Keresés

Részletes keresés

kiwancsi Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1137

 

Tools/Options/Maintenance/Store Folder

 

Megmutatja neked, és meg is változtathatod a helyét.

Ott van a címjegyzék is.

 

 

Köszönöm az eml-el kapcsolatos segítséget, meg is oldottam a problémámat!

 

 

Előzmény: BaSand (1125)
Soká Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1136
Engem minden új gép és új oprendszer idején "megkísért" a M. Outlook aztán eltántorít egy-két vélt vagy valós hülyesége. Ha valaki egyszer megvilágítaná nekem, hogy tényleg van-e olyan tulajdonsága ami használhatatlanabbá teszi mint a sima OE-t, vagy csak én nem ismerem ki magam rajta elsőre és ezért riaszt...?
Előzmény: KOPPANYI (1134)
KOPPANYI Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1134

Elnézést mindenkitől. Nekem Microsoft Outlookom van. Csak most esett le, hogy rossz topikban vagyok. Lehet, hogy le is törlöm ezt a sz*rt és visszatérek az outlook expressre. kb 3-4 éve használom, de eddig semmi ilyen gond nem volt vele.

 

Mégegyszer bocs!

Soká Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1133
Keresni kell :) Tényleg nem a program Files-ban van...

Egyébként remélem, hogy a címbeli levelezőről beszélgetünk és nem a Microsoft Outlookról.

Akkor egy másik út:

Start - Keresés - Fájlok és mappák

Fájlt vagy mappát - A fájlnév egésze vagy része ablakba írd be, hogy: .dbx

De előtte a További beállításokban ikszeld be a Keresés rejtett fájlok és mappák mezőt.

A keresés eredményében ott lesz a Postázandó üzenetek.dbx fájl is. Csinálj róla valahova egy biztonsági mentést, majd töröld ki.

Kíváncsi vagyok sikerül-e megoldani a problémát?
Előzmény: KOPPANYI (1131)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1132

Outlook és Outlook Express két különböző program, az egyiknél .pst, a másiknál .dbx van (utóbbiról legalábbis tudom, hogy rejtett fájl), de nem kell ezzel most foglalkozni.

 

Küldésnél ad egy hibaüzenetet, legalábbis az OE szokott, azt kell megfigyelni, elárulhatja a probléma okát.

Előzmény: KOPPANYI (1127)
KOPPANYI Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1131

Szia!

 

Hát lehet, hogy én vagyok béna, de nem találtam az Outlook folderben ilyen kiterjesztésű fájlt, sem olyat, amihez - szerintem - köze lenne a postázandóhoz.

 

A másik kérdéshez kapcsolódva, nálam a Nézet menüben nincs ilyen, hogy kódolás (különben szerintem is ez lehet a megoldás). Vagy ez csak az Outlook 2000 sajátja?

Előzmény: Soká (1130)
Soká Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1130
Szintén vak vezet világtalant...

Nekem is volt ilyen gondom, hogy "beragadt" egy levél...
Ha jól emlékszem úgy oldottam meg, hogy a C/Program Files megfelelő Outlook mappájában (próbáld megkeresni ha nagyon nem megy én is utánanézhetek)megkerestem a Postázandó üzenetek nevű fájlt (talán .dbx de ebben nem vagyok biztos) és kitöröltem (átmentettem máshova a biztonság kedvéért).
(felelősséget nem vállalok!:)
Előzmény: KOPPANYI (1127)
Soká Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1129
Vak vezet világtalant...

Nézd meg a:
Nézet - Kódolás
van-e valami változás?
Ha ugyanonnan jönnek a kriksz-kraksz levelek, akkor a beérkező levelek kódolásával van gond.
Előzmény: Tib-csi (1126)
KOPPANYI Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1128
Ez van nálam is, ha pl. yahoo-s emailt kapok. Én is beállításra gyanakszom, de nem tudom, hol lehetne.
Előzmény: Tib-csi (1126)
KOPPANYI Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1127

Hello!

Bocs, ha már volt korábban ez a kérdés. Az a gond, hogy néhány napja egyszerűen nem tudok levelet küldeni az Outlookról (fogadni még igen). A küldés után ugyanis megjelenik a "Postázandó"-ban és onnan már nem megy tovább. Persze kilépéskor mindig kapom a figyelmeztetést, hogy még el nem küldött leveleim vannak, de nem tudok mit tenni. Nem hiszem, hogy a szolgáltatóval lenne baj, mert a t-online.hu-n minden gond nélkül el tudtam küldeni a leveleket. Továbbá nem emlékszem, hogy átállítottam volna bármit is az Outlookban. Mikor még tudtam levelet küldeni, feltettem egy Media Player 11-est, de nem gondolnám, hogy emiatt van most mindez.

 

Köszi!

Tib-csi Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1126
Pár napja hülyén jelennek meg egyes levelek (de nem mindegyik) szövegei pld

ehelyett



Üdvözöljük !
Erre az autóra van egy saját készítésű alapcsomagtartónk 12.000,-
forintért, ennek van egy másik változata, ami 15.000,- forintba
kerül, van egy francia típus 20.000,- forintért, illetve van a svéd Thule


ezt kapom:



Üdvözöljük !
Erre az autóra van egy saját készítésû alapcsomagtartónk 12.000,-
forintért, ennek van egy másik változata, ami 15.000,- forintba
kerül, van egy francia típus 20.000,- forintért, illetve van a svéd Thule


Szerintetek mi lehet az oka? vagy mit kell átállítanom?

Köszi,
BaSand Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1125
Gondolom, százszor szerepelt a kérdés, meg a válasz is. Ha valaki megmondaná, hogy XP-ben hol található az OE címlistája, a postafiókok beállítása? Előre is köszönöm a választ.
kiwancsi Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1124

 

Köszönöm, megpróbálom.

Előzmény: randomly (1115)
KareszTLX Creative Commons License 2007.02.06 0 0 1123
Köszi a gyors választ, meg is csináltam. Én is hasonlóra gondoltam, de az MO-ban elkeveredtem, nem is használom soha. 1289 e-mailt meg nem volt szívem törölni... :)
Előzmény: Soká (1122)
Soká Creative Commons License 2007.02.06 0 0 1122
Elmondom én hogyan csináltam, de lehet, hogy létezik egyszerűbb megoldás is.
Fájl - Exportálás Ilyenkor nincs más lehetőség mint átpakolni a levelezést a Microsoft Outlookba és onnan már lehet fájlba exportálni.
MO-ból: Fájl - Importálás, exportálás - exportálás fájlba - személyes mappafájl (.pst)

Előzmény: KareszTLX (1121)
KareszTLX Creative Commons License 2007.02.06 0 0 1121
Üdv
Formázni szeretném a vinyót, de előtte szeretném valahogy kimenteni a leveleim egy külső mappába. Ahogy eddig néztem, az Outlook Exp. csak a saját mappáin belül engedi. Lehet vhogy külső mappába is menteni?
Soká Creative Commons License 2007.02.06 0 0 1120
Ja, és hogy bonyolítsam a helyzetet, van olyan eset, amikor nem az összes mellékletet szeretném törölni...
Előzmény: Törölt nick (1117)
Soká Creative Commons License 2007.02.06 0 0 1119
Köszi!!

Hát, ha nem is a legegyszerűbb megoldás, azért jól jön!
A Microsoft Outlookban ez ugye egyszerűbb: levélre kettőt kattintva a megjelenő ablak alján a melléklet kijelölhető és törölhető. Kár, hogy van 1-2 olyan butasága (és százezer feleslege) ami miatt még mindig inkább az OE-t használom.
Előzmény: Törölt nick (1117)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.03 0 0 1118

Az átnevezés persze kihagyható, a jobbklikkmenü / Küldés használatával, de ehhez gondoskodni kell róla, hogy a menüben ott legyen a szövegszerkesztő program parancsikonja.

 

A parancsikont így kell elhelyezni a Jegyzettömb esetében például:

 

c:\Documents and Settings\Felhasználó\SendTo\notepad.exe.lnk

Előzmény: Törölt nick (1117)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.03 0 0 1117
  • Egérrel át lehet húzni a levelet az asztalra, a levelezőben maradó másolat törölhető.
  • Az asztalon keletkezett .eml fájl kiterjesztését átnevezem .txt-re.
  • Utána megnyitom szövegszerkesztővel (itt persze gondot okozhat, hogy a Jegyzettömb sokmegányi méretű fájlokba hajlamos belepusztulni, ebben az esetben más program szükséges).
  • A szövegből kitörlöm a "bináris zagyvaságot" (ez volna ugyebár a melléklet), és persze bele is írhatok helyette bármilyen megjegyzést.
  • A fájlt visszanevezem .eml végűre, majd egérrel visszalökdösöm az OE ablakába, a kívánt mappába.
Előzmény: Soká (1116)
Soká Creative Commons License 2007.02.03 0 0 1116
Sziasztok!

Lehetséges-e, egyes levelek mellékleteinek a törlése? Tehát csak a mellékleté.

Végigböngésztem a topikot, de erre utaló kérdést/választ nem találtam.

Ha valaki nem értené miért is szeretném ezt: nagyon sok e-mailt váltok nagyméretű mellékletekkel, amit úgyis elmentek az egyéb dokumentumok közé, viszont a levelezőben szeretném ha maga az e-mail(szöveg) megmaradna.

Másnak nincs ilyen "nyavalyája?"
Tk. én még annak is nagyon örülnék ha a küldött/fogadott e-mailjeimhez megjegyzést fűzhetnék valamilyen formában.
randomly Creative Commons License 2007.02.02 0 0 1115
Szia!

Próba: egy .reg fájlba elmentve talán segít.

rand

[HKEY_CLASSES_ROOT.eml]
@="Microsoft Internet Mail Message"
"Content Type"="message/rfc822"


[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerFileExts.eml]

[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerFileExts.emlOpenWithList]
"a"="NOTEPAD.EXE"
"MRUList"="ab"
"b"="MsnMsgr.Exe"

[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerFileExts.emlOpenWithProgids]
"Microsoft Internet Mail Message"=hex(0):
Előzmény: kiwancsi (1114)
kiwancsi Creative Commons License 2007.01.31 0 0 1114

 

Sziasztok!

 

Tudom hogy nem nagyon illik, de felteszem itt is a kérdést:

 

Új gépem van, és most nem tudom az "eml" fájljaimat kinyitni. Eddig valahogyan "magától" tudta hogy kinyitotta at Outlook Express.

Kiegészítem azzal, hogy megpróbáltam társítani az OE-t, de nem tudom melyik exe kellene  neki.

Az msimn csak az OE-t nyitja ki, nem nyit ablakot a levélnek.

Lehet hogy nem is az kell neki.

 

Mit kellene csinálnom hogy ez ezután is így működjék?

 

köszönöm

kiw..

makaii Creative Commons License 2007.01.29 0 0 1113
Hmm, megnézem, köszönöm
Előzmény: randomly (1112)
randomly Creative Commons License 2007.01.29 0 0 1112
Szia!

Ha csak bele rakod az Elküldendő mappába, nem küldi el.
ha jól tudom.

rand
Előzmény: makaii (1111)
makaii Creative Commons License 2007.01.26 0 0 1111

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy az Outlookban hogy lehet elforwardolni az üzeneteket (inkább átirányítani) egyenként? Konkrétan a céges emailemen lévő magánleveleimet szeretném egy magáncímre átmenteni (gmailes). De ha kijelölöm az összes üzenetet, akkor egy baromi nagy levélbe bevágja az összeset, az úgy nekem nem jó. Egyenként át lehet őket forwardolni, ha viszont írok egy Rule-t rá, akkor valami miatt nem megy át...bekerül a sent itemek közé, de nem kapom meg, csak ha egyenként küldöm...tud valaki erre megoldást?

 

Kösz!

Leander Creative Commons License 2007.01.16 0 0 1110

Sziasztok

Eddig OE 6-ot használtam, most kipróbáltam a Microsoft Outlookot. Az OE-ben vol olyan lehetőség, hogy a kimenő levelek postafiókját meg lehetett választani, nem volt muszáj arról a címről válaszolni, amire a levél jött. Meg tudnátok mondani, hogy ezt a lehetőséget a M Outlookban hol találom?

Köszönöm

kata b. Creative Commons License 2007.01.13 0 0 1109
Sziasztok

OE 6-os automatikusan eltávolított egy általa nem biztonságosnak ítélt mellékletet, ami nekem fontos lenne.
Honnan lehet ezt előszedni ?
Sehonnan?
Bubódoctor Creative Commons License 2007.01.06 0 0 1108

C:Documents and SettingsJÚZERNEVEDApplication DataMicrosoftAddress BookJÚZERNEVED.wab, a leveleid pedig a C:Documents and SettingsJÚZERNEVEDLocal SettingsApplication DataIdentities{28FFC86F-A786-4699-9D63-75D1EE8B7293}MicrosoftOutlook Express mappában lévő összes dbx-kiterjesztésű fájlban.

Több aktív felhasználó esetén természetesen mindegyik profilból ki kell menteni a megfelelő könyvtárak tartalmát.
Amit javasolnék az az, hogy a nézetben minden fájl engedélyezz, illetve a Start->Keresés->Fájlok vagy mappák keresésénél írd be a C: meghajtóra vonatkozóan (ha azon van az xp-d...): "*.wab" (természetesen idézőjel nélkül).
Amikor végzett, akkor ugyanezt játszd végig a: "*.dbx" -el is.

Vagy: Ha szereted, és használod a Commander-t, akkor F7, és oda írod be a keresendőket.

Így mindent meg kell, hogy találj!

Előzmény: taormina1 (1107)
taormina1 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 1107

Sziasztok, teljesen új vagyok, úgyhogy bocs, ha ezt már ezerszer megtárgyaltátok.

Sajnos még win 98-cal dolgozom, és úgy tünik nem lehet elkerülni az újratelepítést.

Legnagyobb gondot úgy tünik az okozza, hogy az Outlook Expressben levö, mintegy 10000 levelet nem tudom valahogy eltenni és utána változatlan formában újra elövenni. Megkerestem A c:\-n a tárhelyet, de ott hasznavehetetlen formában vannak kódolva.

Mi legyen?

Kösz a segítséget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!