Keresés

Részletes keresés

nyman Creative Commons License 2013.01.23 0 0 146
nyman Creative Commons License 2011.01.15 0 0 145

www.bankvaltas.hu (remelem nem reklam)

Csokis Creative Commons License 2009.12.03 0 0 144
Nekem a kedvencem az einsteines (relatív, hogy mi számít magas kamatnak), és a pinokkiós (mondja a reklámot, és közben nyúlik az orra). Ha azt sem veszik észre, hogy milyen mögöttes értelmezési lehetőségei vannak a balfasz reklámjaiknak, akkor tényleg ki kéne rúgni az egész bagázst.
Előzmény: nyman (143)
nyman Creative Commons License 2009.12.03 0 0 143
Hat ez nagyon szar gerillamarkecinges duma. De hat az erstenel - a reklamokbol itelve - valami dilettans seggfej lehet a marketinges fonok. Nalam ezzel a Kolombuszus, Matyas kiralyos meg Pinokkios reklamoknal azt erte el, hogy megszuntessem meg a valamikor postabanknal nyitott szamlamat is.
Előzmény: Anita2306 (141)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.02 0 0 142
Sziasztok!

OTP-s vagyok, de elvileg még valamilyen spec junior számlám lehet (25 évesen), mert nincs éves levonás, csak havi 45 huf. Erre utaltatom a fizetésem is, ezzel vásárlok stb. Elvileg márciusig mehet ez, aztán átkerülök a felnőttbe, ahol valami 4000 hufos éves díja lesz annak, csak hogy ott vagyok. Ezt picit sokallom, mivel ennyi tuti nem jön be a kamatból.

Tudtok ajánlani olyan bankot, ahol a lehető legkevesebbet kell fizetnem? Hitel meg ilyen fos nem kell, sose megyek mínuszba. Havi 1-2 alkalommal szoktam kivenni automatából, de amúgy kártyával fizetnék, meg jó lenne, ha tudnám interneten is nézni, hogy mennyi pénzem van. Lényegében ennyi. Ezek alapján melyik bank volna a legjobb nekem?

A bankkartya.hu-t nézegettem, de ott meg egy bankhoz vagy 20 féle kártya tartozik és nem egészen értem, hogy miért, vagy miben jó az. Nem vagyok jártas ilyen témában, ezért kérem a segítségeteket.

Előre is köszi!
Anita2306 Creative Commons License 2009.08.18 0 0 141
nekem is van némi megtakarított pénzem, és be szeretném fektetni. visszaolvastam kicsit a fórumon és nekem ez az erstés betétpáros a legszimpatikusabb. A kockázat 0, jó az is igaz h nem fogok belőle meggazdagodni, de legalább kamatozik kicsit a pénzem. egyenlőre jó ez is aztán majd ha lesz valami tuti biznisz befektetek abba :)
Előzmény: Törölt nick (140)
Vetseraanna Creative Commons License 2009.08.11 0 0 138
ahogy az embernek egyre több pénzügyet kell intéznie, akarva-akaratlan is szerez egy kis gyakorlatot benne. ma már nem lehet kikerülni ezt szerintem... úgyhogy ha már foglalkoznod kell vele, valóban nem árt kicsit utána nézni, olvasni, az aktuális dolgokkal kicsit képben lenni, ez mindenkinek a saját érdeke.
ilyen cégről, aki ingyen fogadja az ügyfeleit még nem is hallottam...:)
egy tuti, lassan elkezdenek lefele szállingózni a kamat ajánlatok, szóval ha valaki hezitál, ne tegye sokáig..
Előzmény: Törölt nick (137)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.11 0 0 137
Azért nem olyan rossz dolog ez a pénzügyi tanácsadás sem. Sok olyan cég van aki az ügyféltől nem kér egy forintot sem. Aki nagyon nem érthet hozzá az kérhet tanácsot egy ilyen cégtől, de még így is kétesélyes a dolog. Az a biztos ha mindenki szerez egy kis tapasztalatot ezen a téren és saját magának keres lehetőségeket.
Előzmény: Törölt nick (136)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.11 0 0 135
Ersténél elég magasak a kamatok. Most az összes banknál csökkennek a lekötött betétek kamatai úgyhogy valószínűleg itt is fognak csökkenni. Szerintem ha valaki le akarja kötni a pénzét, akkor még most kösse le.
Előzmény: Vetseraanna (134)
Vetseraanna Creative Commons License 2009.08.11 0 0 134
szerintem sem szabad hinni bármilyen "pénzügyi tanácsadónak"... attól még hogy pár hétig nézegeti az ember a tőzsdei adatokat a neten, meg elvégez vmi tanfolyamot még nem lesz szakértő... nekem ugyan még nem volt dolgom velük, de csak rosszakat hallottam, és szerintem is van valamilyen jutaléki rendszerük...
lehet, hogy én vagyok túl pesszimista, de úgy gondolom, hogy pénzt is csak pénzből lehet csinálni... akinek nem sok van, az arra törekedjen, hogy ne veszítsen az értékéből.. nem vagyok egy reszkírozós típus, és maradok a banki betéteknél, azt meg magamtól is ki tudom találni, hogy hol van a legmagasabb kamat éppen...
én most per pillanat az ERSTE-re voksolnék, csak hogy a kérdésre is válaszoljak... de szinte havonta változik, hogy éppen melyik bank "szimpatikus" ha lehet egyáltalán ilyet mondani...
Előzmény: Le Delire (133)
Le Delire Creative Commons License 2009.08.06 0 0 133
a pénzügyi tanácsadókban semmiképpen nem lehet megbízni... abszolút jutalékért dolgoznak, arról már nem is beszélve, hogy pár hetes tanfolyamok és nulla munkatapasztalat után már annak mondják magukat, hatalmas arccal...

utána kell járni, vagy megbízható jó baráttól megkérdezni.. nekem személy szerint az axa és az erste szimpatikusak, nem náluk vagyok ugyan, de erősen gondolkodom azon, hogy váltok...

ki melyik bankra voksolna most?
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.06 0 0 132
Én sem igazán bízom a bankokban sem a pénzügyi tanácsadókban. Azért is mert drágák, meg mert úgyis azt mondják ami nekik jó, vagy hasznuk lesz. Legjobb ha tényleg nagyon jól utána néz az ember vagy ha van valami ismerős az mondja el.
guszti87 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 131
másrészt én nem is hiszem h ezek a független pénzügyi tanácsadók tényleg azt kínálják nekem, ami a legjobb lenne az adott helyzetben. ők is ugyanúgy kapnak bizonyos juttatásokat és sztem ahonnan többet, oda küldik az embereket!

így inkább én járok személyesen utána és nézem, hol magasabb a kamat!
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.29 0 0 130
Egyébként minél több szakszó van egy banki ajánlatban (mondjuk szükségszerű hogy legyen) mint pl futamidő, kamat, hozam, lekötés stb. annál nagyobb az esélye hogy a kedves ügyfél valamit félrenéz és elszámolja magát mert nincs tisztába a fogalmakkal. Egy megbízható pénzügyi tanácsadó meg többe kerül mint amennyit profitálnál az egy éves lekötésed során.
Előzmény: Szedito (129)
Szedito Creative Commons License 2009.07.29 0 0 129
Igazából a leírtak alapján én is így vettem ki ahogy az előttem szóló írta. De egy telefon és biztos megmondják.
Előzmény: Törölt nick (128)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.29 0 0 128
Megtakarításának 30%-a 3 hónapra, 70%-a 12 hónapra kerül lekötésre.

DE!!! kérdés: mekkora egy kamatperiódus?? csak h tudjak számolni..


Hát szerintem ez azt jelenti hogy 2 kamatperiódus van, az egyik 3 hónapig, a másik 12 hónapig tart, attól függetlenül hogy az első 3 hónapban a kettő együtt fut
Előzmény: Kicsiszamár (117)
guszti87 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 127
a válság miatt most magasabb a kamat, most lenne érdemes kihasználnod ezt a helyzetet. pár hónap múlva már csak kevesebbet fognak adni sztem. ahogy lábalunk ki majd a válságból, szépen visszacsúszunk 10 alá.. vagy épp h 10 fölé..
Előzmény: Kicsiszamár (126)
Kicsiszamár Creative Commons License 2009.07.28 0 0 126
teljesen új pénz, vagyis az Erste-nél eddig ez nem volt semmilyen bankszámlán. szóval ha minden igaz, akkor sztem lekötöm. még megbeszélem a párommal, aztán együtt bemegyünk.
Előzmény: Törölt nick (125)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.28 0 0 125
A feltételek között az is szerepel, hogy ennek az 500e-nek teljes egészében új pénznek kell, hogy legyen. Tehát, ha májusban is ennyi pénz volt a számládon, akkor nem tudod így lekötni sajnos:S
Előzmény: Kicsiszamár (122)
Le Delire Creative Commons License 2009.07.28 0 0 124
persze, ha tudod, hogy nem lesz szükséged egy ideig arra a pénzre akkor érdemes lenne szerintem az egészet lekötnöd! Bárcsak nekem is lenne ennyi pénzem, hogy leköthessem :) de sajnos nincs! De mire lesz, addigra tisztában leszek az összes bank kamataival meg mindennel! :)
Előzmény: Kicsiszamár (122)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.28 0 0 123
Hát ilyen előre meghatározott fix hozamú betéteknél felesleges több helyre berakni. Akkor lenne érdemes, ha befektetésbe raknád a pénzed vagy a tőzsdére vinnéd.
Előzmény: Kicsiszamár (122)
Kicsiszamár Creative Commons License 2009.07.28 0 0 122
észrevettem h sajnos a bankok mindig ilyenek... na mindegy, nekem dupla annyim van, szóval még gondolkodhatok úgyis, h a felét beteszem...
mondjuk a másik felével meg mit kezdenék?? ha már kamat is mehet rá, akkor miért ne menjen az egészre...
Előzmény: Le Delire (121)
Le Delire Creative Commons License 2009.07.28 0 0 121
szerintem 500.000 forint a minimum amivel igénybe lehet venni ezt a fajta lekötést! a honlapon azt írják, hogy már 500ezer forint elhelyezésével igénybe vehető! akkor gondolom ez a minimum! Nem fogalmaznak valami pontosan és érthetően!
Előzmény: Kicsiszamár (120)
Kicsiszamár Creative Commons License 2009.07.28 0 0 120
nekem a 3-12 hónapos beosztás pont jó lenne, szóval sztem bemegyek egy fiókjukba és érdeklődök erről pontosabban..
vki esetleg már kötött le náluk pénzt? mennyi az a minimum, amit ezekkel a feltételekkel le lehet kötni?
Előzmény: Le Delire (118)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.28 0 0 119
Azok alapján amiket az előzőekben leírtál én úgy látom, hogy neked ez megfelelő konstrukció lenne. Viszont mielőtt belevágsz alaposan olvass át mindent.
Előzmény: Kicsiszamár (117)
Le Delire Creative Commons License 2009.07.28 0 0 118
a kamatperiódus az nem egy hónap? Én szerintem elmúlik egy hónap és akkor vége az első kamatperiódusnak, de lehet, hogy nem! Igazándiból nem nagyon érdekeltek soha az ilyen pénzügyek, csak most szeretnék spórolni és még nem is kötöttem le soha a pénzemet :D és igazán nem is nagyon értem ezt az egész lekötősdit! ez a páros lekötés amúgy csak azért jó, hogy ha szükségem lesz a pénzre akkor ki tudom venni azt amit 3 hónapra kötöttem le? és a maradék 70% kamatozik tovább? és azt csak úgy lehet lekötni, hogy 3 és 12 hónap? nem lehet másképp?
Előzmény: Kicsiszamár (117)
Kicsiszamár Creative Commons License 2009.07.28 0 0 117
az Ersté-sre gondolsz?

A 3 havi betét kamataaz első kamatperiódusban évi 14% (EBKM: 14,97%),

a12 havi betét kamata az első kamatperiódusban évi 11% (EBKM: 11,16%).

Megtakarításának 30%-a 3 hónapra, 70%-a 12 hónapra kerül lekötésre.

DE!!! kérdés: mekkora egy kamatperiódus?? csak h tudjak számolni..

nem nagyon ismerem az Erste bankot, ha valakinek van vmi tapasztalata velük, szívesen olvasnám..
Előzmény: Törölt nick (116)
Kicsiszamár Creative Commons License 2009.07.28 0 0 115
pont ezt a helyzetet szeretném kihasználni, h igazából senki nem köt le hosszútávon, így a bankok kénytelenek rövid távon is magas kamatot biztosítani. na de melyik ad többet mondjuk 1 éves futamidőn??
és van e kombinált lekötés, amivel mondjuk a felét le tudnám kötni 1 évre, a másikat pár hónapra, fél évre?
Előzmény: Törölt nick (114)
Kicsiszamár Creative Commons License 2009.07.28 0 0 113
jó, tény, h bármikor jöhet bármi és szükségem lenne a pénzre, de alapjáraton én sem gondolkodtam többen mint 1 év. kitudja mi lesz 10 év múlva, ennyire azért nem tervezek előre..

milyen megosztást csinálnál a helyemben?
Előzmény: Törölt nick (112)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.28 0 0 112
A mai világban szerintem nem éri meg nagyon hosszú időre lekötni a pénzed mert ki tudja mikor adódik olyan lehetőség amelybe rövid időn belül be kell fektetni. Én maximum egy évet ajánlanák de akkor sem a teljes vagyonodra.
Előzmény: Kicsiszamár (111)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!