Keresés

Részletes keresés

Cascada Creative Commons License 2005.08.16 0 0 76

Sziasztok!

 

Látom, a tai chi topiclakók átkirándultak ide!:-)

 

Engem is érdekel a Ji king, illetve lehet mondani, hogy valahogy a Ji king-en keresztül keveredtem a tai chi közelébe. Egyrészt megdöbbentett, hogy mennyire nagyon bejönnek a "tanácsai". Én egy igazi, vérbeli, hitetlen pogány lány voltam;-)... de amióta olvasgattam, valahogy az az érzésem, hogy kell lennie egy szabálynak vagy erőnek vagy Istennek vagy nevezzük akárhogy, ami tesz arról, hogy ne legyen minden "véletlen". A másik "felfedezésem" a Ji king-el kapcsolatban, hogy nem is kell jósolni vele, látszik az életben, hogy működik, minden pillanatban. Pl nagyon jól lehet tudatosan használni, hogy mielőtt valamit nagyobb dolgot szeretnénk, lépjünk hátra .. és már itt vagyunk a tai chinál, ahol még a hozzám hasonló kezdőknek is az tűnik fel először, hogy mielőtt felemelem a kezem, lefelé mozdul.

 

Létezik több magyarázat a Ji kinghez, én gyűjtögetem, amennyire eddig sikerült, elsőnek a Müller Péter féle Jóskönyvet olvastam, no, az olyan, jól érthető, jól olvasható, nem bonyolult.... nem közeli az eredetihez - szerintem. Aztán létezik a Mireisz László (?) féle magyarázat, no, az nekem nem tetszik, bár van egy + könyve a Ji king működéséről, és ott pl a születési év, hónap, nap + hexagrammok kapcsolatáról is ír. Ami nálam a befutó eddig magyar ember tollából, az a Karátson Gábor féle fordítás ... no, ahhoz már kell elszántság, ha valaki végig akarja olvasni:-) nagyon gazdag, nagyon részletes, nagyon szép... de sokkal nehezebben érthető, melósabb kihámozni. Az egyes kinai jelek többféle jelentését feldobja, nagyon közelinek gondolom az eredetihez.

 

Bocs, hogy hosszú voltam.:-)

 

Az ERŐ legyen Veletek!:-)

 

Casca

Előzmény: Törölt nick (69)
zsoma06 Creative Commons License 2005.08.16 0 0 75
Tükörnek az élet minden részét lehet használni. Úgy gondolom, hogy a Ji Ching- hez hozzátartozik a jövendőmondás. Ha tanulmányozni akarom, ezt nem kerülhetem ki.
Nem egy tükröt utasítottam el hanem a feltárulkozó lehetőségektől rottyantottam tele a gatyeszt.


A Tai Chi tanulás egy pontján túl, pontosan azért érzi úgy az ember, hogy foglalkoznia kellene a Ji Chingel mert analogia van a kettő között.
Előzmény: 37 es forma (71)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.16 0 0 74
bőcsőbe szunnyadnak a kölkök es ;-)
Előzmény: 37 es forma (73)
37 es forma Creative Commons License 2005.08.16 0 0 73

Szia KAL!

 

1/2 szemű effektus? :-))

 

BŐCS

Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.16 0 0 72
na látod én meg nem tudok róla semmit, ennek alapján Te vagy a szakértő... ,-)))
Előzmény: 37 es forma (70)
37 es forma Creative Commons License 2005.08.16 0 0 71
Sziasztok! Bélasáska! "Nagyon de nagyon de nagyon bejött. Ezek után fel kellett tennem a kérdést: kell ez nekem? Úgy döntöttem nem és nem is akarok vele foglalkozni." A tükör kellemetlen? a folyamat, hogy megismerhető vagy a magad számára? VAgy mi nem tetszett? NEm gondolod hogy amit elutasítasz ennyire ott van némi dolgod? ...:-)) "Azóta nem nyúltam hozzá, persze a Tai Chi kapcsán felmerül, hogy kéne tanulmányozni, de valahogy nincs hozzá ingerenciám." Tai Chi kapcsán NEM kéne. Csak LEHET! Az IChing és a Tai Chi Chuan ugyanazt a tartalmat közvetíti. Az eggyik intuitív értelemmel végzett megértéssel, a másik mozgásos analógiákkal, de ugyanarról szól! Ha "Figyelemmel" értsd KAL szóhasználatában. JELENLÉT" -tel csinálod. Ez fejleszthető. A többi: technika. A tanulás megosztása: 40 % míg elengeded az előítéleteidet, tanult modelljeidet, és felvállalod a több szempont használatát. További 50% a Jelenlét vagy Figyelem ( Don Juannál: Látás) tanulása, fejlesztése. A technika a maradék 10 % Errefelé pedig csak ide szokás koncentráni....: szóval ennyi
Előzmény: zsoma06 (68)
37 es forma Creative Commons License 2005.08.16 0 0 70
Szia KAL! MIből gondolod , hogy elég jól ismerem? Szerintem ugyanis csak ismerkedtem vele. :-))
Előzmény: Törölt nick (66)
zsoma06 Creative Commons License 2005.08.16 0 0 68
Sziasztok!
Átnéztem már én is ide.
Egy időben foglalkoztam én is a ji ching-el. Poénból csináltam magamnak jóslást.
Háromszor.
Nagyon de nagyon de nagyon bejött.
Ezek után fel kellett tennem a kérdést: kell ez nekem?
Úgy döntöttem nem és nem is akarok vele foglalkozni.
Azóta nem nyúltam hozzá, persze a Tai Chi kapcsán felmerül, hogy kéne tanulmányozni, de valahogy nincs hozzá ingerenciám.
Ennyi az én ji ching történetem.
Üdv!
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.15 0 0 66
a tajcsi-topikban kérdezd 37-es formát, ő elég jól ismeri a I-Chinget
Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.15 0 0 64
sajnos nem a legjobb a wilhelm sem, egyes vélemények szerint pszichoanalitikát csinált belőle (mindenesetre még mindig ez a legjobb magyar fordítás)
Előzmény: Törölt nick (63)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.14 0 0 62
bocs, hogy ily sokáig nem méltattalak válaszra

inkább harcospap, mint arcos-pap ;-))
Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.06 0 0 60

"visszaolvasgattam a tai chi topicban, ott ha jól emlékszem sajnáltad , hogy a mester főleg tai chi-t tanít, és ritkán pa kua-t... azóta ezek szerint változott a helyzet."

 

Rosszul emlékszel testvér, nem sajnáltam, annak örültem, hogy engem tanít. Tajcsit meg én nem akartam tanulni. Nem tudom miért.

Pakuát meg tényleg nem tanít mindenkinek.

Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.06 0 0 57

ja, gyakorlok, de nem tajcsit, illetve azt nagyon keveset, hanem pakuát.

 

Református ;-)

 

"egyébként érdekes... 10. félév teológián, és közben meg távolkeleti harcművészettel meg jicsinggel foglalkozol :)"

 

azért mert teológiára járok nem kell becsukni feltétlen a szemem... Bár valljuk be a többségnél így van. EZ egyébként érdekes... ... 5 év teológia és a 95%-a se nem lát se nem hall.

Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.05 0 0 55

Ja, egyszer-kétszer amikor nagyon elszálltak a gyerekek feltettem néhány kérdést.

Kicsit laposnak tűnik néha, de akad (tudásom tükrében) néhány tapasztaltabb embör.

;-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.04 0 0 52

Csak velem 'beszélt'. Az asszony akkor meg sem hallotta volna.

Jó kis 'beszélgetés' volt, másfél órán keresztül 5 hangos mondat ;-))

 

No meg nekem volt akkor éppen időben a dolog. Akkora tükröt mutatott az öreg Józsi bátya, hogy csak na. Áldja meg az Isten. Szeretettel emlékszem rá. Néha 'beköszön' a gondolataimban. Azt hiszem még él.

Előzmény: Törölt nick (51)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.04 0 0 50

Borult is az asszony rendesen miután felhomályosítottam a láncbagós góbé felől... ;-)

 

Alig hitte, később megértette.

Előzmény: Törölt nick (49)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.04 0 0 48

Az nem kacsa, hogy inkább a sasokhoz és a fehér hollókhoz húzok... ;-)))

 

Nekem az első mesterem 'csak' ennyit tanított: 'Jelenlét'

(öreg székely 'táltos' bácsi a vonaton)

 

És most értettem meg a múlt héten...  ... 7 éve találkoztunk.

 

Elég sajátos amikor egy székely bácsi telepátiát használ... ;-))

Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.04 0 0 46
Lehet, hogy minden reggel elmész mellette.... ;-)))
Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.03 0 0 44

Háát tudod megfogtál... Én kb. semennyire nem vagyok 'vallásos'. Igaz asztali áldást mondok, meg Isten áldjont, de klasszikus értelemben véve nem mondhatom magam vallásosnak.

 

"valamelyik szúfi mondta, hogy akinek nincs mestere, annak a sátán a mestere... "

hát én akkor is egyelőre a magam útját járom, nincs más választásom"

 

választás mindig van, és olyan ember is van akinek nem kell mester (Buddha pratyekabuddha-nak hívja őket). Döntsd el, hogy ilyen vagy-e, ha igen akkor OK, ha nem akkor nyomás mestert kereseni...  ;-))

 

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.03 0 0 42

Tulajdonképpen az is.

 

De az, hogy fél évet jártál teológiára még nem lenne ok magát a tanítást (vallást) eldobni... (Én már a 10. félévet járom, de a keresztény tanítással nincs bajom, az oktatás, meg az intézmény-szervezet egy kissé más lapra tartozik)

 

Szóval akkor válassz magadnak egy utat, egy hagyományt, de akkor csináld azt.

Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.03 0 0 39

kb meditálgatok? (az mit jelent?)

túl vagy a valláson?

 

...

 

hát, hallod, legalább megértetted a katolikus tanítást? mitől vagy rajta túl? nem tetszett a pap vagy a szervezet vagy mi?

Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.03 0 0 36

Végzel már vmilyen szellemi gyakorlatot?

 

Vallásgyakorlás, meditálás, imádkozás küzöl vagy vmi ilyesmit?

Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.03 0 0 34

Ha tudsz akkor keress meg egy mestert vele.

 

Van a Mireisz Lászlónak egyébként egy vékonyabb könyve a Taoizmus és a Változások Könyve címmel (Paradigma kiadó, azt hiszem 2002-es kiadás). Magyarul talán az egyik legjobb összefoglalása a dolgoknak és bevezet az alapokba.

 

A Wilhelm-féle könyvben van táblázat (külön kis lap) és leírás is a hogyanról.

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.02 0 0 32
A két kötetes Wilhelm elég választ kell adjon a hogyanjára, a miért az pedig a Te Kérdésed.
Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.31 0 0 30
nem tudok én semmit, a titok meg attól titok, hogy ne mondja el az ember ;-)
Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.31 0 0 28
Hát tudod, néha a legjobb családban is megesik. ;-))
Előzmény: Törölt nick (26)
Édy Endre Creative Commons License 2005.01.31 0 0 27

Nekem nagyon misztikus. De azért érdekes.

Nem foglalkozom vele.

Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.31 0 0 25

Föld ló betoppan

Megrázza a sörényét

Villámot fújtat

 

;-)

Édy Endre Creative Commons License 2005.01.31 0 0 24
Philip K. Dick The Man in the High Castle című művében (alternatív történelem) játszik viszonylag nagy szerepet a ji csing.
Édy Endre Creative Commons License 2005.01.31 0 0 23

Tudom, hogy kötekedésnek hangzik, de: ji csing. Legalábbis, amíg a putonghuát be nem vezettetik kötelezően az Akadémiára. Egyelőre még nem. Szóval ji csing Pekingben és Sanghajban - bármennyire is csupán közelítő a dolog. :)

Bye!

Gy. (fém-disznó)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!