Keresés

Részletes keresés

Égető1 Creative Commons License 2013.03.22 0 0 85

 Ez így nagyon elnagyolt dolog.

 Egy felújítás sok minden tartalmazhat.  Ha már valaki belevág,  inkább szedje szét munkanemek szerint , de még akkor is nagy a bizonytalanság.

 Mert mi tartozík egy felújításhoz ?

 Hát pl. a gépészeti felújítás - ott is illik szétválasztani a fűtés-gáz felújítást és ez egyébb vízes felújításokat. Aztán itt is a szaniter dolgok.  Jön a villany -tág határok között változhat, aztán a festés mázolás, majd a burkolás. Most olyanról, hogy nyílászáró csere és hőszigetelés nem is beszéltem. Meg amiket kihagytam.

 Nem olvasok Népszabit, de szerintem a kínjában írta ezt, aki írta.

 

 

 Természeresen útólag nagyon pontos számot lehet megadni m2 -re vetítve !!

 Ha írja az ember a költségeket precizen.

 

 És egy nagy minta lapján ( mindjuk 500 felújításnál ) lehet egy nagyon durva számot kihozni, ill egy átlagot, de a szórás hatalmas lehet.

 

 

 Én pl. 2 éve felújítottam 2, 3 milla / 52 m2, így az átlagom 44 200 ft/m2, majdnem a harang görbe tetején. Hogy mik voltak benne ? Sok minden.  Inkább úgy  : nem volt benne semilyen burkolás, se az oldalfalakon se a padozaton a villany is csak  30 % -os volt a víz   csak 20 % -os, nem volt nyilászáró csere. Nem volt szaniter csere, mázolás csak 30 % -os volt

 Egy ismerősnél nyilászáró cserék,  plusz az utómunkálatok   1,2milla 85 m2 -re. Ez  itt  csak 14,200 ft/m2, igaz ő ez előtt 5 évvel sok egyebet is csináltatott. 

Előzmény: zsombi (84)
zsombi Creative Commons License 2013.03.22 0 0 84

Kicsit elakadt a topic, de mivel most közeledik a tavasz, a jó idő, kezd időszerűvé válni a lakásfelújítás is. Ezzel kapcsolatban lenne a szakma képviselőihez egy kérdésem. A mai Népszabadság Lepukkant lakást vegyenek! című cikkében az áll, hogy "ökölszabály" szerint a lakásfelújítás fajlagos költsége 40ezer forint / nm. 

Ez stimmelhet 2013-ban?

Zöldövezeti Creative Commons License 2012.08.02 0 0 81

 Látom az elsőről lemaradt a lik !!

Előzmény: Törölt nick (79)
Zöldövezeti Creative Commons License 2012.08.02 0 0 80

 E most egy propaganda anyagból való szöveg ??

 

 

 Tele közhellyel !!

Előzmény: Törölt nick (78)
KalásziM Creative Commons License 2012.07.01 0 0 77

 A gázművek korrekt, a kéményseprők alávaló gazemberek !

 Bepofátlankodnak az emberek lakásába, hívás nélkül és még fényképeznek is !!

 Van aki szerződött velük ??

Előzmény: Rézangyalát (76)
Lakásfelújítás Creative Commons License 2012.03.02 0 0 75

Szia és Üdvözlök mindenkit.

 

Én csak most olvastam a cikket,de nekem is szemet szúrt.

Persze rögtön számoltam,csak más irányból közelítettem meg a dolgot. 6 év X 365 nap az =2190 nap osztva az 500 lakással 4.38 nap .Tehát ennyi időbe jönne ki 1 lakás felújítása? Nehezen tudom elképzelni mert én is szakmabeli vagyok. Különböző szakmunkákat vállalunk,vagy teljes lakásfelújítást illetve családi ház felújítást.

Egyébként lehet,hogy a gázórát íngyen szerelik le,csak a felszerelése lesz 25.000Ft. Így is lehet nézni.

Még egy mondat.

Ha mégis ilyen ügyes,akkor egész Budapesten csak Ő dolgozik és rengeteg alvállalkozó.

Előzmény: Dunit (68)
nyerseri2010 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 74

elérhető vagy Budapesten?

Előzmény: skuli (62)
Émile Creative Commons License 2012.01.02 0 0 73

 Bizony így van.

 

 

Csakhogy  nem 17 eft, hanem 18 eft és a visszaszerelés majdnem 24 eft.

 Aki mást állít,  tájékozatlan !!

 A visszaszerelési számla részletezése :

 

 fogy. vezeték nyomáspróba lakásonként : 2918 ft,

 

 gázmérő felszerelése 2-6 m3                     9995 ft,

 kiszállásidíj Budpesten                               7050ft, (miért kiszállás nélkül fellehet szerelni ??  a tv készüléknél van

 

                                                                    értelme vagy   beviszem reparálni vagy kihívom  a szerelőt ),

Műsz. fel. kv. készkül. helyszin. nélkül         3890 ft na ezt megfejteni nem tudtam.

 

 Érdekessége még hogy  3x küldik ki a számlát és előleget kell fizetni, de nem 60 - 95 % -ot hanem az egészet, akkor pedig már nem előleg, hanem előre fizetés.

 Ennyit a Gázművek bürokráciájáról. Van persze pozítiv oldaluk is, de arról majd máskor !!

 

Előzmény: csumpala (71)
Casio70 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 72

Sziasztok!

 

Nézzetek körül a weboldalamon, és ha elnyerte e tetszéseteket és bármilyen típusú munkátok van, hívjatok!

 

http://szobafesto.ewk.hu

csumpala Creative Commons License 2012.01.02 0 0 71

Üdv.Csak a gázművek(hivatalos szerv) szerelheti le akár ideiglenesen vagy véglegesen.2011-ben 17.000huf volt.Nem kötekedésnek irtam.

Előzmény: skuli (62)
Dunit Creative Commons License 2011.12.21 0 0 70

 Szép szép ez az árlista.

 

 Ebből csak az nem derül ki mi az a minimál mennyiség, amire ez vonatkozik.

 

 Mert nem mindegy 5 m2 -t burkolni vagy 55 m2 -t. A fajlagos ár már egészen más lesz !!

Előzmény: Burkolás Ewk (69)
Burkolás Ewk Creative Commons License 2011.12.20 0 0 69

Üdvözletem!

 

Szeretném ajánlani magunkat

Fő profilunk bel és kültéri csempe illeteve járólap szakszerű hidegburkolása. Budapesten és közvetlen környékén állunk megrendelőink szolgálatára. Hidegburkoló szolgáltatásainkra teljeskörű garanciát vállalunk. Burkoló munkáinkhoz elvégezzük a szükséges kőműves és vízszerelési munkálatokat is. A munkafelméréshez ingyenes kiszállást biztosítunk, majd ingyenesen elkészítjük az árajánlatot, illetve ingyenes szaktanácsadással is segítjük megrendelőinket. Tevékenységi körünk: fürdőszoba csempézés,terasz hidegburkolás, nappali burkolás, lépcső járólapozás, konyha csempézés, garázs padlóburkolás, lábazat - homlokzat hidegburkolás, előszoba járólapozás, wc csempézés, mosdópult építés burkolás, kád beépítés falazás csempézés, zuhany beépítés falazás burkolás, zuhanykabin építés falazás burkolás, üvegtéglázás, csempe - járólap bontás, vízszigetelés, fal és aljzatkiegyenlítés, laminált parketta rakás. A Burkolás Ewk célja, hogy az Ön elképzelése megvalósuljon!

Weboldalunk

http://burkolas-burkolo.ewk.hu

Burkolás árak - Burkoló munkadíj

http://burkolas-burkolo.ewk.hu/burkolas-arak

 

Tisztelettel

Dunit Creative Commons License 2011.10.25 0 0 68

 Mindig megakad a szemem ezen a beíráson :

 

 

 azért kezdtem el csinálni, hogy a sok-sok tróger vállalkozó nem éljen meg a túlszámlázott munkáival a piacon.

 Tehát  ő nem vállalkozó, nem tróger, akkor mi az aki ennyi lakást újít fel - mint valaki írta 6 -7 db / hó.

 Ő a fővállalkozó !

 A szám persze sántit egy picit.

 Tény egy vállalkozó -fővállalkozó sok lakást tud egyszerre felújítani  ( az alvállakozók seregével ), nyilván párhuzamosan futhat akár  3 -6 téma is, de ehhez apparátus kell.

 Így hogy  500 lakást újítottam fel x idő alatt,  6 év alatt , azaz  80 db. / év , hát át lehet azt látni ??

Előzmény: skuli (62)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.10.17 0 0 67

   "a gázórát egyébként tök ingyen szerelik le...,"

 

 

 Ez is mese !!

Előzmény: skuli (62)
DkGrinder Creative Commons License 2011.10.08 0 0 66

7 lakás havonta ?????

Előzmény: skuli (62)
KalásziM Creative Commons License 2011.09.22 0 0 65

 Egyébként is 150 m2 -es lakásba minek galéria ??

 Elég nagy az e nélkül is !!

Előzmény: KalásziM (64)
KalásziM Creative Commons License 2011.09.22 0 0 64

 Ez így túl általános, olyan meseszerű !

 Pl. ebből mennyi 1 db. 30 nm -es galéria ??

 

 Csak azért mert nekem csupán egy   6 m2 -es kellene !

Előzmény: skuli (62)
skuli Creative Commons License 2011.09.21 0 0 63

http://www.xn--villanyszerels-nkb.com/kalkulator.php 

 

ez egy nagyon hasznos link, villanyszerelési kalkulátor, +/- 10% téved és persze ezek normél anyaggal és kapcsolóval számolnak

Előzmény: SolnesMM (61)
skuli Creative Commons License 2011.09.21 0 0 62

lakásfelújítással figlalkozom...

azért kezdtem el csinálni, hogy a sok-sok tróger vállalkozó nem éljen meg a túlszámlázott munkáival a piacon. 6 éve csinálom. 500lakást ujjítottam fel eddig...

egy 150 nm lakás ujjítok éppen ami komplett víz gáz villany festés, burkolás. ez került a tulajnak 3millióba és ebbe benne van 2db 30nm galéria is.

a gázórát egyébként tök ingyen szerelik le..., akkor kerül pénzbe ha olyan gázszerelő csinálja akinek nincsen gáz igazolványa és a haverja igazolványával dolgozik és ezért ennyit kell a havernak fizetnie...

Előzmény: SolnesMM (61)
SolnesMM Creative Commons License 2011.09.21 0 0 61

 Túlságosan optimista vagy !!

 Lesz az a duplája is !!

Előzmény: skuli (58)
SolnesMM Creative Commons License 2011.09.21 0 0 60

 Az előttem szóló mondá : 2300 ft / m2, így az lenne  nálam 70 eft , aminek nagyon örülnék, mert szerintem több lesz !!

 Ja és a bontásokat sk. végezetem, sőt a sitt szállítást is, ami momentán egy fillérembe sem került , de kerülhetne akár  egy 50 - esbe is.

 na szóval az enyém lesz min. 1 .7 -1.8 milla és mindent én szervezek, egy fővállakozó  min. elkér 300 ezret, ha nem többet.

 És akik eddig dolgoztak számlát egy sem adott !!

 

 

 Bontás : eredetileg 26 eft + Áfa volt felvéve.

 megtanultam flexelni és némi segítséggel 3  x 2 óra alatt elvégeztük.

 Az híres sitt szállítás :  egy gurulós böröndben elszállítottam a megfelelő helyre - egy családtag kukájába (kb. 350 kg ).

 Hozattam volna konténert ?

 Na nem, nem  tollas a hátam !!

 persze komoly kőmíves munka nem volt!!

Előzmény: SolnesMM (59)
SolnesMM Creative Commons License 2011.09.21 0 0 59

 Minimum 4 millió, de lehet több is.

 

 Hogy képbe legyél : én egy 55 m2 -es újítok fel.

 Az eddigi munkák :

 kémény bélelés

 300 eft,

  gázkazán 160 eft.

 festés  250 eft,

  villany - na nem teljes felújítás csak némi kiegészítés _ így kapcsoló tábla csere,  Fi relés áramkör , 2db. védőföldeléses áramkör - a többi mind maradt 85 eft ( amúgy min.  300 eft lett volna ) Na ez mennyi is ?

 majd 800 eft és hátra van még  a fűtés és gázszerelés, az lesz olyan 550 -600 + Áfa és amit elfelejtettem, az  a qurva gárórát 18 eft ért kapták le.

 És gondolkodom még a parkett csiszoláson lakkozáson az mennyi ? Mindjárt megnézem !

Előzmény: netinfo (56)
skuli Creative Commons License 2011.09.21 0 0 58

sok sok adat szükséges ahhot, hogy pontos képet kapj az árrol, tudni kellene, hogy földszinti a lakás vagy 5 emeleti ez a kéménybélelés része, minden kazán többnyie átfolyós ka vizet és radiátort melegít, max norm, turbó vagy kondenzációs.

a parketta csiszolás 2300Ft/nm a festés a burkolás a laminálás álapottól és nm től függ többnyire a villanyszerelés a kapcsolók és a dugaljak mennyiségétől, a villanyóra kihelyezés kb 35ezer Ft.

Ha nem a lux termékeket választod akkor max 2,1 millio de ez mindennel együtt. az aki ennél többet kér azt ne bízd meg....

Előzmény: netinfo (56)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 57

Még talán ablakcserét, a szaniterek cseréje mellett a vízcsövek cseréjét, meg a bútorokat is belevenném a listába.

4-5 milliót simán rá lehet költeni erre.

Előzmény: netinfo (56)
netinfo Creative Commons License 2011.08.16 0 0 56

Budapesten egy 70 m2-es lakás komplett felújítását tervezzük, de mi is szeretnénk előzetesen tudni, hogy kb. mennyivel számoljunk. Az épület a 20-as években épült, eddig egy idős néni lakott ott, gyakorlatilag szinte soha semmi nem volt felújítva.

 

- eddigi HÉRA helyett cirkó bevezetése, radiátorok beépítése, engedélyek intézése, kéménybélelés, (az olcsóbb átfolyós kazánt választanánk)

- elektromos hálózat cseréje, új dugaljak/konnektorok, villanyóra folyosóra kihelyezése, TV, esetleg egy későbbi klíma telepítéshez hálózat

- burkolás diagonálban, csempézés

- kőműves munka- egy ajtó kivágása a falban

(- csaptelepek, mosdókagylók, WC, kád cseréje)

- parkettacsiszolás, egy helyiségben laminált parketta lerakása

- festés-mázolás

 

Semmi extrát nem szeretnénk, de jelenleg támpontunk sincs,melyik munka típusnál mennyivel tudunk számolni.

Érdemes  olyan kivitelezőt választani, aki kompletten mindent bevállal, azaz saját kapcsolataival/alvállalkozóival dolgozik? Így olcsóbb lenne?

 

Segítségeteke előre is köszönöm!!!

Homlokzatszig. kft Creative Commons License 2011.06.21 0 0 55

Szia milyen ötletre gondolsz? Hogyan kell festeni vagy milyen színűre fessétek?Teddy henger kicsi is nagy is kell+ecset sem árt az ajtók ablakok színelválasztó helyek mint pl menyezet oldalfalak találkozása. Takaró fóliák tesa ragasztószallag bútorokat aljzatot levédeni a festék cseppektől. Festék igény szerinti színárnyalatokkal(neten találsz ötleteket). Ha kell a repedéseket gletteld le spaklival...most egyenlőre ennyi

 

Előzmény: Törölt nick (51)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.06.10 0 0 54

 Hát ez is egy szakma. Meg kell tanulni !

 Persze végül a lakást sk. is ki lehet festeni, de általában   csak 2. osztályúra sikerül.

 Én is nagyon sokáig magam csináltam a festéseket, főleg a kisebb helyiségekét.

 Egy nagyszoba minőségi festését jobb szakemberre bízni. Persze akkor is lehet csalódás !!

 

 

 Viszont az anyagköltség  a legkevesebb. Egy szobára kb. 10 eft elég. Glett, és festék.

 

 

 Viszont ha fiatalok vagytok és van bátorságotok meg lehet próbálni.

 Egy közepes lakás fetése is 120 -140 eft. A jó mester másodmagával 2 . nap alatt megcsinálja.

 

 Viszont Ti biztos nem. És ami a lényeges - a kipakolás  , takarítás igy is úgy is a Ti feladatotok, arra is elmegy minimum 2 x 3 nap. Vagy több.

 Tehát :  a közép 130 eft -ból le a z anyagra 30 eft, akkor azt számoljátok megéri e nektek 6 -8 napot azért bajlódni ?

 ha a munkahelyteken többet kerestek, nyilván nem !!

Előzmény: KovátsBogi (53)
KovátsBogi Creative Commons License 2011.06.10 0 0 53

Sziasztok! Épp lakást újítunk fel és nem tudjuk eldönteni, hogy fizessünk egy rakást pénzt egy festőnek, vagy mi magunk fessünk? A két szobánk falaira és pár radiátorra gondoltunk. Van valami ötletetek, hogy mivel tudnánk mi is biztosan szépen kifesteni? És hogy hogyan álljunk neki? Köszi!:B.

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.15 0 0 51
Koszonom a hozzaszolasokat.
DkGrinder Creative Commons License 2009.06.12 0 0 50
Mi Gewisnek inkább csak a kötődobozait használjuk,  moduláris eszközben 99%-ban csak Merlin Gerint használunk, ebből is ha komolyabb a dolog akkor nem a start hanem a multi 9 családot. Mostanában már az árai is közel azonosak a többi gyártóval. De jó a Legrand is.

Amúgy az XBS érdekes eset, FI relét nem mernék berakni tőlük, de az egyéb moduláris eszközeik, időzítőik… elég ötletesek.

Előzmény: Gyurco78 (49)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!