Keresés

Részletes keresés

tuutuu Creative Commons License 2008.12.14 0 0 662

Igaz, nem föltétlen idevaló, de amikor volt itthon sok igazi, Van Houten kakaóm, a feketekávé tetejére szoktam egy pöttynyit rakni.

Nem rontotta el...

Előzmény: ZsuR (661)
ZsuR Creative Commons License 2008.12.14 0 0 661
Por. Tobb szakacstol lattam, hogy tesznek a csokolades kremekbe legalabb egy kiskanalnyit, en is kirprobaltam es jo.

Jol hangzik, nem? Panettone-t nem sutok, csodalatosak keszen, es akkor ennel jobb gyors edesseg chocoholic embereknek nem lehet. Meg nekem is jonak tunik, pedig en nem vagyok oda a csokiert - csak az egeszen kivaloert. Ugy is mondhatnam, csoki sznob vagyok :)).
Előzmény: nagypapi51 (660)
nagypapi51 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 660
Az instant kávé por, vagy oldott állapotban kerül bele?
Előzmény: ZsuR (659)
ZsuR Creative Commons License 2008.12.13 0 0 659
Egy egyszeru edesseg - lehet elore megcsinalni, es az sokat segit vendeglatasnal!

Panettone Trifle

Hozzavalok:
1/2 kg mascarpone sajt? turo?
20 dkg keseru vagy feledes csokolade
1/2 csesze porcukor
2 kiskanal instant kave
1/4 csesze kave likor
40 dkg panettone, kockakra vagva
csokolade disziteshez fonomra borotvalva

Egy mixerrel keverd ossze a mascarponet es az ovasztott csokoladet, a porcukrot, az instant kavet amig sima es habos lesz.

Egyenletesen oszd el a pannetone kockakat 6 pohar kozott, es a fele likort ontsd ra a panettonera. A masik felet ontsd a kremre.
Retegezd a poharba: panettone, kerm, panettone, krem. A tetejere jon a borotvalt (krumplihamozoval) csokolade.
Azonnal talalhatod. Ha masnap talalod, talalas vedd ki a hutobol es szobahomersekleten talald.







tuutuu Creative Commons License 2008.12.13 0 0 658
TTAMÁS, mint annyiszor, most is pontosan rávilágított...:}}}}
Előzmény: nagypapi51 (656)
TTAMAS Creative Commons License 2008.11.30 0 0 657
Távol-keleti halandzsa. Lásd még: parasztvakítás.
Előzmény: nagypapi51 (656)
nagypapi51 Creative Commons License 2008.11.29 0 0 656

Lebontottam a kredencet, de csí nincsen benne...:))

Mi a fene az? (csak fecskének ismerem Fekete Isvántól, de gondolom, nem arra gondoltál)

Előzmény: tuutuu (652)
ZsuR Creative Commons License 2008.11.29 0 0 655
Koszi - nem tudtam, hogy honnan eredt, de ismertem a pityokas kifejezest: kicsit ittas, nem reszeg.


Előzmény: krizsi_l (654)
krizsi_l Creative Commons License 2008.11.29 0 0 654
Tudtom szerint a szeszes ital "pityóka" tréfás neve székely földről származik. A magasabb fekvésű részeken nem terem meg a szőlő, de a krumpli (pityóka) igen. Így aztán a mélyebb fekvésű szőlő termő vidéken cserélték a pityókát borra. A mai napig is használják a "pityóka bor" kifejezést. Azaz aki jól "bepityókázott" annak igen csak virágos kedve támadott.
Előzmény: ZsuR (649)
ZsuR Creative Commons License 2008.11.29 0 0 653
... akkor azt ereztem!!!
Előzmény: tuutuu (652)
tuutuu Creative Commons License 2008.11.29 0 0 652

Szerintem NP-nál áramlik a csí az edények között...:}}

( Igaz, néha elvágja a kezét, de a köpölyözés is egészségterápia...:}}

Előzmény: ZsuR (651)
ZsuR Creative Commons License 2008.11.29 0 0 651
Nem te.... az elkeszites....! :))
Előzmény: nagypapi51 (650)
nagypapi51 Creative Commons License 2008.11.29 0 0 650

Egeszseges, jo etel, ha egeszsegesen es jol van elkeszitve.

 

Megpróbálok egészségesnek lenni, mikor készítem...;))

Előzmény: ZsuR (649)
ZsuR Creative Commons License 2008.11.29 0 0 649
Soha nem tudtam, milyen a pityoka, illetve csak a szeszesital "pityoka" kifejezeset ismertem.

Egeszseges, jo etel, ha egeszsegesen es jol van elkeszitve.
Előzmény: nagypapi51 (648)
nagypapi51 Creative Commons License 2008.11.29 0 0 648
Erdélyben pityóka, ott termesztik, itthon még csak importot láttam, ill. a Lehelen kofánál, de nem kérdeztem az árát.
Előzmény: ZsuR (647)
ZsuR Creative Commons License 2008.11.28 0 0 647
Amit a kepen latsz, az 3 termetes darab. Altalaban egy/szemely.

Nagyon jo izu es egeszseges etel - gondolom importaljak, azert draga. Biztos lehetne otthon is termeszteni.
Előzmény: nagypapi51 (646)
nagypapi51 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 646

Pedig írtad is a yamot, csak nem kerestem utána, hogy mi az.

Idehaza piszok drága az édeskrumpli, 1200-1300 Ft/kg.

 

Előzmény: ZsuR (644)
ZsuR Creative Commons License 2008.11.28 0 0 645
Meg egy: a felsoben nyersen, az alo kepben keszen.
Előzmény: nagypapi51 (643)
ZsuR Creative Commons License 2008.11.28 0 0 644
Egyik sem, edeskrumpli - yam. A multkoriban probaltam ki a sonka tokkel (Ina Garten receptje), hogy hamoz, kockaz, olaj-so-bors es sutes.

A yam altalaban sutve kerul az asztalra, vagy fozve - de puresitve legtobbszor, es edesitve barna cukorral, keverve banannal, marsmallow-val es meg ki tudja mivel.
Nekem az egyszerusege tetszett, jo lett az ize, hamar megsult - innen az otlet, megprobalni yam-mal. Jo otlet, megtartom!

Előzmény: nagypapi51 (643)
nagypapi51 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 643
A felső tepsiben s.répa, v sütőtöK?
Előzmény: ZsuR (642)
ZsuR Creative Commons License 2008.11.28 0 0 642
Igen. A topik akar blog is lehetne :)).

Igen. Madar volt... hibaval... az ize csodalatos volt, csak sultetlenke. Ilyen is kell, nem? :((
Előzmény: nagypapi51 (641)
nagypapi51 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 641

Jó kis monológ volt...:))

Amint látom, mégis hagyományos madár lett, nem csak a melle.

Előzmény: ZsuR (639)
ZsuR Creative Commons License 2008.11.28 0 0 640
Azt hiszem eletem legsikertelenebb vacsoraja volt... nekem nem izlett mas mint a yam.
Meghamoztam, kockakra vagtam, egy tepsi aljara teve, olaj-so-bors es sutottem amig puha.
Előzmény: ZsuR (639)
ZsuR Creative Commons License 2008.11.27 0 0 639
Elkezdodott. A pulykat megtorolgettem, egy citromot felbe vagva a hasuregbe, egy csokor friss kakukkfu, egy csokor firss zsalya. Most megkenem olajjal, es a hutoben fogja varni delutan 2-3 orat.
ZsuR Creative Commons License 2008.11.27 0 0 638
Alakul a menu.

Tegnap este betettem a pulykat paclebe, 8-12 ora kell neki, most eppen 12 ora. Kiveszem, es letorolgetem, majd takarva visszateszem a hutobe, hiszen delutan 3 elott nem kerul ra a grillre.

ZsuR Creative Commons License 2008.11.24 0 0 637
Csutortokon van Halaadas. Tegnap vasaroltam - holnap, holnaputan nagyon nem tudok menni, remelem ma eszembe jiut ha valamit elfelejtettem volna.

A pulyka nem lett nagyon nagy 6 kg korul van, eddig mindig nagyobbakat csinaltam, 10-11 kilosakat. Igaz vettem meg egy mellet is, azt is szeretnem kiprobalni.

A pulykat megsutom a grillen, ahogy szoktuk, de most toltve, a bor ala. No meg toltelek meg kulon. Szerencsere a hideg ellenere meg van sok friss kakukkfu, zsalya a kertemben.
Nem krumpli pure lesz, hanem apro ujkrumpli egeszben sutve.
Yam - szinten sutve, aztan pure belole.
Voros afonya es parolt kaposzta.
Gravy es kukorica kenyer zarja a sort.

Edessegnek almaspite magyarosan es "cream puff" olaszosan :)).
ZsuR Creative Commons License 2008.11.15 0 0 636
A masik recept ami megtetszett a gravy (martas), ami fustolt pulykamellbol keszult.

5 evokanal oliva olaj
1 nagy fustolt pulykaszarny vagy ketto kisebb
1 kozepes voroshagyma, negybe vagva
1 fej fokhagyma derekba vagva
2 sargarepa darabolva
1 zellerszar, darabolva
4 friss zsalya agacska
4 friss kakukkfu agacska
6 petrezselyem szar levelestul
1 1/2 liszt
6 csesze csirkehusle
so-bors

Melegitsd elo a sutot 400F/200C fokra.
3 ekanal oliva olajat tegyel egy tepsibe, forrositsd fel a tuzhelyen es add hozza a hozzavalokat. Tedd a sutobe, susd 30 percig.
Sutobol kiveve kozepes tuzon folytasd.
Vedd ki a pulykaszarnyat, tedd felre.
Add a lisztet a sult zoldsegekhez, kevergesd kb egy percig es add hozza a csirkehuslet. Fozd lassu tuzon amig besurusodik (15 perc), szurd le, so-bors izles szerint.




ZsuR Creative Commons License 2008.11.15 0 0 635
Kozeledik a Halaadas, es nagy a kisertes, hogy ne csinaljak nagyon nagy oruletet belole - negyen leszunk. Nem "csak", de a 10 kg-os madar eleg sok munka.

Most lattam egy nagyon jonak igerkezo es egyszeru receptet - azt hiszem erre fogok szavazni.

Pulykamell pore hagyma es kukoricakenyer toltelekkel.

4 porehagyma, feher resze, keskeny szeletekre vagva (alapos mosas utan)
2 ekanal vaj
2 ekanal oliva olaj
friss kakukkfu
so-bors
4 kukorica muffin (nem edesitett)
1 csesze csirkehusle
2 kicsontozott pulykamell

Melegitsd elo a sutot 400F/200C fokra.

Szeleteld fel a porehagymat, vizben alaposan mosd ki a homokot, foldet.
Egy labosban: 1 ekanal oliva olaj, 1 ekanal vaj, kakukkfu, so, bors - parold 10 percig, amig a porehagyma megpuhul, de nem szinezodik.
Hutsd ki ha kesz.
Egy talban keverd ossze az osszemorzsolt kukorica muffint a porehagymaval, sirkejhus level, so-bors izles szerint.

A pulykamellet vagd felbe - csont nelkuli pulykamell! - es a felet ovatosan "nyisd ki", hogy bele lehessen tolteni a tolteleket. (itt azt mondjak "butterfly")
Az nagy szelet pulykamellre tegyel a toltelekbol (kb 2 cseszenyi egybe) es ugyesen :)) tekerd fel. Kosd at zsinorral, hogy ne essen szet sutes kozben. A huson a bore marad - az kerul felulre. Alaposan sozd, borsozd.
Ha van maradek toltelek meg lehet sutni kulon.

A maradek olajat es vajat egy serpenyoben forrositsd fel, es az atkotott toltott pulykamelleket mind a ketto oldalukon susd meg arany-barnara.
A sepenyot tedd a sutobe es susd kb 25 percig, amig a belso homerseklet eleri a 160F/70C fokot.
Sutobol kiveve pihentesd 5-10 percig a hust lazan takarva, szeleteld mindegyik darabot 4 reszre.

Nem talaltam pulykamellrol kepet - egy csirke es egy karaj "butterfly" van itt peldanak.

ZsuR Creative Commons License 2008.11.02 0 0 634
Megcsinaltam - illetve a hus meg mindig fo. Ugy nez ki, hogy a 3 ora nem eleg, vagy nagyon alacsony volt a homerseklet. Negy ora lesz belole - es ahogy kostoltam az ize. . .mmmmm. No meg. . . lehet egy nappal elbb is csinalni, es csak a koretet kell frissen.

Kesz a csoki torta is, nagyon jol sikerult - nem szabad huteni! Irto hamar megvan, nincs sok hozzavalo - kedvencem lesz, erzem.

Most mar csak a gyerekeket varom.

1, eslo ora
2, masodik ora
3, harmadik ora

no es a csokis suti :)) (es en nem szeretem a csokoladet. . .komolyan)

Előzmény: ZsuR (633)
ZsuR Creative Commons License 2008.11.01 0 0 633
Vasarnapi vendegek. . . ebed vagy vacsora. Azt hiszem ez inkabb csaladi osszejovetel - ami nem nyulik a keso estebe, mert ugye jon a hetfo gyorsan.

Iden nem sok vendegeskedes volt nalunk - de jon az unnepi idoszak, talan ujra lesz kedvem fozocskezni.

Jo receptet lattam ma reggel (Foodnetwork, Tyler Florence) - az egyik egy "pot roast", a masik egy csokolade sutemeny, liszt nelkul. Azt hiszem holnap megcsinalom mind a kettot.

Pot Roast

1.5-2 kg "chuck roast"
so-bors
3 evokanal oliva olaj
paradicsom konzerv - daralt, nem pure - ha nem akkor 1-2 csesze vorosbor
1 csesze viz
2 fej voroshagyma, cikkekre vagva
2 fokhagyma gerezd osszenyomva
1 csokor sargarepa
2 zellerszar
1 cseszenyi gomba (amilyen van) felbe vagva
rozmaring, kakukkfu, baber level

Sozd, borsozd mind a ket oldalat a husnak. Egy nehez edenyben (ontottvas), aminek fedoje is van, hevitsd fel az olajat, es mind a ket oldalan susd a hust hirtelen - ne engedjen levet!
Add hozza a fuszereket, a paradicsomot, a vizet takard le es lassu tuzon fozd kb 3 oraig amig olyan puha nem lesz, hogy szet tudod szedni a villaval. Kb fel orankent ellenorizd, es locsolgasd a tetejet a levevel.

En egy sima, semleges krumplipurevel fogom talalni.


Liszt nelkuli csokolade sutemeny

1/2 kg feledes csokolade, darabokra vagva
10 dkg vaj
9 nagy tojas
3/4 csesze es egy evokanal kristalycukor
2 csesze tejszin, hidegen
pocukor a disziteshez

Melegitsd a sutot elo 350F/175C fokra
Vajazz ki egy kor alaku tepsit - lehetoleg aminek az oldala kapcsos.
Olvaszd fel a vajat es a csokoladet goz folott.
Keverd habosra a tojas sargajat a cukorral.
Ovatosan keverd hozza a csokolade-vaj kevereket.
Verd fel a tojas feherjet habnak, add hozza a csokolade keverekhez.
Ontsd a tepsibe, es susd amig a fogpiszkalo tisztan jon ki - semmi nem ragad hozza, kb 20-25 percig.
10 percig pihentesd majd vedd ki a tepsibol.

Talald szobahomersekletuen, szord meg porcukorral es talald tejszinhabbal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!