Keresés

Részletes keresés

Byke Creative Commons License 2008.11.17 0 0 290
az az (n) félreérthető, nem tudom hogy került oda :) inkább (f)-nek kéne lennie ha hangsúlyozni szerettem volna a nememet, de ez nem volt tervbe véve.
Előzmény: Byke (289)
Byke Creative Commons License 2008.11.17 0 0 289
Tiszteletem Minden kedves klarinétos vagy klarinétot kedvelő kollegának!

Gyorsan bemutatkoznék :) mert még erre a fórumra nem írtam.
22 éves bp-i főiskolás vagyok (n), 12 éve (nem zenei) klarinétozom, de világéletemben zenéltem és zenével foglalkoztam. 5 év furulyás alapozás után kötöttem ki a klarinétozásnál, :) és azóta is kitartok e gyönyörű hangszer mellett. Fúvószenekarban játszom de kamarázok is a szóló muzsikálás mellett természetesen.
Jó olvasni a hozzászólásaitokat, külön öröm, hogy mennyi hölgy klarinétozik :)
Szívesen segítek bárkinek amiben csak tudok.

Mindenkinek jó gyakorlást! :) de Jeanjean-t is! (ez rám is vonatkozik! :D)

gytam Creative Commons License 2008.11.06 0 0 288

http://www.dawkes.co.uk/instruments_bb_clarinet.asp

 

Ha ezt az árlistát összevetitek a magyar listákkal (Fontrade pl.) világosan látszik, hogy a yamaha és leblanc márka árai nálunk helyen vannak, teljesen hasonlóak Angliához. A buffet viszont szemtelenül túl van árazva nálunk (pont egy kategóriányit).

gytam Creative Commons License 2008.11.04 0 0 287

Ez is egy vélemény az online vásárlásról, illetve klarinét típusokról egy öreg klarinétostól (USA-ból). Egyébként érdemes olvasgatni sok minden szóba kerül.

http://clarinetcorner.wordpress.com/2008/10/12/buying-online-used-andor-new/

szsztücsi Creative Commons License 2008.11.03 0 0 286
Nekem, Leblanc van én szeretem bár szerintem a szép hanghoz elsősrorban sok gyakorlás és egy jó fuvóka szükséges
Macskapecér Creative Commons License 2008.11.03 0 0 285
Szerintem itthon amúgy sem érdemes semmit sem eladni. Ha arra kerül a sor, érdemesebb a német ebay-re feltenni, valószínűleg jobb áron lehet eladni, mint itthon.
Előzmény: gytam (284)
gytam Creative Commons License 2008.11.03 0 0 284

"A Yamahat tényleg nem nagyon szokták ajánlani "

 

Mint ahogy a selmert és a leblancot sem. Nálunk ma egyértelműen a buffet a trendi.

Viszont azt is elmondja neked minden szakember, hogy buffetből (még a profi szériákból is!) egy jópárat ki kell próbálni, mert nagyon különbözőek lehetnek. Ugyanakkor pl. a Leblancnál és a Yamahánál mintha jobb lenne a minőségellenőrzés.

Szerintem (környezetem klarinéttanárai szerint is) egy yamaha 650, általában  jobb az E-11-nél. Viszont az E-11-et valószínűleg könnyebb használtan eladni.

Előzmény: Törölt nick (270)
Petyula Creative Commons License 2008.11.01 0 0 283

Hát karácsony még egy kicsit odébb van, de én karácsonyra kapok majd egy kota könyvet,és abban bent lesz. Ha ki tudod várni, akkor majd szívesen elküldöm. Egyébként itt vásároljuk : http://www.dux-verlag.de/rubrik.asp?id=12324&mode=0

Clarinet Plus Vol.2 (!)   Üdv. : Péter

 

Előzmény: szhelgu (280)
PETYUS Creative Commons License 2008.10.31 0 0 282
Igen. Vagy inkább Klarinetten-Muckl.
Előzmény: Petyula (281)
Petyula Creative Commons License 2008.10.31 0 0 281
A Klarinét-polka megegyezik a Klarinetmuckl-című számmal?   Üdv : Péter
Előzmény: szhelgu (280)
szhelgu Creative Commons License 2008.10.31 0 0 280
Sziasztok! Megvan valakinek a klarinét-polka kottája? Ha igen, légyszi jelezze nekem a helgu04@freemail.hu-ra. Már nagyon régóta szeretném megtanulni, de sehol nem tudom megszerezni a kottáját. Előre is köszönöm!
Petyula Creative Commons License 2008.10.30 0 0 279

OK !! :-)

Köszi a választ.

Előzmény: risingtrot (278)
risingtrot Creative Commons License 2008.10.30 0 0 278
Bőven elég, arról nem beszélve, hogy minél gyakorlottabb leszel, annál ügyesebben fogsz szép hangokat kicsalni a hangszerből. Egy jó zenész gyengébb hangszeren is szebben-jobban tud játszani, mint egy kezdő egy profi hangszeren. Ez az én szubjektív véleményen.
A hangszergyárak is folyamatosan fejlesztenek, a tanárnőm azt mondta, bármikor szivesen elcserélné az ő Buffet Evette-jét az én kis tanuló E11-emre. Ergonomikusabb a billentyűzet, ezen már állítható az ujjtámasz, 4 dekával könnyebb is - lemértük digitális mérlegen :)
Előzmény: Petyula (277)
Petyula Creative Commons License 2008.10.29 0 0 277
Köszönöm a választ! Ezek szerint, ha "csak" hobbi szinten akarom fújni, tehát nem akarok ezzel pénzt keresni, főleg nem ebből akarok megélni, akkor szerintetek elég lesz nekem a Buffet E11 ugye?!?!
Előzmény: risingtrot (276)
risingtrot Creative Commons License 2008.10.29 0 0 276
Valószínűleg jobb a fa minősége, a homogén struktúra, erezet szebb hangszínt ad, alaposabb megmunkálás, pl az E11 belül lehetne finomabban csiszolva, esetleg lehet valami spéci felületi kezelés, vastagabb ezüstréteg a mechanikán stb.
Előzmény: Petyula (274)
Morthy Creative Commons License 2008.10.28 0 0 275
Hát én a múlt héten megfújtam a Buffet-et is és a Yamahát is és nekem a yamaha sokkal de sokkal jobban szólt, így nem is kellett több, meg is vettem. Ráadásul nagyon nagyon szépen szól. Lehet, hogy ez egyéntől változik.
Petyula Creative Commons License 2008.10.28 0 0 274
Az én tanárnőm is inkább a Buffet klarinétot ajánlotta. Szeretném meg kérdezni akkor már, hogy a Buffet E11, és a Buffet E13 között mi a különbség? Mert árban Kb. 50 - 70 ezer forint...! Köszönettel : Péter
risingtrot Creative Commons License 2008.10.16 0 0 273
A Buffet E11 teljesen fából van, az E10-nek van műanyag tölcsérje, ez egyértelműen kiderül a Buffet honlapjáról is.
Egy népi klarinétos ismerősöm Yamahán játszik, megfújta az én E11-emet és azt mondta, hogy szerinte jobb, mint az ő Yamahája.
Arról nem is beszélve, hogy később egy Buffet-t sokkal könnyebben és jobb áron tudsz eladni.
Előzmény: Morthy (271)
Macskapecér Creative Commons License 2008.10.16 0 0 272
A múltkor csak annyit akartam írni, hogy azt vedd meg, amelyik teljesen fából van. De úgy látom, nem írtam volna nagy hülyeséget. :-D Sok sikert!
Előzmény: Morthy (271)
Morthy Creative Commons License 2008.10.16 0 0 271
Köszönöm a segítséget. Sikerült találnom egy tanárt, aki megosztotta velem a véleményét, mi a következő volt: Yamaha-nak nagyon erős jó billentyűzete van és ez profi modell, az E11 az tanuló modell és ha jól emlékszem akkor a tölcsére műanyag. Szóval azt hiszem ezzel meg van oldva a probléma, és Yamaha lesz a nyerő. De azért tényleg nagyon köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.16 0 0 270

Én mindenképpen a Buffet E11-et választanám, sőt fogom is :) A Yamahat tényleg nem nagyon szokták ajánlani a klarinéttanárok, de még nem próbáltam, úgyhogy csak erre hagyatkozom.

Morthy Creative Commons License 2008.10.15 0 0 269
A Yamaha 210ezer körül lenne (YCL-650 ami szintén fa), és annyiért egy Buffet E11-et tudnék venni. Szóval most akkor szerinted mit tegyek??Persze mindegyik új lenne. Segítséget előre is köszönöm.
Előzmény: risingtrot (268)
risingtrot Creative Commons License 2008.10.15 0 0 268
Morthy!

Mennyiért tudnád megvenni a Yamahát? Nézz körül, mert amennyiért Yamahát vehettem volna, vettem egy új, fa Buffet-t.
Nekem a helyi szaktekintély nagyon nem ajánlotta a Yamahát.
Petyula Creative Commons License 2008.10.08 0 0 267

Sziasztok !

Jó kérdés, ez éppenséggel engem is érdekelne, tehát csatlakozom az előttem érdeklődőhöz :-)      Üdvözlettel : Péter

Morthy Creative Commons License 2008.10.06 0 0 266
Sziasztok!
Újonc vagyok még itt, és gyorsan lenne is egy kérdésem. Valaki esetleg tudna nekem véleményt mondani a Yamaha YCL-450S és a Yamaha YCL-650-es klarinétokról? Nem tudom eldönteni melyiket vegyem meg, és azért árban nem mindegy...
Előre is köszi
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.03 0 0 265

 

Látom, hogy már elég régi  a kérdés, de írj, ha még aktuális, én tudok szegedi hangszerészt ajánlani.

Előzmény: risingtrot (253)
zara78 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 264

Sziasztok,

 

KÖSZÖNÖM, HOGY VÁLASZOLTATOK!

mikac Creative Commons License 2008.09.08 0 0 263

 

Esetleg a www.windland.hu honlapon , zenebolt menüpontban Balogh József Kontrasztok CD-je. Nem hallottam még, de az ismertető szerint magyar műveket játszik.

Előzmény: zara78 (261)
Macskapecér Creative Commons License 2008.09.08 0 0 262

Vigyél neki Hot Jazz Band meg Little Jazz Band lemezeket. Jó kis New Orleans jazzt játszanak, meg egy csomó régi magyar feldolgozást.

Előzmény: zara78 (261)
zara78 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 261

Sziasztok,

Hamarosan Milánóba utazom egy kedves ismerősömhöz. A hölgy KLARINÉTOZIK nagyon szeretnék neki vinni (lehetőleg magyar vonatkozású) olyan cd-t , cd-ket amin a klarinété a főszerep. (pl. mint Horgas Eszter= fuvola). Aki tud segítsen nekem, hogy mely előadó(k),  játszanak ezen a hangszeren. Ill. hol tudom megvásárolni ezeket a cd-ket. A Klezmert (szerintetek jó ötlet?) nézegettem, de nem sikerült még olyan helyet találni, ahol kapható....

 

Nagyon fontos lenne, elpre is köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!