Keresés

Részletes keresés

gyorslabu1 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 860
   Hja nekem is csak egy csomó hiba kódot ír ki:(( és nem akar megnyílni.
tonyo arn Creative Commons License 2004.10.13 0 0 859

Nekem müxik!

Bár néha nekem is csinálja.Kicsit később vissza megyek és akkor jó..

Előzmény: geri72 (858)
geri72 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 858

Hi!

 

Tudja valaki, hogy mi van a www.burgman.hu -val? Nekem hibát jelez és nem nyílik meg.

 

Üdv: Geri

zugfirkász Creative Commons License 2004.10.13 0 0 857
esekik=esik
Előzmény: zugfirkász (856)
zugfirkász Creative Commons License 2004.10.13 0 0 856

Szia!

 

Rá fogsz jönni, hogy 110-nél gyorsabban is motorozol majd és meg fogod érezni, hogy az még nem esekik rosszul a gépnek!

 

Az autópálya meg úgyis csak arra való , hogy A-ból eljuss B-be, de tudjuk, hogy a motorozás nem erről szól.

Közúton pedig a 400-as is fürgébb mint a forgalom ritmusa.

Előzmény: tonyo arn (853)
tonyo arn Creative Commons License 2004.10.12 0 0 855

Sőt!

Suzuki - Suzuki!

Előzmény: steve650 (854)
steve650 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 854
Szia L2_1,8PR!

Én éppen most cserélem le a 400-as burgonyát egy DL650-re. Én is rengeteget jót olvastam a déelről. Hosszú lenne leírni itt a fórumon.
Kényelmes, dinamikus, könnyen kezelhető, (a súlya annyi mint egy 400-as burgonyának) túrázásra és a városi gödrös utakra kiváló. Én imádom a burgonyát is, de amióta volt szerencsém kipróbálni a déelt azóta ilyet akarok. Már készül a web oldal is. www.V-Strom.hu
Elnézést a burgonyásoktól, hogy itt más típusról is csevegünk, de hát ugye 2 kereke van a déelnek is, Ádámbácsi szavaival élve!
Előzmény: L2_1.8PR (852)
tonyo arn Creative Commons License 2004.10.12 0 0 853

Köszönöm a választ.

A 100-110 még tökéletes.Az a lényeg hogy még ha a külső sávban is de kényelemesen lehessen az autópályán haladni.

Persze úgy hogy nem hajtom szét a gépet.

Szivesen vennék 650-es de "sajna csak" a 400-asra lesz pénzem.

Előzmény: stoki (851)
L2_1.8PR Creative Commons License 2004.10.12 0 0 852

Köszönöm a részletes választ.

 

Igyekszem kipróbálni az X9-et, a 400-as Burgmant, a 400-as Majestyt, és a nem robogók közül el kezdett érdekelnia a Suzuki DL650,amiről sok jót olvastam.

 

Ez utóbbiról tud valaki valamit?

Előzmény: zugfirkász (839)
stoki Creative Commons License 2004.10.12 0 0 851

tonyo

 

Szerintem azt a 2 személyes 200 kilós utazásos 110-120-at vedd 100-110-re és akkor tényleg megnyugodhatsz...:)

 

 

 

Előzmény: tonyo arn (846)
nagybeo Creative Commons License 2004.10.12 0 0 850

 

 

Szevasztok !!

 

Nyáron részt vettem egy horvátországi robogós utazáson,

nemcsak Burgonyásokkal, de csak nagyrobogókkal voltunk!!

 

600ccm,  650 ccm , 400ccm Honda , Suzuki , Gilera, XJ Piaggo

 

Haladtunk az autópályán egy kicsit siettünk is, meleg volt 35 fok.

Természetesen 2 személy + csomagok !!

Sebesség 130-140 km/h, és az egyik kollégának a 400- as Burgmannja:

füst és reccs vége, autómentö!

A szervízben szétszerelték dugó hajtókar minden csere 350ezer!!

A szervízes kérdezte mi történt elmondtuk, erre azt a választ kaptuk, hogy a

400-as nem erre a célra való.  

 A nagy terhelésre a motor felkapta az olajat és elégette. Puff megsült a motor.

 

En nem értek hozzá de elképzelhetö, hogy igazat mondtak.

3 éves motor volt 14.000 km-rel.

Tehát aki megteheti a nagyobbik Burgmannt vegye !!!

 

Kösz, hogy meghallgattatok

Üdv

 

Előzmény: Ádámbácsi (849)
Ádámbácsi Creative Commons License 2004.10.12 0 0 849

....skaczok!!!

...jelen pillanatban a 650-esa a csúcs ez tuti...de nékem volt 250-es és 400-as burgonyám is és meg kell adni nem vallottak szégyent sem egy sem két személyel....

......s tényleg igaz max annyi, hogy a 650-es cuccal nincs ellenfél még pályán 2 személlyel sem.....

 

 

.....még mindíg ajánlom:

www.burgman.hu

 

....nekem a regiszt.könnyű volt.....

szjozsef.hu Creative Commons License 2004.10.12 0 0 848

Sziasztok !

 

Plexi ügyben köszönöm a segítséget, megrendeltem a lehel úton. A másik céghez alapból el sem mentem, mert hétfőn 13:00 kor nyitnak.....De még jó is mert nem szeretem ha bunkó valaki. Nekem a plexit 26.000.- ért adják. Ott nagyn normálisak voltak, megmutatták, stb. Mivel kezd igen hideg lenni, ezért már elraktam a gépet, nem igazán számít mikor adják oda.

Írtam, én is sokat vaciláltam a mocikon, hogy mit vegyek.

Megvettem a 650 est és úgy látom, jól tettem, hogy ennél a gépnél döntöttem. Igaz ez nem teljesen új, de imádom a gépet.

Utóla úgy gondolom, a többi kevés lett volna. Ha valaki mocit vesz, inkább keresen szerintem ebből használtat, megéri. (a Full-Gas nál talán még van)

zugfirkász Creative Commons License 2004.10.12 0 0 847

NYUGI!!!! NYUGI!!!!

 

Az, hogy autópályára kicsit kevés az azt jelenti, hogy a 400-assal nem tudsz folyamatosan a belső sávban menni a pályán, mert a nagykocsik kitolnak onnan.

Ahogy írtam is, véleményem szerint  egy személlyel 90-125 a motornak is kényelmes tempó. Kettő személlyel 90-115. Ez nem azt jelenti, hogy nem bir gyorsabban menni, de az már a motor fokozott terhelését jelenti. Persze vannak akiket ez nem érdekel és felválalják, hogy a matorjuk élettartama nem lesz 100-150 ezer km. Csak mondjuk 80-100 ezer!

 

Úgy 90-120 között van még annyi erőtartalék, hogy az autókat "erőből" tudod előzni. 125 felett már kell hozzá egy kis lendület is! Tehát ez a gép nem gyenge, de úgymond vagánykodni nem lehet vele!

 

Tehát kérdésedre a válasz:

 

Én olyan 150-160 kg-mal próbáltam és a motor "tartósan, nem széthajtva" ment 115-öt!!!   

 

DE MINDENKINEK MONDOM, HOGY KI KELL PRÓBÁLNI MIELŐTT MEGVESZED!

Előzmény: tonyo arn (846)
tonyo arn Creative Commons License 2004.10.11 0 0 846

Akkor nyugtassatok +.

Tehát kb 200kilós terheléssel (2személy és cucc) megy a 400-as burgman tartósan nem széthajtva 110-120km/h-át. 

Előzmény: Mnagy (845)
Mnagy Creative Commons License 2004.10.11 0 0 845

Szerintem azért nem ennyire elkeserítő a dolog nekem is 400 as burgim van,

lassabban gyorsul kétszeméllyel ez igaz de azért szedi a talpát a megaűber tejfölösdoboz.

 

Itt 1 érdekes jármű a hölgyeknek

 

bevásárló kocsi

Előzmény: tonyo arn (844)
tonyo arn Creative Commons License 2004.10.11 0 0 844

:(((((((((((

Sajna 650-esre meg nem lesz pénzem.

Akkor marad a drága tuning és a fogyózás?

Előzmény: stoki (843)
stoki Creative Commons License 2004.10.11 0 0 843

Még egy 250-essel is lehet 2 személlyel  110-el menni autópályán, csak nagyon tépni kell neki. Bár én nem 400-asban utazom, de valahol 100 körül lesz a 2 személy, úgy hogy ne tépd ki a belét egy gyárinak.

 

...2 személyhez szerintem valahol 50< Le kell minimum, hogy legyen tartalék is és a hegyeket is tisztességessen le tud győzni...

Előzmény: tonyo arn (842)
tonyo arn Creative Commons License 2004.10.11 0 0 842

zugfirkasz!

 

Nálad mit jelent hogy autópályán kevés a kakaó?

Most lelomboztál. :((

2 személyel nem lehet tartósan 110-120 között menni_?

zugfirkász Creative Commons License 2004.10.11 0 0 841

Szia LámaLaci!

 

Nekem Tatabánya 140 km! Nem vállanám most, csak a natúr okosnézés kedvéért, de a 400-as csodakipuff "maizhogy!nagyonis!" érdekel.   

 

Ha tudnád adni a nagymester nevét, telefonszámát, megköszönném! (kösz!)

Előzmény: LámaLaci (787)
zugfirkász Creative Commons License 2004.10.11 0 0 840

Ja még valami!

 

A legjobb az, ha kipróbálod személyesen!!!!!!!!!

Burgmanok pl.: Motoradd Bp. Nagykőrörsi út! Állítólag bármikor!

Előzmény: zugfirkász (839)
zugfirkász Creative Commons License 2004.10.11 0 0 839

Szevasz L2........stb.!

 

A 400-as burgonya az elvárásaid tükrében:

 

- nagyon kényelmes,  az!

 

- biztonságos,            annyira mint a többi robogó!

 

- nem kell rajta görnyedni,                      ez tutti!

 

- könnyű, könnyen kezelhető, vezethető  a feleségem is tudja vezetni (sőt   imádja) 

 

- városban szinte soha nem használnám, autók közötti bujkálás nem szokásom sajnálhatod!

 

- finom, halk járású motorja van

nekem túl csendes, 40-től már erősebb a bukósisak zaja, úgyhogy én dobok rá egy igazi kipufogót  

 

- városon kívüli túrázás a fő üzemmód, két személlyel is  egy személlyel 90-125 km/h, kettővel 90-115 km/h, ahogy szokták mondani "az idők vége +1 nap", autópályán már egy picit kevés a teljesítmény!

 

- az utasülés is legyen kényelmes  a 400-asnak ez a legerősebb pozitívuma! (jó úton) 

 

- jól rugózik, nem zörög, nem rezonál Elől kiválóan rugózik, hátul viszont ráz!!!!!(bár lehet 32 állásban szabályozni a hátsó telót, de én még nem próbáltam "közepesnél jobban felpuhítani) Zörögés? rezonancia? Hová gondolsz ez egy japán motor!

 

- polgári közlekedésre, nem száguldozásra kellene, de azért legyen benne     erőtartalék annyi erőtartalék van benne..... több nem ( az egyetlen igazi hátrány)

 

 

- utipoggyász is férjen el benne   még az anyósé is! (ennyi elég is a kedves mamából)

 

 

További vélemények: http://www.motorteszt.hu/search.php

 

A Honda CBF600S-t én is nézegetem, én is forgatom a fejembe, hogy mi lenne ha...... .

Az tutti, hogy teljesítmény szempontjából nem említhető egy lapon az általad megnevezett többi géppel. Viszont a robogók sokkal kényelmesebbek, komfortosabbak (utasnak meg főleg), tisztábbak (mármint a rajta utazók).

A burgman előnye még ezeken felül az ára és, hogy szépség dolgában (bár ez viszonylagos)  együtt veri az összeset! Ami még visszatart a Hondás cserétől az, hogy a Burgonyának van valami filingje ami a különlegességéből fakad!! 

 

Ja és ennek a márkának van egy csapata, amivel a többiek nemigen dicsekedhetnek!   

 

 

 

Előzmény: L2_1.8PR (836)
nagybeo Creative Commons License 2004.10.11 0 0 838

 

Szevasz!!!

 

Ha igen jó motort akarsz, akkor 2 lehetöség van:

 

Suzuki 650, vagy Honda Silwerving 600 ccm.

De ez csak az én magán véleményem !!

 

Csáó 

Előzmény: L2_1.8PR (836)
nagybeo Creative Commons License 2004.10.11 0 0 837

 

 

Hello, Pöttyös,

 

mennék de vannak problémáim a regisztrálással !!

De biztosan hamar megoldódik !

Üdv 

L2_1.8PR Creative Commons License 2004.10.11 0 0 836

Kedves Burgmanosok,

 

Új vagyok a fórumon, és tapasztalt nagyrobogósok tanácsát szeretném kérni. Szeretnék egy motort, ami(nek):

 

- nagyon kényelmes,

- biztonságos,

- nem kell rajta görnyedni,

- könnyű, könnyen kezelhető, vezethető

- városban szinte soha nem használnám, autók közötti bujkálás nem szokásom

- finom, halk járású motorja van 

- városon kívüli túrázás a fő üzemmód, két személlyel is

- az utasülés is legyen kényelmes

- jól rugózik, nem zörög, nem rezonál

- polgári közlekedésre, nem száguldozásra kellene, de azért legyen benne erőtartalék

- utipoggyász is férjen el benne

 

Eddig kismotort, kis sportrobogót - Gilera Runnert, Honda CB400-at, Suzuku GS500-at vezettem. A Honda nehéznek tűnt, bár négyhengeres motorja igen finom járású. A Suzuki GS500-on az üléshelyzet tetszett kevésbé, és a kéthengeres már nem jár olyan finoman. A Runner nagyon kellemes hibáival együtt is.

 

A Suzuki Burgman 400, Yamaha Majesty 400, a Piaggio X8, X9, Honda CBF600S vannak a potenciális választottak között.  A listából jól látszik, hogy még nem tudom, hogy mit akarok.

 

A legjobban azonban a Burgman400 tetszik. Szerintetek a fenti követelményeknek megfelel?

 

Előre is köszönöm a tanácsokat.

Pöttyös_AN650 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 835

Helló beo

 

Nagyon örülünk, hogy jelentkezel. Csatlakozz: www.burgman.hu

 

Előzmény: nagybeo (830)
zomby Creative Commons License 2004.10.11 0 0 834

A linket kihagytad.

 

WWW.BURGMAN.HU

 

 

Ádámbácsi Creative Commons License 2004.10.11 0 0 833

...hmmm nahát, hogy nem cxsak én jöttem rá, hogy ezt a turhát a LámaLaci irta... :)))))

 

....SKACCOK!!!

....mivel van végre BURGMAN.hu oldal jómagam álltalköltözök ODA.....

 

...szebb jobb és a miénk.....

 

....gyertek tink is....

 

...hja semmi gond ha valaki "osztályidegen" géppel nyomul köztünk......

 

...a két kerék az két kerék, bárhogyan is hijják.....

 

 

geri72 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 832

LámaLaci!


Azért írd meg, hogy mikor mész, hátha mégis...

 

Geri

 

 

 

Előzmény: tonyo arn (828)
andi77 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 831

sziasztok

 

szeretnék meghirdetni egy autóval  is történő motoros túrát....

 

ugyanis valakinek haza kell cipelni azt a sok jót amit vásárolunk..szóval én tutti autóval megyek 4 szabad hely még van

 

a rezsi kültség kb 5 rugó per kopf :)

 

 

www.louis.at  kerül meglátogatásra...az út időpontja még több esélyes amikor több embernek jó de előre szólok hogy hétvége ill péntek kizárva...lehetettlen olyankor normálisan a határon átkelni,,,,,már AUTÓVAL :)...tehát jövő csütörtök 21-e...vagy azután levő csütörtök 28 -a.....sms-ben kérném a jelentkezést 06 20 9 316 871,,,,névvel és lehetséges időpontokkal akinek mindkettő jó kérlek irjátok meg.....természetesen....nem csak a motoros boltba megyünk...egész napos túra lesz jó zabálás röhögés dumcsi :)..meg egy két titkos bolt ahol félelmetesen olcsón lehet műszaki cikkeket és egyébb ruhát ill finom csokikat nyomni :)...ja aki jól beszél németül...az ingyen zabálhat a számlámra :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!