Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.02 0 0 1106

Törölt elemek mappa tök üres, a tároló file mégis 750 Mega.

 

Ez okozhatja a legkisebb gondot, ugyanis az OE leállítása után simán törölhető, később automatikusan létrehozza a program, minimális méretben.

Előzmény: sgabo (1105)
sgabo Creative Commons License 2007.01.01 0 0 1105

Szia!

igen, ezt csináltam, de semmi. de most nyomtam egy rebootot, meg mégegyszer ezt és megjavult.

a furi az, hogy ezt már 5-ször megcsináltam az előbb is, de nyet.

azért köszi szépen a segítséget.

üdv: SGabo

Előzmény: blg (1104)
blg Creative Commons License 2007.01.01 0 0 1104
Fájl -> Mappa -> Összes mappa tömörítése
Előzmény: sgabo (1102)
sgabo Creative Commons License 2007.01.01 0 0 1103
jaj. közben itt látom, hogy volt már egy ilyen probléma itt lejjebb is, de azzal ellentétben én nem akarom azösszes filet letakarítani, mert van egy csomó fontos levelezés is, ami viszont még kell.
Előzmény: sgabo (1102)
sgabo Creative Commons License 2007.01.01 0 0 1102

Hello Guruk!

 

Ma meglepően láttam, hogy Outlook express-es levelezéseim 2,5 gigányi helyet foglalnak, úgyhogy elhatároztam időt szánok a 3 éve halogatott selejtezésre. Fogtam a mappákat és szépen sorban kitöröltem egy csomó mindent. Volt olyan mappa, ahonnan az összes levelet kiszedtem, mert azt a fiókot már szinte nem is használjuk.

Ezután jött a hidegzuhany: a levelezéseim a törlés után már 3,5 gigát foglaltak. Na ez mi a tök? A Törölt elemek mappa tök üres, a tároló file mégis 750 Mega. Az a mappa, ahonnan mindent kiszedtem és az Expressben tényleg nincsen benne semmi, az Identities könyvtárban még mindig 53 megát foglal el. Azok a mappák, ahonnan meg kitöröltem úgy 2-300 levelet, azok meg ugyanolyan nagyok mint voltak.

Na ez mi a rettenetes szar lehet?

Köszönöm a segyítséget előre is.

üdv: SGabo

csg78 Creative Commons License 2006.12.27 0 0 1101
Sziasztok !

Feltelepítettem az új Office 2007-et a pc-mre és a notebook-omra is.
A kérdésem: hogyan tudom szinkronizálni a két gép között az adatokat?
pl naptárbejegyzések,levelek,címlisták?

A régiben működött ilyen? Abban hogyan?
köszi
csg
randomly Creative Commons License 2006.12.22 0 0 1100
Szia!

Ja hogy a Te neved írta ki. :-)
Az más.

rand
Előzmény: kacagógerle (1099)
kacagógerle Creative Commons License 2006.12.22 0 0 1099
Köszi!

Igaz nem itt,de a fiókbeállításoknál megtaláltam.
Előzmény: randomly (1098)
randomly Creative Commons License 2006.12.22 0 0 1098
Szia!

Töröld ki a cím listádból a nevét.
(partnerek ablak)
(Címzett nyomógomb)
(Eszközök Címjegyzék)

rand
Előzmény: kacagógerle (1096)
tündérlala Creative Commons License 2006.12.21 0 0 1097

Nem, nem!

A hülye vipmail a közelmúltban bevezette, hogy a POP3-on keresztül csak 15 percenként léphetsz be, ha a levelezőprogramod ennél gyakoribb lekérdezésre van beállítva, akkor jön ez a hibaüzenet. ("Cannot re-login so frequently" = Nem jelentkezhetsz be újra ilyen gyakran)

Előzmény: Leander (1092)
kacagógerle Creative Commons License 2006.12.21 0 0 1096
Szevasztok!

Elküldök egy levelet Outlookból,és a címzettnél megjelenik a becenév is az e-mailcím előtt.
Ezt hol lehetne kitörölni,hogy a mélcímen kívül semmi ne legyen?

Köszike!
Kniegnitz Creative Commons License 2006.12.13 0 0 1095
SZvsz nemrég kaphattál egy levelet tőlük, 1-2 hónapon belül, hogy megújult a rendszerük. Ebben az is benne volt szvsz, hogy talán havonta legalább egyszer a webes felületen is le kell olvasni - biztosan a hirdetők miatt!
Különben lehet, h törölnek.
Előzmény: Leander (1092)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.12 0 0 1094

Másik topikból idézek:

 

Hawkeye válasz | megnéz | könyvjelző 2006.12.08 23:14:33 (31216)

Ha már úgyis levelezés a téma...

 

Én ezt a vipmailes izét használom OE-vel, több akarmi@index.hu  fiókom is van, és a guta kerülget hetek óta, mert a POP3 szerverük vagy műxik vagy nem, mostanában leginkább nem.

Előzmény: Leander (1092)
Leander Creative Commons License 2006.12.12 0 0 1093
A másik hibaüzenet meg az, hogy a jelszó visszautasítva. Miért?
Előzmény: Leander (1092)
Leander Creative Commons License 2006.12.12 0 0 1092

Sziasztok!

OE6-ot használok már régen. Nem piszkáltam el a beállításokon semmit. Eddig a @index.hu-s leveleimet is leszedte szépen, most nem teszi. Két hibaüzenetet küld. CSatlakozás/hitelesítés/adja meg jelszavát:

 

Hiba történt a levelezési kiszolgálóra kapcsolódáskor. A jelszó visszautasítva. Fiók: 'pop3.vipmail.hu', Kiszolgáló: 'pop3.vipmail.hu', Protokoll: POP3, Kiszolgáló válasza: '-ERR Cannot re-login so frequently,sorry :( ', Port: 110, Biztonságos (SSL): Nem, Kiszolgálóhiba: 0x800CCC90, Hibaszám: 0x800CCC92

 

Mi lehet az oka? Minden más címemről továbbra is jönnek a levelek.

Az indexes cím egylként működik, a webes felületről be tudok lépni.

 

Ha tudtok, adjatok tanácsot. Előre is köszönöm

 

hjadam Creative Commons License 2006.11.17 0 0 1091
próbálkoztam ezzel csak nem nagyon jött össze... :)

köszi a helpet!

Előzmény: tündérlala (1089)
drberki Creative Commons License 2006.11.17 0 0 1090
Közben sikerült megoldani.

köszi
Előzmény: drberki (1088)
tündérlala Creative Commons License 2006.11.17 0 0 1089

Erre találták fel az Import fogalmát (Fájl/Importálás/Üzenetek).

Hogy hol vannak a PC-den az eredeti üzenetek tárolva, azt az OE-ben az Eszközök/Beállítások/Karbantartás/Tárolómappa úton tudod megnézni.

A notebookon indítod el az Importot, megadva neki, honnan importálja az üzeneteket. Na most ehhez vagy összekötöd valamilyen hálózatos megoldással a 2 gépet, vagy a PC OE tárolómappájából átmásolsz mindent egy USB kulcs/floppy/CD/DVD/stb.-re, azt beteszed a notiba, és import.

Előzmény: hjadam (1086)
drberki Creative Commons License 2006.11.17 0 0 1088

Hello!

 

Olyan problémám lenne, hogy nem hajlandó az OE továbbküldeni a körmailt, ha túl sok a címzett!

Feltételezem, hogy másoknál nem áll fent ez a probléma hiszen körbe jön a mail, csak amikor innen menne tovább "válasz mindenkinek", akkor akad fent a dolog.

 

Ötlet, hogy miért nem hajlandó innen tovább menni?

 

köszi

 

drb

Lebenstod Creative Commons License 2006.11.09 0 0 1087

Én is üdv, de más.

Mailt kapok, benne egy link. Rákattintok, semmi. Nyilván valahol be kell állítani az Outlook-ot, de mit és hol. (IE-t használok egyébként.)

Köszönöm, üdv.

hjadam Creative Commons License 2006.11.07 0 0 1086
Üdv mindenkinek!

Egyszerre használomaz otthni Pc-t és a céges laptopot. Mindkét gépen outlook expresst használok és mindkettőnugyanaz a postafiók van beállítva, hol ide, hol oda tölti le az új leveleket. Vki mgtudja mondani nekem, hogy tudom a laptop outlookjába átmásolni az összes üzenetet ami a gépemen van, de úgy hogy ami benne volt az ne vesszen el?

köszi előre is

adam
tündérlala Creative Commons License 2006.11.04 0 0 1085

Bár nem derül ki a szavaidból, hogy mennyi/milyen jellegű üzenetekre gondolsz, de talán lehetne az egy megoldás, hogy létrehozol az "A" identitásnál pl. egy "Másolandó" mappát, kreálsz egy "üzenetszabályt", hogy az ilyen és ilyen üzeneteket másolja abba a mappába, majd végrehajtod az üzenetszabályt.

Ezután lesz az üzeneteket tároló mappádban egy Másolandó.dbx fájlod.

Ha ezt átmásolod valahová, akkor a "B" identitás alatt végrehajtasz egy Fájl/Importálás/Üzenetek műveletet, és kijelölöd a tárolómappát, ahová a Másolandó.dbx-et elmentetted.

Ezután már csak törölnöd kell "A" identitásnál a Másolandó mappát.

(Tudom, hogy mindez némileg egyszerűbben is végrehajtható, de ez tutibiztos.) 

Előzmény: Törölt nick (1079)
savafan Creative Commons License 2006.11.04 0 0 1084

Ja, amúgy anno nyomtam egyszer a másik gépen egy tömörítést. És pár hónap levelezése eétűnt. Nem tudtam visszaszedni.

Előzmény: Törölt nick (1082)
savafan Creative Commons License 2006.11.04 0 0 1083

Köszi!

 

Közben már kitöröltem a fájlt az intézőből és amikor újra indítottam a levelezőt kreált egy új "könyvtárat". És most abba rakja viszont lett majd egy giga helyem:))

Előzmény: Törölt nick (1082)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.04 0 0 1082

Na ez jó vicc, mivel épp a tömörítés feladata, hogy felszabadítsa a helyet.

 

A "tömörítés" szó a levelező programoknál egészen mást jelent, mint a ZIP, RAR stb. tömörítő programoknál.


Levelező programok esetében, amikor törölsz egy levelet, az továbbra is foglalja a helyet az adatbázis-fájlban, mindössze kap egy flag-et (mivel így gyorsabb a program működése). Egészen addig, míg nem nyomsz egy tömörítést (compact), ami azután kitakarítja végleg a felesleges adatokat.

Előzmény: savafan (1080)
don pepe Creative Commons License 2006.11.04 0 0 1081

Sziasztok!

MS Office 2003-asom van. A "levélformátum" beállításánál a "a Microsoft Office Word 2003 használata az e-mail szerkeztéséhez". Ha levelet akaraoh küldeni, a következő üzenetet adja a MS Office Word: "Az objekzumfelület nincs regisztrálva" és nem küldi el a leveleimet. Tudna valaki segíteni, mit tegyek?

Köszi előre is!

savafan Creative Commons License 2006.11.01 0 0 1080
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem ami elsősorban a levelezővel függ össze. Az Outlook expresszben kitörlöm a levelekt és a végén elindítom a törölt mappa ürítése parancsot. Látszatra nincs semmi a mappában. De az intézőben látom, hogy még mindig foglalja a helyet. Lassan eléri az 1 gigát:((( És a rendszer vinyomon alig lesz hely:(( És nem tudom semmivel teljesen kitörölni. Van valakinek ötlete?
Illetve a levelező bezárásakor állandóan fleajánlja, hogy tömörítené a leveleimet. De nem akarom. És hiába jelölöm be, hogy legközelebb ne kérdezzen rá mindig megteszi.

Előre is köszi a segítséget!
Primőr Creative Commons License 2006.08.18 0 0 1078
Sztem a Thunderbird úgy szar ahogy van.. semmivel se jobb mint az outlook, sőt rosszabb, mert nagyon lassan töltődik be.. annyival jobb, hogy tudtam rá jelszavas védelmet adni. az outlookra hogy lehet? Mert nem akarok minden fiókomra jelszavat, hanem az egész progira egyet akarok
baybee Creative Commons License 2006.08.12 0 0 1077
Ez a progi jó, köszönöm szépen.
Előzmény: DJG (1075)
baybee Creative Commons License 2006.08.12 0 0 1076
Igazából a TB importja csak programokat ajánl fel. A netről le lehet tölteni az OE-t? Mert most nem találom a win xp telepítő cd-met... Azt a konvert progit meg mindjárt megnézem, köszönöm.
Előzmény: DJG (1075)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!