Keresés

Részletes keresés

Ferenc Jánosek Creative Commons License 2021.11.29 0 0 353

https://www.facebook.com/groups/272720158154793/?ref=share

Tisztelt Megrendelő!

Szobafestést, illetve mázolást vállalunk ,ez alatt értve a külömböző dekorációs mintákat és megoldásokat is.

-Kissebb szobák, konyhák ,fürdőszobák decemberben akár 2héten belüli kezdéssel!
-Meglehetősen igényes, magas minőségű anyagokkal és eszközökkel gyors és precíz munkavégzés.
-Korszerű,tiszta eszközökkel és megfelelő előkészülettel. (fóliázás,szalagozás,portalanítás)
-A munkánkat szigorúan ,megfelelő odafigyelés és akadálytalanítás mellett végezzük!
-2héten belüli kiszállás (Pest megyén belül ingyenes kiszállás a felmérésre és egyeztetésre)
-Ár megbeszélés szerint.
Átlagosan.:
-Anyagbeszerzéssel 1500ft/nm2
-Esetleges NAGYOBB! javítások ,vésések esetén ez változhat.

Telefonszám:
Ha esetleg bármilyen kérdéssel fordulna hozzám ,kérem telefonon keressen meg reggel 8:30-21:00.ig hívható
+36 30-475-1847
Tisztelettel.
J. Ferenc

Ilona Ili Agárdi Creative Commons License 2019.11.10 0 0 349
Köszönöm szépen a választ a kérdésemre. Szép hétvégét!
Zöldár Creative Commons License 2019.11.05 0 0 348

 A villanynál. kell készíteni egy tételes költségvetést, majd beárazni. Nagyjából 500 eft a teljesmunka. A víznél szintén kell költségvetés  úgy 150  e   ft lenne.

 Vissza a villanyra.

 Nem biztos hogy kell átvezetékezés. Meg kell vizsgálni a kötéseket azokat felújítani és ha van nagy fogyasztó, azoknak új vezeték.

 Hasonló szituációba kerültem  10 éve.   Jött egy villanyszerelő és nagy mellénnyel mondta  mindenhová új vezeték kell.

 

 Nos számoljon. A lakás felénél járt 350 eft -nál,  mondtan tovább ne fáradjon, az lesz amit én kérek. Természetesen mástól.

 Lett egy új kapcsoló tábla  5 db kisautomatával,  egy Firelés áramkör a kaznhoz, egy  új nagy teljesítményű áram kör a nagyszobába  + egy EPH mindez 100 eft ért az előzőleg  600 -700  ra becsülttel szemben.

 Csak egy példa  mondja a csillárhoz menő vezeték gyenge. Miért ? Nm tudta- volt benne  4db 60 -as izzó, lett helyette  4 db 15 Wattos.

Előzmény: Ilona Ili Agárdi (347)
Ilona Ili Agárdi Creative Commons License 2019.11.05 0 0 347
Sziasztok! Megszeretném kérdezni, hogy szerintetek egy 2 szobás 50nm-es lakásnak a villamoshálózat felújítása mennyibe kerülne? Illetve a konyhából a nagyszobába átvinni a vizet és a szennyvizet. Egy mosogató lenne ott. Köszönöm, ha válaszoltok.
diagnosztikaservice Creative Commons License 2019.02.22 0 0 345

Szobafestés, glettelés magasnyomású technológiával.

Egyenletes, tükörsima falfelület. Tisztasági és egyedi festés.
Kontúrok, foltok nélküli, egységes falszín.
Tiszta, gyors, precíz munkavégzés.
Vékonyvakolatok gépi felhordása. Festékszórás.
Kerítés, korlát, homlokzat festés. Faház kezelés, lakkozás, lazúrozás.
Pincefalazat, aljzat, lábazat, medence vízszigetelése.

Kérje ingyenes árajánlatunkat!

Tel: 06 70 6 555 999

https://www.facebook.com/gepifestes/

https://gepifestes.ewk.hu/

Budapesti burkoló Creative Commons License 2019.02.17 0 0 344

www.dunaharasztiburkolo.hupont.hu 

murray Creative Commons License 2019.02.08 0 0 343

múltkor rámbíztak egy kerítés bontást felügyelni , melósokra figyelni.  segíteni. 

 

elöször megjöttek a 70 kilós piások egy óra múlva halott mindenki. 

végre megjött egy nagydarab.. ba+, az volt a legbetegebb!  :-)   

 

mondtam a tulajnak adja oda ezeknek a pénzét majd én megpakolom a konténert.  úgy lett. 

Előzmény: murray (342)
murray Creative Commons License 2019.02.08 0 1 342

én ezt megértem de ma már az utolsó tróger is annyit keres mint egy agysebész. ilyen jó világuk még sose volt! 

csak a kummantás megmaradt!  a munka ugyanaz a szar mint 8 éve 

 

aztán ha elmész öt percre már ülnek le és nyomkodják a telefont. 

 

tudom mert végigcsináltam, házfelújitást, tetőcserét.  mindent 

 

Előzmény: Palási (341)
Palási Creative Commons License 2019.02.07 0 0 341

 Természetesen más ha az ember magának csinálja és más ha  pénzért megélhetésként !!

Előzmény: murray (340)
murray Creative Commons License 2019.02.07 0 0 340

35 év? :-)   hol? 

én 45 vagyok fater aki meg segített 70 ! :-)   ő lapátolta be és hordtam le. egy emelet.  50 fok, fullasztó por. 

50 nm területről 10-20 cm vastag salakot hordtam le  zsákokban. kb 150-200 zsák.  és be a konténerbe.  egy autó súlya biztos volt mert 2 konténer ment tele. 

akarni kell. nem kell más.   

Előzmény: Palási (339)
Palási Creative Commons License 2019.02.07 0 0 339

Azért a kérdezőnek a lakása egy társasházban van,  ami a 60 -as években épült, a belmagasság csak 2,8 m , így   itt a lépcsőzés kibírható.

 Viszont egy régi építésű házban,  ahol 3,8 és 4,4 belmagasságok is vannak , ráadásul  nem a 2. hanem a 4. em.,  ott már komoly fizika terhelés lenne lecipelni a sittet. Komoly cég ezt ledobón, surrantón keresztül oldja meg.

 Ilyen munka csak  35 alatti,  fiatal, jó erőben lévő embereknek való.

Előzmény: murray (338)
murray Creative Commons License 2019.02.06 0 0 338

hát ja. de ezt nem minden fickó csinálja meg.  sőt alig ismerek párat aki igen.. :-) 

Előzmény: Ajuci (337)
Ajuci Creative Commons License 2019.02.05 0 0 337

De kerestel 400,000-et :). Nem rossz egy hetvegere ...

Előzmény: murray (336)
murray Creative Commons License 2019.02.05 0 1 336

én is kaptam ilyen ajánlatot: tetőtér sittlehordás 400e. 

volt egy szar hétvégém. :-) 

 

Előzmény: murray (335)
murray Creative Commons License 2019.02.05 0 0 335

most látom hány milliót kerestem hogy magam és családi segítséggel  újitottam fel a házat és belteret. 

Zöldár Creative Commons License 2019.02.05 0 0 334

Bizony sok, főleg hogy  2,8 a belmagasság.

 Ez az a munkafolyamat amit a laikusok is sk. csinálhatnak.

Természetesen  gyakorolni kell !!

 Nálam pl.  3,75 belmagasság volt  ott azért már komoly létrázás szükséges.

Előzmény: Ajuci (333)
Ajuci Creative Commons License 2019.02.04 0 0 333

Koszi a valaszt - nekem a 200 nm-re 1 millio 200 ezret adott a vallalkozo,  anyaggal egyutt de ezt nagyon soknak tartom. A konyha ossze lesz nyitva a nappalival, es egy plussz szoba lesz kialskitva. A belmagassag 2.8. 

Előzmény: Zöldár (332)
Zöldár Creative Commons License 2019.02.04 0 0 332

Hát ennyi !

 

 Nekem pl. igaz 6 éve  szintén 200nm volt a festett felület. Lekaparták a régit, ami kb.  200 liter volt, majd glett és a  festés 200 eft volt a munkadíj  és kb. 50 ezer az anyag  - tehát 250 eft.

 A durva hibákat sk. javítottam, a kaparékot is sk. szállítottam el. ebben volt még   2 ajtó kétoldali mázolása .

 Amit soknak tartok az a bontás.

 pl. az a  konyhai fal hogyan jön ki ?

 Mondjuk a belmagasság 3,3 m … elbontunk egy  5 m-es falat az csak 16,5 nm  és a többi , Mi marad a konyhából ?  Egy  6 nm -s konyhának  mondjuk a két falát bontjuk ?

 ez a mennyiség több mint  10 m fal.

 Az a 38 -s az nem tégla hanem fal Az előbbi 3,3 m belmagasságnál ez azt jelenti hogy a teherhordóba vágunk valahol egy  kb,  1,6 - 1,7 m -es nyílást.

 mondjuk oda áthidaló kell és utólagos vakolás.

 A két fal bontása együtt 6.5 m3. Ez kb. 2 konténer. Igaz sokat kell talpalni le a másodikról és fel, de akkor is.

 

 Azt a  kulimunkát nem lehet kiváltani pl. csigázással ?

 És mi van a gépészettel ?

Az marad ?

Azt kikerülik ??

 A többi stimmelhet !

Tehát ez a 4.5 millió !

 A 298 +88 eft ból nagyon körültekintően talán  200 - megspórolható. Két fiatal ember lehordja  3 nap alatt. Ha van fiatal a családban. De a konténerdíj, lerakás és szállítás marad.

   még régebben  nem  6 éve hanem sokkal több, a sittet úgy takarítottam el, hogy zsákoltam majd a régi kocsival elvittem a lerakóba.

 6 forduló, a lerakás akkor még ingyenes volt.

Előzmény: Ajuci (331)
Ajuci Creative Commons License 2019.02.04 0 0 331

Küldöm a leghúzósabbakat :

1. Bontás  : konyhai 12 cm fal bontása (kisméretű tégla) 37 nm, 298,000

2. Bontás : teherhordó/kitöltő falazat bontása (38 cm vastag tégla), 5.5 nm , 88,000

A fenti két eset tartalmazza az építési törmelék lehordását (2.emelet, lift nincs) és elszállítását.

3. Gipszkartonfal építés (hőszigetelve, glettelve, festve, 12, mm gipszkartonnal) 22 nm, 265,000 (anyaggal együtt)

4. Festés : Diszperziós glettelés, élvédőzés, festés műanyag bázisú vizes-diszperziós fehér festékkel, régi tapéta eltávolítása, villanyszerelési hornyok javítása. Elkészített alapfelületen, két rétegben, tagolt sima felületen  :  200 nm, 1,200,000 (anyaggal együtt).

5. Villanyvezeték csere  : Simafalú manyag védcs elhelyezése, elágazó dobozokkal, falhoronyba, réz vezetetékek behúzása, szerelvények felszerelése. 48 db fali kiállással (konnektor, kapcsoló, világítás, klíma), szerelvények 36 db Schneider senda fehér szín 670,000.

Szerintetek ?

Köszönöm !

Előzmény: Zöldár (330)
Zöldár Creative Commons License 2019.02.03 0 0 330

Ha van lehetőséged... tehát digitalizált a költségvetés, akkor rakd ide fel.

 Hátha kiszúrunk valami  irracionális tételt.

 

 Jelentős csökkenésre azért ne számíts !

 

 Habár nem most, hanem  6 -7 éve is  digitálisan adták meg a költségvetést...e mail-on küldözgették nekem.

Előzmény: Ajuci (329)
Ajuci Creative Commons License 2019.02.03 0 0 329

Sziasztok, bp-i tegla tarsashazban , viz/villanyvezetekek csereje, 2x10 nm fal bontasa, es kb ugyanennyi epitese, burkolat leverese, uj burkolatok felrakasa, fureszporos tapeta leszedese, gletteles, falfestes 2x , 4 db belso ajto csereje - erre kaptam 4.5 millios ajanlatot szerintetek ez mennyire realis ? Az ar mindent tartalmaz ( 50,000 ft-os ajto es 10,000 ft-os burkolat arral kalkulalt a vallalkozo). Koszonom !

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2019.01.08 0 0 327

    "de a parkettaszedést, vakolatleverést, betonozást, aljzatkiegyenlítést nem tudjuk megoldani, és horror árakat láttam. "

 Ja hogy még a bontást se tudjátok megoldani, az nagyon gáz.

 Mi lesz akkor a z újszerkezetek  be ill. felépítéséve ?

 Lesz rá 10 millátok ??  Egy koszos, elhanyagolt lakást nem kell feltétlenül szétverni.

 anno  10 éve szintén vettem egy   régi  akkor  több mint 100 éves... ma meg... 1890 -ben épült, tehát   most  129 éves házban egy  lakást.... a  Nagykörút kűlső íve.

 nos akkot ir  két elgondolás volt.... szétverni mindent.... majd sok pénzért sok kínnal újra építeni.... pedig akkor nagy munka nélküliség volt.

 Aztán lépésről lépésre. Vakolat csúnya piszkos, de a festő mondta rendbe hozható. Úgy lett. némi faljavítás , glettelés csiszolás festés  és 400 eft ért szép belső falfelület lett.

 A festő mester   a falról  10 fekete zsák régi festéket kapart le. Én vittem  gurulós bőröndben a kukába. kettő zsák ment a bőröndbe.

  A már az elején megállapítottuk, hogy csúnya a tölgy parkatta, de javítható. Csiszolás és lakkozás és olyan mint az új... 80 eft akkor.

 volt némi gond a villannyal is.... akkor 4 -e n nem jöttek eleve el, egy eljött, de egy hónapig nem adott ajánlatott. Jött még kettő volt aki azzal kezdte ,hogy az egész lakást újra kell vezetékelni, Mondtam , majd eldöntöm... megbízást persze nem kapott.

 Végül egy elvállata / biztosíték tábla csere,  egy új áramkör, egy fi relé talán kétdobozcsere és ja és egy EPH igazoláskiépítéssel. 100 -as akkor.

 Ja Te a 3. ra akarsz betont felcipelni amikor még a bontásra sincs ember !!

 Nálunk a burkolat maradt, ugyan így  a vizes helyiségek padozata is. Volt némi gond a fűtéssel..... az egész szar volt konvektoros  szétégve.

 Sőt a  gázvezeték is cserére szorult.   épen a házban dolgozott valami lakatos brigád talán a korlátokat hegesztették. Modndom szaki van flexük  bontsák már el. Nem vállalták  -.... féltek a gáztól... már egy hónapja még mérő sem volt. Nos egy ismerőstől kértem egy flexet  , jött ajánlkozott 1 óra alatt a felét elbontottuk, a másik felét én újabb   1 óra alatt. azóta vagyok flex mester. aztán a központi fűtés   a kémény stb.

 Mindent megoldottunk.... igaz tartott 5 hónapig.  Volt a lakás 11 milla   / 54 nm / ráköltve 2,3, most  30 ért sem vihető.

 tehát kétféle szituáció van... az egyiok a mindent szétverő... a másik az amikor mentsük ami menthető.

 Nem ismerem a lakást, így eldönteni nem tudom, de azt látom már a bontásnál akadnak problémák.

 Mi lesz akkor a visszaépítéssel ??

 a kérdésre  :

 Mennyi a reális erre a munkára?

 

 kell készíteni egy un. bontási  költségvetést.

 

 az első tétel  sitt konténer bérlése, 2. a  töltése 3.

 az elszáálítás és lerakás, lesz konténerenként 50 ef. lesz 2 x az 100 eft.

 majd pl az 5. tétel-től vakolat leverés    pl  130 nm , sitt zsákolása  annak mozgatása ,   a parkatta felszedés mondjuk a 16. tételtől...…. szerény számítás.. mit számítás saccolás alapján a bontás jóval az 500 eft felett van. betonozás alzat ? Nagyon sok !!

 

 

  Mint írtam tegyél félre 10 millát, ha marad abból elmész nyaralni.

 Ilyen tömegű munkára  3 mondatban nem lehet ajánlatot adni.

Előzmény: Törölt nick (326)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.07 0 0 326

Sziasztok! Most vennénk Budapesten egy 3.emeleti 80 nm-es lakást, nagyon kedvező áron, mivel régóta lakatlan. Belső munkákra (víz, villany, gáz,festés,burkolás) vannak emberek, de a parkettaszedést, vakolatleverést, betonozást, aljzatkiegyenlítést nem tudjuk megoldani, és horror árakat láttam. Mennyi a reális erre a munkára? 

Sfakutya Creative Commons License 2018.12.10 0 0 325

Van tapasztalatotok bontás nélküli belső ajtó felújításról? Esetleg van olyan mester, akit ajánlani tudtok?

Ha ajtócserét bontással akarjuk megoldani, akkor a padozat is tönkremegy amikor kiszedik az ajtó tokot? 

Eperelen Creative Commons License 2018.12.09 0 0 324

Szia Balage! Ez a lakásfelújítás hol volt, Budapesten? Megadnád a kivitelezőt?

Köszönöm

Émile Creative Commons License 2018.11.27 0 0 323

 Ha majd megkapod, dobd fel ! Hátha kiszúrjuk a túlzott árakat !!

Előzmény: Sfakutya (321)
Palási Creative Commons License 2018.11.26 0 0 322

 Vannak itt olyanok akik bekötött szemmel kapkodnak a legyek után.

Sfakutya Creative Commons License 2018.11.26 0 0 321

Hát nem mindegy, hogy 3, 5 vagy 9 millió. Én négyet szeretnék:), de még nem kaptam kézhez az árajánlatot.

[Balage] Creative Commons License 2018.11.25 0 0 320

Köszönjük Emese :)

Nagyon frusztrált lehetsz, ha ezt mind hozzá kellett tenned :)

Előzmény: zöldeskékek (319)
zöldeskékek Creative Commons License 2018.11.25 0 0 319

Tudod egyáltalán, hogy mi az a nagyságrend ?

 A 3-3,5 millió ugyanaz mint a 9 millió !!

 Ugyan abba a nagyságrendbe tartozik !!

Előzmény: [Balage] (318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!