Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2006.09.28 0 0 451
Nem sok idom van sutni-fozni, de nem tudtam ellenallni es eltettem ezt a receptet (is) - majd hossszu teli esteken megsutom ezt is. . .
Ami megfogta az erdeklodesemet, az a csokolade krem - mert most minden erdekel ami csokis!
Mielott a nagy adagoktol megijednetek, ez egy nagy tepsi sutemenyre valo - 30x40 cm nagysagu, kb 2 ujjnyi magas "sheet cake". Ha nem jon nagy vendegsereg, akkor lehet negyedelni, felezni.


70 dkg feledes csokolade darabok
1 1/2 csesze tejszin
2 evokanal szirup (light corn syrup)
1/2 kaveskanal vanilia kivonat
4 evokanal (5 dkg) vaj, szobahomersekletu

Olvaszd fel a csokoladet goz folott a tejszinnel - csak addig fozd, amig teljesen felolvad.
A tuzrol leveve add hozza a szirupot, a vaniliat es hutsd le szobahomersekletre.
Mixerrel keverd bele a szobahomersekletu vajat, addig keverd amig suru lesz.
Egyenletesen vond be a sutemenyt vele.

A sheet cake az csak kivulrol van bevonva. Ez a nagysag 30-40 adagra eleg (ha nagyobb szuletesnapi unnepseg van, arra jo nagyon).

ZsuR Creative Commons License 2006.09.24 0 0 450
Ezert nem akarok nagyon nagy melyhutot - mert meg a vegen telerakom :(( aztan kitudja.

A gyerekek itt ebedeltek - fogyott a "gondom" :)) - mert ha fozok tobbet, akkor jobban fogy a hutobol is, meg a melyhutobol. Mostanaban inkabb csak a grill es zoldsalata volt, azokat meg frissen.

Előzmény: tuutuu (449)
tuutuu Creative Commons License 2006.09.24 0 0 449

Direkt azért vettem nagy hűtőt, mert az nehezebben olvad ki, ha ott van az ember, egy-két napot ki kell bírnia, azalatt javítható.

Én az első télen a mínuszokban fagyasztottam sós vízzel teli narancsleves dobozokat az udvaron, azzal tömtem ki a maradék helyet, meg még plusz hőszigetelést is gyógyítottam rá, de így is elpatkolt az áru. Persze, lehet, hogy volt 2 hét is, míg arra jártunk.

Így aztán bemegyek a boltba, és veszek valamit, amiről nem tudom mi...

Előzmény: ZsuR (448)
ZsuR Creative Commons License 2006.09.24 0 0 448
Ajajj. . .ketto kollegamnak is elment a hutoje meg csak nem is vihar miatt - csak szokasos hiba - nekik is eleg sok karuk volt. Meg ragondolni is rossz.

Sok a mirelit zoldsegem is - egy ido utan mar nem valami gusztusosak, tele jegkristallyal, no azok: szemet. Most azokon megyek keresztul - nezzuk, mi hasznalhato.
Előzmény: tuutuu (447)
tuutuu Creative Commons License 2006.09.24 0 0 447

Apósom kórházban volt, és az ő házában volt a 400 literes - tele.

Egy vihar miatt elment a villany, és csak hetente jártunk arra...:{{

Többnyire gyümölcs volt, de hús is akadt.

Randa munka volt kipucolni.

Előzmény: ZsuR (446)
ZsuR Creative Commons License 2006.09.24 0 0 446
No nem is aggodok a szarazteszta miatt - azt inkabb arra hasznalom, hogy a szoszokat legyen mivel enni. . .:))

Aramszunet??? Jujj. . .az gonosz. Sokminden ment tonkre?
Előzmény: tuutuu (445)
tuutuu Creative Commons License 2006.09.24 0 0 445

Csak annyi, hogy a száraztésztával én sose aggódtam, ha évekkel a szavatosság lejárta után is ettem meg. Persze, jobb a békesség, én csak azt írtam, hogy én nem problémáznék ezzel a részével...::}}

 

Amúgy mi is a hűtőt esszük ki, pedig alig van mélyhűtőkapacitás, amióta egy áramszünet amortizálta a 400 l-es beltartalmát...:{{

Előzmény: ZsuR (444)
ZsuR Creative Commons License 2006.09.24 0 0 444
Foztetek mar ugy, hogy tele volt a. . .a. . .a hutotok, spajzotok mindenfelevel, es sajnaltatok kidobni??? Mert meg hasznalhatok. . .


Most rendezgettem a hutot, a spajzot, es sokmindent talaltam. Ideje felhasznalni - mert nemsokara kidobni valova ernek.

Pl. Vettem egy nagy adag feta sajtot, es valahogy ugy alakult, hogy nem hasznaltam fel.
Szilvalekvar. . .uvegben, buktat akartam csinalni - nem tettem, de fel van nyitva :((
Szaritott paradicsom olajban. Nagy uveg. . .

Van sok-sok szaraztesztam, azokkal remelem lesz valami fergeteges vacsora - gyorsan.
Rizs, lencse, bab. . .

No es a melyhuto - sok-sok hus! Azt hiszem legalabb egy honapig nem vasarolok, hanem uresre esszuk a spajzot meg a hutoket.

Ha vannak otletetek - szivesen vennem!
ZsuR Creative Commons License 2006.09.23 0 0 443
Oh - nem kotelezonek erzem, meg akarom sutni, csak az ido. . .

Nocsak - kicsi nyelvlecke - mukodik!!! :))

Most eppen csinalom a mai vacsorat es talan a holnapi ebedet is ha marad belole: rizseshus. Ha holnap van erom, sutok - de ha ugy erzem magam mint ma, akkor semmi sem lesz belole. Faradt vagyok.
Előzmény: magnum13 (442)
magnum13 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 442
ne erezd kotelezonek megcsinalni, igazan nem haragszom, legfeljebb kimaradsz egy jobol:)) Nekem is annyi receptem van mar, hogy lassan ugy erzem belefulladok es meg akaratlanul is jobbnal jobbakat talalok.
Ezt a majorannas parolt krumplit hogy csinalod, biztos nem bonyolult.
avval a malnas micsodaval meg nagy nyeleseket okoztal, jo a kepzelotehetsegem :))
az "oatmeal cookie" ha nem tevedek zabpehely cookie, igaz? Az angol tudasom a konyhaban "perfekt" :)) neked koszonhetoen:))
Előzmény: ZsuR (441)
ZsuR Creative Commons License 2006.09.23 0 0 441
Meg mindig nem sutottem meg! Tegnap itt voltak a gyerekek - de nagyon nem volt idom sutni-fozni, eg salatat csinaltam; zold levelek, paradicsom, paprika, oliva bigyo, articsoka es marinalt gomban - az utobbi harom konzerv, egy egyszeru izesites: amikor a zoldsegek mar egy talban voltak so-bors-balsamic ecet-oliva olaj - es osszekevertem.
Majorannas parolt krumpli volt, es rib-eye steak a grillen. Dessertnek "Raspberry Gratin" volt, ami nagyon egyszeru edessseg.
Melyhutott malnat (nekem egy kevert melyhutott csomag volt itthon: malna, szeder, blueberry) egy vajazott talba teszel fagyottan, osszemorzsolt edes kekszet teszel ra, barna cukrot par darabka vajat - es sutod amig a teteje bugyborekol, nem sok ido.
Edesitetlen tejszinnel vagy tejfollel talalod. Nagyon szeretik a gyerekek - mi is.
A kek tulajdonkeppen "cookie", en az "oatmeal cookie"-t szeretem hozza.
Vorosbort ittunk,
Előzmény: magnum13 (440)
magnum13 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 440
azt megtanultam, ha van egy bevalt recept, ne valtoztassak, ha igy finom minek kellene elrontani sutoporral? :))
Előzmény: csilla597 (439)
csilla597 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 439
Szia! Köszi az ötletet! Azon gondolkodom, hogy mi lenne ha sütőport is tennék bele? Mert így nagyon kicsi és tömény. Lehet, hogy akkor nem lenne krémes a közepe?
Előzmény: magnum13 (438)
magnum13 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 438
bocs csak most tudtam valaszolni, nalunk egy par napig hutpn kivul volt es itt a lakasban 27 fok van, tehat szerintem birja a gyurodest.
diszitheted ilyen modon csak fehercsokiszosszal
Előzmény: csilla597 (437)
csilla597 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 437

 Sziasztok!

Megsütöttem a francia csokitortát! Csak fél adagot csináltam, gondoltam előbb kipróbálom. Nagyon finom az íze, belül krémes. Valami díszítést ki kellene rá találni, mert így elég "kopasz". :)))

csilla597 Creative Commons License 2006.09.18 0 0 436

Szia!

Lenne még egy kérdésem a csokitortával kapcsolatban: ezt a sütit rögtön el kell fogyasztani, vagy eláll valameddig? "Elvitelre" szeretném megsütni, azért kérdezem! :)

Előzmény: magnum13 (434)
csilla597 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 435
Nálam nem késtél el! Egyelőre szétszéledt a család, nincs kire sütnöm! :))) Köszi az infót!
Előzmény: magnum13 (434)
magnum13 Creative Commons License 2006.09.13 0 0 434
remelem nem kestem el, ma megcsinaltam a francia csoki tortat az emlitett meretu tepsiben, teljesen atsult, pedig csak 20 percig sutottem, ha muffinnak sutitek,10 perc is eleg.
Előzmény: csilla597 (433)
csilla597 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 433
Köszi szépen!
Előzmény: magnum13 (431)
magnum13 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 432
ez nem is rossz otlet!
Előzmény: ZsuR (429)
magnum13 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 431
eloszor 26-osban sutottem, csak nekem gazdasagosabb, hogy ha szogletesbe csinalom.Osszesen 2x sutottem ugyhogy azt tudom ajanlani csinald meg eloszor a csaladodnak es utana mar te is latod mit hogyan, merre, meddig :))
Előzmény: csilla597 (430)
csilla597 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 430

Szia!

Köszi a választ. :) Úgy néztem, hogy az kb. akkora, mint egy A4-es lap. És milyen magas lesz? Elég soknak néz ki a tészta. Szerinted lehet tortaformában sütni?

Előzmény: magnum13 (428)
ZsuR Creative Commons License 2006.09.11 0 0 429
Azt hiszem, en muffin sutoben fogom sutni - es akkor mindenki a sajat maszatjat eszi majd :))!
Előzmény: magnum13 (428)
magnum13 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 428
kb 20x30 tepsi.Hozza kell meg tennem, hogy a sutes utan a kozepe beesik mivel folyos, viszont ha lehules utan be van teve a hutobe akkor a csoki megdermed es igy esztetikusabb, viszont a sutes utan (amikor meg folyos) fogyasztva szerintem kellemesebb.
Eleg bonyolult vagyok, de remelem ertitek mit akarok....
Előzmény: csilla597 (426)
ZsuR Creative Commons License 2006.09.11 0 0 427
Csilla - nezd meg a 396-os hozzaszolast, ez nem az en receptem, hanem magnume - en csak "atvaltottam" a mertekegysegeket.

Magnum, koszi a jovahagyast, megsutom!!!
Előzmény: csilla597 (426)
csilla597 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 426

Szia ZsuR!

Ez a reci nagyon jól hangzik! Megkérdezhetem, hogy mekkora és milyen formában sütöd? Díszítésnek használsz valamit? Köszi szépen! Cs.

Előzmény: ZsuR (424)
magnum13 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 425
"4 leveseskanal (merokanal) lisztet"
tulajdonkeppen igazad van, miert kell kulonckodni a lev. kanallal :))

igen 180C-on
Garantaltan nem banod meg, ha megcsinalod.
Előzmény: ZsuR (424)
ZsuR Creative Commons License 2006.09.10 0 0 424
No akkor az en merceimmel:

Olvassz ossze:
4 tabla csokit (10 dkg egyenkent= 40 dkg osszesen)
30 dkg vajat

Ha kicsit kihult, ajd hozza:
4 csesze lisztet (2 dl egyenkent= 8 dl osszesen)

Keverj ki:
8 tojassargat
25 dkg cukorral

Verj habosra:
8 tojas feherjet

Add hozza a csoki masszahoz a tojas sarga kevereket, add hozza a tojas feherje kevereket.

Susd 20-25 percig - milyen fokon?180C -350F?
Előzmény: magnum13 (396)
magnum13 Creative Commons License 2006.09.04 0 0 423
ja, majdnem elfelejtettem egyik zacskoba beszortam majorannat, a masik zacsiba rozmarint (ez mar a sajat otletem, mert az eredeti recept: olaj, p.pap, levespor) es tetszes szerint lehet mas zoldsegeket is betenni, az mind fokozza az izhatast.
Előzmény: magnum13 (422)
magnum13 Creative Commons License 2006.09.04 0 0 422
Nagyon koszonom a kimerito valaszod, most mar tudom, hogy nem ajanlatos hasznalnom a crem of tartart, mert a celom minnel kevesebb mudolgot hasznalni, marcsak a dietam miatt is es ez a dolog megmagyarazza, miert nem erztem jol magam utana.

de hogy a vendeglatas egyszerusegehez is hozzaszoljak, szombaton csinaltam egy finom es szerintem egyszeru kajat, bar a suteshez kell 1 ora, viszont elozo nap kell elokesziteni,tehat es gondolom nemcsak suti kell:
Zacsko csirke
cs. combok, cs. mell szeleteket betesszuk a kov. pacba:olaj, pir.paprika, sok fokhagyma,
friss hazi vegeta (leveszoldseg osszeturmixolva olajjal, soval) so, bors, egy kis mez es keves c. le (azt olvastam, hogy a mez =c.le kevereketol porhanyosabb lesz a hus)
ebbe jol beleforgattam a csirket, a combokat villaval jol megszurkaltam, hogy a pac bele tudjon hatolni, szerintem elertem a celom, mert eddig csak kivul ereztem a pac izet, de most belul is.
MNas nap apritottam krumplit, azt is jol belekevertem a pacba es a csirkevel egyutt 1 ek liszttel kilisztezett zacskoba tettem, de a lisztet nem szortam ki, jol ellapitottam a racson, a zacskot nehany helyen villaval kilukasztottam es betettem a sutobe 1 orara, szerintem mennyei kaja es nem kiva sok mosogatnivalot sem, ami szinten nem hatrany.
Előzmény: t3v3d3s (409)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!