Keresés

Részletes keresés

Kis-Krapek Creative Commons License 2020.04.08 0 0 455

Sziasztok!

 

Most szeretném megkapni az első Bettámat! Szeretnék tőletek segítséget kérni mert ahogy itt olvastam az üzeneteket úgy láttam nektek volt már ilyen halatok.

Pl.:egy nap vagy egy héten hányszor etessem meg? Maga a hal még nincs meg ) : ,az akiváriumba sok növényt vagy inkább kevesebbet tegyek? És hogy itt BUDAPESTEN be tudok-e szerezni egy ilyen halat?

 

A válaszotokat előre is köszönöm!

Mrhumormaffia Creative Commons License 2015.12.29 0 0 454

Sziasztok. 

 

Most száraz táppal etetem a bettàm, de a kopoltyúlya körül elkezdett fehèredni utána olvastam és azt írták, hogy ez azért van mert száraz táppal etetem. 

Szùnyoglàrvàval szeretném,  de azokat hogy kell tárolni? 

 

Ő itt Buji :D : 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.15 0 0 453

Van itt olyan, aki Budapesten Bettákat tenyészt? Ha igen, kérem jelezzen nekem a vizalakas@gmail.com címre. Szeretnék venni egy koronásat, főként piros színben.

 

 

 

 

AndiBp21 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 452

Sziasztok karácsonyra kaptam egy  fiu bettát  2 hét után meghalt aztán vettem egy másikat  egy hétig birta..nem tudom mi lehet a baj Az akváriumban van még 2  páncélos harcsa (házmester) és 2 algaevö nekik semmi bajuk! A viz 25 fokos  van benne levegöztetö  tényleg nem tudom mi lehet a baj . A 2 betta nem egy helyröl volt vásárolva.  KÖszi ha valakinek van ötlete

Pintade Creative Commons License 2014.10.17 0 0 451

Sziasztok!

Tart még vki bettákat? Most kezdenék újra halazni, de katasztrófa amit eddig találtam, szinte csak kék-piros fátyol úszós hímek voltak.

Ha van Magyarországon akinek van HM DT RT FT, akkor léci tenne fel képet? THX

kisgolya Creative Commons License 2013.06.26 0 0 450

Sziasztok   most szeretnék venni épen bettát mindent tudniszeretnék

 

Mit adjak neki enni, és milyen gyakorisággal?

 

 

Hány literes akvarimban?

 

Hogy rendezem be esetleg milyen növényt rakjak bele?

 

Most először hallotam aról , hogy össze ragadhat az úszója és ha össze ragadt mit lehetteni?

 

Előre köszönöm aválaszokatt.   (:          

mazyke Creative Commons License 2013.03.23 0 0 449

Csak,hogy ne tunjon el annyira:-)

mazyke Creative Commons License 2013.03.22 0 0 448

Sziasztok!

 

Elore is elnezest kerek,mert lehet hogy nagy hulyeseget fogok kerdezni.

Bo egy hete vettunk egy fiu betta halat.Aki lathatolag jol erzi magat nalunk,mert epitgeti a habfeszket.Eddig egyszer takaritottam az akvariumat es ugye nyilvan eltunt a habfeszke,de most hetvegen ujra kellene takaritanom.Azt szeretnem kerdezni a nalam tapasztaltabb haltartoktol,hogy nem baj,ha hetente eltunik a habfeszke?Es meg egy kerdes,hogy en egy kis halhaloval szedem ki takaritaskor es attszem egy atlatszo vodor felebe amiben mar a tisztitott allott vize van es onnan pedig visszaontom az akvariumba.Ezt igy kell csinalni?Nem lesz baja a haloban kiszedeskor?Marmint nem torodik nagyon vagy ilyesmi?Es jo az ha csak ugy visszaontom a vizzel egyutt?

 

A segitseget elore is koszonom!!!

Edit

MNeko Creative Commons License 2012.06.22 0 0 447

Szeretnék különleges színű bettát vásárolni Halfmoon vagy még jobb lenne Rosetail.
Akinek esetleg van ilyen hala, az kérem jelezze felém. Legfőképp Debrecenben vagy Hajdú-Bihar környékén érdekelne illetve a megye vonzáskörzetében, de ha nagyon különleges példányról van szó szóba jöhet akár utazás is.

MNeko Creative Commons License 2012.06.22 0 0 446

Szeretnék különleges színű bettát vásárolni Halfmoon vagy még jobb lenne Rosetail.

Akinek esetleg van ilyen hala, az kérem jelezze felém. Legfőképp Debrecenben vagy Hajdú-Bihar környékén érdekelne illetve a megye vonzáskörzetében, de ha nagyon különleges példányról van szó szóba jöhet akár utazás is.

Csimpolya Creative Commons License 2012.04.16 0 0 445

Két nappal ezelőtt voltam az orchideakiállításon. Mindjárt a bejárat mellet volt kiállítva egy gyönyörő tengei akvárium, minden látogató hosszan nézegette. Votl viszont nyolc betta is, egyik szebb, mint a másik. H egyenesen hazamentem volna, biztos elcsábulok, de utána még egy hüllőkiállításra is ellátogattam. Ott meg speciális és igen csinos akváriumokat mutogattak, kifejezetten betták számára. Lekerített sarkú négyszöget képzeljetek el , törhetetlen műanyagból, formatervezetten, több színben. Nerm is tudom, mázli vagy sem, hogy a kettőt nem egy helyen árulták, mert akkor biztos nem távozom üres kézzel.

tomcsik8 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 444

Sziasztok!Megválnék 2 db hím bettámtól. RITKA SZÍNEZETŰEK, gyönyörű szépek.A "White Halfmoon" ára 1600 Ft. A narancssárga színű ára 1000 Ft.Mindketten makk egészségesek, fiatal példányok.

Debrecenben vehetőek át. Esetleg a Debrecen-Nyíregyháza-Tokaj-Szerencs-Miskolc-Kazincbarcika-Ózd vonat vonalán. (ha kijössz értük az állomásra) Ha valakit érdekelnek keressen a toto888 kukac freemail.hu címen.

 

nysisi Creative Commons License 2012.03.04 0 0 443

Sziasztok

 

 

Szombaton megkaptam életem első halát egy bettát. Eléggé kezdő vagyok a témában, lenne egy pár kérdésem.

Tegnap mikor beraktam elvolt, uszkált egésznap. Ma csak úgy elvan. Egésznap csak a víz felszinén van és pihizik,

néha uszik 1-2 kört de alapjában véve nem csinál semmit. Olvastam neten erről a tükrös dologról, namost őt

nem igazán érdekli a tükör. Valami nem oks vagy ez normális hogy így viselkedik?

 

25l akváriumban van, van neki fütő és szürő is. 2 moha és valami zöld nagy levelű élö növény.

 

Segítségeteket előre is köszi.

Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 442

Sziasztok

 

Tegnap haza hoztam egy bettát nagyon nagy a fátyla gyönyörű szép mert a teste sötétkék a feje fekete a fátyla sötétkék és vannak benne világoskék csíkok:DÉs remélem tudtok nekem segíteni mert nem mozog a tükörre amikor odatartom neki csak áll egy helybe és megse moccan bezzeg a fiú guppi támad rá ezerrel:)De a betta semmi tudnátok segíteni hogy baja van e vagy csak nem olyan dühös:/Kérlek segítsetek!

Köszi 

Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.18 0 0 441

Sziasztok

 

Keresek Halfmoon betta hímet Budapesten!Kérlek ha tudnátok tanácsot adni hogy hol tudnék BUDAPESTEN bettát venni!

Előre is köszi hello

Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.18 0 0 440

Szia

 

Nekem is van Pandaharcsám, lehet hogy nagyon kicsike volt és nem bírta a akva változást!A bettát már így vetted vagy pirosodik ki?Hány l eres akvába van?Hány fokos a víz?Tennél fel az egész akváról egy képet?

Köszi a képet!

Szia

Előzmény: vény (439)
vény Creative Commons License 2012.02.16 0 0 439

Két különböző harcsa volt, két külön akváriumból. ami elpusztul egy pandaharcsa volt, és irtó picike, viszont nagyon sajnálom, mert annyira imádnivaló volt.

másik harcsát egyszerűen nem tudom lefotózni, olyan gyors és beleolvad a környeteébe:)

Sziámiról teszek fel.

Remélem bettánek nem lesz baja, szerintetek?

Előzmény: Annácska_9 (438)
Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 438

Szia

 

Valószínű a harcsa volt a beteg  valószínű hogy a másik is az!Sajnálom! :( Honnan vetted?Tennél fel képet az egész akváról?Így talán tudunk segíteni!:)

Előzmény: vény (437)
vény Creative Commons License 2012.02.16 0 0 437

Sziasztok!

 

Tegnap vettem meg életem első harcoshalát, ill két kis harcsát, amiből egy reggelre elpusztult. A bettát nagyon féltem, szerintetek kellene teljes vízcsere? vagy ne aggódjam túl a dolgot?

 

köszi

v.

Csimpolya Creative Commons License 2012.02.15 0 0 436

Ki tudja miért, lemaradt az első sor. Tehát:

Az első cserepes orchideámat ajándékba kaptam, és nekiláttam

Csimpolya Creative Commons License 2012.02.15 0 0 435

utánanézni, mit kell tennem, hogy jól érezzék magukat nálam. Kiderült, hogy

a Phalenopsis gondozása nem is túl nehéz. Azóta szereztem másik négy

cseréppel, több már el sem férne.

Én is azt olvastam, hogy április 14-én lesz hüllőkiállítás az Óbudai Művelődési

Központban. Kár, hogy nem lesz betta, de azt hsizem, azért elmegyek és

szemlélődök egy jót. Hátha te is találsz valami érdekeset.

A fényképezőgépem sztrájlol, és a javítóműhely messze van a lakásomtól,

és elég nehezen megközelíthető. Ha jobb idők lesznek azért elmegyek.

Előzmény: Annácska_9 (434)
Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 434

Szia

 

Milyen orchideáid vannak?Lefényképezed őket és felrakod ide ha lesz egy kis időd?

Asszem áprilisban is lesz hüllő börze de sajnos ott NEM LESZ BETTA!Én amit hoztam guppit kicsije lesz nagyon nagy a hasikája a kis cukiságnak ha nem felejtem el akkor lefotózem neked/nektek mert nem nagyon ír rajtunk kívül ide a forumra:)De amúgy szerintem nem meglepő hogy nem volt betta mert én délután voltam nem reggel mert reggel az utca végén volt a sor a bejáratig szóval én felnövök mire odaérek:)De volt ott egy olyan gyönyörű szép sárga kígyó  hogy elakartam hozni de nem vagyok milliomos vagy is nem volt nálam 90.000FT szóval sajnáltam:)

Előzmény: Csimpolya (433)
Csimpolya Creative Commons License 2012.02.13 0 0 433

Nagy kedvet csináltál a jövő évi kiállításhoz! Addigra erőt veszek magamon, és - kutyagolás ide vagy oda - mengézem!

Steretem az orchideákat is, van is 6 cserép belőlük, de ennél több el se fér, és egy kényesebb növénynek nem lenne jó helye nálam, ezért a továbbiakban inkább csak nézegetem őket. Azt viszont nagy örömmel. 

Előzmény: Annácska_9 (432)
Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 432

Jó hogy nem jöttél ki mert NEM VOLT BETTA!Szóval én 2 guppival (1fiú,1lány) és egy panda harcsával jöttem haza ja meg a testvérem vett 2 gekkót de most már végre 1 fiút de egy lányt is szóval van itthon 1 fiú gekkó és 5 lány gekko:)De volt eladó tengeri akvárium teljes felszereléssel nem tudom mennyiért de boztos kedvező volt az ára mert amire mi oda értünk mert nagyon nagy helyen volt és előbb a bátyámnak kellett a gekkó:)Ki volt rá írva ELADVA!Szóval biztos olcsó lehetett:)Volt benne bohóc hal a némós halak voltak benne de vitorlás azért nem:)meg volt korall nagyon  gyönyörű volt:)Még volt ott orchidea anyukám gyengéi van neki már 240 db van nekik világítás meg ami kell:)Voltak rágcsálók(höri,nyuszi,tengeri malac stb...)És legnagyobb nézettség volt egy Törpe malacika egy óriási ketrecben volt nagyon nagy ott rohangált benne:)sajnos én nem fértem oda megsimogassam de látni is nagy élmény volt:)Meg ilyen hüllő,akvarisztikás  felszerelések kinnt volt a trionx meg kamik:)Meg láttam ilyen BETTAWORLD vagy mi a manó:)és ott ilyen doboz volt meg növény meg ilyen bettás dolgok :)

Hát naggyából ennyi volt de még ha valami eszembe jut írok:)

Ja meg volt ilyen kiállítás ilyen múzeum féleség meg az orchideára visszatérve aki még  itt forumozik és van orchija és  megőrül értük akkor a MARCIKA volt kinnt és drágán adta az orchikat anyukámnak most jön KÍNÁBÓL orchidea de ezek negyon különlegesek:)

 

Ennyi:)

Előzmény: Csimpolya (431)
Csimpolya Creative Commons License 2012.02.13 0 0 431

Igen, ez lesz az. Sajnálom,  hogy nem tudtam elmenni, más elfoglaltságom volt, de időnként nem bántam volna, ha másként döntök. Kissé vígasztalt,  hogy ilyen hidegben, járművön úgysem tudnék sem bettát, sem más új szobatársat hazavinni, így legalább nem estem kísértésbe.

Előzmény: Annácska_9 (430)
Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 430

Háát igazándibol én nem tudom hogy egyetem e de sztem nem egyetem ez a börze a Pázmány Péter sétány-nál van 10-17-ig :)Állítólag m-eres sor van/lesz :)De remélem amikor én meek kevesebben lesznek:)Igen a séta nagyon egészséges de amennyit én anyukámmal sétálok nem értem hogy lehetek ilyen gyakran beteg:)

Előzmény: Csimpolya (429)
Csimpolya Creative Commons License 2012.02.12 0 0 429

Az egyetemen megtartott kiállításról írtál? Két évvel ezelőtt voltam ott, az állatok nagyon tetszettek, de a gyalogos megközelítés olyan körülményes, hogy nem szívesen vállalkoznék rá. Azonkívül sajna, most éppen van más programom is, de ha ez nem lenne, azért fontolóra venném, hogy elmenjek oda. Elvégre sétálni egészséges.

Előzmény: Annácska_9 (428)
Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.11 0 0 428

Hali

 

Remélem tudjátok hogy holnap vár ránk  a börzeeee!!!

Húúúhaaa én nagyon várom mert onnan veszek bettát szerintetek milyen árban lesznek a betták?Bolti árban?Olcsobban?kituggya ez is meglepi mint az is hogy milyen halam lesz de remélem valami csodaszép:)Már van itthon  -1kutya

                                                                                                    -4 gekkó

                                                                                                    -5 kígyó

És most lesz                                                                               - 1 betta

Nagyon izgatott vagyok remélem eljöttök de állítólag a mostani börzén sokkal -nagyon sokkal többen lesznek mint az eddigin:)

 

HOLNAP BÖRZEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 427

Szia

 

Én egy nőstény bettát ajánlanék vagy hány l-eres akvában van?Milyen halakkal??Van levegőztető?Tudnál róla képet csinálni olyatamin sz.rul van?

Előzmény: PanniB (418)
Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 426

Szia

 

Éppen nemrég beszéltem egy akvarista barátommal hogy nagyhely nem olyan jó bettának mert ő is úgy lélegzik mint mi mármint nem tüdővel de ő is beszívja a vizet kifujja és azért  ajánlja a kissebb helyet mert ott több oxién van vagy egy levegőztetőt tudok ajánlani amúgy lehet hogy valahogy orvossal megkéne nézetni az összeragadt úszóját vagy is ami ott az arcán van amikor megtámadja az üveged vagy a tükröt:)De ha tudok segítek:)

Előzmény: Shiori (421)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!