Keresés

Részletes keresés

Nyafkamacska Creative Commons License 2015.08.07 0 0 74443

Jóakarat, na az nagyon hiányzik.

Laborban megkérdeztem mikor mehetek a leletemért. Mondták, hogy a háziorvosnak küldik. Én meg mondtam, hogy nem neki kell hanem nekem. "Minek az magának?"  És még percekig ragozták a kolléganőjével a magukról túl sokat képzelő betegeket.

Előzmény: ax15 (74438)
W_B Creative Commons License 2015.08.07 0 0 74442

"Pl a nagy képalkotó berendezésekre lehetne 3 műszakot szervezni, biztosan bárki szívesebben vállalna egy hajnali 2 órás időpontot három nap múlva mint egy három hónap múlvai de 10 órásat."

 

A nagy képalkotó eljárásokkal (MR, CT) többnyire az a helyzet, hogy külsős cég üzemelteti őket, és hiába lenne képes a gép (és a személyzet) napi 50 felvételre, ha csak 30-at fizet a TB.

Ezért van gyakran az, hogy fizetős alapon másnap mehetsz, TB-re meg egy hónap múlva.

 

Előzmény: ax15 (74438)
Gondoló Creative Commons License 2015.08.07 0 0 74441

Valamennyire egyetértek.

 

A nejem nem hagyta szó nélkül az ügyet, igenis menjek ultrahangra.

Délelőtt van, bejelentkezek, kérek időpontot.

Szeptemberre, esetleg van előbb...

Kék ruhás nő benéz, közbeszól, éppen nincs senki, menjek be vizsgálatra.

20 perc múlva már kint vagyok az épületből azzal, hogy vannak végtelenül kedves és rendes emberek.

Előzmény: ax15 (74438)
sgJános Creative Commons License 2015.08.07 0 0 74440

Péntek du 1 óra, budafoki rendelő. Az egyik szakrendelésre van sürgős beutalóm egy másik szakrendelőből.

A rendelési időből még bőven van, de már a sorszámnál elakadok.

Nem tudják, hogy tudnak-e még fogadni.

Feltelefonálnak, ha sürgős, jöjjön.

Az egész folyosón nem volt senki - beteg.

Előzmény: villa (74439)
villa Creative Commons License 2015.08.07 0 0 74439

elég lenne azt a kettőt kihasználni, este 5-6 felé a röntgen, ultrahangon már alig lézeng valaki, ugyanez van a reumatológián, és másutt, nem adnak időpontokat, mesterséges hiány képzés,

Előzmény: ax15 (74438)
ax15 Creative Commons License 2015.08.07 0 0 74438

nem is viccből írtam

 

Kis pénzzel és egy kis jóakarattal (nem kétlem, hogy van, de valódi szakértelem híján annyit is ér), és szervezéssel elviselhetőbbé lehetne tenni az ellátást.

Pl a nagy képalkotó berendezésekre lehetne 3 műszakot szervezni, biztosan bárki szívesebben vállalna egy hajnali 2 órás időpontot három nap múlva mint egy három hónap múlvai de 10 órásat.

 

Előzmény: Antisystem (74437)
Antisystem Creative Commons License 2015.08.07 0 1 74437

Az állatorvosokra gondolsz?

Ebben az a vicc, hogy nem vicc... ugyanabban az évben kellett hasi ultrahang-vizsgálat életem párjáról, meg a kutyánkról... a zasszonynak adtak egy időpontot 6 héttel későbbre, a kutyával meg mondták, hogy fáradjunk át a másik helyiségbe, és negyed óra alatt megvolt. (mindkettő itt a kerületben, szóval ontopic). Az meg szemenszedett hazugság, hogy a dolog "CSAk pénz kérdése", mert a vizsgálat 6 hét múlva is ugyanannyiba kerül az OEP-nek... valószínűleg pár százalékban tényleg a pénz is ok,  de 90%-ban a vízfej, a bürokratikus kleptokrácia tehetetlensége mindenben, ami gondolkodást, szervezést, gyors reagálást, team-munkát kívánna... ha az orvosok munkaidejének a fele nem tintanyalásról szólna - ahogy az állatorvosnál nem arról szól - rögvest eltűnnének a több hetes-hónapos várólisták. Pont ahogy engem elküldtek a szakrendelőből azért, mert nem volt internet-kapcsolat épp a router elhalálozása okán (10 perc munka kicserélni, meg az a néhány óra, amíg odaér a szolgáltató szerelője), mondván, hogy jöjjek vissza egy hét múlva, na, ha a ludoktornál elmegy a net, attól még ugyanúgy ellátja a kutyát, max kézzel ír receptet...

 

ÜdV

 

 

Előzmény: ax15 (74435)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.07 0 0 74436

A pasa kebabos házban lakik egy néni, ő istápolta.

Előzmény: Gondoló (74432)
ax15 Creative Commons License 2015.08.07 0 0 74435

Van egy másik világ, ahol ha valakinek baja van, akkor a szükséges vizsgálatokat addig végzik (de izibe'), amíg megfelelően alátámasztott diagnózist nem kapnak, és azonnal megkezdik a gyógyítást

 

Az állatorvosokra gondolsz?

Ott ezt tapasztalom, se várólista, se,   se

Előzmény: ...slr... (74434)
...slr... Creative Commons License 2015.08.07 0 0 74434

Vigyázz magadra. A magyar egészségügy egészen szörnyű, de akik benne dolgoznak, többnyire nem tehetnek a rendszer bajairól, és többet tesznek az elvárhatónál, egészen méltatlan körülmények között. Mindenki utál oda járni páciensként, kellő türelem kell hozzá. Illik az ott dolgozók igyekezetét azzal honorálni, hogy az előkészületeket igénylő vizsgálatokra tényleg előkészülve érkezünk. Ezt nemcsak az irántuk való tisztelet, hanem saját jól felfogott érdekünk is így kívánja. 

 

Van egy másik világ, ahol ha valakinek baja van, akkor a szükséges vizsgálatokat addig végzik (de izibe'), amíg megfelelően alátámasztott diagnózist nem kapnak, és azonnal megkezdik a gyógyítást. Cserébe meg is becsülik azt, aki gyógyítani (tanítani, takarítani, esztergálni, stb.) tud. Elsősorban rajtunk áll, hogy akarunk-e magunknak is ilyen világot építeni. Az esélyünk megvolt rá, talán még nem lett oda teljesen.

Előzmény: Gondoló (74429)
Gondoló Creative Commons License 2015.08.06 0 0 74433

Stáció lépcső.

 

Gondoló Creative Commons License 2015.08.06 0 0 74432

Sürgősen fel szeretném venni a kapcsolatot azzal, aki ismerte Klepács Palit.

villa Creative Commons License 2015.08.06 0 0 74431

Ráadásul a főorvos is szakállas....

Előzmény: Gondoló (74429)
Gondoló Creative Commons License 2015.08.06 0 0 74430

Valami elkezdődött a volt mozi épületében.

 

Tippek az egyik könyvből:

1) Kodály központ.

2) Művészeti központ.

3) Közösségi, művészeti tér.

4) Székelyház.

5) Művészeti előadóközpont.

Gondoló Creative Commons License 2015.08.06 0 0 74429

Mai történet.

Váratlanul: piac.

Rohanás az előjegyzett ultrahang vizsgálatra, a beutaló otthon marad.

Szegycsont felső végén valamilyen daganat.

Pont időben bejelentkezés. 

Beutaló nincs.

Különben sem lehet elvégezni a vizsgálatot, mert meg kell borotválkozni - mondja az illető.

Daganat marad.

Szakáll marad.

Ultrahang sztornó.

villa Creative Commons License 2015.08.06 0 0 74428

viszont van minőségellenőrzés,

és akad külső költség is, kérdés, ki fedezi?

Előzmény: villa (74419)
Gondoló Creative Commons License 2015.08.06 0 0 74427

Régi fotóimat szeretném archiválni úgy, hogy hangot - magyarázó szöveget - csatolok hozzá. Van erre valamilyen módszer, free szoftver?

ax15 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 74426

Ellentétet én sem érzek, csak árnyalom azzal amit tudok/gondolok.

Abban valszeg mindenki egyet ért, hogy evidens érdek megismerni a múltat, de a megvalósítás már sértheti az adott személy/cég érdekét.

Az (egyik) legnagyobb pénzlelet pinceásáskor került került elő a kerületben.

Előzmény: Törölt nick (74423)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.04 0 0 74425

Érdekes adalék a történethez. Sajnos nem értek a joghoz annyira, hogy ezt megfelelően tudjam kezelni a korábban állítottak ismeretében.

 

A lelet tulajdonosa ezek szerint az állam. Ez részemről rendben is van, de vajon valamilyen vétség/szabálysértés/bűncselekmény ha nem jelented be hogy a munkaterületeden előkerült valami? Az eddigi tapasztalataim alapján nem feltétlenül veszik komolyan. Személyes okokból kíváncsi lennék a részletekre.

Előzmény: villa (74424)
villa Creative Commons License 2015.08.04 0 1 74424
Előzmény: Törölt nick (74423)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.03 0 0 74423

Tekintsünk el attól, hogy esetleg valaki magának akarja és elviszi. Ennél egy építőcégnek sokkal fontosabb szempont lehet, hogy ne "akadékoskodjanak" ott mindenféle régészek. Egy pár napos csúszás miatt is rengeteg pénzük úszhat el. Ha nem kell bevonni egy munkába például egy közműszolgáltatót (engedélyeztetés, ellenőrzés, kivitelezés stb), akkor simán lehet, hogy visszahordják rá a földet, lebetonozzák és megy rá az út. Senki nem fog róla tudni. 

 

Nem tudom milyen módon van szabályozva ez az egész. Aki kapja, marja? Esetleg ha megtaláltad, de nem szeded ki, akkor olyan mintha ott sem lenne?  Ennek az egésznek etikai aggályosságáról szerintem nincs köztünk ellentét. 

Előzmény: ax15 (74422)
ax15 Creative Commons License 2015.08.03 0 0 74422

Ez azért elég meredek.

Egyszer egy régész azt mondta, hogy a sok kincsvadász, ha legalább megmondaná, hogy hol és mit talált, már az is sokat segítene nekik, a múlt(unk) megismerésében.

 

Pl régi római pénzekből van nekik elég vigyék a fenébe, de legalább azt szeretné tudni, hogy merre találták, és milyet mert igazából az az információ.

 

Előzmény: Törölt nick (74418)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.03 0 0 74421

Mindegy, hogy korsó vagy csontváz.

 

Nyilván első megdöbbenésében lapátos tibi szól a művezetőnek, aki úgyis telefonál, de derült már ki, hogy eltűntek értékes ékszerek így (nem összefüggésben az előzőekben említett kivitelezővel és helyszínekkel).

Előzmény: villa (74420)
villa Creative Commons License 2015.08.03 0 0 74420

ezt azért nehezen hiszem el, még az alaposan fellazított jogszabályi környezetben is, valaki talál a munkagödörben egy egyértelműen régészeti értékű tárgyat és nem köteles ezt jelenteni.....?

Előzmény: Törölt nick (74418)
villa Creative Commons License 2015.08.03 0 0 74419

Jelentés a magyar ugarról, az aszfaltosok pár óra munka után elmentek, nagyjából itt hagytak mindent, forgalomtechnikai eszközök kupacba hányva a sarkon, sitt erre, arra, egy kb. 3 cm-es lépcsővel lerakott aszfalt alapréteg, amire még egy kopó jön majd a bizonytalan jövőben, az Őrnagy utcánál kb. két hónap múlva fejezték be pl. Aki teheti, rendbe rakja a maga zöldsávját, összeszedi az aszfalt törmeléket, erőt veszek magamon és a fél m3 sittet is áthordom a központi sitt gyűjtőre az út túloldalán.

 

Más, gyakran járok ismét játszótérre, azt látom, hogy még a viszonylag frissen felújított esetben is, feljön a gyom, a járólapok, formakövek, sőt a műanyag lapok között, és a homokozóban is, a homok szétszórva a homokozó környékén. Túl nagy odafigyelés nem kellene, hetente egyszer össszesöpörni, a gyomokat kihúzgálni, gazdaként viselkedni, ez a környezet aztán a maga arcára alakítja a gyerekeket, szülőket is.

Előzmény: villa (74412)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.03 0 0 74418

Sokat dolgozom együtt a Széll Kálmán teret és a Határ utat felújító cég kommunikációs munkatársaival. Tőlük úgy tudom, hogy egy esetleges lelet előbukkanásakor nem feltétlenül kell szólniuk erről. Persze szoktak, de ez magyarázhatja, hogy miért nem kerültek elő ezek a korábbi csatornázás alkalmával.

Előzmény: ax15 (74415)
ax15 Creative Commons License 2015.08.03 0 0 74417

Valóban, ő megérdemelné legalább az említést.

 

Úgy tűnik, hogy a "feltárás" csak az árok szélességében folyt.

Kicsit vicces, de értem.

Kérdés, hogy az a szakasz blokkolva van-e a további túrások elől, netán egy részlegesebb feltárása is tervben van?

Tudom, hogy a környék nem örül ilyenkor.

Előzmény: Gondoló (74416)
Gondoló Creative Commons License 2015.08.03 0 0 74416

Nekem az egész híranyagban egy név hiányzik: ki volt az az okos és lelkiismeretes ember, aki felfedezte a leleteket, aki esetleg szólt, hogy le kell állítani a munkát?

Előzmény: ax15 (74415)
ax15 Creative Commons License 2015.08.03 0 0 74415

Az egyik képen látszik egy cső keresztben az árkon.

Akkor nem fedezték fel ugyanezt, pedig akkor is feltúrták

Előzmény: Törölt nick (74413)
Gondoló Creative Commons License 2015.08.01 0 0 74414

 

Előzmény: Törölt nick (74413)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!