Keresés

Részletes keresés

PeteR Creative Commons License 2003.07.13 0 0 236
Utoljara azt irtad, hogy w2000 megosztasaval nagyjabol minden ok, kiveve az internet...akkor mi a jo?:)
Előzmény: kivi (234)
kivi Creative Commons License 2003.07.11 0 0 235
Na de miért kell a Sygate, ha alapból van megosztás a W2000-ben?
Előzmény: PeteR (233)
kivi Creative Commons License 2003.07.11 0 0 234
Na de miért kell a Sygate, ha alapból van megosztás a W2000-ben?
Előzmény: PeteR (233)
PeteR Creative Commons License 2003.07.11 0 0 233
Akkor mehet a sygate install
Előzmény: kivi (232)
kivi Creative Commons License 2003.07.11 0 0 232
Újabb próbálkozás, ezúttal a Sygate nélkül.

Megpróbáltuk a W2000 saját internetmegosztását felhasználni. Majdnem minden működik, csak a böngészés nem a második gépről... :-/
A pingelésre rendesen jön a válasz (pl. az www.index.hu-ról) de a böngésző még nem tudja megnyitni a lapokat. "Sikerült azonosítani a webhelyet, válaszra várva..." és innen kezdve nem történik semmi.

Előzmény: PeteR (228)
kab Creative Commons License 2003.07.10 0 0 231
Pepija,

szerintem kiválóak. Nekem már régóta ilyen van, s semmi baj vele. (csak a nyomtató-szerver funkció az, ami kár,hogy nincs benne)

Szerintem nem lehet korlátozni a sávszélességet (főleg így nem, mert akkor az teljes + fél = másfélszeres lenne), de 100%-ban biztos nem vagyok benne, mert ezerféle állítási lehetőség van.

Üdv,

kab

Előzmény: Pepija (230)
Pepija Creative Commons License 2003.07.10 0 0 230
Sziasztok!

Mi a véleményetek a Linksys DSL Routereiről?? Érdemes őket megvenni? Illetve még az a kérdésem, hogy szerintetek ezekben a routerekben lehet-e korlátozni az egyes IP címekre jutó sávszélességet: pl: 2 gép, s mondjuk az egyik IP címre a teljes sávszélesség mehessen, a másikra csak a teljes sávszélesség fele.

Thx, Pepija

PeteR Creative Commons License 2003.07.09 0 0 229
Ha egy smoothwallt (linuxot) allitasz be router helyett, annal is kiderul,ha megosztod? Ellenorizd a szerzodest, erdeklodj e-mailben axeleronal (mind2 fontos),hogy pl az ocsednek is van gepe, s te szeretnel vele egyutt netezni,hallottad hogy dsl routerrel megoldhato, csak a kerdesed,hogy engedelyezik e. Sok szolgaltato pl nem szol azert ha hazon belul megosztod
Előzmény: wwwictory (227)
PeteR Creative Commons License 2003.07.09 0 0 228
Elore leszogeznem,hogy nagyon reg lattam mar sygate home networkot,s windows 2000-t, egyutt meg foleg, de lenyegeben nem kulonbozik asszem semelyik komolyabb netmegoszto progitol,es a 2000 az xptol halozat teren. A 2. gepen ne is varj taskbar ikont a LAN kapcsolatnak, MEtol vagy 2000-tol van csak, 98ban meg tuti nincs. Elvileg a sygate viszont kitett mindket gepre ikont, s a kliensen is latszik,mikor online a szerver. A problemad ott kezdodik szerintem, hogy lehet hogy osszecserelted a ket halokartyat a szerverben konfiguralas szempontjabol, jobb,ha elorol kezded az egeszet. A folyamat: 1. minden halozatos cuccot szedj le, uninstallald a halokartyat es a sygate progit, majd szedd szet a geped, s vedd ki a leendo adsl kartyat. 2. A helyi halot lodd ossze, a server ip cime 192.168.0.1 legyen 255.255.255.0 alhalozati maszkkal, a kliense ugyanez, csak a .1 helyett .2 legyen. Eloszor probald meg ugy felrakni a halot, hogy ne legyen egyik gepen se ipx/spx vagy netbeui protokoll. Csak tcp/ip a fent megadott beallitasokkal. Nem kell se dhcp, se dns, se semmi ilyesmi, minden default. Ha nem megy igy a halo, akkor tedd fel az ipx/spx vagy netbeui protokolok valamelyiket a tcp/ip melle, eloszor egyiket,utana masikat. Ha az se jo, akkor egyutt. Ha igy se jon ossze, akkor ott valami egyeb aljassag van. (Halokabel ellenorzes, kartya ellenorzes,stbstb.) Probakent tallozd a halozatot, ha nem megy akkor is probald meg a ping 192.168.0.1 illetve 2 parancsot attol fuggoen melyik gepnel probalod (Mindig a masik gep ip cimet ird.)
3. Telepits a sygate-t a szerveren,allitsd be a kartyat benne, hogy az a helyi halos kartya. Tedd fel a masik gepre is a progit klienskent,ott minden 1ertelmu. Elvileg latni fogjak egymast, de azt jelzi majd (nem veletlen), hogy nincs internet.
4. Tedd vissza az adsl halokartyajat a gepbe, windowsban telepitsd rendesen, tedd fel a tarcsazoprogit,s teszteld le jo lett e a net a szerveren. Utana allitsd be a sygate-ben is hogy mit hogy csinaljon.
5. Elvileg mukodo halod van rendes netmegosztassal!

PeteR

Előzmény: kivi (226)
wwwictory Creative Commons License 2003.07.09 0 0 227
Axelero-d van? Én is gondolkodom a megosztáson egy DSL routerrel, de az becsomagolja az IP headert és a szolgáltatónál megjelenik a csomagolt cucc, egyböl kiszúrják. Elképzelhetö, hogy át sem engedik.
Minden müxik? mindkét gépen?
Előzmény: AgentOrange (224)
kivi Creative Commons License 2003.07.09 0 0 226
Nos, ugyan hónapok teltek el mióta felvetettem a kérdést, de az élet úgy hozta hogy csak most kerülne sor az ADSL-em megosztására. Ez a felállás:
1. gép: P4 1.7GHz, 2 LAN kártya, W2000.
2. gép: P1 166Mhz, 1 LAN kártya, W98.

Mindkét gépre felraktam a Sygate Home Networkot, az 1. gép a szerver, a 2. a kliens. A helyzet a következő:
- a szerver annyiban látja a LAN kapcsolatot, hogy megjelenik az ikonja a taskbaron. Minimális adatmozgás is van.
- a kliens is látja némileg a szervert, de csak annyira, hogy a SygateHN-on keresztül működik a dial és a hangup az ADSL felé. Itt a taskbaron nincs ikonja a LAN-nak.

Ennyi. Sem fájlokat mozgatni, sem a kliensről netezni még nem lehet. Ebben szeretnék tanácsot kapni, mit hogy kell konfigurálni. Gondolok itt az IP címekre, DNS-re, default gatewayre. DHCP-re, stb.

PeteR Creative Commons License 2003.05.24 0 0 225
Smoothwallal ilyen gondok nincsenek,mindent enged,kiveve chaten file-t kuldeni kifele (befele enged)...de elvileg ezt egyetlen megoszto progi tudja csak: Windows XP belso megosztasa,ha a kliens is XP
Előzmény: AgentOrange (224)
AgentOrange Creative Commons License 2003.05.23 0 0 224
hááát, én próbálkoztam rengeteg proxyprogrammal, az egyikkel kűldeni nem lehetrett levelet, a másikkal fogadni, hiába a beállítások, a harmadik bizonyos lapokat nem volt hajlandó megnyitni, stbstbstb...szóval megelégeltem, és beruháztam egy routerbe (d-link), installálás a két gépre, kábelezéssel együtt 10perc, és kész.
Egy óvodás is meg tudná csinálni.
Előzmény: PeteR (222)
C912 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 223
Sziasztok!

Két gépes ADSL problémára szerintem (pontosabban nálam) sokkal egyszerűbb megoldás is működik. Nekem már az új Telindus modem van, amin van ethernet és USB csatlakozó is van. Az egyik gépet USB-n, a másikat ethernet-tel kötöttem össze és tökéletesen működik. Sőt, ha az egyik gép már fenn van, akkor is tud kapcsolódni a másik. És már hónapok óta működik, nem szóltak az axelero-tól, hogy ez így nem okés.

Előzmény: evjqky (221)
PeteR Creative Commons License 2003.05.12 0 0 222
Hali!

Ket megoldas lehet: Az egyik az ADSL router,mely kifejezetten erre a celra lett kitalalva...egyik hatranya hogy draga,es viszonylag(!!!) nehez a konfiguralasa eloszor! A masik megoldas a smoothwall lehet neked is,vagyis egy szervert beallitani, amelyet akkor kapcsolsz be,amikor vmelyik gepen netre lenne szukseg (manualis vagy wake on lan inditas pl)

PeteR

Előzmény: evjqky (221)
evjqky Creative Commons License 2003.05.12 0 0 221
Üdv!

Orokzold tema. Szeretnek egy Axelero ADSL Otthon elofizetest
megosztani otthoni viszonylatban 2 gep kozott. Tobb megoldas
is felvetodott bennem. Kerlek, hogy adjatok tanacsot melyik
hasznalhato.

Az lenne a kovetelmeny, hogy a 2 gep egymastol fuggetlenul
kapcsolodhasson a netre. Tehat ne kelljen az egyiken pl. proxyval
megosztani a netet es egyik gepnek ejjel-nappal mennie. Ha az egyik gep neten van megszakitas nelkul
kapcsolodhasson a masik is, ott is lehessen internetezni. Ez
megoldhato e hubbal (kulon-kulon utp kabelekkel hozzakotve az adsl
modem es a ket gep) vagy ehhez mar adsl router kell? Azzal megoldhato
ez egyaltalan? Vagy milyen mas uton-modon valosithato ez meg?

Gilrain Creative Commons License 2003.04.06 0 0 220
Válaszom a saját kérdésemre: ne használjak gagyi hálókártyát, jelen esetben Realtek 8139 chipes, Edimax vagy Mercury fedőnevű olcsó szarokat. Windowshoz jók, de Linuxos gépben nagyobb feltöltésnél egyszerűen leállnak. Egy barátommal szó szerint ugyanez történt, tehát nem véletlenszerű a dolog! 3Com kártyával tökéletesen jól működik a Smoothwall.
Előzmény: Gilrain (219)
Gilrain Creative Commons License 2003.03.27 0 0 219
PeteR!
Smoothwallal küszködöm, lécci segíts. Nem mennek ki a HTML levelek és a csatolt fájlt tartalmazó levelek, ilyenkor lefagy a Smoothwall, vagy legalábbis nem működik és nem elérhető, míg billentyűzettel újra nem indítom. Még nagyobb baj, hogy ugyanez történik, amikor feltölteném a frissítéseket.
Gilrain
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.02.13 0 0 218
ez a w2k internet sharing hogy megy? akinek megosztom azon a gépen beállítom, hogy az internetre kötött gép a proxy? vagy ?
triple-x Creative Commons License 2003.02.11 0 0 217
Kipróbáltam a Sygate Home Network-öt, de ez sem hajlandó menni, ugyhogy nálam van valami rosszul összerakva, de mi? A shn azt mondja, hogy server closed, a server gépen autodetect van beállítva és szerinte minden rendben működik. Ha kézzel állítom be, hálókártya#2 re, akkor meg se moccan. A hálózat eddig működött, ugyanezen a helyen volt egy ME-s gép, amely úgy osztotta a NET-et mint a kisangyal. A 2000-ben a szolgáltatások között az internetmegosztás engedélyezett és automatikusan indul. Még én mint amateur egyre gondoltam bár nem lenne logikus mert a net és a hálózat is tökéletesen megy: a két hólókártya ugyanaz a típus, ez megkeverheti?
triple-x Creative Commons License 2003.02.10 0 0 216
Üdv, nekem ez a megoldás nem megy valszeg béna vagyok, de a kliens nem hajlandó kommunikálni a net-el. Az ábra a következő ADSL és ISDN ugyanarról gépről az ADSL-t akarom megosztani. A kapcsolatok beállításánál engedélyezem a megosztást, de akár az ADSL-t akár a helyi hálózatot hálókártya#2 nem megy a net a kettőt együtt pedig nem lehet. Mi lehet a megoldás.(w2k) A ME nél ez enyhén szólva is pofonegyszerű, van egy varázsló, amely minden beállítást elvégez, de ebben 2000pro nem találtam ilyen lehetőséget.PLSHLP
Előzmény: PeteR (203)
Giorgetto Creative Commons License 2003.02.07 0 0 215
Két gépről van szó, asztali Win98SE, Notebook Windows XP, hálókártyán keresztül kommunikálnak, a Win98-as géppel probléma nélkül látható a notebook. A Notebook ellenben azt írja ki, hogy \\gép neve nem érhető el. Lehet, hogy nincs joga a hálózati erőforrás használatához. Etc. Mi lehet a probléma megoldása? A végcél természetesen az ADSL megosztása lenne.
regeszter Creative Commons License 2003.02.06 0 0 214
Sikerült megoldanom a problémát egy proxy-val. Így minden oldal betöldődik rendesen a munkaállomásokon is.

Bár azért érdekelne, hogy miért nem működött minden oldalnál az internetkapcsolatmegosztás! Ha valaki tudja a megoldást, továbbra is várom az infot!!!

Előzmény: regeszter (212)
hataslepke Creative Commons License 2003.02.04 0 0 213
Hali!

Van egy apró problémám az internetes megosztással. A serveren egy debian fut, a kliens winfos. A kliensnek gondjai vannak a DNS értelmezésével, és csak akkor működik, ha pl. a szolgáltató DNS címét adom meg, és nem a szerverét, pedig én azt akarnám, hogy a debianos DNS-t használja. Mi lehet a baj?
Ja, és egyébként ha a kliensre linux-t kötök, akkor müxik rendesen.
Mit kell a windows-ban beállítani?
Mit rontottam el?

regeszter Creative Commons License 2003.02.04 0 0 212
Sziasztok!

A problémám a következő:
A szerver:
W2000Professional+SP3 fent van! Az ADSL tökéletesen működik rajta, minden oldalt hibátlanul letölt. A kapcsolatot megosztottam.
A munkaállomásokon viszont nem minden oldal töltödik le tökéletesen. Pl. a startlap, az msn, az index tökéletes, de ugyanakkor a freemail oldalanak csak a bal frame-je, es a teteje töltődik be, a login-frame nem (pedig a szerveren jól töltődik be). A yahoo.co.kr sem töltődik be, pedig a yahoo.com tökéletesen.
- A munkaállomásokon az átjárót 192.168.0.1-re állítottam.
- Ping-elésnél minden tökéletesnek látszik.
- A munkahelyem ADSL Profi szerződést kötött a Matávval, vagyis használhatjuk több gépen a netet.

Mi a megoldás?
Mitől van ez?

Attács Creative Commons License 2003.02.01 0 0 211
Ha rám hallgatsz akkor valamilyen más
progit használsz. (PL. Norton secur.)
Én egyszer tettem fel win2000 alá a "ZA"-t de a vége
formát C:\ lett mert ugyan jól blokkolt mindent
de annyira hogy sem internet sem nyomtató nem
volt.....(Totális izoláció volt)A deinstall után
sem müködött semmi!!!!

Mielött megszid valaki : mindent úgy állitottunk
be ahogy több szaklap is, és a "help" alatt
található volt. Hozzátartozik az is, hogy van
kolegám akinél megy jól, de ö sem találta nálam
meg hogy miért volt ez! Ha pedig egy ilyen védelem
nem müködik MINDEN rendszer alatt akkor az nem jó!
(ME különben is egy külön világ!!!!)

Előzmény: Howling_Mad (210)
Howling_Mad Creative Commons License 2003.02.01 0 0 210
Ki tud egy JÓ beállítást a ZoneAlarmhoz?

Az internet felőli gépen van, winMe, és van belső, megosztott hálózat is.

Attács Creative Commons License 2003.01.31 0 0 209
PONTOSAN!
Azzal a kiegészitéssel, hogy a fiamnak és nekem
különbözö szolgáltatónk van! :-) Igy egyik sem tud
a másikról! :-))A router viszont osztja a savot
tehát ha a letöltések egyszerre mennek a
két gépen, akkor nem éri el gépenként a maximális
sávszélességet, de összesitve igen!

(A telefon analóg és egy splitter-rel biztositja
a netezés alatt a telefonálási lehetöséget!)

Egyébként abban tévedett az elözö hozzászóló, hogy
számot hiv mert valóban úgy müködik, hogy az
internet nekünk egy hálozat, amire bármikor
rá tudunk kacsolódni! :-)))

Az egyik a http://www.telekom.de a másik
a http://www.einsundeins.de

INFORMÁLÓDJATOK! A MATÁV még mindig egy rabló!
Ha EU leszünk megszünik a monopól helyzete mert
ugyan ma hiába van otthon is több szolgáltató
valahol mindig a MATÁV-ra kapcsolódnak rá és
igy sajnos az árakat ök diktálják!!!!

Előzmény: PeteR (207)
zümy Creative Commons License 2003.01.31 0 0 208
-jah, még anno megnéztem: germany;
-igazad van, hogy nem a sajátomat kellet volna pl.-nek hoznom, mer' az csak egyet enged, hanem a bizniszt, ami meg árban nem erre fexik;
-ezt a telcsiszámot nem értem; sz'al leírnád bővebben, mer' én úgy látom, hogy az on-line-á lenni előfeltétele, hogy tárcsázz egy számot;
zümy
Előzmény: PeteR (207)
PeteR Creative Commons License 2003.01.31 0 0 207
Hi!

Szerintem kicsit felreertelmezted a dolgokat...Velemenyem szerint Attács nem magyarországon él,ahol a szolgáltatók hajlandóak 2 gép bekötésére is egy adsl kapcsolatra. A két megoldás nagyon hasonlít egymásra, de Attács esetében nincs server meg kliens,csak 2 gép, melyek bármikor csatlakozhatnak az internetre...ehhez pedig olyan szolgáltató kell,amelyik nem szabja meg, hogy egy vonalon csak 1 kapcsolat építhető ki.
ADSL-nél tényleg nincs behívószám, hisz a telefonvonal csak átviteli közeg, nem kapcsolási közeg. Tehát egészen máshogy müxik,mint az isdn vagy a modem. PPPoE protokollon keresztül

PeteR

Előzmény: zümy (205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!