Keresés

Részletes keresés

r.tonyo4 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 116

nekem év végén lejár az amex kártyám. Automatikusan küldik majd ezt a bonus kártyát?

Előzmény: svedmalac (115)
svedmalac Creative Commons License 2017.07.18 0 0 115

A banki honlapon már igényelhető a Bonus nevezetű új kártya, ami az Amex helyett lesz.

Ugyanúgy lesz sima és Gold verzió, ahogy hirtelen néztem, minden feltétel és jutalék változatlan.

álnokfutó_ Creative Commons License 2017.07.12 -1 0 114

Na ez az a lépés, amiért szerintem senki nem fog könnyeket hullatni, mivel az Amex Magyarországon soha nem tudott olyat, amit más hitelkártyák ne tudtak volna. Sőt! 

 

Mindenki jól jár, ugyanis amit kapnak helyette az Amexesek az az Amexszel ellentétben egy tényleg mindenhol elfogadott, működő chippel és NFC-vel ellátott Mastercard kártya lesz.

komjani Creative Commons License 2017.07.12 0 0 113

Kivonul Magyarországról az Amex

 

Az OTP Bank jövő év január 31-ig visszahívja lakossági American Express (Amex) bankkártyáit, és azokat Mastercard Bónusz kártyákra cseréli le. Mivel csak az OTP-nek volt lakossági Amex-kártyája, ezzel a lakossági szegmensből kivonul a cég.

Komor4 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 112

Minket külföldön váratlan helyzetekben már többször "megmentett"! Vajon külföldön is széles körben elfogadják majd?

r.tonyo4 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 111

elvileg ugyanazok a kedvezmények és visszatérítések járnak hozzá, de belföldön mindenhol elfogadják. Már ezért sokkal jobban megéri. De majd meglátjuk

Mondjuk az fura, hogy most igényeltél, és nem szóltak erről

Előzmény: Klaudia Tóth1986 (110)
Klaudia Tóth1986 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 110

Az miért lesz jobb? Vagy jobb lesz?

Előzmény: r.tonyo4 (108)
Klaudia Tóth1986 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 109

Sziasztok! Igényeltem AMEX-et, de igazából csak "biztonság kedvéért".

Sokat megyek külföldre, és sosem lehet tudni, elég lesz-e a kp, vagy ha pl.hotelt szeretnék kifizetni. Engem csak az érdekelne, hogy azért ez széles körben elfogadott kártya?

 

r.tonyo4 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 108

kaptam egy levelet az OTPtől, hogy megszűnik az AMEX az OTP-n belül, helyette MasterCard Bonusz lesz

svedmalac Creative Commons License 2017.06.17 0 0 107

Nekem pl. az Amex-es Mol-os tankolást minden következő hónapban jóváírja (csak az 1%-ot), de a lidlis vásárlásról semmi infó nem jön.

Vásároltam pl. G-Roby netboltban megfelelő összegért (sima Maestro kártyával), azonnal jóváírt 2eFt-ot, ahogy írja.

Ezért csináltam az excel táblát, hogy lássam, kb. hol járok Amex+sima kártyás visszatérítésben.

Ha pl. októberben átlépném a 30eFt-os visszatérítéses keretet a Blue-nál, akkor legalább tudok róla és másik kártyát használok ki helyette.

 

Én jelenleg az Amex-et csak Mol-nál (Forensis kártyával együtt) és lidlinél használom.

Minden másra K&H hk-t 2%-kal (3eFt/hó visszatérítés).

Kinek mi a fogyasztási szokása, könnyen össze lehet illeszteni két hk-t a rugalmassághoz...

FantomKommandó Creative Commons License 2017.06.16 0 0 106

Köszi, majd tesztelem.

Előzmény: dyz (105)
dyz Creative Commons License 2017.06.16 0 0 105

Igen, én így tudom, bár bizonyítani nem tudom.

De azért is valószínű, hogy két dologról van szó, mert a havonta jóváírt vásárlási kedvezmény minden OTP kártyára vonatkozik, nem csak az AmEx típusúakra.

Előzmény: FantomKommandó (103)
karczt Creative Commons License 2017.06.16 0 0 104

Köszönöm szépen a válaszokat!

FantomKommandó Creative Commons License 2017.06.16 0 0 103

Akkor jól értem, hogy az éves visszatérítésen felül (ami évi max. 30 vagy 50e, típustól függően) a bolti spéci visszatérítések még azon felül megjelennek és havonta. Nekem van Goldom, ki is használtam eddig a felső limitet, és év végén, decemberben meg is kaptam rendre az 50 pénzt, de MOL és társait eddig mással fizettem, mert azt hittem az 50 e felé nem lehet menni, mert a bolti extra kedvezmények is ebbe gyűlnek. De ha ezek külön zsebben, és havonta járnak, függetlenül az éves limittől, akkor most módosítok a gyakorlaton. Magyarul tehát 50.000 fölé is mehetek, ha aktiválom az extra kedvezményt, akkor az valóban extra lesz, és "jó helyen" vásárolok, akkor külön tételként jelenik meg a normál visszatérítési limiten felül? És akkor jön decemberben 50.000, és havonta meg X.

Előzmény: dyz (102)
dyz Creative Commons License 2017.06.16 0 0 102

Igazatok van, két dolog van:

1. Minden vásárlás után automatikusan járó 1%: ezt csak év végén írják jóvá, viszont ennek aktuális összegét is lehet látni a számla részletes adatainál az "Előjegyzett visszatérítés" rovatban.

2. Bizonyos helyen történő vásárlások után járó kedvezmény: ez csak a "Vásárlási kedvezmények" menüpontban adott hónapra aktivált esetekben jár, és ez havonta, a tárgyhót követő hónap elején kerül jóváírásra. Ez akár jelentős összegű is lehet, ha "jó" helyen vásárolt és hó elején figyelsz az aktiválható kedvezményekre.

Előzmény: svedmalac (101)
svedmalac Creative Commons License 2017.06.15 0 0 101

A havi aktuális kedvezmények közül jelölj be mindent!

A Mol-os kedvezményt (alap 1%) csak akkor írta jóvá nekem Amex-re, ha az be volt jelölve. (a többit év végén)

 

Ehhez be kell lépned a netbankba, ott a bal oldalon kékkel jelöli a kedvezményes almenüt.

De ha pl. lidliben vásárolsz, azt nem látod sehol. Majd az év végén elszámoláskor.

Én csináltam magamnak egy excel táblát erre, minden ilyen vásárlást feltöltök, így tudom, hogy kb. hol járok.

Előzmény: karczt (99)
dyz Creative Commons License 2017.06.15 0 0 100

Az OTP direkten a Számla részletes adatainál meg tudod nézni, mennyit gyűjtöttél már össze. De jóváírása csak évente egyszer, a decemberi zárásban történik meg.

Előzmény: karczt (99)
karczt Creative Commons License 2017.06.15 0 0 99

Sziasztok,

 

Pár hónapja kezdtem el használni az AMEX kártyát az OTP-nél. 

Hol tudom megnézni, hogy mennyi jóváírás került a számlámra a vásárlásaim után? 

 

Előre is köszi a választ!

svedmalac Creative Commons License 2017.04.24 0 0 98

Nálunk a városban csak a Mol-nál nem kell aláírni, a lidli, a spar és a többi mind aláírós.

Netes hozzáférés nincs olyan esetben, mikor csak hk-t igényelsz.

Én így vagyok a K&H-s hk-val. Minden terhelésről jön sms, meg havi papíros kivonat és ennyi. Nekem kell észnél lenni, ez a lényeg...

Előzmény: Szofe86 (97)
Szofe86 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 97

Én 1 hónapja használom a kártyát és eddig soha, sehol nem kellett aláírnom. Mindenhol pin kódot kért a terminál (Tesco, Kik, MOL, Aldi...). Remélem egyre elterjedtebb lesz :) Mivel az OTP-nél nincs bankszámlám így nekem kicsit zavaró, hogy pl. fogalmam sincs rendben megérkezett-e a törlesztésem. Elég fura, hogy ezzel nem adtak OTP direkt hozzáférést. Ha okosan használja az ember még jövedelmező is, már nyertem vele 10.000 ft-ot, most volt egy ilyen akció. Aki nem elég figyelmes annak viszont nem éri meg, mert egyszer csúszol el a törlesztéssel már rosszul jársz. 

svedmalac Creative Commons License 2017.04.11 0 0 96

Hát a múlt heti gumicserekor vettem észre, hogy a pultra ki volt ragasztva a +1% Amex esetére a végösszegre.

Gondolom, hogy max. a 2% belefér, a 3% már nem...

Bár engem leginkább a Lidl és a Mol (+Forensis) miatt érdekel, minden másra ott a Mastercard (nekem Visa is) :-)))

r.tonyo4 Creative Commons License 2017.04.09 0 0 95

a kiskereskedelemben egyre kevesebb helyen fogadják el sajnos. Plázák nem külföldi üzletláncokhoz tartozó egységeiben az esedékes terminálcsere már direkt olyan, hogy ne fogadja el az amexet. Az ok: jutalék a bank felé, így nekik ez nem jó üzlet. Maradnak a nagy láncok, pl a Sparban lehúz aláír van, ami nagyon idegesítő, a többi helyen már chip+ PIN kóddal megy a dolog. Az ALDI és asszem a DM-is most +3%ot ad a vásárlás összegéből, de ez lehet, hogy csak az új tulajdonosoknak szól. A MOL és most már az AGIP 1%-a is stabil.

Nekem 3 éve van, két visszatérítéssel, mindkétszer egy teli tank benzin kijött belőle. Ha valaki okosan használja, akkor megéri.

svedmalac Creative Commons License 2017.03.25 0 0 94

De van két verzió!

Minden hónapban kell, hogy kapj egy sms-t, mennyi a havi törlesztőd. Ha nem kapsz, állíttasd be!

Vagy úgy állíttatod be, hogy a minimumot (5eFt) mindig vonja le, aztán a többit, a tartozás-5eFt-ot  te átutalod (ez az olcsóbb verzió).

A másik, hogy az esedékességkor vonják le a folyószámládról a teljes tartozásod. Ez asszem 990Ft.

 

Pl. ha van 10.324Ft tartozásod, akkor a bank levon 5.000-et, a maradék 5.324-et meg te átutalod a türelmi idő végéig (minden hónap 28. körül).

A másik lényeg, hogy 45 napon belül legalább két alkalommal fizess vele, így megkapod a 10.000-t akcióban.

Előzmény: fecske19 (91)
fecske19 Creative Commons License 2017.03.25 0 0 93

Köszönöm a választ :-)

Előzmény: kapasz (92)
kapasz Creative Commons License 2017.03.25 0 0 92

Valóban, a folyószámládról kell utalni a hitelkártyához tartozó bankszámlaszámra. Igen, a kedvezményezett a saját neved, de ennek nincs jelentősége, az OTP rendszere úgyis átírja a számlához tartozó névre.

 

Ami a lényeg: pontosan annyit utalj, ami a havi záráskor a legnagyobb összegnek látszik, ez a teljes tartozás összege. Ha többet utalsz, nem vész el, nő a hitelkártyáddal használható összeg, de ez fölösleges. Viszont egy forinttal se utalj kevesebbet mint a teljes tartozás összege, mert akkor jön a hitelkamat.

 

Csak munkanap teljesül a tranzakció, azaz legközelebb hétfőn.

Előzmény: fecske19 (91)
fecske19 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 91

Hali mindenki

 

Légyszi ne nézzetek teljesen hülyének de bankolás terén nem minden tiszta.

Törleszteném az első havi hitelem.
A dolog technikai része érdekel. Ajánlottak egy amex hitelkártyát. Elfogadtam. Jó vagy nem jó ez relatív ebbe ne menjünk bele. Arra nyilván ügyelek hogy soha ne költsek többet mint amennyi fizetés a bankkártyámra érkezik. Tehát van 2 kártyám. Egy Master Card (erre jön a fizu) és egy American Express ezzel vásárolok. Ez lesz az első alkalom hogy törleszteném de nem igazán ismerem ki magam az OTP direkt weblapján. Próbálkoztam a hitelkártya szám megadásával történő fizetéssel de mivel az Aexnek nem 4x4 számjegyű a kártyaszáma a rublikákba nem tudtam beírni. Végül arra jutottam hogy a kártyához tartozik egy bankszámlaszám. Arról a bankszámláról ahová a fizetésem érkezik átutaltam (belföldi forint átutalás) az Amex kártyához tartozó bankszámlaszámra azt az összeget ami az Amex kártyánál tartozásként szerepel. A kedvezményezett neve a gondolom a saját nevem. Még nem utaltam soha semmit sehova ez az első. Még nem ment végbe a tranzakció. Gondolom majd holnap. De így jól csináltam? Így kell feltölteni a hitelkeretet? Mi van ha többet töltök rá? Ha nem a pontos tartozást írom be az utalás összegének hanem egy nagyobb összeget? Akkor azzal együtt nő a hitelkeret? Vagy az pénz elveszik?

svedmalac Creative Commons License 2017.02.23 0 0 90

"Lehúz-aláír"

 

Na ez a mai világban azé már nem hiányzik...

Nem is magam miatt, hanem a tollazgatás, addig is rám vár a sor, stb.

Remélem egyre több amex lesz és nem lógok ki a sorból :-))

Előzmény: Törölt nick (86)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.21 0 0 89

Nem olvassa! Csak mivel automatánál nem megoldható a bizonylat aláírása, a mágnescsikhoz van valahogy hozzárendelve a PIN kód kérés, pont mint ATMnél. Ez külföldön úgy 8-10 éve már akkor így működött az ottani (jegy)automatáknál mikor a chipes kártya alig létezett, de itthon is voltak olyan kártyák régen ami csak mágnescsikos volt mégis PINt kellett beütni.

Persze ezzel az erővel lehetne implementálni a mágnescsíkra a kötelező PIN kérést, csak úgy tűnik ez az OTPnek macera lenne. 

 

Előzmény: dyz (88)
dyz Creative Commons License 2017.02.21 0 0 88

És a BKK automata is olvassa a chip-et.

Előzmény: dyz (87)
dyz Creative Commons License 2017.02.21 0 0 87

Ma a DM fizettem és egy török étteremben, mindkét helyen chipes, PIN-kóddal.

Előzmény: Törölt nick (86)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!