Keresés

Részletes keresés

József1950 Creative Commons License 2019.10.03 0 0 492

Moszkvában az alábbiak szerint,vannak a karácsonyi ünnepek:

 

Ortodox ünnepek 2020-ban:

2020. január 6. – hétfő – Vízkereszt

2020. január 7. – kedd – Ortodox karácsony

2020. január 14. – kedd – Ortodox újév

Előzmény: Ágika1208 (490)
quad Creative Commons License 2019.10.03 0 0 491

Konkrét dátumot nem tudok, de szerintem vízkeresztig (jan.19)-ig valószínűleg.

Előzmény: Ágika1208 (490)
Ágika1208 Creative Commons License 2019.10.03 0 0 490

Sziasztok!

 

Nagy vágyam látni a karácsonyi díszben pompázó Moszkvát. Karácsonyt követően, januárban meddig van feldíszítve, kivilágítva?

Előre is köszönöm a segítséget :)

József1950 Creative Commons License 2019.09.30 0 0 489

A 611-es buszon  (09.25)  nem tudtam venni 3 napos bérletet,csak menetjegyet lehet ,hogy ez csak egyedi eset volt. Vissza felé a 911-essel jöttünk, így utólag azt jobb megoldásnak ,gyorsabbnak tartom.         3 napos bérletet ami első utazástól számítva  72 órás,a Metro aluljáróban vettem kártyás fizetéssel.

A Tele2 csomagját vásároltam meg 200 rubelért,amit ajánlottál és a reptéri üzletben,bár próbáltak volna rámtutmálni, már előtte a pultoknál drágább csomagot.Üzembe is helyezte az eladó.

Előzmény: Tuzorke (480)
József1950 Creative Commons License 2019.09.30 0 0 488

Vnukovo-i tapasztalt,minden ár EUR-ban volt feltüntetve az u.n. vámmentes boltokban,de előttem dollárban fizettek azt is elfogadták.Egy 1/2 literes  víz 2,5 Eur,gondolom a kávé sem olcsóbb,de lehet kártyával is fizetni .

Előzmény: Anbati (484)
József1950 Creative Commons License 2019.09.30 0 0 487

Megjöttünk Moszkvából,rendkívül szép volt.

Köszönöm mindenkinek aki hozzászólásával segítette a felkészülésünket. Külön köszönet Tuzorke-nek !!!!

Ha valakinek van kérdése szívesen válaszolok.

kobradam Creative Commons License 2019.09.30 0 0 486

Kiadták a vízumot, nem volt probléma a kiállítással végül

Előzmény: Tuzorke (483)
quad Creative Commons License 2019.09.29 0 0 485

Mivel több mint öt éve voltam Moszkvában, ezért konkrét számokat nem tudok mondani, de arra emlékszem, hogy az étel-ital automaták jóval olcsóbbak voltak, mint ahol "emberi" kiszolgálás van. Ezek az automaták - akkor - csak rubellel működtek, így célszerű némi kp-t vinni. 

Előzmény: Anbati (484)
Anbati Creative Commons License 2019.09.29 0 0 484

Sziasztok! Nem teljesen ide illik a kérdésem, de nem találtam közelebbi csoportot. Ha ajánlotok, megköszönném. Mi átszállunk Seremetyevón, de lesz több, mint 5 óránk. Elsősorban a víz, üdítő árak érdekelnek. Főként, hogy kell-e rubelt vinnünk itthonról,vagy lehet a tranzitban mondjuk dollárért is vásárolni? Csak annyit váltanánk be, ami a reptéren kellene kisebb vásárlásra. 

Tuzorke Creative Commons License 2019.09.27 0 0 483

Hibás vízumkérelem

Szia Kobradam! Nincs személyes tapasztalat, nem hallottam még arról, hogy megtagadták volna valamiért a vízumkiadást az után, hogy bevették az iratokat. Az is igaz viszont, hogy a VHS-ben csak begyűjtik a kérelmeket, majd átviszik a konzulátusra és az érdemi ügyintézés már ott történik. Értem a parázást, mert elvileg még bármi kibukhat, de igazából van egy érvényes biztosításod, aminek a száma nem kerül rá a vízumra, ezért reménykedj, hogy csak a meglétével törődnek, a számelírással meg nem! A kérelmed már biztosan a konzulnál van, ki tudja hogy lehetne utánanyúlni. Ahhoz valószínűleg a centrum ügyintézője előtt aláírt új adatlap, vagy teljesen új kérelem kellene. Be lehetne telefonálni, vagy be is lehetne menni időpont foglalás nélkül is a centrumba tisztázni, hogy ilyenkor mi van, de szerintem ezért nincs értelme mostmár keverni. Nyílván a te döntésed, hogy mit teszel, én kivárnám azt a pár napot a kiadásig abban bízva, hogy minden rendben lesz. Aztán, ha mégis gond lenne, akkor elkönyvelném, hogy emberek vagyunk, hibázhatunk és a hibáknak esetleg lehetnek kellemetlen következményei is. Vígasztaljon, hogy végül is az utazás nincs veszélyben, mert legrosszabb esetben beadod mégegyszer 1-3 napos elkészítési határidővel ott rögtön a kérelmet, ha nagyon kevés már az idő az indulásig. Lehet, hogy újabb költségbe sem kerülne, mert ugye az ügyintéző is figyelmetlen volt. Az egyik barátom olyan húsz éve egyszer volt már Oroszországban, de az utazás pontos időpontjára ilyen távlatból már nem emlékezett. A régi útlevele sem volt meg, így a vízumkérőn az erre vonatkozó kérdésre has számokat írtunk be, de ebből sem lett baj. Azért majd írd meg, hogy sikerrel jártál-e! Ne költs feleslegesen és érezd magad jól!

Előzmény: kobradam (482)
kobradam Creative Commons License 2019.09.26 0 0 482

VÍZUM
Sziasztok! Beadtam a vízumkérelmemet a vhs-be, de utólag láttam meg, hogy a kötvényszám amit a lapon írtam nem egyezik a biztosító lapján szereplő kötvényszámmal. Valaki tud erről valamit, hogy ebből lehet elutasítás? Valakinek van tapasztalata arról, hogy milyen hibák kizáró okok?
Köszi a válaszokat előre is

József1950 Creative Commons License 2019.09.25 0 0 481

Tuzoke ! Köszönöm ezt az igen jól használható információt ,ma indulok  Debrecenből.

Előzmény: Tuzorke (480)
Tuzorke Creative Commons License 2019.09.24 0 0 480

Vnukovó érkezés

   Sziasztok! Mi más kellhet érkezéskor egy túristának, mint pénz, kapcsolat, meg jegy, hogy tovább mehessen a városba.

SIM: Egész kúltúrált lett ez az üzletág. Láttam Beeline, Megafon, MTS, meg Tele2 szolgáltatót is ezen a reptéren. Mosolygós csajszikák álldogálnak kis pultok mögött az érkezési szinten és fogdossák a gyanútlan ügyfeleket. A Beeline 400,-Rub-ért adja nekik a kártyáját az Анлим csomagjával. Korlátlan net, 600 perc beszélgetés, de csak helyi hívásokra, 30 TV csatorna, 300 film per hónap. A Megafon meg az MTS zsivány, ezeknél ingyen van hirdetve a SIM, de 500,- Rubit levesznek rólad a kislányok. Kicsit menj tovább, ha olcsóbbat szeretnél és térj be az üzletekbe, ahol a teló kiegészítőket is árulják! Ott a mosolyt már nem kell megfizetni, a Tele2-nél 200,- Rub az egy hónapig is felhasználható 5 Gb net, 200 perc beszélgetés, saját hálózat ingyen. Az MTS is csak 300,- Rub itt, viszont napidíjas a szolgáltatás, 33,-Rub, ami ugye lefogy kb 9 nap alatt. A Beeline nem nyitott üzletet, csak a lányok vannak. A városban, viszont minden sarkon van üzletük és ott 250,-Rub a kártya a Супер Анлим vagy a Первые гиги csomaggal is és ezekkel már megy az egész oroszországi hívás is, nem csak a helyi https://moskva.beeline.ru/customers/products/mobile/tariffs/

Pénz: Nyílott egy korrekt pénzváltó is, ott van az érkezésnél, egy zöld pavilon, a neve Многофункциональный Банковский Офис. Két napja a dollárt 62,55,-Rub, az eurót meg 68,80,-Rub ért vették, ami teljesen korrekt ár. A városi bankokat nézd meg például itt: https://kurs.blr.cc/obmen-valut/russia

Busz: Legolcsóbb bejutás a városba, de nincs működő jegyiroda a reptéren, ahol vehetnél jegyet, vagy bérletet. A terminál előtti parkolóház mögötti bódé megvan még, de már legalább egy éve zárva van, a reptéri vasút kasszában meg nem árulnak mást, csak vonatjegyet. A sofőröknél viszont tudsz venni vonaljegyet 55,-Rub-ért, meg háromnapos bérletet is 438,- Rub áron. Trojkát nem, azt csak a metró kasszáknál árulnak, kiváltás 50,- Rub, meg annyit töltesz rá, amennyit akarsz. Egy út 38,- Rub, átszállás 21,-Rub, a többi átszállás ingyenes 1,5 órán belül. A buszmegállók a terminállal szembeni parkban vannak, aluljárón juthatsz oda, azon amelyik a vasúti kasszákhoz vezet. Érkezési szintről le mégegyet, el a terem végéig, ott balra és el a vasúti bejáró előtt, majd végig a gyorsforgalmi út alatt. Kijössz, balra nézel és meg is látod. A buszok az öreg 1-es piros metróhoz visznek, 911 Саларево, vagy 611 Юго-Западная. A vonat a Киевский вокзaл-ra érkezik, onnan meg lehet, hogy még metrózni kell a szállodáig, akkor meg minek arra költeni?

Free net: A tömegközlekedési eszközökön van elvileg, de nagyon gyenge. Első alkalommal regisztrálni kell egy élő orosz telószámmal. A kártyának bent kell lennie a telóban, mert jön rá egy kód, amikor elindítod a csatlakozási kérelmet. Az a gond, hogy a metróban csak a vonatokon van WiFi az állomásokon meg nincs. A telefon meg pont fordítva van, az állomásokon lehet, hogy van térerő lent a föld alatt, de az alagútban a kocsikban meg általában nincs. Nekem a kódért ki kellett szállnom az egyik állomáson. Lehet, hogy egyszerűbb a felszíni járatokon kísérletezni. Ne költs feleslegesen és érezd magad jól!

Gábor987 Creative Commons License 2019.09.24 0 0 479

Sziasztok!

Biztos vannak itt Szentpétervárra készülők is. Október 1-től ingyenes e-vízum lesz a Szentpétervárra utazóknak!!! Info itt

József1950 Creative Commons License 2019.09.23 0 0 478

Debrecenben víumközpontban,szerintem a kozulátuson sem  más az eljárás.

Előzmény: Szkrisztasz (477)
Szkrisztasz Creative Commons License 2019.09.23 0 0 477

Üdvözlet! Konzulátoson voltál vagy a vízumközpontban vízumot intézni?

Előzmény: József1950 (476)
József1950 Creative Commons License 2019.09.23 0 0 476

Elnézést ,hogy kérdezésed nélkül válaszolok ,de a Bookingos visszaigazolást meg sem nézik,meghívólevél a fontos, azt ki kell nyomtatni és azt elveszik.Kell még ( utasbiztosítás+útlevél+repjegy foglalás+az interneten kitöltött vizum kérő kinyomtatva)

Meghívólevelet itt is lehet kérni:   https://visatoruss.com

Előzmény: Szkrisztasz (475)
Szkrisztasz Creative Commons License 2019.09.23 0 0 475

Vittél meghívólevelet vagy elfogadják a bookingos visszaigazolást?

Előzmény: Adrike40 (472)
József1950 Creative Commons License 2019.09.23 0 0 474

Adrike40 ! Köszönöm az információt ,annyit kérdeznék még,hogy közlekedési kártyát lehet-e a repülőtéren venni    (Vnukovo )?

 

Előzmény: Adrike40 (473)
Adrike40 Creative Commons License 2019.09.22 0 0 473

szia, SIM kártyával kapcsolatban nem tudok sajnos segíteni, mi nem vásároltunk, elég volt reggel illetve este a wifi a szállodában, ha kellett messengeren telefonáltunk akkor a gyerekekkel. A metrón is van wifi, be kell regisztrálni először de hellyel -közzel működik.

Tömegközlekedésre mi a 3 napos jegyet használtuk. azt hiszem 428 rubel volt, az első utazástól számított 72 óráig érvényes.

Rengeteget metróztunk, nekünk ez volt a  legkényelmesebb , ebből kellett kettőt vennünk.

 

Előzmény: József1950 (462)
Adrike40 Creative Commons License 2019.09.22 0 0 472

SZia, a konzulátuson nincs ügyintézési díj, 11,025 Ft volt a vízum fejenként. Nekünk egy hét alatt készült el.

Előzmény: Borsihun (466)
quad Creative Commons License 2019.09.21 0 0 471

Családunk az elmúlt húsz évben elég sok Magyarországon vásárolt telefont  - Nokia, Siemens, Motorola, HTC, Iphone - használt Oroszországban, és sose volt velük semmilyen probléma.

Előzmény: József1950 (470)
József1950 Creative Commons License 2019.09.19 0 0 470

Tuzorke !

Megkérdeztem közben a Huawei  ügyfélszolgáltatót,és ezt a választ kaptam: 

"Nem tudjuk garantálni, hogy eltérő régiójú SIM kártya működni fog az európai régiós készülékében.
Információink szerint az orosz szolgáltatók frekvencia támogatásának függvénye, tudja-e használni az adott térségben.
Abban az esetben működőképes lehet, ha a kívánt szolgáltató beleesik az alábbi tartományba:

4G LTE FDD: B1/B3/B7/B8/B20;
3G WCDMA: B1/B2/B5/B8;
2G GSM: B2/B3/B5/B8

Előzmény: Tuzorke (445)
József1950 Creative Commons License 2019.09.19 0 0 469

Szia Tuzorke !

Kérdésem a HUAWEI p9 lite telefon esetében előfordulhat-e ez a SIM régiózár ?.

Amennyiben a repülőtéren próbálom megvenni az orosz SIM kártyát gondolom a szolgáltató segít az aktiválásban,és már ott kiderülhet.

Előzmény: Tuzorke (445)
Tuzorke Creative Commons License 2019.09.19 0 0 445

Telefon gondok

   Sziasztok! Pár info erről a témáról

Kártya méret: A SIM kártya mérettel nem lesz kint gond, az orosz szolgáltatók is a háromféle méretre kitördelhető szabvány méretű kártyákat árulják már.

Roaming: Mielőtt elhagyod Magyarorságot érdemes ellenőrizni, hogy a telód automatikus hálózatkeresési üzemmódra van-e állítva! Manuálisan egy szolgáltatóhoz lekötve határátlépés után valószínűleg elveszik veled a kapcsolat és nem tudsz sem hívást kezdeményezni, sem hívást fogadni. Minden rendben, ha sorban jönnek az üdvözlő üzenetek azoktól a szolgáltatóktól, amelyek út közben felvesznek a hálózatukba. A nagy csönd gyanús, ilyenkor engedélyezd az automatikus hálózatelérést! A kártyád adatforgalmát meg inkább tiltsd le, ha el akarod kerülni a drága külföldi internethez való véletlenszerű csatlakozást!

Kapcsolat probléma: Azt tapasztaltam, hogy a számos orosz szolgáltató közül automatikus hálózatkeresési üzemmódban a telefon általában az MTS Russia hálózathoz csatlakozik. Az vele a gond, hogy fogadni fogad ugyan a készülék hívásokat, meg üziket ezen keresztül, de valamiért a magyar kártyáról nem mennek ki a hívások sem Magyarország felé, sem az orosz számokra. Tárcsázáskor orosz géphang jön be, hogy az előfizető nem elérhető, hívd a szolgáltatódat. Erre az a megoldás, hogy manuálisan keresel másik elérhető szolgáltatót és ahhoz csatlakozol. Például a Beeline símán fel szokott venni a hálózatába és megy is rajta minden.

Régiózár: Vannak olyan telefonok, amelyeket a gyártók csak a marketing politikájuk szerint megcélozott országok piacain kívánnak értékesíteni. Ezekbe beteszik a régiózárat, amivel leegyszerűsítik ugyan maguknak az ügyfél és szoftver támogatási rendszert, de a felhasználóknak viszont okozhatnak vele kellemetlenségeket külföldön. A Samsung Galaxy A50 például sok testvérével együtt egy ilyen naggyon naggyon ravasz gép. Megveheted kártyafüggetlennek kikiáltva, de majd meglátod, hogy a régión belüli szolgálgáltatók kártyáit fogadja csak el és hiába dugod bele az oroszt, símán kiköpi. A zsiványság abban van, hogy ez a gép szolgáltató függővé alakítja magát az első használatbavételkor, azaz ahhoz a régióbeli szolgáltatóhoz kapcsolja magát, amelyiknek a SIM kártyáját először beleteszed és kb tíz percig használod vele. A többi régióbeli szolgáltató kártyáját is megeszi persze, de PIN kódot fog kérni hozzá, ezért jobb, ha rákészülsz és előre lekérdezed a szolgáltatótól, vagy megnézed a kártya csomagolásán ezeket a számokat. Régiózárral a gépeden tehát nem fog menni az orosz kártya, hiába írod be a PIN kódját, mert tutkó, hogy a Nem sikerült csatlakozni a hálózathoz üzenettel fog lerázni. Háromszori sikertelen kísérlet után meg letiltódik a PIN kód beviteli lehetőség is és ezt feloldani csak PUK kóddal, vagy szervízben lehet. Jó hír, hogy a telefonokról azért le lehet venni a régiózárat. Megcsinálják neked szervizekben jó pénzért a gyári támogatás elvesztése nélkül, vagy generálnak neked pár órán belül feloldó kódokat fizetős internetes portálokon nem garantálva a gyári támogatást a feloldás után, de te magad is szerezhetsz ingyenes legális kódokat a gyártótól az ügyfélszolgálatokon keresztül, ha van időd kivárni azt a 4-5 napot, míg elküldik őket a mailedre. A régiózár feloldásához egy RGCK (Regional Control Key) kód szükséges, ezt kell a PIN helyett beírni, amikor berakod az idegen kártyát. Kellhet előtte egy MCK kódnak nevezett szám is, ha már eljátszottad a három PIN beviteli lehetőséget, mert ez kell a PUK kód helyett ahhoz, hogy ismét aktiválódjon a PIN beviteli lehetőség. Kód igényléshez kérni fogják a teló gyártmányát, modell és széria számát, valamint az IMEI számait. Ezeket az adatokat megtalálod a Beállítások - Információk a telefonról menü alatt, vagy talán kiírathatod ezzel a kóddal is *#06# A házilagos hekkelést nem javaslom, mert ettől ugyan kártyafüggetlen lehet a készülék, de általában a gyári támogatás meg letiltódik rajta, ha nem vagy elég ügyes! A Samsung Community oldalon ajánlottak mégegy gyors kikódolási lehetőséget, ami mindössze annyiból áll, hogy régión kívüli területen a magyar kártyával kell telefonálni kb. tíz percet valahova és ettől állítólag a készülék automatikusan függetleníteni fogja magát. Nekem nem jött be, bár az is igaz, hogy nem a 350,- Ft/min drága roaming hívásokkal kísérleteztem, hanem helyettük inkább olyan számokat tárcsáztam, amelyekről tudtam, hogy nem veszik fel és automata mondja be, hogy nem elérhető az illető, de 11 perc ilyen hívás után sem történt semmi. Nem tudom mi nem volt jó, pedig lehet a dologban valami, mert a neten találtam egy videót, ahol beraknak egy orosz SIMTravel Európa kártyát a Németországban vásárolt telóba, asszem Samsung S7-be, ehhez ugye nem kell kód, majd felhívják vele ingyenesen a Travel helyi ügyfélszolgálatát és több részletben 6-8 percet beszélgetnek hülyeségekről az ügyintézővel és ettől a végén meg is gyógyul a telefon. Rengeteg a pozitív hozzászólás, abból gondolom, hogy működő megoldás lehet. Ilyen kártyát sok helyen árulnak Moszkvában, de a neten is megrendelhető. Itt a vidi:

https://www.youtube.com/watch?v=c6ueYwyM9Sc

Szolgáltató választás: Nem akarok itt konkrét szolgáltatót ajánlani, mert sokan vannak, nagy a verseny közöttük és rendkívül olcsó csomagokat is ki lehet fogni akciósan. Keresgéljetek a neten! MTS, Megafon, Yota, Beeline, Tele2 ..., van itt minden rogyásig. Egyet tudok véletleül, a Beeline „Анлим csomagja most féláras. Végtelen netet, 600 perc beszélgetést, 30 TV csatornát és 300 filmet ad havi szinten a 20 helyett most 10 rúbeles napidíj mellett. Vásárláskor a kártya általában egy százas szokott lenni, feltölteni meg szintén egy százast, a minimumot kell azzal a hivatkozással, hogy majd feltöltöd később, amint váltottál pénzt. A lényeg, hogy ne fizesd ki az egész hónapra járó díjat, mert így is tudod aktiválni a kártyát és a teljes kerethez is rögtön hozzáférsz. Beeline tarifák itt: https://moskva.beeline.ru/customers/products/mobile/tariffs/ Ne költs feleslegesen és érezd magad jól!

József1950 Creative Commons License 2019.09.17 0 0 467

Itt az olcsóbb,ahogy azt Tuzorke is részletesen kifejtette, már én is bánom hogy egy téves információ miatt nem a Konzulátuson próbálkoztam. Remélhetőleg 1 hét ..10 nap alatt meg is kapod.

Előzmény: Borsihun (466)
Borsihun Creative Commons License 2019.09.16 0 0 466

Értékelődöm,h a konzulra a http://budapest.kdmid.ru/ oldalon foglaltam időpontot. Meg is lepődtem, hogy mennyi időpont volt. Az utazás és az ügyintézés között 20 nap van, ennyi idő elég,h meglegyen a vízum? Melyik helyen nincs az ügyintézési díj? Kicsit össze zavarodtam a sok infótól :D 

József1950 Creative Commons License 2019.09.15 0 0 465

Mi egyénileg próbálkozunk.  (Szept 25-én  Debrecenből) Megvettem már a jegyeket a Kremlbe, a V.Blazsenijbe,a Tretyakov képtárba. A Mobil szolgáltatóktól ajánlatot kértem SIM kártyára. Az Ermitage Hotelben szállunk meg. Visszatérve  a vízumra azt nem tudom ,hogy Debrecenben a konzulátuson fogadják-e a vízum igénylőt,és milyen időtávban , legközelebb ha még megyek megpróbálom. Egy sokkal korábbi bejegyzést olvastam itt,hogy már nem fogadnak,csak a vízumközpontokban igényt ezért nem is próbálkoztam.

Előzmény: Jasijudit (464)
Jasijudit Creative Commons License 2019.09.15 0 0 464

Sziasztok! Mi is 25-én megyünk Debrecenből és idegenvezetés témában szeretnék segítséget kérni. Sajnos nem találok idegenvezetőt. 

Tuzorke Creative Commons License 2019.09.15 0 0 463

Konzuli díjak

   Sziasztok! Egy korábbi hozzászólásomban nagy lazán 50 dollárt írtam az orosz vízum árára. Régen annyi volt, az maradt meg a fejemben, bocsi! Valójában az ár sok mindentől függ. Számít, hogy melyik ország állampolgárának kell, számít, hogy milyen fajta és az is, hogy milyen gyorsan kell. Különböző jogi szabályozók alapján minden év elején a követségek vezetői döntik el, hogy mennyi lesz az adott évben a tarifa. Az elfogadott díjakat tartalmazó táblázatot ki is teszik a honlapjukra, nálunk is ott van, a Тарифы консульских услуг című linkről letölthető innen:

hungary.mid.ru/ru/consular-services/consulate/prices

   A vízumárak a VII. fejezeten láthatók. A táblázat három oszlopot tartalmaz, az elsőben az alapárak szerepelnek, ezek a legmagasabbak, gondolom a harmadik országbeli állampolgárok fizetnek ennyit. A másodikban már figyelembe veszik a 2018-ban módosított 889 számú (2010.11.11.), konzuli díjakat szabályozó orosz kormány rendeletet is, ami alapján most is 50 dollárba kerülne egy vízum, ha más rendelet nem vágná ezt agyon. A harmadik oszlopban az előzőeknél jóval olcsóbb, valami tényleges ár van feltüntetve, de hogy ki fizet ennyit, arról fogalmam sincs. Az eredeti rendelet 7. pontja beszél a vízumdíjakról, megnézheted itt:

11. ноября 2010. г. № 889

   Az oroszok 2006.05.25.-én Szocsiban aláírtak egy egyezményt az unióval a vízumkiadás egyszerűsítéséről, ami szerencsére ma is érvényben van. Az egyezmény 6. cikkelye alapján egy alap vízum kiadásának konzuli eljárási díja 35 euró. Megerősíti ezt Adrike40 itt a fórumon a 443. bejegyzésével, mert 11.025,-Ft-ot fizetett a vízumért a pesti konzulátuson, ami 315,- forintos euróval számítva éppen 35-re jön ki. A 315,- forintos átváltási ár meg úgy jön ide, hogy a régebbi díjtáblázatokon, például a 2017 évin az átváltási ár is meg volt határozva azzal a megjegyzéssel, hogy a napi árfolyamtól 4 % -nál nagyobb eltérés (327,6,-Ft) esetén már korrigálhatják a feltüntetett árakat. Lehet, hogy az oroszoknál megállt az idő? Az euró középárfolyama pedig már 330,-Ft körül mozog!

mnb.hu/arfolyamok

   A moszkvai magyar követség infója szerint visszafele is igaz a 35,- eurós vízum ár, ahogy quad állítja a 460. bejegyzésében. Nézd meg itt:

moszkva.mfa.gov.hu/rus/page/konsulskie-sbory

   Szóbeszéd ide, vagy oda, a lényeg, hogy manapság egy egyszeri vízum 4-20 napos elkészítési határidővel 35,- euróért, 1-3 nap alatti elkészítési határidővel pedig 70,- euróért, vagy 315,- forintos árfolyamon átszámítva forintért is megszerezhető. József 458. bejegyzése alapján pontosan 8.050,- forintot bukik vízumonként az, aki a centrumokhoz fordul. Ne költs feleslegesen és érezd magad jól!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!