Egy bajom van csak az egésszel, hogy egyenetlen futás lesz...ugyanaz a kérdésem nekem is, hogy érdemes-e tovább kínozni a szólókat, úgyis kevés van....

Előzmény: o345g (10958)
o345g Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10958

Egyébként arra én is kíváncsi lennék milyen állapotben lesznek így az amúgy is siralmas 415-ösök...

Előzmény: E N V I R O 500 (10955)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10957

Miskolc II.

 

Nem Pécs volt a bezzegváros rezsimenet téren? Pécset mindig pozitív példaként hoztam fel, hogy ott bizony figyelnek arra, hogy ne növekedjen a bruttó kilométer.

 

Elenyésző, de pár ezer forintos megtakarítást azért fordánként lehet szerintem összekaparni naponta, ha este minimum 3-3,5 órás etapra leváltják a buszt. Kicsit több a rezsimenet, viszont a szólónak kevesebb a költsége ennyi idő alatt már jóval. Nem egy hatalmas megtakarítás, de hát a zuhanó ember még a fűszálba is....

Előzmény: E N V I R O 500 (10955)
o345g Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10956

Tehát akkor ez több vonalon is megfigyelhető...

Kb. hány db. szóló ami ebben a buliban részt vesz?

Előzmény: E N V I R O 500 (10955)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10955

Ez az új módi, hogy hétvégén meg hétköznap esténként (csuklóst beviszi a mozgató és szólót visz ki helyette) szólókat adnak ki pl uránba 21-t 27-t járni. Ez a spórolás. Persze a főpályás szólókat szétrugják ezért nem lesz elég kiadható kocsi majd. Volt már ilyen korszakalkotó ötlet máskor is de akkor sem jött be ;)

Előzmény: o345g (10949)
o345g Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10954

*délután a 71-es akarom mondani

Előzmény: o345g (10953)
o345g Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10953

A dolog nekem mondjuk teljesen elfogadható most.

 

Reggel a 161-es bevisz dolgozni a városba, reggel a 71-es meg hazahoz.

Ez a rendszer így abszolút barátságos...

Ha esetleg valamiért csúszok munkahelyen, vagy e kell ugranom valamiért valahova még munka után, az úgyis kb. minimum fél óra, akkor meg elérem a következőt...

Előzmény: Törölt nick (10952)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10952

Elégségesnek mondanám az egész városban a kínálatot...

Előzmény: o345g (10951)
o345g Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10951

Én a 2-essel évente max. 1-2x utazok, gyűlölöm teljes szívemből...:)

 

Ott nem elég a kínálat reggel?

Előzmény: Törölt nick (10950)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10950

Úgy látom viszont, hogy a 2-es nem lesz sűrűbb. :/

Előzmény: o345g (10949)
o345g Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10949

Megint kapott Kertváros egy 415-öst?

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.01 0 0 10948

Kicsit várt volna Pécs is, akkor most nem kellett volna ennyire megemelni a jegyárakat. 950Ft-tal növekedhet az árkiegészítés...Sebaj. Szekszárdon 175Ft a jegy, most ha emelkedik az összeg akkor még akár jócskán pozitívba is szállhat a mutató :)

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.29 0 0 10947

Így kémia ZH előtt ne kérdezd a sűrűséget, mert falnak megyek :D

Több járat lesz :)

Előzmény: ego2 (10946)
ego2 Creative Commons License 2011.09.29 0 0 10946

Mármint menetrend szerint lesz sűrűbb, vagy az 1 buszra jutó népsűrűség szerint????

Előzmény: Törölt nick (10945)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.29 0 0 10945

Elvileg sűrűbb lesz a 2-es jövő héttől, de még semmi sem biztos. Azért vannak előrelépések :D

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.29 0 0 10944

Miért hibás a feltételezés?

 

"Az utazási idő értéke az útmutató alapján személygépkocsi használók esetében 2241 Ft/óra, közösségi közlekedést használók esetében 1711 Ft/óra. Ezek 2006-os adatok, de az útmutató alapján várhatóan a jelenlegi adatok sem haladják meg ezt az értéket, hiszen ennek változása követi a GDP változást, annak 70%-ára tehető."

 

Forrás: Városkutatás Kft.

 

Bárhogyan hatással vagy az utazási időkre, ez ki fog jönni, nincs mese. Sajnos itt nem lehet hibásan feltételezni. Egyetlen dolog javíthat rajta, ha csökkentjük az átszállások számát, ezáltal az újbóli várakozások idejét szüntetjük meg. Ezzel sem lehet alapvetően annyi utasórát megspórolni, mint amennyit kéne jelen helyzetben.

 

Amúgy miért hibás a feltételezés?

 

Az utas lassan ér a munkahelyére, lassabban ér haza, nem piheni ki annyira magát, stresszesebb lesz, nyomorog a buszon, többbetegséget kap el, többet költ rá az egészségügy stb. stb. stb. Ezek ebben mind bennevannak. Ha azt mondod, hogy most happy minden utas, akkor hibásan következtetek. Amennyiben nem boldogok az utasok akkor a feltételezésnek helye van.

Előzmény: mgruber (10943)
mgruber Creative Commons License 2011.09.29 0 0 10943

"1711Ft egységesített összeggel számolunk/utasóra. Ekkora a deficit, ha egy utasnak hamarabb kell elindulnia."

 

Lehet, hogy helyesen következtetsz, de szerintem hidás feltételezésből indulsz ki.

vaskerék Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10942

Kristoof.

 

"Ha valaki végre érdemben lobbizna ezért, akár Pécsen is lehetnének új buszok ingyen??? Vagy mégsem??"

 

Vagy mégsem.

Előzmény: kristoof (10932)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10941

Szerintem hajtogassunk buszokat a PK-nak, az olcsóbb :)

 

Kuvik76 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10940

30Y-ra ippeg passzolna (((((-:

Előzmény: E N V I R O 500 (10939)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10939
Előzmény: i d ő u t a z ó (10936)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10938

Ez az ember többet jár Kínába, mint bármelyik vidéki magyar városba. Valamiben sántikál. :)

Előzmény: Törölt nick (10937)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10937

Én már félek komolyan. Szekszárd most létesít testvérvárosi kapcsolatot vmelyik tartománnyal. Húsfeldolgozót, logisztikai központot és borkombinátot akarnak, mely Kínába termel majd. Ez azt jelenti, hogy hatalmas fejlesztés elé néz a város 10-15 éven belül, de a SárgaVeszedelem a nyakunkon emiatt sajnos :/

Előzmény: i d ő u t a z ó (10936)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10936

"Ha valaki végre érdemben lobbizna ezért, akár Pécsen is lehetnének új buszok ingyen???"

 

Szerintem most már késő, 2013 itt van a kertek alatt. Majd a következő eu-s pénzügyi ciklusban talán, feltéve ha nem ez a közösségi közlekedés ellenes (fejlesztési) miniszter lesz a székben.

Csak nehogy új járjunk, mint Málta. 30-40 éves buszok, majd hirtelen az összeset kicserélik Kink Longra, a Kína-barát Fellegitől kitellik.

Előzmény: kristoof (10932)
Kuvik76 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10935

Tilleg volt. Nekem is van néhány régi menetrendem Pécsen az őseimnél, de én nem ott vagyok, és fejből az rémlett amit írtam, ami lehet, h. a '90-es évek végére jó is(v.2000 környékére). A Mecsek-ex topiktárs által írt "kertes verzió" akkor jobban illik a "hétfőtől-szombatigra", főleg, h. akkor még a "Temető mögött" járt a 41-es is, és azon a "részen" szintén sok "hétvégi kert" volt.

Előzmény: DJ. Bakter (10922)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10934

Összekuszálódtak az időfodrok. :) A felüljárópótló járatról van szó!

 

"Az a" 45-ös 2002. március 4-től 2004. augusztus 28-ig közlekedett.

Előzmény: Kuvik76 (10933)
Kuvik76 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10933

Szerintem a Főpálya'-Kopács u. járatra gondolt az olv'társ, csak az nem is olyan régi.

 

"Ezt" a 45-öst viszont én köszönöm!

Előzmény: i d ő u t a z ó (10929)
kristoof Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10932

Ha valaki végre érdemben lobbizna ezért, akár Pécsen is lehetnének új buszok ingyen??? Vagy mégsem??

 

http://iho.hu/hir/ha-akarnank-vehetnenk-korszeru-buszokat-eu-s-penzbol-110928

La R1ot Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10931

Köszi a válaszokat!

Előzmény: i d ő u t a z ó (10926)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10930

"A 61-esnek mikor lett egy megállóval kevesebb?"

 

1996-ban.

Előzmény: La R1ot (10924)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10929

Az 51-es menetrendben soha nem volt. Próbajáratként üzemelt 1991-ben.

 

Ha a sima 45-ösre gondolsz (Főpályaudvar - Széchenyi akna), akkor az 1980-ban szűnt meg. Ha pedig az M45-re, az az 1987. január 1-i átszámozáskor lett M85.

Előzmény: La R1ot (10924)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10928

3300Ft a diákbérlet :D Nem is vennék ennyiért Pécsett. Szekszárdon 1380Ft volt XD Budapesten 3850 és ebben már az éjszakai buszokat is használhatod. Pécsett külön jegyet kell azért is venni.

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10927

A példában csúcsóráról volt szó.

Előzmény: La R1ot (10925)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10926

A 42-es a Béke utcán ment Nagyárpád felé, vissza a László utcán jött. A megállók is ott voltak.

 

101-es reggel:

Újmecsekalja, Megyeri út (ma Expo), Krisztina, Lila, Hajdu Gy., Csontváry, Várkonyi, Kertv. aut., Megyeri út, Hőszolg., Ipari tan. int., Mecsek, Újmecsekalja.

 

101-es du.: Újmecsekalja, Mecsek, Ipari tan, Hőszolg., Megyeri út, Krisztina, Lila, Hajdu Gy., Csontváry, Várkonyi, Újmecsekalja.

Előzmény: La R1ot (10924)
La R1ot Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10925

Ez szerintem nem olyan sok. Szóló busz volt, gondolom én, délelőttönként gyakran szólózik a 60-as.

Előzmény: E N V I R O 500 (10919)
La R1ot Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10924

Akkor megnéznél nekem pár dolgot légy szíves?

 

Például azt, hogy a 42-es Nagyárpád felé a Bőrgyár után egyből a László utcában állt meg, vagy volt Béke utcai megálló és hogy utána egyből Temető kelet volt? Régebben ha jól emlékszem, volt egy megálló az egyik kis utcában az Interspar korszak előtt.

A 101-es hol állt meg anno?

Az 51-es meddig volt forgalomban?

A 61-esnek mikor lett egy megállóval kevesebb? Régebben Nevkó-Dédász-Derék-réti út-Malomvölgyi u.-Malomvölgyi út forduló volt talán a megállói... ebben nem vagyok biztos.

A 45-ös mikor szűnt meg? Ez biztos régebbi, mert a felüljáró alatt ment...

 

Előre is köszi!

Előzmény: DJ. Bakter (10922)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10923

Sosem fogom megérteni (talán túl fiatal vagyok hozzá), hogy hogy a francba volt elég Szekszárdon egy 12 ezres városrésznek egy kisebb Penny méretű Julius Meinl bolt.... Most meg a TESCO-ban a LIDL-ben, a SPAR-ban, a PENNY-ben és az összes CBA-ban, COOP-ban is akkora a sor, hogy sokszor 20 perceket állok... Ez tiszta elmebaj, hogy mennyire bekebelezett minket is a fogyasztói társadalom.

Előzmény: DJ. Bakter (10922)
DJ. Bakter Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10922

Megvan egy csomó régi PTRt menetrendem. A '93-ast néztem meg, akkor még munka- és szabadnap ugyanaz volt, vasárnap óránként.

A többit nem néztem meg, de nekem is rémlik a későbbi években a szombat délelőtti sűrités, amelynek természetesen van logikája, ahogy írod is. Valóban több járat is járt így (pl. 3, 6, 7)

 

(1995-ig életvitelszerűen Pécsett éltem, és emléxem még arra az időre, amikor szombat délután és egész vasárnap nappal két bolt volt nyitva az egész városban.)

Előzmény: Kuvik76 (10920)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10921

"Kiváncsi vagyok, miért éppen az lett a kiváltságos?"

 

Mert a BPX-160 lett fölszerelve a kisérleti chipkártyás bérletolvasóval. Akik 41-es vonalbérletet vettek azok chipkártyát kaptak ;)

Akkor, a 90-es vévek elején, az volt a terv, hogy egy két éven belül áttér a cég a chipes bérletrendszerre. Akkor kaptuk a nyakunkba a jegyárusítást is ideiglenes jelleggel mely máig is tart.

Előzmény: DJ. Bakter (10913)
Kuvik76 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10920

"Szombaton volt azonos a menetrend a munkanapival (mondjuk ennek sem volt semmi logikája, de mindegy)."

 

Azonos? Nem egészen, csak kb. 13.35-ig járt fél óránként, '80-as években talán 14.35-ig. Logikája is volt, bár véleményem eltér az előző válaszadóétól. Régen nem igazán volt minden nap, egész nap nyitvatartó multi, és Árkád-féle komplexum. Viszont volt szombat délelőtti nyitvatartás. Itt valakik dolgoztak is, ill. csomó ember csak ilyenkor ért rá bevásárolni (persze nem kajáról van szó, ami a sarki bótba is van/volt).

 

Egyes fő vonalakon is volt egy kicsit sűrűbb szombat délelőtt ugyanezen okból/ És egy kicsit sűrűbb vasárnap délután mondjuk a koleszosok miatt(is). Talán még a '90-es évek elején is még igyen jártak a kertvárosi buszok...

Előzmény: DJ. Bakter (10913)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10919

Segítség a számoláshoz, hogy hányan utaznak a 60-as járaton.

 

Előzmény: Törölt nick (10917)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 10918

"Lám, táblát rendelnek a régi hálózatra, bebiztosítják magukat"

 

És a 30Y meg az új 44-es? Van itt fejlesztés táblaügyileg ;)

 

"Annak mondjuk kifejezetetten örülök, hogy sikerült kiharcolni a 126 buszt. Ahhoz képest, hogy a 118-at sem mondták biztosra augusztusban ez nagyon jó arány"

 

És mennyi a valóság? A forgalmistákat kéne megkérdezned ;)

Előzmény: Törölt nick (10915)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.27 0 0 10917

Ja és akkor hogy így van most ma néhány 5 percem szabadon...Számoljuk már ki, hogy mennyivel növeli meg nemzetgazdasági szinten a PK Zrt. a deficitet. Csak, hogy megdöntsem az elméletet----> NEM TAKARÍT MEG A CÉG.

 

1711Ft egységesített összeggel számolunk/utasóra. Ekkora a deficit, ha egy utasnak hamarabb kell elindulnia. 

Nézzük a 60-as vonalat. Nincsen energiám most, számoljunk csak 5 perc többlettel/utas, hiszen 10 perc helyett most 15 percenként jár. Nyilván vki nem fog többet várni, vki pedig jócskán, akár 10 perccel is.

Az 5 perc most nekünk tökéletes. Egy kör alatt a 60-as busz mondjuk elvisz (Husinak jelzem hasraütés) 240 utast. Ezt szorozzuk 4-gyel, az 960 utas/csúcsóra. Ez 960*5 perc/60=80 óra  80 óra*1711 Ft = 136 ezer forint.

Egy csúcsórában ennyi pénzt húz ki hosszú távra számolva a PK Zrt. a nemzetkasszából csak a 60-as járattal. Jelzem nem én találtam ki a számolási menetet és nem szokott csalni a dolog. Az ember ettől stresszesebb, kialvatlanabb, rosszabbul dolgozik (csak 5 perccel) stb. Emiatt a GDP rosszabb lesz, tehát nemzetgazdaság szinten ez veszteségként jelentkezik. Megsaccolni sem merem, hogy az egész rendszer mennyit húz ki. Nyilván ezt kompenzálja az állam azzal, hogy csökken a normatív támogatás mértéke. Nyilván ez korántsem annyi, mint a relatív deficit számítás eredménye.

 

A kedves közgazdászok nem is figyelik ezeket a mutatókat. Kíváncsi leszek mennyivel lesz stabilabb a cég. Csak a több, a több teszi stabilabbá a céget. A minőségi többletszolgáltatásban, a kínálati menetrendben, a marketing erősítésében a jövő.

Mondjuk ilyen gazdasági helyzetben szerencsétlen emberek mindent benyelnek, ritkítást, áremelést, tömegnyomort stb. 

 

Annak mondjuk kifejezetetten örülök, hogy sikerült kiharcolni a 126 buszt. Ahhoz képest, hogy a 118-at sem mondták biztosra augusztusban ez nagyon jó arány.

 

 

 

Mecsek-ex Creative Commons License 2011.09.27 0 0 10916

"Szombaton volt azonos a menetrend a munkanapival"

A 70 - es évek végén, 80 - as évek elején még volt értelme. Postavölgyben akkoriban még kevesen laktak, a telkek többsége hétvégi "hobbi" kert volt, ami szombat-vasárnap nagy utasforgalmat generált. Gyakran kellett két (szóló) buszt indítani, olyan sok volt az utas. Szombaton egy idő után átáltak a hétköznapi menetrendre, vasárnap egy darabig még előfordult, hogy két kocsi jött.

 

A 80-as években a telkek többsége beépült, az új betelepülők jelentős hányada kocsival jár. A menetrend csak most követte az utasforgalom változását.

Előzmény: DJ. Bakter (10913)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.27 0 0 10915

Azért a fordákat a szakemberek azóta optimalizálták már. Nem lehet rossz szó sem, az adott helyzetben mindenki azt kapja amit a másik...(nagyátlagban). Mondjuk az új rendszert már nem ismerem,a régit sem láttam át teljesen.

Mondjuk az nekem még mindig titok, hogy a PK Zrt. miért zárkózik el a vonalhálózat átalakításától...Még azok is ellene vannak akik támogatták volna. Lám, táblát rendelnek a régi hálózatra, bebiztosítják magukat.

Előzmény: DJ. Bakter (10913)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.27 0 0 10914

Szeged az valami gyönyörű :) Nekem nagyon bejön, de hát a motor ott is a régi sajnos.

Előzmény: E N V I R O 500 (10912)
DJ. Bakter Creative Commons License 2011.09.27 0 0 10913

"Ja, óránként a régi félórázás helyett."

 

Javíts ki, ha tévedek, de a 41-es vasárnap sose járt félóránként. Szombaton volt azonos a menetrend a munkanapival (mondjuk ennek sem volt semmi logikája, de mindegy).

 

"Kiváltságos járat elit sofőrökkel ;)"

 

Kiváncsi vagyok, miért éppen az lett a kiváltságos?

Talán azért, mert a '90-es években, amikor még "tiszta", nem átszerelős csuklós fordák voltak a Főpályán, a 41-esen nem kellett halálra dolgozni magát az embernek. 2x18 perc menetidő, 24 perc pihenő. Bezzeg délelőtt a 30-ason 3 kocsi 12 percezett, gyakorlatilag óránként 6-7 perc pihenővel.

 

Jó busz (az akkori legújabb BPX-160 járta az egész napost), nincs tömeg, sok pihenő :)))

Előzmény: E N V I R O 500 (10912)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 10912

A PKrt-nek se javító bázisa se telephelye se pénze. Más városok Ikarusai nagy becsben vannak tartva. Jó példa erre Szeged. Az mintha nem is Magyarország lenne. 

 

"  A 41-esen vasárnap simán csuklós jár, amikor senki sincs rajta"

 

Ja, óránként a régi félórázás helyett.

 

"a 41-es két csuklósa az szent volt"

 

Kiváltságos járat elit sofőrökkel ;)

 

 

Előzmény: DJ. Bakter (10907)
-Husika- Creative Commons License 2011.09.27 0 0 10911

Nem az, hogy nem tudok érvelni, csak nincs kedvem. Ennyire nem hozol lázba. :P 

Előzmény: Törölt nick (10908)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.27 0 0 10910

Arra akartam ezzel rávilágítani, hogy az utasok most is utaznak akiket csökkenésként jelez a PK, csak nem fizetnek már érte. Betöltötték a 65-öt, bliccelnek stb.

Nyilván vmennyi csökkenés van azért, de nem olyan óriási mértékű.

Előzmény: Törölt nick (10909)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.27 0 0 10909

Ez a fizető utasok számának csökkenése, tehát nem reálcsökkenés....Ez csak úgy jól néz ki a közlekedési társaságok szerint. Általában egyetemvárosokban az elöregedés, lakosságszám csökkenése okozza. Gyerek van bőven ezeken a helyeken. Más egyéb városokban szimplán demográfiai és iparszerkezeti átalakulások miatttörténik ugyanez. Ezen helyeken a gyermekek száma is csökken.

Előzmény: DJ. Bakter (10907)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.27 0 0 10908

Erre szoktam mondani, hogy ha vki tud jobbat akkor tessék leírni, ellenkező esetben ne kötekedjen. Nyilván te csak ehhez értesz. Ki mondta, hogy tudományos értekezést hoztam össze? Egyszerű józan paraszti ésszel kigondolt elméleti lehetőségetvázoltam fel.

 

Tudjátok kedves topictársak, azért az nekem most eléggé kiveri már a biztosítékot, hogy vki ír vmit és a másik csak úgy direkt beböfög valami baromságot ellene úgy, hogy érvelni nem tud. Csak egyszerűen szar az egész úgy ahogy van. Tessék érvelni, vagy vmi ügyesebb okfejtést létrehozni. Ellenkező esetben nem kell kötekedni.

Előzmény: -Husika- (10906)
DJ. Bakter Creative Commons License 2011.09.27 0 0 10907

Találtam egy 2010-es előterjesztést a neten, a PKZrt készítette. Abban van egy grafikon, amely az utasszámokat mutatja 2002-2009 között.

 

Ez alapján 7 év alatt 90-ről 60 millió főre (2/3-ra) esett az utasok száma, és ahogy írod, jelentős mértékű ritkítás valóban nem történt a '90-es évek óta, egészen idén szeptemberig.

Igaz lehet ez az utasszám-csökkenés? Mert ha igen, akkor talán még érthető is a buszok ritkítása.

 

A másik, számomra felfoghatatlan dolog, hogy van Pécsett 27 szóló és 64 csuklós Mercedes, amelyek max 12 évesek. Ez a buszpark több, mint 60%. Nem hiszem hogy más városokban (Debrecent leszámítva) jobb lenne a helyzet, mégis mindig Pécsről hallunk ilyen ügyben. Budapesten pl. a 150 Volvot és az alvállalkozókat leszámítva (ami a buszpark max 20%-a) a többi busz legalább olyan koros, mint Pécsett az Ikarusok. (Vagy 400-as, ami hiába fiatalabb, de legalább rosszabb állapotú, mint a 200-asok.)

Gondolom, a nagy probléma a karbantartás nagyobb mértékű hiányára vezethető vissza?

 

Ahogy megfigyeltem azonban, néhány dolog sosem változik meg. A 41-esen vasárnap simán csuklós jár, amikor senki sincs rajta.

Fiatalkoromban, a '90-es években mindig ezen morogram, hogy a tömött 30-asra ha nem volt meg csúcsidőben a forda szerinti 5 csuklós kocsi, simán kiadtak szólót (vagy semmit és 10 percezett), de a 41-es két csuklósa az szent volt. Pedig sokkal kevésbé volt zsúfolt.

Előzmény: Törölt nick (10899)
-Husika- Creative Commons License 2011.09.27 0 0 10906

Ez is egy magyarázat, de attól még eléggé áltudományos értekezéseket hozol össze. 

Előzmény: Törölt nick (10903)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.27 0 0 10905

Ez eddigis teljesen nyilvánvaló volt...

Előzmény: E N V I R O 500 (10904)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 10904
Előzmény: Törölt nick (10903)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.27 0 0 10903

Voltak, de munkába nem azzal jártak, hiszen 1 autó volt. Apa elment a kocsival és anya maradt a gyerekekkel. Most viszont már azért több autó is van egy családban Husikám.

Előzmény: -Husika- (10900)
o345g Creative Commons License 2011.09.27 0 0 10902

Az átlagember meg mit lát?

 

Azt látja, hogy ugyanolyan befektetett munkával egyre nagyobb arányú pénz megy el számlákra, közlekedésre stb.

Sebaj, lehet ezt csinálni addig, amíg az utolsó olyan ember is elmegy külföldre, aki így látja egyszerűbbnek. Aztán talán marad egy olyan értelmesebbekből álló réteg, aki azt mondja, hogy engem senki ne zavarjon ki külföldre, amíg ezek ott havi félmilliókat kapnak az üres pofäzásért a városházán/parlamentben.

 

Kíváncsi vagyok mekkora arányban lesznek a népszámláláson azok, akik külföldön dolgoznak, bár van egy olyan gyanúm szépen meg lesz hamisítva az egész.

 

Szépen csinálják csak, úgyis elérik azt a réteget, akinek még nincs családja, munkája, ezzel együtt vesztenivalója se...

o345g Creative Commons License 2011.09.27 0 0 10901

Szerintem ez annyit jelent, hogy a 2/A megint nem nagyon fog járni télen...

Ha minden állomáson van 1 db tartalék busz (tehát összesen 4), akkor annyira nem nehéz kitalálni, hogy télen megint nem lesz túl fényes a menetrend...

 

Ezeknek a buszoknak már mindegy milyen idő van, random bármikor bármit produkálhatnak meghibásodás szempontjából. Hát még téeln, ugye mert hányadik tél is jön, aminek nem szabad nekifutni ezzel a járműparkkal...

 

Le van sz@rva, hogy emelkedik a benzinár, meg a gázolaj, Pécsen előbb lesz alternatíva a gyaloglás az autósoknak, mint a buszozás.

Közben ráadásul emelkednek a jegy/bérletárak is. Nagyszerűen át van látva a folyamat, meg a cselekvések is.

 

Majd veszünk akkor új buszokat, amikor elég lesz már 10-15 db a város közlekedéséhez.

Előzmény: hungeri (10896)
-Husika- Creative Commons License 2011.09.27 0 0 10900

Az utasszámot tovább csökkentette, hogy megjelentek a '90-es évek elején az első suzukik, majd opelek stb.

 

Ezt úgy írod, mintha azelőtt nem is lettek volna személygépkocsik Szekszárdon. Talán Tolna megyéből tilos volt a Merkurnál Trabantot igényelni? :D :D :D :D 

Előzmény: Törölt nick (10899)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.27 0 0 10899

Szekszárd

 

1990-es évek elején még Szekszárdon napi 18 ezer felszállást regisztráltak a buszokon. Ez volt a csúcs. Akkoriban kezdtek leállni az ipari üzemek, de a lakosságszám még növekedett. Végül a Keselyűsi úti ipari telep 1991-ben elkezdte a végelszámolásokat és a hatalmas elbocsájtásokat. Az építőipar már '89-ben megbukott, de a könnyűipar kihúzta még kicsit tovább. Az utasszám rohamos visszaesése annak volt köszönhető, hogy a lakótelepek a belváros közelében helyezkedtek el, tehát a városközpontban elhelyezkedő szolgáltatókhoz könnyen be lehetett sétálni. Az ipartelepre pedig szükségtelen volt lejárni már. Az emberek tehát letették voksukat. NEM KELL a tömegközlekedés Szekszárdon. 

Az utasszámot tovább csökkentette, hogy megjelentek a '90-es évek elején az első suzukik, majd opelek stb. 1994-re 14 ezerre csökkent a felszállások száma. 

A menetrend nem követte a változó igényeket, a járatok továbbra is az ipartelepre jártak, és az ott fölösen jelentkező szabad kapacitást felelőtlenül nem forgatták át más vonalakra. 

 

1994-ben a KTI javaslatot tett a mentrend ésszerűsítésére, ám a Volán írta meg rá a menetrendet, ami természetesen nem ynerte el senkinek a tetszését. A változtatások nem történtek meg. Újabb járatszűkítések következtek.

2005-ből van ismét számadatunk, akkor 10 ezer felszállás történt egy munkanapon. 

A tendencia megváltozását az hozta, hogy 2008 év elején a Volán lecserélte a buszokat, ám ez nem volt elég. Ekkor még csökkent az utasszám.

2008-ban megtörtént a vonalhálózat átalakítása, mely 2009-ben és 2010-ben is folytatódott. Az eredményt három év után lehet látni. Az utasszám csökkenése megállt, majd növekedésnek indult. Most bőven 10 ezer fölött van a felszállások száma egy szerdai napon.

 

Pécs

 

Pécsett a '90-es évek óta nem volt nagyobb járatszűkítés. A buszok egyes időszakokban valóban túldotáltan közlekedtek, ám a járműpark rohamos leépülésével elkerülhetetlen volt a szolgáltatás szűkítése, és a jegyárak szintrehozása. Az utasszám most hasonlóan fog valószínűleg alakulni, mint 1990 és 2008 között Szekszárdon tette. 

Az igények persze Pécsett is változnak, az emberek elkényelmesednek, közvetlenül szeretnének eljutni sok helyre, ám marad nekik az átszállásokkal tarkított, lerobbanós buszos, drága közlekedés. Alternatíva a kényelmet nyújtó gépkocsi, ha már megvan akkor drágán, de üzemeltethető, közvetlenül elvisz minket egy adott helyre.

Hajrá, gyártsunk táblákat és ne vegyük észre azt, hogy sokat gondolkodtunk együtt pár éve azon hogy miként lehetne mást adni az embereknek. Ne is vegyük figyelembe azt, hogy tényleg kéne adni vmit az embereknek ha már eddig mindig csak ők fizettek rá :/ Önkéntes segítséget ajánlunk, hideg télben akár táblázunk, átmatricázzuk a táblákat stb...nem kell...:(

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.26 0 0 10898

A PK-s buszok jelenleg is zsákutca felé tartanak....

Előzmény: hungeri (10897)
hungeri Creative Commons License 2011.09.26 0 0 10897

A PK-s buszok már minden zsákutcában jártak már, sőt...!

Előzmény: i d ő u t a z ó (10892)
hungeri Creative Commons License 2011.09.26 0 0 10896

Nyomdász haverom hívott fel a napokban, hogy a PK legyártatott egy rakás műanyag táblát. Na most jelen helyzetben nem hinném, hogy három hónapra rendelnének új táblát, amikor még újmecsekaljás is van forgalomban (van még, ugye? :p), magyarán nem lesz itt új vonalhálózat. Mondjuk 2A tábla egy sem készült, ez jelenthet valamit...!

Előzmény: Törölt nick (10893)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.26 0 0 10895

A kép az lemarad, bocs.

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.26 0 0 10894

Üdv mindenkinek !

 

Ha már közlekedés, akkor egy kis fuvarozás

baranyai színekben a 90-es évekből.

 

Itt találtam:

http://www.baumaschinenbilder.de/forum/thread.php?threadid=35432&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&sid=330abc2f33ef6e4e935b01ab811a552e&page=49

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.26 0 0 10893

Komoly problémák körvonalazódnak a pécsi tömegközlekedésben. Vonalhálózati reformra lehetőség nem lesz úgy látszik. Valószínűleg a hideg miatt nem akarnak reformot, mert januárban kéne táblázni. Jelzem, hogy össze tudok szedni szilveszterre egy csapatot, aki kitábláz mindenhol a városban csapatonként két üveg páleszért :D

i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.25 0 0 10892
Előzmény: -Husika- (10891)
-Husika- Creative Commons License 2011.09.25 0 0 10891

Ez nagyon kész! Nem is tudtam, hogy van ott záportározó, pedig stoppoltam már a végcsomópontban... igaz, akkor éjszaka volt. :D Úgy tűnik, volt humorérzéke a tervezőknek. :D 

Előzmény: i d ő u t a z ó (10888)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.25 0 0 10890

Igen.

Előzmény: vaskerék (10887)
-Husika- Creative Commons License 2011.09.25 0 0 10889

Ez Romániában már nagyon régóta így van. Már vagy 10 éve vártam, mikor találja fel végre nálunk is valaki. 

Előzmény: E N V I R O 500 (10878)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.25 0 0 10888

Ha jobban megnézed a képet, akkor ez nem "egy kerékpár út" vége.

http://img.index.hu/imgfrm/0/8/6/9/IMG_0009390869.jpg

Két 9,5 méteres aszfaltcsík szalagkorláttal elválasztva. Ez az M60 ap. pécsi vége záportározóval. Az egész egy zsákbevágásban végződik.

 

Előzmény: La R1ot (10886)
vaskerék Creative Commons License 2011.09.25 0 0 10887

Időutazó.

 

Mai nap 11 óra 58 perckor készült a fotó kelet felé nézve (az árnyékok észak-nyugat felé húznak). Erre vezet tovább majd az M60. 

46.012544, 18.234691

Előzmény: i d ő u t a z ó (10880)
La R1ot Creative Commons License 2011.09.25 0 0 10886

Fogalmam sincs!

 

A semmi közepén? Vízmű? Tüskésrét?

Előzmény: i d ő u t a z ó (10880)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.25 0 0 10885

A villamostól nem lehet elszakadni sosem. Azt a büdös életbe nem fogja senki felfogni, hogy ilyen városszerkezethez nem ez jó. Persze tulajdonképpen beszélhetünk a villamos előnyeiről, de NEM csak az van neki.

Átszállót be lehet vezetni, dehát kb. ellenőrizhetetlen ilyen jegylyukasztás mellett. Nincsen meg a technikai háttere.

i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.25 0 0 10884

Mit látsz a képen? Az ipari park élményfürdőjét? :) Egyébként nem az.

Előzmény: E N V I R O 500 (10882)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.25 0 0 10883

Újszerű? Ez elmebajos...

Előzmény: E N V I R O 500 (10878)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.09.25 0 0 10882

Déli ipari park? 

Előzmény: i d ő u t a z ó (10880)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.09.25 0 0 10881

És legyen minden ingyé hamár ilyen szar minden :)

Előzmény: i d ő u t a z ó (10879)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.25 0 0 10880

ON kérdés:

Hol készült a kép?

i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.25 0 0 10879

Meg azt is mondta, hogy egy jeggyel ketten is utazhassanak. :) Ezt a szolgáltatást jelenleg csak a MÁK-os igazolvány tudja.

Előzmény: E N V I R O 500 (10878)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.09.25 0 0 10878

"Újszerű javaslatot vetett fel Kóbor József LMP-s közgyűlési képviselő a pécsi tömegközlekedéssel kapcsolatban, egy jegy kétszeri utazásra jogosítana"

 

http://www.pecsinapilap.hu/cikk/Erositene_a_tomegkozlekedest_a_pecsi_LMP/84977

La R1ot Creative Commons License 2011.09.25 0 0 10877

Akkor érthető a forgalom; pénteken nekem nem nagyon volt órám sok, általában levelezősöknek van ilyenkor.

Előzmény: i d ő u t a z ó (10875)
kristoof Creative Commons License 2011.09.25 0 0 10876

Nem akarok megbántanbi senkit, de ebből sokkal többet ki lehetett volna hozni! :-( Amúgy, ahhoz képest amilyen "csodás" dekorációk jelennek meg manapság a járműveken ez nem is rossz! :-)

Előzmény: i d ő u t a z ó (10864)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.25 0 0 10875
A 14.20-as volt. Péntek du itt már nem tolonganak az egyetemisták.

Előzmény: La R1ot (10873)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.25 0 0 10874
Először úgy volt, hogy Ikarus lesz, de közbeszólt a politika. Végülis nem lett olyan rossz.
Előzmény: BPV-093 (10872)
La R1ot Creative Commons License 2011.09.25 0 0 10873

Barbakán körforgalom előtt és közben :)  Ja nem ezt kell nézni?

Amúgy csak nekem tűnt fel, hogy a képeken mintha csak egy valaki utazna a járaton a hátsó ajtó mellett? Ez biztos már 3-4 óra felé lehetett.

Előzmény: i d ő u t a z ó (10871)
BPV-093 Creative Commons License 2011.09.24 0 0 10872

Legalább egy öreg IKARUS-t festettek volna, hogy eltűnjön róla a sok rozsda.

i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.24 0 0 10871
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.23 0 0 10870

Nem voltam már régen Pécsett, de azért a 21-es sosem volt a durván telített uráni járatoksorába délelőtt.

Előzmény: i d ő u t a z ó (10866)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.23 0 0 10869

Ha olvasnál a sorok között láthatnád, hogy nem a te munkádat szidtam, hanem azt, hogy reggel kurva kevés. Egyáltalán nem azt mondtam, hogy délelőtt ritkítani kell. Le is írtam, hogy sztem sincsen annak értelme. Csak már kijön az emberből az, hogy ennek a cégnek kurvára de nem szakmai a vezetősége (nem a menetrendkészítőt szidtam...). És itt egyáltalán nem a pénzhiány a baj. Csökken a teljesítmény, csökken a normatív támogatás, csökken az utasszám--->növelik a tarifát, ismért csökkennek a bevételek. A menetrend is szakmaiatlan lesz. Délelőtt ugyanolyan sűrű a 4-es, mint reggel. Tessék leszámolni mennyien vannak. Értem én, hogy 19 busszal kevesebb van, de MIÉRT? Mert állítólag túl sűrűn jártak a buszok....Siralmas az egész. Itt meg részegeket furikáz éjszaka az adónkból a BKV.

 

Kikérem magamnak az álszentséget. Kecskemét így járt anno, ott is hatalmas spórolásba kezdtek....

Előzmény: i d ő u t a z ó (10866)
lionvz Creative Commons License 2011.09.22 0 0 10868

sztem marad, mintha festék sprayvel tolták volna rá.. 

 

 

 

Előzmény: ego2 (10867)
ego2 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 10867

vízfesték, vagy így marad?

 

Előzmény: i d ő u t a z ó (10864)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.22 0 0 10866

"A másik ami nagyon tetszik, hogy kecskemétiesedett a menetrend. Ezt a vicces megjegyzést a 4-es busz humoros menetrendjére szúrom be, mert szinte egész nap 15 percenként jár :D Kva logikus nem?"

 

Hát te nagyon álszent gyerek vagy. Tudod jól, hogy a csúcsidőből 19 busz lett kivonva - kényszerből - a forgalomból, mert nincs elég busz. Ennek következménye a 4-es ritkulása. Tehát akkor ritkítság meg a (pl. 20 percre) csak azért, hogy különbözzön a reggelitől és a délutánitól. Hát te nagyon okos gyerek vagy. Ezt tanítják az egyetemen?

 

A 21-es délelőtti lazaságát meg honnan vetted, azt nem tudom. (A Komlói úton tényleg alig kihasznált.)

Előzmény: Törölt nick (10855)
hungeri Creative Commons License 2011.09.22 0 0 10865

Tessék, munkanapon kivesznek még egy buszt. Az ember esze megáll :))))

Előzmény: hory004 (10863)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.22 0 0 10864
Előzmény: hory004 (10863)
hory004 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 10863

Autómentes nap:

(buszmegből, mobillal :S)

 

o345g Creative Commons License 2011.09.22 0 0 10862

Mai napra pirospont a PK Zrt-nek!

 

Reggel 7.20-as 161-es (BSM-686) lerobbant a Malomvölgyi fordulónál, de kb. 2 perc múlva jött is a mentesítő...

La R1ot Creative Commons License 2011.09.22 0 0 10861

Elszámoltam.

 

 

2695+135=2830 forint.

Tehát 2010-ben 56.6-55 - 2885, 2011-ben 57.7-55 - 2940, 2011-ben 58.8-60 - 3000 kereken, 2012-ben 3060 forint lenne a T/NY bérlet.

 

(Kár, hogy nem lehet szerkeszteni a hozzászólást.)

Előzmény: La R1ot (10860)
La R1ot Creative Commons License 2011.09.22 0 0 10860

Nem lenne "brutális", ha fokozatosan emelték volna az infláció ALATTI értékkel. Például tanuló/nyugdíjas bérletek 2%-al, összvonalasok 1%-al évente.

 

2009-től nézzük. Tegyük fel, hogy stabilan ugyanennyivel emelném mindig.

 

Eredeti ár - 2640 - 6060

2009-es emelés: +52.8 ~55 - +60.6 ~60 forint -> 2695 - 6120

De erre rá kell csapnunk az 5% áfát, szóval tegyük rá a 2695 - 6120 értékekre az áfát...

2695-re 134,75, 6120-ra 306 forintot kell tenni. Kerekítések után 2850 és 6425 forint.

2010-es emelés: +57 ~55 - +64.25 ~60 forint -> 2905 - 6485

2011-es emelés: +58.1 ~60 - +64.85 ~60 forint -> 2965 - 6545

2012-es emelés: +59.3 ~60 - +65,45 ~65 forint -> 3025 - 6610

 

Igaz, hogy ez nem akkora áremelés, mint amekkorát elfogadtak, de vegyünk figyelembe néhány tényezőt:

1. pszichológiailag nem akkora hatású, mint amekkora most, elvégre nem 600 forinttal nőne mondjuk a bérlet hirtelen, hanem egy év alatt átlagosan 60 forinttal!

2. bár a T/NY bérletek ára nem lenne 100 forintos tűréshatáron belül az elfogadott árhoz képest, mégis részben fedezhette volna a mostani helyzetet.

3. így most nem tudnák az üzemanyag árával is indokolni a hirtelen meglépett emelést.

 

Az itt a gond, hogy a nem emelünk árat árpolitikának ez a hátulütője, ha a vezetés nem éppen jól irányítja a céget.

 

Nem vagyok közgazdász, nem is látok bele teljesen a helyzetbe, de tényleg, egy ilyen minimális emelés fokozatosan szerintem segíthetett volna, nem sokat, de valamit talán. (Azt is zsebre tették volna valószínűleg...)

i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.22 0 0 10859

 

 "... Pécs az infláció többszörösével növelné a díjakat."

 

Igen, de 2,75 éve (2009. január 1. óta) nem volt áramelés, továbbá 2009. július 1-én az áfa 5-kal nőt, ami szintén nem volt tovább hárítva. Ez már nem infláció feleti. Összesen 20 %, az összvonalas meg csak 10-zel drágul. Persze ha még hozzá veszzük a kormány megszorításait az élet más területein, akkor bármekkora áramelés is elviselhetetlen.

Előzmény: La R1ot (10858)
La R1ot Creative Commons License 2011.09.22 0 0 10858

Úgy van...

 

"Gyimesi Gábor (Jobbik) szerint el kellene halasztani a döntést, és új számításokra kellene kötelezni a PK Zrt.-t. Két dologra hívta fel a figyelmet. Hogy a közlekedési vállalatnál a legsúlyosabb költség az üzemanyag-költség, s hogy a buszokon a szegényebb emberek, a kisemberek utaznak, akiknek a bevételeik nem nőnek sosem az infláció mellett, míg Pécs az infláció többszörösével növelné a díjakat."

 

Nem érdekel a politika (tényleg nem...), de ezekben igaza van! Most már több, mint egy havi fizetés fog elmenni egy minimálbéresnek évente bérletre? Ezzel a spirálból nem fognak így kijönni, csak még jobban beljebb kerülnek. Ebből nem lesz plusz bevétel, mert kevesebb utas lesz, akik miatt még drágább lesz, stb...

 

Esztergom sorsára fog jutni Pécs.

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.22 0 0 10857

Tegnap még próbáltam ész érvekkel az illetékesekre hatni, de nagyon nem törtem magam...Kb. én is feladtam. A durva csak az, hogy mindenki tudja, hogy ebből plusz bevétel nem lesz. :/

Előzmény: ANS-631 (10856)
ANS-631 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 10856
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.21 0 0 10855

A másik ami nagyon tetszik, hogy kecskemétiesedett a menetrend. Ezt a vicces megjegyzést a 4-es busz humoros menetrendjére szúrom be, mert szinte egész nap 15 percenként jár :D Kva logikus nem? Délelőtt a csukló utáni részen tök lazák a buszok, reggel azt sem tudják hogyan szálljanak fel a tömött járatokra gondolom. Délelőtt emellett rásegít a 21-es a Piacra, bár mondjuk a 21-esek nagyon lazák Urántól az Árkádig ebben az időszakban. 10-15 emberrel futnak be a csuklósok. Persze tény, hogy a délelőtti ritkítással lehet a legkevesebbet spórolni, max osztottakat lehet beállítani.

 

Ezt a menetrendet nem lehet tovább foltozni. Aki ebben hisz az régen tévúton jár. Ez a cég önnyugtatása, hogy ne csináljunk semmit, abból nem lehet baj. Tipikusan Gemenc Volános megoldás. Nekem miért nem hisznek? Viszünk oda embereket, elmondják hogyan lehetne több utast buszra csábítani...csökkentsük az átszállási kényszert stb., erre meg inkább foltozzák.

 

Szarják le a cégnél is. A szakma veszített a PK-nál a PK-s közgazdászok ellen. Ez hatalmas ciki. Senki nem mert kiállni az igaza mellett, pedig én nagyon becsülöm a PK forgalmi részlegét...

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.21 0 0 10854

38-as ellenében lett a 30Y. Azért kellett a 38-as követési idejét 12 percről 20 percre növelni (és a 32-esét 10-ről 12-re), hogy lehessen 30Y délután. Ezért nagyon haragszom. BUNKÓSÁG, hogy tőlük ennyi el lett szedve. El lehetett volna venni mástól is, engem speciel nem érdekel honnan. Logikusan ugye...ha csak belegondolsz. Aki délután Ledinába megy haza, az 38-assal megy, mert lefelé kell gyalogolni. Reggel pedig 27-essel, 40-essel jön be. Emiatt délután nincsenek a 27-eseken olyan sokan fölfelé.

MIndemellett már régi probléma, hogy 13.45-kor hiányzik a menetrendből egy 39-es.

Inkább most nem kötekszem, mert nyűgös vagyok. Biztosan beleférne a 13.45-ös 39-es is. Mondjuk nincsen már értelme, mert ennyi pénzért én is bringával járnék inkább Pécsett, még a hegyre is.

Előzmény: La R1ot (10853)
La R1ot Creative Commons License 2011.09.21 0 0 10853

Elfelejtettem hozzátenni, hogy ironikus, hogy a Bamán pont a 38-ast láthatjuk, egy szóló Ikaruson ráadásul. (BPV-049) Régebben pont a 38-asról volt szó itt, hogy sűrítsék a 30-ast...

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.21 0 0 10852

Az a baj, hogy lopnak Szekszárdon is, de ezt nem pofátlanul teszik, így mindenki tűri....

Előzmény: álomkűzdő (10851)
álomkűzdő Creative Commons License 2011.09.21 0 0 10851

Valószínüleg nem érvényesülhet a szakmaiság, mint oly sokszor ezidáig. Persze azért, hogy ilyen kévés legyen a vezetés mozgástere tenni kellett. Már spirálban vannak, és lesz lejjebb is. ( sajnos). Lehet ezt másképp is csinálni ( Szekszárd, Kecskemét), bár Pécsett nem volt rendszerváltás, és gondolom hasonlóan a Tettye Forrásház sztorihoz a "legrátermettebbek" kivitelezik a városvezetök akaratát. Igy jár az a város, ahol minden hűtlen kezelés az elmúlt 20 évben felderítetlen maradt. A jó gazda gondosságával..... persze

Előzmény: Törölt nick (10841)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.21 0 0 10850

Most nem mondom erre, hogy alaptalan szitkozódás. Az egész dolog beteg...

Előzmény: La R1ot (10849)
La R1ot Creative Commons License 2011.09.21 0 0 10849

Cikk a BAMÁ-n.

 

A kommentek mennyisége figyelemre méltó.

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.21 0 0 10848

Ha vmi égi csoda nem történik, akkor megszavazzák az áremelést. Ennyit tudtam meg ma.

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10847

Ebben az országban úgyis a visszamenőleges törvényalkotás a menő. Én még érettségin az alkotmánybíróságból feleltem. Feltettem költői kérdésnek, hogy: "Kérdés az, hogy érdemes-e az alkotmánybíróság jogkörét korlátozni." :D

 

Holnap remélem többet megtudok a jegyáremelésről!

Előzmény: hungeri (10846)
hungeri Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10846
Háhá, ez nagyon tetszik!!!

PK közlemény:
"Kérjük azon kedves utasainkat, akik 2011. januárja óta igénybevették szolgáltatásunkat, hogy utazásonként 20 Forintot bérletpénztáraink bármelyikében ez év december 31-ig befizetni szíveskedjenek. Aki a befizetést elmulasztja, annak járandóságából a NAV a tavalyi év egy főre jutó átlagutazását zárolni fogja. A rendelkezés az Európai Unió minden állampolgárára vonatkozik; az Unión kívüli polgárok esetében a befizetés önkéntes, a büntetéstől cégünk vezérigazgatójának nagylelkűségéből fakadóan eltekintünk.

PK Zrt. Együtt döglünk!"
Előzmény: i d ő u t a z ó (10845)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10845

Tudom. Se nem vagyok politikus, se nem közgazdász, de azt látom, hogy ha nem megy a kupleráj, akkor nem a bútorokat kell kicserélni! Persze a visszamenőleges tarifaemelést is el tudjk egyesk képzelni. :)

Előzmény: vaskerék (10843)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10844

Holnap utánakérdezek az egésznek. A szándék még csak egyoldalról realizált. Nem biztos az, hogy a város is akarja. Lehet ott nem csak közgazdászok vannak.

Előzmény: vaskerék (10843)
vaskerék Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10843

Időutazó!

 

"Az összvonalas bérlet nem is 7030 Ft lesz. Ezt honnan veszi az újságíró? Csak 6700 Ft"

 

 

A Jászkun Volán ez év elején 10%-os emelést hajtott végre Szolnokon. Az első negyedév

végére kiderült, hogy a várt bevételnövekedésből semmit sem tudtak realizálni a bevételi

oldalon. Nyáron járatritkításba, és elbocsájtásokba kezdtek csökkentendő a kiadási oldalt.

 

http://iho.hu/hir/elbocsatasok-es-jaratcsokkentes-a-jaszkun-volannal

Előzmény: i d ő u t a z ó (10825)
Zavarkeltö Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10842

Köszi a linket, kipróbáltam... Határeset, talált hasonló betűtípust, mint amit keresek, de még nem az igazi. Majd egyszer összejön. Viszont a későbbiekben még jól jön ez a felismerő.

Előzmény: lionvz (10812)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10841

"A közlekedési cégek vezetői szerint szolgáltatásaik úgy lehetnek versenyképesek, ha gyorsabbá, pontosabbá, megbízhatóbbá, és ami a legfontosabb, olcsóbbá válhat a jövőben a közösségi közlekedés."

http://www.hirtv.hu/belfold/?article_hid=398916

 

Ezek szerint Pécs nem tartozik a szakmai cégek közé...

hungeri Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10840

Azért erről leginkább nem a PK tehet, de a lényegen nem változtat... De tényleg kurva nagyot téved az, aki szerint ma szociális szolgáltatás a tömegközlekedés, mert még mindig van lejjebb - sőt, sokkal lejjebb is. Tessék átnézni a franciákhoz, németekhez, Angliába, stb., hogy Pécs méretű városokban milyen tömegközlekedés van. Találni egy-egy példát, ami arcpirító, de zömével iskolajáratok és TESCO (AUCHAN, ALDI, kinél éppen mi) ingyenbuszok és csá. 1,6 - 2 € / utazás áron, jobb esetben bérlet is váltható, de nem mindenhol. Pécs olajozott lejtőn indult meg ezen Nyugat-európai "követendő példák" felé, és akkor van olyan balfácán, aki beáll a sorba és még tapsol is mellé. Biztos vagyok benne, hogy vagy egy volánnál csücsül döntéshozó szerepkörben, vagy valami állami / önkormányzati szervnél ossza ugyanezt a savanyodott észt közlekedéskörben, de még nem is ez a legszörnyűbb, hanem az, hogy biztosan van, aki hallgat is rá.

Előzmény: Törölt nick (10838)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10839

NB1...

Előzmény: Törölt nick (10836)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10838

Ja és még egy, aztán alszom:

 

AZ UTAST NEM SZABAD RONGYKÉNT KEZELNI. --->ÉRVÉNYES KÖZHELY: A vásárlónak mindig igaza van.

 

A PK Zrt. úgy kezeli az utast, mint ahogyan a gáz sintértelepeken kezelik a kutyákat... Minimális befektetés kellett volna 30 busz beszerzéséhez, és inkább a drasztikus ritkítást és fordított arányos jegyáremelést alkalmaznak. Amennyivel csökken a szolgáltatás reálértéke csúcsidőben, annyival növekednek a jegyárak. Ezt szokták felhozni nálunk rossz példának, hogy ez a spirál a tömegközlekedés vége. Na ettől válik szociális szolgáltatássá az ami 3 éve még nem az volt.

Előzmény: Törölt nick (10836)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10837

Téged minősít, hogy szociális szolgáltatásként kezeled a tömegközlekedést. Inkább nem is elemzem...

Előzmény: Hoppá fácán! (10828)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10836

Szekszárd erre az olcsó kiejelntésedre rácáfol még mindig. Minimális járatsűrítés, ésszerű átalakítás, közvetlen járatok beállítása, a jegy- és bérletárak alacsony szinten tartása (nem mellesleg jó buszok, pontos járatok és biztos csatlakozások) meghozta a gyümölcsét. 5%-os utasszám többlet. A szolgáltatás nem veszteséges, sőt még az amortizációt is kitermeli. Persze ezt nem vezeti elő senki.

 

Csak reagálva arra, hogy ki nem tud focizni! Úgy látszik, hogy talán mi bekerülhetnénk az MB1-be...

 

Előzmény: Hoppá fácán! (10828)
MBen Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10835

... és a többi fórumot sem szemetelné a hülyeségeivel. :)

Előzmény: i d ő u t a z ó (10834)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10834

Mi lenne, ha beköltöznél abba a buszba? Akkor nem lennének ilyen hülye kér(d)éseid.

Előzmény: Törölt nick (10830)
hungeri Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10833
Zseniális hasonlat, de tényleg, egy zseni vagy! Ugyanis kis hazánkban maguk a focisták sem tudnak focizni! Ezt hívják öngólnak.
Előzmény: Hoppá fácán! (10829)
hungeri Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10832
Balfácánkám, már ezerszer megcáfolódott sok hülyeséged, úgyhogy fel kell tennem a kérdést, hogy mi a frászért irogatsz ide?!
Előzmény: Hoppá fácán! (10828)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10831

Ilyet senki nem fog neked elárulni aki tudja ;)

Előzmény: Törölt nick (10830)
Hoppá fácán! Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10829

Vannak bolond gyerekek is, aki egyesületbe verődve próbálnak ugyanúgy beleszólni. A foci csapatoknak is vannak drukkerei. Hangosak, okosak, de játszani mégse tudnak.

Előzmény: Törölt nick (10823)
Hoppá fácán! Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10828

Egy utassal sem lenne több és ugyanannyian bliccelnének. A tömegközlekedés egy szociális szolgáltatás, csak az utazik, akinek nincs más alternatívája.

Előzmény: Törölt nick (10826)
Hoppá fácán! Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10827

Magyarországon ha 5 Ft lenne a bérlet is kórusban óbégatnátok, hogy ez fos szolgáltatás, nem ér annyit. Aki felszáll, annak ennyit meg kell érjen, vagy menjen gyalog, taxival, autóval.

Előzmény: Milkabika (10821)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10826

Hozzá sem nyűlnék, inkábbolcsóbban adnám...Ja az sem jó, mert akkor többen akarnának venni és nem férnének el. Mekkora ciki... :/ Hallod, szerintem nem is kell a tömött járatokkal foglalkozni. Megoldja majd az áremelés. Szerintem maradhat is a menetrend.

Előzmény: i d ő u t a z ó (10825)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.20 0 0 10825

Az összvonalas bérlet nem is 7030 Ft lesz. Ezt honnan vette az újságíró? Csak  6700 Ft.

Előzmény: lionvz (10824)
lionvz Creative Commons License 2011.09.19 0 0 10824

na, akkor a következő népszámláláskor majd cigánynak vallom magam és erről papírt is kérek.. és akkor az ellenőr csak felkér a következő megállónál való leszállásra és nem büntet meg.

 

ennyiért nem veszek bérletet.

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 10823

A cikkről nekem a köcsög közgazdászok jutnak az eszembe akik a Duna túlpartján "tanulnak" a Marxista szabadidőközpontban, majd utána ők akarják megmondani a frankót...

Előzmény: hungeri (10822)
hungeri Creative Commons License 2011.09.19 0 0 10822

De van ember, aki elhiszi, hogy így majd nőnek a bevételek? Eszméletlen. A cikkben olvasható stílusról az Árki jut eszembe, de mivel nem volt nevesítve, ezúttal eltekintek attól, hogy távozásra szólítsam fel. (:p)

Előzmény: Milkabika (10821)
Milkabika Creative Commons License 2011.09.19 0 0 10821

Egyedül a büntetési tételek emelésének van értelme. A bérletárak viszont baromi magasak ahhoz a foshoz képest, amit Pécsen szolgáltatás címén előadnak.

Előzmény: hungeri (10820)
hungeri Creative Commons License 2011.09.19 0 0 10820
Gratulálok, ettől biztosan talpra áll a cég...
Előzmény: BPV-093 (10819)
BPV-093 Creative Commons License 2011.09.19 0 0 10819

20%-os jegy- és bérletáremelés októbertől a PK Zrt-nél: drágulás

o345g Creative Commons License 2011.09.19 0 0 10818

Nagy részük a könyvtárig utazott...

Előzmény: Törölt nick (10817)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 10817

Gondolom ha éppen jön, akkor jó átszállási lehetőség a nyugati hegyi városrészek felé a Búza térnél, így akkor nem a 30-asra szállnak fel. Nem feltétlen jelent több utazót.

Előzmény: o345g (10816)
o345g Creative Commons License 2011.09.19 0 0 10816

Nem azt mondom 100%, de rendesen voltak rajta...

Előzmény: Törölt nick (10815)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 10815

Tényleg? :D

Előzmény: o345g (10814)
o345g Creative Commons License 2011.09.19 0 0 10814

Gyerekek...ki van használva a 30y!

zsitvica Creative Commons License 2011.09.18 0 0 10813

Tudod mi a különbség a lépcsőzetes munka/iskola kezdés és az általad írt különbözőségek között ?

 

A tervszerűség.

 

 

Előzmény: ego2 (10805)
lionvz Creative Commons License 2011.09.18 0 0 10812

itt egy honlap, hátha segít. betöltöd a képet és kiadja, hogy milyen betű lehet. http://new.myfonts.com/WhatTheFont/

 

 

 

Előzmény: Zavarkeltö (10810)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.17 0 0 10811

Mondjuk mikorén jártam általánosba, az osztálytársak fele vidéki volt!

Előzmény: archlinux (10803)
Zavarkeltö Creative Commons License 2011.09.16 0 0 10810

http://img.index.hu/imgfrm/8/7/6/5/BIG_0005988765.jpg

 

Igen, a középső és az alsó lenne a kérdéses. Ha megtudsz valamit, kérlek tudasd! Köszi!

 

Azt mondjuk gondoltam, hogy nem Word-del készültek, mert a készletben ez nem található, neten meg név nélkül kicsit tűt a szénakazalban effektus.

Előzmény: i d ő u t a z ó (10809)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.16 0 0 10809

Hogy valami értelmetlent is mondjak: ezek a táblák nem word szövegszerkesztővel készültek. :)

 

http://img.index.hu/imgfrm/8/7/6/5/BIG_0005988765.jpg

http://img.index.hu/imgfrm/8/6/0/4/BIG_0005988604.jpg

Előzmény: i d ő u t a z ó (10808)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.16 0 0 10808

Hétfőre megtudom.

Overtimer a szakértő, ő kapásból megmondja: http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=959014

 

Ezt is ő készítette: http://img.index.hu/imgfrm/4/6/3/3/IMG_0006744633.jpg

Előzmény: Zavarkeltö (10807)
Zavarkeltö Creative Commons License 2011.09.16 0 0 10807

"két oldalán pedig az induló és fordulóállomás" = attól jobbra és balra

Előzmény: Zavarkeltö (10806)
Zavarkeltö Creative Commons License 2011.09.16 0 0 10806

Kedves I d ő u t a z ó!

Lenne egy kérdésem Hozzád, mint minden dolgok tudójához! Voltak és még vannak is azok a(z oldalsó) műanyag táblák, ahol a viszonylatszám még középen van, két oldalán pedig az induló és fordulóállomás. Mi a betűtípus neve, amivel feliratozták? Hasonlít az Impact-ra, de nem teljesen az. A számok miatt szükségem lenne rá. Segítségedet előre is köszönöm!

ego2 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 10805

Mit kell ezen feltalálni? Ez ma is működő dolog azóta is. Nem minden iskolában csengetnek be ma sem 8-kor. A  melóhelyek pedig végképp szórt időben kezdenek.

Előzmény: zsitvica (10804)
zsitvica Creative Commons License 2011.09.16 0 0 10804

Feltaláljuk újból (ex 1960-1980) a lépcsőzetes munka/iskola kezdést ?

 

 

archlinux Creative Commons License 2011.09.16 0 0 10803

Ja, OK, igazad van. Kicsit felületesen olvastalak... Én valahogy ezt a lépcsőzetességet úgy értettem, hogy mondjuk 20 perces különbségekkel kezdenek az iskolák, és munkahelyek. Így újraolvasva amit írtál, ez már tűrhető (bár az általános iskolások között is vannak bejárók), 9:00-re amúgy is illik helyközi járatoknak is érkezni stb. Persze az állam a saját hatáskörében olyan sok mindent nem tehet (vagy legalábbis egy szabad országban nem célszerű), max. az iskolákra és az állami/önkormányzati munkahelyekre van ráhatása; bár ebben a kérdésben az iskolások valóban nagy súlyt képviselnek. Persze ennek a délutánra is lenne valami hatása, bár ott eleve egy fokkal kevésbé koncentrált a "hivatásforgalom" jelenleg is.

Előzmény: Törölt nick (10801)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.16 0 0 10802

"Most, hogy csak 60 percenként jár meg lehet nézni vasárnap délután hányan vannak rajta."

 

Maguk alatt vágják a fát, ha nem óhajtanak utazni. Éppen ezért lesz ez még ritkább is. A végén csak a 40-es marad, de az legalább 30 percenként közlekedik és utasok is vannak rajta. Be kell látni, hogy pénz nélkül nincs kínálati közlekedés. De neked külön mégegyszer hangsúlyozom, hogy ezért nem a szolgáltatót kell csesztetni, hanem a megrendelőt (Pécs MJV Önkormányzatát).

Előzmény: BPV-093 (10796)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.15 0 0 10801

Nem értelek. Miért kéne? Csak az iskolákról volt szó. A falvakból általában a középfokú központokba járnak, tehát a kisvárosokba általánosba, de középsuliba már Pécsre. 7-re beér a busz, 7.30-ra csak eltalálnak már a gimibe/szakközépbe...Nem értelek?!

Előzmény: archlinux (10800)
archlinux Creative Commons License 2011.09.15 0 0 10800

Én erre az értelmetlen vitára csak annyit tudok mondani, hogy nehogymár 20 perccel hamarabb kelljen felkelnem ahhoz, hogy bejussak dolgozni. Mi ez már?

 

Idáig egyetértek. :-)

 

Szerintem a második bekezdésben ellentmondasz az elsőnek... (Bár a vitát nem olvastam végig.)

 

Ha az iskolák, munkahelyek lépcsőzetesen kezdenének, akkor minden zsákfaluból kellene busz 20 percenként reggel (horribilis többletköltség), vagy velük tolsz ki ugyanúgy (lásd az idézett mondatodat).

Előzmény: Törölt nick (10794)
ANS-631 Creative Commons License 2011.09.15 0 0 10799
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.15 0 0 10798

Összehasonlításképpen Szekszárdon ennyi egy tanítási napon az összteljesítmény...2150km... :D

Előzmény: Törölt nick (10797)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.15 0 0 10797

max. 2 ezer km/tanítási nap

Előzmény: álomkűzdő (10795)
BPV-093 Creative Commons License 2011.09.15 0 0 10796

Hogy egy járatritkítás mennyire öngerjesztő folyamat tud lenni, arra a legjobb példa a 27-es esete szabad- és munkaszüneti napokon. Néhány éve még 30 percenként járt, majd amikor 40 percenként közlekedett, már a kevesebb buszon még kevesebb utas lett. Most, hogy csak 60 percenként jár meg lehet nézni vasárnap délután hányan vannak rajta.

 

Természetesen egy reggeli csúcsban ez nem igaz, mert akinek el kelle jutni munkába meg iskolába, az csak megpróbálja megoldani. Ezért egy reggeli csúcsban való ritkításre ez nem igaz. (még egyenlőre.)

álomkűzdő Creative Commons License 2011.09.15 0 0 10795

Véleményem szerint a PKzrt. a járatcsökkentésekkel, melyek mértéke kb 2-3 ezer km/nap, megemelte a szolgáltatás árát kb.14%-al. Amennyiben az előttem író szerint jövő év elején ezt még tetézik további emeléssel, akkor igen komoly utasvesztés lesz az eredménye. (Szerintem már most is). Ez öngerjesztő folyamat, melynek eredménye bevételkiesés lesz. Az önkormányzatnak befizető cégekre van szüksége, nem olyanokra, amelyeket támogatni kell. (Igazából kellene, mint a világon mindenhol).  Most fizetik meg a Tisztelt polgárok ( már aki igénybe veszi "Magyarország legmodernebb közösségi közlekedését") a sok éve tartó nem megfelelő gazdálkodást, (Az előttem író neveket is említő hozzászóló véleményét osztva), a nagy összegű végkielégítéseket, előnytelen szerződéseket. Az egésznek az a diszkrét bája, hogy akik ezt a helyzetet okozták ( Holding vezérek, régi igazgatók, politikusok), következmények nélkül tehették, és közben jól megszedték magukat. A polgár meg fizesse meg az egyre gyengülő szolgáltatás árát kamatostul. Nem csoda, hogy megtelnek a városban a kerékpár tárolók..........

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.15 0 0 10794

Én erre az értelmetlen vitára csak annyit tudok mondani, hogy nehogymár 20 perccel hamarabb kelljen felkelnem ahhoz, hogy bejussak dolgozni. Mi ez már? Feltalálták az autót, lehet azzal is menni, csak rohadtul drága. Itt a tömegközlekedés, most kéne kínálatot adni mikor sokan utaznának. Nem, mi nem adjuk. Megpróbáljuk megmagyarázni mamának és papának, hogy ne negyed nyóckór induljon el. Hát hogy a viharba ne negyed nyóckor indulna el??? 8-kor van a munkakezdése...Az ő hibája?? Igen? Miért nem nyitnak az irodák 8 helyett 9-kor? Miért nem kezdenek az oktatási intézmények lépcsőzetesen? Középiskolák 7.30-kor, általános iskolák 8.15-kor mondjuk? Csak az iskolásokkal simán meg lehet oldani a hiány által generált lemaradásos problémákat.

 

Helyközi buszok beérnek bőven minden faluból 7.10-ig, simán el lehet jutni busszal 7.30-ra minden középiskolába. Az általános sulikba is járnak már 5. osztálytól egyedül a gyerekek, az is hatalmas utasmennyiség. Érdemes lenne megpróbálni.

Nulladik órás rendszer nem begyere, mert nem érnek be a helyközi buszok sajnos.

Előzmény: hungeri (10793)
hungeri Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10793

Anno én sose a 7:12-kor induló 4-esre szálltam Konzumnál, hogy időre érjek a Babitsba, hanem a 7:00-ásra. Az is megtelt, de csak a Zsolnaynál :). Ugyanígy általánosba sem a 7:20 körül Boldogságházhoz érkező 30-assal jártam, hanem a 7 után érkezővel.

 

A baj az, hogy az átlagember nem veszi észre, hogy ugyan veszít 10, de akár 30 percet is a reggeléből, azonban egészen máshogy kezdődik a napja, ami bőven kompenzálja majd a későbbiekben. Ma sajnos csak jogok vannak, kötelezettségek és "meglépendő" manőverek nincsenek. Az ember kifizet X pénz, cserébe pedig az eget várja csillagostul. Pont ma gondolkoztam, mert voltak mögöttem ellenőrök, akik nem szállítják le, csak a hajthatatlan delikvenseket: az embert megbüntetik, de ugyanúgy utazik tovább! Mintha ellopnék egy plazma TV-t a teszkóból, majd leülöm a három hét fegyházat, de a TV ott figyel a falamon, mert azt eltehettem, hiszen leültem a lopást. He??? A 220 forintos videldíj az utazás _előtt_ érvényes. Na de mindegy, ez legyen a legnagyobb bajom :)

Előzmény: La R1ot (10790)
hungeri Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10792

A másik hármat javítottam (a 21-es is az én asztalom vót :p), a 34/39-es szindróma megoldása: az egyik 415-ös volt a tettes, ha igaz, s mivel ott nem a fedélzeti számítógép vezérli a kijelzőt, nem létfontosságú, hogy beüsse a kolléga az aktuális járatot. Ő tehát egész délelőtt 39-esre programozva csalinkázott, de értelemszerűen az EMKÉ-t oda állította, ahová akarta. Ez csak a weben és a wapon okoz gondot, mert ott csak ahhoz a nézethez lehet hozzárendelni, ahová bejelentkezett...

Előzmény: La R1ot (10784)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10791

Így van, viszont a 2-esen a legérbevágóbb a ritkítás. Azon a vonalon mindig "sok" az utas és ott már 6.30-tól élénk a forgalom, amíg Kertváros csak 7-kor ébred föl, bár a 6.47-es 162-es 120 %-on jön le a dombról (a 6.57-es és a 7.07-es szintén.) Persze busz nélkül nem lehet csodát tenni.

Előzmény: La R1ot (10790)
La R1ot Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10790

Nos igen, reggel rugalmasan kell tömegközlekedni. Konkrét példám is van erre...

Tavaly ősszel kedd reggelente 8-ra a Tudásközpontba kellett mennem. Logikus választás volt a Csontváry utcából egy 60-assal kimenni átszállás nélkül a 48-as térig. Egyik reggel úgy gondoltam, hogy a 6:55-össel megyek ki, ami a menetrend szerint 7:17-re ér ki, és gond nélkül benn lennék háromnegyed nyolcra. Viszont a forgalom miatt 7:23-kor ért be, tele volt és 7:43-kor szálltam le, 7:48-kor értem be.

Következő kedden úgy gondoltam, hogy a 6:45-ös busz jobb választás lehet. SOKKAL jobb volt. 7:07 helyett kereken 7 órakor (!) jött a megállóba és bár szálltak fel Kertiben jópáran, 7:16-kor ért a busz a 48-as térre és 7:20-kor már benn is voltam (és meg is tudtam reggelizni a gyakorlat előtt ráadásul). Ennyit számít reggel EGY busszal előbb elindulni - majdnem fél órát nyertem egy tíz perccel korábban induló járattal.

 

Egy 2-es esetében megkockáztatom, hogy ugyanezt simán meg lehetne játszani. A lényeg annyi, hogy 6:50-7:00 között kell buszra szállni a főbb viszonylatokon, és biztosan nem lesz gond elkéséssel, ha pl. 8-ra kell menni. Lehet, hogy korábban jutok ki a célomhoz, de 1) nem heringjáratozok, 2) egy reggeli séta sosem árt, 3) kihasználtságot növelek egy korábbi járaton is.

 

Ezt kéne a Bamán látható levél írójának megszokni. Reggel hidegebb van? És? Ébresztőnek kitűnő reggel a hidegebb levegő.

"Persze ilyenkor a 27-es mindig csuklós, ellentétben a hétköznapokkal, amikor a 7 óra körüli időben szimpla buszt küldenek, ami már az első két megállóban megtelik." -Nem kéne a forgalmistára és a buszkínálatra fogni mindent. És a 7 óra körüli időpontra meg csak annyit, hogy tessék hamarabb elindulni otthonról...

Előzmény: i d ő u t a z ó (10789)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10789

Erre is. Némelyeknek még nem sikerült felfogni, hogy fölöslegesen ostromolják a szolgáltatót, attól még nem lesz neki több busza. Személyes támadásnak veszik, hogy szeptembertől csökkentett menetrend van, dehát ebből a parkból ennyire futja. Miközben van a cégnek tulajdonosa, ott lehet panaszkodni, mert a PK. nem tudja a választ a "Mikor lesz már új busz?"-ra. A hősünk meg minden nap negyed nyolckor megkisérli az utazást, holott tudja jól, hogy nem fog tudni felszállni a kettesre, mert már tele van. Naná, hogy mindig próbálkozik, arra nem is gondol, hogy fél órával korábban, vagy később van szabad férőhely. Nem!!! Ő akkor is negyed nyóckór akar menni, nem számít semmi, sőt még hisztizni is képes emiatt. Hát további jó próbálkozást a polgártársaknak. Járjunk továbbra is háromnegyed nyolcra dolgozni és iskolába!!! Jó nyomorgást!

Előzmény: E N V I R O 500 (10787)
hungeri Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10788
Egyik sem az én asztalom, de olvasták az illetékesek is :)
Előzmény: vampeare (10782)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10787
Előzmény: i d ő u t a z ó (10783)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10786

Nincsen lemaradás, mert az utasok szeretik nézni a tömött buszokat, így megvárják a következőt, hátha azt is megnézhetik...

Előzmény: BPV-093 (10781)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10785

Garázsmenetben is ;)

 

 

 

Előzmény: La R1ot (10773)
La R1ot Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10784

A 34/39 eset a 08:35-kor a Főpályáról induló 34-esnél volt, mert 9 óra 15 perc körül láttam kanyarogni a szerpentinen lefelé. Lehet, hogy csak egyszeri eset volt, de amikor a 39-est ellenőriztem, akkor láttam a Hunyadi úton jönni lefelé a térképen.

Előzmény: hungeri (10775)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10783

Mi ez itt? Utaspanasz fórum? :))) Akkor inkább gyűjtsél pénzt buszokra, az célravezetőbb. Nem érdemes hergelni itt a kuncsaftokat, arra ott a BLAMA, akarom mondani BAMA.

Előzmény: BPV-093 (10781)
vampeare Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10782

"Bóbita Bábszínhá" - visszafele Csillag utca maradt, es a 914-es menetrendbe nem kerult bele

Előzmény: hungeri (10775)
BPV-093 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10781

Írjátok meg ki mit tud, milyen utaslemaradások vannak az új menetrendben.

i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10780

2B 22.40-kor a Budaitól indult (az utolsó bejövő 14-es végezte) és az Ab.-áll.-ig közlekedett munkanapokon. Szeptember 1-től törölve van a járat.

Előzmény: Törölt nick (10778)
hungeri Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10779
Annak emlékeim szerint nem a buszpu volt a végállomása! Egyébként a menetrend nem ír már ilyet.
Előzmény: Törölt nick (10778)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10778

Munkanapi esti lehet emlékeim szerint. Torzulnak már... 1járat. Ha még van a mostani rendszerben. Ezt már nem tudom nyomon követni...143 busznál még ment, de 123-nál :D

Előzmény: hungeri (10776)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10777

Tervben van, hogy a PK Zrt. reggel besűríti a felére ritkított 30-ast, de helyette megszűnik a 38-as egész reggelre :D:D

 

Sajnos nem férnek fel...sebaj, a vezér lenyilatkozta, hogy elég lesz, még sok is. Hiába mondtuk, hogy nem....

hungeri Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10776

A 2B a szilveszteri, Szent estei csonka lehet, de még nem biztos.

Előzmény: hungeri (10775)
hungeri Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10775

"34-est 39-esnek jelez most a GPS"

Mikor volt az a most?

 

"34B viszonylat "Bóbita Bábszínhá" és Vásárcsarnok megállóval"

Este javul majd.

 

"21-esnél Szabolcsfalut ír"

Más asztala, továbbítottam.

 

"2B Budai Állomás - Autóbuszállomás (van ilyen?)"

Megválaszolták, de azért még este ennek is utánanézek.

 

Köszönöm! :)

Előzmény: La R1ot (10773)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10774

2B még létezik.

Előzmény: La R1ot (10773)
La R1ot Creative Commons License 2011.09.14 0 0 10773

Telephely ki? Telephely ua. töl? Uránváros alsó, felső? Éjszakai járatoknál vannak ezek.

 

Még pár érdekesség: 34-est 39-esnek jelez most a GPS, 34B viszonylat "Bóbita Bábszínhá" és Vásárcsarnok megállóval, 21-esnél Szabolcsfalut ír, 2B Budai Állomás - Autóbuszállomás (van ilyen?), több dolgot nem találtam.

Előzmény: hungeri (10771)
hungeri Creative Commons License 2011.09.13 0 0 10772

Heh, a Fehérhegy fantom még mindig elérhető a 902-nél... :S Na következő menetrendváltásra talán kijavítjuk, pláne, ha felhív az illetékes!!! :)

Előzmény: hungeri (10771)
hungeri Creative Commons License 2011.09.13 0 0 10771

"Én a PK Zrt Linear oldalán találtam még pár fura dolgot. Például megállók listájában van egy Szent István tér (amit legalább húsz éve nem használtak, sőt ez biztosan van több is...), illetve egy Flórián tér megálló is."

Nem voltál elég szemfüles! Két másik érdekes megállót is rejtett a program! :)

 

"A Fehérhegy fantom, Fagyöngy fantom megállókat ki lehetne szedni."

Ok. Egyébként köszönöm az észrevételeket!

Előzmény: La R1ot (10766)
hungeri Creative Commons License 2011.09.13 0 0 10770

Miért nem frissíted?

Előzmény: BPV-093 (10765)
BPV-093 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 10769

A 31/C-nek a Hősök tere után egyik irányban volt még az Ovoda u. megálló, aztán következett a György-aknai buszforduló. Én még mentem a járattal jó 10 évvel ezelőtt. (Munkanapokon 6 db járatpár volt a műszakváltáshoz.) A 1990-es éevk végétől kb. 2004-ig működött ott egy üzem.

Előzmény: La R1ot (10766)
La R1ot Creative Commons License 2011.09.13 0 0 10768

Köszönöm!

 

Több ellenőr várható a buszokon.

Kíváncsi vagyok, hogy miből fogják alkalmazni őket - főleg, hogy anyagi gondok vannak ugyebár.

Előzmény: D55 (10767)
D55 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 10767

Volt az átszámozás óta egyáltalán 45-ös?

Volt: ez volt a felüljáró-pótló busz a Főpályaudvar és a Kopács utca között. A két végállomása légvonalban talán 100 méterre volt egymástól, persze a vonal hossza ennek többszöröse volt.

Előzmény: La R1ot (10766)
La R1ot Creative Commons License 2011.09.13 0 0 10766

Igen, pl. a gyorsjáratok hol a megszűntek listájában vannak, hol nem. A 44-es cikke ott van, de a 45-ösé nem. (Volt az átszámozás óta egyáltalán 45-ös?) És a 31C, komolyan nem emlészek már, hogy hogyan jutott György-aknára. Hősök terénél talán megállt, de onnan már nem rémlik - volt azt hiszem, egy megálló a forduló előtt... régen volt.

 

Én a PK Zrt Linear oldalán találtam még pár fura dolgot. Például megállók listájában van egy Szent István tér (amit legalább húsz éve nem használtak, sőt ez biztosan van több is...), illetve egy Flórián tér megálló is. A Fehérhegy fantom, Fagyöngy fantom megállókat ki lehetne szedni. A 162-est már kijavították, nincsen már egy 32-essel összefűzve.

Előzmény: BPV-093 (10765)
BPV-093 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 10765

Frissíteni kellene a wikipédián a pécsi buszokat. A szeptemebri változások nincsenek még átjavítva. Néhány vonalon még a járat története is hiányzik (hiányos). Pl.: http://hu.wikipedia.org/wiki/106-os_busz_(P%C3%A9cs)

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 10764

Azért az fura nem, hogy a Volánnál nem jöttek rá arra a szákértők, hogy az Alsóvárosi temető után nincsen több megálló csatárig, ezért érdemesebb lenne a Május 1. utca - Alisca vonalon csatárra vinni a buszt, mert a legtöbb utas múltkor is ott volt a járatokon... XD Mindenki az Alisca utcához men. Ők a szakértők XD Ekkora balfékeket.

No meg, hogy a Bottyán-hegyre is fel lehetett volna vinni a buszt és onnan vissza a Kadarka irányon Parásztára. Így most az egyik legforgalmasabb városrészbe nem megy majd busz. Édes Istenem....

 

Nyomda - Mérey - Bottyán-hegy - Újfalussy - Kadarka - Parászta - Nyomda - Alisca - Szhegy

 

Nyomdától Parásztára 22:30 00:30 ezek lettek volna a jó indítások ugye, hiszen a koncertek így érnek véget hellyel-közzel ... Nyilván a marketinges ezt sem vette figyelembe. 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (10763)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 10763

Tájékoztatjuk a Tisztelt Utazóközönséget, hogy a SZEKSZÁRDI SZÜRETI NAPOK időtartama alatt – 2011. szeptember 15-én, 16-án, 17-én és 18-án – a helyi menetrendszerinti közlekedésben új járatokat állítunk forgalomba.

Járati útvonal: Szőlőhegyi elágazó – Otthon utca – Csatári Üzletház – Béri Balogh Á. út – Nyomda – Szent László utca – Kadarka utca – Jobbparászta

Járatok indulnak:
- a Nyomdától Jobbparásztára 23.00, 24.00 órakor,
- Jobbparásztáról a Szőlőhegyi elágazóhoz 23:15, 0.15 órakor.
A járatok a Nyomdától 23.30, 0.30 órakor indulnak.

A járatok az útvonalon található helyi megállóhelyeken megállnak utas fel- illetve leszállása esetén.

A járatokon a helyi bérletjegyek nem érvényesek, az egy útra szóló menetjegy ára 200,- Ft/fő.

 

Nyilván az 1000 lakosú Jobbparásztára szükségesebb a busz, mint a 3 ezres Bottyán-hegyre. :)))

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 10762

http://www.tolnataj.eu/page/videotar/hirado/hirado_20110909.wmv

 

4 perc 20 másodperctől érdekes :)

Ja, öt hónapja még a ritkításról vitatkoztunk....

siófoki35 Creative Commons License 2011.09.08 0 0 10761

Somogyi busz Pécsett :)

Előzmény: Törölt nick (10759)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.08 0 0 10760

Ez a fotóm is milyen régi már :) Alig bírtuk hazaszenvedni magunkat Szekirea hatoson a hó miatt :)

Előzmény: Törölt nick (10759)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.08 0 0 10759

Az jól össze lett hozva Budán akkor :D

http://busport-online.hu/bpi/kgr253.jpg

Előzmény: ANS-631 (10758)
ANS-631 Creative Commons License 2011.09.08 0 0 10758

http://pkzrt.buszok.fotoalbum.hu/viewlarge/pictureid/16434023 Vizsga után nem sokkal...

http://pkzrt.buszok.fotoalbum.hu/viewlarge/pictureid/16434024 Zászlóshajó:-)

BPV-089 13.15 11-es.

KGR-253 13.15 60-as.

DUB-093 3-as.

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.08 0 0 10757

A Hannoveri a villamosvezetőtől függ :))

Előzmény: hungeri (10756)
hungeri Creative Commons License 2011.09.08 0 0 10756
Ha már itt tartunk, az ipari csörög-zörög, de kisebb rezgéseket kelt, mint egy Hannoveri, vagy Combino :) Az emelet szempontjából tehát előnyös az ipari, más típusokkal összevetve :p
Előzmény: Törölt nick (10755)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.08 0 0 10755

Fújj Ipari, le vele.

 

Csörög reggel a 47-es

Az Ipari különleges

Az egész utca beleremeg,

Le-leszakad az emelet..

 

Na jó ez béna :D

Előzmény: hungeri (10754)
hungeri Creative Commons License 2011.09.08 0 0 10754
Úristen, nagyon nehéz a felfogásod!!! Az UV sokkal jobb tapadási arányú kocsi, még pótkocsival is. De a két, szinte azonos arányú járművek között csúnyán alul marad az ipari. Nem a tapadása pocsék, hanem az egész villamos. Mit nem lehet ezen érteni???
Előzmény: D55 (10753)
D55 Creative Commons License 2011.09.08 0 0 10753

OFF

Mert az UV biztos azért tudott sokkal könnyebben kijönni a Lánchíd alatti alagútból, mint most az ICS-k, mert valami csúcstechnológiás vezérlése volt, ugye? De látom, te túlságosan szereted az ICS-t ahhoz, hogy elismerd, hogy tényleg pocsék a tapadása.

ON

Előzmény: hungeri (10752)
hungeri Creative Commons License 2011.09.08 0 0 10752

Még mindig nem elég jó az értelmezés! De már közeledsz :)

 

Szóval: az ipari a "csúszós"-t nem a tapadási arányának köszönheti - lásd, a Combino alig különbözik tőle e tekintetben. És már korábban ki is mondtad a tutit ezzel kapcsolatban: korszerűbb vezérlés. Egész pontosan van vezérlés, mert az ipariban vezérlésről beszélni igen nagy túlzás. Illetve mégsem: az már olyan vezérlésű volt 40 évvel ezelőtt, mint amivel most még csak kísérleteznek a nagy nyugaton. Élő szövetes, biológiai vezérlés ugyanis a gyakorlatban még nem debütált odaát, az ipari mégis így működik idestova 40 és néhány éve :)) Szóval csúszik, mert nehéz olyan fokozatot kapcsolnom, hogy a rendelkezésre álló tapadást kihasználjam. És mert pocsék a homokszórója! :)

 

Nagyon elkalandoztunk, elnézést ;)

Előzmény: D55 (10750)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.08 0 0 10751

Az ipari a fő zajforrás, még fél órát ki kell bírni, aztán 4 óra kuss :D

Előzmény: hungeri (10749)
D55 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10750

Nagyon nem vagy képben a típusokat illetően

Hát persze. Ha nem lenne sárga, akkor összekeverném a siklóval...

 

Tehát az egyszer biztos, hogy nem az ipari a fő homokforrás

Lehet. De az is biztos, hogy elég vacak a tapadása ("ipari csúszós"), még ha ez más lapra is tartozik.

Előzmény: hungeri (10749)
hungeri Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10749
Nagyon nem vagy képben a típusokat illetően, de hagyjuk, OFF topik.
De:
A Combino is homokvár építő lenne, csakhogy nem jár burkolatlan pályán. Azért, ha egy kicsit emlékeidben vájkálsz, látod, ahogy a mentőautó porfelhőt húz maga után a körúton, az sem véletlen.

Máshogy fogalmazva talán megérted: az iparin a járművezető akaratán múlik az elvi homokszórás, ami azonban a gyakorlatban csak két keréknél jön létre (hannoverin négy!), s csak akkor, ha a homokszóró működik (ez ritka) és akkor is csak kiskanálnyi mennyiség jut a sínre. Tehát az egyszer biztos, hogy nem az ipari a fő homokforrás, ezt felőlem úgy is értheted, hogy a Combinon kívül mindent felsoroltam, de a lényeg az előbb is és most is az: messze nem az ipari porol leginkább.
Előzmény: D55 (10746)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10748

Az ipariokról ne beszéljünk...Imádom hallgatni őket minden éjjel. Fúúúj, hányinger XD

Előzmény: hungeri (10744)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10747

Én erre azt mondtam mindig, hogy vágjuk ketté az Árkádnál Pécset és nézzük meg, hogy Uránból hány út jön be és a Budai állomás irányából. Tehát Uránból párhuzamosan buszvonalakat kéne fenntartani. :(

Előzmény: D55 (10745)
D55 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10746

A Combinonak csak egy hajszállal jobb a tapadása, mégsem azt látod homokolónak

De köszörülni sem látom, mert megfelelő vezérléssel van ellátva. Amúgy szerintem főleg csak erős fékezés esetén szokott homokolni.

 

Ergo, kis híján az derül ki, hogy a legmodernebb járművek homokolnak a legjobban, mert azokon működik a homokszóró :) sőt, általában automatikusan.

Számomra pedig az derül ki, hogy a Combino kivételével nagyjából minden budapesti villamostípust felsoroltál, mint fő-fő homokolót... :)

Előzmény: hungeri (10744)
D55 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10745

Sőt, én úgy tudom, hogy már 3000-nél érdemes lehet építeni. Ha belegondolsz, 3000 utas/óra/irány az olyan, mintha 3 percenként járnának a teljesen tele lévő (150 fő) csuklós buszok, 85 %-os járműkihasználtsággal számolva ez 2,55 perces követési időt jelent (óránként kb. 23,5 busz). Persze, ez nem egzakt, elvileg lehet, aki szerint az is jó, ha 10 másodpercenként kell járatni a buszokat...

 

A szerkezetről pedig annyit, hogy a kelet-nyugati tengely nyugati részén lehet vitatkozni, viszont a Belváros-Kertváros viszonylat esetében adja magát a vonalvezetés, legalábbis az, hogy a Siklósi úton van a helye. Egyébként nekem személy szerint az a véleményem, hogy Kertvárosban egy hurkot kellene leírnia, feltárva a lakótelep zömét, mégpedig így: Főpályaudvar - Szabadság út - Rákóczi út (forgalomcsillapítva!) - Alsómalom utca - felüljáró - Siklósi út - Maléter Pál út - Nagy Imre út - Aidinger János út - Maléter Pál út - és vissza a már megadott útvonalon.

Előzmény: Törölt nick (10743)
hungeri Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10744
1) A Combinonak csak egy hajszállal jobb a tapadása, mégsem azt látod homokolónak
2) Az iparik többségén pocsék a homokszóró, s eleve két helyen szór csak
3) A legnagyobb homokhegyeket a Hannoveriekkel építjük, mert a szemcsenagyság itt a legnagyobb, szoros második a Tatra a kisebb szemcsenagyság miatt. Mindkét típus azért messze a legjobb építő, mert (erősebb) féken mindkettő automatikusan homokol csúszás esetén.

Ergo, kis híján az derül ki, hogy a legmodernebb járművek homokolnak a legjobban, mert azokon működik a homokszóró :) sőt, általában automatikusan.
Előzmény: D55 (10736)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10743

Azért 4 ezer utas/óra6iránynál már meggondolják a villamost. Pécs a szerkezete miatt nem kiabál a villiért.

Előzmény: D55 (10731)
Kuvik76 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10742

Köszi az adatokat!

 

-Nohát! Az EWS-ek-ből átmásztak a 8-asok JLW-k-be :-O

 

 

Előzmény: ANS-631 (10738)
La R1ot Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10741

A rally miatt a 31-es csak a Hősök teréig fog menni vasárnap?

Zavarkeltö Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10740

JLW-872 472

Előzmény: Kuvik76 (10732)
ANS-631 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10739

LKC-191 Pécs (Régen Baksa,sokáig járt sulisvasárnap Veszprémbe is ...)

 

Előzmény: Kuvik76 (10732)
ANS-631 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10738

EWS-816/JLW-873 Mecseknádasd (?? még mindig??)

Még mindig(873 473).

 

http://ikarus415.buszok.fotoalbum.hu/viewlarge/pictureid/14888893 JLW-472 Sellyétől nem messze.

Előzmény: Kuvik76 (10732)
ANS-631 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10737

LDC-661 Gyód (Pécs - Gyód Pécs - Orfű Pécs - Harkány)

LDC-662 Pécs (Pécs - Kökény Pécs - Pécsvárad )

LDC-663 Pogány (Pécs - Pogány Pécs - Kővágószőlős)

LDC-664 Újpetre/Palkonya

Előzmény: Kuvik76 (10728)
D55 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10736

Lehet, hogy nem jó a megfigyelésem, de én azt vettem észre, hogy csak a - meglehetősen rossz tapadású - ipari csuklós villamosokkal kell viszonylag sokat homokolni. Egyébként elég ránézni némelyik pécsi busz (nem csak az Ikarusokra gondolok) kipufogójára...

Előzmény: hungeri (10734)
D55 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10735

Hát, Pesten én azt tapasztaltam, hogy a locsolást követően kb. 5-10 percig jobb a levegő...

Előzmény: archlinux (10733)
hungeri Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10734
Csak hogy én is beleugassak, Pécs egyik nagy baja a por. Ezen a troli, vagy a villamos nem sokat segít, sőt, utóbbit nullemissziósnak mondják, pedig egy valamit olykor kibocsájt: port (a kibocsájtás pillanatában még típustól függő szemcsenagyságú homokról van szó, néhány tizedmásodperc elteltével azonban egyértelműen porról...).
Előzmény: D55 (10731)
archlinux Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10733

Nem akarok belefolyni ebbe a roppant nagy ívű, személyeskedő vitába, de én úgy tudom, hogy Szegeden azért locsolják az utakat, mert porszennyezett város.

 

A neten meg ezt találtam:

http://innovacio.gyor.hu/cikk/utmosas_1.html


"Az április elején megkezdett munka eredményei már érzékelhetőek, hiszen a szálló por koncentráció ezt megelőzően a megengedett határérték közelében mozgott, a járdák és az útszegélyek takarítása és az utak üzemszeru mosása óta az átlagos porkoncentráció mértéke visszaesett a megengedett határérték alá, majd annak felénél állandósult."

Előzmény: D55 (10731)
Kuvik76 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10732

Azért majd várok valami megerősítést ezzel kapcsolatban tűzközelből.

 

Hááát a Kredenc Lajcsik nagy valószínűséggel ide sosolhatóak (((-:

Kevésbé komolytalanra fordítva a szót: pl. a BY 92-90/BPT-445 haláláig egy fordán szolgált

Az ANS-681 sokáig volt az "egregyi busz" (2006-ban már a KCK-028 figyel egy fotón 'Egregyen, nem t'om mikor selejtezték a JOB-424-et)

Aztán egy-két "kocka":

EWS-816/JLW-873 Mecseknádasd (?? még mindig??)

EWS-818/JLW-872 Sellye (néha "bebarcsozik")

EWS-821/JOM-963 Szászvár

Előzmény: -Husika- (10730)
D55 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10731

Talán a napi utcaseprés és utca locsolás mint forradalmian új ötlet megvalósítása is sokat segíthetne.

Pláne a porkoncentáció mérési eredményein.

Hát persze. Szerinted a szálló port össze lehet söpörni, meg locsolni...

 

De hát aki szerint a csúcsórai kb. 6000 utas/óra/irány forgalom még nem kiált villamosért (de még trolibuszért sem), attól miért is várnánk többet?

Előzmény: zsitvica (10654)
-Husika- Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10730

Magyarán azóta ezen a fordán van, amióta BY 45-44 néven megérkezett a céghez 1987 utolsó napjaiban? Az a nem gagyi... :) Tényleg, hány ilyen kocsi lehet még a volánnál, ami újkora óta nagyjából ugyanazt a fordát csinálja? 

Előzmény: Kuvik76 (10729)
Kuvik76 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10729

JLZ-148!!

Ha igaz, sac/kb. 25 éve ugyanazon a fordán /Palkonya-Pécs-Berkesden át-Pécsvárad-Berkesden át-Pécs-(?)-Mánfán át-Komló-(Zobák akna)-Komló-Mánfán át-Pécs-(?)-Palkonya/

Előzmény: ANS-631 (10695)
Kuvik76 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10728

Gondolom az amortizáció miatt kerültek pont ezek a jószágok helyközibe... Nem is tudom, talán kökényi, gyódi, bicsérdi fordákhoz passzolnának (v. ha mégse az ÉCS az ok, akkor helyibe Szigetvárra?)

 

Nem mintha számítana, de 10094.hsz 1. fotón levő piros visszapillantójú járgányra adott "leendő rendszámtippemet" módodsítanám BZ 12-28-ra(:

 

Amúgy meg kivárom a következő évet. A 30 éves jubileum alkalmából hátha előkerül valami - már BZ-s rendszámú busz fotója valamely fiók mélyéről.

Előzmény: i d ő u t a z ó (10692)
Kuvik76 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10727

Csupán egy ideiglenes megállót kéne lebökni(: ..ha a tolatósdi kimaradna

Előzmény: i d ő u t a z ó (10712)
hungeri Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10726
Fú, azt hittem, a kettőspont után az lesz, "Toller".
Előzmény: Zavarkeltö (10725)
Zavarkeltö Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10725

Tegnaptól újra köztünk:

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10724

Hülyeség az egész....

Előzmény: siófoki35 (10721)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.07 0 0 10723

Most készül egy átfogó tanulmány.

Előzmény: siófoki35 (10722)
siófoki35 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10722

ja Komlón mizu a helyi járattal? Sikerül megegyezni az önkormányzattal, vagy Esztergom 2. lesz?

Előzmény: i d ő u t a z ó (10692)
siófoki35 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10721

Ez a Csurgó hogy jött ki... :)

Előzmény: Törölt nick (10701)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10720

Vonatozzunk - kicsit másképp. Műemlékké nyilvánították a kaposvári vasútállomás épületét.

 

http://www.sonline.hu/somogy/kozelet/kilenc-uj-muemlek-somogyban-398842

hungeri Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10719

A második szép vízszintes :p

Előzmény: i d ő u t a z ó (10715)
ego2 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10718

Designes, de szutyok. Az összes terasznál ázik az alatta lakó. Vízszigetelési hibásak.

Előzmény: -Husika- (10717)
-Husika- Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10717

Én is a teraszházak nagy rajongója vagyok. :)))) De mi bajod ezekkel? Teljesen jók. A maga idejében kúl volt, és ma sem vállalhatatlan. 

Előzmény: Törölt nick (10716)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10716

Kedvenceim ezek a teraszos sorházak :) Szekin is van egy csomó. Idézi azt az időt, mikor vmi újat akartak, de mégis igénytelenre sikeredett :D

Előzmény: i d ő u t a z ó (10715)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10715

A régi Szkokó forduló korábbi képeken:

 

                                                            

Előzmény: o345g (10713)
hungeri Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10714
Nem végállomásozott, hanem az MTA-t pótolták ott.
Előzmény: o345g (10713)
o345g Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10713

Igen én erre gondoltam!

 

De mi volt akkor, amikor pár éve itt végállomásozott a 32-es?

Előzmény: i d ő u t a z ó (10712)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10712

Te a Kisszkokó fordulóra gondolsz (régen Asztalos J. u., most Angster J. u.), de az máshol van. Ott minek megfordítani a buszt, jó irányba megy az.

Előzmény: o345g (10711)
o345g Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10711

Asztalos János utca, vagy mi volt a forduló/végállomás neve!

Előzmény: i d ő u t a z ó (10710)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10710

Te valamit nagyon (össze-) keversz.

Előzmény: o345g (10709)
o345g Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10709

Pontosan!

 

Volt egy időszak pár éve, amikor a 32-es ott fordult meg.

 

Akkor miért is volt használva a forduló?

Előzmény: La R1ot (10708)
La R1ot Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10708

Az merrefelé van? A Bornemissza Gergely utcában, a Szőlőskert megálló mellett?

Előzmény: o345g (10707)
o345g Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10707

Ez a tolatósdi ott oltári nagy butaság, nem értem miért nem lehetett a régi 85-ös fordulóban megfordítani...

A terelőúton lévő megállókban nem állhat meg a busz?

Előzmény: E N V I R O 500 (10706)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10706

Reggel és délután igen.

Előzmény: o345g (10705)
o345g Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10705

Az Édesanyák útja, a Sörgyártól lefelé ennyire be szokott állni, vagy ez csak különleges eset volt?

Előzmény: E N V I R O 500 (10702)
La R1ot Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10704

Hát ez gyötrődés volt így visszanézve.

Előzmény: E N V I R O 500 (10702)
o345g Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10703

Azta rozzant k. é-be...micsoda dugó....

Előzmény: E N V I R O 500 (10702)
E N V I R O 500 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10702

Pompás kis terelés.

 

http://www.youtube.com/watch?v=fLre6jjWdsc

 

Főleg a tolatgatós fordulás tetszik, amig baj nem lesz belőle. A Hunyor előtti parkoló tele van autóval mert elkezdődött az egyetem is ezért csak így lehet viszonylag biztonságosan forgolódni. (kb 15. perc)

Nagy merészség ilyen forgalmi utasítást kiadni néhány nyafogó nyugger miatt.

Előzmény: i d ő u t a z ó (10680)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.06 0 0 10701

Ózd Magyarország legszarabb városa

A jelöltek közül Salgótarján és Csurgó is dobogós. De vajon melyik magyar település a legélhetőbb? Tovább »

forrás: Index.hu

 

Szekszárdot leginkább a fiatalok helyzete és a benzinár nyomta fel a dobogó alá közvetlenül. Na meg persze a focink sem jó. Ettől függetlenül egyre jobba közösségi élet a városban, valamint a tömegközlekedésés színvonalas jelenleg. A fürdő is most épül, autópálya is van, már csak a minőségi munkahelyek hiányoznak. Szerintem nem Szekszárd a 4., főleg ha azt vesszük, hogy olcsó a bor :)))

 

Amúgy egyre hülyébbek a jegyvizsgálók a MÁV-nál. Múltkor eredeti papírra azt mondta a csaj, hogy fénymásolat és feljelentett egy házaspárt a pécsi vonaton, most meg macskástól leszállítottak egy nőt Pincehelyen :D Pedig a szabályzat engedte volna kerékpárszállítóban a macsekot. Tiszta szánalmas, hogy csak így leteszik a vonatról a jeggyel rendelkezőket. Hová tartunk...

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10700

Kisbattyán felé 20km/h-ás sebességgel futottak a járművek :D Nincsenek hozzászokva :))

Előzmény: i d ő u t a z ó (10692)
ANS-631 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10699

Túlzottan olcsó volt.:-)

Előzmény: i d ő u t a z ó (10698)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10698

Mennyi volt a jegy a bringának? :)

Előzmény: ANS-631 (10697)
ANS-631 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10697

Jőtt velem.:-)))

Előzmény: i d ő u t a z ó (10696)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10696

"Amikor fotóztam a 664-et úgy eláztam,, hogy Harkányból busszal kellet haza jönnöm:-)"

 

Ezt nem értem. Ott hagytad a bringádat az árokparton (buszmegállóban)???

Előzmény: ANS-631 (10695)
ANS-631 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10695
Előzmény: i d ő u t a z ó (10694)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10694

Natessék... Nekem a nap pont szembesütött.

Palkonyán is láttam "valamit", de nem álltam meg. Neked gondolom meg van az is.

Előzmény: ANS-631 (10693)
ANS-631 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10693
Előzmény: i d ő u t a z ó (10692)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10692

Egy volt komlói helyi kocsi most már külső körletesként a híres baranyai borvidék peremén. Nem akarom elvenni ans-631 vidéki tudósítónk kenyerét, de éppen arra jártam egy hete vasárnap:

 

http://img.index.hu/imgfrm/3/7/6/6/IMG_0009333766.jpg

 

Egyébként a helyi buszok helyközibe vezénylése érdekes üzemi körülményeket hozott. 70 km/óránál öveghangon üvölt a motor...

Előzmény: Kuvik76 (10689)
ANS-631 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10691

057-et szépen le "festették" nyáron...

Előzmény: hory004 (10685)
ANS-631 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10690

Beugrós,JLZ-138 Vizsgázik.

 

 

Előzmény: Kuvik76 (10689)
Kuvik76 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10689

Köszi! Nagyon ismerősnek tűnt a helyszín, de Köblényben már nagyon rég jártam. (Kárász, Fürdő utcára gondoltam, de akkor bal oldalt ott kéne figyelni a pataknak) Állandó, v. beugrós versenyző a "köblényi gyorson" ?

Előzmény: ANS-631 (10679)
Bigjoe Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10688

Kár. :( Hogy "természetesen" elírás. És az a természetellenes, hogy ha véletlenül jó irányú változás van valamiben.

 

Pedig ráfért volna, hogy - mondjuk 20 percesre - sűrítsék. Legalább egy sűrűbb járat lenne délelőtt a Mecsekoldalban. Most már úgy sincs értelme semmihez hangolni az útvonalváltozások miatt. (Mondjuk a Jurisicson pont lehetne a 40 percező 36-ossal.) De hát értem én, ragaszkodni kell az évtizedek óta kőbe vésett menetrendhez, azon ésszerűsíteni kevéssé, csak ritkítani lehet.

 

(Micsoda? Meghekkelték? Na ne. Ez nehezen hihető.)

(És nem, ennyi járatnál sem fordulhatnak elő elírások. Akármekkora településről és akármekkora változásról legyen is szó. Ez menetrend, nem egy útszéli zöldséges krétafirkája, vagy egy Tom Market elázott, Comic Sans-szal nyomtatott papírcetlije. Ezzel a hozzáállással akkor a nagyvárosoknál őskáosz lehetne, hiszen "csak" a menetrendek egy "kis" része hibás a több száz járathoz, sokezer induláshoz viszonyítva.)

Előzmény: BPV-093 (10684)
hungeri Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10687
Nyugi, csak megint meghekkelték a honlapot. Elég szűk a kör, mert kevés hekker van, aki a menetrendekhez is konyít valamennyit... Ugye a cél nem az ellehetetlenítés, hanem a félretájékoztatás...
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10686

21.00-kor például két kettes indul :) Ennyi járatnál előfordulnak elírások...

Előzmény: Bigjoe (10683)
hory004 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10685

sőt van BPV-057, 093 is. Szadistáknak elöbbi kötelező :D

Nekem mind 2 höz volt szerencsém 21/2-es be

Előzmény: ANS-631 (10670)
BPV-093 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10684

Nem sűrítették be, ezt természetesen elírás. Nézd meg a pdf-est, ott jól írják. Jelezzétek a cégnek.

Előzmény: Bigjoe (10683)
Bigjoe Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10683

Egyébként a 32-est tényleg besűrítették délelőtt 15 percesre (30 helyett) a ritkításokkal egyidőben, vagy egyszerűen elcseszték a fenn lévő menetrendet?

 

http://pkzrt.hu/menetrend/pecs/32

Előzmény: hungeri (10677)
ANS-631 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10682
Előzmény: ANS-631 (10671)
hungeri Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10681
Ja, hogy ennyi km van még a rendszerben? Besz.rás.
Előzmény: i d ő u t a z ó (10680)
i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10680

"Tehát a 32-esnél csak a Damjanichot írták, miközben a Juri és Szőlős is kimarad, nem?"

 

 A Szőlőskertnél tolatva fordul meg.

Előzmény: hungeri (10677)
ANS-631 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10679

Köblényen,tegnap 7 órakor.:-)

Előzmény: Kuvik76 (10676)
o345g Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10678

Én is így értelmezem!

 

Az a kérdés bemegy-e az M85 fordulójába is, vagy nem...

Előzmény: hungeri (10677)
hungeri Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10677

Ha jól értem a terelést, akkor már volt ilyen, persze még a Széchenyi teres járaton. Viszont a cikk vagy kihagyott egy rakás megállót, vagy én értem rosszul a dolgot. Én így értem:

36-os: Barbakán után 30-ast követi Alkotmány utcáig, majd 37-est követi Bálicsi útig, majd eredeti útvonal (oda-vissza)

32-es: fel eredeti, le MTA után Bálicsi út - 37-es Alkotmányig, majd 30-as Barbakánig, majd eredeti. Tehát a 32-esnél csak a Damjanichot írták, miközben a Juri és Szőlős is kimarad, nem? Sőt, MTA-t sem lesz egyszerű pótolni, de arra volt már példa az M85 hurokban, ha jól emlékszem.

Előzmény: o345g (10675)
Kuvik76 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10676

Hol készült a kép???

Előzmény: ANS-631 (10671)
o345g Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10675

32-es még nem nagyon volt így terelve, ha jól emlékszem...

Előzmény: o345g (10674)
o345g Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10674
Zavarkeltö Creative Commons License 2011.09.05 0 0 10673

IUE-693 is dolgozik több mint 1 hete fél éves állás után. Sőt, ha minden igaz a KOX-440 is járni fog. De majd úgyis kiderül...

Előzmény: hungeri (10672)
hungeri Creative Commons License 2011.09.04 0 0 10672

Ó, a 437-es még 389-ként vitt minden reggel suliba (kivéve, amikor csókolózott a 393-mal Hunyadin). Jó olvasni, hogy még "él".

Előzmény: ANS-631 (10670)
ANS-631 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 10671
ANS-631 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 10670

KOX-437, BPV-086, KUY-847-re gondolsz?

Mert ők, visszatértek a pokolból.

 

Előzmény: DEVIDOFF25 (10669)
DEVIDOFF25 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 10669

Nekem olyan kérdésem lenne hogy volt róla szó hogy sulikezdésre helyrepofoznak pár leállitott buszt ez megtörtént vagy el lett minden intézve a járatritkitással?

La R1ot Creative Commons License 2011.09.04 0 0 10668

Nehogy átnevezzék a Széchenyi teret... még csak az kéne!

Előzmény: ego2 (10667)
ego2 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 10667

Széll Kálmám tér?!

 

 Mikor lesz már végre Orbán Viktor tér is ebben az országban????

 

 

Előzmény: Törölt nick (10666)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.04 0 0 10666

Széll Kálmán tér, Széll Kálmán tér...

Még a forgalmi szolgálat is Moszkvázza XD

Előzmény: La R1ot (10663)
La R1ot Creative Commons License 2011.09.04 0 0 10665

...kimaradt pár szó: "megtévesztik az embereket"

Előzmény: La R1ot (10663)
vaskerék Creative Commons License 2011.09.04 0 0 10664

Üdv!

 

Pécsett három helyen található légszennyezettséget mérő állomás:

1. Boszorkány út

2. Szabadság út

3. Nevelési Központ

 

Adataik elérhetőek:http://www.kvvm.hu/olm/map.php?id=P%E9cs

 

 

La R1ot Creative Commons License 2011.09.04 0 0 10663

Mecsekszabolcs! Mecsekszabolcs!

 

Bár igaz, hogy ezzel az átnevezéssel (amíg nem volt Pécs része, érthető volt a Mecsekszabolcs, de így?) inkább a Szabolcsfalut írnám a felmérésbe.

Előzmény: Törölt nick (10660)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.04 0 0 10662

Egyáltalán nem normálisak ezek az adatok. Egy főcsatornán mennek az autók. Másra nincsen lehetőség még jelenleg, tehát tök baromság mérni a légszennyezettséget. 

Előzmény: o345g (10661)
o345g Creative Commons License 2011.09.04 0 0 10661

Ez a mérő ott van a Nagy Lajos Király útja és a Szbadság út sarkán...az ÁNTSZ mellett. Még jó, hogy magas értékeket mér. Hány kamion meg teherautó megy el ott egy óra alatt is a 6-os úton.

 

Építsenek egy normális elkerülőt, aztán mérjenek...

Előzmény: Törölt nick (10657)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.03 0 0 10660

Az egész tömegközlekedéssel az a baj, hogy nem lehet sms-ben szavazni semmire. :))

Elképzeltem néhány kérdést.

 

Önön szerint ma reggel Józsi a sofőr betérjen-e Szabolcsfaluba a 11-essel.

 - Talán

 - Igen, de viccből ne nyisson ajtókat

 - Én nem térnék be a helyében

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.03 0 0 10659

Miért nem értesz egyet, hát épp a tulajdonságokra írtam, hogy biztosan másak...Csak én mikrokörnyezetre vettem :D

Előzmény: hungeri (10658)
hungeri Creative Commons License 2011.09.03 0 0 10658
A HSZ elejével nem lehet egyetérteni: Pécs hírhedt a levegőjéről, mindig is benne voltunk a TOP városok között, a tüdőszanatórium sem véletlenül volt nálunk. A magyarázat viszonylag egyszerű: olyan mikroklímája van a városnak, hogy egy meteorológus megnyalja mind a 10 ujját. Pécsett mindig máshogy fúj a szél, ha Pécsett esik, máshol nem; ha az egész országban havazik, Pécsett nem, nyugodtan meg lehet nézni, a legtöbbször így van. A Mecsek az uralkodó észak-nyugati szelet megbontja, így kvázi szélárnyékban vagyunk, a déli lejtők miatt pedig még jobban érvényesül a napsugárzás. A kiirtott erdő miatt a napi légmozgásváltozás jóval enyhébb, azaz éjjel nem tud úgy megtisztulni a levegő, mint másutt.

Egyébként sok helyen van mérőállomás és mindig is a Kodály Zoltán úti mért a legrosszabb értékeket, nem tudom, ma más-e a helyzet...
Előzmény: Törölt nick (10657)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.03 0 0 10657

Nézd, ha jól vettem ki az egészet, akkor a Rákóczi úton vagy vhol van egy műszer. Az mér egy adatot x helyen, melynek y tulajdonságai vannak. Lehet, hogy Zalaegerszegen z helyen ugyanakkora a szennyezés, de a hely g aerodinamikai tulajdonságokkal rendelkezik... Egyáltalán nem hiszem el, hogy Pécsett ilyen hatalmas szennyezés lenne. Kilépek a Bartók Béla útra és fulladok meg, 5 perc séta után fáj az oldalam az oxigén hiánya miatt.

 

Szóval akár a helytől is függhet, hogy milyen értékeket mutat a gép. Szerintem hülyeség ez a cikk... :)

A modal splithez képest alacsonynak tűnik ez a 13%, de nyilván ha új Conecto buszok járnának, ez töredéke lenne. A legnagyobb szennyezés világszinten továbbra is a szállítmányozásnak és a dieselerőműveknek köszönhető.

 

Amúgy az a vicces, hogy nem a megoldásra törekednek, hanem ha Pécsnek nincsen pénze csökkenteni a szennyezést, még jól meg is büntetik :D Ez olyan, mint mikor  aközterületesek megbüntetik a hajléktalant...

Előzmény: hungeri (10656)
hungeri Creative Commons License 2011.09.03 0 0 10656
Hogy "rohadt" jó-e, azt nem tudom, mert nem ismerek más adatokat. Jónak jó lehet, hiszen az biztos, hogy a modal split magasabb, tehát arányosan kevesebbet szennyeznek buszaink, mint az autóink. De! Biztos, hogy ez annyival kevesebb, mint amennyivel kevesebbnek kéne lennie? Egyébiránt a 13% mennyire lehet pontos?
Előzmény: Törölt nick (10655)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.03 0 0 10655

Csak 13%-ot jelent a tömegközlekedés? Akkor az rohadt jó amúgy!

Előzmény: vaskerék (10653)
zsitvica Creative Commons License 2011.09.03 0 0 10654

Talán a napi utcaseprés és utca locsolás mint forradalmian új ötlet megvalósítása is sokat segíthetne.

Pláne a porkoncentáció mérési eredményein.

 

 

vaskerék Creative Commons License 2011.09.03 0 0 10653

"Vajon a pécsi "buszoknak" mekkora szerepe van ebben?"

 

Idézet a cikkből:

"A szakember közölte: a légszennyezésért leginkább a közlekedés, kismértékben a lakossági fűtés, illetve az ipari szennyezés

okolható. Utóbbi Pécsett a hőerőmű tevékenységét jelenti. A közlekedési szennyezésből úgy 13 százalékot jelent a közösségi

közlekedés, ezért fontos lenne a buszpark fejlesztése."

Előzmény: hungeri (10652)
hungeri Creative Commons License 2011.09.03 0 0 10652

Vajon a pécsi "buszoknak" mekkora szerepe van ebben?

Előzmény: vaskerék (10651)
vaskerék Creative Commons License 2011.09.03 0 0 10651

Mai Dunántúli Naplóból:

 

 

"Jogsértési eljárást indíthat az Európai Bizottság, ha Pécs nem csökkenti légszennyezettségi mutatóit."

http://www.bama.hu/baranya/kozele helyett t/csak-budapest-szmogosabb-pecsnel-398144

"A belvárosban tavaly a megengedett 18 helyett 277 esetben haladták meg az adatok az egészségügyi

határértéket, de az éves átlag is túllépte a határértéket a nitrogén-dioxid és a szálló por esetében." 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.03 0 0 10650

Nekem már a Seduxen sem segít...

Előzmény: Milkabika (10649)
Milkabika Creative Commons License 2011.09.02 0 0 10649

Rövidhír a BTK honlapján: http://www.btk.pte.hu/hirek/845

 

(A BTK főoldalán meg egy nagyon igénytelenül megpiszkált kép. Akit érdekel, megnézheti, de nyugtatót vegyen be előtte.)

Előzmény: Milkabika (10648)
Milkabika Creative Commons License 2011.09.02 0 0 10648

Az én privát véleményem majdnem végzett egyetemistaként, hogy a 30-as besűrítése egyes (délelőtti) időszakokban sokkal egyetem- (pontosabban BTK)barátabb lett volna. Én már túl sokat nem fogok arra járni, néhányszor kell még mennem Pécsre, de a tapasztalataim ezt sugallják.

 

Azt is lehet tervezni, mikor van az egyetem miatt gond: a BTK-s órák rendre 9:30-kor és 11:30-kor érnek véget délelőtt (alig van kivétel), így lefelé ezek az időpontok mindig zsúfoltak voltak. A központi könyvtár ott volt a 30-as útvonalán, 11:30-kor meg mindenfelé megy a nép Fölfelé kicsit elnyújtottabb, akik messzebb laknak, azok nem nagyon szeretnek 8:00-kor kezdődő órákra járni, én se vettem fel ilyet, ha nem volt muszáj. A busz- ésa vasútállomás meg bizonyos napokon járul hozzá ehhez lökésszerű terheléssel.

Előzmény: vaskerék (10647)
vaskerék Creative Commons License 2011.09.02 0 0 10647

Üdvözletem!

 

A nyár elején a PTE kifejezte, hogy a város nem ápol vele elég szoros kapcsolatot. Erre a politikai nyomásra is lehetett válasz

a 30Y viszonylat megszületése. Persze ez mellett is lehet szakmai, vagy annak tűnő érveket felsorakoztatni, hogy most újítják

fel a Négyszáz-ágyas klinikai tömböt, vele szemben épül a Science Building az Ifjúság úton, és a Leöwey Klára Gimnázium meg

majd költözik a Bőrklinika épületébe. Azonban ez nem változtat azon a tényen, hogy a Kürt utcai fordulótól délre 200 méterre

jár a 2, és 27 viszonylat a 48-as teret is érintve, és csökkenő buszkiadás ellenére indítottunk egy új párhuzamos viszonylatot.

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 10646

Hidd el, nem zavar :) Remélem továbbra sem veszik ki belőlem ez az egészséges hülyeség...Különben ott tartanék én is, hogy egyetértenék a 30Y-nal ilyen gazdasági helyzetben...

Előzmény: -Husika- (10644)
ANS-631 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 10645

:-))

Előzmény: -Husika- (10644)
-Husika- Creative Commons License 2011.09.02 0 0 10644

OFF Anélkül is köztudott. :)))) ON 

Előzmény: Törölt nick (10643)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 10643

Én nem szoktam reklámozni, hogy hülye vagyok...

Előzmény: La R1ot (10642)
La R1ot Creative Commons License 2011.09.02 0 0 10642

Mindjárt az m1-en is lesz 30Y téma a regionális híradóban.

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 10641

Óránként kétszer indul.... 1,5X !

 

A 38-38A-s járatok követési idejét 12 percről 20 percre növeltük csak azért, hogy legyen 30Y. Pécs tévésen számolva dupla annyit kell rá várni Borbála felé csúcsidőben, mint régen. Ez a ciki gyerekek. Ez a kva nagy cikije az egész szakmának, hogy a városi közlekedés tiszta politika...

Előzmény: o345g (10640)
o345g Creative Commons License 2011.09.02 0 0 10640

http://www.pecstv.hu/archivum/?vid=cXVrAx8=

Azta...előbb szólalok meg, mint az alpolgármester....:D

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 10639

Akár mindkettő :D

Előzmény: hungeri (10637)
hungeri Creative Commons License 2011.09.02 0 0 10638
Múltidő :)
Előzmény: o345g (10617)
hungeri Creative Commons License 2011.09.02 0 0 10637
Az ára, vagy a tankja?
Előzmény: Törölt nick (10636)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 10636

Hallottuk, Pécsett túl sűrűn jártak a buszok. Kíváncsi leszek majd december környékére... Akkor majd beüthet a gond, hiszen az üzemanyag is robbanhat.

Előzmény: vampeare (10635)
vampeare Creative Commons License 2011.09.02 0 0 10635

van itten pénz... igaz, hogy pár busz ritkábban jár, mint a nyári szünetben, és sok Ikaruson papírra nyomtatott "táblák" vannak, de ez a tök üres 30Y - ez bizony kellett mindenképpen

Előzmény: o345g (10632)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 10634

Elég későn jutott el a hír :D

Előzmény: kristoof (10633)
kristoof Creative Commons License 2011.09.01 0 0 10633
o345g Creative Commons License 2011.09.01 0 0 10632

A 30Y első délelőttje:

i d ő u t a z ó Creative Commons License 2011.09.01 0 0 10631

Jó estét!

 

 

 

 

Előzmény: o345g (10626)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 10630

Nincsen egyetem még, majd 12-ei héten lehet csak mondani rá valamit. Nyilván kényelmi járatról beszélünk. így lehet deffiniálni. Taxi-busz

Előzmény: o345g (10629)
o345g Creative Commons License 2011.09.01 0 0 10629

Hát még szokni kell!

 

4-5 utas/járat.

Előzmény: Törölt nick (10628)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 10628

Utasszám adatok stb?

Előzmény: o345g (10626)
Komlósfecskés Creative Commons License 2011.09.01 0 0 10627

Én úgy emlékszem, hogy az Fénysorompót ellenőrző útátjárójelzős.

Előzmény: D55 (10623)
o345g Creative Commons License 2011.09.01 0 0 10626

Jóreggelt! :D

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 10625

Nincs hiszti, úgy látom akkor elfért mindenki :) Majd 10-15 nap múlva lesz nagyobb nyomi :)

-Husika- Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10624

Hármasbakter biztos pontosan tudja. :) 

Előzmény: D55 (10623)
D55 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10623

Elvileg lehet olyan is, hogy sehova nincs vissszajelentve, de ez csak akkor lehetne, ha van külön fedezőjelzője (márpedig nincs neki). Ha egy ilyen sorompó elmegy zavarba, akkor azt csak a bizt. ber.-esek tudják kikezelni (addig a fedezőjelzője hívót ad).

 

Egyébként a Kokosz u.-i és a Mohácsi útiról van infód?

Passz. Utóbbi talán Külváros.

Előzmény: hory004 (10614)
D55 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10622

Próbajárat lesz, egy esélyt szerintem mindenképpen megér aa dolog...

Na, látod, ebben különbözik a véleményünk: szerintem meg nem éri meg :)

Előzmény: o345g (10612)
zsitvica Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10621
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10620

A legtöbb utas a Vásárcsarinál és a Zsolnay-szobornál száll fel. Képzeld el, a 30-as kihagyná a Zsolnay-szobor megállót, helyette egy hatalmasat kerülne. Megkockáztatom, hogy hamarabb jutna fel gyalog az ember a vasútról a Kürt utcába, mint busszal. Jelenleg 4 csuklós kell szűken 30-asnak. 32-33 perces forduló(+tartalékidővel számolva)

A tiednél jó esetben 47 perces fordulóidő lenne. 6 csuklós... Ez már most kettővel több busz. A 32-es és 33-as buszok szólós járatok, a 32-esen nincsen akkora tömeg, de a 33-as dugig van, már ritkábban járt. Azt be kell látni, hogy a 33-32-es nem azalagút környékén tellik meg, hanem a lakótelepen...

 

A legnagyobb probléma, hogy csak utasvesztés lenne abból, ha a 30-as másfelé járna. Romlanának az átszállási kapcsolatok az összes főbb városrész irányából, hosszabb lenne mindenkinek a menetidő stb. Józanésszel is belátható, nem kell szakembernek lenni.

Előzmény: hory004 (10618)
La R1ot Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10619

162-32? :)

Előzmény: o345g (10617)
hory004 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10618

Az a 10 perc sztem nem számít max 1 busszal ként többet berakni, viszont a 32+33ból legalább ennyi Km kiesne. Nem számoltam utána mert én csak egy közlekedésbarát vagyok, de ha van erről számszerü adat arra kiváncsi lennék. Nem hiszem hogy a Zsolnay+Korház tér megállókból annyi utast veszítene a pkzrt ha ők átszállhatnak pl az árkád (dél) -nál is, de útba ejtené a tudáskp-t.

 

ui. emiatt nem engem lincselnének meg :P

Előzmény: Törölt nick (10615)
o345g Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10617

Érdekes útvonalon fog közlekedni a 162-es délután:

o345g Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10616
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10615

Egyszerűbb lett volna biztos, de számold ki, hogy hány utas lincselne meg, ha 10 perc plusz menetidőt adnál nekik, vagy esetleg milyen gyorsan menne tönkre a PK, ha annyi km-t elbasznánk amennyit a 30-as kerülőúton megtenne :) A legnagyobb igény a 30-as jelenlegi útvonalán van, ezt figyelembe kell venni.

 

 

Előzmény: hory004 (10613)
hory004 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10614

Nah ha erre jársz

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=112413548&t=9168265

 

Szerintem a hirdi sorompó tekerőhöz de ez csak tipp.  A másik esélyes Vasas de az bezárva, ill. ps-felső de amikor voltam/unk(?) ott nem emlékszem hogy lett volna ilyen, oda szerintem csak a bogádi úti átjáró van visszajelentve. Egyébként a Kokosz u.-i és a Mohácsi útiról van infód?

Előzmény: D55 (10611)
hory004 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10613

Hali, nem akarok belevau, de a 30y helyett nem lett volna egyszerűbb a 30ast körbevinni a 32-33 at öszzevonni. Vagy csak a hír reklámértéke volt a lényeg? Jah és mit raknak a vonalra? A vario-t vagy kukáznak vhonnan buszt? Ez a 40 percezéssel szerintem sz@rt sem fog érni, de lehet az is hogy majd annyira kihasznált lesz hogy 15 percenként kell majd a csuklós (amit majd uránvárosból megspórlonak végülis a 20 perces 21 esre elég a szóló...)

 

Ha már eszembejutott az a bevásárló kocsi... Nem lehetne azt kirakni a budaira 11-12-re

persze ha van értelme de szerintem az orkok arra is fölférnek :D

o345g Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10612

Nagyon necces...

 

Próbajárat lesz, egy esélyt szerintem mindenképpen megér aa dolog...

Előzmény: D55 (10611)
D55 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10611

Nem Pécsen járok egyetemre, így nem tudom, hogy mennyit kell az egyetemi épületek között ingázni és erre mennyi idő áll rendelkezésre, de 30-assal és 2-essel szerintem 20 perc alatt meg lehet tenni ezt a távolságot.

Előzmény: o345g (10606)
o345g Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10610

Ifjúság út --> Tkp, Zsolnay Negyed, ÁJK-KTK

Nem tudom mennyivel szállnak be, miért a tücskök mennyivel szállnak be a 12-esbe, vagy a 80-asba?

Előzmény: Milkabika (10609)
Milkabika Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10609

Pontosan honnan hová, mikor, hányan, és miért nem tudják ezt megtenni a jelenlegi hálózat adta kapcsolatokkal? Ja, és ha már az egyetemnek van rá ennyire szüksége, mennyivel szállt be a járat üzemeltetésébe?

Előzmény: o345g (10608)
o345g Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10608

Megsúgom: hogy az egyetemista hallgatók és oktatók könnyebben, gyorsabban, kényelmesebben ingázhassanak az intézményrészek között.

Előzmény: Milkabika (10607)
Milkabika Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10607

90 perc. Egyébként meg végigolvasva az eszmecserét, nem sikerült rájönnöm, mi értelme ennek a járatnak...

Előzmény: o345g (10605)
o345g Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10606

Egyébként meg gratulálok, ha egy óra végeztével 20 perc alatt lesétálsz a 2-esig, majd felszállsz, és bent vagy órán Tudásközpontba, vagy ÁJK-KTK-n.

Előzmény: D55 (10604)
o345g Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10605

80 perces egy egyetemi óra.

Előzmény: D55 (10604)
D55 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 10604

Értem. Ez aztán igazán nagy hozzáértésről tanúskodik a döntáshozók részéről... 40 perces követés egy belvárosi vonalon egyszerűen nevetséges. Talán nem véletlen, hogy a 44-esnek is olyan volt a kihasználtsága, amilyen...

Előzmény: Törölt nick (10603)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 10603

Ezeken a kérdéseken jutottunk túl, jó az összefoglaló...Kb. ez a hatalmas nagy végeredménye a viszonylatnak...

Előzmény: D55 (10602)
D55 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 10602

Nem olvastam végig a 30Y vonalról szóló eszmecserét, így néhány kérdést tennék fel ezzel kapcsolatban:

 

1. Milyen utasréteget szeretnének ezzel megcélozni? Az egyetemisákat? Szerintem nekik ez csúcsban kevés lenne...

 

2. Mi értelme van egy belvárosi vonalnak 40 perces követés  esetén? Ki fogja megvárni és nem elmenni más buszokkal?

 

3. Nem arról volt szó, hogy buszhiány van? Annyira fontos volt ez?

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 10601

Ez tipikus nyugdíjasbusz lesz, hiszen el lehet majd jutni vele a kórházba :D Szerintem inkább lehessen sorszámot húzni vérvételre :))

Előzmény: o345g (10597)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 10600

Nem én találtam ki mégegyszer mondom XD

Előzmény: o345g (10594)
o345g Creative Commons License 2011.08.30 0 0 10599

Én úgy gondoltam, mint Pesten a Combinon van.

Előzmény: -Husika- (10598)
-Husika- Creative Commons License 2011.08.30 0 0 10598

Pusztán hangbemondásban nem hinném, hogy lenne bármi jelentősége is a dolognak. 

Előzmény: o345g (10597)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!