Keresés

Részletes keresés

kürtök Creative Commons License 2018.01.10 0 0 49863

Én úgy sejtem, kompaktban gondolkodik, a régi gépének egy újabb verziója megfelelhet, ebből nem szabad használtat venni, és kezelni már tudja. Persze a keretet is jó lenne ismerni...

Előzmény: exhighand (49862)
exhighand Creative Commons License 2018.01.10 0 0 49862

Kérdések, amiket hasznos tisztázni egy válaszhoz:

 

1. Új vagy használt, amiben gondolkozol?

2. Akarsz-e min. 30-50 órát rászánni a tanulásra, vagy "egygombos" amolyan mobilszerűen működő, csak jobb minőségű gépet szeretnél?

3. Mekkora a költség kereted?

4. Mekkora méretben szeretnéd megmutatni másoknak a családi fotókat?

5. Mi lenne a másodlagos felhasználás? Állatok madarak messziről, esetleg utazáson a táj, épületek fotózása?

Előzmény: Rita_ (49861)
Rita_ Creative Commons License 2018.01.10 0 0 49861

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni fényképezőgép választás ügyében, milyen gépet melyik márkát és típust javasolnátok családi fényképezés céljából. Fontos lenne, hogy jó minőségű képeket készítsen beltéren is.  Panasonic Lumix DMC-TZ40 gépem van, de beltéren teljesen szemcsés képet készit és mostanában a vaku vagy felvillan vagy nem, pedig csak 3 éves a készülék.

kürtök Creative Commons License 2018.01.09 0 0 49860

Mejött a D750, belefutottam egy leárazásba, így csak ca. 400 euróval volt drágább, mint az e-bayen vagy bárhol egy használt 20 000 expoval. Most tanulom... van mit.

kürtök Creative Commons License 2018.01.07 0 0 49859

Pontosan. A megapixellel meg az isoval a "tapasztalt" fotósokra minden szart rá lehet sózni, holott a Nikon D700 12 megapixeles volt, posztert lehetett nagyítani róla, és az apsc-k is jobb képminőséget tudnának, ha nem erőltetnék arra a kis szenzorra a 24-et. Hiába is próbálod magyarázni, a sógor koma jóbarát okosabb tenálad((

Előzmény: exhighand (49858)
exhighand Creative Commons License 2018.01.06 0 0 49858

Már a kezdők sem vesznek 8Mp-s vázakat, mert a népítélet és a köztudomás szerint a megapixel a minőség mérőszáma. Nem gondolnak bele, hogy már 2002-ben is micsoda fantasztikus képeket lőttek a profik ezekkel a 6-8Mp-s gépekkel, olyanokat, amilyet a mostani kezdők majd 4-6 év múlva fognak 50Mp-el.

Előzmény: kürtök (49856)
kürtök Creative Commons License 2018.01.06 0 0 49857

Nem tudom szabad-e, de felteszem ide is. Ez a Nikim vált eladóvá.

kürtök Creative Commons License 2018.01.06 0 0 49856

Ebből a keretből tényleg csak az jön ki amit a kolléga írt, és akkor még nyitott kérdés az expo-szám, hogy a megvásárolt váz mennyit bír még? Most árulom a D5500-asomat, negyvenezer expoval, ez bő két évi termés, ezek a vasak cirka 100 ezerre vannak gyártva, tehát még cirka öt éve van hátra. A magas expo a hdr-mániám terméke, öt képből csinálom. Ezért írtam hogy egy normális amatőr még öt évig eléldegélhet vele, de ez is 120 ezer körül mozog az e-bay-en és otthon is. A Canon kezdésnek lehet hogy jó választás lenne, nem több mint 25-30 ezer expoval, de ötvenezerből az se fog kijönni...

Előzmény: paszlivivi (49850)
kürtök Creative Commons License 2018.01.06 0 0 49855

Mindenképpen szakszervíz, de kérj árajánlatot, és döntsd el hogy érdemes-e megjavíttatni, vagy kivársz és veszel egy gépet. Mellesleg a javítás szinte biztos, mert így, eladni sem tudod... Ha olyan alakatrészt cserélnek benne, amivel a mozgatómechanizmus élettartama újra nulláról ketyeg, és a gép maga neked megfelel, akkor is ezt választanám.

Előzmény: karesz43 (49848)
kürtök Creative Commons License 2018.01.06 0 0 49854

Nehéz lesz elfogani...-)

Előzmény: exhighand (49853)
exhighand Creative Commons License 2017.12.28 0 0 49853

Hozzátenném, a tükör reflexes APS-C méretű értékelős 8Mp-s gép részletesebb képet csinál, mint egy 20Mp-s telefon, vagy bridge, compact. Hogy miért, abba most nem megyek bele, mert hosszú nagyon, de fogadd el ezt az állítást.

exhighand Creative Commons License 2017.12.28 0 0 49852

Használt 8-12Mp-s tükörreflexes Canon-Nikon, 18-55-ös alap zoom-al, szvsz. A keretbe biztosan beleférsz, rengeteg van eladó.

Előzmény: paszlivivi (49850)
Soká Creative Commons License 2017.12.28 0 1 49851

Valószínűleg a válaszadók 99%-a azt fogja mondani (bár nem olvassák már sokan ezt a topikot), hogy ebből a pénzből legfeljebb egy használt, 8-10éves tükörreflexes gépet tudsz venni.

De leginkább azt kellene tudnunk és főleg neked tudnod, hogy ez a bizonyos hobbi fotózás mennyire komoly elgondolás a részedről? Milyen előzményei vannak az ötletednek? Mobillal fotózgattál idáig legalább, vagy volt már valamilyen fényképezőgéped? És vajon milyen igényeid vannak a képeiddel kapcsolatban? Mert itt, és általában fotós oldalakon az az alapvetés, hogy cserélhető objektíves géppel kell fotózni, de ebből az alapigazságból kimarad a felhasználó igénye. Én például tökéletesen el tudom képzelni azt is, hogy vesz valaki egy jobbfajta kompakt fényképezőgépet (persze 50.000Ft-ért azt is csak használtan) és tulajdonképpen bizonyos határok között az is nagyszerűen használható.

De azt sem tudhatom, hogy Te például mennyire vagy hajlandó foglalkozni a képeiddel? Mert sokan nem tudják, hogy a fotók igénylik az utómunkát. Aki erre sajnálja az időt, az még hobbifotósnak sem nevezhető.

 

Szóval, milyen gépeket nézegettél az elmúlt 3 hónapban?

Előzmény: paszlivivi (49850)
paszlivivi Creative Commons License 2017.12.27 0 0 49850

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni. El szeretnék kezdeni fotózni (hobbi szinten). Természetet/tájat fényképeznék. Ebben szeretnélek kérdezni titeket. Milyen gépet ajánlanátok? Illetve ahhoz milyen kiegészítőket. Kb. 3 hónapja nézegették gépeket de mivel nincs tapasztalatom ezért nem tudtam dönteni. A keret kb:50.000 lenne. A válaszokat előre is köszi!

Soká Creative Commons License 2017.12.27 0 0 49849

Talán itt próbáld meg inkább: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9191036

Előzmény: karesz43 (49848)
karesz43 Creative Commons License 2017.12.26 0 0 49848

Sziasztok!

D90 es gépem megadta magát. Nem vagyok hozzáértő!! Amit tapasztalok az error felirat illetve az objektív levételével a tükör nem a megfelelő pozicióban áll. Kb. féluton valahol. Gomb lenyomásra hallok motor hangot de semmit sem csinál a gép. Mindenképpen a szakszervíz vagy tudok esetleg valamit tenni?? Építő válaszokat előre is megköszönöm!! Karesz

kürtök Creative Commons License 2017.11.22 0 0 49847

Ez komoly...

Előzmény: Szabolcsi Mihály (49844)
kürtök Creative Commons License 2017.11.22 0 0 49846

A zoom azért lett Nikon, mert mindig az volt a gépen, ez az egy van vr-el. Amikor a többit elkezdtem használni, időbe telt, míg megtanultam hogy nyudodtabb kéz kéne...

 

A nagylátószögű paletta - hát igen, nem fotózok messzire, a néha befutó tájképekhez meg a széles állványon teljesen jó, néha még a hdr is összejön.

 

Mivel a természet fotózás (nem a tájkép), egyelőre még időben sem klappol, a hétköznapi témákhoz volt a 10-20 mm meg a 18-200. A 35 mm Nikont azért vettem meg, mert kellett a nagyobb rekesz és a bokeh, és a színek formák is jobban tetszettek mint a zoomoknál, arról nem is beszélve, hogy ha a blende max. 3,2 és nem minimum 3,5, egész más az élet. Tűéles és gyönyörű tiszta minden vele, de igen csak be van határolva hova jó. Innen jött az új családtag, a Sigma 20 mm fix, mert nyilván többet lát mint a 35, és minden távolságra, a legtöbb helyzetben jó, még a zoom is sokat van szabadságon. Na persze 1200 euróért már lehet is jó. Amíg a természetfotózás nem jön képbe, ezekkel el vagyok. 

 

A teszt amit leírtam, azért volt, mert a lányok a studióban sokszor állítanak össze egy 50x70 kartonon furmányos dolgokat, amit le kell fotózni, és háttér lesz egy projektben. A tavalyit láttam, más se volt csak derékszög, négyzet sarkok meg kör. De ekkor jutott eszembe, hogy akkor az arc is jó lesz, lehet ahogy mondtad, rugózni a fényeken, beállításokon. Az igazolványkép-beállítás az egy régi standard, de a portré azért ennél több. Most gyűjtöm az ötleteket a modell beállításáról, úgy gondolom nyolc-tíz beállásból lányonként meglesz, aztán majd használják amelyik jó. Egy nőt úgyse lehet soha kiszámítani, hát még nyolcat:-)) Még jó hogy nem tudnak magyarul)

Előzmény: Soká (49845)
Soká Creative Commons License 2017.11.22 0 0 49845

Bocsánat, figyelmetlen voltam, azt hittem Canon rendszerről van szó, ezért javasoltam az 50mm-est. Canonéknál ez - bár nem néztem most az árakat -  olcsó (volt) relatíve.

 

Amit meg leírtál a 18-200-as tesztedről, arról megint az jutott eszembe, hogy kevéssé életszerűen közelíted meg a témát. Amit leírtál, az egy műszaki fényképezéshez kapcsolódó objektív-teszthez kiváló, de portré esetén teljesen indifferens. Anélkül, hogy ismerném azt az obit, látatlanban azt mondanám, azt érdemes megnézni, hogy a rajzolata az adott fókusztartományban mennyire marad el mástól. Az, hogy a képszéleken hogyan teljesít, az is problémás lehet, de pont egy portrénál ez elhanyagolható szempont. És mondom, ha jól világítod és fotózod a modellt, akkor nem lesz létkérdés, hogy a rajzolatod nem nyújtja a maximumot.
Szóval, én a helyedben nem problémáznék a lencsevásárláson, használnám a 18-200-at és inkább a téma fotográfus részére gyúrnék, nem a műszaki tartalmakra.

 

Nagylátóban meg széles a palettád :)

Előzmény: kürtök (49842)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2017.11.22 -2 0 49844
Előzmény: kürtök (49841)
kürtök Creative Commons License 2017.11.22 0 0 49843

 Na reggel van, úgy értem egy a/4es lapot alakzatokkal a sarkokba, egyet hajszálra középre na. Majcsak összejön. Tudom mit akartok mondani: nem kell túllihegni a millimétereket. De ebbe' a ko(ó)rba' az ember már nehezen változik ha egyáltalán. 

Előzmény: kürtök (49842)
kürtök Creative Commons License 2017.11.22 0 0 49842

Sigma 10-20 mm, Nikon 35 mm, Sigma 20 mm, Nikon 18-200 mm, öt akkor lesz, ha megveszem az 50 mm-est. De igen, három van 50mm alatt:-) 

 

Mellesleg, hogy ne hiába legyen itt sok feszkó amit szerencsésen előállítottam, kipróbáltam a 18-200 zoomot állványon. Indesignban rajzoltam geometriai alakzatokat, zomm nélkül, vízbe-függőbe állított vassal lefényképzetem, majd az automatius objektívkorrektur után beimportáltam Indibe, és ráhúztam az eredeti képre. 50x70 cm fehér kartonlapon tettem egyet középre, egyet a jobb felső és egyet a bal alsó sarokra. Minden kör, és derékszög volt, álllítva megpróbálom zoommal is. A Sigma 20-mmes fixel minden elmászott igaz a frontlencséje olyan mint a teknősbéka, ez várható is volt.

 

 

Megpróbálom asszonykámat 75 mmre állítva lefotózni ha visszaér, lehet hogy tényleg jó lesz. Kösz a tippet, de mentségemre legyen mondva, csak arról a metódusról hallottam, amiről írtam. 

Az 1:1,8 ca. 200 euró, ennyi belefér.

Előzmény: Soká (49840)
kürtök Creative Commons License 2017.11.22 0 0 49841

Milyen márka a 70 mmes? Nikonhoz még 75 is kerestem volna, de ahol vásárolni szoktam és lehet részletre is, ott csak 85 van. Jó lenne külsőstől is, ebben a katetóriában az eredeti annak való aki hivatásos...

Előzmény: Szabolcsi Mihály (49839)
Soká Creative Commons License 2017.11.22 0 0 49840

Azt írtad 5 objektíved van. Nehezen tudom elképzelni, hogy mind az öt 50mm alatti.

 

A fix 50/1.8 szerintem egy olyan obi, amit egyszerűen kár kihagyni. Szépen rajzol, ár/minőség arányban a legolcsóbb és ha nincs más, használható portréhoz APS-C-n. Nekem például ezen felüli tartományban csak két zoomon van (24-105/f4 70-200/f4) és nem problémázom ha ezzel portrézok, főleg az utóbbival, de nem is idegesítem magam olyan szakirodalommal, hogy ezek nem jók és mást kéne venni :)

Előzmény: kürtök (49838)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2017.11.21 -2 0 49839

Anno dacumal - fél évszázada - kisfilmes masinámhoz egy db. 80mm/f2,8 lencsém volt - (így kaptam ajándékba:) - éveken át nem is vettem mást, bár portréhoz azé' rövidelltem egy kicsit. Most APS-C-re többnyire 70 mm-es lencsével portrézok - az nekem tök jó.

Előzmény: kürtök (49838)
kürtök Creative Commons License 2017.11.21 0 0 49838

Igen, az is. Itt most az objektíveken megy a vita, bár én a témát tegnap este lezártam, úgy értem hogy megnéztem a 75 és a 85 mm fix obi árakat...( arról meggyőztek a fiúk, hogy a 35 mm felejtős, de csak ötvenest tudok venni maximum. Mellesleg karácsony előtt szerencsére mégsem lesz belőle semmi, van időm gyúrni egy kicsit, és megvenni a megfelelő háttereket.

Előzmény: Szabolcsi Mihály (49834)
kürtök Creative Commons License 2017.11.21 0 1 49837

Ha van egy sd kártya a közeledben bárkinek, tedd bele a gépbe, nézd meg mindhárom jpeg (alap, normál, finom) beállítással mit ír ki, és ehhez lehet igazodni. Jpeg-ből általában már a 16 gigásra is elegendő fér. Ahogy a kolléga írta, a tömörítési ráta is számít, de jpeg finom beállításnál egy 20 megapixeles géppel cirka ezer fotóra számolhatsz.

Előzmény: Marcell73 (49835)
scarabaeus Creative Commons License 2017.11.21 0 1 49836

Az adott gép letölthető kézikönyvében általában van egy táblázat, hogy az adott gép által alkalmazott tömörítéssel pár példának megadott kártyára hány kép fér. Ugye, a jpeg a kép összetettségétől függően kisebb-nagyobb fájlt generál, de nagy átlagban a gyártó által idézett értéket kell nézni, a gép becsült képszámlálója is azon alapul.

Előzmény: Marcell73 (49835)
Marcell73 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 49835

Sziasztok!

Remélem jó helyen teszem fel a kérdést.

Egy 20 megapixeles digitális fényképezőgéppel készített fénykép maximális fájlméretére volnék kíváncsi, mert nem tudom mekkora memória kártyát vegyek bele.

Köszönöm előre is!

Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2017.11.21 -2 0 49834

...asszem, az itt írogató közönség az eszközökben hisz; holott egy jó fényképhez elsősorban fény kell (és árnyék:); és a fénnyel (és árnyékkal:) bánni tudó Ember...

Előzmény: Soká (49831)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!