Keresés

Részletes keresés

svedmalac Creative Commons License 2018.01.11 0 0 146

Tegnap vettem át a fiókban az új Bonus-t.

A hölgy azt mondta, hogy az Amex (02/20) a hónap végéig használható!

Ványi Norbert Creative Commons License 2018.01.09 0 0 145

Nekem azt írták, hogy "2018. február 1-től American Express kártyájával már nem tud fizetni!". Amit te írsz, abban az is benne van, hogy január 31-ig bármikor bevonhatják az amexet.

Előzmény: Replay (144)
Replay Creative Commons License 2018.01.09 0 0 144

Én postán kaptam meg az új kártyát. Abban le van írva, hogyan kell az újat aktiválni. Blablabla új kártyája vásárlásra kész és itt azt írják, hogy legkésöbb jan.31-ig új kártyája mellett az amex is változatlanul működik.

Előzmény: Ványi Norbert (142)
mephisto6 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 143

december 27-én nekem sem működött már a kártya, ami elvileg december 31-ig volt érvényes.

Előzmény: smilingteapot (141)
Ványi Norbert Creative Commons License 2018.01.09 0 0 142

Az nem lehet, hogy idő közben a kártyád lejárt, és egyébként postán már kiküldték az újat, csak nem vetted észre? Ha december elején még tudtál fizetni a régivel, akkor nem ez a helyzet, és valószínűleg önkényesen bevonták (vagy volt valami gyanús tranzakció és letiltották, de ilyenkor azért elvileg egyeztetnek az ügyféllel). Ha még érvényes volt a kártyád a rajta szereplő lejárati dátum szerint, akkor valóban január 31-ig kellett volna tudnod használni (vagy legalább addig, amíg az új kártyát nem aktiválod), és az OTP hibázhatott, amikor bevonta.

 

Panaszt lehet tenni, de nem tudom, hogy ha el is ismerik a hibát, akkor számíthatsz-e kártérítésre.

Előzmény: smilingteapot (141)
smilingteapot Creative Commons License 2018.01.08 0 0 141

Sziasztok! Kis segítséget kérnék.

Nem tudom, más járt-e esetleg így, nekem kellemetlen volt. Tudtam a kártyacseréről, tehát nem új infó, viszont januárban szerettem volna intézni. Dec. 27-én nem tudtam már vele fizetni, "nincs ilyen ügyfél" üzenettel. Bankfiók már sajnos nem volt nyitva, én hülye meg ki akartam próbálni az automatában, hogy egyáltalán működik-e.

 

Viszont nem sokáig gondolkodhattam, azzal a lendülettel meg is ette a kártyámat. Semmilyen üzenetet nem kaptam, csak annyit, hogy "kártyáját bevontuk". Kösz b..meg.  Ciki volt, mert az üzletben hagytam egy rakás cuccot, amit ezzel akartam fizetni, másik kártya és készpénz sem volt nálam (kp-t amúgy se kultiválom).

 

Szóval ilyen esetben érdemes-e egy csöndesebb panaszlevelet küldeni nekik, lévén nekik az éri meg, minél többet költök, így meg erőszakkal megszabadítottak a kártyától :D Kártya nélkül mit tegyek? Jó igen, oldjam meg máshogy. Persze. De ha én ragaszkodom a hitelkártyához? Bankfiókban másnap majdnemhogy kiröhögtek. Telefonos megkeresésemre azt az infót kaptam, h január 31-ig (nov.-ben is ugyanezt mondták) megkapom az újat, de azt hittem, addig legalább használhatom a régit. Nem ez lenne optimális, vagy inkább felhasználóbarát? 

 

Köszönöm.

 

Ványi Norbert Creative Commons License 2018.01.05 0 0 140

Na, ez fura. Az után, hogy a Bonus kártyadíjat eleve csökkentett mértékben vonták le, ma jött 3841 forint visszatérítés is, ez pedig 87 napnyi kártyadíjat jelent. Tegnap a kártya átvételekor a bankban az Amexet kérdés nélkül összetörték, és érvénytelenítették, és úgy tűnik, hogy a maradék napokra adtak megint visszatérítést. Kíváncsi leszek, hogy április elején, amikor a teljes éves kártyadíjat kellene visszatéríteniük, akkor mi lesz. A normális az lenne, ha visszautalnák a 16118-3841 forintot, aztán ezzel az Amex le lenne zárva. Az, hogy a Bonus-ra meg csak 10 hónapnyi kártyadíjat számoltak fel az első évre, legyen az ő bajuk (ha ezt mindenkinél elrontották, akkor úgyis észreveszik, és lesz még egy terhelés).

 

Érdekesség még, hogy ezt a visszatérítést nem túlfizetésnek könyvelték, mint az én decemberi befizetésemet, hanem rögtön sikerült a hitelkártya egyenlegén jóváírniuk, úgyhogy most megint van pár ezer forintnyi felhasználható hitelkeretem a további költségekre.

Előzmény: Ványi Norbert (139)
Ványi Norbert Creative Commons License 2018.01.04 0 0 139

Igen, gold. A Blue és a sima Bonus éves díja 3358 forint, és ha jól gondolom, akkor a te kártyádon is 03/valamilyen év volt a lejárati dátum, azaz két hónapot kapsz vissza. Ezzel kijön 3358-(3358/12*2)=2798.

Előzmény: Replay (138)
Replay Creative Commons License 2018.01.04 0 0 138

Nekem tegnap 2798 forintot terheltek be kártyadíjra tavaly decembertől idén decemberig. Az amexem áprilisig lett volna érvényes, de mostanában nem használtam. Annak a díja ha jól emlékszem tavaly kb. 3800 forint volt. Ez kék kártya. Neked gold van, hogy ilyen magas kártyadíjakról írsz?

Előzmény: Ványi Norbert (137)
Ványi Norbert Creative Commons License 2018.01.02 0 0 137

Ma beterheltek kártyadíjra 13432 forintot. Ez elsőre kicsit fura, de kijön. Az amex március 31-ig lett volna érvényes, de január 31-én letiltják. A fennmaradó két hónapra az időarányos díj 16118/12*2=2686. A bonus kártya után pedig nem terhelték be a teljes 16118-at, hanem ebből levonták a 2686 forintot, így maradt 13432 (valószínűleg érdemes lett volna decemberben átvenni a bonus-t, és helyben visszaadni az amexet, és akkor három hónapnyi kártyadíj járt volna vissza).

 

A túlhívás most nem látszik a részletes adatok közt. Még decemberben utaltam be rá plusz pénzt a kártyadíj miatt, amit ahogy vártam, nem is írtak jóvá a hitelkeretre, hanem túlfizetési egyenlegnek könyveltek. Most úgy néz ki, hogy miután a hitelkeretet kinullázta a kártyadíj, a maradékot nem túlhívásnak könyvelték, hanem a túlfizetési egyenlegből vonták le. 10 nap múlva számlazárás, majd akkor kiderül, hogy volt-e olyan pont, amikor túlhívott állapotban volt a számla, vagy sikerült kapásból a túlfizetésre terhelni. Rossz esetben jön még a kártyagyártás és a számlavezetés, külön-külön mind túlhívja a keretet, és végül még a túlhívás miatti büntetés beterhelése is túlhívja (4 x 3038 forint).

Előzmény: Ványi Norbert (136)
Ványi Norbert Creative Commons License 2017.12.22 0 0 136
Köszi. Én arra számítok, hogy vagy ma, vagy a jövő pénteken már beterhelik. Hiába kérdeztem rá, még a hónapot sem voltak hajlandóak elárulni, a várható túlhívás kezelésére vonatkozó kérdésemre pedig két nap is kevés volt a live chatnek, hogy bármi reakciót adjon. Szépen megépített kis csapda volt ez, talán csak egy fogás lehet rajta, hogy ezeket a díjakat nem hetekkel később kellene beterhelni, hanem a gyártás időpontjában kellett volna. Akkor még időben látom, és nem költök annyit róla, hogy kimerüljön...
Előzmény: Replay (135)
Replay Creative Commons License 2017.12.21 0 0 135

Én sem számítottam rá, azt gondoltam még van időm és majd én választok náluk valamilyen új hitelkártyát, de kb. 2 hete postán kiküldték az újat. Most néztem meg a netbankot, eddig nem számítottak fel semmilyen díjat. Ha most terhelnének éves kártyadíjat, akkor elvileg időarányosan visszajárna a régire.

Előzmény: Ványi Norbert (134)
Ványi Norbert Creative Commons License 2017.12.20 0 0 134

A csere után számított fel a bank a Bonus kártyára gyártási és éves díjat? Nekem most jött e-mail, hogy mehetnék átvenni az új kártyát, amire nagyon nem számítottam decemberben, és ha még elkezdenek terhelgetni költségeket is miatta, akkor abból hitelkeret túllépés lesz, mert ha jól értem, hiába is fizetném most be ezeket a díjakat, azt már túlfizetésnek könyvelné a bank, és csak januári számlazáráskor írná jóvá a terhelés kiegyenlítésére...

citis Creative Commons License 2017.12.04 0 0 133

Talán napokon belül megkapom a bonus hk-t. Postai illetve csekkautomatas befizetésre jár az 1% ha jól tudom. Havi korlát sincs ugye, csak az évi max 30e, a visszatérítés szempontjából? Mert ha így van kicsit felporgetem a decemberi koltéseket, akár visszatöltéssel is...

svedmalac Creative Commons License 2017.11.21 0 0 132

A feltett kérdésemre a válasz a 7. oldal B pontjában van leírva:

 

American Express Blue/MasterCard Bonus Hitelkártyák esetében a Fő- és Társkártya birtokos általi vásárlási tranzakciók kumulált összege valamint a hitelszámla terhére adott szolgáltatói beszedések (közüzemi számlák) összege alapján a Bank az éves költések alapján annak 1%- át, de maximum évi 30.000 Ft-ot a decemberi elszámolás alkalmával a hitelszámlán megtéríti.

 

Tehát nem feltétel, hogy innentől év végéig is használjam a kártyát, ha már elértem a 30eFt-ot.

Addig használok másikat gyakrabban...

Előzmény: Törölt nick (131)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.21 0 0 131

Hol? A dokumentumban hol, melyik pont, kifejezés a lényeg?

Előzmény: svedmalac (130)
svedmalac Creative Commons License 2017.11.21 0 0 130
Előzmény: svedmalac (129)
svedmalac Creative Commons License 2017.11.18 0 0 129

Köszönöm a választ, írtam nekik.

 

Az Otp válaszát közzéteszem, hátha másnak is jól jön...

Előzmény: Törölt nick (128)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.17 0 0 128

Amúgy átnéztem a szabályzatot, semmi ilyet nem találtam benne. Véletlenül nem a Forgalomfüggő éves főkártya díjjal kevered?

Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.17 0 0 127

Szerintem a https://www.otpbank.hu/portal/hu/Kapcsolat oldalon írj nekik és kérdezz ott rá, mert arra hivatkozhatsz ha mégsem úgy van. 

Előzmény: svedmalac (126)
svedmalac Creative Commons License 2017.11.16 0 0 126

Sziasztok!

 

Lenne egy technikai kérdésem.

Elértem Amex Blue-val a 30eFt- os visszatérítést.

Elvileg hátra is dőlhetnék, mert van másik hk-m is, amit használhatok. De!

Nekem úgy rémlik (nem találom a megfelelő szabályzatot), hogy szükséges feltétele a visszatérítésnek a 25eFt/hó költés min. 2 tranzakcióval.

Anno ezt fel is írtam magamnak, így ebből következtetve biztosan volt valami ilyen infó, de most nem találom.

Ergo ha innentől nem használom már az idén (csop. beszedés működik), akkor bukom vagy nem a visszatérítést?

 

üdv

Minuto Creative Commons License 2017.10.13 0 0 125

Szia!

Nekem is ez volt a gondom. Átállítottam a pénznemet dollárra és már rendeltem is. 

Szép napot kívánok!

 

 

Előzmény: fadobozka (124)
fadobozka Creative Commons License 2017.09.08 0 0 124

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni,hogy a Wisch-en elfogadta az Amex kártyát a rendszer ,de fizetéskor azt írja,hogy egyeztessek a bankkal.  Mi lehet a baj?

A rendes OTP-s  lakossági számlámat nem fogadja el,de ezt elfogadta.

Most akartam először vásárolni ,de nem sikerült.

Tudja valaki, hogy mi lehet? esetleg a bankban engedélyeztetni kell a külföldi netes vásárlást?

Ha valaki már vásárolt a Wisch-en Amex-el leírná,hogy mi a teendő?

Köszönöm.

dyz Creative Commons License 2017.09.08 0 0 123

Megérte visszaadni, mert visszafizetik a hátlévő időre járó kártyadíjat!

Nahát, erről nem szólt a tájékoztató levél... persze az új kártya díját azonnal levonták.

Előzmény: Komor4 (122)
Komor4 Creative Commons License 2017.09.07 0 0 122

Úgy tudom, hogy jövő év január végén inaktiválják, addig használhatod.

Amikor megjött az új típusú kártya, én visszaadtam az AMEX kártyát. Megérte visszaadni, mert visszafizetik a hátlévő időre járó kártyadíjat!

Előzmény: Brumicica77 (121)
Brumicica77 Creative Commons License 2017.08.28 0 0 121

Nem tudja valaki, mikor inaktiválják az American Express-t, ha már a Mastercard Bónusz aktív?

r.tonyo4 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 120

ja szerintem is, meg is csináltam az igénylést 

Előzmény: dyz (119)
dyz Creative Commons License 2017.07.22 0 0 119

Ez korrekt. Pedig jártam itt, de ezek szerintem nem tekertem le eléggé.

Előzmény: addam84 (118)
addam84 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 118
Előzmény: dyz (117)
dyz Creative Commons License 2017.07.22 0 0 117

Nem kaptál erről értesítő levelet? Nekem már a múlt héten megérkezett. Abban le van írva, hogy mit lehet tenni. De ha van OTPdirekted, akkor az "Igénylések / AMEX Hitelkártya Csere" menüpontban is tájékozódhatsz. Azt egyébként nagyon imádom, hogy az OTP honlapon erről semmit sem lehet megtalálni.

Előzmény: r.tonyo4 (116)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!