Keresés

Részletes keresés

Haspók_ Creative Commons License 2008.03.29 0 0 176
Sziasztok!

Lehetőségem adódott kimenni dolgozni Dubaiba pár évre, de mielőtt végleg döntök, egy-két dologban szeretnék világosan látni.

1) Odáig képben vagyok, hogy a dubai jövedelem adómentes; viszont az szja törvény szerint az olyan országokban szerzett jövedelmet, amelyekkel nincs kettős adóztatást kizáró egyezményünk (márpedig nem találtam a listán), itthon be kell vallani és adózni utána. Ebben az esetben viszont lőttek az adómentességnek... Hogy is van ez...?

2) Ha a párom utánam szeretne majd később jönni, ahhoz szükséges, hogy házasok legyünk? Ha házastársam, akkor komplikációk nélkül adnak neki (nem turista)vízumot, ha én kint dolgozom majd? (Nekem mindent intéznek a cégnél, de ez őrá nyilván nem vonatkozik...)
Ha mégsem vagyunk házastársak, és eleinte csak látogatóba jönne néhányszor, akkor lehetek én a szponzor, és így kaphat-e turista vízumot? Lehet, hogy hülye a kérdés, de ez esetben nem gond itt, ha házasság nélkül lakunk együtt?

Előre is köszönöm, ha valaki tud válaszolni.
RogerWilco Creative Commons License 2008.03.13 0 0 175
Számomra sokkoló volt, hogy milyen drága a szálloda. Nem Maszkatban, hanem mellette, Seeb-en laktam a Golden Tulipban (ami valljuk be, nem egy világklasszis szálló) és 180 eur/éjszaka körül volt a taksa. Az arany viszont baromi olcsó, 22 karátos, csak súlyra számolják, "fazonár" nincs. Még alkudni is lehet (igaz, nem sokat). A reptéri transzfer fix áron 7-8 RO, azaz 15 eur körül van, a terminál előtt van egy kuckó, ott lehet fizetni.

Egyéb árakat nem tudok mondani, vendég voltam :-))

Repjegy ára az esetemben szintén nem mond sokat, mert a HEL-CPH-ZRH-MCT-RUH-FRA-HEL útvonalat kevesen csinálják meg* :-))

* de a történelmi hüség kedvéért ez olyan 2800 euró körül volt business osztályon.
Előzmény: HL7538 (171)
HL7538 Creative Commons License 2008.03.05 0 0 174
Nem emlékszem, hogy kaja és ruházat tekintetében nagy különbség lett volna a magyar árakhoz, ha pedig pl. az indiaiaktól veszel ruhát, olcsóbb is lehet.
Előzmény: Milla78 (173)
Milla78 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 173

Sziasztok!

A férjem Dohában kapott állást. Nem tudjátok úgy körülbelül mennyiben kerül kint az "élet"(ruházkodás, élelmiszerek.....stb)?

Segítséget előre is köszi

HL7538 Creative Commons License 2008.02.26 0 0 172
Én úgy tudom, van valamilyen pénzváltó Budapesten, akik bármilyen pénzt megvesznek, de részletekre nem emlékszem - sem a névre, sem a címre. Arra azért készülj fel, hogy az árfolyam nem lesz különösebben kedvező (szerintem).
Előzmény: Tomás de Pedro (169)
HL7538 Creative Commons License 2008.02.26 0 0 171

Ez jól hangzik, épp Ománnal szemezek, a KLM most tokkal-vonóval 98e ft-ért visz Nagy-Britanniából Maszkatba. :)

Az árak milyenek? Olcsó szállást lehet ott találni? Neten csak 3-4-5 csillagos helyeket látok meglehetősen drágán, igaz, nem túrtam különösebben utána.

Előzmény: RogerWilco (168)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2008.02.26 0 0 170

hát, tudtommal sehol

esetleg júliusban megvenném, ha addig ráér, mert én akkor megyek ki ;)

Előzmény: Tomás de Pedro (169)
Tomás de Pedro Creative Commons License 2008.02.25 0 0 169
Hello Emberek!

Vk segítsen abban, h hol lehet itthon qatari riyalt forintra váltani. Az egyik városi bankban nem volt euró, a reptéren meg csak az előtérben volt pénzváltó, check-in után már semmi... Köszi!
RogerWilco Creative Commons License 2008.02.11 0 0 168
Omán - most péntek éjjel jöttem, a vízum egy kacaj. A reptéren az egyik ablaknál befizetsz 6 rijált (kb 12 eur) a másiknál benyomják a vízumot, kalap-kabát, egy hónapra. Nem kérdeznek az égvilágon semmit.

Holnap megyek tovább a szaúdiakhoz, na az a vízum már húzósabb volt :-))
HL7538 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 167

Katarban voltam Mesaieed-től délre a homokban ilyen túrán, akkor is nagy élmény, ha nem Te vezetsz. Hét ember egy Toyota Landcruiser-ben, tengelyig a homokban 40 fokos lejtőn felfelé és MEGY az autó.

Tevegelésre nem emlékszem, de quad-ozni lehetett.

Előzmény: hajnalka32 (158)
HL7538 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 166

Ritz-Carlton 236,000ft/éj? Jesszus... 2003-ból 75e forintra emlékeztem, aminek ráadásul csak a harmadát kellett fizetnünk a céges kedvezmény miatt. Életem legszuperebb munkája volt, januárban hétvégéken a medence partján ittuk az 1200 forintos frissen facsart narancslét (na jó, én nem, de volt aki megengedte magának ezt a luxust :).

Na ők tudtak vízumot intézni. :)

Előzmény: ezmegenvagyok (164)
Rita14 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 165
Sziasztok! Van itt olyan forumozo, aki Katarban el? Mert lenne egy banalis kerdesem. Tudom fogni a katari televiziot (Qatar TV), amin regebben szombatonkent (europai ido szerint) del korul volt egy nagyon jo fozomusor, amit aztan attettek egy szamomra ismeretlen idopontba. A musor uj idopontjat szeretnem kideriteni. Ha valaki tudna ebben segiteni, az kerem irjon. Elore is koszonom.
ezmegenvagyok Creative Commons License 2008.02.05 0 0 164

itt vannak dohai szállodai árak összehasonlítva:

http://www.hotelscombined.com/City/Doha.htm

csak vigyázz, mert nem minden szálloda tud vízumot intézni, én az Al Bustan-ba szoktam menni

Előzmény: Törölt nick (163)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.04 0 0 163
köszi... és tudsz valami normális árú szállodát?
Előzmény: ezmegenvagyok (162)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2008.02.04 0 0 162

Szia!

Én rendszeresen járok ki, de eddig csak a szállodás turistavízumot tudtam elintézni, minden más út járhatatlannak bizonyult :(

Előzmény: Törölt nick (161)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.01 0 0 161
Sziasztok!

Tudna valaki információt adni, hogy kaphatok KATARI vízumot?? Tavaly átutazóban nem bírtam magamnak egy egynapos stopovert elintézni, mert a nagykövetség nem azért van itt, hogy vízumot adjon ki, a reptéren meg magyar állampolgárnak nem adnak. Ha végigjátszom az internetes vízumkérelmet, a végén kiírja, hogy "non eligible", forduljak a legközelebbi nagykövetséghez. A nagykövetségen a hölgy közli, hogy hát a qatar-i e-government honlapon kell természetesen vízumot kérni. Halvány fogalma nem volt...
Olasz barátaim ott dolgoznak, hozzájuk mennék, tehát az sem jó, hogy a szálloda intézzen vízumot.
Előre is köszi!!!!!!!!!!!!
jmp Creative Commons License 2007.12.12 0 0 160

Szia!

 

Kepek...

 

tevegeles

tevegeles...

 

 

rally

 

Rally

Előzmény: hajnalka32 (158)
jmp Creative Commons License 2007.12.12 0 0 159

Szia!

 

Igen valoban kiviszenke, relativ nem tul dragan, es ha kimesz kicsi az eselye, hogy Te fogsz rallizni, inkabb a sofor fog, altralaban 2-3 kocsi megy ki egyszerre es ok csinaljak a musort, lehet tevegelni is az kulon programkent van benne de nem kotelezo.

 

 

Előzmény: hajnalka32 (158)
hajnalka32 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 158

sziasztok

járt valaki a sivatagban un. safarin? Állitólag kocsival kivisznek, lehet tevegelni, meg rallyzni(?). Létezik ilyen?

Zita/Titi Creative Commons License 2007.12.10 0 0 157
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata mennyi esély van munkát találni UAE-ben vagy bármelyik közel keleti országban neten keresztül? Neten jelentkezéssel próbálkozunk már egy ideje, de még csak vissza sem válaszolnak a cégek. Szerintem csak úgy lehet, ha valaki kimegy és a helyszinen próbál meg keresni. Bérel lakást és kocsit, rászánja azt a kb 1 millát amibe kerülni fog a próbálkozás. Vagy van valakinek eltérő tapasztalata, hogy itthonról sikerült kinti céggel felvenni a kapcsolatot? www.bayt.com amin keresztül mi próbálkozunk.
hajnalka32 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 156

köszönöm a törődést, megoldódott.

A kézbe kapott papir alapú vízumon rajta van a 60 nap.

 

:-)))

Előzmény: Kalangu (155)
Kalangu Creative Commons License 2007.11.20 0 0 155

a rokonaid nem tudják ott megkérdezni, hogy hány napig érvényes az elkészült vízum? Ha ők csináltatták, akkor gondolom megoldható, hogy felhívják azt aki intézte...

 

Előzmény: hajnalka32 (154)
hajnalka32 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 154

azt nem mondtam, hogy már máshonnan megvan a repjegy, ugy kérdeztem, mintha csináltatni szeretnék.

A nő szerint 3 nap alatt megvan és 47 nap áll rendelkezésre a beutazáshoz, de csak olyanoknak vállalják, akik ott veszik a repjegyet.  

Előzmény: Kalangu (153)
Kalangu Creative Commons License 2007.11.20 0 0 153
nem gond...az Emirates mit mondott a vízumról?
Előzmény: hajnalka32 (152)
hajnalka32 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 152

a foglalást a neten csináltam, és nem nyomtattam ki, remélem nem gond.

A jegyet az Air France-nél vettük, naponta más ára volt, amikor a legjobb volt, megvettük. 150 ezer volt. Igy Párizson át megyünk.

Előzmény: Kalangu (151)
Kalangu Creative Commons License 2007.11.19 0 0 151

minden további nélkül be lehet írni a foglalásba bármit, függetlenül attól, hogy meg van-e a jegyed vagy sem...

Pestről indulsz vagy Bécsből? Ahol vetted a jegyed, kérd meg, hogy írják be a foglalásba a vízumszámot. Szerintem.

 

 

Előzmény: hajnalka32 (150)
hajnalka32 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 150

foglalásba már nem tudnak vizumszámot irni, mivel már a jegy van a  kezemben. De a vizumkérvénynél csak ránéztek az akkori foglalásra, nem vették el.

 

Igen, köszönöm, utlevél rendben 2008 öszig.

Előzmény: Kalangu (149)
Kalangu Creative Commons License 2007.11.19 0 0 149

hívd fel az Emirates, talán tudnak válaszolni. Ha nincs a vízumban idő megjelölve, akkor nem lehet gond. A rokonaid nem tudnak rákérdezni? A foglalásodba pedig be kell íratni a vízum számot.

Az útleveled érvényes lesz a belépéstől számított +3 hónapig? Erre is figyelj oda.

 

Előzmény: hajnalka32 (148)
hajnalka32 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 148

szia

adtam nekik persze, a vizum meg is van, csak elég korán kértük, nem tudom nem lesz -e ez a gond?

Több mint 30 nappal az odaérkezésünk elött megkérték.

Előzmény: Kalangu (147)
Kalangu Creative Commons License 2007.11.19 0 0 147

Hajnalka,

Nem szűnt meg a Globair: http://globairgroup.com/Hungary/kapcsolat.html

Egyébként pedig a rokonaid csak úgy tudhattak vízumot intézni, ha a vízum kérelemben megjelöltél az utazás időpontját. Kellett kapjanak egy fénymásolatot a vízumról, ahol ez mind látható.

A magyarországi Emirates információt fog tudni adni, de vízumot csak akkor tud intézni, ha Emirates jegyed van.

Üdv:

Kalangu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!