Keresés

Részletes keresés

zgyorfi Creative Commons License 2007.09.06 0 0 41490

Van azért ilyen vers is:

(és jobban is kapcsolódik a témához)

 

Bolyai

(Babits Mihály)

 

Isten elménket bezárta a térbe.
Szegény elménk e térben rab maradt:
a kapzsi villámölyv, a gondolat,
gyémántkorlátját még csak el sem érte.

Én, boldogolván, azt a madarat,
ki kalitjából legalább kilátott,
a semmiből alkottam új világot,
mint pókhálóból sző kötélt a rab.

Új törvényekkel, túl a szűk egen,
új végtelent nyitottam én eszemnek:
király gyanánt, túl minden képzeten

kirabolván kincsét a képtelennek
nevetlek, mint Istennel osztozó,
vén Euklides, rab törvényhozó.

 

 

 

Előzmény: Mungo (41487)
szervezok Creative Commons License 2007.09.06 0 0 41489
viszonylag
Mungo Creative Commons License 2007.09.06 0 0 41488
bocs: diloma=diploma  :o(
Előzmény: Mungo (41487)
Mungo Creative Commons License 2007.09.06 0 0 41487
Viszont kíváncsi lennék, hogy valaki hogyan jut el idáig.
 
Ahogy a legtöbb cáfoló: Ő igenis tudja, ösztönösen megérzi mi az igazság, milyen is a valóság. Itt a fórumon is van néhány nick, aki ugyan ilyen alapon cáfol, értetlenkedik pedig azért sikerült túljutniuk a középiskolán esetleg egy diloma is terheli őket. Büszkén vallják, hogy ők igenis szabad gondolkodók, nem nyalják be amit az iskolában a fejükbe akartak verni, mert mint kimutatják magasröptű érvelésükkel, ott csak vaskalapos elmeroggyant tudósok dogmáit lehet megtanulni.
 
Ezekről a szabadgondolkodókról Romhányi néhány elévülhetetlen sora jut mindíg eszembe:
 
 
"Egy ritka bátor
papagáj kitört a rácsos kalitkából.
Kint magához intett
néhány cinkét, pintyet,
hogy mint szabad szellem,
szónoklatot tartson a rabtartók ellen.
És mert gyakorlott lett régen a beszédben,
el is kezdte szépen,
a Nagy Igazságot rikoltva szét:
  - Gyurrrika széép!"
Előzmény: NYer (41480)
Skorpió Creative Commons License 2007.09.06 0 0 41486

Azt hiszem ma veszem a fáradságot és alaposan végigolvasom. Nem vagyok szakember, inkább csak olvasgatni szeretem az ilyen témájú irományokat, de ha tényleg azt írja, hogy a fotonok gyorsulnak, akkor ez azért meglepő. Persze, ha valami bizonyitékot hozna erre...

 

Amin meglepődtam, hogy a gravitációt helyettesítő einsteni görbült térelméletet úgy cáfolja, hogy "olyan nincs", viszont van tömegvonzás. Ez nem érv. Einstein pontosan azért alkotta meg a tömeg által meggörbített teret, hogy válaszoljon olyan kérdésekre, amire a klasszikus fizika nem tudott. Indok nélkül visszatérni dőreség.   

ivivan Creative Commons License 2007.09.06 0 0 41485
Az, hogy azt írja tömegük van, még hagyján: itt se tudtunk megegyezni, hogy most akkor van vagy nincs... Bár volt egy nagyon hasznos hozzászólás (azt hiszem 1M-től), ami szerintem eldöntötte a kérdést, de azért ezt nem tartom akkora hibának, mint a többit... Pl: az elektron ionizált gázatom (az x atom ionja, ha jól értettem)
Előzmény: b_b_b (41484)
b_b_b Creative Commons License 2007.09.06 0 0 41484
Nem csak gyorsulásuk van, tömegük is.

Az én kedvencem a Merkúr pályaanomáliáról leírt tömény idiótaság és a pint által a Zöldségboltban idézett zárójeles példa, amiből az látszik, hogy szegény valahol az általános iskolában csúszhatott el.
Előzmény: ivivan (41482)
mmormota Creative Commons License 2007.09.06 0 0 41483

Viszont kíváncsi lennék, hogy valaki hogyan jut el idáig.

Nem lehet ezt tanulni, kérem, erre születni kell! :-)

 

Előzmény: NYer (41480)
ivivan Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41482
Ilyenkor mindig abban bízom, hogy az alján majd az lesz, hogy "Készült a Kretén magazin megbízásából" vagy valami hasonló... De sajnos úgy néz ki ezt komolyan gondolja. A kedvencem:

"... a fotonok gyorsulása a = 1023 m/s2 ..."

Előzmény: mmormota (41479)
pint Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41481
szerintem skizofrénia, de lehet, hogy valami mánia.
Előzmény: NYer (41480)
NYer Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41480
Mindenesetre vicces. Heves vérmérsékletűeknek viszont nem ajánlom. Ezen nevetni kell, nem idegeskedni. Viszont kíváncsi lennék, hogy valaki hogyan jut el idáig.

Előzmény: mmormota (41479)
mmormota Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41479
Viszont az egész cikk szép példája az egyenszilárdságnak. Nem csak ezt vagy azt nem érti a szerző, hanem szép egyenletesen semmit. Amiből kristálytiszta logikával el is jut a végkövetkeztetéshez: mivel az összes többi ember érthetetlen hülyeségeket mond és ír, mindenki más teljesen hülye.
Előzmény: NYer (41478)
NYer Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41478
Ez a kedvencem:

" Arról nem szól a fáma, hogy a müon miből is keletkezett ott 20 km-es magasságban, ami azt bizonyítja, hogy a müonok keletkezését sohasem mutatták ki, vagyis a müon egyszerűen csak ugyanúgy ott van 20 km-es magasságban, mint a Föld felszínén is."

Tehát ami nincs leírva Holics könyvében, az nem is létezik.
Előzmény: NYer (41477)
NYer Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41477
Igen büszkén hirdeti saját hülyeségét.
cíprian Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41476
Igen, én is itt kaptam fel először a fejemet, aztán félreérti azt a könyvet is, amit bírál, erről az Origón írt valaki, mert nála meg van a könyv is.
Előzmény: mmormota (41475)
mmormota Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41475

Az első konkrét, nyilvánvaló hiba mindjárt az első oldalon:

 

"Hát ennyit hitelesen az ottani leírásból és a hülyeségekből. Ugyanis, ha a v sebességű szél A-tól C irányába fúj, akkor AB és BA irányban haladó repülő mozgási irányára merőleges a szél iránya, így a repülő oda-vissza mindekor c sebességgel repül, így az ABA utat

 

idő alatt teszi meg."

 

A szerző azt hiszi, a keresztirányú szél nem befolyásolja a repülési időt. Ha valakinek ez első pillantásra nem nyilvánvaló hülyeség akkor itt egy szemléleletes példa:

 

Duna átúszása.

A Dunát át lehet úszni úgy is, hogy merőlegesen úszik valaki a partra, és így persze lesodródik egy csomót. A Láchídnál indul, és az Erzsébet hídnál ér át a túlpartra. Ez esetben valóban nem kell ehhez több idő, mint ha állóvizet úszna át merőlegesen.

Csak sajnos a példában nem egyszerúen át kell úszni, hanem a szemközti pontra kell átúszni, maradni kell a Lánchíd vonalában. Vagyis meg kell küzdeni a sodrással, nem a partra merőlegesen kell úszni, hanem ferdén felfelé, a sodrás ellen. Ehhez persze több idő kell.

Előzmény: Skorpió (41464)
zgyorfi Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41474
Ez annyira gagyi, hogy csak na.
Előzmény: Skorpió (41464)
cíprian Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41473
Így van.
Előzmény: egy mutáns (41472)
egy mutáns Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41472

1.: nem mindegyikben

2: nem csak ott

1m

Előzmény: cíprian (41471)
cíprian Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41471
Ez így butaság, a természettudományt az egyházi iskolákban lehet igen magas szinten elsajátítani.
Előzmény: Skorpió (41469)
pint Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41470
vannak mélyen vallásos tudósok, csak ők nem keverik össze a kettőt. lehet, hogy a tudomány azt vizsgálja, hogy isten milyennek teremtette a világot.
Előzmény: Skorpió (41469)
Skorpió Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41469
Nem lehet hogy ő egy Sámán? Esetleg bigott vallásos? Nem cikizni akarom, de a közelmúltban jelentek meg hasonló témájú könyvek, és a végén csak kiderült mindig, hogy az író igencsak vallásos. Ez nem baj, de ahogy egy elméleti fizikus ritkán téved a hit világába, úgy fordítva mintha megváltozna a trend.
Skorpió Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41468

Igen, gyanús volt nekem is a dolog... A stílusa meg minősíthetetlen.

Nem hiszem, hogy nyitok topic, de azért alszom rá egyet.

Ha valaki addig megteszi, az sem gond.

 

Kösz a véleményeket!

pint Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41467
köszi, betettem a zöldségboltba. nagyon jó kis oldal, szórakoztató.

"Nos ez van akkor, ha ezek a modern "fizikusok" egy három elemit hat évig járt kényszerképzetes, dilettáns, felkapott bolond kapitális hülyeségéből kiindulva eljutnak egy extraordinary baromságig. Márcsak az foglalkoztat engem, hogy ezek az "Istenek" is megpihennek a hetedik milliomod másodpercben, vagy újabb marhaságokon törpölnek?"
Előzmény: Skorpió (41464)
NevemTeve Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41466
Nyithatsz rá topikot, te tényleg nem egy mély dolog... kezdve azzal, hogy amit nem ért, azt hülyeségnek nevezi...
Előzmény: Skorpió (41464)
cíprian Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41465
Rögtön az elején elhibázott képleteket találsz. Rosszul értelmezi a Lorentz-elvet, és a könyvet is. Lorentz-elvnél az MM-kísérletben a fénysugár egyenlőszárú szöget ír le, lásd Jánossy: Relativitáselmélet és fizikai valóság, vagy Simonyi:Villamosságtan.
Előzmény: Skorpió (41464)
Skorpió Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41464

Urak és Hölgyek!

 

ezt a honlapot találtam: http://www.antieinstein.tar.hu/

 

Van erről topic? Esetleg szóba került ez valahol máshol? Vagy annyira gagyi hogy nem érdemes vele foglalkozni? Vagy megér egy külön topicot?

 

Mi a véleményetek?

mmormota Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41463

Akkor én félreértettem a felvetést. Azt az esetet néztem meg, mikor az óndarab a saját súlya miatt megy le, és a kezdeti helyzeti energiája esetleges eltűnése a paradoxon. A lökés pedig minimális, nullához tartó, csak arra kell hogy elinduljon.

Előzmény: Simply Red (41457)
aWay Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41462

A gravitációt nem nagyon lehet a konkrét példa esetén elhanyagolni, mert ha nincs gravitáció, akkor mi tartja a hengert az asztalon? A meglökött test úszni fog  a levegőben, és húzza maga után a nulla tömegű hengert. Ez nem lesz körmozgás ;) Persze rögzíthetjük a hengert az asztalra egy sínben vagy ilyesmi.

 

Egyébként szerintem nem alulspecifikát a feladat: egyszerűen a kényszerek munkáját is bele kellene számítani az energiamérlegbe. Tipikusan nem kerülnek elő, mert az időben konstans (szkleronom-holonom) kényszerek nem "végeznek" munkát, és jobbára olyannal szoktunk számolni. Ha azonban olyan reprezentációt választasz, ahol a kényszernek van időfüggése, akkor már ezzel is kell számolni. Legegyszerűbb példa talán: egy test nyugalomban van az asztalon. Nincs munka, nincs energiaváltozás, semmi sincs. Na de mi van, ha egy 1 m/s sebességgel emelkedő rendszerből nézzük? Akkor folyamatosan helyzeti energiát veszít a test. Na de hova lesz? A kényszer munkát végez rajta.

 

A körpályás pédával is ugyanez a helyzet. Ha v/2vel mozgó rendszert választasz, akkor szerencsésen olyan rendszert találsz, amiben a kényszer nem időföggő, itt konstans a test energiája. Az összes többi rendszer viszont nem ilyen, ezért változik a mozgási energia. Számolni asszem nem olyan egyszerű: most hirtelen semmi látványos egyszerűsítés nem jut eszembe (persze  a megfelelő inerciarendszer váalsztásán kívül), csak a brute-force integrálás.

 

VG

 

Előzmény: Simply Red (41457)
cíprian Creative Commons License 2007.09.05 0 0 41461
Aha, így már értem.
Előzmény: aWay (41460)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!