Keresés

Részletes keresés

Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 425

Ja és én inkább üveglapot ajánlanék a biztonság kedvéért:)

Előzmény: bekob (422)
Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 424

Szia

 

Én szerintem jó lesz neki a 23W de nem vagyok profi szóval sajnálom ha rosszat mondok :)

És az etetést pedig hetente 1X kell :)

Nehogy túletesd mert dagika lesz:)

Előzmény: bekob (422)
Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 423

Sziasztok:)

 

Én nekem már volt bettám 2 hím és 10 nőstény 5-5 mindkettőnek:)

De ők már nincsenek itt és szeretnék egy ilyen színes bettát nem csak egyszínűt hanem modjuk pirosfarkú meg kék testű szóval sokszínűt:)Én Budapesti vagyok és szeretném ha szólnátok ha tudnátok eladó bettát ami megfelel az elvárásaimnak :)

Köszike Anna

bekob Creative Commons License 2012.02.05 0 0 422

Űdv mindenkinek!!

 

Segítséget kérek.....

 

Vettem egy bettát,10l akváriumban van,a vize 23fokos,gondolom ez kevés a visszaolvasásokból itélve.Holnap veszek fűtőszálat,a 25w elég szerintetek?

Az akvárium tetejére ha ráteszek egy fénymásoló lapot az gáz,vagy inkább üveglap kellene?persze hagyok rést a levegőzés miatt.

Hányszor és mikor etessem?2xelég egy nap?

 

Előre isköszönöm.

Shiori Creative Commons License 2011.12.04 0 0 421

Sziasztok!

 

Egy nagyon szép piros Bettám van. Ő a második, az eldő szegénykém elhunyt :'(.

Nemrég ő is beteg volt, vszeg nem sikerült rendesen kifertőtleníteni az akváriumot. Viszont miután adtam a vizébe formitot másnapra má sokkal jobban lett. Úszkál körbe körbe, néha megtámadja az üveget, ide-oda cikázik és eszik is rendesen. Ahogy felismeri a kis sárga kanalát amiben a kaját adom neki, teljesen bezsong tőle és követi mindenhova. A tükröt nagyon támadja viszont nem tudja teljesen kifeszíteni az úszóit. Mintha kisit össze lennének tapadva, és nem tudom nem figeltem milyen volt azelött, de az úszója leges levgége kicsit banás. Ez mit jelent? 

 

Előre is köszönöm a válszokat.

Csimpolya Creative Commons License 2011.11.11 0 0 420

Sajna, Kobaltot nem sikerül megmenteni, a másik, Pritamin, a legjobb egészségben és optimista kedélyállapotban leledzik. Egy darabig nem tervezek újat, ki kell hevernem az előző elvesztését. Azt is ki akarom elemezni, hiobáztam-e valamiben, ha igen, mibne és hogyan. 

Előzmény: PanniB (419)
PanniB Creative Commons License 2011.11.11 0 0 419

Na próbáltam kicsit visszaolvasni hátha okosodok vmit,és iylesmi jelenség  van nálunk is. Remélem sikerül megmenteni!!

Előzmény: Csimpolya (409)
PanniB Creative Commons License 2011.11.11 0 0 418

Sziasztok

 

 

Segítséget szeretnék kérni. Van 1 fiu harcos  halunk. Vannak más hal társai,eddig elvoltak,de pár napja szerintem tökre kivan. Csapottan gubbaszt a sarokban,folyamatosan a víz tetjén van,azt tudom h ott is levegözni szoktak. Mintha a kaja sem hozná lázba,és a tükörre sem reagál,nagyon ritkán oda volt tartva neki,és akkor széttárta  kicsit magát,de most erre is passzív.

Mi lehet a baj? Mit lehetne tenni érte h jobban érezze magát,feltéve ha most tényleg sz.r neki?

Válaszokat,tippeket várom!!! Köszi

The Revolution Creative Commons License 2011.11.01 0 0 417

Hello a betta kit nevü akváriumok nagyon szépen néznek ki megminden és igen a betták elviselik a kis hyleket mint ahogy te is elélnél a szobádban ha adnak be kaját. :D Az igaz, hogy sekély vizekben él mint pl.: a rizsföldek de ugyan akkor a rizsföldek elég nagykiterjedésüek. Úgyhogy a én a 8lesre szavazok és bele egy fűtő kb annyiból jön ki mint 1 iylen csicsa akvi arra tényleg angyon figyelj h lel legyen fedve meg h ne etesd túl mivel el tudnak hízni :)

Előzmény: klapprad (415)
Gupppy Creative Commons License 2011.10.31 0 0 416

Szia!:)

Ha azt szeretnéd, hogy jól érezze magát, akkor a nagyobb aksit javaslom szépen berendezve. Fűtés mindenképp kell, 25-26 fok kell neki és ajánlatos fedni az akvit, ugyanis a betta labirint kopoltyús és felmegy levegőt venni...ha a víz és a levegő hőfoka eltér, könnyen megfázik és elpusztul.

Előzmény: klapprad (415)
klapprad Creative Commons License 2011.10.26 0 0 415

Sziasztok!

Szeretnék egy sziámi harcoshalat, és ebben kérnék tanácsot hogy a neten talált Betta kit nevü mini akvárium ami aszem 1,8l-es megfelelő e egy bettának, vagy inkább a boltban koráábban kiszemelt 8l-es normál akváriumot válasszam?

 

 

 

Olvastam neten hogy ilyen kis hely nem elég mint ami a betta kit nevü nini akváriumban van, viszont rengeteg ellentmondó képet lárok tenyésztők stb akik ilyen kis helyen tartják, merthogy eredetileg is pocsolyákban ,sekély vizekben él.

 

 

Másik dolog a megfelelő vízhőfok, mivel a lakásomban nappal lemegy 15C re is amikor nem vagyok itthon, így azt kevésnek tartom ,ezért egy fűtőt kéne beszereznem, de ilyen kis akváriumhoz nemtudom milyet válasszak. talán valami legkisebb teljesítményű hőfokszabályzós kéne ami megfelelne.

 

 

kis_juli Creative Commons License 2011.10.11 0 0 414

Sziasztok!

Nézzétek mit sikerült vennem

 

de nézzétek mi lett a farkával az éjszaka :((( este még nem volt semmi baja :(

 

 

a farok úszójának a felsző része szálakra esett szét :(

nincs semmi éles a vizében, csak egy gömb moha..... a víz meg dezinfekttől zöld

a neten nem találtam semmi infót errős a dologról :(

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2011.09.06 0 0 413

Nahát, ez igazán kedves tőled! 

Előzmény: Gupppy (412)
Gupppy Creative Commons License 2011.09.05 0 0 412

Sajnálom....:(

Ha a "gyerekeim" között lesz egy szép legényke, szívesen adok..:)

Előzmény: Csimpolya (411)
Csimpolya Creative Commons License 2011.09.05 0 0 411

Sajna, már a szivárványhíd túlsó oldalán...

Találtam egy szép gyufásdobozt, abba tettem, és eltemettem a telken. Egyelőre nem is akarom pótolni, nagyon sajnálom szegénykét.

Előzmény: Gupppy (410)
Gupppy Creative Commons License 2011.09.05 0 0 410

Ohh...:( Hogy van a halacska?

Előzmény: Csimpolya (409)
Csimpolya Creative Commons License 2011.08.30 0 0 409

Kissé aggaszt Kobalt, a kék színű bettám állapota. Valahogy elesettnek tűnik, és általában úgy helyezkedik el, hogy a szája kiálljon a vízből. Jóformán alig mozog, úgyhogy azt hiszem, fel kell készülnöm a rosszabbik lehetőségre. Mindenesetre külön tettem egy szép nagy befőttesüvegbe, nem akarom, hogy a többi hal esetleg piszkálja. Átlag félóránként megnézem, mi van vele, de nem változik az állapota.

Gupppy Creative Commons License 2011.08.26 0 0 408

Köszönjük Jucus!:))

Előzmény: kis_juli (406)
Csimpolya Creative Commons License 2011.08.25 0 0 407

Örülök, hogy már ilyen is van!

Előzmény: kis_juli (406)
kis_juli Creative Commons License 2011.08.24 0 0 406
Előzmény: Csimpolya (405)
Csimpolya Creative Commons License 2011.08.23 0 0 405

Gratulálok hozzá, nagyon hangulatosra sikeredett!

Előzmény: kis_juli (404)
kis_juli Creative Commons License 2011.08.22 0 0 404

Sziasztok!

Egy kis érdekesség, "jegyzetelek" magamnak és hátha segítségére lesz valakinek :)

http://bettaimelete.blogspot.com/

kis_juli Creative Commons License 2011.08.22 0 0 403

Nagyon szép! :)

Előzmény: Gupppy (402)
Gupppy Creative Commons License 2011.08.19 0 0 402

Sziasztok!:)

 

Véletlenül hozzámkerült egy plakat hím.. lánynak hitték...de nem az:

Csimpolya Creative Commons License 2011.08.06 0 0 401

Azt hiszem, nagyon érdekes lesz végigkísérni a fejlődésüket! Azoin gondolkodom, hogy amiket a hím megevett, az lehet, hogy meg nem termékenyült ikra volt? Persze nem nagyon értek hozzá. Viszont maradt négy ifjú és reménydús csemete.

Előzmény: kis_juli (400)
kis_juli Creative Commons License 2011.08.05 0 0 400

igen, látom gyorsan követik az események egymás bettáéknál :D nem unatkozom, de szeretek velük foglalkozni :)

4en vannak a kicsikék, ennyien maradtak. Apa megette volna őket....... de azon agyaltam, hogy ezt a négyet az utolsó percig nagyon ápolta, óvatosan bánt velük, még akkor is nagyon védte őket, mikor ki akartam venni az aksiból......

Tegnap vettem ki apát, tegnap már vizszintesen voltak a víz felszínen, uszikálnak, mint akik be vannak rugva :) meg már kicsit fénylik a testecskéjük és jobban láthatók, hamarabb megtalálom őket :)

Előzmény: Csimpolya (399)
Csimpolya Creative Commons License 2011.08.03 0 0 399

Azt hiszem, még sok igen érdekes esemény vár rád! Hányan vannak a picik? Már ha kideríthető?

Előzmény: kis_juli (398)
kis_juli Creative Commons License 2011.08.03 0 0 398

Szia!

hát nem könnyű.... ebbe még én is belepistulok :D

Végre megvolt az ikra rakás (... én úgy olvastam, hogy anya dermed meg ikrázás közben, erre apa is görcsöt kapott mindne alkalommal :) ......) erre tegnap este alig láttam pár db-ot, már ma akvit akartam takarítani, erre reggelre ott ficánkoltak a picikék a bubik alatt :) nagyon picikék, még jó, hogy észre vettem őket :)

Előzmény: Csimpolya (397)
Csimpolya Creative Commons License 2011.08.02 0 0 397

Úgy veszem észre, a családi élet a halaknál sem megy könnyen! Viszont a kedves papa igazán példásan viselkedik, aminek nagyon örülök. Azt hiezm, te még jobban!

Előzmény: kis_juli (393)
Gupppy Creative Commons License 2011.08.01 0 0 396

Megvagy!:)))

Gratulálok a sikerhez!:)

Előzmény: kis_juli (395)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!