Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.18 -1 20 31917

Hát ez borzalmasan magyar sztori kezd lenni.

Csak jótanács vasárnapi, alkalmi fórumolvasóként:

 

Truckman, szerintem az önpromót be kellene fejezni az MTB-s kezdeményezés kárára legalább is. Ha jól tudom nem remot Bobo-ról készül majd modell, így a tiédnek is meg lesz a piaca, nem kell tőle félni. Ha jó lesz pláne, de azért remélem nem olyan tök egyenes a géptered teteje, mint a képekről látszik...az pont Limit-es vonás.

 

Braun,....erre nem teljesen értem mi szükség van. Teljesen demotiváljuk a kezdeményezést? Segíteni, építő kritikákat megfogalmazni a te tapasztalatoddal inkább privátba mennék. Láttad és nem tetszik? Segíts, de, hogy ilyen módon meg legyen nyilvánosan általad meghajigálva....miért nem hasonlít az eredetire? Minden modellnek vannak hibái, kompromisszumok, költségcsökkentés stb. miatt. Gigant klíma? Az mi volt? Nincs rajta egy sor csavar, meg két tartály....ez teljesen ratyi akkor? Én mondjuk megadnám a hiányzó-hibás elemek rajzát. A 3D-s modellek meg nemigen szoktak olyan mutatósak lenni, mint a kész modell. Fényes a tető is...Jujjj ilyen nem is volt, DE nem is valószínű, hogy ilyen lesz.

 

Az MTB, ha jól értem nem az ideális gyártó...van más? Akkor mindenki igazodjon szerintem a helyzethez. Ha valóban kész lesznek a modellek, lehet örülni, hogy szóba állt egyáltalán ilyen  modellezőkkel. Az üzleti rész? Nekem se tiszta, ha ott leszünk biztos letisztul, illetve akinek nincs más segítő tudása, pl képek, rajzok, az segítsen a rajzolásban, üzleti tanácsokkal, kapcsolatokkal, tudom is én, támogatással privát levélben... amivel tud.

Légyszi...légyszi...legyünk már ilyenek, legalább egy ilyen közösségen belül.

Truckman65 Creative Commons License 2018.02.18 -33 4 31916

1.A Limit ad el bausatz-ot? Rohanjatok emberek occóé van ha Mindenki Maga festi.Ugye ez vicc?

Vagy a gyártáshibásakat féláron árulja,mint a soroksári úton a Pick szalámikat féláron adták ha nem volt hibátlan kolbász formája?

De hát a Limit a mindenható,Ő selejtet nem gyárthat!

2:hasonlóságot láthatsz,mert körbe lett fotózva és átrajzolva--mint tanulmánymodell.

   De mint írtam is torz az egész modell és ebből jót csak úgy lehet csinálni ha a hibákat kiszerkesztem belőle :)

Mik a hibák? A vezetőállás rövid a korlát függőleges szárai nem ott vannak ahol kell,a kéménye is inkább gyárkémény mint kipufogó.Meg egészében az arányok.Gondolom a csatolt képen láthatja mindenki,mert Te úgy néz ki hogy csak nézel,de nem látsz.

4.Valakit be is enged a Limit úr a műhelyébe?Feltételezed hogy loptam?Na azokkal a tollakkal amilyenek neki vannak nem ékeskednék :)

Vagy szétszednék egy 140ezer forintos mozdonyt ennyire?

Mondjuk a hibái szerint nem jó másra csak kohószökevénynek vagy a fűtőház mellé alkatrészbányának :)

 

Előzmény: BorKi (31910)
S.A.S Creative Commons License 2018.02.18 0 6 31915

Figyu, ha szeretnéd azonnal átveheted. Nekem sokkal több mindenre jutna időm.

Előzmény: braun (31913)
SKL14 Creative Commons License 2018.02.18 0 0 31914

:) Nem, nem ment át neki...

De azért örülök, hogy sokaknak igen! :)

Előzmény: Törölt nick (31901)
braun Creative Commons License 2018.02.18 -10 3 31913

Ja, hogy te intézed :-)

Akkor rendben, nem is zavarognék az ügyben :-)

Előzmény: S.A.S (31912)
S.A.S Creative Commons License 2018.02.18 -1 10 31912

Rendben akkor maradjunk annyiban, hogy én ezt így intézem és fordítva ülök a lovon. Mert én ilyet is tudok :)

Előzmény: braun (31911)
braun Creative Commons License 2018.02.18 -6 2 31911

Na ja, csak itt még a tervezési fázis SINCS meg. Majd csak most kezdődik, éppen ezért teljesen felesleges hergelni a modellezőket azzal, hogy bemutatunk valamit, aminek köze nincs az eredetihez. 

Előzmény: S.A.S (31909)
BorKi Creative Commons License 2018.02.18 -1 2 31910

És te most egy első generációs Limit Remot M44  kaszniját mutogatod, hogy te készítetted?

Előzmény: Truckman65 (31895)
S.A.S Creative Commons License 2018.02.18 0 8 31909

Ez a kép pont arra elég, hogy generáljon esetleg annyi előjegyzést, hogy ne hossztorzítottan kelljen elkészíteni a kasztnit. Azt meg te is pontosan tudod a V63 kapcsán, hogy amikor kijön egy tervezési fázis alatti rajz vagy 3D-s modell, azután méretes hibalista generálódik, amit mi közösen javítunk a gyártóval. Akár úgy, hogy megrajzoljuk mi magunk, ha szükséges.

Előzmény: braun (31907)
Truckman65 Creative Commons License 2018.02.18 -27 1 31908

Csak azért vagy eltévedve a túlárazásra mert még ennyit sem alkottál mint Én,akkor tudnád hogy mi mennyibe kerül.

Ha az Enyém túlárazott egy minimum 25EFt-os hajtással amihez kell venni egy kicsi maschima  motort hogy közel lehessen rakni egymáshoz az alvázakat(+7000Ft) és Én megszerkesztem a maratni valót és nem Én maratom ki,hanem marattatom--az nem önköltség.A korlátokat más helyen a saját rajzok alapján lézerrel vágatom vaslemezből hogy ne kelljen szivaccsal kitámogatni az elgörbülés ellen mint a Limitet ez is egy összeg.

De ha te  elkészíted Nekem a felsorolt munkákkal és alapanyagokkal,akkor szívesen kifizetem a munkát (ami szerinted 55.000-25.000(BR212)-7.000(Maschima)-15.000(maratás)-3.000(vaskorlát)-2.000(elektronika)-7.000(dekóder)-5.000(galvanizálás,festékek,matricafeliratok) vagy -5000Ft(felirat tamponoztatás),ha megcsinálod annyi idő alatt amennyi idő alatt Én összerakom :)

No akkor hol is járunk a túlárazott matekban?

Úgy nézem hogy -17.000forintnál járunk és még össze sincs forrasztva a kaszni és alváz sincs készítve és még nem is világít a mozdony mert az elektronikát se a MANÓ-k rakják össze :)

a -17000Ft azt jelenti hogy a kikiáltott MTB átlagárú M44-hez enynit még hozzá kell tenni és a munkadíjat --aztán akkor ebből lesz is valami(mert már a kaszni is látszatta magát) az MTB meg az UFO kategória--mindenki beszél róla,senki sem látta

Ja igen és a mateknak nincs vége:a 85.000-17.000-55.000=13.000 szóval akkor 13 Mátyás királyt fizetek Neked ha elkészíted a kész,szépen futó M44-et :)

ja és erre a 1500Ft óradíj szerint 9órád,vagyis egy nap alatt kell megcsinálnod a kész járművet.

Akkor mi is van túlárazva?

De ne rakjunk bele dekódert az úgy is olyan flancolás--akkor is 18.000/1500=12 órád van vagyis másfél műszak hogy működőképesre készítsed a mozdonyt :) Szerintem lehet hogy nem menne a 12 órás határidő

Előzmény: BoBo_maniac (31905)
braun Creative Commons License 2018.02.18 -5 1 31907

Szerintem meg ideje eldönteni, hogy ez komoly, vagy amolyan játék jellegű történet. Ez a mutatok is és nem is játék hitelteleníti az egészet (mondom ezt úgy, hogy ezt a rajzot egészében én is láttam és inkább nem is mutogatnám). 

Előzmény: S.A.S (31904)
Rezesmatyi Creative Commons License 2018.02.18 -2 7 31906

Nekem kicsit büdös ez a vehemens hozzászólás sorozatod. Támadod az MTB Bobo-t mert még nincs handmuster róla és így értelmetlen megrendelni 55000-es irányáron, pláne, hogy te nem tudod elkézelni, hogyan is fogja a meghajtást beletenni a gyártó. Támadod a Limitet, mert 140000 a  Bobo és "csúzligumis" (persze ez sem fika, csak jobbító kritika), ráadásul egyszer láttál egyet, ami nem indult el dombnak felfelé. Viszont a te Bobo-d, ami kb. 85000 lesz, na az igen. A feltett kép alapján nem vagyok meggyőzve, hogy megéri azt a plussz >30000-et, pláne ha egy olcsó egyszerhasználatos kínai motort teszel majd bele, de akkor is réz és nem csúzligumis lesz. Szóval hagyjuk az önreklámot és más termékének illetve terveinek a fikázását. Készítsd el a Bobo-dat, aztán mutasd be itt, vidd el egy kiállításra és bizonyítsd be, hogy jobb, mint a versenytársai. Mert addig ez csak szájkarate ! (A kifejezést a fórumról loptam)

 

 

Előzmény: Truckman65 (31898)
BoBo_maniac Creative Commons License 2018.02.18 0 3 31905

Félve említem meg, de:

 

„Szerintem ennyi pénzért már beleférne és alá is egy jó hajtás,mert a mostani a (bühler vagy akármilyen kínai egyszer használatos motor -max.5000Ft és a 10-20Ft-os befőttesgumi meg pár réz forgóvázból áll) 10 ezer forintot sem éri el és nem hinném,hogy a maratás 15 ezernél többe kerül,de akkor 115 ezerbe kerül aranyárba a keze munkája :)”

 

Az általad picivel korábban írottak alapján a 85E is túlárazásra vall...

Előzmény: Truckman65 (31900)
S.A.S Creative Commons License 2018.02.18 0 8 31904

Mivel még előkészítési/tervezési fázisban van így teljes képpel nem szolgálhatok, de talán az előjegyzésnek sem tenne rosszat, ha a kasztni talán egyik legfontosabb módosítását a cseh verzióhoz képest, megosztanám veletek. Ennél többet ne is kérjetek, amint az MTB végez a tervezéssel úgyis elérhető lesz a 3D-s modell.

Előzmény: v805 (31903)
v805 Creative Commons License 2018.02.18 0 0 31903

Lehetne képet kérni a készülő gépekről?

Előzmény: S.A.S (31894)
v805 Creative Commons License 2018.02.18 0 0 31902

Szépen alakul! :)

Előzmény: Truckman65 (31895)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.18 0 4 31901

Hát ez nem ment át....

Truckman65 Creative Commons License 2018.02.18 -31 4 31900

Sajnos egy tény,hogy 55 ezerért és olcsóbban sem lesz rézmodell,olyan 85 körül igen,de legalább nem csúzligumi hajtás.Bár a lopott kategóriában van rézmodell olcsón,de olyanom nincs.

Én mindig is itthon voltam,csak addig amíg fizetni nem kell addig sok embernek kell minden.

Amikor már elő kell venni a pénzt akkor vagy a fikázás megy vagy csak nincs pénz és amikor írok az embernek a cuccáért--akkor azt hogy "szia" elolvasta "látta" a facen,de azt hogy "mikor jössz a modelledért?" azt már nem jelzi hogy "látta" és vissza sem ír-pedig minimum annyi hogy "elnézést,de nincs pénzem"--na sajnos sok ilyen ember miatt nincs Magyarországon elérhető áru modell.....

Pedig Nekem sem adják a Metalloglobusnál meg a Brozkerben sem részletre és halasztott fizetésre sem a rézlemezt.

 

Előzmény: SKL14 (31899)
SKL14 Creative Commons License 2018.02.18 -1 7 31899

Én bármikor vevő vagyok a Bobo rézmodelledre 55-ért számlával (anélkül még kevesebbért is), főleg, hogy tudjuk, hogy még jobb is mint az MTB-é lesz...

 

Ha kicsit felfuttatnád a gyártást még az MTB-t is kikosarazhatnád, és itthon maradna a kivitelezés.

Nem is értelek hol voltál eddig, hiszen fél éve nyilvános, hogy több száz gépre van fizetőképes igény...

Előzmény: Truckman65 (31895)
Truckman65 Creative Commons License 2018.02.18 -28 2 31898

Volt olyan Limit Bobo gurulási eset hogy kicsi emelkedőn állt a mozdonya ,majd az emelkedőn felfelé akarták indítani és a motor elindult a komoly gumiszíj annyira megnyúlt és elvesztette a tapadását és a lejtőn lefelé kezdett el gurulni a jármű :) 

Vicces eset egy átlagos havi kereset árú mozdonytól.

És a még viccesebb,hogy garanciába kicseréli a gumit,amihez el kell vinni Vácra,majd szétforrasztja a forgóvázat hogy be tudja akasztani a hajtásba a gumit.És amikor elkészült akkor ismét elmehet érte a kedves vevő és milyen boldog ha valamelyik nyugati,déli vagy keleti határszélről utazik kétszer :) 

Előzmény: MAV601 (31896)
Truckman65 Creative Commons License 2018.02.18 -25 6 31897

Szerintem kérdezd meg hogy 50 éves technikáért(lásd csúzligumi hajtás) hányan szeretnének fizetni minimum 140EFt-ot  :)

Úgy hogy lehet hogy 2-3 év múlva a csodagumi megnyúlt és el sem indul csak a motor forog.

Van akiknek az élete egy megnyúlt-elszakad gumival ér véget és van akinek azzal kezdődik :)

Azért egy vitrinmodellért 140 Matyit kiadni?

Szerintem ennyi pénzért már beleférne és alá is egy jó hajtás,mert a mostani a (bühler vagy akármilyen kínai egyszer használatos motor -max.5000Ft és a 10-20Ft-os befőttesgumi meg pár réz forgóvázból áll) 10 ezer forintot sem éri el és nem hinném,hogy a maratás 15 ezernél többe kerül,de akkor 115 ezerbe kerül aranyárba a keze munkája :)

A kezét aranyba kéne önteni :)

Előzmény: MAV601 (31896)
MAV601 Creative Commons License 2018.02.18 -1 7 31896

Sőt a LIMIT Bobójával már most is gurulhatsz. Így már a tiedet sem kell megvárnia senkinek :)

Előzmény: Truckman65 (31895)
Truckman65 Creative Commons License 2018.02.18 -27 3 31895

Azért köszönöm a mínuszokat :)

De Nálam már kézzel foghatóan látszik a készület :)

Igaz még áttervezendő a géptérajtó rács(átmart vagy csak megmaratott) mert az élethűség miatt sok a selejt a rácsnál :(

De ezzel biztosabban hamarabb lehet körözni a terepasztalon mint az MTB-vel....

 

Előzmény: Truckman65 (31891)
S.A.S Creative Commons License 2018.02.18 0 2 31894

Kedves fórumtársak!

Szeretném megkérni azokat, akik igényeltek Dummy verziót és nem jelezték a komment szekcióban, hogy melyik festési variánsból szeretnék, kérném a visszaigazoló email „válasz szerkesztése” linkjén szíveskedjenek megtenni a félreértések elkerülése végett nehogy így nézzen ki a szerelvényük, ha véletlenül nem ezt szeretnék modellezni. :)

Egyébiránt a nosztalgia ABbmot-tal bővült a választható modellek listája. Előjegyezni pedig még mindig  következő ABbmot előjegyzés linken lehet.

szergely22 Creative Commons License 2018.02.18 0 0 31893

Csak azt akartam szemléltetni, hogy viszonylag könnyen meg lehet oldani a problémát.

Az M43/47 viszont már tényleg kemény dió ebből a szempontból.

Előzmény: Truckman65 (31891)
Dampf Creative Commons License 2018.02.18 -1 1 31892

A HGD modelljeit viszont idehaza a Digitools forgalmazza.

Előzmény: S.A.S (31873)
Truckman65 Creative Commons License 2018.02.17 -21 0 31891

Az tejesen jó,Nálam is ezekből készülnek a Remot Bobok amint megvan a megfelelő donorszám--mert egyenként nem csinálom :)

Az MTB-nél az  a kérdés hogy azért készítenek-e egy teljesen új hajtást vagy a meglévő hajtásokból készítenek valamit?

Mert a csehszlovák és utód államainak mozdonyainak nagyrészében ugyanaz a hajtás-legalábbis a forgóvázak-így a több járműves felhasználhatóság miatt gazdaságos lett a hajtás tervezés(mert a búvár és a bardotka forgóváza ugyanaz,de még talán a kocur-é is . A Skoda E499 és a Persing-é is.)De a Bobo-é még mihez lesz jó,tán Leo gyártásra is képbe kerül?Jó lenne,de előbb az első jármú lenne kézbe fogható és akkor már hihető az álmok megvalósíthatósága. 

Előzmény: szergely22 (31890)
szergely22 Creative Commons License 2018.02.17 0 1 31890

Bocs, rosszul írtam, BR 212 a donor

Előzmény: Truckman65 (31889)
Truckman65 Creative Commons License 2018.02.17 -17 0 31889

Ez jól néz ki de a BR290 forgóvázban lévő tengelytávolsága 29mm a Bobo-é meg 25mm és a kicsi forgóváznál meg a Kb.:60ezer forintos árnál eléggé látványos.

Előzmény: szergely22 (31886)
Truckman65 Creative Commons License 2018.02.17 -18 0 31888

Igen a motor és  hajtás mindig is kérdés volt a Bobo-nál.

Vagy egy forgóvázat hajtanak és lesz vezetőállás is vagy nem lesz vezetőállás berendezés és  onnan hajtják meg egy középlehajtás közléssel a két forgóvázat,ja vagy mint a DOM Modellnél a két forgóvázba egy kicsi motor(Liliput MAK régebbi verzója) és oda helyezik a forgóvázat ahová akarják :) csak ehhez komoly fejlesztés kell amihez sok idő kell

Előzmény: tupolev (31885)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!