Keresés

Részletes keresés

Landsmann_ Creative Commons License 2015.06.05 0 0 5716

Égő érzés nekem is volt. De ez mindig olyankor, amikor sokat voltam fent. ha lefeküdtem fél, egy órára, utána megint tudtam pár órát mászkálni. Amint vízszintbe helyezkedtem, az égő érzés azonnal megszűnt. Napról napra egyre kevésbé jött elő, illetve egyre hosszabb ideig tudtam talpon lenni mire előjött.

Előzmény: m-zoli (5715)
m-zoli Creative Commons License 2015.06.05 0 0 5715

Szia,

Mindenkinél jelentkezik több-kevesebb fájdalom, és az azonos fájdalmat is különbözőképpen érzékeljük.

Ekkora hálónál nem tudom mi a helyzet, de szerintem nem fájhat annyira, mint írod.

Nekem csak 10*10cm-es hálóim vannak, de műtét után, ahogy ténylegesen felébredtem, már tudtam mászkálni. A fájdalom jellege inkább nyomás, feszülés, húzódás, szúrás (általában lefelé).

Ezt az égő, csípő, maró fájdalmat eddig senki nem írta (nem emlékszem ilyenre), én a helyedben megpróbálnék visszamenni a sebészhez, de legalább hívd fel, és mondd el neki.

A kezdeti fájdalmaknak is folyamatosan és viszonylag gyorsan kellene gyengülniük.

A jegelés esetleg segíthet, ha kicsit visszaolvasol részletes leírást találsz.

Gyógyulj meg minél előbb.

 

Előzmény: bmilan88 (5714)
bmilan88 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 5714

Sziasztok!

 

Kérdésemre választ keresve igyekeztem végigolvasni a hozzászólásokat az elmúlt hónapokból, de nem jártam sikerrel, ezért most hozzátok fordulok.

Hétfőn (06.01.) műtöttek jobb oldali lágyéksérvvel, hagyományon műtéttel, háló beültetéssel.

A hálóm kb. 10 cm széles és 20 cm hosszú, azaz bőven a combomba is került belőle.

A sebem szinte egyáltalán nem fáj, maximum köhögés, vagy tüsszentés esetén, ez mindenképpen jó, biztató.

Fekvő állapotban tökéletesen elvagyok, semmim nem fáj, viszont ha felállok, életem legborzasztóbb fájdalmát érzem...

A betett háló teljes hosszában iszonyatos égő (csípő, maró, stb.) fájdalom jelentkezik, emiatt 1-2 percnél többet képtelenség függőlegesen eltöltenem.

 

Ti tapasztaltatok hasonló fájdalmat?

Azért is aggaszt igazán, mert ez a fájdalom a műtét utáni első felállás óta azonos intenzitással jelentkezik a 4. napon is.

 

Válaszotokat előre is köszönöm.

 

Kitartást, gyors felépülést kívánok minden sorstársnak :)

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.04 0 0 5713

Szia! Az első műtétnél mekkora hálót kaptál? Azért kérdezem, mert elméletileg

általában az az eljárás. hogy nem csak a kilyukadt részt foltozzák be, hanem

egy jóval nagyobb területet, azért hogy megakadályozzák további sérvkapuk kialakulását.

Például nekem nadrágöv alatt, az egész bal oldalon háló van.

 

A munkát hogy bírod? Írtad múltkoriban, hogy hegesztő a szakmád.

Előzmény: imu73 (5712)
imu73 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 5712

Szép napot!

 

Ez lesz az ötödik hálózásom, a bal oldalon most vágnak ötödször a jobb oldalon négyszer vágtak!  A háló mellett kibújt majd arra tettek egy foltot és most az egészet megint szét trancsírozzák!!

 

Yoshi Toranaga Creative Commons License 2015.06.04 0 0 5711

A műtét után kaptam Clexane-t, egy hétig szúrtam is magam. Csak sajnos a kilógó belemmel nem sok kedvem volt a mozgáshoz és talán amiatt alakulhatott ki.

 

Ha legalább a műtétig (tegnapig) kibírta volna, akkor már előbbre lennék.

Előzmény: m-zoli (5710)
m-zoli Creative Commons License 2015.06.04 0 0 5710

Szia,

Sajnálom ezt a trombózis dolgot. Azt tudod, hogy mitől jött?

Nyugi, eltelik az a 2 hónap, és meglesz a sérvműtéted is.

 

 

Előzmény: Yoshi Toranaga (5708)
Yoshi Toranaga Creative Commons License 2015.06.03 0 0 5709

A tüsszentést szinte teljes biztonsággal le lehet fojtani, ha az inger erősödésekor két-három ujjunkkal finoman megfogjuk orrunk oldalát kb. az orrcsont alsó része táján. Műtét előtt tanácsos begyakorolni!  A köhögés már zűrösebb, azzal nekem is volt gondom. 

Előzmény: Törölt nick (5704)
Yoshi Toranaga Creative Commons License 2015.06.03 0 0 5708

Szia !

 

Közben én is előkerültem.

 

Ma lett volna Pesten a helyreállító műtétem. Csakhogy, pünkösd előtti hétvégén kaptam egy olyan trombózist a bal lábamba (vádli és comb), hogy az ultrahangos doktornő már a vizsgálóasztalról sem engedett felkelni. Mentőbe vágtak, és irány a kórház! Ez volt május 26-án, kedden.

 

A mára tervezett műtétem alsó hangon két hónapot csúszik emiatt. Tajtékzom.

 

Abban a kórházban kb. 10 perc alatt rájöttem, ha ott maradok, akkor meg fogok dögleni. 25 órát töltöttem bent, aztán inkább hazamenekültem, mert győzött bennem az élni akarás. Egyelőre még nem részletezem. Számításaim szerint kb. ma boncolnának, ha ott maradtam volna.

 

Ha esetleg tudna valaki Pesten egy jó orvost ajánlani trombózissal kapcsolatban, azt megköszönném!

 

Egyelőre itt tartok. Heverészek, szúrom a Clexane-okat...

 

 

 

Előzmény: m-zoli (5707)
m-zoli Creative Commons License 2015.06.02 0 0 5707

Hogyan nem sikerült? Kiújult a sérv, elcsúszott a háló, vagy mi? Milyen technikával történt a műtét?

Ugyanott volt az összes műtéted? 

Előzmény: imu73 (5706)
imu73 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 5706

Helló Mindenkinek!!

 

Január 29-én volt a nyolcadik ami szokás szerint nem sikerült!!!!!! Augusztus 6-án a kilencedik talán ez??????!!!!!! Már nagyon unom, lassan magamat is megoperálhatnám ha valaki adna az asszisztenciát!!!!???? Tükörből még menne is!!!!!!

 

m-zoli Creative Commons License 2015.06.01 0 0 5705

Köszi, én is így csinálom, megmaradt a szokás a műtét előtti időből.

Köhögésnél szintén.

Előzmény: Törölt nick (5704)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.01 0 0 5704

Kösz az infót! Cserébe egy másik infó. Ha tüsszentenetek kell

hajoljatok kissé előre, és tenyérrel finoman tartsatok ellen a műtött

területnél.

Előzmény: m-zoli (5703)
m-zoli Creative Commons License 2015.06.01 0 0 5703

Ma voltam a műtét utáni első kontroll ultrahangon, a doki mutatta a képet, hogy milyen szép hálóim vannak, pedig sosem voltam halászati szakember :)

 

Azt mondta finoman masszírozzam a hálós területet.

Továbbadom a jótanácsot, szerintem nektek sem fog ártani.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.31 0 0 5702

Annyi bizonyos, hogy a világban általában a pénz játszotta, játssza a fő szerepet.

Az emberi értékek, a humánum, esetlegesen a lelki dolgok mindig háttérbe kerülnek.

Jó példa erre a cégeknek a sérvet kapott és azzal megoperált dolgozóikhoz való

hozzáállás. Magyarul ha már nem bírod csinálni akkor el lehet menni. Vagy még a normál

6 hetes táppénzt se töltheti ki az ember. Még pluszban belerúgnak az amúgy is nagy

gonddal/gondokkal küzdő munkavállalóba. De ez vonatkozik a munkatársakra is, azokra

is akik csak kollégák. Nem sajnálat kell, csak egy kis emberség - együtt érzés, meg egy kis

segítség az elején tőlük a munkában, míg visszaedződik az ember.

 

Szerintetek túl nagy kívánság lenne embertársainktól? Főnök? Munkatársak?

És ezek csak egy sérvműtétből eredő problémák! Bele se merek gondolni mi

lesz annak a munkahelyével, aki nagyon komoly gonddal kerül kórházba és

nincs segítsége. Kiesik a társadalomból és hajléktalan lesz? Vagy mi?

Előzmény: vastag f. (5701)
vastag f. Creative Commons License 2015.05.31 0 0 5701

Mi voltunk az egyik legnagyobb ország Európában amit felszabdaltak épp ésszel felfoghatatlan hogy merték ezt megtenni,mid ezek mellet szerintem Magyarország egy modell arra a célra hogy miként lehet porig rombolni az emberek értékeit ebben az országban.

Ez csupán egy példa a többi országra való tekintettel.

Én nem szeretnék senkit se megbántani és meggyőzni az én elméletemről de mind ezáltal hiszek abban hogy bizonyos pénzügyi erők esetleg magán emberek kezében van országunk és a világ.

Hogy lehet az hogy mikor elkezdődött a világválság akkor Amerikának a GDP-je 80 ezer milliárd volt,

1997-ben a rothschild család vagyona 500 000 milliárd dollár volt a vagyona? 

Ezek után lásd youtube ébresztő című film.

Egyre jobban megnyílvánul ez a való életben hogy csupán egy dologra koncentrálnak ezek az emberek azpedig nem más mint az új világrend! Mellesleg a szíjártó barátunk elszólta magát az egyik interjú alkalmával hogy ők támogatják az új világrendet ez pedig nem jót jelent! 

Előzmény: Törölt nick (5700)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.30 0 0 5700

Én is kidolgoztam a belem, szó szerint a sérvkapun! :) A viccet félretéve amilyen bérek itt vannak az elég elszomorító.

Ráadásul benne vagyunk az EU-ban. Mindegy hogy magyar vállalkozásban dolgozol,

vagy multi cégnél ugyanolyan keveset fizet mind a kettő. Ráadásul voltam olyan magyar cégnél, ahol még a munkaruhát

is megvehetted magadnak. Annyi előnye van az EU-nak, hogy aki vállalkozó az pályázhat és így kaphat az EU-s pénzekből,

valamint akinek van pénze az személyivel mászkálhat az EU területén és nem kell megállnia a határokon.

 

Az sem értem, hogy miért nincs EU szintű minimálbér? Mivel elméletileg az EU koncepció célja egy az Amerikai Egyesült

Államokhoz hasonló országok közössége lenne. Ami ugye korlátozná a nemzetek függetlenségét. De az most

is be van szabályozva bizonyos szinten. Akármilyen kormány is legyen hatalmon, bizonyos döntéseket nem

hozhat meg önállóan. Mivel az általános európai irányelvek szerint kell cselekednie egyes kérdésekben.

Irányelvek? Az európai alkotmányban például nem került említés a kereszténységről, leszavazták hogy bekerüljön.

Mi az az irányelv, amely nem engedi egy egységes minimálbér bevezetését? És amely megengedi, hogy 80-90 ezer

forintért dolgozzanak emberek? Amiért már osztrákban 1000-1400 eurót fizetnek?

 

Előzmény: vastag f. (5698)
m-zoli Creative Commons License 2015.05.29 0 0 5699

Nem is a háló fog szétszakadni...

Egyébként egyetértek, nem könnyű munkát találni, de nem hiszem, hogy a légió megoldás. Te sem gondoltad komolyan.  Ha nincs munka otthon, elég nagy a világ, én sem Magyarországon élek :)

 

 

 

Előzmény: vastag f. (5698)
vastag f. Creative Commons License 2015.05.29 0 0 5698

Minden nap azt hallani hogy mennyi állami támogatást lopnak el, elég elszomorító hogy ma az emberek akik tényleg dolgozni szeretnének alig tudnak elhelyezkedni aki meg el tud annak meg valósággal kidolgoztatják a belét úgy hogy gyakorlatilag az embereknek következő fizetésig már nincs pénzük hisz saját anyaföldükön rabszolgák!

A légióban meg megbecsülnek ha úgy teljesítesz! Ergo ha az orvos rendesen végezte a munkáját akkor a háló nem szakadthat szét kemény fizikai terhelés mellett sem!

Előzmény: m-zoli (5697)
m-zoli Creative Commons License 2015.05.29 0 0 5697

Ez a légió ugye csak vicc?

 

Előzmény: vastag f. (5696)
vastag f. Creative Commons License 2015.05.29 -1 0 5696

Hi!

Állás keresés ma Magyarországon,kész vicc!

Két hete már hogy műtőttek igyekszem a felépüléssel minél hamarabb mert vár a légió!

Hála istennek nekem most már mind a két oldalon háló van,ami nem is baj hisz a sima varrás könnyedén kiszakadhat.

 

Előzmény: Törölt nick (5691)
m-zoli Creative Commons License 2015.05.26 0 0 5695

Tulajdonképpen tényleg szerény cél, simán bejöhet, csak Tőled függ.

Meg kicsit a szerencsédtől :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (5694)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.26 0 0 5694

Igen kell! Ügyvezető igazgatói székben ülve, kávét szürcsölgetve,

amit mellesleg a titkárnő készített! :) Tudom, szerény életcél! :)

Előzmény: m-zoli (5693)
m-zoli Creative Commons License 2015.05.26 0 0 5693

Akkor ti ülve tudjátok jósolni az időjárást :)

Kell ennél jobb állás?  :)))

Előzmény: Törölt nick (5692)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.26 -1 0 5692

Az időjárást meg az ülést én is megérzem. Úgy látszik tipikus! :)

Előzmény: galaxi46 (5690)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.26 0 0 5691

Az állás téma sajnos nálam is napirenden van. Két műtéttel a hátam mögött már nem

tudom azokat a munkákat elvállalni, amiket régen. Különben simán lehetne állásom,

ahol ugye gürizni kell. Így most pályázgatok, meg interjúkra járkálok. Úgy látom, hogy

sajnos jó állásból elég kevés van, meg ezek általában kézen-közön elkélnek.

galaxi46 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 5690

Nincs hálóm mert lehet, hogy nem futotta rá a kórházban:), bár a doki előre jelezte, hogy csak akkor rak be, ha feltétlenül muszáj és nem anyagi okok miatt, hanem mert szerinte így jobb a betegnek. A szükségességet pedig az alapján döntötte el, hogy elég erősek-e a szövetek az összevarráshoz. 

A sok ülés viseli meg a legjobban, szokásos bolti bevásárlást (egy-egy karton vízzel a kezekben a másodikra ) már nem érzem meg. Ja és az időjárás pl. a múlt héten, de nem vészes. A legrosszabb nekem a felületi érzéketlenség illetve rossz érzés a vágás alatt egészen a combomig.

Előzmény: Törölt nick (5687)
galaxi46 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 5689

Tudom nem vigasz, de nekem már a műtét előtt sem volt állásom, így legalább ezért nem stresszeltem magam. Meglátjátok szó szerint napról-napra jobb lesz.    

Előzmény: Okinava (5688)
Okinava Creative Commons License 2015.05.26 0 0 5688

Köszönöm a tanácsokat, most már járkál a szobában az a baj, hogy 58 évesen nehéz új munkahelyet találni.  Megpróbál 2 szoli után kivenni szabit persze ha engedik most jegeljuk közben fenysebesseggel közlekedik a szoba es a fürdőszoba között. Eleg nagy a vagas, pedig laparoszkopiarol volt eredetileg szó. 

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.25 0 0 5687

De jó neked, hogy nincs hálód! Akkor gondolom kisebb sérved lehetett. Érzel még valamit

a műtétből vagyis hogy műtve voltál sérvvel?

Előzmény: galaxi46 (5686)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!