Keresés

Részletes keresés

wfang Creative Commons License 2007.07.31 0 0 114
Sziasztok! Elég sok I ching-es könyv van most a boltokban, ti melyiket használjátok? Ni-hao-nak, Müller Péternek, Karácsonynak...szóval elég nagy a választék...
topikolló Creative Commons License 2007.05.23 0 0 113
És melyik verziót? Csak mert a Müller Péter - Jóskönyv topik nagyon beindult, szívesen áthívnálak látogatóba, ha azt használod! :)
Előzmény: igazihos (112)
igazihos Creative Commons License 2007.04.18 0 0 112
Sokat használom. És sokat segít.
37 es forma Creative Commons License 2006.08.13 0 0 111
Szia KAL!

Nézd meg nálam, a RÉGI német és az ÚJ pícák könyvét. Aztán válasz.... Szept 17 után :-))))
Üdv: 37 es forma
Előzmény: Törölt nick (110)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.02 0 0 109
vedd meg nekem testvér és küldd meg. utánvétbe kifizetem.
Előzmény: gb. (107)
topikolló Creative Commons License 2006.06.02 0 0 108
Én ezt az oldalt korábban láttam már, de nekem ez túl 'soknak' tűnt, és igazából szemfényvesztésnek gondoltam. Szerintem már nem arra használta az ember, amire eredetileg hivatott a könyv. Már köze nincs az elgondolkodtatáshoz és ahhoz, hogy a Ji King segítségével megoldd az adott élethelyzetedet. Az oldalon a fickó konkrét kérdésekre konkrét válaszokat 'nyújt'. Ráadásul időpontokkal. Szerintem a könyv nem erre való és nagy esélyt látok arra, hogy ez tényleg parasztvakítás.
Előzmény: Törölt nick (106)
gb. Creative Commons License 2006.05.23 0 0 107
Szia, Deng Ming Dao-nak van egy uj I ching-es konyve.
Előzmény: Törölt nick (106)
gb. Creative Commons License 2006.01.08 0 0 105

The  complete I Ching

The Definitve Translation by Taoist Master Alfred Huang.

 

I Ching

The illustrated primer

By;Barry R. Trosper&Gin-Hua Leu

alendla Creative Commons License 2005.09.24 0 0 104

Na most már én is elmondom, nálam hogyan működnek ezek a dolgok.

Majdnem egy éve használom a ji king-et, 3 kis pénzecske segítségével. Egy ismerősöm tanácsolta, hogy próbáljam ki. Természetesen nálam is működik. :) Sokszor olyan meglepő dolgok jönnek ki, amelyek épp az adott helyzetre passzolnak, tökéletesen. Van, amikor nem értem, hogy miért azt dobtam. Aztán elolvasom később is, és akkor talán valamit már megértek belőle, hogy tényleg efelé haladnak a dolgok.

Az is igaz, hogy az ember magában már tudja a választ sok esetben, legfeljebb nem akarja meghallani, mert ámítgatja magát ezzel-azzal.

Voltak olyan kérdéseim, amikor tényleg nem tudtam, hogy mit tegyek és általában szívem szerint az ellenkezőjét tettem volna annak, amit a ji king mondott. De mivel abszolút hiszek benne eddigi tapasztalataim alapján, így hallgattam rá és nem a saját, makacs fejem, az "egóm" után mentem. Hát, egyenlőre ennyi.

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.31 0 0 102
Csak most találtam ezt a topikot, de látom nem maradtam le sokmindenről. Nézzétek meg a honlapom, kicsit filozofálok a Ji-kingről. Engem is érdekelt a háttere...www.gportal.hu/tlaloc 
GORBEBOTOS Creative Commons License 2005.08.30 0 0 101

 

 

Szia Belasaska,

 

  Az utobbi napokban a kezembe kerult egy eleg turheto konyv,a cime; The magical I Ching, Iro;J.H. Brennan.

Udv.gb.

GORBEBOTOS Creative Commons License 2005.08.20 0 0 100

 

Szia Casceda,

 

"Igen, itt tényleg nehéz gyakorlati oldalát tolmácsolni. "

 

"Outside of a dog ,a book is man's best friend.

 

  Inside of a doog,it's too dark to read."

 

  __Groucho Marx      

 Udv.gb

 

 

 

 

 

Előzmény: Cascada (99)
Cascada Creative Commons License 2005.08.20 0 0 99

Szia, Aglaea!

 

Igen, itt tényleg nehéz gyakorlati oldalát tolmácsolni. Bár a tai chi fórum összes hozzászólása közül nekem volt egy, ami nagyon megmaradt. Fogalmam sincs, ki írta, bocsi, cca annyi volt, hogy "Ma reggel kimentem tai chizni, korán volt, kelt fel a Nap. Jól esett a tai chi. Ez a reggel is az enyém lett!"

 

Bocs, ha nem egészen szó szerint ment, de nekem ez az "ez a reggel is az enyém lett".. szóval ez bennem maradt nagyon. Ez a lényeg, hogy OTT van, JELEN van .. szóval néha azért vannak gyakorlati közlések is. Mondjuk azt én is észrevettem, hogy a gyakorlati közlésekre kevesebb a reagálás, mint a filozofálgatásra:-) Ilyen a fórum természete.

 

Casca

Előzmény: aglaea (98)
aglaea Creative Commons License 2005.08.19 0 0 98

Szia 37es forma!

 

Tudom, hogy rengeteget számít minden tekintetben technika. Engem csak elgondolkodtatott, hogy milyen nehezen, vagy ritkán vitatják meg az emberek (általánosságban) az érzelmi tapasztalataikat.

Olvasgattam a taichis topikot - lenyűgöző, tényleg. :)))

Majd évek múlva talán lesznek ilyen megfigyeléseim is, mint nektek. Addig meg tanulok a "nagyoktól" ;)))

 

Bár az a mezsgye szélesebb lenne....:))

Előzmény: 37 es forma (97)
37 es forma Creative Commons License 2005.08.19 0 0 97

Szia Aglaea!

 

Igazad van: viszont ez egy írásbeli  közlés (topic beszélgetés): mint ilyen. nehéz rajt a megélést közvetíteni!

 

Ám: Eddig azt tapasztaltam, hogy közvetlen megtapasztalás nélkül nem lehet a Tai Chi Chuant működőképesen megtanulni: olyan vékony a mezsgye a használható és a az egyéb gyakorlása közöt.....

Üdv: Jó I Chingezést!

 

Előzmény: aglaea (91)
GORBEBOTOS Creative Commons License 2005.08.19 0 0 96

 

 

Ha-ha-ha,ertekelem a humorodat.

 

 

                                                                      "There is nothing

                                                                        kept from you

                                                                        that you have not

                                                                        kept from Yourself.

Előzmény: aglaea (95)
aglaea Creative Commons License 2005.08.19 0 0 95
Akkor sokat mondok ilyeneket, egészen addig, amíg nem nő tőle a fejed ;)))
Előzmény: GORBEBOTOS (94)
GORBEBOTOS Creative Commons License 2005.08.19 0 0 94

 

 

Oh, ne mondj ijeneket, ettol csak a fejem no,es azt a legkevesbe akarom.

 

 Nekem is egy megtiszteles ,a beszelgetes veled.

 

Igazad van, mikor a tanulo keszen van ,a mester megjelenik.

 

Udv.gb.

Előzmény: aglaea (93)
aglaea Creative Commons License 2005.08.19 0 0 93

Üdv Neked is!

 

Öröm veled beszélgetni :)) Rengeteget tudsz adni, főleg az olyan tudatlanoknak, mint én. ;))

 

Távol álljon tőlem a nagyképűség, stb.

Úgy érzem, hogy különbözőek vagyunk---kit így, kit úgy talál meg a magában levő Mester. Egy "külső" (ez most nem a legmegfelelőbb szó) Mester is oda vezet kézenfogva, ahová a "belső". Más az Út, más a teendő.

Gyakran esem a hibába, hogy elfogadom azt, hogy mindenkinél egyformán működnek a dolgok----ha neki Mester kellett, akkor nekem is az kell. És amíg nem talál meg, addig nem jutok előre se, és sehová.

 

Ebben egyetértek Cascadával. Az ember megkapja az üzeneteit---más közegből, más kódolással, más csatornákon, de a feladó mindig ugyanaz.

Előzmény: GORBEBOTOS (92)
GORBEBOTOS Creative Commons License 2005.08.19 0 0 92

 

 

Szep estet neked is Anglaea.

 

  "Mester kérdésben--- a legnagyobb Mester bennünk van. "Csak" vissza kell találnunk hozzá."

 

 Ja, csak ahoz kell a mester.

Udv.gb.

Előzmény: aglaea (91)
aglaea Creative Commons License 2005.08.18 0 0 91

Szép estét!

 

Beszabadultam a fórumra, és hát persze, hogy megtalálnak a dolgok :))

 

Használom a Ji-Kinget, azt, ami megtalált, abban a formában, ahogy.

 

Ezen nem gondolkodom, elfogadom, és megértem, amikor megértem rá.

Mindenesetre segít. Nem megyek bele a mélységeibe, mert most perpillanat nem arra van szükségem. (hűűűű, ennyi egoista mondatot ?;))))

 

Taichizom is, egy ideje.

És egy ideje olvasgatom is a fórumot. És van egy olyan érzésem ami nem tudom--- ami nem tudom honnan jön, hogy egy kicsit elbillen az egyensúlya hozzászólásokban a megértés felé, ami elfedi, elvonja az energiát a megélés részéről. persze, lehet, hogy ez csak "nem jön át", de most mégis ezt kellett, írnom.

 

Mester kérdésben--- a legnagyobb Mester bennünk van. "Csak" vissza kell találnunk hozzá.

Cascada Creative Commons License 2005.08.18 0 0 90

Szia, Bélasáska!  :-)

 

A Ji kinghez miért kéne mester? Dobsz, elolvasod, és gondolkozol egy kicsit rajta. Az, hogy érmével, pálcikával vagy pilótakeksszel ;-) csinálod, technikai kérdés, teljesen lényegtelen. Ha fél pohár mákot ki tudnál úgy borítani az asztalra, hogy rájöjjél, melyik hexagram a válasz, az is ok lenne. :-) Szerintem.

 

A mester megtalálása témához annyit, hogy szerintem rengeteg találkozás hoz üzeneteket, csak hát mennyivel kényelmesebb egy mestert hallgatni, aki mondjuk a szánkba rágja, mit kéne csinálni. Nekem be szokott válni, hogy ha valami kérdésem van, vagy valami nem tiszta, pl egy helyzet, akkor kérdezek, aztán nem foglalkozok vele többet, és valahogy jön valami válasz előbb-utóbb. Lehet, hogy itt az a döntő, hogy tudatosítom, hogy van egy kérdésem, és tudat alatt elkezdek figyelni a lehetséges válaszokra... lehet, hogy simán pszichológia, mindegy... nem tudom, mitől - de nekem ez működik.

 

Amúgy Mester témában olvasgathatod a Lin-Csi apát történeteit, nekem tetszenek. Vannak benne jó dolgok:-)

 

szia

 

Casca

 

 

Előzmény: Törölt nick (87)
37 es forma Creative Commons License 2005.08.18 0 0 89

Szia Bélasáska!

 

Lc figyelj kicsit jobban......

 

AMit látsz: nem igaz.... A lényeg ? :

Előzmény: Törölt nick (87)
GORBEBOTOS Creative Commons License 2005.08.18 0 0 88

 

Persze,hogy direct.

Előzmény: Törölt nick (87)
GORBEBOTOS Creative Commons License 2005.08.18 0 0 86

 

 

Szia,

 

Jo szerencset,mert nem sok mesterrel talalkoztam aki otthon volt ebbe a temaba.

 

en vettem egy konyvet evekkel ezelott,Nemetrol volt Angolra atforditva,olvasgattam egy par evig ,de sehogy nem tudtam megemeszteni,/meg mindig szorul a gyomrom a mikor ra gondolok,/es inkabb a rulettel foglalkozom abban tobb szerencsem van.Hi-Hi-Hi.

Udv.gb.

Előzmény: Törölt nick (85)
GORBEBOTOS Creative Commons License 2005.08.17 0 0 84

 

 

 nagyon jo ,ugy hangzik mint Hermann Hasse.

Előzmény: 37 es forma (83)
37 es forma Creative Commons License 2005.08.17 0 0 83

Szia Bélasáska!

 

Szóval: ha őszinte vagyok, az fukarkodás....  Hm...

Na jó.

 

 

Nyaranta 1 hónapozt egy monostorban töltök, egy bozontos hajú vénember társaságában a Chien Szan -ban ( magyarul: Ezer hegy), akitől tanulok.

 

Nagyon bonyisan tanít: Semmit nem mond, csak figyelni tudom.

 

Aztán ha úgy vélem megértettem valamit, a színe elé járulok, előveszem atlantiszi fényszótáramat és morzejelekkel ütöm a NAGY dobot.

 

Ekkor kis fény száll alá, és közli vlem: Helyes vagy helytele a felismerésem. És ez így megy napról napra.

Évről Évre.

Topicról topicra.

37 es formáról Bélasásákára...... :-)))))

 

Ez megfelel az elvárásaidnak?

 

Ha igen: van még információm.......:-)))

Előzmény: Törölt nick (81)
GORBEBOTOS Creative Commons License 2005.08.17 0 0 82

 

 

Szia Bela,

 

Ha tenleg erdekel a dolog akkor egy szep napon megfogod talalni a mesteredet,de addig is ,en tudok neked egy jo konyvet ajanlani ,mester Jou Tsung Hwa-tol/The Tao Of I Ching,Way to Divination.

Udvgb.

Előzmény: Törölt nick (81)
37 es forma Creative Commons License 2005.08.17 0 0 79

Szia Bélasáska!

 

Tisztázzunk dolgokat!

 

1. NEM vagyok hozzáértő lásd: KAL -lal folytatott beszélgetésemet.

2. Éppen ezért NEM gondolom, hogy mást minősíthetnék.

3. Sorry: de ezért nem fogom megnézni a super Ichinget: Mással foglalkozom: pl.: gyakorlással

 

"mert ugye, mint tai chisok, a yin-yang például nem elmélet nekünk, hanem gyakorlat...szal' a I Ching-hez is talán, ...hát gyakorlatiasabb a hozzáállásunk... vagy nem?"

 

Én a saját hozzáállásomról tudok nyilatkozni: máséról nem. Egy ideje az agyalásnál sokal fontosabb számomra a JÓ gyakorlás: és több válaszom ( használható.... ) születik. Persze az agyalásnak megvan az az előnye, hogy agyas lessz az ember.... :-))

 

"szóval gyakorlatban ez nálad hogy mükszik?"

 

Köszöni: jól.

 

"Megjegyzem én még elméletileg sem tartok sehol a I Chingel, talán kétszer dobtam érméket, és természetesen bejött a dolog..ami igazából nem lep meg :) "

 

Szóval a dobás eredményeként elolvasott anyag általad megfejtett (beleértett) értelme egybeesett a TE várakozásoddal......

HÁt, érdekes... :-))

 

"de igazából nem ez a része érdekel...egyelőre, inkább csak megérteni szeretném."

 

MIt?

 

Mert ugye minden modellező eszköz több megértéshez vezet, mint ha nem használsz ilyet.....  :-)))

 

Üdv: 37 es forma

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (78)
37 es forma Creative Commons License 2005.08.16 0 0 77
Szia! Az analógia attól analógia, hogy oda vissza igaz. Más: A gatyesz így is telemegy. Akár tudod, akár nem ugyanaz működik. A TAi Chi egy tekintetben jobb mint az I Ching ( a VALÓDI TAI CHI) hogy létezik benne azonnali visszacsatolási kör: nemkell várni: azt a hatást kapod e amit céloztál. úgy mozdul e a partner? Az I Ching átfutása lassúbb: ezért érdemes először Tai Chi analógián is tesztelni a megértésedet..... Üdv. 37 es forma
Előzmény: zsoma06 (75)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!