Keresés

Részletes keresés

KTMSzepy Creative Commons License 1999.10.11 0 0 303
Sziasztok

Mint szakértőket kérdezlek titeket.Szeretnék egy olyan mocit, ami hosszabb távon is használható, esetleg két személynek is, de azért könnyebb terepezést is elvisel. Amennyire láttam kb 500-600-as túraendurók felelnének meg az izlésemnek, és itt már láttam említve a Dominátort is. Igazán az Aprilia Pegaso 650-se tetszik, de hátha meg tudtok győzni másikról.
Anyagiak: kb félmillióm lenne rá, persze sejtem, hogy ezért újat nem kapok, de azért 10 évesnél sokkal régebbit nem szeretnék. Tudtok esetleg helyet, kereskedőt, weblapot, vagy bármit ajánlani, ahol utánanézhetek az áraknak ill. a kinálatnak?

Köszi

Tulywa

uprow Creative Commons License 1999.10.11 0 0 302
Hello!

Ha tudnatok segiteni nagyon megkoszonnem!
NSR 125 re keresnek fejidomokat (92-es evjarat, ket kereklampas) es
kipufogot. Ha tudtok valami telefonszamot, vagy cimet!

Koszi!

disp_ Creative Commons License 1999.10.11 0 0 301
Nekem is 25-40K Ft-t mondott.25 ha csak a gépmunkát csinálja 40 ha a blokkot is ő szedi szét.
Előzmény: SaGa (299)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.10.11 0 0 300
Tudnatok tippeket adni, hogy hol lehetne Bp-en a leggyorsabban motorra jogsit szerezni? (gondolom, a PAV miatt az A kiesett, marad az A korl.)
Koszi!
SaGa Creative Commons License 1999.10.11 0 0 299
MaCS!

Ha csak 2500 meg az infláció, akkor megéri, máris hívom (ha meglelem a számát). Csak amikor éen beszéltem vele tunningról, akkor valami 40 ezer+-t emlegetett. Annyit meg nem ér a dolog.

Más: mibe kerülhet manapság egy hüvely+dugó. Az egyik cimborának van egy új készlete (pár éves, de még nem volt beépítve) meg egy Simson blokkja (ez utóbbi használt, ezt akarta felújítani, csak aztán letett róle, merthogy a gyerekek megnöttek és féltette öket a motorozástól). Azt mondja. hogy a hüvely-dugó áráért odaadja az egészet...

Hali SaGa

Előzmény: MaCS (298)
MaCS Creative Commons License 1999.10.10 0 0 298
Halihó!

Őszintén szólva a Táborinál nem tudok jobbat, és az 50-ről 60 ccm-re fejlesztésért én tavalyelőtti áron a 2500 forintot nem tartottam olyan veszélyesnek. A magas árak a 70 ccm-nél kezdődnek, mert ott már a sebváltóházat is farigcsálni kell, megerősíteni a kuplungot, és normálice átáttételezni a váltót.

A Dominator különben nagyon rulez, bár meg kell, hogy mondjam, az ETZ-nek határozottan vannak erős oldalai vele szemben. Főleg a fék ilyen (hiába, a Brembo az Brembo), és a lámpakapcsolgatás rengeteg variációja sem hátrány. Meg ugye az 1 literrel alacsonyabb fogyasztás.

És egyszerűen nincs szívem aldni az ETZ-t, mert nagyszerű gép! Azt fontolgatom, hogy esetleg Balatonra rendszeresíteném... Ez persze egy kicsit nagy luxus lenne, úgyhogy ha valaki egy nagyon jó állapotú 250-es ETZ-re vágyik, jelentkezzen!

Üdv: MaCS

Előzmény: SaGa (296)
kabix Creative Commons License 1999.10.10 0 0 297
hi SaGa

a simsont sajnalom, nekem is volt, es nagyon rossz volt mikor eladtam. a tugorgos csapagy a simsonon mindeg kosaras, ha jol tudom. a robi 55-unkben, voltam olyan balga, es leszedtem a dugattyut a hajtokarrol, ami persze azzal jart, hogy szetesett az egesz. abban ugyanis nincs kosar, amit a hengeres gorduloelemeket osszetartotta volna. hat elszenvedtem vele egy darabig mire osszejott. olyat meg nem hallottam, hogy bronzpersellyel raktak volna ossze, persze ez meg ettol fuggetlenul lehetseges. bar ha gyarilag tugorgosset raknak bele......de mind1...telleg... lehet, hogy meg a bronzpersely jobb is. eredetileg viszont szinte biztos vagyok benne , hogy nem azt hasznalnak. lehet a hotagulas miatt nem is lenne jo a bronz...en nem tudom, hoogy pl milyen a hotagulasa, mennyire birja a nagy hot stb.
a masik a csapszeg. annak olajosan bele kellene menni a dugattyu illetve a hajtokar furataiba. semmi melegites meg hasonlok. oldaliranyban mozoghat(na). ezt akadalyozza meg az a zeger ami a tiedben eltort. hat en ennyit tudok (remelem jol)
egyebkent:a hetvegen romaniaban voltunk a feketetoi vasaron...hat a vasar maga eleg silany volt (nehany dolgot kiveve), tele volt hasznalt cucokkal....szettiport cipok, iszonyatos nadragok, szornyu ingek....nos ahogy a sorok kozt setaltam eszrevettem egy piros DAINESE feliratot. odamegyek, megnezem...hat kepzeljetek el, egy tuti allapotban levo speed motorosnadrag volt, protektorokkal, mindennel.... egy arva kopasnyom nincs a boron, a festes sehol sem serult, eredeti allapotu na. nezem a meretet. 50-es. az en meretem 48-as. gyerekek.... 3000Ft-ert nem tudtam otthagyni:))))))))))))annyira orultem neki. ossze lehetne cipzarazni a tetejevel,de akkora mazlim mar nem volt, hogy azt is meg tudtam volna venni...az ugyanis mar nem volt meg. sajna...nembaj jovore azert kimegyek...hatha:)
mas:a topicot olvasgatom(nam). ha szoktatok menni turazni, es van(nak) szolnok megye deli reszerol valaki(k), akkor felvennem vele a kapcsolatot. szervezhetnenk egy par kiruccanast, persze mar csak jovore. nekem egy zx6r kawasakim van, de mostanaban nagyon megteccett a tl1000r-es suzuki is....hja szep almokat kabixkam:))

szijjasztok:kabix

SaGa Creative Commons License 1999.10.10 0 0 296
Sziasztok!

A topic kollektiv ismeretterahoz kell fordulnom.

Par napja, hazafele jovet a Simsonom kellemes csilingelo hangot
hallatott, majd ugy dontott, nem megy tobbet 45 km/h-nal. Ma delelott
szetkaptam, es kiderult: az egyik csapszeg zeger fule letorott es
szepen vegigszantotta a dugo es a huvely oldalat, majd beleegett egy
szilankja a dugo tetejebe. A zeger egy drotbol hajlitott darab volt.
Azt mar nem is firtatom, hova tunt a masik fule (merthogy egyik sincs
meg, viszont nem hiszem, hogy mindketto egyszerre adta meg magat.

Tippeket kerek Pesten, vagy kozeleben (del-nyugati irany, Erd kornyeke
elonyben) olyan geplakatost talalni, aki jo minosegben tud dugot
gyartani, illetve hengert furni. Gondoltam, gyartatok egy 60 ccm-s
darabot. Azt meg a gyari huvelybol ki lehet hozni. A Tabori fele
feljavitasnak az ara nem tetszik... Azzal, aki utoljara csinalta meg
nem akarom javittatni, illetve beszereztetni az alkatreszeket. Okai
lejjebb...

Masik kerdes: szerintetek at lettem verve? Aki utoljara piszkalta a
motort (huvely-dugo csere es egyebek) valami olyasmit magyarazott, hogy
tugorgos kosarat rakott bele. En ezt ugy ertelmeztem, hogy a hajtokar
csapagy helyere, a csapszeghez. Most viszont kiderult: szimpla
bronzpersely van benne. En ertettem rosszul es mashova szokas kulon
megemlitve tugorgos kosarat tenni, vagy szimplan atvert a manyus? Bar
szerinte kb 100 Ft a difi... Mielott elmennek hozza kicsit morogni,
(egy tolozarkulccsal) inkabb megkerdem...

Harmadik: lehet-e valahol lendkerek lehuzot kapni ehhez a masinahoz?
Husz eve lehetett, de mostansag hiaba kerestem. Vagy esetleg valaki
megtudna mondani, mekkora a kulso menete egy ilyen szerszamnak: Egy
cimbi legyartana, de nem vihetem neki oda a blokkot meretet venni? Az
atmerot meg tudom merni, de a menetemelkedest nem...

Kigeszito kerdes:
Mennyire normalis az, hogy a csapszeg tengelyiranyban siman mozgathato a
dugoban? Egesz a zegerig. Ott aztan kicsit szorul, de nem kellett
pufolnom a kiszedeshez (a zeger maradvanyainak kipiszkalasa utan), csak
erosebben nyomni.
Emlekeim szerint a dugot melegiteni szoktuk, hogy a csapszeg belemenjen,
mert abban szorulnia kell(ene). Ha a gyanum jo, akkor talan ezert nem
hozta a masina azt a format, amit egy siminek (is) kene.

--
Koszi SaGa

MaCS Creative Commons License 1999.09.19 0 0 295
Halihó!

Szerintem 150e-től érdemes próbálkozni, és talán a Yamahák vannak a legjobb állapotban, mivel kevesebbet pörögnek. Ez utóbbit egy szerelő mondta, nekem nincsenek közvetlen tapasztalataim.

Köszi, SaGa!

Üdv: MaCS

SaGa Creative Commons License 1999.09.19 0 0 294
MaCS!

Nagyon. Mármint a falslevegď a fogyasztást. Nincs ereje, ha sokat kap akkor még durrog is, meg rángat. A keverék ugyanis teljesen össze-vissza alakul ki. Hol szegény, hol meg nagyon szegény lesz.

SaGa

WAN Creative Commons License 1999.09.18 0 0 293
Egy ilyen Squab iára 350e Ft.
A korábbi robogók olcsóbbak, és a kiskerekű, rövidtelósak szintén (régebbi design). De 100e körül is kapsz, de az már eléggé le van lakva :)
Újonnan meg félmilkót nem érnek...
vendég7 Creative Commons License 1999.09.18 0 0 292
Mennyi most egy használt kisrobogó?
MaCS Creative Commons License 1999.09.17 0 0 291
Halihó!

Köszi a bíztatást!
Tényleg nagyon fáj a szívem az ETZ-ért. Az imént a garázsban vagy tíz percig nézegettem, és minduntalan azt kellett megállapítanom, milyen jó kis gép. Nagyon szeretném, ha tényleg jó kezekbe kerülne.

A Dominatorral azért van némi apróbb gond:
1. Rossz az index,
2. Falsot szív a henger a szívócső repedésén.

Mindkettőt megcsinálja az eladó, úgyhogy nem igazán gond, csak egy kicsit link a társulat, és ma a +beszélt időben 1xűen nem voltak ott, és le sem mondták.
Szerintetek egy kis fals levegő mennyiben befolyásolja a fogyasztást?

Üdv: MaCS

kzolee Creative Commons License 1999.09.17 0 0 290
MacS gratula, a dominator kiiiraly gep!
Mi a vege?
Sajnos egyel megrovidult az ETZ-tesok tabora :)) Ocsem az elobb jott vissza Debrecenbol a motorommal, ugy latszik birja a turat. :)
Bogey Creative Commons License 1999.09.17 0 0 289
Sziasztok

Van -e valahol info a neten a Nemet piacrol szarmazo, teljesitmenykorlatozott motorok folytasi modjairol tipusonkent ?
En pl. meglehetosen megszenvedtem egy 27 LE-s SUZUKI DR 750 -el. Az 50 LE-s talan mar elvezheto (hasznalhato) lett volna.Valamint rengeteget szivtam egy 100 LE-s EXUP al is anno. Jol jott volna ha tudom hogy jon elo belole az a +45.

Udv.

WAN Creative Commons License 1999.09.17 0 0 288
Van egy eladó robogó.
Peugeot Squab a márkája, cross jellegű, tuningolt, 50 ccm-s sárga-fekete 3 éves motor.
Akit érdekel, írjon nekem.
Köszi.
Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.09.16 0 0 287
MaCS, gratula a motorodhoz!
MaCS Creative Commons License 1999.09.16 0 0 286
Halihó!

Hát megvan! Honda Dominator. Brutális. 1 henger, 650 ccm. Olyan a hangja, mint egy tanknak, aminek a szomszédok talán nem is fognak annyira örülni.
Eszetlenül nagy nyomatéka van. Ötösben még rántva gyorsul a nagy Bimbó úti emelkedőn!

Így viszont sajnos el kell adnom az ETZ-t, pedig nagyon mexerettem. Szívem szerint megtartanám, de sajnos a frissen tönkretett lában sem feltétlenül rajong hosszú távon a sebváltó pozíciójáért, a másik oldali nyúlvány meg a berugdosást nem szereti.
Voltaképpen mindez nagyon komoly többletérv volt a csere mellett.

Szóval eladó egy nagyon szépen rendben tartott 1988-as 250-es ETZ egy halom eredeti pótalkatrésszel. Kizárólag értő, gondoskodó vevő jöhet szóba!

Üdv: MaCS

Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.09.16 0 0 285
Tessek, mire a vege a szezonnak, sikerul teljesen felebreszteni bennem a motorok iranti rajongast. Ancs! Rakerestem a neten a motorodra, es tetszik! :)
TOM Creative Commons License 1999.09.15 0 0 284
SziasztoK!

Egy kerdes:
tud valaki elado Honda Africa Twint vagy Transalpot???
Udv,Tamas
t_kardos@hotmail.com
ui:jo motorozoast,amig jo az ido!!!

kzolee Creative Commons License 1999.09.14 0 0 283
Whoaa. En a Kawasaki Zephyr-re gondoltam. Tudod az a szep piros a kepen :))) Az XT600 a Tenere es a tobbiek inkabb endurok... Nekem a Naked Bike, lehetoleg soros, negyhengeres es lehetoleg Kawa a kiraly! :)
MaCS Creative Commons License 1999.09.12 0 0 282
Halihó!

Milyen évjárat, hány km?
Én egy 92-est találtam, elég szép állapotban, 28e km-rel, 680e forintért. Kissé soknak tűnik, de még nem tudom, hogy egyáltalán mennyi az új ára.
A Neten és a szaklapokban szétnézve azt állapítottam meg, hogy nagyon jó gépről van szó, negatívumot nem is találtam róla.
Ettől függetlenül érdekesek még a konkurencia hasonló motorjai is: Yamaha XT600E, XTZ660 Ténéré, Suzuki F650 Freewind, DR650SE, Kawasaki KLR650, KLE500, illetve a Honda XL600V Transalp.

A 7végén igen kellemeset motoroztam a Mátrába. Fantasztikusak azok a kanyargós hegyi utak! Egy motoros találkozóba is belefutottam, de legnagyobb meglepetésemre csupa sportgépet láttam egy DR800 Suzuki és egy enyhén szólva lélegzetelállító BMW R1200C cruiser kivételével.

Üdv: MaCS

kzolee Creative Commons License 1999.09.12 0 0 281
MaCS

Talaltam _olyan_ (lasd lent) motort a kepes auto extraban. 750E Ft. Egy kicsit meg varok vele :)

kabix Creative Commons License 1999.09.11 0 0 280
szijjasztok

nem tudtok valakit akinek kene egy jo zx6r?...96os,nem amerikai

kabix

MaCS Creative Commons License 1999.09.10 0 0 279
Halihó!

Csak nincs vége a szezonnak??? Ugye nem!?

Mit mond az nektek, hogy HondaNX650 Dominator?
Ha valaki ilyet szeretne használtan venni, hol érdemes próbálkoznia? (Az újságokon kívül?)

Üdv: MaCS

disp Creative Commons License 1999.09.02 0 0 278
Suxx van !
Nem mennek a címek :((((
Ariana Creative Commons License 1999.08.27 0 0 277
Hali! Elakadt...
Már csak azért is, mert eddig szabin voltam..
Rsüni Creative Commons License 1999.08.26 0 0 276

Csőtészta Saolin!

Nekem volt 2 db. nagyon jó moci.
Fékek, futómű rendben, a súlya is a legjobb volt akkoriban. Úgy emléxem alapból 129 LE. Be ne dőlj annak, hogy a 600-as jobban motorozható. A széles tankot "átölelve" szinte eggyé válsz a géppel. Egyébként meg a ő a legszebb. Én a japán gépek közül csak Hondát hajtottam, a többit nem ismerem.

Sün "soros" Disznó

stoki Creative Commons License 1999.08.26 0 0 275
Csőváz Ariana !!!
Na megy a motorozás a csajommal, vagy valahol elakadt az ügy ...
Ariana Creative Commons License 1999.08.26 0 0 274
Halihó!
Még mindig van két eladó motorom, lásd lejjebb, alkudni lehet!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!