Keresés

Részletes keresés

nddori Creative Commons License 2010.04.20 0 0 183
Na! Összejött a dolog? Az enyémek még meg vannak, bár az etetés még nem igazán megy. Nem merek sokat adni (de mindig sikerül), de nem tudom, hogy megeszik-e... Ma 13-at számoltam, ők már úsznak.
Előzmény: Gupppy (182)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.19 0 0 182
A pasim ügyes!!:)))))
Előzmény: Gupppy (181)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.19 0 0 181
Nnna..megvan a fikkes-fakkos, bettásom..:)
Előzmény: nddori (180)
nddori Creative Commons License 2010.04.18 0 0 180
Akkor van jócskán neked is :) Az én hörim is akváriumban van, az is 25 literes kb, de nem lakoltatom ki azért :)
Előzmény: Gupppy (179)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.18 0 0 179
Ha kiborítanám a höriket visszaszerezhetném az akvikat, dehát olyat mégsem teszek..:DDDDD A páromnál vagy egy 400 literes (a két csaj betta megy oda combosodni:)), van egy kb. 40 literes, abban elevenszülő csemeték nevelkednek, van egy 10 literes ami -ha jól emlékszem - épp szabad (a bolond hímnek pont megfelel) és van egy másik olyan 40 liter körüli, olyan terrárium alkatú ez lesz most befakkozva direkt bettásra... Megoldjuk, csak a párom kicsit messzebb lakik... (már nem sokáig van ez így de még igen...:))
Előzmény: nddori (178)
nddori Creative Commons License 2010.04.18 0 0 178
Na, majd ha arra járok, benézek oda :)
Nekem szerencsére van akváriumom bőven :) 4 db, igaz nem nagyok, de a bettáknak elég . 2 db 10 literes meg 2 db 25 literes van. Mondjuk az egyikben elevenszülők vannak (itt kapott helyet a nőstény betta), a másikban kis guppik (sok) , az egyik 10 literesben a hím betta a másikban meg most a pici betták.
Előzmény: Gupppy (177)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.18 0 0 177
A soroksári Auchan-ban szereztem...:)
Most a régi hím (a nem mukodo) egy 1 l-es befőttesüvegben van...a két új lány 2 l-esben együtt van.. az üvegek az akváriumban vannak, hogy ne fázzanak meg és betekertem alufóliával, hogy a párt ne zavarják..:DDDD Rémesen néz ki az egész!!!
De ha minden igaz, holnap megoldódik a probléma...
Remélem Nálad megmaradnak! Nagyon szurkolok!!!:)
Előzmény: nddori (176)
nddori Creative Commons License 2010.04.18 0 0 176
Nagyon szépek! Főleg ez a rózsaszín tetszik! Hol sikerült ilyeneket szerezni?
Képzeld a kis bettáim még meg vannak! A habfészekből is lóg le vagy 15 db, meg legalább 10 már úszkál rendesen. Adtam nekik egy kicsi cyclopsot, meg pici tojássárgáját, de nem tudom, hogy esznek-e...
A nőstényeket együtt tartod? Vagy őket is külön kell tenni?
Előzmény: Gupppy (175)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.17 0 0 175
Na, én meguntam...Ez a hím nem mukodik... Szabadságoltam egy befőttes üvegbe és nekibuzdultam egy betta beszerző túrának. Eredmény:





Két érdekes színű leányzó és egy nem túl különleges de annálinkább gyönyörű fiúcska.:)
Előzmény: nddori (174)
nddori Creative Commons License 2010.04.16 0 0 174
Igazából nem tudom, egyet láttam reggel úszkálni. Most szanaszét vannak mindenhol az akváriumban, de nem úsznak, csak "lógnak" valamin. Meg ikrákat is láttam, de szerintem ez már a ma reggeli eredmény....Ha így nem lesz jó, akkor legközelebb tovább hagyom a hímet bent.
Előzmény: Gupppy (173)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.16 0 0 173
Elméletileg az ikrázás után 3 nappal kell kivenni a papit...... De ha már elúsztak, akkor az rendben van..:)
Előzmény: nddori (172)
nddori Creative Commons License 2010.04.16 0 0 172
Hu, ez hatalmas habfészek! Nálam meg pont a fészek építéssel van probléma, megcsinálja, de aztán összefolyik egy nagy buborékká....Mindjárt megnézem, mi van velük...nincs sok kicsi, de nekem 2-3 is elég lenne ha megmaradna! Remélem, nem vettem ki hamar a hímet!
A guppik bezzeg szaporodnak! 3 nőstényem van, 1,5 hetente van 20-30 kishal.... meg is maradnak, csak az a baj, lassan nőnek nagyon...
Előzmény: Gupppy (171)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.16 0 0 171
Nnnna...hát ez van:
Előzmény: Gupppy (170)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.16 0 0 170
Hááát, nálunk valami hiba van a számításban... van egy hatalmas habfészek..a nőstény csíkos, ahogy kell, de a hím elveri. Úgy viselkedik mintha lenne már valami a fészekben és meg kéne védje...De nincs!!!
Van olyan, hogy díszhaltáp ivadék halaknak.. nálunk azt kapták és, mert elég jól beállt víz volt akkoriban, valami kis planktonok vagy papucsállatkák úszkáltak benne, amit levadásztak a kicsik... Lehet még próbálkozni sórákkal, de az elég macerás.. Az ivadéktáp 48 óra múlva kezd bomlani.:) a tojássárgája sem rossz, de én félek, hogy túletetem és az nagyon gyorsan berohad.... Ha mégis azt adsz, akkor szerintem egy picit oldj fel vízben és cseppentsd be..
Előzmény: nddori (169)
nddori Creative Commons License 2010.04.16 0 0 169
Szia!
Na mi van a halacskákkal?
Nekem sajnos nem nagyon volt időm rájuk, így együtt voltak egész héten, de nagyon jó fejek, nem bántják egymást, folyamatosan párosodnak...sőt már kishalak is vannak közben! Az egyiket már láttam elúszni, úgyhogy most kivettem a szülőket (szegényeknél félbeszakítottam a dolgot) Hátha megmaradna néhány! Remélem nem vettem ki túl hamar a hímet! Szerinted? Olyan jó lenne most nem elszúrni!
Te mivel etetted ilyen pici korukban őket? Fagyasztott cyclopsal vagy tojássárgájával tudok szolgálni egyelőre.
Előzmény: Gupppy (168)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.14 0 0 168
Szia!
Elég akkora hely neki.. nálam van szűrő és fűtés.. Olyan 25-26 fok kell neki... Labirint kopoltyús, nincs szüksége külön levegőztetőre... Nálam nem ég a lámpa folyamatosan, pár óra elég.... Sok gyönyörködéssel eltöltött órát kívánok Neked az akvárium előtt!!:)
Előzmény: Goldstone (167)
Goldstone Creative Commons License 2010.04.14 0 0 167

Sziasztok!

 

Vásárlás előtt állunk és egyelőre csak egyet szeretnénk venni.

Az lenne a kérdésem, hogy akkor elég-e a 10 v. 20 literes akvárium ill. hogy szűrő okvetlenül kell-e bele?

Világítással kapcsolatban  is sokmindent olvastam már, kell nekik a folyamatos lámpázás?

Ill. egy kis akváriumban kell-e vízmelegítő?

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv,

Goldstone

Gupppy Creative Commons License 2010.04.12 0 0 166
Hát..nálunk nem akar megérni a helyzet...:(
Előzmény: nddori (165)
nddori Creative Commons License 2010.04.09 0 0 165
Annyira ne legyél, mert nem biztos, hogy lett aztán ikra, meg a hím is csak úszkál, tojik a fészekre....
Előzmény: Gupppy (164)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.09 0 0 164
.....................most irigy vagyok............................................
Előzmény: nddori (163)
nddori Creative Commons License 2010.04.09 0 0 163
Nálam reggel felpörögtek az események! Rajtakaptam őket a fészek alatt! Most már van viszonylag normális habfészek is. A nőstényből még nem jött ikra, de azóta már biztosan sikerült az is. Mindjárt meg is nézem őket.
Előzmény: Gupppy (162)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.09 0 0 162
Kapott tükröt...:).. most "gyönyörködik" magában..:D
Előzmény: Gupppy (161)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.08 0 0 161
Elmentem a helyi kereskedésbe betta leány ügyben... nem volt..Állítólag hiába kér nőstényt, csak hímeket hoznak.. Hm. ez érdekes... Hím 2 db. volt, a teljesen átlagos kék... Hát, nem volt valami nagy választék!
Előzmény: Gupppy (160)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.08 0 0 160
Én ilyenkor egy kicsit megpiszkálom víz tetejét, ha van ikra egy-kettő csak lepottyan... apa meg felszedi..:)
Előzmény: nddori (159)
nddori Creative Commons License 2010.04.08 0 0 159
Én ma nem figyeltem őket, szóval nem tudom, történt-e valami...most van habfészek, csak kicsit nagyok a buborékok... a nőstény egy távoli sarokban kuksol, a hím meg úszkál a fészek és a nőstény között. nem bántja, csak pózol neki, aztán ott hagyja. nem tudom ikrázott-e már....
Előzmény: Gupppy (158)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.08 0 0 158
Hát én most megbirizgáltam az állóvizet... csináltam egy 3/4-es vízcserét... bekapcsoltam a szűrőt... kaptak enni szúnyoglárvát ,este kikapcsolom a szűrőt...aztán meglátom...
Előzmény: Gupppy (157)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.07 0 0 157
Ja..úgy tűnik vannak közös vonásaink..:D:D A betták nálam sem aktivizálják magukat...
Előzmény: nddori (156)
nddori Creative Commons License 2010.04.07 0 0 156
Továbbra sincs semmi, nem tudom, mi van a hímmel....valami habfészek szerű már van, de nem érdeklődnek...
Látom hörcsögöd is van....nekem is van :)
Előzmény: Gupppy (155)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.07 0 0 155
Na..akkor Nálad sem jobb a helyzet..:( Sztrájkolnak..... vagy mifene..:D
Előzmény: nddori (154)
nddori Creative Commons License 2010.04.07 0 0 154
Lehet, az segítene nekik :)
Nálam most épült valami habfészek szerű, de nem az igazi csak pár buborék és azok is különböző méretűek. A nőstény a fészek egyik oldalán a hím a másikon és ennyi. Már nem is kergeti.
Előzmény: Gupppy (153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!