Keresés

Részletes keresés

Ingyen Sári Creative Commons License 2007.11.24 0 0 231

Szia!

Ugyanígy jártam :))

Találtam egy receptet, husi és halszósz nélkül, citromlével megcsináltam, és fincsi lett!

Thai üvegtészta-saláta
Egy serpenyőben kevés olajban pirítsunk majdnem szárazra gyömbérrel, fokhagymával, apróra vágott hagymával darált húst. Közben ízesítsük szójaszósszal és halszósszal. Ha kész, vegyük le a tűzről, és tegyük félre. Vágjunk különböző zöldségeket (hagyma, újhagyma, sárgarépa, színes paprikák, chili paprika) kis kockákra. A forró vízben ázó üvegtésztát vágjuk ollóval 10–15 cm-es darabokra. Tegyük vissza a tűzre a lepirított húst, adjuk hozzá a lecsöpögtetés nélkül a felázott tésztát, a felaprított zöldségeket, csavarjuk rá 1–2 lime levét és forrósítsuk össze. Salátalevélen, karikára vágott uborkával és paradicsommal díszítve forrón tálaljuk. Minél csípősebb, annál jobb!

Előzmény: Halitu (223)
joy Creative Commons License 2007.11.24 0 0 230

:o)

Ez gyors reagálás volt.

:o)))

Előzmény: Zitka (225)
joy Creative Commons License 2007.11.24 0 0 229

Ha az üvegtészta elkészítését ismered, akkor mi a gond?

A salátaöntethez használj pár csepp tökmagolajat is, a teszi különösen finommá!

Előzmény: Halitu (223)
szysssz Creative Commons License 2007.11.19 0 0 228
No pont ezért írtam oda: "próbáld ki!"
Előzmény: Zitka (227)
Zitka Creative Commons License 2007.11.19 0 0 227
Azért megjegyezném, hogy a "finom" nem egy igazán objektív, parametrizálható kritérium. :-)
Előzmény: szysssz (226)
szysssz Creative Commons License 2007.11.19 0 0 226
Nagy tévedésben vagy. :)) - próbáld ki!
Előzmény: H_G (224)
Zitka Creative Commons License 2007.11.19 0 0 225
OFF    ... vagy pedig úgy gondolja, mint Zsazsa Gábor. Mindegy, hogy mit, csak beszéljenek róla ON
Előzmény: joy (220)
H_G Creative Commons License 2007.11.19 0 0 224
"Még a legsoványabb hús is tartalmaz annyi zsírt és vizet, amiben elkészíthetjük pörköltünket."

Talán el, de abból nem lesz igazán finom.
Előzmény: szysssz (222)
Halitu Creative Commons License 2007.11.18 0 0 223

Sziasztok!

 

Engem minden diéta nélkül érdekelne azért ide írok, mert5 gondolom ti otthon vagytok ilyen saláta dolgokban...a kínai gyorsbüfékben kapható üvegtészta saláta elkészítési módja, összetétele +próbáltam már úgy +csinálni h emlékezetből mindent tettem az üvegtésztára amit láttam rajta de nem igazán értemn el vele nagy sikert ... Azt nagyon +köszönném ha valaki leírná a pontos összetételt vagy vmi jó ötletet ami könnyen elkészíthető az üvegtésztából , mert bevásároltam belőle rendesen és most nem tudom h mit kezdjek vele!!!+

Na kössz előre is!!

szysssz Creative Commons License 2007.01.28 0 0 222

Nagyon egyetértek Veled, de egy kicsit tovább mennék: a pörkölt attól pörkölt, hogy saját levében párolódik-pörkölődik, s mikor minden lényegét kiadta, akkor kapja meg a fűszereket. Lehetőleg csak só, vöröshagyma és paprika.

 

A levét Erdei Ferenc pontosan határozta meg: a pörköltnek sűrű, mártásszerű leve van, ami tulajdonképpen ugyanaz, mint a hús, csak más halmazállapotban.

Még a legsoványabb hús is tartalmaz annyi zsírt és vizet, amiben elkészíthetjük pörköltünket. Ezért a diétázók is nyugodtan fogyaszthatják.

 

A hagymát én a hússal együtt teszem a fazékba, így a pörköltben benne marad a nyers hagyma friss íze, s mert nincsenek benne sült hagymadarabkák, az erre érzékeny gyomrúak is megbarátkozhatnak ezzel a páratlan ételünkkel.

Előzmény: joy (218)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.28 0 0 221
Olvasom amit irtal - nagyon igaz!!! A porkoltoket csak a sajat levukben fozom!!!

Ma egy gombas tejfolos szeletet kovettem el.
Oliva olajat, vajat forrositottam fel ea besozott csont nekuli karaj szeleteket megbarnitottam rajtuk, nem engedtem, hogy levet eresszenek. A hus kulseje szep barnas lett (12 szelet, ket reszletben sutottem).

Utana kivettem valamennyi zsiradekot a labosbol, es visszaraktam a husokat, vizet adtam hozza (ami felhozta a lesult izeket) es teljesen puhara paroltam a hust. Gombat tettem ra, es tejfolt. Nagyon jo lett - parolt rizzsel talaltam.

A kivett zsiradekon megparoltam egy hagymat, es csirkemajat sutottem rajta (fel kg?) - hat talan meg ennyire jo izu nem volt, pedig sutottem mar sokszor, es csirke hajbol olvasztott zsiron is - de nem. A jo ize a sertestol volt. . .
Előzmény: joy (218)
joy Creative Commons License 2007.01.27 0 0 220

Ide is belinkelem, mert tanulságos hír:

 

A Gazdasági Versenyhivatal megállapította, hogy a Bio Time Kft., valamint a Norbi.hu Kft. 2005-ben a Norbifit nevű étrend-kiegészítő termék reklámozásakor megtéveszette a fogyasztókat. A Bio Time-ra 14 milliós, a Norbi.hu-ra 3 milliós bírságot szabott ki.

 

Forrás: DéMoN

 

Elgondolkodtató.Főként az, hogy valaki annyira buta, hogy sok év valóban eredményes munkáját teszi tönkre azzal, egy semmitérő vacakhoz adja nevét, és nem jár utána, van-e valóban hatása!!!

Megint ugyan az, hogy a szakértők mindenkinek azt szakértenek, amit épp hallani akar a megrendelő!

Norbi meg bevette, amit beadtak neki.

Maradt volna az edzéseknél, és a reformkajáinál. Így elveszíti neve hitelét.

joy Creative Commons License 2007.01.27 0 0 219

Nagyon lecsücsült ez a topic.

Úlláccik nem gond senkinek a diétázás.

Azért besúvasztok egy cikket:

 

Forrás:

 

 

 

Rántás-habarás
joy Creative Commons License 2006.12.21 0 0 218

Hamár fölvetődött máshol, ide is beírom:

 

Purintalanítás alla Konyhatrükkök -->Műhód:

"...Műhód válasz | megnéz | könyvjelző 2006.12.19 22:03:30 (39608)

Szoktatok purintalanítani?

 

Én a pörköltekhez és hasonlókhoz szánt húsokat általában teflonserpenyőben nagy lángon megpörkölöm, majd amikor feladta levét, akkor ezt a rengeteg purint tartalmazó levet leöntöm."

 

Ezt a módszert én sosem alkalmaznám.

A lével együtt az összes értékesebb sejtnedv, és oldott tartalmat is kiöntöd.

Pláne pörköléteknél extrém ez, hisz a jó marhapörkölt kizárólag saját levében fő!

Mindazonáltal ezzel a módszerrel nem purintalanítasz ugyanis:

 

"...Az emésztőrendszerben a purinok a táplálékkal bejutott fehérje emésztése során szabadulnak fel és jórészük már a vékonybél sejtjei által húgysavig lebomlik és a vérbe kerül..."

Forrás: http://www.medimix.hu/cikk.php?cid=204

 

"...A legtöbb purint a belsőségek (velő, máj, vese, stb.), a húsok (főként a sertéshús), a mirigyes szervek és hüvelyes növények tartalmazzák, de elég sok van a búzalisztben, parajban, karfiolban, zöldborsóban is..."

Forrás: http://yhosts.externet.hu/gvmdhu/doc/hyperuri.doc

 

Sőt:

"...Legújabban azt mondják, hogy a magas purin-tartalmú ételek (pl. vese, máj, borjúhús, szardínia, szardella, húskivonatok) megszorításának nincs számottevő jelentősége a betegség kezelésében..."

Forrás: http://www.vital.hu/themes-inter/doktor/15.htm

 

Egyébként:

A purin vízben nem oldódó fehérje, a DNS-RNS lánc egyi alkotórésze, vízben nem oldódó fehérje. A leírt módszerrel nem purintalanítasz, csak az értékes ízanyagokat öntöd ki!

Forrás: joy.

:o)

joy Creative Commons License 2006.06.21 0 0 217

Igen.

Ráadásul rosszul todtam.

A piacon megkérdeztem, mi a vajalja. Elmondta a kofa, hogy vajmaradék, só, liszt. Gyakorlatilag sós rántás.

:o)

Meg is kóstoltam. Tömény.

Előzmény: tuutuu (216)
tuutuu Creative Commons License 2006.04.15 0 0 216

Nade én azt mondtam, hogy a "tisztított vaj" nevezetű cuccban nincs vít ( elpárolgott, meg vajajja...}} se, mert arról meg leöntöttem a löttyöt.

Az persze elég valószínű, hogy nem éppen diétás étek, csak ha valaki ghí-re vágyik, lehet, hogy olcsóbb vacakolni vele fél órát.

Előzmény: joy (215)
joy Creative Commons License 2006.04.15 0 0 215

Az a maradék a kicsapódott és megsült fehérje. Az elsődleges vajgyártásnál is keletkezik, ez a piacon a vajalja.

/"Vajajja"/ :o)

Ez adja a vaj -szted- "eredeti" színét, de nem az, ez a Ghí "eredeti" színe.

Pont úgy mint az "eredeti csirke és a grillcsirke.

:o)

Előzmény: tuutuu (212)
Lappantyú Creative Commons License 2006.02.24 0 0 214
utoljára a Nagycsarnok Ázsia boltjában találkoztam vele.
Előzmény: H_G (213)
H_G Creative Commons License 2006.02.24 0 0 213
A ghí abszolút nem diétás, az a víztartalmától megtisztított vaj, tehát színtiszta tejzsír (benne jó sok koleszterinnel). Mindamellett jobb bioboltokban lehet készen kapni.

Előzmény: tuutuu (212)
tuutuu Creative Commons License 2006.02.19 0 0 212

Ghi-t csinált már valaki? (Tisztított vaj indiai módra) Állítólag nagyon finom és akár szobahőmérsékleten is eláll.

 

Én csináltam már tisztított vajat ( beurre clarifié, vagy mi), erre írta valaki, hogy az lenne a ghí.

Nem nagy ügy, de vacakolós.

Szóval a vajat kis tűzön felolvasztani, a tetején képződő habot leszedni. Amikor már nem habosodik, addig főzni ( kis tűzön!) amíg kristálytiszta, áttetsző nem lesz -  elpárolog a víz belőle.

Ezután leönteni az aljára leülepedett nemtudommiről, és kész is.

Már nem emlékszem, mennyi vajjal kezdtem, de ha egy egész 10 dekással, elég rossz a kihozatali arány..:}}}

Viszont megtudható, milyen a vaj igazi színe...}}}

 

Az elállóképességéről nem nyilatkozhatok, mert egy-kettőre megettem. Finom volt, de nem hiszem, hogy mostanában nekilátok készíteni..

Előzmény: gilice (86)
VKOrsi Creative Commons License 2006.02.18 0 0 211
Tengeri halat én szoktam sóágyban sütni. Kell hozzá kb. 1 kg só. Sót kb. harmadát leöntöm a tepsi aljába, rá a hal, rá fűszerek (ez lehet: kapor, kakukkfű, rozmaring...stb.) majd a végén rá a maradék só. 200-220 fokon kell kb. 30-40 percet sütni. Akkor sült meg, ha megkeményedett a teteje a sónak.
Bármilyen párolt zöldséggel nagyon diétás :)
Előzmény: Encsi84 (206)
VKOrsi Creative Commons License 2006.02.18 0 0 210
Eindor :)
ez nagyon-nagyon jól hangzik :) holnap veszek tonhalat és ki is próbálom :)
Előzmény: eindor (209)
eindor Creative Commons License 2006.02.18 0 0 209
Szia!Tengeri halat igy készitem.3-4 csomag petrezselymet apróra vágok 2 gerezd fokhagymával.Vajon megpárolom.Leteritem a tepsi ajára.A fagyott tonhalat jól besózom,ráteszem err és a legalsó rácson 2OO C fokon sütöm kb 15 percig.kivéve,tányérra téve citrommal lecsepegtetem
Előzmény: joy (205)
Lappantyú Creative Commons License 2006.02.18 0 0 208

én nagyon szeretem a halat spenóttal, mondjuk ez esetben nem a sütőben sütöm, hanem egy fél evőkanál olajon serpenyőben megpárolom, majd kiszedem és a visszamaradt olajon elkészítem a spenótot főzeléknek.

 

de amúgy a hal (éppen semleges íze okán) gyakorlatilag kiváló kísérleti alany: tegyél hozzá bármit, ami van otthon, fűszereket, zöldségeket, sajtot, süsd meg és finom lesz! :-)

 

hogy egy példát mondjak:

áztasd a halat sós-borsos tejbe egy órán át. aztán vajjal dörzsölj ki egy kis tepsit.  tegyél bele brokkolit, néhány karika nagyon vékonyra vágott krumplit, pár karika póréhagymát, locsold meg a zöldségeket a fűszeres tejből egy kevéskével. tedd a sütőbe és kezdd el sütni, időnként ha úgy látod, önts még rá kevés tejet. mikor a zöldség már nagyjából megpuhult, tedd rá a halat. reszelj az egész cucc tetejére sajtot vagy morzsolj rá juhtúrót. told vissza a sütőbe és hadd szóljon pirulásig. :-) (ezt most találtam ki, szóval konkrétan nem tudom, hogy a gyakorlatban hogyan működik.)

Előzmény: Encsi84 (206)
Encsi84 Creative Commons License 2006.02.17 0 0 207
Jah, azt kifelejtettem... 1 tojásfehérje fel volt verve,és abba került bele mindaz,amit lentebb írtam.
Előzmény: Encsi84 (206)
Encsi84 Creative Commons License 2006.02.17 0 0 206
Sziasztok! Kitudnátok segíteni engem valami ízletes tengeri hal recepttel?
Nem szeretném simán bepanírozni, és olajba tenni... kicsit díétázom, tehát most inkább valami sütőben sülősre gondoltam. Milyen köretet ajánlotok? (rizst?)

Ma csinált anyukám egy finom túró-joghurtos finomságot.
1 kocka túró, 2 dl joghobella light joghurt, pár édesítőbogyó,+zselatin.
Viszonylag kcalra sem sok, laktató, és finom! Egy mélytárnyérnyi mennyiség lett belőle kb...lehet,hogy kicsit annál több.
joy Creative Commons License 2006.02.15 0 0 205

Hátezzelmegmilett???

:o*

Előzmény: joy (204)
joy Creative Commons License 2006.02.15 0 0 204

Ha a dióban van, akkor valszeg sosem lesz hiánytünezem, mert a dióból szokott lenni hiánytünetem, de azt gyorsan pótolni szoktam.

Előzmény: kreativtucsok (200)
vackoor Creative Commons License 2006.02.15 0 0 203

Sziasztok,
Joghurtos torta Hozzávalók: 3 doboz natúr joghurt 1 zacskó féltartós tejszín, édesítő, 1 zacskó zselatin , gyümölcs A zselatint kis vízzel felolvasztom és az édesítővel belekeverem a joghurtba. A felvert tejszínt a
joghurttal és a gyümölccsel, formába és hagyom megdermedni.
A gyümölcs egy részét díszítésre is lehet használni.
Lehet alá tenni egy vékony piskótalapot, de akkor nem cukorbetegeknek való.
Lehet túróval is kombinálni, meg pudinggal.
Pl. itt egy túrós recept, ezt is át lehet alakítani ízlés szerint, mert a
zselatin úgyis összetart mindent:
Tejszínes mandarin torta
Hozzávalók A piskótához: - 3 tojás stb azt úgyis tudjátok (szerintem a piskótaalap elhagyható).
A tejszínes krémhez:
Édesítő , 2 tojás, fél
kg túró,
1 citrom leve és reszelt héja, 12 levél zselatin (kb. 20 g) ízlés
szerint mandarin (minél több, annál jobb (vagy akármi más gyümölcs vagy
befőtt)
- 2 dl tejszín
Elkészítés
Piskóta szokás szerint.
A krémhez jól összekeverjük az édesítőt a
tojásokat és az áttört túrót, a citrom levét és reszelt
héját. A tejszínt kemény habbá verjük. A mandarinról leöntjük a levet, 12
szép gerezdet félreteszünk a díszítéshez, a többit hozzákeverjük a krémhez
robotgép segítségével. A zselatint beáztatjuk hideg vízbe, majd
felmelegítjük. Hozzáadjuk a krémhez, ügyelve, hogy a krémet közben
folyamatosan keverjük. Végül pedig a kemény tejszínt óvatosan belevegyítjük.
az egészet egy kapcsos tortaformában megdermesztjük.
Szerintem jó még az almás rétes is édesítővel, annak is viszonylag kevés a szénhidráttartalma.
Thor Creative Commons License 2006.02.15 0 0 202

Köszi. Olyan formát, amire te vágysz leginkább vásárokban (Vörösmarty tér, Mesterségek utcája) láttam, cserépből, és állítólag nem vicc, lehet bennük sütni.

 

A felsoroltakat nem utálom, inkább csak nem jutnak eszembe, hogy ilyesmit is lehetne enni-venni. Azért árnyalatnyi különbségeket teszek köztük: a mogyorót nagyon nem, a mandulát átlagosan, a diót időnként szeretem, mondjuk karácsonykor beigliban, vagy télen néha sült almában, de pestóban, sajtban se rossz. De pl mogyoróval megrontott csokival ki lehet üldözni a világból :) A marcipán ehető dolog, de a fasorban sincs pl. a 70% fölötti csokitartalmú csokihoz képest :)

Előzmény: Lappantyú (201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!