Keresés

Részletes keresés

szomorce Creative Commons License 2006.06.15 0 0 506

A rooter az az antennás kis adó, ugye?

Pulzusmérővel tekertem a szobabiciklit, és közben a számítógépen hallgattam zenét. És olyanokat mutatott a pulzusmérő, hogy kezdem azt hinni, hogy ez a bekapcsolt számítógép, na meg a rooter miatt van...

Előzmény: Nibiru (32)
Kazánfelügyelő Creative Commons License 2006.04.19 0 0 505

Még ma is !

Elég mókás :)

 

Előzmény: drdoktor (504)
drdoktor Creative Commons License 2006.03.31 0 0 504
sőőt még most is...
Előzmény: DuDoR (503)
DuDoR Creative Commons License 2006.03.29 0 0 503
hmmm, deface?
http://www.srv.hu/forum/


Azért ez már súlyos. Még most is ott van a deface.
Ennyire komolytalan ez a társaság, aki az oldalt fenntartja?
Előzmény: drdoktor (500)
locsemege Creative Commons License 2006.03.29 0 0 502
Úgy tűnik! Nem túl nagy baj, hogy ide írtad. :)
Előzmény: drdoktor (500)
drdoktor Creative Commons License 2006.03.29 0 0 501
na ez mellément, nem ide akartam
Előzmény: drdoktor (500)
drdoktor Creative Commons License 2006.03.29 0 0 500
hmmm, deface?
http://www.srv.hu/forum/
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.21 0 0 499

Általában ennyi, de adódhatnak komplikációk. A gépek legyenek azonos munkacsoportban, ha ez nem így van, akkor:

 

[Windows billentyű + Pause], a feljövő ablakban "Számítógépnév" fül, Módosítás.

 

Lehet IP-cím alapján is, de számítógépnév is elég, amennyiben minden jól van beállítva.

Előzmény: bagacs (498)
bagacs Creative Commons License 2006.02.21 0 0 498

Mindhárom gépen beállítom, csinálok 3 megosztott könyvtárat és kész?

 

IP alapján tudok majd csatlakozni?

Előzmény: Törölt nick (497)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.21 0 0 497

Látom a választ, de közben csináltam egy képet, most már had menjen:

 

Előzmény: bagacs (494)
NevemTeve Creative Commons License 2006.02.21 0 0 496
A EzProxy val kapcsoltaban lenne egy kérdésem a client gépen a proxy beállításokhoz mit kell beírni?
Mi a cím?


Lég szíves nyisd ki az ablakot, mindjárt odaküldök valakit fénypostával... szerinted ki tudna erre a kérdésre rajtad kívűl válaszolni?
Előzmény: ureslemez (484)
NevemTeve Creative Commons License 2006.02.21 0 0 495
"File and Printer Sharing" illetve "Client for Microsoft Network" kell hozzá.
Előzmény: bagacs (494)
bagacs Creative Commons License 2006.02.21 0 0 494

Sziasztok,

 

X Micro routermre van kötve 2 XP meg wireless laptop W2K-val.

Mit kell tegyek, hogy a gépek egyás között megosztott könyvtárakon keresztül adatot tudjanak cserélni?

 

Köszi

Bagacs

szutyok897 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 493
olvass figyelmesebben!
nem tud a modem mögé routert kötni, mivel egy modemmel egybeépítet routere van, és nem a megosztás nem működik, hanem csatlakozni nem tud a saját modemmel.
Előzmény: gombóc arthúr (492)
gombóc arthúr Creative Commons License 2005.01.18 0 0 492

Nekem is matávos d-link van. Anno csak én használtam. Azóta a gyerekek, meg a laptomomon is a következőt tettük. Ugyan a router más de talán használhatod.

A router - Belkin wifi - a kártyák is. Nagyon jó, kifejezetten tisztességes és MAGYAR nyelvű leírást adtak hozzá. Be lett állítva a modem mögé, és azóta négy gép gyakorlatilag állandóan fenn tud lenni a neten. Van ugyanis egy beállítás ahol az eredeti mac címet és beállítást klónozod a modemről a routerre.

Ergo > mindenki eljut a routerig onnan élő kapcsolat és kész.

Szóval vmi hasonlót kéne Neked is..

Előzmény: sztoja (485)
timestim Creative Commons License 2005.01.17 0 0 491
http://droland.fx3.hu/  ez a megoldás,ha két gépet,csak simán szeretne valaki megosztani,mármint internet miatt,egyszerű és világos,és műxik:-)
szutyok897 Creative Commons License 2005.01.17 0 0 490
win2k-val nekem ment ilyen, fel kellett venni valami "bejövő kapcsolat fogadása" nevű új kapcsolatot, 1 csörgés után felvette a telefont, winproxy 3.0 osztotta a netet, ott megadtam az ip-t amit a telefonáló kap, és minden ok volt.
Előzmény: nyman (459)
szutyok897 Creative Commons License 2005.01.17 0 0 489
ha xp osztja a netet, akkor hidat csinálsz a két kapcsolatból, és a hídra osztod a netet.
igaz nekem két hálókártyára (utp és bnc is van) megy, de miér tlenne másképp wlan esetén?
Előzmény: DuDoR (473)
miki_ng Creative Commons License 2004.12.08 0 0 488
segítsetek netmegosztásban guruk
Rámegyek a Hálókártyára amelyiken szeretném megosztani a netet, rákattintok a Speciális fülre, becsekkelem, hogy Megengedem más felhasználóknak, hogy használják a netet, nyomom az OKét.
Mire az XP:
"Hiba történt az internetkapcsolat megosztásának engedélyezése közben
A szolgáltatás jelenleg nem tud vezérlőüzenetet fogadni"

mi a baja?
Pueblo Creative Commons License 2004.12.08 0 0 487
Telejesen igazat adok.

A D-link modemet hagyd békén, arra dugj rá egy ADSL routert. Nem lepődnék meg, ha a matáv az adsl-edet elvenné hivatkozva arra, hogy megszegted a szerződést és akkor adsl-ed nem lesz egyáltalán.
Előzmény: vanchu (486)
vanchu Creative Commons License 2004.12.08 0 0 486
Európai környezetben a modem a szolgáltató tulajdona, a szolgáltatói hálózat része. Ergó nem szedheted le onnan.

(És mivel a MATÁV elég nagy tételben veszi ezeket a cuccokat, még az is lehet, hogy saját firmware van benne, csak nekik, és a tiédel sose fog elindulni)

Én azt tenném, hogy vennék egy olyan routert, amiben nincs benne a modem. Ezt meg kikukáznám.
Előzmény: sztoja (485)
sztoja Creative Commons License 2004.11.06 0 0 485
Megosztási probléma, meg nem is... Van: 1x ADSL kapcsolat 1x MATÁV által felszerelt D-Link modem + igény több gép csatlakoztatására és külföldi felhasználásomból 1 db. ADSL modem/router egyben (Vigor 2500we) Leszedtem a D-Linket, és rátettem a magam kis kedvencét, még a szükséges DSL modem beállításokat is megszereztem (VPI, VCI, kódolás, modifikáció), de a jó égnek nem megy. Nem tudok rácsatlakozni az ADSL-re, már a diagnózis sem megy. Van valakinek ötlete, mit lehet itt tenni? Esetleg a MATÁV által fixen beállított MAC-címekkel menne csak (de azokat hogyan tudom kiolvasni)? Tudtommal minden más beállítás megfelelő. Köszönöm a tanácsokat előre is!
ureslemez Creative Commons License 2004.08.13 0 0 484

Üdv.

 

A EzProxy val kapcsoltaban lenne egy kérdésem a  client  gépen a proxy beállításokhoz mit kell beírni?

Mi a cím?

kaktusztea Creative Commons License 2004.04.24 0 0 483
Ja, nekem ez fut a 486DX2-n 4 mega RAM-al 40MHz-el és tökéletesen muxik :)
Előzmény: kaktusztea (482)
kaktusztea Creative Commons License 2004.04.24 0 0 482
Nem tudom, volt-e már (a legutóbbi 200-ban biztos nem): szóval mindenkinek, aki tűzfalat és/vagy gateway-t akar, tehát pl. ADSL-t akar megosztani, annak melegen ajánlom az ipkungfu nevű csodát. Konzolos, baromi egyszerű konfig file-okban kell beállítgatni néhány jól kommentezett paramétert, futtatni, aztán hajrá.
Gyedmaroz Creative Commons License 2004.04.24 0 0 481
Tűzfal nálam is van, amióta lett ADSL egyfeszt neten van a gép, nem mernék hazardírozni.
Tehát netbios marad, éljen boldogan. :-)
Előzmény: kridzso (480)
kridzso Creative Commons License 2004.04.24 0 0 480
Nekem 2 gép van itthon összekötve. Az egyik dial-uppal csatlakozik a netre, és fut rajta proxy. Egyszer letiltottam a netbios-t a tcp/ip fölött. Hát ne tudd meg, mit össze problémázott a két gép, mire megtalállták egymást. Amkior el akartam akár a saját, akár a másik gép egyik megosztott könyvtárát elérni, több tíz másodpercbe telt.
Szal, én nem tiltanám le, viszont nem árt tűzfalat (megfelelően konfigurálva) beállítani a net elé.
Előzmény: Gyedmaroz (479)
Gyedmaroz Creative Commons License 2004.04.24 0 0 479
Összesen két gép van: egyik osztja a netet, a másik kapja. De tényleg csak akadémikus volt a kérdés, mert megy minden pöpecül, de hát ugye egy poweruser mindent akar tudni. :-)
Előzmény: Törölt nick (478)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.24 0 0 478
az attól függ. ha csak 1db gépről van szó, akkor tök mindegy szerintem. ha hálóba akarod léptetni a gépeket, akkor kelleni fog.

TIB

Előzmény: Gyedmaroz (477)
Gyedmaroz Creative Commons License 2004.04.24 0 0 477
Hirtelen nem találok okosságot arra, hogy ha fix IP címmel osztok, akkor a netbios tiltása TCP/IP felett, vagy az engedélyezése az üdvös.
Szerintetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!