Keresés

Részletes keresés

Vajk Creative Commons License 2000.06.26 0 0 32
Tabornokom,

"Ha nincs a szövetséges légi fölény a D napkor"
De volt. Es talan ezzel szamoltak is, nem gondolod?
Tudod, egy strategia sikeret eleg konnyu bizonyitani.
A D nap bejott, a nemeteknek meg nemigen jott be semm 42-43 utan.

Előzmény: General Robert Lee (31)
General Robert Lee Creative Commons License 2000.06.26 0 0 31

Ha nincs a szövetséges légi fölény a D napkor, pár nap alatt elvérzett volna az egész támadó haderő. A remek tervezés abból állt, hogy mindenre lőni a levegőből ami mozog, és német felségjelzés van rajta. A szövetségesek nagy tervezései, mint a Market- Garden, az Anziói partraszállás, látványos kudarcba fulladtak.

A szovjetek stratégiája volt persze a leggyengébb. Kimagaslik a Berlin elleni támadás, amikor Zsukov reflektorral akarta elvakítani a németeket, kitűnő célzási lehetőséget adva a német tüzéreknek. Azért 7000 repülőgéppel, és sokezer tankkal nem volt nagy kunszt bevenni Berlint.

Előzmény: Rsüni (30)
Rsüni Creative Commons License 2000.06.26 0 0 30
Én azt is hozzátenném az ardennek-i csatához, hogy a német ellentámadással szemben pihenő, feltöltésre váró szövetséges egységek álltak mindenféle nehézfegyverzet nélkül. Ezeket nem volt nehéz visszaszorítani.

Szvsz az D-napról se feledkezzünk meg, ha a WWII-ről dumcsizunk. A remek tervezés és a felvonultatott óriási haderő ellenére majdnem katasztrófa lett a vége. A katonák egyéni hősiessége hozta meg a sikert.

Előzmény: blackhole (18)
General Robert Lee Creative Commons License 2000.06.26 0 0 29

Csak, hogy a topic ne menjen el a témától

Azért volt néhány okos Hitleri katonai ötlet.
- pl. 41 telén, ha nem parancsolja meg a katonáknak, hogy tartsanak ki egyhelyben a végsőkig, Varsóig hátráltak volna.
- Elméletben a Kurszki offenzíva is bejöhetett volna, ha az oroszok nem szereznek róla tudomást. Annyi, és olyan jó tankkal mint akkor 2 évvel azelőtt szétverhette volna egész Szovjetúniót.

Végzetes hibái:
- Gibraltárt meghagyta angol fennhatóság alatt
- Máltát nem foglalta el az elején, amikor csak 3 repülő védte
-Partra kellett volna szállni Angliában, még Dunkirk után közvetlenül
- Kijev ráért volna 41- ben, inkább Moszkvát kellett volna gyorsan elfoglalni
- 45 Márciusában kár volt a legjobb Waffen SS katonái felőrölni a magyarországi támadásnál.

Néhány kisebb:
- a Walther tengeralattjárókat kellett volna fejleszteni, 44-ben, azzal sokkal jobban mentek volna a támadások
- a Me-262-est gyorsabban kellett volna hadrendbe állítani, az ellen nem nagyon tudtak volna védekezni az amerikai terrorbombázások résztvevői
-Nemcsak 2 motoros harcászati bombázókat kellett volna tervezni, hanem stratégiai bombázásra is alkalmas négymotorosokat

Egyébként van egy nagyon jó könyv, a II. Világháború katonai tévedései, abban minden harcoló fél egy- két nagy hibáját kielemzi a szerző.

blackhole Creative Commons License 2000.06.25 0 0 28
Persze a linket elbasztam. Ez a helyes
Előzmény: blackhole (27)
blackhole Creative Commons License 2000.06.25 0 0 27
Ha már írni nem tudsz, legalább olvasni megtanulnál! Én direkt azt kértem, hogy
várjanak még!

Segítséget kértem,hogy Hívjátok fel a hibákra a figyelmet.Erre meg bírálsz engem anélkül hogy
ismernél.

Nem rossz. Önellentmondás 2 mondatban.

Aztán. A /GOD az a Good Old Days crew-t jelenti, vagyis ezt. Nem tartozik a nevemhez.

Egyébként meg kritikára mocskolódással válaszolsz. Látszik, mással nem is tudnál.
Amúgy hiába fárasztod magad, nem tudsz ezzel megbántani...

Kétszer is felvetettem témát. Az első Damian beirására vonatkozott, hogy legyen szives
kifejteni; a második pedig az Ardenneki ellentámadás, ahol a te történelemverziódat
egészítettem ki az enyémmel. Valamint bedobtam egy csomót csak említésszinten.

És ha A 2. világháborúról akarsz vitatkozni, akkor azt tedd, ne pedig provokálj. Háborús
témák alkotják a kérdéskört, nem pedig a holocaust mérete.

blackhole

Előzmény: ULtRaMaRiNE_LiEriAn (22)
Vajk Creative Commons License 2000.06.25 0 0 26
En meg azt hiszem, arra volt jo ez a topic, hogy az Ultra felek nem jonnek ide tobbet. Bar ugysem birja ki es valaszt maganak mas nevet (rovidebbet, ha ajanlhatom,mert igy senki nem fog neven nevezni. Meg sem nagyon erdemelned mondjuk)
Előzmény: Csokis (25)
Csokis Creative Commons License 2000.06.25 0 0 25
Ma' jo volt valamire ez a topic! Koszi!
Előzmény: kozonseges mosdoszivacs (24)
kozonseges mosdoszivacs Creative Commons License 2000.06.25 0 0 24
Tevedes, ha a tulajdonnev a mondat elejen szerepel, akkor az "erosebb", mint a nagybetus szabaly. Vagyis ekkor bizony kisbetuvel kell kezdeni a mondatot.
Pl. regebben, amikor meg meg votlak kulonboztetve a kisdoktorok (dr.) es nagydoktorok (Dr.), akkor bizony - elvileg - ugy kellett kezdeni a mondatot, hogy "dr. Ezmegaz Joska ezmegazt tette.". Mas kerdes, hogy a sok hulye ugyved, ujsagiro, stb.. ezt altaalaban nem tartotta be.
Előzmény: Csokis (20)
Csokis Creative Commons License 2000.06.25 0 0 23
Nyugi oreg!
Itt is vannak mindenfelek. Ha minden hulyere allandoan ugrasz, nehez eleted lesz. Higgadj le, valassz ki egy temat, gyomlalgasd, apolgasd a topikodat, aztan majd kiderul, mi lesz belole.
Előzmény: ULtRaMaRiNE_LiEriAn (22)
ULtRaMaRiNE_LiEriAn Creative Commons License 2000.06.25 0 0 22
Blackhole!

Jó taposad csak el nyugodtan.Beismerem Hülyeség volt nyitni egy topicot ilyen kevés tapasztalattal olyan dologról mely ÉRDEKEL engem és szerettem volna róla beszélni.Ja és mégvalami,menj a jófaszbaahülyekisírásjelekutánszóközöddel.Már mondtam:NEM KÖTELEZŐ HITLERRŐL BESZÉLNI HA NEM AKARSZ!!!!Vagy ezt nem lehet felfogni????Mondj egy témát és beszéljünk arról.Segítséget kértem,hogy Hívjátok fel a hibákra a figyelmet.Erre meg bírálsz engem anélkül hogy ismernél.Úgylátszik nem csak a neved sötét hanem te is.Most már másodjára mondom:NEM KELL HITLERRŐL BESZÉLNI SEM AZ ANTI-Holcaustról.Beszéljünk másról.De ha neked jól esik töröltesd a topicot vagy tudja a f@sz csinálj amit akarsz.Én most utoljára békejobbot nyujtok és segítséget kérek.És nem kell bemásolni a nevem.Ha akarsz hívj U.-nak vagy ahogy tetszik.
Ja és akkor határozz meg egy témát.Légyszives kedves GOD!jóóó?"Segítséged"köszöm.Remélem mostmár felfogod mit írtam ide.De ha nagyon jól esik basztatni engem csak tessék.NA mostanra már eléggé felhergeltem magamat.Tudod mit TÖRÖLTESSED MOST AZONNAL!!!!!Érdekli a FASZOMAT EZ A HÜLYE INDEX!!!AZTMONDTÁK ITT RENDES MEGÉRTŐ EMBEREKKEL ARRÓL BESZÉLHETSZ AMIRŐL AKARSZ!HÁT NEM!ITTCSAKILYEN BUZIKÖCSÖGÖK VANNAK MINT EZ A SÖTÉTÁLLAT.ÉS ne írj vissza többet nem is nézek be erre a szar INDExre.Na jólesett????????????naaa ujjabb topciot csináló kezdő kedvét elvetted.Tapsoljuk meg emberek nagyon ügyes!csodás!

És köszönöm mindenkitől a "bíztató" leveleket melyek kb.olyanok mint:KUURVA ANYÁD KIS GECI KEZDŐŐŐ!ASSZED ITT TAPASZTALATLANOK AKIKNEK ITT NINCSENEK MÉG HAVERJAIK DUMÁLHATNAK???HÁT NEM!

Na PÁ Köcsögök!

Slau Creative Commons License 2000.06.25 0 0 21
Off on
Szerintem is ez a természetes, de páran már kikérték korábban.
Off off
Előzmény: Csokis (20)
Csokis Creative Commons License 2000.06.25 0 0 20
Re off:
Naggyal, mert a mondat mindig nagybetuvel kezdodik.
on
Előzmény: Slau (19)
Slau Creative Commons License 2000.06.25 0 0 19
Blackhole-nál a pont, kitisztuló égbolt (azaz újra életképes szövetséges légierő) valamint a krónikus naftahiány intézte el a németeket.
Bár az időjárás már csak rásegített, a szövetségesek addigra egész jól összekapták magukat.
(tényleg, egy off kérdés: a kisbetűvel kezdődő nick-kel hogy kell mondatot kezdeni? Ez már felmerült párszor az indexen, remélem blackhole nem veszed zokon)

Légierő: írjatok róla sokat, abban kicsit le vagyok maradva. Addig jutottam, hogy itt vált igazi fegyvernemmé, és teljesen átforgatta a stratégia-elméletet.
(Van egy rakás gépőrült haverom, ők mindig kisegítettek, ha előkerült a téma. Megpróbálom berángatni őket ide.)

blackhole Creative Commons License 2000.06.25 0 0 18
Az Ardennekben hol volt neked 2millió SZÖVETSÉGES (!!!!!) katona?
Hol volt bekerítés? csak egy szimpla éket tudtak vágni.
Hazaküldte??? Bazz, te másik dimenzióból írsz???
Megtört a rohama? A faszt! Kifulladt! Tudod, a Tigris nagyon jó kis tank, de ha nincs benne
üzemanyag, akkor csak egy nagy kupac ócskavas. Megaztán a szövetséges légifölény is
ott volt, ami miután az időjárás megjavult, igen aktívvá vált...
Előzmény: ULtRaMaRiNE_LiEriAn (15)
blackhole Creative Commons License 2000.06.25 0 0 17
Na ide figyelj ULtRaMaRiNE_LiEriAn!! (vazze, copypastelni kellett a nevedet :((( )

Először is az offokról. A fogalmazási módod olyan amilyen, nem érdekel. De maga az
írásképed szörnyű!! Legalább néhány gépelési szabályt betart6nál!!! Tudod, irásjel után
szóközt hagyunk....mindegy. Csak 1 picit kellene odafigyelni.

Fáradt vagy? Különc vagy? Ez neked mentség? Ha fáradt vagy, aludj!! Én még teljesen beszíva
is tudok így írni...Az meg, hogy különc vagy...sokan azok. Itt főleg. Én is. Meg ... is.(és
ide beleérthetsz rengetegsok nicket). Mégis, nálad -kivétel nélkül- mindegyik tud érthetőbben
írni.

MÁS:

Zsenge korod valószinűleg belejátszik a tapasztalatlanságodba. A Tasztalon tényleg
arról nyitsz topicot, amiről akarsz. A moderátorok is azt törölnek, amit akarnak...


Egyébként nem provokálás akart lenni a szöveg,csak engem kezd untatni AZ,hogy hamisították
a történelmet a Holocaustal kapcsolatban,és még sok más dologban.

IMHO arra gondolsz, hogy hányan haltak meg a gázkamrákban, és azok milyen "faj"hoz
tartoztak.

Nem mindegy, bazmeg? Ha egy ember is meghal, az már tragédia!! Gondolj bele, hogy
esetleg valaki olyannal történik, aki fontos NEKED!!! Azután pedig gondolj arra, hogy
mind az xmillió ember fontos volt VALAKINEK!!!

Ha ezt nem tudod fölfogni, akkor nem a topicod 0, hanem TE!!!!

És mellesleg volt már kurvasok ilyen kicsit leplezett holocausttagadó topic, csak te nem
láttad, mert elszálltak a devnullba a moderátorok által. Nyoma persze maradt sok. Ha
mint 102630. tasztaltag kicsit körülnéztél volna újszülött létedre, akkor meg is talál6tad
volna.

Egyelőre úgy fest a dolog, hogy x.y., 14 éves z-i lakos kapott internethozzáférést, betévedt
a tasztalba és rögtön elkezdte megmondani a tutit, úgy gondolva, hogy itt több esélye van,
mint IRL, mert itt nem tudják bántani. Tévedett.

blackhole/GOD

ui: T. moderátorok! Ha lehet, még kapjon egy kis időt a topic, hogy bebizonyíthassuk,
nincs minden esetben szükség az odafigyelésetekre. Hogy el tudjuk taposni, ha esetleg
szükség van rá. Közösségi kontroll rulez!!

ui2:Bocs az esetleges hüjesírási hibákért, de én, bár fáradt nem vagyok, határozottan
szét vagyok esve.

Vajk Creative Commons License 2000.06.24 0 0 16
Ultramarine vagy mi a neved,

latod, kibujt a szog a zsakbol: megint egy Anti-Holocaust topic nyilt, bar erdekes kontosbe bugyolalva. Egyszeruen fogalmam sincs, hogy lehet ezt ep esszel meg nem tortentnek nyilvanitani!!

damian,
nem erzem kadart bunozonek, legalabbis nem olyna ertelemben, mint hitlert vagy sztalint. De ez egy masik topic temaja lehet.

ULtRaMaRiNE_LiEriAn Creative Commons License 2000.06.24 0 0 15
Slau!

Annyiban nincs igazad,hogy a szerencsére való építés nem jött be az Ardennekben.Hitler ott követett el hibát,hogy azután hogy a szövetségiek kb.2 millió főt számláló hadát bekerítette a maradsék SS.alakulatokkal és a Wermacht Megmaradt főerejével,letetette velük a fegyvert és hazaküldte őket amerikába.Ezt Hitler a saját naplójában azzal magyarázta,hogy a brittek is a germán-népcsoportba tartozik,és ő szereti őket.Ez ekkor már egy kicsit félőrült megnyilvánulás volt tőle.Ugyanis Hitler tovább vonult de addigra ujra hadrendbe állították a katonákat és Hitler nem tudott mit csinálni a rohama megtört és az ardenneki háborúnak végeszakadt pár héteten belül.

ULtRaMaRiNE_LiEriAn Creative Commons License 2000.06.24 0 0 14
OK!

Nos látom nem sokan szeretnének beszélni Hitlerről 8).Akkor beszéljünk a légiháborúról.(Ez a második téma amiről legtöbbet tudok.)

Kedves BlackHole!
Bocsáss meg a hibákért de 24:00-kor nem igazán figyel az ember rájuk.

Elég sokan akartak a légiháborúkról beszélni.Ha ezt kivelőztük felőlem választhatunk másikat is.Az a lényeg,hogy sokak látogasság és írjanak ebbe a topicba.

Válasszunk,mondjuk a Légi csatákat vagy mondjuk a tengeralattjárós témákat.

Ti döntsétek el.

Egyébként nem provokálás akart lenni a szöveg,csak engem kezd untatni AZ,hogy hamisították a történelmet a Holocaustal kapcsolatban,és még sok más dologban.

Egyébként Blackhole!
Még valami.Tudod én egy kicsint különc ember vagyok(nem kell semmi roszra gondolni)és a fogalmazási módom is más.Meg legyünk figyelemmel zsenge koromra(14,5 év).De az indexen én is nyithatok olyan témát amit akorok.Azért nyitottam mert ilyet nem találtam és nagyon érdekel.

Szóval ez az első topicom.Véleményeiteket szivesen várom,hogy minnél jobb,érdekesebb legyen a topic.

blackhole Creative Commons License 2000.06.24 0 0 13
Namost ha Hitler nem támadja meg a Szovjetuniót akkor most vörös uralom lenne Európában.

Ez eléggé spekulatív. Kifejtenéd?

blackhole@este.11kor.visszajövök

Előzmény: Damian (11)
Damian Creative Commons License 2000.06.24 0 0 12
Helló,
Szerintem nem csak Ő volt a legnagyobb bűnöző, mert ezek közé lehetne sorolni még Sztálint, Kádár Jánost meg még egy párat a történelemben. Angliában pl. képesek voltak egy egész város föláldozni a német bombázásnak, csak azért, nehogy a németek rájöjjenek arra, hogy megfejtették az Enigma kódológépet. Ebben a bombázásban is nagyon sok civil vesztette életét.
Előzmény: Vajk (7)
Damian Creative Commons License 2000.06.24 0 0 11
Sziasztok,

Szerintem a II.világháború örök téma és az is lesz. Hogy miért alakultak igy a dolgok? Azt hiszem ebben a nyugat is hibás volt, mindenképp megakarták büntetni Németországot, ezért egy titkos, megállapodás értelmében megpróbálták összeugrasztani Hitlert és Sztálint. Ami később sikerült is. A zt akarták elérni, hogy egymást irtsák ki és mikor elég gyengék akkor jönnek az Angolok, Franciák és az USA. Namost ha Hitler nem támadja meg a Szovjetuniót akkor most vörös uralom lenne Európában.

Slau Creative Commons License 2000.06.24 0 0 10
Lemaradt: ha jól emlékszem Hitler pont azért döntött Manstein terve mellett ('40, Nyugat-Európa) mert annyira merész volt, hogy a vezérkar nagyobb része őrültségnek tartotta. Képzeld el, ha nem fogadják el és nekirohannak a Maginot-vonalnak :)

Vajk: szívesen tenném, de pont azt mondtam, amit te, ha kicsit ironikusan is... _nem illik_ szerencsére alapozni semmi komolyabb vállalkozást.
Hitler viszont szinte végig ezt csinálta, az már más kérdés, hogy eleinte bejött neki
("végig" kezdete kb. Ausztria)

Rommel inkább átmenet volt, nem a hagyományos értelemben vett hadvezér. Egyébként nekem is ő a "kedvencem" ha lehet ilyet mondani, eszméletlen helyzeteket taktikázott össze...

Vajk Creative Commons License 2000.06.24 0 0 9
Ja, ugy altalaban az egszre, amit abban a cikkedben irtal.
Aztan hogy kesobb mi lesz, meg nem tudom:))
Előzmény: blackhole (8)
blackhole Creative Commons License 2000.06.24 0 0 8
IMHO Rommel azért jobb volt. Ahogy kihasználta a blitzkrieg lehetőségeit, ahogy ráérzett
a partraszállás megállításának 1etlen lehetőségére, stb.

Meg aztán ha É.Afrikában is sokáig kitartott a Montgomery-féle felhalmozós stratégiával
szemben is...

Vajk: most melyik részére gondolsz? Vagy az egészre?

Előzmény: General Robert Lee (3)
Vajk Creative Commons License 2000.06.24 0 0 7
"pár jó ötletében az volt a közös, hogy mindegyik nagyon erősen épített a szerencsére"

bar Szun cu ota sokmindent lehet tudni a hadaszatrol, azt azert nem szabad kifelejteni, hogy az a hadvezer, aki a szerencsre bizza a "fiait", az tomeggyilkossag hataran mozog. Vegul is Hitler egy pszichopata volt, aki a tomegek halalaban latta a sikereit beteljesedni, es neki tokmuindegy volt, hogy sajat vagy eppen zsido eletekrol van szo. a tabornokai , akik vegul is levzettek a nagyobb csatakat, na azok mar inkabb meltoak a tiszteletre, mart ertekeltek az embereletet, nem vittek mindenaron vasarra a katonakat. De Hitler kiadta a parancsot: mindenaron kell ez vagy az, aztan kesz. Hogy milyen aron? Nem erdekelte.
Ezert volt az evszazad legnagyobb bunozoje szerintem.

Azert hogy legyen a masik oldalrol is valami, ugyan emlits meg legyszives nehany nagy es zsenialis otletet!

Előzmény: Slau (5)
Vajk Creative Commons License 2000.06.24 0 0 6
asszem blekkholnak igaza van...
Előzmény: blackhole (4)
Slau Creative Commons License 2000.06.24 0 0 5
Mi lenne, ha ez lenne az indító gondolat? Hitler (általad is említett) pár jó ötletében az volt a közös, hogy mindegyik nagyon erősen épített a szerencsére. Ez spéci az Ardennekben nem jött be, de nem sokon múlt. Szvsz nem biztonságos dolog teljes hadműveleteket (plusz politikai húzásokat is elég gyakran) a mázlira építeni, de én csak egy amatőr vagyok... :)
Hitler igazi tudása pedig abban állt (legalábbis már elég sok helyen olvastam), hogy jó érzékkel választotta ki a segítőit, jelen esetben a vezérkart. Addig nem is volt semmi baj, amíg nem tartotta önmagát az ultimate hadvezérnek...
Előzmény: General Robert Lee (3)
blackhole Creative Commons License 2000.06.24 0 0 4
Először is: tanulj meg legalább nagyjából helyesen írni, gépelni!

ÉS a tévében is láthatjuk lesoványodott "zsidókat" akik németek

Igen, a Soá nem csak a zsidókat sújtotta, hanem pl. a másként gondolkodókat, szellemi és
testi fogyatékosokat, homoszexuálisokat, cigányokat, szlávokat, hadifoglyokat...(ja, a sorrend
véletlenszerű, nem kéne belemagyarázni semmit)

teljesen felesleges a megkülönböztetés, egyszerűen EMBEREKET mészároltak le!!
Nem mindegy, hogy kiket?

Ő is részt vett egy koncentációs táborban

Gratulálok. Ez nagyon durva:"részt vett"...hogy tudsz ilyen ocsmányságot leírni? Részt
venni valamiben csak szabad akaratunkból lehet.

Amúgy nagyon nagy baromság a témaválasztásod...azt mondod, Hitlerről akarsz beszélni,
azután rögtön az endlösungot feszegeted. Nagyon provokációszagú a dolog.

Hitler egyetlen érdeme, hogy Németországot kihúzta a gazdasági káoszból...persze
hadigazdálkodással és fegyverkezéssel nem nehéz...

Ha tényleg a háborúról akarsz vitatkozni, akkor hozz inkább valami hadtörténeti témát!
Mert holocaustelemző topic volt már elég!

Én szivesen cserélek eszmét pl. a légierő szerepváltozásáról, a Blitzkriegről, a tengeralattjáró-
hadviselésről, a Frog Leap-módszerről, a speciális egységek kialakulásáról, stb, stb...

Mert AZ valóban a második világháborúról szólna.

T. Moderátorok! Ha lehet, várjátok meg, mi lesz ebből. Ha csak egy újabb holocaust-topic,
akkor felőlem mehet a devnullba, de egyelőre még lehet belőle más is...

blackhole

General Robert Lee Creative Commons License 2000.06.24 0 0 3

Kedvenc korszakom a WWII.
Hitlerről tényleg rengeteget lehet beszélni, főleg arról, hogy mennyire értett a hadvezetéshez. Mivel iszonyú nagy bakikat is elkövetett, ami százezrek életébe került (most nem a Holokausztra gondolok), ezért negatív róla a vélemény. Pedig voltak nyerő ötletei is, amelyek bejöhettek volna kis szerencsével. (pl. Ardennek-i csata.)

Egyébként SZVSZ a háború legnagyobb hadvezére E. von Manstein volt, annyi zseniális ötlete nem volt túl sok más hadvezérnek mint neki.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!