Keresés

Részletes keresés

cifkó Creative Commons License 2017.11.12 0 0 82

Szia!


Korábbi hozzászólásodban irod hogy pro verziót használsz.

Egy szivességre szeretnélek megkérni.

Küldenék privátban egy kazán tervrajzot amit valahonnan letöltöttem sketchup-ban született és át kellene konvertálni dwg, dxf formátumba hogy tudjuk használni autocad-ban és hogy ki tudjuk szabatni cnc géppel. A pro verzió tud az előbb említett formátumokba is menteni.

Megtennéd ezt?

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (81)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2017.11.08 0 0 81

Más programnál is csinálja ezt vagy csak a sk-ban? 

 

Előzmény: K.Kattta (80)
K.Kattta Creative Commons License 2017.11.07 0 0 80

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni!

 

Már egy jó ideje használom a Google Sketchup-ot, és 2-3 hete baromira belassult.

Ha tervezek, a net sem megy. (mármint ami nem a progihoz kell...)

A gépem eddig jól bírta a gyűrődést, de most valami történt.

Kattintok 5-öt a tervemben, és el kezd forogni a kurzor 20másodpercig, aztán minden fasza megint.

Nagyon bosszantó :D

 

Köszönöm szépen előre is a hozzászólásokat/ tanácsokat!

Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2017.06.26 0 0 79

Segítséget kérek. Most ismerkedek a SU pro 2017 verzióval és nem tudok scenes létrehozni ha új rajzot kezdek, mert szürkén jelenik meg a menüpont. Mi a bibi?

 

Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2017.06.26 0 0 78
Előzmény: 69ks (70)
zozomozo Creative Commons License 2017.02.25 0 0 77

Megakadtam !  Rákattintok a "Paint Bucket" ikonra és semmi sem gördül le, hogy színezni tudjak.  Gondolom valamit elállítottam a billentyűparanccsal. Hogyan lehet visszaállítani? 

 

jezus67 Creative Commons License 2016.11.07 0 0 76

Sziasztok keyframe animációról todtok valamit Hogyan kel berakni a progiba ???

 

local75 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 75

Kicsit későn válaszolok de legalább megmarad az utókornak.

 

Saját könyvtár készítése: Materials -> In Model -> Details -> Open or create a collection

 

Textúra saját könyvtárba helyezése: Materials -> In Model -> Jobb klikk a textúrára -> Save As

 

 

Előzmény: 69ks (70)
local75 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 74

Nem sok vacakolás. Kell egy képlopó. Kijelölt terület mentése -> egyik sarokból másikba.

Majd a mappából csak simán be kell húzni a képet a Sketchup-ba. Mivel nekem ezek tervezés közben nyitva vannak néhány kattintás az egész.

 

A behúzott képre jobb klikk -> Explode és már benne is van a textúra a tervünkben. Minden képet így rakok be. Behúzom és kész. négy kattintás. :)

Előzmény: HLJ (71)
local75 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 73

Az egészet fel kell emelned, a jobb- és a baloldalt egyaránt. A legalsó sík Z=0 legyen.

Előzmény: Dzsamizga (72)
Dzsamizga Creative Commons License 2016.09.09 0 0 72

Sziasztok!

 

Remélem tudtok nekem segíteni. Egy kéró látványtervét csináltam és érdekes problémába ütköztem amikor rányomtam az árnyékolásra. Egy síkon hozáttett egy plusz szürke árnyékot. Valószínűleg onnan erdhet, hogy a két egymás melleti ház szintkülönbségét, nem rajzolással, hanem a sík ketté osztásával és a jobb oldali rész lefelé tolásával alakítottam ki. 

 

Van ötlet, hogyan tüntethetném el?

HLJ Creative Commons License 2016.06.14 0 0 71

Sziasztok! Segítségeteket kérném abban, hogy láttam lehet utcanézetből is képet kiszedni házhoz. Mindenből legfrissebb van fenn, flash playerből is, de a képen látható hibaüzenet fogad. Értem a hibaüzenetet csak megoldani nem tudom, mert "ezerszer" frissítettem a flaht is mindig e hiba jött elő.

 

Szerintetek mit lehet tenni, hogy működjön?! Mert jó lenne megúszni a textúra vacakolást..... Modelleztek-e így, ha igen mik a tapasztalatok?

69ks Creative Commons License 2016.01.18 0 0 70

Segítséget kérnék a sketchup 2016-ban egy anyagkönyvtár létrehozásához!

Többféle famintát szeretnék betenni a "Materials" könyvtárba. Lementettem a gépre jó néhány anyag képét, jpg formátumban. És ezt át kellene alakítanom *.skm formátumra. És itt akadok el.

Köszönöm, ha segítetek rajtam!

dybi Creative Commons License 2014.11.23 0 0 69

6.

 

Ha egy adott tárgyat kijelölsz, kattintasz rajta egy jobb gombot, lock, akkor látszik, de nem szerkeszthető.

Előzmény: jmedvegy (67)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.09 0 0 68

Köszi ezt kipróbálom. Pont most akarok lekoppintani egy fényképről egy ágyat méretekkel. 

Előzmény: jmedvegy (67)
jmedvegy Creative Commons License 2014.10.02 0 0 67

Üdv!

 

Alapvetően egy megoldást ismerek, én ezt szoktam használni.

 

1. Importáld be a képet, amit le akarsz másolni. File/Import. Nagyítsd ki tetszőleges, de jól látható mértékben.

2 Kell a tárgynak egy vagy két mérete, aminek a mérete hozzávetőlegesen pontosan ismert. Ehhez a mérethez a képen húzzunk mellé egy vonalat.

3 A "Dimension" eszközzel mérjük meg ennek a hosszát.

4 Egyesítsük a méretet, a vonalat és a képet egy csoportban.

5 A Scale eszközzel (Tool/Scale vagy simán "S" billentyű) sarokpontnál megragadva a szükséges méretig lekicsinyítjük/felnagyítjuk a csoportot.

6 A csoport kibontása után a képet helyezzük át egy új rétegre. Egy más rétegen pedig kezdjünk bele az elemek megrajzolásába. Arra figyeljünk, hogy az SU-nál előfordulhat, hogy véletlenül a képet fogjuk meg, és elmozdul, ilyenkor Ctrl+Z-vel korrigálhatunk.

Sajnos Az SU nem kényeztett el azzal, ami egy más rajzoló prg-ban pl. Corel, az adott réteg ugyan látható, de nem szerkeszthető. Illetve, a vonalak színezésénél alkalmazható, ha pl. valamely tengellyel párhuzamos ld. stílusok, de a külön rétegre pakolás értelme, hogy időközönként a kép rétegét kikapcsolva felismerhető, mely részek hiányoznak még a tervezésből.

Elsőre ennyi.

 

További szép napot!

 

Előzmény: Törölt nick (66)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.29 0 0 66

Bocsi, hogy kicsit kimaradtam.

 

A fénykép beillesztés, elhelyezése egy képen, illetve a fénykép nagyítása kicsinyítése a megfelelő méretre, nem tudom, hogyan működik. Ennek akkor van jelentősége, ha a fénykép alapján akar valamit megtervezni, lekoppintani a user. Ez tényleg egy izgalmas téma lehetne. 

Előzmény: jmedvegy (65)
jmedvegy Creative Commons License 2014.08.08 0 0 65

Üdv!

 

De most őszintén... Feleségül ne vegyelek? :)

A dinamikus ki fog maradni az életből, mert nem használom őket, nem is igazán értem, és nem is foglalkoztam vele. Akkor már inkább a SketchyPhysics. Ebben van ráció. Fényképek beillesztése is megér egy misét, az igaz, főként, amikor fénykép alapján próbálsz lemásolni egy jó ötletet, de ez sem túl bonyolult.

Nem vagyok haragvó típus, ha haragszom, akkor hallgatok, ha meg nagyon, akkor meg jobban. :) :)

Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.07 0 0 64

Nekem van elképzelésem több is :)

 

pld dinamikus konmpnensek, export, import rajzba illesztése megfelelő méretnagyságban, fényképek beillesztése ... nem is folytatom most mert megharagszol :)

 

 

Előzmény: jmedvegy (63)
jmedvegy Creative Commons License 2014.08.06 0 0 63

Üdv!

 

Akkor már csak azt kell kitalálnotok, mi legyen a következő felvonásban :).

Előzmény: Törölt nick (62)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.06 0 0 62

Ha csinálsz címszavakban egy "forgatókönyvet" amiben benne vannak a sorrendben a mondanivalók, megmutatni valók akkor talán te is elégedettebb lennél a saját munkáddal. Mi így is elégedettek vagyunk :)

Előzmény: jmedvegy (61)
jmedvegy Creative Commons License 2014.08.05 0 0 61

Üdv!

 

Köszönöm a kritikát, ilyenekre segítenek nekem. Mint azt jeleztem, ezek elsődlegesen ad-hoc módon születnek,  a szöveg a mondanivaló a pillanat varázsa alatt születik. Van amikor felvettem egy témát, de annyira elkanyarodtam a végén az elejétől, hogy nem is arról szólt, amiről az elején szóltam. Vagy a megfogalmazás. Azóta kissé jobban tisztelem a színészeket.  

Legtöbbször van egy probléma, és talán könnyebb megértetni, ha közben látja is az ember, mint leírom, és az illető sajna az ő verziójában nem is ott és úgy találja, ahogy én utaltam rá. Pláne, mióta sikerült egy olyan programot szerezni, amivel ezeket a videókat el  is tudom készíteni.

Még egyszer köszi a kiegészítést, remélem másoknak is segít megérteni ezt a programot.

 

További szép napot!

 

Előzmény: dybi (60)
dybi Creative Commons License 2014.08.05 0 0 60

Szia!

 

Először is gratulálni szeretnék a tutorialhoz, tök jó lett.

 

Észrevételek: (csak mert felhatalmaztál:)

 

A kijelölő téglalapról. Tök mindegy alulról vagy felülről húzod, inkább az az érdekes balról, jobbra, vagy jobbról balra.

Amikor folyamatos a kerete, akkor csak azt jelöli ki ami teljes terjedelmében belekerül.

Amikor szaggatott, akkor mindent ami teljes terjedelmében belekerül, és azt is amit metsz.

 

A metszetnél. Amikor létrehoztad és szeretted volna eltüntetni, akkor először átállsz az 1-es scenére, 

kikapcsolod a metszet layert/fóliát, és utána updateled. Itt most a fólia kikapcsolásán van a hangsúly. :)

 

Illetve talán még annyit.

 

Leginkább építészeti, belsőépítészeti modelleket szoktam készíteni. Amikor már jól tele van, nagyon hasznos, hogy a berendezést, vagy az épülettömeget külön is tudom kezelni. (Persze ezek külön fólián vannak.)

 

üdv dybi

Előzmény: jmedvegy (55)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.02 0 0 59

Elég régóta használom a win 7-et, kegyetlenül belassult már. Kénytelen voltam egy nagy takarítást végezni rajta, átmeneti könyvtárak, swap file-k, csokik, stb minden törlésre került. Ezután a registrit is tkarítottam mert közel 3000 felesleges és téves bejegyzés volt már. Na ezt lehet, hogy nem kellett volna ilyen nagy hévvel végrehajtanom, mert utána a az oprendszer igen furán kezdett el viselkedni. A tálca soron ha rákattintottam például a valamelyik menüpontra akkor az nem jelent meg. Így kénytelen voltam egy rendszer helyreállítást végrehajtani a win 7-el. A takarítás és rendszer visszaállítás után a win 7 megint olyan gyors mint új korában volt, nem kell 1 percet várni mire betöltődik egy program, hanem szinte abban a pillanatban elindul ahogy rákattintok.

 

Csak olyan állapotra tudtam visszaállítani a rendszert ahol még nem volt feltelepítve a SU2014-es verzió, csak az SU8-as. Persze a visszaállítás után a 2014-es verzió eltűnt, de a 2008-as verzió meg nem akart már elindulni sem. Így kitakarítottam a program files könyvtárból a 2014-es verzió ott hagyott maradványait, a registriből is töröltem minden rá utaló bejegyzést és ezek után teljesen újra telepítettem a 2014-es verziót. 

 

A telepítés szépen sikerült, örültem is neki mint kutya a hazatérő gazdinak :) De az örömöm nem tartott sokáig. Az SU 2014 indítása után egy szép hosszú hibaüzenet ablak fogad, jó 2 oldalnyi hibával. Ha leokézom akkor viszont utána rendesen működik az SU, nem érzek semmi más problémát. A fene se érti ezt. 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.02 0 0 58

Köszönöm, ez is hasznos információ. 

Előzmény: jmedvegy (57)
jmedvegy Creative Commons License 2014.08.02 0 0 57

Üdv!

 

Bocsánat, igazad van. Ezt a fajta színezést én egyáltalán nem szoktam használni, lényegében arról van itt szó, hogy a színnégyzetekre kattintva be lehet állítani a réteg színét. Majd ezután a felette lévő nyíllal a képen is látható menühöz lehet eljutni.

A "select all" minden egyes réteg kiválasztására szolgál

a "purge" azokat a rétegeket, amelyek nem tartalmaznak semmiféle komponenst, vagy alakzatot stb. törli,

és a "color by layer" annak megfelelően színezi be az egyes felületeket és alkatrészeke, mely rétegen vannak. 

Lehet hasznos, de ha be színezed a modelled, gyakran zavaró, ettől még lehet valaki számára hasznos.

Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.02 0 0 56

Köszönöm a videót! Így már érthető a működése. Csak azt nem értem, miért kellett ezt így elbonyolítani a fejlesztőknek. Ez az update funkció teljesen felesleges lenne ha automatikusan végrehajtanák, illetve a rétegek egymás közötti átláthatósága is egyszerűbben kezelhető lenne. A layer láthatóság ki és bekapcsolást is simán lehetne automatikusnak venni, azaz minden egyes sceene-nek külön layer tulajdonságai lennének. Így elég lenne csak az adott layeren valamit láthatóvá tenni vagy láthatatlanná, és nem lenne szükség arra, hogy a többi sceene-n is módosítgatni kelljen a láthatóságot. Legalább is az alapértelmezésnek ennek kellene lennie, ha ez valakinek nem tetszik valamiért mert például mégis akar valamit látni másik layeren akkor ezekkel a láthatósági kapcsolókkal meg tudja oldani. Ez a mostani megoldás a rendszerben egyáltalán nem szimpatikus, mert túl van bonyolítva. Ez abból is látszik, hogy nem volt érthető a működése addig amíg el nem magyaráztad. Más cad programoknál ez sokkal egyszerűbben van megoldva. Ez egy fejlesztésnél remélhetőleg megoldják majd. 

A videót én csak egy résszel egészítettem volna még ki, mégpedig a layer részben található color mező értelmezésével, használatával. 

 

Én nem vettem észre a videóban az su filozófiájától való eltérést, igaz én még nem ismerem annyira az su-t, hogy ezt ki is szúrjam. Ehhez sokkal jobban kell ismerni a SU működését. :)

 

Előzmény: jmedvegy (55)
jmedvegy Creative Commons License 2014.08.02 0 0 55

Üdv!

 

Elkészült az újabb "mű", de hozzá teszem, ha én egyszer megbírálok egy színészt, mert belebakizik a szövegébe... Mivel ezek legtöbbször nálam ezek ad-hoc módon születnek, így ennek megfelelő a kivitelezés is, de remélhetőleg érthető lesz a lényeg. 

 

Rétegek

 

Visszanézéskor vettem észre benne egy hibát, illetve nem hiba, pusztán egy, az SU filozófiájából adódó eltérést az elmondottakkal kapcsolatban. Kíváncsi vagyok, ki veszi észre.

jmedvegy Creative Commons License 2014.08.01 0 0 54

Üdv!

 

Erre jók a layers vagy rétegek. Minden egyes scene-nél beállítható mely réteg látható, mely nem. Így csak el kell készíteni az adott modell robbantott képét, majd átmásolni az egészet egy rétegre, és adott scene esetén csak ezt a réteget "visible" beállításban hagyni. Mivel az előzőben utaltam rá, az Animation beálltásnál nem engedélyezte a videóban az átmeneteket a rétegek között, így egyik pillanatról a másikra történik váltás az egyes nézetek között.

Tényleg összehozok valamit, de pillanatnyilag fellőtték a pizsit, mert itt dőlök be a gép mellett.

 

További szép napot!

Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.01 0 0 53

Üdv!

 

Próbálgattam a sceene-n az update funkciót, a nézőpontokat már szépen el is tárolja. De ha az egyik sceenen felveszek méretvonalakat vagy módosítom valamit akkor az látható lesz a másik sceene-n is. Találtam egy videót, amin szépen látható, hogy a különböző sceene-ken meg tudja oldani, hogy elmozdít elemeket, vagy méretez, feliratoz, stb... de nem jövök rá, hogyan kell ezt megcsinálni. Igazában ez lenne a lényege az egész rajzolásnak, hogy egy sceene-n elkészítek egy tárgyról egy rajzot, majd a többi sceene-n megmutassam a részleteit, alkatrészeit, gyártáshoz beméretezve. 

Ezt jól látható ezen a videón, de hogy hogyan jut el ide azt nem mutatja.

 

Előzmény: jmedvegy (52)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!