Keresés

Részletes keresés

jmedvegy Creative Commons License 2014.08.01 0 0 52

Üdv!

 

A scene funkcióval azokat a nézőpontokat tudod csokorba gyűjteni, amelyekkel egy modellt szeretnél több nézőpontból megmutatni. Így ha a tárgyon végeztél módosításokat, akkor azokat értelemszerűen nem.

Viszont ha egy adott scene-ből indulsz ki, akkor az új, az eredeti tulajdonságait veszi fel. Ekkor az új diára kell lépni, eszközölni a változásokat, majd jobb klikk/ update kiválasztásával érvényesíteni. Ekkor már garantáltan más lesz a kapott kép.

A modell infoban lehet még a különféle beállításokkal játszani, az "enable scenes transitions" az egyes nézetek közötti átmenetet és időt lehet beállítani, míg a "scenes delay" az adott beállításban eltelt idő szabályozására szolgál. A scenes sorozatát pedig video *.avi file-ként lehet exportálni.

Ha sikerül rá időt szakítanom, akkor egy rövid videóban, hasonlóan az előzőhöz megpróbálom ezt kicsit majd összefoglalni. 

 

További szép napot!

Előzmény: Törölt nick (51)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.01 0 0 51

A sceene rendszerben valami furcsaságot vettem észre. Készítek az első sceene oldalon egy testet, majd készítek egy új sceene oldalt. A két oldal most ugyanaz, és ez így jó. Most a második oldalon valamit módosítok vagy más nézőpontra forgatom el, akkor az első oldalon is ugyanaz végrehajtódik. Mi értelme van ennek? Így gyakorlatilag semmi értelme a sceene oldalaknak, ha mindig mindegyik oldalon ugyanazt látni.

Valamit én rontok el?

jmedvegy Creative Commons License 2014.07.31 0 0 50

Üdv!

 

Pluginok nélküli megoldásra itt egy példa: 

Másrészről azonban szinúgy jó megoldás, más, a 3dwarehouse-ból átvenni és használni, már korábban megosztott meneteket. Legtöbbször úgysem a menet pontos megfelelősége dönt, hanem inkább annak az esztétikai kinézete.

További megoldásokért keress rá a "screw thread for Sketchup" kifejezésre, vagy ajánlom még a nagy fórum idevágó topikját. Sajnos, angolul van. Esetleg a google fordító segíthet.

 

További szép napot!

jmedvegy Creative Commons License 2014.07.31 0 0 49

Üdv!

 

Elnézést a cutlist-ért, de mint ahogy hangsúlyoztam, én kiegészítéseket nem igazán használok, az elején még csak-csak, de amikor néhány összeveszett a programon belül, akkor mindenkinek ajtót mutattam.

Hogy az eredeti problémádra van-e megoldás, alighanem, csak azt nem ismert egyelőre, hol. :)

 

További szép napot!

 

Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.31 0 0 48

Én nem rajzolgatok ilyen gépészeti elemeket, valaki már megkínlódott vele, megosztotta, akkor már csak meg kell keresni. Nekem például most egy fékezhető bútorkerék rajzára volt szükségem, kerestem egy olyan rajzot amin volt és kijelöltem a kereket majd a save as paranccsal lementettem magamnak. Ezután már csak importálni kell abba a rajzba ahol szükségem van rá. A csavarokat, anyákat, csapágyakat, stb szintén így szedem össze. Sokkal gyorsabb, mintha nekiállnék rajzolgatni.

 

 

Előzmény: MN 3100 (47)
MN 3100 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 47

Szervusztok!

 

Megoldódott a Dimensions-nal kapcsolatos

problémám. Mégpedig az, hogy nem tudta

az SU 2014 a méretszámokat normálisan

kiírni, holott az SU 8 ezt szépen megcsinálta.

 

A gond az volt, hogy a monitor (kártya)

színmélysége csak 16 bitesre volt beállítva.

Az igazság az, hogy megjelenített egy olyan

figyelmeztetést induláskor, amely erről szólt,

de én ezt nem vettem komolyan és utána

a rajzolás pedig működött.

 

Szóval a 32 bitre történt átállás után szépen

kiírja a méretszámokat és a szövegeket.

 

Volna ismét kérdésem: pl. menetet és más

gépészeti gépelemeket lehet valamilyen

módon, akár plugin-nal gyorsan rajzolni?

 

Péter

 

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.30 0 0 46

Egyébb észrevétel az su2014-el kapcsolatban az, hogy sokkal lassabb mint az su8-as, fél perc mire elindul a program egy duál procis gépen elég memóriával. :(

 

Arra viszont még nem jöttem rá, hogyan lehet egy olyan extensiont eltávolítani a rendszerből amire nincs szükségem. 

 

Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.30 0 0 45

Ma egész nap a SU-val szívtam. Megpróbáltam telepíteni a cutist plugint amit ajánlottál, de az istennek se tudtam telepíteni a su8-ban. Az extension menüben ugyanis egyszerűen hiányzott a file kiválasztási lehetőség. Megpróbáltam a warehouse oldaról is telepíteni, letöltötte a gépemre, de amikor rákattintottam akkor az su közölte, hogy ez nem model. Csak a RBZ filet lehet egyébként letölteni, az RB file hiányzik a letöltésből, hiába írja az oldal, hogy a zip file-ban benne van, nem is zip formátumba adja a letöltést. Szóval totálzavaros. Megpróbáltam a regedit parancsban eltüntetni a registriből az RBZ kiterjesztésekre vonatkozó összes bejegyzést. Sikerült is, ezek után már nem kajabált az SU, hanem a tetves win7 kajabált, hogy nem ismeri a filet. Ha hozzátársítottam az SU-hoz, akkor az su kezdett megint kajabálni. 

Feladtam, uninstall a teljes SU8-ra. Majd felraktam az SU 2014-et, érdekes módon ebben már szépen ott van az extensions menüben ai install extensions gombocska, de a warehouse oldaláról indított telepítés is működik.

 

Na ezek után kicsit kistafirungoztam az su2014-et mert nekem úgy kényelmes. Próbáltam a cutlist extensiont, szépen működik de nem azt csinálja ami a kérdésem volt. Ez egy vágólistát készít, hogy a különböző méretű bútorlap táblákból hogyan rendezzem el a kivágandó alkatrészeket, és egy vágási jegyzéket készített. Ami az érdekes, hogy minden alaktrészt téglalapnak vesz, tehát nem foglalkozik azzal, hogy például nekem keskenyedő trapézt kellene kivágnom x darabot, így elég pazarlóan adja ki az elrendezést a táblán. Arra nem jöttem rá, hogy a vágáslistában miért ad minden egyes alkatrésznek group nevet, és ezt hol tudom módosítani.

 

Szóval ez a cutlist ó kis bővítés, használni is fogom ha kitapasztalom, de nekem nem erre van szükségem, hanem ami egy componentből vagy group-bol 2D sceene-t készít olyat mint a 29-es hozzászólésomban a 2. kép mutat. 

 

Előzmény: jmedvegy (32)
dybi Creative Commons License 2014.07.29 0 0 44

Sziasztok!

 

A nyolcas PRO verzió mindig is fizetős volt. :(

De persze a barátok segítenek. (Google) ;)

Előzmény: MN 3100 (28)
local75 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 43

"Igazából nem tudom, hogy az SU-ban hogyan

lehet egy testből részeket eltávolítani, üreget

képezni, stb."

A Solid Tools-al, de csak akkor ha a két test Solid (tehát teljesen zárt és nincs benne felesleges él vagy felület)

 

A másik egyszerű módja hogy az egyik testet ráhelyezed a másikra, majd jobb klikk >> Intersect Faces >> With Model

 

majd kitörlöd a felesleges részeket.

Előzmény: MN 3100 (34)
jmedvegy Creative Commons License 2014.07.27 0 0 42

Üdv!

 

Azért vártam volna egy kis kritikát is, mert saját magamnak annyira nem tetszik, kissé átgondolatlannak vélem.

Átnézegettem a videókat, majd mindenki a alapoktól kezdi, hát volna mit még pótólni, de nem tudom, mi lenne, ami még érdeklődésre számot tart, vagy érdekli a társaságot. Ha időm engedi, azért a rétegek lelkivilágába még szeretnék betekintést adni, a többit majd meglátjuk.

 

További szép napot!

MN 3100 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 41

Szervusz!

 

A videó tökéletes. Mind tartalmát, mind módszerét

tekintve.

Külön köszönet illet amiatt, hogy az elkészítésre

ennyi energiát fordítottál.

 

Természetesen a film letöltésre kerül.

Ha nem jelent még túlterhelést a számodra

légyszíve a jövőben is segíteni bennünket

az SU megismerésében.

 

Péter

Előzmény: jmedvegy (36)
Fehérszakál Creative Commons License 2014.07.27 0 0 40
Előzmény: Fehérszakál (39)
Fehérszakál Creative Commons License 2014.07.27 0 0 39
Nemzeti_Hobbiasztalos Creative Commons License 2014.07.27 0 0 38

Köszönöm, szenzációs :)

Előzmény: jmedvegy (36)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.27 0 0 37

Köszönjük, ez nagyon profi kis film volt, nekem ez egy napos munka lett volna megoldani. Nagyon jó a kommentár szöveg is, elsőre érthető minden. Tényleg ezerszer beszédesebb a videó mint ugyanez leírva. 

Előzmény: jmedvegy (36)
jmedvegy Creative Commons License 2014.07.26 0 1 36

Elkészült, de mint az első filmes rendező, szeretném ha elnéznétek a narrátor "ööööö" és "eeee" és egyéb hasonló megnyilvánulásait. Volt egy terv, mit szeretnék csinálni, ami menet közben - a különböző verzióknál lekopott, vagy elmaradt. Ez sem teljes, és tényleg egy ici-pici felszínét kaparom meg a tényleges lehetőségeknek.

Ennek fényében nézzétek végig.

 

Sketchup oktató video

 

A negatív kritikát előre is köszönöm. :)

 

További szép napot!

jmedvegy Creative Commons License 2014.07.26 0 0 35

Üdv!

 

le is írhatnám, de beszédesebb egy videó, elvégre haladni kell a korral, megpróbálok egy egyszerű tervezésen keresztül bemutatni mindazt, amit az SU-al meg lehet valósítani. Úgyhogy egy kis türelmet, aztán jelentkezem. 

 

További szép napot!

Előzmény: MN 3100 (34)
MN 3100 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 34

Szervusz!

 

Köszönöm a segítséget, de közben kiderült,

hogy én hibáztam. Mint az esetek többségében.

 

A Dimension és a Mérőszalag nem azonos

síkban mért és emiatt volt az eltérés.

 

A Solid (Testek)-re vonatkozó műveletek

lehetősége azért hiányzik, mert Kivonással

szoktam valódi furatot ábrázolni.

Igazából nem tudom, hogy az SU-ban hogyan

lehet egy testből részeket eltávolítani, üreget

képezni, stb.

 

Ha segítenél az jó lenne.

 

Péter

 

Előzmény: jmedvegy (31)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.25 0 0 33

Köszönöm, ezt a cutlist nevű bővítményt még nem is láttam. Persze nagyon sok másikat sem. :) Remélem ez jó lesz, majd beszámolok róla.

 

Előzmény: jmedvegy (32)
jmedvegy Creative Commons License 2014.07.24 0 0 32

Üdv!

 

Ezekkel a Ruby Script-ekkel az a gond, hogy mivelt nyílt forráskódú, így akinek kedve van, vagy van egy problémája, ír rá egy rövid scriptet, vagy éppen egy működő valamit, és ha működik, megosztja a többiekkel. Igazság szerint én is belefutottam már olyanba, hogy a hangzatos rutin nem futott, akármit is követtem el vele, így nagy gyakorlatom nincs ezek használatában. Igazán nem használom, van néhány speciális terület, azt meg felesleges bonyolítani, pláne amikor egyes videókon látom, hogy szép sűrűn televan pakolva az eszköz sáv, és halvány sgédgőzöm nincs, honnan tudja az illető megtalálni hosszadalmas keresés nélkül az éppen alkalmasat. de ez a magánvéleményem.

 

A másik problémádra igazán ajánlanám a Cutlist scriptet, amit innen tudsz letölteni. Megtalálható a magyarázat is a telepítéshez, valamint az, hogy ez az SU 2014 verzióval bezárólag mind Mac, mind pc-s gépeken tesztelve volt, és megfelelően működik. Ez a leírás szerint olyan vágólistát készít, amilyet szeretnél, pusztán ez görbe és egyéb formájú alakú alkatrészekkel is működik-e... nos erre nincs válaszom, ki kell próbálni.

Ha van valami tapasztalatod, akkor örülnék, ha majd megosztanád itt.

 

További szép napot!

 

Előzmény: Törölt nick (30)
jmedvegy Creative Commons License 2014.07.24 0 0 31

Üdv!

 

Én ilyen jellegű problémával még nem találkoztam. Az biztos, hogy a mérőszalag azzal a vonallal párhuzamos egyenes segédvonalat húz, amiből kiindultunk. Ha pontból indulsz ki vele, akkor az eredmény egy adott távolság, amit a beviteli mezőben jelez. Vagy beállítasz számára. Nálam egy és ugyanaz a méret, mindkettőnél. Esetleg abban lehet eltérés, hogy a Dimension több irányba is képes mérni, mindig az adott tengely színe jelenik meg a méretsegédvonal mellett, amilyen irányban értelmezett az adott távolság, illesztve illesztett méretnél ez sötét rózsaszín/lilás, amennyire én ez ki tudom venni, de a lényeg, hogy nem vörös. Talán egy két képernyő képpel alátámaszthatnád, mikor tapasztalsz ilyet.

 

További szép napot!

Előzmény: MN 3100 (28)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.24 0 0 30

A bővítményeket hogyan lehet magyarítani?

Van az Eclate Deplace bővítmény ami angolul jelenik meg. Az eredeti letöltésben 2 file volt, egy .RB és .RBZ file. Az .RB file-ben próbáltam átírni magyarra egy megjelenő szöveget, de az SU-ban akkor is angolul jelenik meg. 

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.24 0 0 29

Készítettem egy Adirondack széket, a tervet az SU library-ból töltöttem le, és egy kicsit módosítottam is rajta. 

Az eredeti rajzon volt egy sceene amibe 2D-ben benne voltak az alkatrészek amiket ki lehet nyomtatni, 1:1-be a bigprint programmal majd ráragasztani a fára és lehet máris körbevágni. 

 

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet a legkönnyebben elkészíteni egy 3D-s rajzról az alkatrész jegyzék rajzokat 2D-ben?

Az Eclate Deplace bővítménnyel próbáltam de azzal csak 3D-ben tudom szétrobbantani az alkatrészeket, abból meg elég nagy munka átalakítani 2D-be.

 

Erre gondoltam :

 

 

MN 3100 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 28

Szervusztok!

 

Feladtam az SU Make-val szembeni harcot.

Egy nagy előnye volt, legalább is az általam

letöltöttnél az, hogy lehetett Solid (Test)

műveleteket végezni.

 

A SU 8.-nál az a jelenlegi problémám, hogy

a Tape (Mérőszalag) által mért méret nem

egyezik az ugyanott mért Dimensions mérettel.

Mi lehet ennek az oka?

 

Kérdésem még az is: vajon az SU 8. PRO verziója

letölthető-e FREE formában és honnan.

 

Péter

MN 3100 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 27

Szervusz!

 

Én is megköszönöm a magyarítást.

Sok mindenben segíteni fog.

 

Időközben letöltöttem a SU 8. verzióját.

Itt nincs problémám a méretezéssel.

 

Láthatóan van különbség a az SU Make 2014

és a 8. verzió között.

 

Péter

Előzmény: jmedvegy (24)
Nemzeti_Hobbiasztalos Creative Commons License 2014.07.22 0 0 26

Ezt is szeretném megköszönni, nagyon hasznos ez a segédlet. :) 

Előzmény: jmedvegy (24)
Nemzeti_Hobbiasztalos Creative Commons License 2014.07.22 0 0 25

Nagyon szépen köszönöm, Ezzel hatalmasat segítettél, hetek alatt nem jöttem volna rá magamtól. :) Egyre jobban tetszik ez a program bár még nagyon sok mindent nem értek, de szép lassan megtanulom. 

Előzmény: jmedvegy (22)
jmedvegy Creative Commons License 2014.07.22 0 0 24

Üdv!

 

Időközben némi segítséggel - amit ez úton is köszönök - sikerült felrakni a netre, akinek szüksége van rá, két formátumban is letöltheti:

 

https://drive.google.com/file/d/0BwWbqJ9bkyNEa1BwSEdmZVZrcDg/edit?usp=sharing  - DOC

 

https://drive.google.com/file/d/0BwWbqJ9bkyNEU2JTUGdVVVh3M0U/edit?usp=sharing  - PDF

 

A használat filozófiájának megértésében mindenképpen hasznos, ha nem is túl tudományosan került megfogalmazásra a lényeg.

 

További szép napot!

jmedvegy Creative Commons License 2014.07.21 0 0 23

Üdv!

 

Elkészült a gyors segítség magyarítása, hát könnyebb használni, mint megfogalmazni, azt előre bocsátom...

Mivel szeretném közkézre adni, ide nem tölthető fel, kérnék ötleteket, hova posztoljuk el. Megoldás lenne az e-mail, de szeretném, ha ezzel azért később nem kellene foglakozni. Ha jobb nincs,a kkor egyelőre kérhető a már lent megadott e-mail címre írva. 

 

További szép napot!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!