Keresés

Részletes keresés

moes Creative Commons License 2004.08.23 0 0 9

csatlakoznék én is :) izé :(

 

egyébként pár hete indítottam az életmód rovatban vagyhol egy koleszterindiéta topikot, egyelőre nem nagy sikerrel. esetleg össze lehetne vonni ezzel.

 

nekem koleszterindiétáznom kell(ene). próbálok figyelni, tudom is, nagyjából mitől lett magas (mondjuk nálunk ez családi is), szomorúan fedeztem fel, hogy a májban nagyon magas a koleszterintartam, pedid minden másra meg olyan jó...

 

a köszvényre anyám mindig azt mondja, hogy a húslevesről kellene leszokni, de nem tudom, igaza van-e.

 

hajrá topik!

kreativtucsok Creative Commons License 2004.08.22 0 0 8
Szia!

nem tudom, az orvos mit mondott az izuleti problemakra?
....kimondottan ilyenre valo dietarol meg nem hallottam, gondolom elsosorban a sulycsokkentes a cel

annyit tudok, hogy az izuleti fajdalmakra adott gyogyszerek mellekhatasai igencsak megviselik az immunrendszert, neha tobbet art mint hasznal (de ez csak evek multan derul ki)
igazan agressziv (gyogy)szerek, foleg ha belsoleg adjak ezeket
ezert inkabb az immunerositesre kellene koncentralni

a topic celkituzeseit olvasva teljes mertekben egyetertek, hogy ezekben dietakban hasznalhato tanacsokra es tapasztalatokra lenne szukseg leginkabb

en sok mindenfele dietaval foglalkozo szak-konyvet vegigolvasva arra a megallapitasra jutottam, hogy az irok
soha nem kerultek olyan helyzetbe, hogy ezek szerint kelljen elniuk a valo eletben

ugyanis a valo vilagban ez igy, olyan modon ahogy leirjak nem mukodik meghozza az "emberi tenyezo" miatt

Kanbeka!

dietarol volt szo
izuleti problemakra sokfele gyogymod letezik, s nem elsosorban taplalek jellegu

ha szereted a vizet (beka? :-) ) akkor az uszas es a gyogyvizek
nekem a masszazs segitett es nehany taplalekkiegeszito
gyogynoveny-olaj es a teak,
persze nem mindegy milyen jellegu a problema
Előzmény: Kanbéka (7)
Kanbéka Creative Commons License 2004.08.22 0 0 7

izuletekre sajat megfigyeles alapjan a kaposztafelek kizarasa segithet

 

és aki szinte egyáltalán nem eszik káposztát, az mit csináljon?:(

Előzmény: kreativtucsok (4)
joy Creative Commons License 2004.08.22 0 0 6

Majd locsolgatom szépen ezt a topicot is, hogy ne kókadjon le nagyon.

.

:o)

 

Nem csak az én gondom, nem csak speciális "eseti" diétákra gondolok, hanem mindenfélére!!!

 

Legyen az fogyasztó, méregtelenítő, epe, vese, köszvény, koleszterin, sószegény, pépes, bármi!

 

Lényeg, hogy segítsünk egymásnak, és azon Konyhaasztalozó társainknak, akik valamiért ezt, vagy azt nem ehetnek!

Emléxem, volt szó már a KT-ben lisztmentej, tejmentes diétáról, de tojás, és egyéb ételallergiákról is, és fene sem emléxik már rá, mikor volt az már!

 

Lya, és nem az alapdiétákra, hanem azok "emberivé, ehetővé tételére" gondolok!

Ariane_40 Creative Commons License 2004.08.22 0 0 5

Köszvény esetén nem a marhahús fogyasztását kell mellőzni???

Apósomnak ezt mondta a gasztroenterologus....

Előzmény: kreativtucsok (4)
kreativtucsok Creative Commons License 2004.08.22 0 0 4
atjottem ide:

elorebocsatom, nem vagyok dietetikus szakember - bar mar gondolkoztam rajta, hogy ebben is kikepzem magam,
csak gyakorlo "dietazo"
azert, hatha tudok segiteni :-(
meg egymasnak is az otletekkel


kimondottan spec. dietara leszel itelve?
vagy csak ugy sajat elhatarozasbol veted magad ala?

nekem az a velemenyem, hogy mindent lehet, de mertekkel

ha kimondottan izuleti problemak es koszveny ellen iranyul a dieta, akkor gondolom csokkentett (!)
s nem hiany(!) feherje mentes dietat erdemes tartani

izuletekre sajat megfigyeles alapjan a kaposztafelek kizarasa segithet
koszveny ellen pedig a serteshus ritkitasa

a hus konnyen potolhato hallal, csirkevel (feherjementesnel a pulykat nem ajanljak!)

mostanaban a dietetikus szakemberek is egyre inkabb azon a velemenyen vannak, hogy a hiany-dietak tobbet artanak mint hasznalnak
es inkabb az esszeru "mndenbol-keveset " elmelet mellett foglalnak allast

a dieta=egeszseges taplalkozas megvalositas lenne a cel

(en evek ota "dietazom" betegseg miatt, s mivel igyekszem egeszsegesen etkezni,gyakorlatilag azt eszem amit szeretnek (illetve nem szeretnek olyat enni, ami nem esik jol) es ennek kovetkezmenyeknet jol is erzem magam)

csak elhatarozas kerdese az egesz
sok sikert!

:-)
Kanbéka Creative Commons License 2004.08.22 0 0 3
jó lesz ez a topik, érzem!:) Nekem is fájnak az ízületeim, úgyhogy figyelek!
Zolady Creative Commons License 2004.08.22 0 0 2

Joy!

 

Gyere haza!:)

 

Ha diétás receptet ír valaki, majd jelöli. /mondjuk d-vel:))/

Minden főzőasszonytembert érdekel a diéta.

 

 

De te tudod.

Előzmény: joy (1)
joy Creative Commons License 2004.08.22 0 0 1

Ez nem ugrabugra, csak picinke tapasztalat!

Abban a topicban 1-1 ötlet, recept is nehezen kereshető, de speciális diétákra ott nincs hely idő, itt lehet!

Az idén nyáron vagy 3-4-en estek neki -már többedszer- a K.T-be beírt receptek kigyűjtésének, és mire készlesznek, kezdhetik előlről!

:o)

Nem árt egy speciális, elsősorban diétákkal foglalkozó topic a sokegyéb között! Pontosan azért, mert -hála a társaknak- az a topic eszméletlen gyorsan pörög, így egy-egy ott fövetődött speciális kérdés gyorsan elmarül, még az is feledi, aki fölvetette.

Ez -gondolom- lassabban fog haladni, így könnyebb lesz visszakeresni földobott problémákat!

Előzmény: Zolady (0)
Zolady Creative Commons License 2004.08.22 0 0 0

Ételt kell enni a diétásoknak is, hátha 1-1 trükköt "egészséges " népek is használhatnak,maradj, ahol vagy!:)

 

A diétás topicokban megtudhatod, hogy egészséges a tej, meg hogy egészségtelen.

Nem mindegy, hogy mikor eszel gyümölcsöt, meg hogy mindegy.

Megtudhatod, hogy mit mivel ehetsz, és az ellenkezőjét.

 

Ne ugrabugrálj!:)

Előzmény: joy (-)
joy Creative Commons License 2004.08.22 0 0 topiknyitó

A futó "KONYHA-TRÜKKÖK"-ben vetődött föl a gondolat.

Mivel nem találtam a Konyhaasztalon diétás topicot, ezért nyitottam, legyen ilyen is, hisz nagy-zabálási trükkök mellett nekem, és nejemnek is diétázni kellene.

Biztosan nem vagyunk egyedül (már ketten vagyunk :o), másnak is kell, vannak ötletei, hogyan lehet diétázni éhezés, undorkodás nélkül?

 

Azért nyitom ezt a topicot, hogy átadjuk egymásnak a tapasztalatokat, eredményeket, -eredménytelenséget-, az ételötleteket!

 

Jó étvágyat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!