Keresés

Részletes keresés

Jéhu74 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 134

Én nem koldulok.

Koldulásból élsz?

Előzmény: Törölt nick (133)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 133
Én igen.

Nem tanultál meg egyenesen válaszolni még most sem.
Előzmény: Jéhu74 (132)
Jéhu74 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 132
Miért te igen?
Előzmény: Törölt nick (131)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 131
Koldultál már?
Előzmény: Jéhu74 (130)
Jéhu74 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 130
Hát nem koldulásból kénne megélni Isten hivő emberek tömegeinek. Milyen Istenük van, ha koldulniuk kell! Istent nem kell felruházni, nincs szüksége eledelre, ő nem szükölködik úgy, hogy embereknek kelljen róla gondoskodni. Az ilyen istenek nem Istenek.
Előzmény: Törölt nick (129)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 129
Hát mire?
Előzmény: Jéhu74 (127)
Dr Systole Creative Commons License 2010.01.31 0 0 128
Valaki modi igazán kijavíthatná már a topikcímet, mert így nem tudok se félni se nemfélni a "szektátkól"
Jéhu74 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 127
Az olyan vallások amely Istentől rendelt szükségek betöltését, nem veszik figyelembe, és olyan élet módokat rendelnek el, amely normális és egészséges ember számára betarthatatlan. Pld. kötelező cölibátus tagjainak egy része felé, vagy és kötelező vegetáriánizmus (pld. eszkimóknak). Isten nem arra hivta el az embereket, hogy világiaktól való koldulásból, és állami támogatásokból éltessen vallásos embereket.
Előzmény: Törölt nick (126)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 126
Például?
Előzmény: Jéhu74 (114)
Jéhu74 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 125
Reméljük, hogy felül emelkedik.
Előzmény: Törölt nick (124)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.26 0 0 124

"mert ki tudja, az Isten talán megbánást ad nekik, amely az igazság pontos ismeretéhez vezet, 26 és talán észre térnek az Ördög csapdájából, tekintve, hogy élve elfogta őket az akaratának a cselekvésére."  (2Tim2:26)

 

 

Reméljük Józsikát is jobb belátásra bírja Jehova Isten..

Előzmény: Jéhu74 (123)
Jéhu74 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 123
Nem akartalak megbántani. Te csak egy ártatlan megtévesztett bárányka vagy. Nem vagy egyszerű, érték vagy. A mennyei Atyád, és Jézus szeret, csak nem tudod, hogy ő ellenük küzdesz. Ja és tévedsz. Szeretlek! :)
Előzmény: Józsikácska3 (119)
Rufella Creative Commons License 2010.01.17 0 0 122
bocsànat...azt hittem magyar forumon vagyok...
Előzmény: Józsikácska3 (119)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 121
Stimmel.
Előzmény: Jéhu74 (114)
Józsikácska3 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 120

Tessék, itt egy kis megnéznivaló, had háborodjál fel:

 

http://www.youtube.com/watch?v=3L2bf18Hatg

Előzmény: Jéhu74 (114)
Józsikácska3 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 119
Jajj, ez a fránya radikális "reformációs" anabapista szektás cuki neoprotestáns nagyegyházakat lebabilonozó nagyonegyszerűek vagyunk OhDzízusz szöveg.... :(
Előzmény: Jéhu74 (118)
Jéhu74 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 118
Féljél! Csak nehogy attól félj, ami Igazság!
Előzmény: prophet1 (117)
prophet1 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 117
Nagyon is.
Előzmény: bloody rain (115)
Jéhu74 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 116
Nem félek.
Előzmény: bloody rain (115)
bloody rain Creative Commons License 2010.01.16 0 0 115
És kell-e félnem egy szektától? :-)
Előzmény: Jéhu74 (114)
Jéhu74 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 114
A szekta nem biztos, hogy az aminek gondolják, és az is lehet, hogy ami elfogadott vallás az valójában szekta.
Zola Creative Commons License 1999.11.12 0 0 113
Kedves bubis!

Amennyire en tudom, a keszulo torveny negativen fogja megfogalmazni a vallas jellegzetessegeit, tehat pl. vallas nem alapithato elsodlegesen gazdasagi celokra, nem alapithato elsodlegesen kulturalis celokra, stb. Ha egy uj vallasi csoport (szekta) kivan egyhazi statust az allamtol, akkor meg kell felelnie ezeknek az egyuttes felteteleknek. A vallasszabadsag alapjoganak korlatozasa szerintem ezen az alapon keljesen kizart, a szekta ui. meg mukodhet vallasi egyesuletkent, illetve tagjai maganszemelykent is gyakorolhatjak alkotmanyos jogaikat.

Udv!
Zola

Előzmény: bubis (106)
aranyviktor Creative Commons License 1999.11.11 0 0 112
Bubiskám!

A pénz témájához!

Weöres Sándor A teljesség felé

Földi és égi hatalom

,,Amit nekem adsz: mindenkinek adod” , hirdeti a földi hatalom.
,,Amit mindenkinek adsz: nekem adod” , hirdeti az égi hatalom.

üdv: aranyviktor

Előzmény: bubis (101)
aranyviktor Creative Commons License 1999.11.11 0 0 111
Bubis bátyó!

Aki fél, az mégnem lett teljes a szeretetben! Mondá Johannes bátyó, ki a Mester keblére hajthatta fejét.
Ha Isten velünk, ki ellenünk? Minek félni bárkitől, bármitől? Főleg egy szektától, akik ha talán szokatlan módon is, de Istenben hiszenek?
Még az se féljen, aki után [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

üdv: aranyviktor

Előzmény: bubis (58)
aranyviktor Creative Commons License 1999.11.11 0 0 110
-tel aranyviktor
Előzmény: hegedü (56)
aranyviktor Creative Commons License 1999.11.11 0 0 109
Hegedükém! Egy cimborám!

Én is elnézést, hogy belekotyogok! Hát ugye Sztálin bácsi is otthonában a Szovejetúnióban "undorítónak találta" a vallásoskönyveket és ő is elégette, szóval "joga" mindenkinek van hozzá.

De mi az, hogy jog?

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]-tel aranyviktor

Előzmény: hegedü (56)
Tichy Zsolt Creative Commons License 1999.11.11 0 0 107
Kedves Mindenki!

A topoc témájához szerettem volna hozzászólni, de elöbb beleolvasgattam és látom, hogy itt is a HGY ócsárlása folyik. Eddig még sohasem szóltam olyan témába mely róluk szól, pedig van éppen elég az asztalon! Ennek az oka, hogy elfogult vagyok velük szemben. Túl sok világi dolog forog körülöttük, és nem pozitív értelemben. Mivel én csak ezeken keresztűl ismerem őket, így elfogultságom érthető.

Ennek ellenére fel kell hívnom azoknak az asztaltársaimnak a figyelmét akik hívők, hogy a HGY-ben is lehetnek mélyen Istenhívő emberek. Lehetnek olyanok akiknek ez az egyetlen kapaszkodási lehetőségük Isten felé. Nem kellene vérigmenő gyalázkodásba menni velük szemben (sem), hiszen, néhány ember akik körül a botrányok folynak, nem az egész gyülekezet! Vagy saját felekezetetekben, kizárólagosan makulálattlan emberek vannak? Nem hiszem. " Az vesse rá az első követ, ki bűntelen köztetek!"

Elnézést kérek az Off topic-ért de már valahol le kellett ezt írnom. Én vállalom azokkal a HGY-sekkel a közösséget, kik Isten keresik, találják és szeretik.

Igérem továbbá, hogy többet HGY-s témájú topic-ban többet nem "szólalok" meg.

Szeretettel: Zsolt

bubis Creative Commons License 1999.11.11 0 0 106
Kedves Fuly!

Na ezt a valaszt nem sietten el, eppen selejtezek a kedvencek kozott, es feltunt, hogy itt "eppen" nelkem kellene valszolnom.

Szoval azert lenne baj, mert valoszinuleg tok folosleges, a mostani torvenyek jok (sot Europaban a legjobbak!), csak esetleg az allambacsi nem el a lehetosegekkel ugy, ahogy kellene. Ezt mar szamtalan helyrol megerositettek szamomra a kulonbozo szakertok nyilatkozatai, akar nemzetkozi szervezetekei is. Pont ezert gyanus szamomra, hogy itt a valos cel a vallasszabadsag csorbitasa, es a tobbi (a tervezettel kapcs. mostani enyhebb hangnem) csak duma. (A Fidesz azert ert a kommunikaciohoz.) Ha csak a mostani hireket vennem alapul az uggyel kapcsolatban, megfelelo naivitassal nyugodt is lennek, de mivel mar regen figyelem az ugyet, nem bizom benne, hogy a torvenytervezet tisztesseges lesz. Majd meglatjuk! Szeretnek kellemesen csalodni!

Udv
Andras

Előzmény: Fuly (105)
Fuly Creative Commons License 1999.10.20 0 0 105
Kedves András!

Egészen pontosan úgy van, hogy az állami 'kipótlás' a tört. egyházak felé azon a 'jövedelmen' keresztül történik, amit az ingatlanrendezés keretében kapnak. A HGY ezt már kifogásolja...
A kisegyházak felé külön megállapodást kezdeményezett az állam, ami különböző okok miatt, főleg a kicsit egymással egyet nem értése miatt még nem jött létre.

De ha ennyire egyetértünk, akkor miért lenne baj az egyházakról szóló törvény szigorítása?

Fuly

Előzmény: bubis (104)
bubis Creative Commons License 1999.10.20 0 0 104
Kedves Fuly!

"Most jön a kérdés: adhat-e az állam 'jövedelmet' az egyházaknak (miután korábbi jövedelemtermelő javaikat nem kapták vissza), amivel az iskolai és egyéb, államplgárok által elvárt közfeladatfinanszírozási tevékenységüket meg tudják oldani?"

Nem ertem. Mar leirtam, hogy a kozfeladatok atvalalasanak aranyaban adott tamogatast elfogadom (a hgy is), es az altalad leirtak szerint ez lenyegeben ma mar meg is valosul.

Udv
Andras

Előzmény: Fuly (103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!