Keresés

Részletes keresés

Gabee' Creative Commons License 2018.07.15 0 0 267

Szia!

Köszönöm a válaszod!

A mai napot rászántam,leszereltem,szétszedtem és kipucoltam a karburátort. Kompresszorral kifújattam amit csak lehetett.

Sajnos különösebb változást ezek után sem tapasztaltam,a problémám még változatlanul megmaradt.

Üdv.

Előzmény: bohrer (266)
bohrer Creative Commons License 2018.07.14 0 0 266

Dugulás a porlasztóban, a fúvókákat meg mindent tisztíts át és fúvass ki autópumpába fogott szűkítő adapterrel ha nincs kompresszorod .

Előzmény: Gabee' (265)
Gabee' Creative Commons License 2018.07.08 0 0 265

Sziasztok!

Ismét egy kis segítségre lenne szükségem.

Van egy NRG MC 2 (ZAPC04) robogóm,ami az utóbbi időben eddig nem megszokott jelenségeket csinál.

Szokás szerint hidegen az elindítás után alapjáraton melegíteni szoktam,addig bezárom a garázst,előszedem a sisakot,stb.,szóval az eddig is megszokott dolgokat csinálom és csak némi melegítés után indulok el vele.

Pár napja azt tapasztalom hogy elindulás után gázadásra fullad és csak úgy tudok gyorsítani vele hogy játszani kell a gázkarral. Ha elkezd fulladni visszaengedem a gázt és finomabb adagolással lehet csak gyorsítani vele.

Teljes üzemmeleg állapotban már ez a gyorsításkori fulladás mérséklődik,néha veszek észre csak egy-két alkalmat hogy csinálja,de nem olyan durván mint hidegebb motorral.

Még azt vettem észre hosszabb úton folyamatos haladásnál,tehát egy fordulaton  tartva is néha-néha megtorpan egy kissé.

Amúgy hidegen-melegen pöccre indul,a fogyasztása jó,különösebb gondom nem volt vele eddig,az utóbbi pár napban kezdte csak csinálni ezeket.

Lenne ötletetek vagy tanácsotok hogy mi lehet a baja és mit kellene megnéznem rajta hogy megszűnjenek ezek a gondjai?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv.

Gabee

 

bohrer Creative Commons License 2018.06.25 0 0 264

Apó ! Ezt megszívtad  :(   a henger csatornái kisebb átmérőjűek , szűk a karbi torok átmérő, stb. A vizesnek van elfogadható teljesítménye. Nem gazdaságos átépíteni  "nyitottra" egy  kipufogó cserétől max. hangosabb lesz. Legolcsóbb ha eladod és veszel egy vízhűtésest, bár azon is a 17,5-ös Dell Orto van de ovális kereszmetszetű, nem úgy mint a régi kör keresztmetszetűek, próbáltak az üzemenyagfogyasztással játszani, de ami nem ég el az nem is termel lóerőt. Vagy egy vizes hosszúblokkos Minarelli blokkos gépet keress. Bár ott is a csoda Aerox-on egy 12-es Gurtner van, viszont az F15 Malaguti teljes értékű  sportgép a régi vízhűtéses porlaszójával!!! 17-es Dell orto, és nyitott Ducati gyujtással.

Előzmény: zeneoktatas1980 (258)
akos1208 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 263

SAL1T alvázszámos amire azt találtam hogy NRG/NTT és elméletbe 96 ig gyártottak olyat viszont az előző a tulaj azt mondta 2000 évjárat.

Az a bajom hogy sok helyen évszám szerint lehet rendelni alvázszám alapján nem. Mi lehet a valós?

Előzmény: kicsinelly (262)
kicsinelly Creative Commons License 2018.06.16 0 0 262

SZia, ez mc2-nek tűnik, de az alvázszámból lehet tutira kideríteni. Olajzást ki ne kösd, jól ki van az találva. Csak szintetikuus olajat bele! 2-3 htente töltsd meg a tartályt, ne várj a visszajelzőre.

Előzmény: akos1208 (260)
Ferke72 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 261

nézd meg a szívatott!

Előzmény: Littlekissg (253)
akos1208 Creative Commons License 2018.06.11 0 0 260

Sziasztok!

Pár napja lettem NRG tulajdonos. Elméletben 2000 augusztusi. Ez mc2 lenne? Az órához akarok rendelni spirált mert nem mér.

Tapasztaltabb emberektől kérdezném hogy érdemes kiitatni a külön olajozást vagy megbízható úgy ahogy van?

Köszi!

Gabee' Creative Commons License 2018.06.09 0 0 259

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Piaggio NRG MC 2 robogóba milyen 2T-s olajat ajánlanátok?

Köszi!

Üdv.

zeneoktatas1980 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 258

Az elvileg kevesett futott Piaggio NRG MC4-esem (POWER DT) 2 ütemű, léghűtéses csak 6000-7000-ig forog. Van benne valami folytás? Amúgy 50-60-at megy...

Clup Creative Commons License 2018.06.06 0 0 257

Gyertya, levegőszűrő, esetleg karbi pucolás segíthet. 

Előzmény: Littlekissg (253)
Clup Creative Commons License 2018.06.06 0 0 256

Sziasztok.

SOS.

Egy lepke bemászott a kilóméterórába. (Mc2 analóg óra). Egy darabig vicces volt, sök vidám percet töltöttünk együtt, mint LEPKEDVESEBB barátok, motorozgattunk, mosolyt csalva sok cimbi arcára akik mind csodájára jártak a mutató körül repkedő aranyos kis féregnek. Ámde a második nap megdöglött a rohadék, ott a műszer kellős közepén. Mondom én ezt a szemetet felgyújtom, de sehogyse tudom szétszedni az órát. K.rv.ra idegesítő. Már azon agyalok, hogy beküldöm a plexin a csákányt hogy hozzáférjek. Ötlet kép rajz videó esetleg a plexi és az óra szeparizációjához. Van köztetek esetleg egy preparátor-reparátor?

Köszi előre is.

Brutux Creative Commons License 2018.05.17 0 0 255

Sziasztok !!😄🤔

 

A motor amiről szó van az egy Piaggio nrg power (mc4) ledes irányjelzőt szeretnék felrakni a motora hátra  feszültségszabályzóban van 8 láb melyik 2 szál vezeték például színre az irányjelzőké hogy be tudjak tenni közé a ledes irányjelző relét?

Várom mi előbbi választ!

Üdvözlettel:Brutux

 

Laguna81 Creative Commons License 2018.05.11 0 0 254

Sziasztok!! Robogó vàsárlàs elött vagyok. Segítsèget kèrnèk mit kell figyelni vàsàrlàsnàl. Vàrosba hasznàlnàm kb heti 50km. Max 50cm èrdekel. Àr. 150-200ft. A Piaggio nrg sorozatot nèztem. De csak nèztem ,mert gőzöm nincs mit kell nèzni ,meg hogy mennyire kell húzni - menni stb. Köszönöm a segítsèget előre is!!

Littlekissg Creative Commons License 2018.05.08 0 0 253

Sziasztok.

Nemrégiben vettem egy piaggio nrg mc3 sport series karbis robogót. Előző tulaj szerint sokat állt. Azt a jelenséget produkálja, hogy hidegen nehezen indul (10-15 rúgásra) hiába rugom meg gyújtás nélkül 4-5 alkalommal majd gyújtás hol beindul hol nem hatodjára. Melegen pöccre indul önindítóval és rúgásra is. Mi okozhatja ezt a jelenséget? Előre is köszönöm a választ.

Frickomaya Creative Commons License 2018.05.06 0 0 252

Sziasztok!
Van egy Piaggio NRG mc4 Purejetem. Nem rég a munkahelyre menet megállt alattam: a motor járt, de gázadásra nem reagált, a motorhiba visszajelző villogott. Leállítás és újraindítás után megint ment egy keveset, de 1-2 néhány km után megint ez a hiba jelentkezett. Azóta már többször mentem vele, az út elején semmi gondja, aztán 6-8 km után problémázik. Az utolsó utamon végig figyeltem a motorhiba visszajelzőt, időnként elkezd világítani, aztán ha egy kicsit visszaveszem a gázt, 5-10 másodperc után kialszik, ha nem, megáll (gázadásra nem reagál) és villog a visszajelző. Elsőre arra gondolnék, hogy túlmelegszik, ezért jelentkezik csak km-ek után a hiba, de a műszerfalon lévő hőfok mérő szerint normál szinten van a hőmérséklete.
Találkozott már valaki ilyen problémával?
Tudtok esetleg olyan szerelőt Budapesten, ahol tényleg értenek ezekhez az injektoros robogókhoz és megvan a diagnosztikához a megfelelő műszerparkjuk?
Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.22 0 0 251

kihajtàs szimeringje megfeküdt

 

Előzmény: István1204 (250)
István1204 Creative Commons License 2018.03.21 0 0 250

Hali!Segítséget szeretnék kérni! Adott egy 98-as vízhűtéses MC2-es Piaggio! Hátul dobfékes! Menet közben a dobfék rögzítője feletti kis nyílásból folyik a hajtómű olaj. Voltam több motoros boltban, de sehol senki nem tud segíteni, mi az ami tönkre mehetett, esetleg mi az amit elhagyhattam! Esetleg ötlet?

jakal2 Creative Commons License 2018.03.15 0 0 249

Hali,Segítséget szeretnék kérni

Piaggio Nrg sportom van A motor az indítókulcs nélkül beindítható , leállítani vagy agyertyapipa levételével vagy a cdi piros vezeték levételével lehetséges . Kicseréltem a minap gyújtás kapcsolót de a probléma nem oldódott meg . Mi lehet a megoldás

globetta2 Creative Commons License 2017.10.22 0 0 248

Sziasztok!

 Szeretnék segítséget kérni:

 

Levettem A motorom (NRG Extrém) első burkolatát,

és mikor összeraktam,nem figyeltem hogy az első lámpa

csatlakozóit kirántottam a helyéről.

 

Mikor beindítottam, pár másodpercig világított,aztán elment a világítás, és a műszerfal világítás is.

mivel valószínű hogy az égő test összeért a + saruval, így zárlatot csináltam.

 

kérdésem: tönkre mehetett a világító tekercs? vagy esetleg a fesz szabályzó is? (gondolom külön biztosék nincs ilyen esetre..)

 

köszi

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.01 0 0 247

Szia! fojtás nélkül meg kellene futnia az óra szerinti 85-90. Tegyél fel egy polini variátort.

Előzmény: ati881 (246)
ati881 Creative Commons License 2017.10.01 0 0 246

Sziasztok! Van egy léghutéses piaggio nrg power motorom ami kihasználatlanság miatt mivel kulfoldon voltam kevesett futott..Ujra aktiváltam..4000 km van a motorban.. Karburátor ki lett tisztitva meg ptobaltam allitani az uzemanyag levego aranyon de mégse megy ugy a motor ahogy kellene...Folytast elvileg kivették belole de mivel nem voltam bent a muhelybe igy passzolom...kipufogon kivul hol van meg benne folytas? Tudd valaki ajanlani valamit amitol jobban menne? Sportdobon kivul mert annelkul is kellene mennie es csak erolkodik....koszi elore is

keca043 Creative Commons License 2017.09.04 0 0 245

Sziasztok! Tud vki nekem segíteni? NRG MC2-eshez keresek elsősorban hátsó teleszkópot,de akár elsőt is..! :) Előre is köszönöm! 

 

Nrbrt19 Creative Commons License 2017.08.27 0 0 244

Eladáshoz kellene tudni.

Előzmény: kicsinelly (243)
kicsinelly Creative Commons License 2017.08.26 0 0 243

Miért lényeges a kora? Mc 2-3-4 az a lényeg, az alapján be tudsz hozzá szerezni mindent.

 

Előzmény: Nrbrt19 (242)
Nrbrt19 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 242

Az alvázszám megoldódott. A korát kellene megtudni. Az alvázszám alapján se az okmányirodában ,de a közlekedésieknél nem tudnak segíteni mivel a motor nem rendszámos.

Valakinek valami ötlet honnan deríthetném ki ? 

Nrbrt19 Creative Commons License 2017.08.20 0 0 241

Sziasztok. Mc3as alvázszámát hol találom meg pontosan? Köszi előre is.

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.03 0 1 240

ez lehet dugulas

Előzmény: Imi325 (239)
Imi325 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 239

  Van egy Piagio nrg m3-som és egyik pilanatrol a masikra lelasult és elveszet a fordulatszámom nemakar huzni csak alapjáraton megy és fulad ha ráhuzom a gázt.Mi lehet a progléma?

Előzmény: suvi05 (50)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.27 0 0 238

hello! van frissen felzsirozott első villám Nrg-hez, ha érdekel.

Előzmény: Speethu (220)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!