Keresés

Részletes keresés

ivivan Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44417
"Nyílván, ha x koordinátát néha így néha doppleresen néha a kettőt vegyesen számítandóként számolja egy modell.. az nonsens.."

Hol is használja a Doppler néha így néha úgy a fény által megtett út függvényét? Konkrét példát szeretnék linkkel, mert kezd kicsit elegem lenni a stílusodból és a nagyképűségedből.

"Ez egy nagyon szép mondat annak a "tollából" aki a frekvencia E=hf "kemény" függvényének jelentését sem érti.."

Én értem. Te érted? Azt jelenti, hogy egy foton energiája csak a frekvenciájától függ. Ami persze pontosan annyit tesz, hogy a fotonnak van frekvenciája, nem kellenek hozzá még "azonos fázisban" lévő fotonok.

" " A fotonok száma nem változik IR-enként csak a fotonok frekvenciája (=energiája)."

Te is írd fel a tenyeredbe, és magold be: E=hf .. aztán majd ennél bonyolultabb kérdésekben is vitatkozhatunk.."

Én felírom, hogy a foton energiája arányos a frekvenciájával, erre beírod, hogy E=hf, ami persze pontosan ezt jelenti... Komolyan nem érted vagy szórakozol velünk?

"De ha már említetted, tegyük azt is hozzá, hogy még a változó szög miatt is folyamatosan módosul az időegység alatt beérkezett fotonok száma.."

Egyelőre maradjunk meg egy tengelyen való mozgással, mert még azt sem érted...
Előzmény: Gézoo4 (44413)
pint Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44416
van bizony
és az egy valódi "cáfolata" a relativitáselméletnek
Előzmény: muallim (44415)
muallim Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44415

Gezoo4 azt mondod, ha egy nyugalmi koo. rendszerben nyugvó dobozban n db golyó van, akkor a golyók száma inerciarendszerfüggő. / megsúgom neked van ilyen elmélet is /

Előzmény: Gézoo4 (44408)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44414

Ember!  Te nem tudod?

 

    Az egyfoton sajátfrekvencia definíció tőlem származik!

 

  Kaptam is itt a fejemre miatta..  Most meg Te kérded tőlem? Hát ennél tudsz még lejjebb is? Vagy ezzel elérted a padlót?

 

 

Előzmény: ivivan (44411)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44413

Na neee...

   "  Ezek szerint csak egyetlen képletből álló modelleket fogadsz el modellnek? "

 

   Nyílván, ha x koordinátát néha így néha doppleresen néha a kettőt vegyesen

számítandóként számolja egy modell..  az nonsens..

   Vagy végig egyetlen függvény érvényes x koordinátára, vagy rossz a függvény..

 

"A specrel alapképlete a Lotr. Abból szépen minden következményét le lehet vezetni. A Dopplertől kezdve a hosszkontrakción át az idődilatációig"

 

  Ez egy nagyon szép mondat annak a "tollából" aki a frekvencia E=hf "kemény" függvényének jelentését sem érti..

 

  Na ézért mondtam:

 

 " A fotonok száma nem változik IR-enként csak a fotonok frekvenciája (=energiája)."

 

  Te is írd fel a tenyeredbe, és magold be:  E=hf  ..  aztán majd ennél bonyolultabb kérdésekben is vitatkozhatunk..

 

 "És ugye azzal tisztában vagy, hogy az 1ms-os impulzus másik IR-ből szemlélve hosszabb ideig fog tartani?"

 

  Húú ennyire nem mertem elbonyolítani még a  gergőnek szóló példában sem,

hogy az egyes IR-ekben a sajátidejeik relativitása miatt ugyanazt a fotonszámot

 más és más frekinek mérik amikor elhalad a detektoruk a lámpa mellett..

 

   De ha már említetted,  tegyük azt is hozzá, hogy még a változó szög miatt is

folyamatosan módosul az időegység alatt beérkezett fotonok száma..

   Minden IR-ben..

 

   Hátha akad olyan aki ezt is észreveszi.. és rájön, hogy ezzel folyamatosan változik a freki minden IR-ben..

 

    Vagyis a példákat mindenki számára leegyszerűsítettem olyan mértékben, amilyen egyszerűsítés mellett már reméltem, hogy megérti a lényegét a címzett.

 

Előzmény: ivivan (44409)
Gergo73 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44412

lévén, hogy az időegység alatti fotonok száma e fény frekvenciájával arányos

Már mondtam, hogy ez hülyeség. Nem matematikai okokból, hanem mert a fény nem így működik (mint tudjuk). A fotonok száma a fény erősségét (= hullám amplitudóját) adja meg, nem a színét (= hullám frekvenciáját). Két ugyanolyan színű lámpa kétszer annyi fotont bocsát ki, mint bármelyikük külön-külön. Szóval kevered a szezont a fazonnal.

 

Előzmény: Gézoo4 (44397)
ivivan Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44411
Még mindig van egyetlen fotonnak is frekvenciája. Tudatosult ez benned?
Előzmény: Gézoo4 (44408)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44410

 

  Igaz, hogy  pint óhajára levettem az egészet, de ha gondolod, visszateszem..

 

  De vannak itt ebben a topicban is, a "mi az energia topicban is" idézetek

 amelyekben a foton sajátfrekije és a sorozat frekije szerepel..

Előzmény: muallim (44407)
ivivan Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44409
"Ha a model helyesen leírja a jelenségeket, akkor egyetlen függvény tartalmazza a doppler és a specrel hatásait.. És az eredményt nem kell bizergálni, mert úgy helyes ahogy megkaptuk."

Ez azért erős egy kissé. Ezek szerint csak egyetlen képletből álló modelleket fogadsz el modellnek? Akkor mi a te modelled? (nyilván az x=x0+(c+v)t se lehet jó, hiszen nincs benne a Doppler képlete)

A specrel alapképlete a Lotr. Abból szépen minden következményét le lehet vezetni. A Dopplertől kezdve a hosszkontrakción át az idődilatációig.

"Ha a "doppler miatt" növelt frekit elfogadjuk, akkor ehhez ugyanazon időegység alatt több fotonnak kell beérkeznie.. azaz a magasabb frekihez az 1 ms-nél indult fotont használjuk a 0,5 ms-nél lévő helyett.."

Ez marhaság, már ne haragudj. Ha a lámpa 1ms-ig világít, ami idő alatt n db fotont bocsát ki, akkor bármely más IR-ből nézve is n foton hagyta el a lámpát. A fotonok száma nem változik IR-enként csak a fotonok frekvenciája (=energiája).

És ugye azzal tisztában vagy, hogy az 1ms-os impulzus másik IR-ből szemlélve hosszabb ideig fog tartani?

A jelzéses dologból meg egy szót sem értettem...
Előzmény: Gézoo4 (44392)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44408

Több mint egy éve

 

a www.gezoo.fw.hu   lapon többek között azon agyalogtam a sajátfrekvencia és a

 

  fotonsorozat azonos fázisú tagjainak  ismétlődési frekvenciája közötti összefüggés hogyan alakul.

 

   Így már nagyon régen nyitott kaput próbálsz döngetni.

 

 

Előzmény: muallim (44405)
muallim Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44407
figyelj gezoo4, egyetlen fotonnak is van frekvenciája, nem kell azonos fázisban lévőkről beszélni.., nem értelek de komolyan.
Előzmény: Gézoo4 (44406)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44406

   Áááá, nem értette volna meg.. ezért számára egyszerűsítettem, de

az értelmesebbeknek két hozzászólással utánna ezt írtam:

 

"Az időegység alatt detektált azonos fázisú fotonok száma a frekvencia..  "

 

  Igaz sokadszorra.. mert vagy fél tucatszor leírtam ebben a topicban is..

 

Vagy neked más frekvencia fogalmad van?

 

Ha nem az időegység alatti azonos fázishelyek számát, akkor Te mit használsz ?

 

 

Előzmény: muallim (44405)
muallim Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44405
gézzúúú, egy fotonnak is van saját frekvenciája és az nem 1db/sec  :-))
Előzmény: Gézoo4 (44403)
muallim Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44404
nem, az a fotonsűrűség, gézzúúú te viccelsz velünk.., nem hiszem el!
Előzmény: Gézoo4 (44400)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44403

 Jajj nem is kérdeztem..

 

  Tudod mit jelent az, hogy:

 

  A frekvencia és az energia egyenesen arányos egymással?

 

   Nem fordítottan, hanem egyenesen...  ez matematikusként csak ismerős..

 

  Vagy ez sem?

Előzmény: Gergo73 (44394)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44402

Na akkor már csak meg kellene értened, tanulnod, jegyezned:

 

  E=hf   és   f=Sf/t    a betűk jelentését tudod vagy leírjam azt is?   

Előzmény: Gergo73 (44396)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44401

Ne vezesd félre a buttákat!

 

  Az időegység alatt detektált azonos fázisú fotonok száma a frekvencia..  ha már kontárkodsz, tedd pontosan! Lejjebb olvashattad volna,..

 

Előzmény: pint (44399)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44400

Jobb ha megjegyzed:

 

   időegység alatti fotonszám  a fotonok frekvenciája..  f=Sf/t

 

  ezt sem túl nehéz memorizálni, de a tenyeredre is felírhatod.. ha úgy könnyebb

Előzmény: Gergo73 (44395)
pint Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44399
tájékoztatásul közlöm, hogy gézoo szerint a fény frekvenciája azt jelenti, hogy 1s alatt egy ponton hány foton halad át libasorban.
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44398

Te nagyon matematikus! Te!

 

"Hülyeség. Ugyanannyi foton fog beérkezni, csak azok a fotonok nagyobb energiájúak (frekvenciájúak) lesznek. Minden foton egy hullámcsomag is egyben."

 

  Legalább Plank E=hf összefüggésének az értelmét megértenéd, akkor nem írnál ekkora butaságot!

 

 

Előzmény: Gergo73 (44394)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44397

 Vagy legyen egy matematikusabb példa..

 

  Haladjon végtelen sok IR  egybevágó Y tengely irányába, mindegyikben látszik egy IR   aminek az origójában lámpa van..  és az egybevágó IR-ek ben x=5 -nél mozog..

 

   Nyílván minden rendszerben c a fény sebessége és különféle értékű a v.

 

   Azaz általánosságban igaz, hogy minden IR-ben y=y0+vt függvény szerint

halad  az 5-ös IR lámpája.. és ebből a lámpából minden IR más színű fényt klát kilépni.  Ami azt jelenti, hogy mindegyik más számú fotont fog be időegység alatt,

  lévén, hogy az időegység alatti fotonok száma e fény frekvenciájával arányos.

 

   És ahogy sorra elhaladnak az ötöske mellett, egy pillanatra az ötöske eredeti

frekvenciájának megfelelő fotonszám ér el hozzájuk,

   elötte több foton,  a találkozás után már kevesebb.. mutatja a látott fény színe, frekije.

 

  Kérdés a matematikushoz:

 

  Ennek tudatában az ötöskétől milyen sebességgel távolodik Minden IR -ben

az a foton ami az eredeti frekvenciájú?

 

 

 

   És

 

  

 

 

Előzmény: Gergo73 (44391)
Gergo73 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44396
Hozzáteszem, hogy a megnövekedett frekvencián nincs mit elfogadni, mert kísérleti tény.
Előzmény: Gergo73 (44394)
Gergo73 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44395
Így a sűrűségük a fotonok frekvenciáját

De a frekvencia nem fotonsűrűséget jelent, hanem frekvenciát, pont.
Előzmény: Gézoo4 (44393)
Gergo73 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44394
Ha a "doppler miatt" növelt frekit elfogadjuk, akkor ehhez ugyanazon időegység alatt több fotonnak kell beérkeznie..

Hülyeség. Ugyanannyi foton fog beérkezni, csak azok a fotonok nagyobb energiájúak (frekvenciájúak) lesznek. Minden foton egy hullámcsomag is egyben.
Előzmény: Gézoo4 (44392)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44393

   A kalauzt nem tudod, hogy mi ill. ki az,   vagy a vonatot nem érted?

 

  Esetleg a gumizsinór hasonlat nem érthető? a vonalak a fénysugár egy-egy fotonjának helyét jelölik.   Így a sűrűségük a fotonok frekvenciáját.

 

  A nyújtottság mértéke a két IR közötti v értékét és annak hatását a frekvenciára.

 

   Tényleg nem érted?

 

 

 

Előzmény: Gergo73 (44391)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44392

Oké.. nincs külön Doppler és külön specrel.

 

  Hanem van egyetlen jelenséghalmaz, és ezt leírjuk egy konzisztens model segítségével.

 

  Ha a model helyesen  leírja a jelenségeket, akkor egyetlen függvény tartalmazza

a doppler és a specrel hatásait.. És az eredményt nem kell bizergálni, mert úgy helyes ahogy megkaptuk.

 

"Ezt sem értem: ha van egy adott frekvenciájú fénysugár, akkor abban minden foton azonos frekvenciájú, tehát mindegy, hogy az előzőt vagy a következőt méred: mind azonos frekvenciájú..."

 

  Oké, tegyük fel, hogy a villanástól, ami legyen pl. 1 ms hosszú , egy adott távolság

megtételére vagyunk kiváncsiak.

 

   Ha az első foton jelzi a hosszot, időt, akkor a villanás kezdetét, ha az utolsó

akkor a végét,  használhatjuk jelzésnek..vagy pl. a középsőt.. a középsőhöz.

 

    Most vegyük ezt az esetet a szemléltetéshet.  a 0,5 ms-nél lévő fotont.

 

Ha a "doppler miatt" növelt frekit elfogadjuk, akkor ehhez ugyanazon időegység alatt több fotonnak kell beérkeznie..  azaz a magasabb frekihez az 1 ms-nél

 indult fotont használjuk a 0,5 ms-nél lévő helyett..

 

   Ha alacsonyabb frekit, akkor nem szabad időegység alatt ugyanannyi fotonnak beérkeznie, tehát akkor a 0,5 ms-elötti fotonok valamelyikét.. szélső esetben azt amelyik 0 ms-nél indult el.. kell jelzésnek használni a 0,5 ms-nél lévő helyett.

 

"Hát ezt sem értem: ha arra gondolsz, hogy a fotont bármely rendszerből vizsgáljuk ugyanaz a foton, akkor igen, így van, de nem ugyanakkora az energiája és így a frekvenciája sem."

 

    E=h*f   ha nagyobb E annak a következménye nagyobb f is..

és úgy is igaz, hogy nagyobb f-hez nagyobb E tartozik.. de úgy semmiképpen sem, ahogy Te írod..

 

 

 

Előzmény: ivivan (44388)
Gergo73 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44391
Nagyon zavaros, nem tudok vele mit kezdeni.
Előzmény: Gézoo4 (44390)
Gézoo4 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44390

 

   A vonatos példádnál maradva..  A helytelen frekvencia követése pontosan olyan hiba, mint amikor a különféle IR-ekből a nem vonat valamely  részének a haladási függvényeit tekintjük helyes függvénynek, hanem a kalauz haladási függvényét.

 

       Abban a pillanatban, amikor egy más frekvenciájú fotont veszünk az eredeti freki helyett azonosító fotonnak,

         áthelyezzük térben és időben az azonosítási helyet és időpontot.

 

    Na egy nagyon szemléletes példa: húzz ki egy gumiszálat és vonalzó mellett fesd meg pl. 1 cm-enként..

 

   Amíg azonos a feszítés, a csíkok 1 cm-re vannak egymástól.. és a végek is azonos

távolságot jelnetenek.. 

 

  Most hozzuk létre a frekvencia változást!   Húzd ki jobban vagy engedd összébb!

 

A csíkok távolságának megváltozásával a teljes hossz is változik. Így ha az egyik vége az origóhoz van rögzítve, akkor a másik vég nem ugyanazon a ponton van, mint akkor, amikor a csíkok 1 centisek..

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Gergo73 (44387)
Gergo73 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44389
A dőlt betű nem akart dőlt betű lenni. Bocs.
Előzmény: Gergo73 (44387)
ivivan Creative Commons License 2008.03.21 0 0 44388
"Te tényleg nem érted, hogy egy fotonáram (fénysugár, fénynyaláb) egy pontjának a frekvenciája változatlan.???"

Már a kérdést sem értem. Mi az, hogy a fotonáram frekvenciája változatlan? Egy fénysugár frekvenciája függ a megfigyelő sebességétől: erről szól a Doppler effektus.

"Ha más frekit mérsz akkor már nem ugyanazt a fotont hanem egy elötte vagy mögötte haladót detektelsz."

Ezt sem értem: ha van egy adott frekvenciájú fénysugár, akkor abban minden foton azonos frekvenciájú, tehát mindegy, hogy az előzőt vagy a következőt méred: mind azonos frekvenciájú...

"...egy foton csak akkor jelöl minden rendszerben azonos időt és helyet, ha valóban ugyanarról a fotonról van szó.."

Hát ezt sem értem: ha arra gondolsz, hogy a fotont bármely rendszerből vizsgáljuk ugyanaz a foton, akkor igen, így van, de nem ugyanakkora az energiája és így a frekvenciája sem.
Előzmény: Gézoo4 (44386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!