Keresés

Részletes keresés

Kicsiszamár Creative Commons License 2009.07.28 0 0 111
sokan csak azért választják az OTP-t mert egyszerűen az van a legközelebb. az emberek többsége lusta arra, h megfelelő bankot keressen, ha hitelre van szüksége, vagy le akarja kötni a pénzét..
egyszerűen ott van egy sarokra, az embere bemegy és anélkül h utána nézne, máshol kedvezőbb e a dolog, fölveszi a pénzt, vagy leköti. aztán később sírhat a szájja...:S

sajnos én sem állok túl jól infók terén, viszont jól jönne pár tanács.. Örököltem egy kisebb nagyobb összeget, amit szeretnék lekötni. hol érdemes?
azt h mennyi időre, még nem tudom... egy fürdőszoba felújítás is jól jönne.. ezért lehet h egy részét hosszabbra kötném, a másik részét rövidebb időre..

kérdés még: mire kell figyelni egy ilyen pénzügyi akciónál? nem szeretnék rosszul járni..
Előzmény: Törölt nick (96)
dancerfoot Creative Commons License 2009.07.23 0 0 110
Igen én is ezen a véleményen vagyok. Meg olvasgattam raiffeisenről, és az nem a legmegbízhatóbb bank, szóval azt visszavonom a jó bankok közül:D És igen, ha jól láttam, az Erste kínálja most a legtöbbet... Bár ki tudja meddig, nagyon versengenek most a bankok.
Előzmény: fradistaörökké (109)
fradistaörökké Creative Commons License 2009.07.23 0 0 109
Folyószámlám az OTP-nél van és elégedett vagyok, megtakarításra az erste bank 14, ill 11%-ot ad, ami szerintem nem rossz. Bár annyira nem vagyok mélyen a témában még.
dancerfoot Creative Commons License 2009.07.23 0 0 108
Én is már egy jó ideje OTP-s vagyok, bár egy időben nagyon váltani akartam, amikor bizonyos helyekre nem tudtma neten keresztül utalni, de aztán megoldódott a probléma:D Amúgy én mindenképp a nagyobb bankokat ajánlanám, mert azok majdnem biztos, hogy nem mennek csődbe (OTP, Erste, CIB, K&H, Raiffeisen).
Előzmény: szunyog1111 (107)
szunyog1111 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 107
Én az OTP-nél csak a fólyószámlám vezetem, emiatt vagyok náluk, egyébként ha befektetnék, akkor biztos keresnék valami rövidebb lejáratú akciót, általában mindig van valamelyik banknál kedvező ajánlat.
Csokis Creative Commons License 2009.07.13 0 0 99
Igen, mindenki ezt mondja, meg hogy az OTP-től menekülni kell, stb., de én a 18 év alatt nem jöttem még rá, hogy miért is? Még egyszer sem tűnt el a pénzem, nem számoltak fel kétszer egy terhelést, nem kellett rinyálnom, hogy csődbe megy, nem értesítettek, hogy mostantól az XYZ Banknál leszek, mert fuzionáltak, úgyhogy egyszerűen nincs rá okom. Az, hogy soka termináljuk az, azért nem annyira érdekes, mert akiknek nagyon kevés van, azok általában nem számolnak fel plusz pénzt az idegen automatás kp. felvétért, míg a nagyok (OTP, Erste) igen. Az viszont tény, hogy az OTP automatái elég jók, mert van telefon egyenleg feltöltés, meg autopálya matrica vásárlás is, de manapság már ez is van a neten, úgyhogy legtöbbször ott csinálom.

A virtuális kártyát másra nem, ez kifejezetten netes fizetésre, vásárlásra van kialálva.
Előzmény: Törölt nick (96)
kabalaa Creative Commons License 2009.07.13 0 0 98
Van olyan opció, hogy csak akkor kapok sms-t, ha befizetés történik a számlámra?
anita.d Creative Commons License 2009.07.13 0 0 97
Hát tudomásom szerint az OTP egyben a legrégebbi is, mert még valamilyen magyarországi postafiókból vagy miből alakult.
Előzmény: Törölt nick (96)
Csokis Creative Commons License 2009.07.13 0 0 95
Nem vágom, csak félévente megnézem, hol találnék jobbat, és nem találok. Illetve csak annyival van jobb (most épp a Raiffeisen, ami kb. havonta egy százassal lenne olcsóbb), hogy annyiért nem állok neki az összes állandó megbízást (kismillió közüzemi szla, ezer éves lakáshitel, lakáselőtakarékosság, stb.) áttelepíteni.
A virtuális kártya egy "alszámla", amihez tartozik egy EC/MC kártyaszám, lejárati idő, meg CVC kód. Csak a neten lehet vele fizetni (fizikailag nem létzik), és csak addig a keretig, amit előzőleg rátoltam a számlára. Így ha egy kelet-szingaléz netshopban veszek egy csavart egy dollárért, és megadom a kártyám adatait, akkor sem tudják később kifosztani a számlámat.
Előzmény: anita.d (94)
anita.d Creative Commons License 2009.07.13 0 0 94
Te hogyhogy ennyire vágod a témát? És mi az a virtuális kártya? :D
Én is OTP-s vagyok, de szerintem ha elérem a 24 éves kort, és már nem lesz ingyenes, akkor keresek egy másik, jobb bankot.
Előzmény: Csokis (93)
Csokis Creative Commons License 2009.07.13 0 0 93
Nekem az ősellenségnek kikiáltott OTP-nél van számlám 18 éve, és semmi bajom velük. Amire nekem kell (netbank és debit kártya, netes számla és virtuális kártya havi 600-ért) az megvan ott is olcsón, meg van egy AmEx hitelkártyám náluk. Persze a megtakarításomat nem ott tartom, mert abban halál gyengék, arra ott a Raiffeisen ingyenes számlája és 11,5%-os kamatozású betétje.
Előzmény: Törölt nick (92)
kabalaa Creative Commons License 2009.07.13 0 0 91
A társkártyára ugyanazok a díjak érvényesek, mint a rendesre?
Előzmény: Törölt nick (90)
anita.d Creative Commons License 2009.07.13 0 0 89
Van így is elég olvasnivalóm, attól meg végképp nem félek, hogy megveszem, van elég "vennivalóm". De köszi, hogy aggódsz értem :)
Előzmény: Csokis (88)
Csokis Creative Commons License 2009.07.13 0 0 88
Azért azzal vigyázz, mert így indul meg az ember a lejtőn. Először olvasgat, aztán megveszi a Kitolást, aztán ugyanazt a többi szülőtársnak is, utána nincs megállás, jön a Kitolás 2, meg az Etetés. Néha már azon gondolkodom, nem kéne-e horgászni járni. :-)
Előzmény: anita.d (87)
anita.d Creative Commons License 2009.07.13 0 0 87
Akkor nem érzem magam gáznak, hogy nem ismerem. De szerintem fogom olvasgatni a blogját, mert a zene.hu-s eset eléggé durva :D
Előzmény: Csokis (86)
Csokis Creative Commons License 2009.07.13 0 0 86
Nem, sima újságíró, de indexes körökben általában ismert. Van pár könyve (horgászatról, meg a kisgyerekes apák sorsáról), elég szellemesen ír, kedvelem. Aztán ilyenkor bekapcsol az a reflex, hogy "ha én ismerem, akkor biztos mindenki más is".
Előzmény: anita.d (84)
Dertmara Creative Commons License 2009.07.13 0 0 85
Igen, hasznos ha az ember körbeolvas mielőtt döntene ilyen nagyobb kaliberű kiadásoknál. Én is tudnék mit beküldeni de az már majdnem 4 éve volt, és azóta az a(z informatikai) cég meg is szűnt amivel én pórul jártam. Szerencsére szolgáltatókkal/bankokkal még nem volt negatív tapasztalatom bár elég egyszerű "átlagfelhasználó" vagyok. :)
Előzmény: Csokis (83)
anita.d Creative Commons License 2009.07.13 0 0 84
Ki ez a Szily László? Ekkora nagy ember és most gáz, hogy nem tom ki az?
Előzmény: Csokis (83)
Csokis Creative Commons License 2009.07.13 0 0 83
Megnéztem, és nem is: látszólag jackyll indította 2005. áprilisában, de egy hét után már megvolt az első szily post. Mindegy, ez már történelem, de az tény, hogy ha ügyesen keres az ember, akkor négy évnyi fogyasztói horror nagyon hasznos adatbázis. :-)
Előzmény: Csokis (82)
Csokis Creative Commons License 2009.07.13 0 0 82
A Homár a homar.blog.hu, az Index fogyasztóvédelmi blogja. Szily László csinálja (ugyan többekkel, de ő indította, és az ő stílusában megy az egész), és most már több éves múltja van, úgyhogy én gyakran rákeresek egy-egy cégre, mielőtt döntök. (Vásárlás, bank, szerviz, nyaralás.) Kifizetődőbb elkerülni a mézesmázos lehúzósokat, mint később bosszankodni, meg pereskedni.
Előzmény: Dertmara (78)
Dertmara Creative Commons License 2009.07.13 0 0 81
Igen már időközben megtaláltam köszi :) Hát én csak a legutóbbi bankos storyt néztem meg rajta de elképesztő mik vannak...
Előzmény: anita.d (80)
anita.d Creative Commons License 2009.07.13 0 0 80
Én beírtam googlebe és rámentem az 1.re amit kiadott :) Am őszintén szólva én sem tom pontosan, csak 1 kicsit szétnéztem rajta, és talán olyasmi lehet, mint a szivatós blog.
Előzmény: Dertmara (78)
anita.d Creative Commons License 2009.07.13 0 0 79
Hát meglepett, hogy a CIB-nek úgymond rosszabb ott a hírneve, mint a BB-nek, peg előbbi eléggé elterjedt. Nem is tom hány díjat nyert, meg minden ismerősöm azt ajánlja. Aztán most meg kiderül, hogy mennyi kamuzás van itt...
Előzmény: Csokis (77)
Dertmara Creative Commons License 2009.07.13 0 0 78
Bocsánat a tudatlanságomért, de mi az a Homár? :)
Előzmény: Csokis (75)
Csokis Creative Commons License 2009.07.13 0 0 77
Gőzöm nincs róla, mennyire népszerű a Raiffeisen, meg a többi, de nagyságrendileg nyilván nem nagyobbak. Akkor meg csak egy magyarázat van: mégiscsak ott bunkóbb a cégvezetés.
Előzmény: anita.d (76)
anita.d Creative Commons License 2009.07.13 0 0 76
Megnéztem ezt a Homár blogot, és tényleg elég kevésszer van kint. De hogyhogy az ilyen népszerű bankoknak meg szinte rendszeresen van posztja?
Előzmény: Csokis (75)
Csokis Creative Commons License 2009.07.13 0 0 75
A Homáron a KésH, a CIB és a Raiffeisen a "listavezető", a Budapest Bank meglepően keveset kerül elő. (Egy év alatt négy poszt. Ez elég jó arány a többiekhez képest.)
Előzmény: anita.d (74)
anita.d Creative Commons License 2009.07.13 0 0 74
A Budapest Bankról mit tudtok mondani?
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.24 0 0 73
Sziasztok!

Anno amikor a CIB-nél nyitottam a számlám, akkor aláírtam egy olyan papírt, hogy kijelntem, hogy csak én használom a számlám.
Most az lenne a lényeg, hogy egy olyan számla kellene nekem amit két ember használna. Két bankkártya lenne hozzá, stb. Lehetséges ez legálisan?
Előre is köszönöm a válaszotokat!

Üdv.: Soockit
nyman Creative Commons License 2007.01.22 0 0 72

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!