Keresés

Részletes keresés

mattu Creative Commons License 2017.12.31 -1 2 31447

31395-ös hozzászólás... ;)))))

Előzmény: SKL14 (31445)
SKL14 Creative Commons License 2017.12.31 -1 0 31446

Szóval mi a véleményetek, most, hogy van már Roco Vectron is, mennyire más a két modell?

Így fotó alapján azért elég szép a Piko repce Vectron. Érdemes lehet-e várni egy esetleges Roco festésvariánsra? Habár akinek a GySEV gyűjtött téma úgyis kötelező az összes darab.

Előzmény: SKL14 (31445)
SKL14 Creative Commons License 2017.12.31 -2 0 31445

Ha már mindjárt 2018 és Piko újdonságok, ezt még nem is említettük:

 

http://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=artikel&vw_id=25309

lyuksógor_82 Creative Commons License 2017.12.30 -15 3 31444

Bulldog új évet kívánok mindenkinek, és kellemes húsvéti ünnepeket!

Milos Grimasz2 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 31443

Ha az e-mail címedet publikussá tennéd, akkor felvenném veled a kapcsolatot.

Előzmény: Milos Grimasz2 (31442)
Milos Grimasz2 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 31442

Nagyon szép ez a kocsi, minden elismerésem!

Előzmény: Ónozó_ismét (31433)
dave_dömper Creative Commons License 2017.12.30 -1 0 31441

Ugyanezt kívánom Nektek és is, és nagyon remélem, hogy innentől több alkalommal is találkozhatunk

a szokásos szombati (vagy időnként vasárnapi) egyelőre XI. Fehérvári úti modellbörzéken. Úgy legyen!

 

Előzmény: Ónozó_ismét (31440)
Ónozó_ismét Creative Commons License 2017.12.30 0 0 31440

Szia! Akkor már tudom ki vagy :)

 

Én kérek elnézést, hogy előbb beszéltem, mint meggyőződtem volna az igazságról. Persze, hogy ismerjük egymást! :))

 

Ha nem találkoznánk, akkor B.Ú.É.K! Neked is és Minden Kedves Modellezőnek!

Előzmény: dave_dömper (31439)
dave_dömper Creative Commons License 2017.12.30 -3 0 31439

Kedves B... barátom !

 

Ne haragudj, hogy nem írtam / írom ki a teljes neved. Pontosan tudom, hogy Te vagy az, csak éppen

nem szerettem volna én megtenni ezt és talán jobb is ha ez most már így is marad. A kocsijaid így is

magukért beszélnek. Részemről nagyon is remélem, hogy lesz folytatása ama bizonyos korábbi "Kz"

szériának.

 

Azért köszönöm, hogy bevállaltál és egyben elnézésedet kérem a "koszolt" vagonokért, de sajnos a

Körtéren igen nagy a szálló por - koncentráció. Különben is leginkább a szén - rakományon látszik.

Előzmény: Ónozó_ismét (31436)
Ónozó_ismét Creative Commons License 2017.12.30 0 0 31438

Egyébként a fékházas az nem az enyém, én olyat sajnos még a mai napig nem csináltam. És azt nem is vehetted tőlem. Ennyit az igazsághoz. Az változatlanul deáknak néz ki, bár tudod a fénykép minősége alapján más is csinálhatta.

Előzmény: dave_dömper (31432)
Ónozó_ismét Creative Commons License 2017.12.30 0 0 31437

Akkor megnyugodhatsz!...  Valószínűleg az ABa 25xx -as is az enyém...  Bár biztosat, csak egy jó kép után :)

 

Előzmény: dave_dömper (31432)
Ónozó_ismét Creative Commons License 2017.12.30 0 0 31436

Meg kell, hogy kövesselek! Tök ciki...

De, a két fékállás nélküliek az enyémek, csak mivel át van koszolva és a kép is elég gyenge...

Jól benéztem.

Legközelebb ránagyítok, bár így is elég gyenge.

 

Ónozó_ismét Creative Commons License 2017.12.30 0 0 31435

Ha nem jött volna át, akkor most még egyszer egyértelműen:

Én vagyok K.B. = Ónozó= Ónozó_ismét

 

1, a három kocsiból egyik sem az én szüleményem!

2, Tőlem ilyet nem vehettél! Sajnálom... Sosem volt a birtokomban ilyen! Ha lett volna, akkor meg pláne nem mondtam volna a sajátomnak!!! De ismétlem: nem volt ilyenem és tőlem biztos nem vehettél. Ez inkább Deáknak néz ki. Nem rézből van véletlenül?

3, Most már külön kíváncsi vagyok az ABa 2500-as sorozatú kocsidra.

4, Arra is, hogy ismersz-e engem...  :)

 

A fényképeket bőszen tessék hasonlítgatni!

 

zetaman Creative Commons License 2017.12.30 0 0 31434

Nagyszerűek! Elismerésem a kitűnő munkáért.

Előzmény: Ónozó_ismét (31433)
Ónozó_ismét Creative Commons License 2017.12.30 -1 7 31433

Na még egyszer...

dave_dömper Creative Commons License 2017.12.30 0 0 31432

Akkor megpróbálok másképpen rákérdezni.

A három "K" - kocsis képen van KB - kocsi, vagy nincs ? Mert magam vettem tőle anno. Ha nincs, akkor felettébb szomorú volnék, mivel azt hittem, hogy  a sajátját vettem. Sőt, mi több. Ha már itt előkerült az ABa 25 . . kocsi modellje is, akkor - miután abból is van - legalábbis remélem, hogy az (is) az övé.

Előzmény: Ónozó_ismét (31430)
alkotasu Creative Commons License 2017.12.30 -1 0 31431

Szerintem írj a Moderátor segíts topikba, hátha tudnak segíteni, hogyan tudod feléleszteni a régi nicked.

Előzmény: Ónozó_ismét (31429)
Ónozó_ismét Creative Commons License 2017.12.30 0 0 31430

Akkor megpróbálok feltenni K.B. = Ónozó kocsijáról képeket...

Ónozó_ismét Creative Commons License 2017.12.30 0 0 31429

Szia!Sziasztok!

 

Azt hiszem ez nem K.B. Úr modellje... Sőt biztos!!!!!!

K.B. Úr -nak még magának sincs fékházas kocsija. De terveiben még szerepel. Egyébként K.B. Úr = Ónozóval. Illetve 5 perce kénytelen volt nevet változtatni, mert a rendszer (hatalomátvétel?...) nem engedte a régi név használatát.

Tehát Ónozó műgyanta kocsikat csinált, két szériában, bő 10 évvel ezelőtt. Ep II.-t, 1932. xx.xx. rev számút.

MÁV 102 -es siklócsapággyal. a csapágytokon látható is a felirat. Létezett Weinert csavarkapoccsal és rugózó ütközővel és kinematikás változatban. Első széria Piko kisállat szállító kocsi alvázra, a második szériánál az alváz is öntve volt. A mesterdarab saját készítésű réz volt. Az első szériának az ajtajai gyantából, a másodiké maratott rézből voltak. A csapágyvillák maratott rézből, a pici kiegészítők is. Ha lesz időm felrakok képet is, ha érdekel valakit. Összesen 5 psz készült, mind valós. Én a két háború közti MÁV -ot modellezem, ezért EpII. Az alváz terén van némi kompromisszum, mert egy könnyebben kivitelezhető teherkocsinak indult. Első gyantaöntésem... Hogy meg lehet-e csinálni. Meg :)

A színre vonatkozólag: Szerintem minél régebbre megyünk vissza az időben, annál inkább igaz az, hogy nem lévén komputeres színkeverés, és attól is függhetett az aktuális kocsi színe, hogy mit sikerült beszerezni, ill., hogy hány éve nyüstölték a kocsikat a festés után. Ja, és hogy melyik műhelyben festették, mit öntött össze Géza bácsi...  Megboldogult Soltész Józsival (volt K.M. muzeológus) beszélgettem a korabeli kocsik színéről és ennek alapján állítottam be mind a Kz, mind az ABa25xx  kocsik színét. A régi fényképek hiába színesek, árnyalatbeállításra szerintem teljesen használhatatlanok. A K.M. -nak van egy roncs (II. vil.háborúban megsérült) Kz kocsija M=1:5. Na talán azon meg lehetne vizslatni a színt, persze az is öregedett pár évtizedet és ami még nehezíti az ügyet, hogy fehérember oda a raktárba, nem nagyon léphet be.

Előzmény: dave_dömper (31428)
dave_dömper Creative Commons License 2017.12.30 -2 5 31428

Hát így néz ki a K. B. Úr által épített "Kz" szeneskocsi modellsorozatból a fékházas és a fékház-nélküli.

 

Ráadásként bepakoltam mellé két képet a Deák műhelyben készült "G" marhavagon H0 réz-modellről.

Valójában ennek a német eredetű, alacsonytetős, fedett teherkocsinak szerintem csak a csúfneve volt a "marhavagon". Azt hiszem, hogy ezt a "G" típust Európa szinte mindegyik vasútja átvette, használta. 

 

 

 

 

 

Előzmény: dave_dömper (31427)
dave_dömper Creative Commons License 2017.12.30 0 1 31427

Anélkül, hogy a nevén nevezném őt, akit itt említettél, kérdezem, hogy úgy - e a monogramja K. B. ?

Mert nekem tőle van egy pár ilyen H0 - méretű "Kz" szeneskocsi - modellem. Ő valóban készített már

egy nem is oly-annyira kis szériát ebből a típusból, mind fékházzal, mind fékház - nélkül, ami Igazán

szép darabokból áll és szerintem küllemileg, a részleteket illetően és a festése - tamponja is nagyon

"rendben van". Ha érdekel valakit a modellek kinézete, linkelhetek belőle egy kisebb képsorozatot itt.

Előzmény: MIHOK1 (31419)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.30 0 0 31426

Én vettem az idén nyáron egy Gützoldot, és soha nem fogom megbánni. Olyan szép és olyan szépen fut, hogy évekig ez lesz az etalon. Amikor hazavittem, órákig kettővel tolatgattam vele. Tipikus német termék. Biztos hogy érdekel majd a Piko is, de nem fogok miatta eret vágni. Arra viszont nagyon jó lesz, hogy kordában tartsa a használt holmik árát.

Előzmény: lyuksógor_82 (31425)
lyuksógor_82 Creative Commons License 2017.12.30 -15 1 31425

Én is örülök a piko Szergejének, egészen biztosan lesz idővel MÁV-os változat is.

Ha kinézetra részletesebb, szebb lesz, akkor a roco és Gützold Szergej tulajok savanyú képet fognak vágni, főleg azok, akik nemrég vették.

Persze tele lesz a börze topik is roco meg Gützold mozdonyokkal méregdrágán (mivel bukni senki sem szeretne), mert mindenkinek a szebb piko kell majd.

Na de ez még a jövő zenéje, mert nem is biztos, hogy jobban fog kinézni a piko Szergeje, mint a konkurens gyártóké.

Ez csak felvetés volt, hogy ha szebb lenne.

És, hogy miért vetettem fel ezt?

Azért, mert expert kategóriáról van szó, ami már bizonyított korábbi modelleknél, valamint azért ez már újabb konstrukció, modernebb szerszámokkal készül, feltételezhetően sokkal kifinomultabb, részletesebb mozdony lesz.

Előzmény: SKL14 (31421)
Zolivonat72 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 31424

Nálam is felcsillant a remény,hogy lesz normállis áru Szergej.A Roco  kiadta a 001-es Nohabot csökkentett áron az NMJ Nohab hÍrére. Ez ráférne a Szergejre is.A Piko expert minősége szerintem jó lesz.

Előzmény: SKL14 (31421)
Milos Grimasz2 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 31423

Köszi a választ! Már kezdtem örülni, hogy nem nekem kell elkészíteni.

Előzmény: MIHOK1 (31419)
e_zsolt Creative Commons License 2017.12.30 0 0 31422

Az m&h honlapján 42 000Ft-ra és 61 000Ft-ra van az ár belőve. A drágább fogja tudni azokat a "fícsöröket" szerintem.

SKL14 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 31421

Több szempontból is jó hír ez a Piko szergej!

Egyrészt én is biztos vagyok abban, hogy lesz MÁV-os festésvariáns, valamint abban is, hogy esztétikailag legalább olyan szintű lesz a mozdony mint a Roco.

Másrészt meg reménykedhetünk abban is, hogy a konkurencia "hírére" a Roco - amíg nincs konkurencia - mihamarabb kidob több szergej festésvariánst, amik között akár MÁV-os is lehet.

Előzmény: Zolivonat72 (31420)
Zolivonat72 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 31420

Az jó lenne ha kijönne a MÁV-os is mert a leÍrás alapján elég sok mindent tud(pl külön géptér és fülke világÍtás) és expert kategória és ehhez képest nem sok a 140 euro.

Előzmény: e_zsolt (31417)
MIHOK1 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 31419

Kb. tíz évvel ezelőtt készült egy széria. Pár napja valakik már beszéltek erről a kocsiról a fórumon, de szándékosan csak körülírták a készítő személyét ezért itt a nyilvános fórumon én sem merném leírni a nevét. Úgy tudom, hogy sajnos most nem aktív.

Előzmény: Milos Grimasz2 (31391)
MIHOK1 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 31418

A Tillig valóban jobban közelíti az epIII színt, de lilás. Én az MK által árult színt fogadom el etalonnak és Tillig is azt a színt tette a magyar tartálykocsijára. A másik két kocsi színe szerencsére epI és nekem az kell.

Előzmény: alkotasu (31390)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!