Keresés

Részletes keresés

vanhensing Creative Commons License 2015.10.25 0 0 6029

Egy uj klubtaggal bővült a csapat.Engem csütörtökön műtöttek!Szerencsére körbejártam a

témát takarosan(Orvos ,Módszer) Egy nagyon rutinos sebészt ajánlottak itt Délpesten

Kb 5 ismerős egyből ezt az Orvost ajánlotta.Ezentul Én is Öt ajánlom ha kérdeznének!

Fájdalom csillapítót kaptam a mütöböl kifelé az infuziomba De szerintem ezt csak rutinbol

csinálták! Fölállni   köhögni egy kicsit tréé.Nem volt fájdalom Az orvosom az ébresztéskor

közölte is hogy nyugodtan megy el a 3 napos hosszú hétvégére a jol sikerült műtétem miatt

Ücsörgök sétálgatok fekszek Óvakodjatok a hirtelen mozdulatoktól is  Ha valakinek kell a Dr úr

neve keressen mailban

 

Előzmény: HaKohen (6023)
m-zoli Creative Commons License 2015.10.24 0 0 6028

Szia,

Üdv a klubban :)

Azért vigyázz, hogy ne erőltesd meg magad. Mielőbbi gyógyulást!

Előzmény: Molnaraks (6027)
Molnaraks Creative Commons License 2015.10.23 0 0 6027

Sziasztok!!

 

Kedden műtöttek meg bal oldali lágyéksérvvel. A mai nap már elég szépen tudok mozogni. Könnyen feltudok kelni az ágyból, sétálni ugyan lassan de tudok. Nagy fájdalmaim nincsenek. Szerdán megyek ellenőrzésre.

Mindenkinek gyógyulást kívánok :)

vismajor1 Creative Commons License 2015.10.18 0 0 6026

Tristen neked szurkolok vegre:) a tobbiektol kerdezem,hallotatok e mar olyat,hogy nekem pl 1.7eve volt a mutetem tavaly aprilisban es kb 2 honapja egy nem kivánt(terhesseg :)) mozdulatsornal olyan fájdalom volt,hogy azt hittem osszeesek,na azota minden nap fáj,ráadásul a francos kábelekhez hogy hozzaferjek 50-100kg os tetfedeleket kell emelgetnem es napi szinten fajt,teljesen el voltam keseredve,hogy kiujult es a téli ajandekom egy ujjabb mutet,,,

viszont kinomban mivel nem arthat elkezdtem szedni ujra a 200mg os B1 vitamint es 3-4 nappal kesobb a fajdalom huss eltunt,,

most ezen mélázgatok,hogy ez  mi lehet,mert voltak kinjaim amutet utan es sokszor mentem a dokihoz es masokhoz is,hogy kiujult e maris a serv, de mindig azzal nyugtattak,a halos resz a legerosebb pontja a hasfalamnak(persze ettol sosem lettem nyugodt mert en erzem amit erzek nem ok)

de jart e mar  valaki igy,hisz en is mint  indenki utalom a sziket

m-zoli Creative Commons License 2015.10.18 0 0 6025

Szia,

A fájdalom teljesen egyéni. Van akinek nagyon fáj, másnak nem annyira, de viszonylag gyorsan csökken.

Nekem pl. alig fájt. Altatásban, szikével, lézerrel, háló beültetéssel történt a műtétem, mindkét oldalon egyszerre.

A jegelés sokat segít. A zselés jégzsákot javasolom, Rossmann és hasonlókban kapható.

 

 

 

 

 

Előzmény: laszloda (6024)
laszloda Creative Commons License 2015.10.16 0 0 6024

Sziasztok

 

Nekem tegnap volt a műtét. 11-kor bementem, 1-óra körül megműtöttek és este 9-kor már otthon is voltam.

Altatást kértem és haló került berakásra a jobb oldalamon. Szoltak ismerősök, akik már átestek ilyen műtéten, hogy fájni fog.

Rá is készültem és a fájdalmat is jól bírom, de igy egy nap elteltével vannak mozdulatok, mikor kimegyek pisilni, vagy felkelek mozogni, hogy magamban mindenkit szidok, akit csak tudok :)  Remélem tényleg csak pár nap és ezen fájdalmak szünni fognak.

HaKohen Creative Commons License 2015.10.10 0 0 6023

Ja, és nem mondtam: budapesti vagyok.

HaKohen Creative Commons License 2015.10.10 0 0 6022

Sok érdekeset írtatok, jó és rossz tapasztalatot a műtétekről, az orvosokról és a kórházakról.

 

Én még előtte állok. Tudnátok - ha nem jelent indiszkréciót - néhány konkrétumot is mondani arról, hogy hova érdemes menni és hova nem érdemes, kihez érdemes és kihez nem érdemes? Legalább hozzávetőlegesen érdekelne. 

 

Köszi előre is.

lilaakác2 Creative Commons License 2015.10.09 0 0 6021

Sziasztok.Gyógyulást és kitartást a műtötteknek, bátorságot azoknak, akik műtét előtt állnak.A műtét óta én jól vagyok, remélem ezt még sokáig elmondhatom.Lebonyolítottam műtét után négy héttel a nyaralást is, nem volt gond.Ahogy hazaértünk, már másnap mennem kellett a munkaügyre.Kötelező pénzügyi tanfolyamra közvetítettek ki.Szerdán lesz az utolsó vizsga.Nem mondom hogy könnyű, de legalább nem fizikai munka.Műtét után nem lett volna jó.Szóval jobb a műtéten túl lenni, még ha fél is tőle az ember...mintsem komplikáció legyen.Amit el lehet kerülni, azt az ember kerülje el.

Bombyna Creative Commons License 2015.10.08 0 0 6020

Ki hogy van? En alakulok. Nem tudom sikerul e elhuzni a tappenzt 8 hetig.

tristen Creative Commons License 2015.10.06 0 1 6019

Sziasztok!

 

Köszi szépen a pozitív visszajelzéseket, nagyon rám fér, .. és megnyugtató, hogy itt a fórumon ilyen kedves virtuális barátságok alakultak, valamint alakulnak ki, ..

 

Köszönöm Nektek!

 

Most már tényleg rá kell szánnom magam legalább arra, hogy elmenjek egy sebészhez.

 

Köszönöm a biztatást!

 

Kitartás! :)

juhlaci Creative Commons License 2015.10.05 0 0 6018

Hello! Igaza van a Zolinak! Annak idején nekem is olyanokat írtál, hogy rászántam magam a műtétre. Ma már a jövő évi epekő műtétet tervezem, hogy tudom kb itt Baján 2 hónapot kellet az idén várólistán lenni! Tudom nem lesz könnyű kiegyenesedni ha vágni fognak, de 3 nap után haza engednek. utána két nap után én már Harkányból  vezettem haza az autót, mert a nejem Harkányba maradt 3 hét gyógykezelésre.( 62 múltam) 

Előzmény: tristen (6016)
m-zoli Creative Commons License 2015.10.05 0 0 6017

Dehogy.

Csak szeretné(n)k egy kis bátorságot csepegtetni, hogy megoldódjon a probléma.

Talán megunod a folyamatos macerálást, és elmész végre sebészhez :))

Biztosan nem egyszerű döntés, ha az lenne, már meglépted volna. Régóta nagyon sok emberben tartod a lelket, aztán pont Te nem mész.

Mikor először írtam erre a fórumra, Te voltál az első, aki válaszolt, biztatott.

 

Nekem mondjuk nem volt kérdés a sebész, ahogy felfedeztem a sérvet, rövidesen mentem, tudtam, hogy nincs más megoldás. És ezt Te is nagyon jól tudod :)

 

 

 

 

Előzmény: tristen (6016)
tristen Creative Commons License 2015.10.04 0 0 6016

Szia!

 

Még nem voltam a sebésznél, tudom, már unjátok a tutyimutyiságomat. :(

 

Talán egy pár hét múlva merészebb leszek, ..

 

Kitartás! :)

Előzmény: m-zoli (6015)
m-zoli Creative Commons License 2015.10.04 0 0 6015

Hahó,

Csak nem sebésznél voltál?

Előzmény: tristen (6014)
tristen Creative Commons License 2015.10.04 0 0 6014

Sziasztok!

 

Remélem jól vagytok, ... nem voltam egy darabig, de bízom benne, hogy jól vagytok! Kitartás! :)

m-zoli Creative Commons License 2015.10.03 0 0 6013

A youtube generáció alatt a fiatalabbakra gondolsz?

Bárcsak úgy lenne :)

Előzmény: TamásD (6011)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.03 0 0 6012

Láttam olyat is, hogy varrattal rögzítik a hálót a széleken, a középső részen meg pár kapcsot belőnek.

Ilyet is látni youtube-on. :) Meg még sokféle munkát, amiről még laikus szemmel is lehet látni, hogy

nem patent munka. Egyébként orvos vagy?

Előzmény: TamásD (6011)
TamásD Creative Commons License 2015.10.02 0 0 6011

Hmm, a youtube generáció :)

 

Laparoscopos műtétnél valóban kell rögzíteni a hálót, de csak nagyon módjával, legfőképpen a belső részén a csonthoz, illetve a felső szegélye mentén, egy-két helyen. Azt én sem tartom biztonságosnak, hogy nincs semmi rögzítés és majd a helyén marad. Viszont az is igaz, hogy ezek a fém-műanyag-akármilyen rögzítő szegecsek (amit Tackernek hívnak) komoly vérzést okozhatnak, ha véletlenül érbe lövi az ember, tehát semmiképpen sem szabad körbe "tűzdelni". 

Ami mostanában terjed még, hogy a hálót és fölötte a hashártyát egyben rögzíteni, amivel időt lehet spórolni.

 

Tamás

Előzmény: m-zoli (6010)
m-zoli Creative Commons License 2015.10.01 0 1 6010

Reménykedjünk, hogy jó sokan olvassák ezt a fórumot.

És a "nem rögzítem a hálót, mert minek, úgyis ott tartja a hasűri nyomás" hozzáállású orvosokat, kórházakat messze ívben elkerülik a betegek.

Csökken a forgalmuk, csökken az OEP pénzük, talán rájönnek, hogy ez is oka lehet.

Nem, nem lóg bilibe a kezem, nincs is. Még...  :)))

 

Bombyna Creative Commons License 2015.09.30 0 0 6009

Sajnos ez igy van ahogy irod nekem is tapasztalat. Nekem se rogzitettek mert draga az a kapocs ha ezt elore tudom inkabb kifizetem es akkor nem szenvedtem volna 5evet meg nem kellett volna meg egy mutet:(

Előzmény: Törölt nick (6008)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.30 0 0 6008

Vagy nem tarja ott a hálót, mert ilyen is előfordult már nem egyszer. Az a sebész aki

patent munkát végez rögzíti a hálót, fém kapoccsal vagy varrattal. Lásd youtube videók.

Vannak már felszívódó műanyag kapcsok is, csak nem a magyar egészségügyben. :)

Meg az is biztos, hogy nincs 10 bar nyomás a hasüregben. :) Én is olvastam amit Te,

meg youtube-on is fent van ez a magyar módi. Csak az a baj vele, hogy sokkal nagyobb

az esélye, hogy kiújul a sérv - mivel elcsúszhat a háló - főleg talán nem is tud rendesen odanőni

ha nem rögzítik. De ez persze magán vélemény és sajnos tapasztalat.

Előzmény: juhlaci (6006)
ancitrus Creative Commons License 2015.09.30 0 0 6007

Igen. De nem sérv varratról beszélek,hanem ugye a 3 luk egyike fáj amin ugye van egy külső varrat,és egy belső is a hasfalon ahol betolták az eszközt.A hasfal belső része fáj,ahol lezárják az eszköz okozta lukat.A doki mondta is,hogy oda felszívódó van rakva,kívülre meg a normál.

Előzmény: juhlaci (6006)
juhlaci Creative Commons License 2015.09.30 0 0 6006

biztos vagy te benne, hogy varrtak is? ilyenkor azt mondják, hogy a hasűri nyomás tartja ott a hálót. én legalább is úgy olvastam, de kivételek lehetnek.

Előzmény: ancitrus (6004)
Bombyna Creative Commons License 2015.09.30 0 0 6005

Nekem az 5evvel ezelotti laparoszkopos utan 1honapig fajt de volt egy beverzes a halo alatt lehet hogy neked is.

Előzmény: ancitrus (6004)
ancitrus Creative Commons License 2015.09.30 0 0 6004

Mennyi ideig tart amúgy a fájdalom? Mármint nekem a laparoszkóp ahol betolták a jobb oldalon,ott belül ahol a belső felszívódó varrat van,ugye ilyenkor varrják a hasfalat belül,és kívül is.az fáj nagyon.Minden reggeli felkelés olyan mint a műtét utáni első nap,tegnap köhhentettem egyet,hirtelen megfeszült a hasfal..és ott belül azt hittem szétszakadt minden..mintha kést forgattak volna bennem.Mindíg attól félek szétszakad a varrat,bevérzik..6 napja csinálták.

juhlaci Creative Commons License 2015.09.29 0 1 6003

Webbeteg oldalról bemásolva a mellékhatások. 

- Nagyon gyakori: vérzések megjelenése különböző helyeken; az injekciózás helyén vérömleny képződése.

- Gyakori: egyes májenzim értékek átmeneti emelkedése; reakciók az injekciózás helyén.

- Ritka: vérlemezkeszám csökkenése, illetve emelkedése; mészlerakódás az injekciózás helyén, kiütés, csalánkiütés, bőrpír, bőrviszketés.

- Nagyon ritka: túlérzékenységi reakciók a végtagok vizenyősségét (ödéma) és bőrreakciókat is beleértve; fehérvérsejtek számának emelkedése (eosinophilia), a vér káliumszint (átmeneti) emelkedése, különösen erre veszélyeztetett betegeknél; nagyon ritkán a hímvessző szexuális inger nélküli tartós megmerevedése; bőrelhalás általában az injekciózás helyén.

Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

 

Előzmény: ancitrus (6002)
ancitrus Creative Commons License 2015.09.29 0 0 6002

Remélem nem..leghamarabb péntek reggel megyek újra varratszedésre. Most voltam háziorvosnál,kenőcsöt írt fel,nem gondolt hasonlóra.Remélem nem nézte be..

Előzmény: juhlaci (6001)
juhlaci Creative Commons License 2015.09.29 0 0 6001

mutasd meg sürgősen orvosnak! nem az erek pattognak szét és azt látod?

Előzmény: ancitrus (6000)
ancitrus Creative Commons License 2015.09.29 0 0 6000

Nektek volt,vagy valakinek véralvadásgátlótól kiütései? Csütörtök óta kapom,és egyre több van + 29 napig még szúrnom kell. Fraxiparine.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!