Keresés

Részletes keresés

Dunit Creative Commons License 2011.10.25 0 0 68

 Mindig megakad a szemem ezen a beíráson :

 

 

 azért kezdtem el csinálni, hogy a sok-sok tróger vállalkozó nem éljen meg a túlszámlázott munkáival a piacon.

 Tehát  ő nem vállalkozó, nem tróger, akkor mi az aki ennyi lakást újít fel - mint valaki írta 6 -7 db / hó.

 Ő a fővállalkozó !

 A szám persze sántit egy picit.

 Tény egy vállalkozó -fővállalkozó sok lakást tud egyszerre felújítani  ( az alvállakozók seregével ), nyilván párhuzamosan futhat akár  3 -6 téma is, de ehhez apparátus kell.

 Így hogy  500 lakást újítottam fel x idő alatt,  6 év alatt , azaz  80 db. / év , hát át lehet azt látni ??

Előzmény: skuli (62)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.10.17 0 0 67

   "a gázórát egyébként tök ingyen szerelik le...,"

 

 

 Ez is mese !!

Előzmény: skuli (62)
DkGrinder Creative Commons License 2011.10.08 0 0 66

7 lakás havonta ?????

Előzmény: skuli (62)
KalásziM Creative Commons License 2011.09.22 0 0 65

 Egyébként is 150 m2 -es lakásba minek galéria ??

 Elég nagy az e nélkül is !!

Előzmény: KalásziM (64)
KalásziM Creative Commons License 2011.09.22 0 0 64

 Ez így túl általános, olyan meseszerű !

 Pl. ebből mennyi 1 db. 30 nm -es galéria ??

 

 Csak azért mert nekem csupán egy   6 m2 -es kellene !

Előzmény: skuli (62)
skuli Creative Commons License 2011.09.21 0 0 63

http://www.xn--villanyszerels-nkb.com/kalkulator.php 

 

ez egy nagyon hasznos link, villanyszerelési kalkulátor, +/- 10% téved és persze ezek normél anyaggal és kapcsolóval számolnak

Előzmény: SolnesMM (61)
skuli Creative Commons License 2011.09.21 0 0 62

lakásfelújítással figlalkozom...

azért kezdtem el csinálni, hogy a sok-sok tróger vállalkozó nem éljen meg a túlszámlázott munkáival a piacon. 6 éve csinálom. 500lakást ujjítottam fel eddig...

egy 150 nm lakás ujjítok éppen ami komplett víz gáz villany festés, burkolás. ez került a tulajnak 3millióba és ebbe benne van 2db 30nm galéria is.

a gázórát egyébként tök ingyen szerelik le..., akkor kerül pénzbe ha olyan gázszerelő csinálja akinek nincsen gáz igazolványa és a haverja igazolványával dolgozik és ezért ennyit kell a havernak fizetnie...

Előzmény: SolnesMM (61)
SolnesMM Creative Commons License 2011.09.21 0 0 61

 Túlságosan optimista vagy !!

 Lesz az a duplája is !!

Előzmény: skuli (58)
SolnesMM Creative Commons License 2011.09.21 0 0 60

 Az előttem szóló mondá : 2300 ft / m2, így az lenne  nálam 70 eft , aminek nagyon örülnék, mert szerintem több lesz !!

 Ja és a bontásokat sk. végezetem, sőt a sitt szállítást is, ami momentán egy fillérembe sem került , de kerülhetne akár  egy 50 - esbe is.

 na szóval az enyém lesz min. 1 .7 -1.8 milla és mindent én szervezek, egy fővállakozó  min. elkér 300 ezret, ha nem többet.

 És akik eddig dolgoztak számlát egy sem adott !!

 

 

 Bontás : eredetileg 26 eft + Áfa volt felvéve.

 megtanultam flexelni és némi segítséggel 3  x 2 óra alatt elvégeztük.

 Az híres sitt szállítás :  egy gurulós böröndben elszállítottam a megfelelő helyre - egy családtag kukájába (kb. 350 kg ).

 Hozattam volna konténert ?

 Na nem, nem  tollas a hátam !!

 persze komoly kőmíves munka nem volt!!

Előzmény: SolnesMM (59)
SolnesMM Creative Commons License 2011.09.21 0 0 59

 Minimum 4 millió, de lehet több is.

 

 Hogy képbe legyél : én egy 55 m2 -es újítok fel.

 Az eddigi munkák :

 kémény bélelés

 300 eft,

  gázkazán 160 eft.

 festés  250 eft,

  villany - na nem teljes felújítás csak némi kiegészítés _ így kapcsoló tábla csere,  Fi relés áramkör , 2db. védőföldeléses áramkör - a többi mind maradt 85 eft ( amúgy min.  300 eft lett volna ) Na ez mennyi is ?

 majd 800 eft és hátra van még  a fűtés és gázszerelés, az lesz olyan 550 -600 + Áfa és amit elfelejtettem, az  a qurva gárórát 18 eft ért kapták le.

 És gondolkodom még a parkett csiszoláson lakkozáson az mennyi ? Mindjárt megnézem !

Előzmény: netinfo (56)
skuli Creative Commons License 2011.09.21 0 0 58

sok sok adat szükséges ahhot, hogy pontos képet kapj az árrol, tudni kellene, hogy földszinti a lakás vagy 5 emeleti ez a kéménybélelés része, minden kazán többnyie átfolyós ka vizet és radiátort melegít, max norm, turbó vagy kondenzációs.

a parketta csiszolás 2300Ft/nm a festés a burkolás a laminálás álapottól és nm től függ többnyire a villanyszerelés a kapcsolók és a dugaljak mennyiségétől, a villanyóra kihelyezés kb 35ezer Ft.

Ha nem a lux termékeket választod akkor max 2,1 millio de ez mindennel együtt. az aki ennél többet kér azt ne bízd meg....

Előzmény: netinfo (56)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 57

Még talán ablakcserét, a szaniterek cseréje mellett a vízcsövek cseréjét, meg a bútorokat is belevenném a listába.

4-5 milliót simán rá lehet költeni erre.

Előzmény: netinfo (56)
netinfo Creative Commons License 2011.08.16 0 0 56

Budapesten egy 70 m2-es lakás komplett felújítását tervezzük, de mi is szeretnénk előzetesen tudni, hogy kb. mennyivel számoljunk. Az épület a 20-as években épült, eddig egy idős néni lakott ott, gyakorlatilag szinte soha semmi nem volt felújítva.

 

- eddigi HÉRA helyett cirkó bevezetése, radiátorok beépítése, engedélyek intézése, kéménybélelés, (az olcsóbb átfolyós kazánt választanánk)

- elektromos hálózat cseréje, új dugaljak/konnektorok, villanyóra folyosóra kihelyezése, TV, esetleg egy későbbi klíma telepítéshez hálózat

- burkolás diagonálban, csempézés

- kőműves munka- egy ajtó kivágása a falban

(- csaptelepek, mosdókagylók, WC, kád cseréje)

- parkettacsiszolás, egy helyiségben laminált parketta lerakása

- festés-mázolás

 

Semmi extrát nem szeretnénk, de jelenleg támpontunk sincs,melyik munka típusnál mennyivel tudunk számolni.

Érdemes  olyan kivitelezőt választani, aki kompletten mindent bevállal, azaz saját kapcsolataival/alvállalkozóival dolgozik? Így olcsóbb lenne?

 

Segítségeteke előre is köszönöm!!!

Homlokzatszig. kft Creative Commons License 2011.06.21 0 0 55

Szia milyen ötletre gondolsz? Hogyan kell festeni vagy milyen színűre fessétek?Teddy henger kicsi is nagy is kell+ecset sem árt az ajtók ablakok színelválasztó helyek mint pl menyezet oldalfalak találkozása. Takaró fóliák tesa ragasztószallag bútorokat aljzatot levédeni a festék cseppektől. Festék igény szerinti színárnyalatokkal(neten találsz ötleteket). Ha kell a repedéseket gletteld le spaklival...most egyenlőre ennyi

 

Előzmény: Törölt nick (51)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.06.10 0 0 54

 Hát ez is egy szakma. Meg kell tanulni !

 Persze végül a lakást sk. is ki lehet festeni, de általában   csak 2. osztályúra sikerül.

 Én is nagyon sokáig magam csináltam a festéseket, főleg a kisebb helyiségekét.

 Egy nagyszoba minőségi festését jobb szakemberre bízni. Persze akkor is lehet csalódás !!

 

 

 Viszont az anyagköltség  a legkevesebb. Egy szobára kb. 10 eft elég. Glett, és festék.

 

 

 Viszont ha fiatalok vagytok és van bátorságotok meg lehet próbálni.

 Egy közepes lakás fetése is 120 -140 eft. A jó mester másodmagával 2 . nap alatt megcsinálja.

 

 Viszont Ti biztos nem. És ami a lényeges - a kipakolás  , takarítás igy is úgy is a Ti feladatotok, arra is elmegy minimum 2 x 3 nap. Vagy több.

 Tehát :  a közép 130 eft -ból le a z anyagra 30 eft, akkor azt számoljátok megéri e nektek 6 -8 napot azért bajlódni ?

 ha a munkahelyteken többet kerestek, nyilván nem !!

Előzmény: KovátsBogi (53)
KovátsBogi Creative Commons License 2011.06.10 0 0 53

Sziasztok! Épp lakást újítunk fel és nem tudjuk eldönteni, hogy fizessünk egy rakást pénzt egy festőnek, vagy mi magunk fessünk? A két szobánk falaira és pár radiátorra gondoltunk. Van valami ötletetek, hogy mivel tudnánk mi is biztosan szépen kifesteni? És hogy hogyan álljunk neki? Köszi!:B.

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.15 0 0 51
Koszonom a hozzaszolasokat.
DkGrinder Creative Commons License 2009.06.12 0 0 50
Mi Gewisnek inkább csak a kötődobozait használjuk,  moduláris eszközben 99%-ban csak Merlin Gerint használunk, ebből is ha komolyabb a dolog akkor nem a start hanem a multi 9 családot. Mostanában már az árai is közel azonosak a többi gyártóval. De jó a Legrand is.

Amúgy az XBS érdekes eset, FI relét nem mernék berakni tőlük, de az egyéb moduláris eszközeik, időzítőik… elég ötletesek.

Előzmény: Gyurco78 (49)
Gyurco78 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 49
Mondjuk haverom házában is láttam olyan Grado kapcsolót, ami szorul... Egyébként a Gewiss Fi relé mennyire jó? XBS-t ki akarom dobni...
Előzmény: DkGrinder (48)
DkGrinder Creative Commons License 2009.06.11 0 0 48
Sajnos a prodax már nem valami jó kapcsoló, mi régen csak prodit raktunk de mióta átvette a schneider azóta rosszak az öntvények, szorulnak a billenők… Nem tudom miért, mert a schneider szerintem jelenleg az egyik legjobb gyártó. Kapcsolóba szerintem jelenleg a Legrand nyújt a legjobb ár/érték arányt. A Tescós, Obis , Mentavilles kapcsolókat nem szabad megvenni.  De a legtöbb villanyszerelő anyagosan vállalja a munkát, és olyan eszközöket visz amire garanciát vállal. De ha belegondolsz, hogy egy gagyi biztosíték 400-500 Ft, egy Merlin-Gerin 660,  egy kisebb lakásba kell tizenegynéhány db, az csak 1-2000 Ft plusz, viszont ha 1 év múlva szétég  és kihívsz egy szerelőt az többszöröse lesz.

Előzmény: Gyurco78 (45)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.11 0 0 47

Koszonom a valaszokat.

Milyen biztositobla a jo? Honnan tudjam,hogy jot hoz a szerelo?  Milyen markajut ne hozzon?

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.10 0 0 46
Rengeteg megbízható márka van...
Prodax, Kontavill, Kopp, stb. (a teljesség igénye nélkül)
A '80-'90 években a Kontavill Kontalux családja volt gyakorlatilag az egyetlen értelmes lehetőség, ezeket mostanában cserélgetik le (a kapcsolók kezdenek betegeskedni), elsősorban azért mert a műanyag csúnya, és elavult a kinézete...
Érdekes módon a mai napig lehet vásárolni újonnan is, bár nagyon kevés helyen tartják.
A vásárlást (és már az érdeklődést is) villanyszerelési boltban javaslom.
Nagyobb a választék és olcsóbb (tipikusan 20-50%-al), mint a barkácsbolt, és kevesebb a gagyi.
Előzmény: Gyurco78 (45)
Gyurco78 Creative Commons License 2009.06.08 0 0 45
Konnektorból, kapcsolóból vegyél Prodaxot, azzal bajod nem lehet...ha ránézésre nem tudod megállapítani, hogy egy szerelvény mennyire lehet gagyi, inkább ne vegyél Tescos meg Obis cuccot...lehet, hogy jó, de lehet, hogy nagyon nem. Meg ha ott veszel, már 1 hónap múlva sem biztos, hogy kapsz még 1 ugyanolyat.
Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.08 0 0 44
Általában amelyikből családból kapsz dupla alternatív kapcsolót az már nem az tesco gazdaságos (kínai-lengyel gagyi) vonalhoz tartozik. Így valószínűleg tudsz hozzá vásárolni telefon, utp, antenna csatlakozókat is...
Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.08 0 0 43
Mi az az arertek,amennyi alatt nem erdemes konnektort,kapcsolot,biztositotablat venni?
Előzmény: Törölt nick (42)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.04 0 0 42
Koszi szepen.
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.29 0 0 41
Szia!

Arra figyelj, hogy az a bizonyos "kisablak" elég drága dolog.
Elsősorban olyanokra gondolok, hogy:
- Valószínűleg engedélyköteles
- Ehhez viszont statikus véleménye szükséges...
- Azt a falfelületet jó eséllyel újra kell festeni, színezni (adottságtól függően)
És természetesen ezen felül az ablak+beépítés (az előzőekhez képest elhanyagolható)
Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.29 0 0 40
Nem feltétlen sok. Minden az adottságoktól függ...
Amennyiben 1 konténer elég, mérettől függően 25-35.
Esetleg területfoglalási engedély is kell. (az általában 3-5000/nap)
A sitthordás szintén eseti, ugyanis lehet hogy a földszintről kidobod az ablakon a konténerbe, de előfordulhat hogy az épület másik végéből 4. emeletről kell hordani...
Kicsit más áron szokott menni a kettő.
Tisztességgel látatlanba nem szokás árat mondani.
Előzmény: Gyurco78 (37)
Gyurco78 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 39
Semmi közöm az építőiparhoz, csak néhány dolgot sk. csinálok, amolyan ezermester módjára :)
Pl. full villanyszerelés, na ez nekem kb. 2 hónapig tartott a 47 nm-es lakásban (igaz, lett vagy 45 szerelvény), egy villanyszerelő valószínűleg 1 hét alatt végzett volna vele...
Viszont lett volna vagy 300ezer a munkadíja.
Na meg bontás, 1 közfal kivétele, 2x6 m3 konténer + vagy 60 sittes zsák, ezzel is elsz*rakodtam pár hétig (hétvégek, meg munka után).
De pl. amikor a fürdőben fölszedték az aljzatot (7,5 m2), fél nap alatt kihordták, pedig jó nagy kupac volt. Ezért mondom, hogy a te 4 m2-es fürdődet kipakolni max. 2 nap, még ha nem is földszinten van (persze kérdés, hogy hová lehet a konténert lerakni).
Víz-gáz-fűtés-vakolás-festés-hidegburkolás, ezeket inkább meghagyom a mestereknek...
Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.29 0 0 38

Mostani kabelek,azok nme csoben futnak,tehat falat kell vesni.

Kosz a hozzaszolast.

Te milyen szakember vagy?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!