Keresés

Részletes keresés

Lucilius Creative Commons License 2015.05.16 0 0 133

igen, lehet egyszerűen csak képtelenek tartani a határidőt. Én nagyon korán leadtam az adóbevallásomat idén (március elején) de csak április közepén kaptam vissza az adójóváírást, kb 1 héttel később mint amit írtak h küldik (viszont én papíron töltöttem ki a bevallást, de mikor barátnőmnek töltöttem ki ANYK-val a bevallását akkor feltűnt h a saját bevallásomon csináltam egy apró hibát, nem nagyot, de erre akár hivatkozhatnának a késés miatt)

 

Amennyiben mind a két EP-re tettél pénzt tavaly, akkor bármelyiket választhatod, Medicinát is és Új Pillért is. Sőt, ha ezen felül még ÖNYP-re vagy Önsegélyező pénztárra is tettél, akkor még bővül a kör :-)

Előzmény: decision (132)
decision Creative Commons License 2015.05.16 0 0 132

Köszönöm szépen!
Elméletileg az enyém hibátlan, jár vissza a befizetett adóból is, az sem érkezett még... Miért ők lennének pontosak? :D
Mindkettő önerőből van kizárólag fizetve, a Medicinára jön a visszatérítés, azt fogadják el azokon a helyeken ahol járok (fitness, fogorvos, stb). Arra csak annyi pénzt teszek, amennyit ezeknél a szolgáltatóknál költök. Gyógyszertár, optika stb az Új Pillérről megy.

Előzmény: Lucilius (130)
decision Creative Commons License 2015.05.16 0 0 131

Aha, látom már, a Generalira gondoltál.
Az sem rossz valóban, de valahogy számomra negatívan cseng a nevük...
Plusz Új Pillérnél akció volt az új belépőknek...

Előzmény: M61 021 (128)
Lucilius Creative Commons License 2015.05.16 0 0 130

ha nem kell javítani a bevallásodat akkor elvileg 30 napjuk van h átutalják, saját tapasztalataim alapján nekem olyan 4-5 nappal később utalják át mint a hivatalos határidő (valszeg valami kisebb hibát mindig csinálok a bevalláson) - mikor már ép elkezdek aggódni, akkor jelenik meg :-)

 

"Ha 2 ep tagja vagyok, akkor mindegy, hogy melyikre kérem vissza az összeget? Akkor is, ha az egyiken szinte semmi forgalom nem volt?"

 

arra az EP-re tudsz visszaigényelni amelyikre az elöző év folyamán saját erőből (tehát nem cafeteria keretein belül) tettél pénzt, azaz ha "A" EP-re 500 000 Ft-t raktál, "B" EP-re meg 100 Forintot, akkor választhatod "A" pénztárt vagy "B" pénztárt is kedvezményezett EP-nek - csak az egyiket, de az bármelyik lehet a kettő közül. HA "A" ra tettél 500 000-et, "B"-re nullát, akkor csak "A" kérheted

 

(illetve ha "A"-ra ment 500 000, "B"-re nulla, de "B" van egyenleg amit 2 évre lekötöttél még tavaly, akkor megint teheted "A"-ra is vagy "B"-re is, de csak az egyikre a kettő közül)

Előzmény: decision (129)
decision Creative Commons License 2015.05.16 0 0 129

Szia!

igazad van:
0-300eftig 4,5 lett, viszont fölötte 0%!
Ha 750.000re tervezel, akkor még mindig ez a legjobb, sőt szerintem alatta is...
Te melyikre gondoltál? (A Honvédot nem is néztem.)



Kérdésem is van: :)
A NAV mikor utalja az ep számlámra az adóbevallás leadása után a visszaigényelt összeget?
12én volt egy hónapja, hogy feladtam a bevallást...

 

Másik kérdés:
Ha 2 ep tagja vagyok, akkor mindegy, hogy melyikre kérem vissza az összeget? Akkor is, ha az egyiken szinte semmi forgalom nem volt?

Köszi a választ.

Üdv,

d.

Előzmény: M61 021 (128)
M61 021 Creative Commons License 2015.03.07 0 0 128

Sajnos a táblázat nem pontos, mert az Uj Pillérnek rosszabbak a kondicíói, így nem ők a legkedvezőbbek, a több sávban 2. Honvéd pedig az ismert okok miatt most éppen elérhetetlen, és gyanítom, ha újranyit, már nem lesznek ők sem ennyire olcsók...

Előzmény: decision (126)
VAG Creative Commons License 2015.03.03 0 0 127

A Honvéd-esek ráböktek, mert a pénztár vagyonának 71%-a a DRB Banknál van (volt?), így az MNB  kifizetési tilalmat rendelt el (ki- és átlépni sem lehet).

decision Creative Commons License 2015.03.01 0 0 126
decision Creative Commons License 2015.03.01 0 0 125

Szia!
Sajnos igen!

Évente 100-120eFtot el tudok költeni a Medicinás számlámról, és csak arról, mert egy helyen csak azt fogadják el.
Viszont nagyon vonzó az Új pillér.
Azt tudom, h lehet egyszerre 2 EP tagságom, ha az egyiket a munkáltató fizeti, a másikat én, de ha mindkettőt csak én, akkor lehet?

Előzmény: szentir (118)
márne Creative Commons License 2015.01.29 0 0 124

 Még annyival kiegészíteném az előbbieket, ha saját befizetés lenne abból az összegből is 20%-ot visszautaltathatnál a rendszerbe. Ha meg még le is kötöd! ;-)

Előzmény: Kukipapa (r) (122)
márne Creative Commons License 2015.01.29 0 0 123

 Igen a cafeteriát.

Tavaly azért fizettem bele, hogy ki bírjam használni a 150eFt-os maximumot. AZ ÖNYP-ba nagyon sokat kellett volna utalni ehhez.

Az ÖNYP-ból is ahogy lehet veszem ki a pénzt (várakozási idő letelte után 10,13,16,19, stb év). Az a biztos ami nálam van. A törvényi szabályozás bármikor változhat.  Aztán az meg megy TBSZ-re vagy saját befizetésként az ÖNYP-ba (20% rendelkezés az adóról).

Előzmény: Kukipapa (r) (122)
Kukipapa (r) Creative Commons License 2015.01.29 0 0 122

Világos, szóval a cafeteriádat raktad bele, nem te fizetsz be rá közvetlenül. Az úgy nem rossz.

 

Egyetlen hátrányát látom csak: részemről nem nagyon merek 5 évnél hosszabb távon bármilyen pénzügyi konstrukciót igénybe venni.

 

Köszönöm válaszod.

Előzmény: márne (121)
márne Creative Commons License 2015.01.28 0 0 121

 A 10%+ hozamot helyesbítem 5%+ a hozamra, mivel csak a lekötött összeg (egyenlegem fele) után jár az adójóváírás.

Előzmény: márne (120)
márne Creative Commons License 2015.01.28 0 0 120

 :-)

 

Értem a kérdésedet.

Akkor kicsit részletesebben.

Én az egész cafeteriát a hosszú távú befektetéseim között tartom számon. Elsődleges cél a nyugdíj célú megtakarítás. És majdan az egészségügyi kiadások finanszírozása, minél nagyobb mértékben. Tehát a cafeteria nagy része ÖNYP-ba kerül, a többi (mostanában a tagdíj minimum) az egészségpénztárba. A hozamok nem magasak, mivel az egészségpénztárak jellemzően rövid lejáratú állampapírokban tartják a leköthető pénzüket. Saját befizetésem 2014 év végén volt először a rendszerbe. Tehát a különböző befektetési alternatívák eléggé korlátosak (pl. nem tudom a cafeteriámat értékpapírszámlára küldetni, ami az egyik leg magasabb hozammal kecsegtet). Az egészségpénztári vagyonom osztom kettővel. Ezt az összeget minden év végén lekötöm 2 évre. Ennek az összegnek a 10%-a "rendelkezés az adóról" formában az ÖNYP-i számlámra kerül. Ide kérem a visszautalást. Tehát kérdésedre válaszolva jelenleg 10%+ a "hozamom". Szerinted ez mennyire jó mostanában (a cafeteria korlátosságát különösen szem előtt tartva)?Kivenni a rendszerből (a jelenlegi törvényi szabályozás mellett) az évi 1,5-1,5 millió forint fölött tervezek. aminek a puszta birtoklása és éves lekötése maximálisan kihasználja az évi 150e forintos visszatérítési keretet. Tehát ha ennyi pénzem lesz a számlán, egy fillér befizetése nélkül évente 150e Ft-tal növelem a jövedelemadómból a ÖNYP-os számlaegyenlegem. És az éves hozamot (ami 3milliónál már szép összeg) magamra tudom költeni, ha nem leszek lerobbanva pl. uszodabérletre stb.

Előzmény: Kukipapa (r) (119)
Kukipapa (r) Creative Commons License 2015.01.28 0 0 119

Ha már befektetés, hadd kérdezzem meg: 15 év alatt mennyivel kamatozott többet a pénzed, mondjuk ahhoz képest, ha valami hasonlóan egyszerű, biztonságos formában tartottad volna (lekötött betét, állampapír stb.)?

Előzmény: márne (117)
szentir Creative Commons License 2015.01.27 0 1 118

Kedves Pénztártagok!
Figyeljen mindenki, mert nagy csendben a tagi hozzájárulás (egyéni befizetés) költségét 2%-ról felemelték 6%-ra!!!!!!! Levelet sem küldtek róla, de még egy e-mailt sem!!!!!
Eddig meg voltam a Medicina Egészségpénztárral elégedve, de ezt nagyon sunyi dolognak tartom. A honlapjukon sem reklámozzák!!!!

márne Creative Commons License 2015.01.27 0 0 117

 Nálam az egészségpénztári tagság a hosszútávú befektetéseim között szerepel. Több, mint 15 éve vagyok tag, de a páromnak egyszeri egészségügyi papucs vásárlása óta nem költöttem belőle.

 Most nincs szükségem gyógyszerre és egyéb elszámolható termékre, de az idő múlásával az esélye egyre nagyobb lesz, hogy igénybe kívánom venni. Vagy, ha nem is kívánom, szükségszerű lesz. Szerintem az emberek többsége rosszul gondolkodik akkor, amikor még az utalás évében nullázza a számláját. A fizetős egészségügyi ellátás is egyre jobban előtérbe fog kerülni szerintem, ha nem akarok hónapokat várni egy "ingyenes" kezelésre. És most még szerencsére van akkora keresetem, ha biciklit szeretnék venni, megvegyem készpénzre. És akkor nem bukok egy vasat sem a pénztári egyenlegemből.

Előzmény: FOMA (116)
FOMA Creative Commons License 2015.01.27 0 0 116

Szvsz egy esetben érheti meg. Ha a munkáltató fizeti be a számlára, és egyébként nincs szüksége a számlatulajdonosnak gyógyszerre, és egyéb elszámolható egészségügyi termékekre. Ez esetben talált pénz.

Előzmény: decision (114)
márne Creative Commons License 2015.01.27 0 0 115

 Szerintem nem éri meg. De gondolom aki csinálja úgy gondolkodhat, hogy ha valahogyan készpénzé szeretné tenni a számlaegyenlegét, akkor mennyit bukna rajta és mennyit akkor, ha olyan dolgot vásárol ami után adózni kell.

Előzmény: decision (114)
decision Creative Commons License 2015.01.13 0 0 114

Nem elszámolható és adóköteles elszámolható esetében megéri vásárolnom? Ha igen, miért és mi történik?
(Köszönöm a türelmet).

Előzmény: FOMA (113)
FOMA Creative Commons License 2015.01.13 0 0 113

"Mi van ha pl veszek kártyával a Tescoban egy 100.000ftos tévét?"

Azt egészen biztosan nem fogsz, mivel a TESCO-nak egyetlen pénztárral sincs szerződése, ezért a pénztáros nagyon hülyén nézne, ha egészségkártyával akarnál fizetni.:-)

A történet arról szól, hogy ha olyan helyen vásárolsz, ahol van egészségkártya elfogadás, akkor az lehet elszámolható, de adómentes, elszámolható, de adóköteles, illetve el nem számolható.

Előzmény: decision (112)
decision Creative Commons License 2015.01.12 0 0 112

Az Új Pillér jól hangzik.
De most emiatt váltani a Medicinából, ahol viszonylag friss tag vagyok...
Bár elvileg fél milliót tervezet idén befizetni, kivenni.

Kérdés, valaki ezt írta korábban:

"Pl. a kerékpárt tavaly így vettem be, igaz adózni kell utána :D de így is jól jártam"
Ezt hogyan értette?

Illetve ez sem világos:
"Az egészségpénztárak kártyaelfogadói szerződést kötnek a pénzintézetekkel és POS-on keresztül ugyanúgy fizethetsz vele mint bankkártyával. (az más kérdés hogy adómentes, adóköteles, vagy el nem számolható szolgáltatás miatt húzatod le )"

Mi van ha pl veszek kártyával a Tescoban egy 100.000ftos tévét? Mi történik ezután?
Miért éri ez meg nekem? Hozzájutottam a pénzemhez, de ha jól értem valamennyi adót kell fizetni utána, de az elviszi a kedvezményt, nem?

Köszi a választ.

i

Előzmény: neménmondtam (109)
sanse79 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 111

targylataln a kerdes megtalaltam! 4ezer. 

udv

b.

Előzmény: sanse79 (110)
sanse79 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 110

sziasztok!

nem nagyon találom az otp ep számlának a megszüntetési dijat, valaki meg tudna mondani?

 

udv

b.

neménmondtam Creative Commons License 2015.01.06 0 0 109

Itt egy friss összehasonlítása a pénztáraknak: http://kiszamolo.hu/a-nagy-egeszsegpenztari-osszehasonlitas/

márne Creative Commons License 2014.12.16 0 0 108

 Szia!

Nem lehet saját számlára "kivenni".

Ennek a kedvezménynek "rendelkezés az adóról" a pontos megnevezése és vagy az egészségpénztári  vagy az önkéntes nyugdíjpénztári számládra utaltathatod. Azt hiszem csak arra a számládra kérheted, amelyikre volt tagi befizetés.

Előzmény: postasbeci (107)
postasbeci Creative Commons License 2014.12.16 0 0 107

Sziasztok!

 

Egészségpénztárba saját befizetés után járó adó-visszatérítést csak szintén az egészségpénztári számlára lehet kérni?

Vagy kivehetem készpénzben is a folyószámlámra utalva?

márne Creative Commons License 2014.12.08 0 0 106

 Kik?

A pénztárak maguk állapítják meg a működési költségeiket!

Előzmény: Törölt nick (105)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.21 0 0 105

akkor valszeg ennyiért már nem éri meg vacakolni, szépen agyonvágták ezt a szektort is..

Előzmény: lautnermark (102)
fefe1968 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 104

Olvasom, hogy pl. a Medicina jó választás lehet. Elfogadják mindenhol? Az OTP azért mindenhol elfogadott, de melyik lenne még az, amelyiket mindenhol elfogadják, de a működre levont jutalék nem az egekben van? Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!