Keresés

Részletes keresés

Kagakusha Creative Commons License 2001.06.08 0 0 257
Ha tényleg csak egy kérdésre válaszolt, akkor nem képzelhető el, hogy egyszerűen összekeverte a nagyságrendeket.
Jó nagyot akart mondani, aztán ... nem ez lenne az első eset. :-)
Előzmény: B. Knox (252)
NaNe Creative Commons License 2001.06.08 0 0 256
Egyetértek! A hatalmi gőg elvette az eszüket.
Előzmény: Törölt nick (247)
The White Stratocaster Creative Commons License 2001.06.08 0 0 255
Szerintem csak demonstrálni akarta, hogy nincs itt semmi féle idegengyűlölet, tárt karokkal várjuk az idegeneket.

Csak baromi rosszul sült el...

hegyivadasz Creative Commons License 2001.06.08 0 0 254
Nyilvan senki nem akar lavinat zuditani az orszagra, hogy a te hasonlatoddal eljek. Eddig csak arrol volt szo, hogy több hora lenne szüksegünk. Szoval, mielött itt lavinarol elmelkedsz, vard meg, mikent akarjak a havat behozni. Egyelöre csak arrol lehet itt elmelkedni, hogy szüksegünk van-e ilyen bavandorlasra, vagy sem. Es erdekes, hogy a mashol nagy massagvedök itt mennyire idegenellenesek lettek, pusztan azert, mert a gondolatot Orban vetette fel.
Előzmény: nagydog (236)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2001.06.08 0 0 253
Kedves Hegyivadász

Ez ugyan a közöttünk folytatott árnyékbxolásban - amit a te részedről egyre kevésbé értek - ugyan offtopic, de legjobb emlékeim szerint Orbán az elkövetkezö 5 év folyamatairól beszélt, amit csak nagy jóindulattal lehet a "lendő valamikori" kategoriájába suszterolni.
És most mér nagyon várnék töled egy világos kritikát, - vagy őszintén szólva "Egy bocsánat tévedtem" -et - hogy hol kerültem volna magammal ellentmondásba, mert elég hiu vagyok arra, hogy rend van a fejemben.

Előzmény: hegyivadasz (248)
B. Knox Creative Commons License 2001.06.08 0 0 252
ezt nem hiszem, egy ilyen fontos nemzetpolitikai kérdésben, csak kiérlelt és soxor megitatott álláspontot képviselhet a miniszterelnök.
Előzmény: Kagakusha (251)
Kagakusha Creative Commons License 2001.06.08 0 0 251
vagy 3. Egyszerű ostobaság. (ld. MALÉV)
Előzmény: B. Knox (250)
B. Knox Creative Commons License 2001.06.08 0 0 250
csak én nem taktikai baklövésnek, hanem:
vagy 1. ocsmány manipulációnak,
vagy 2. Orbán újra elindult Damaszkuszba. Ezúttal Paulusként...:(
Előzmény: HitetlenTamaska (246)
Kagakusha Creative Commons License 2001.06.08 0 0 249
Látszólag... :-)
Nekem pedig revideálnom kell az álláspontomat, hiszen a Magyar Hírlap alábbi cikke szerint azt is mondta, hogy 14 millió. Tehát nem a számlálóval, hanem a nevezővel lehetett a baj. :-)
Üdv.
K.

" Orbán Viktor több millió bevándorlót vár
2001-06-08 (a nyomtatott MH cikke)

Több millió bevándorlót kellene befogadnia Magyarországnak a következő öt évben, mert így tudja biztosítani a gazdasági növekedés ütemét - jelentette ki tegnap Orbán Viktor
kormányfő. A társadalom elöregedésétől egész Európában tartanak.
Magyarország akár 14 millió embernek is megélhetést tud biztosítani - mondta tegnap a magyar kormányfő az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) üzleti ebédjén. Orbán Viktor a gazdasági növekedés fenntartását firtató kérdésre reagált úgy, hogy ehhez szerinte több millió külföldit kell foglalkoztatnia az országnak... "

Előzmény: HitetlenTamaska (246)
hegyivadasz Creative Commons License 2001.06.08 0 0 248
Tamaska,
Ne ertetlenkedjel mar! Az egesz topicban az Orban altal felvetett bevandorlokrol van szo, akik definicio szerint "leendö valamikori" bevandorlok.
Előzmény: HitetlenTamaska (235)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.08 0 0 247
Úgy sejtem,

most fordultak meg az mszp választási esélyei. És a miépé is több százalékkal javult, ha ez a kijelentés igaz. Mondom, ha! De ha igaz, akkor jobb is, ha bukik a fidesz, mert ha ezt komolyan gondolta orbán, akkor nincs szükség rá a parlamentben. Se rá, se a pártjára. Ebben az esetben közös ideggyógyászati kezelés javallott demszkyvel és torgyánnal karöltve.

HitetlenTamaska Creative Commons License 2001.06.08 0 0 246
Örömmel latom, hogy 224-el látszólag mindenki egyetért.
Előzmény: HitetlenTamaska (224)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2001.06.08 0 0 245
De lehet, hogy igen. Én emlékszem egy alfafa58 -ra, akinek azért határozottan voltak jobb napjai, mint ennek itten ma. Hiába aból jó nem származhat, ha az ember a jelszavát másra bizza.
:-)
Előzmény: alfalfa58 (241)
turbo2 Creative Commons License 2001.06.08 0 0 244
Annyi pénzből meg megfelelő állással mobilizálható a hazai is. De persze albérletbe meg aluljáróba minimálbérért sok szakképzett külföldi jön majd ide.

A kinaiakról meg annyit, hogy jó részük semmilyen adót sem fizet , illegálisan vállal munkát, de azért lehet örülni mert a szecsuáni csirke azért tényleg jó.

Előzmény: jacksonhole (101)
NaNe Creative Commons License 2001.06.08 0 0 243
Orbánt ki hatalmazta tel, hogy ilyen kijelentéseket tegyen? Meg akar bukni a választásokon? Jó úton jár. Egyenest a MIÉP vitorlájába hajtja a szelet.

Jól értem, hogy kórházakat, rendelőket, bölcsödéket, iskolákat, nyugdíjas otthonokat és több százezer vagy millió lakást fognak építeni az adónkból a saját hazánkban idegeneknek ?

NaNe

Narvál Creative Commons License 2001.06.08 0 0 242
Miert nem azzal probalkozunk, hogy a jelenleginel sokkal jobban preferaljuk a gyermekvallalast (de csak 3-4 gyermekig, ugye nem kell mondanom, miert??)

Légyszi' mond el miért, mert én nem értem. Szerinted rendes ember nem vállal 3-4 gyermeknél többet? Igaz én sem tervezek többet, de ez a véleményem még akár meg is vátozhat.

Narvál, aki már nem várja meg a választ
Jó hétvégét Mindenkinek!

Előzmény: renegade (186)
alfalfa58 Creative Commons License 2001.06.08 0 0 241
Én aztán nem védek egyetlen pártot sem... Nem tévesztesz Te engem össze valakivel?

:-)

Előzmény: barco (237)
Kagakusha Creative Commons License 2001.06.08 0 0 240
Kedves besancon!
Írod: "Ez az egész munkaerőhiány, munkaerőimport tiráda az AMCHAM-en keresztül persze, hogy az Európai Unionak volt adresszálva."
Nekem is volt egy ilyen érzésem, amikor először hallottam a hírt. Az ilyen bejelentések nyomán felcsapó indulatokat esetleg jól ki lehet használni annak igazolására, hogy az EU munkaerőpiaci aggodalmai alaptalanok.

A másik gondolatom pedig az, hogy valaki nagyon félreértett valamit. Ez a "valaki" lehetett a hírt jegyző újságíró is, de a miniszterelnök úr is.
Utóbbi ugyanis annyira hadilábon áll a számokkal, hogy feltételezhető róla, hogy szó nélkül felolvas minden hülyeséget, ami a papírján áll, vagy elmondja, amit rosszul jegyzett meg.
Lehet pl, hogy 5 év alatt 500000 volt a papíron, és ő véletlenül 5000000-t gondolt ("több millió"??? ), hiszen csak egy 0 a különbség.
És mennyi az a 0 ? Semmi. Tehát nem is történt semmi.
(Azt már többször leírtam, hogy a miniszterelnök úrnak két szám elosztása erősen meghaladja a képességeit.)

Javaslom a PR-eseknek, hogy a jövőben minden mennyiséget betűkkel írjanak a papírkáira, és úgy osztogassák a szöveget az újságíró uraknak is (van egy olyan érzésem, hogy azoknak is segítene).
Üdv.
K.

Előzmény: Törölt nick (178)
nagydog Creative Commons License 2001.06.08 0 0 239
"Ahol volna helye az nagyon meleg, kevés a víz, és állandóan harcolni kell minden négyzetméterért. ..."

Ha pedig harcolnak erte, akkor a budos k. annyjukat a mocskos gyilkosoknak. Jajj, Ne ma'!!!

Nagydög

Előzmény: Zore (233)
turbo2 Creative Commons License 2001.06.08 0 0 238
Ez egyszerűen badarság!

Szerinted mennyi adót kell fizetned ha 5 év alatt 1-2 millió embernek lakást és munkahelyet kell biztosítani ??????? Persze a magyar egészségügy fel van készülve erre a plusz 2 millió emberre meg az oiktatás is

EZ az egész az eddigi LEGNAGYOBB OSTOBASÁG amit magyar politikus száján kijött. Hiába kicsi a bors de hülye.

Előzmény: jacksonhole (91)
barco Creative Commons License 2001.06.08 0 0 237
Jó, én hiszek neked.
Kiváncsi vagyok hogy védenéd az fpolgári pártot akkor, ha még a kedvenced is lenne! :-)
Nekem van kedvenc pártom - sőt még arra sem látok okot, hogy letagadjam.
Előzmény: alfalfa58 (232)
nagydog Creative Commons License 2001.06.08 0 0 236
Mar ne is haragudj, de hulyeseget irkalsz. Ha az mondom, szeretem a havat, az nem azt jelenti, hogy minden vagyam egy lavina alatt rekedni.
Jelen esetben arrol van szo, hogy nekem semmi kifogasom a mindenfele kulfoldi bevandorlok ellen(eltekintve azon kifogasoktol, ami esetleg egy hazamfiaval szemben is felmerulhet), de ez nem jelenti azt, hogy nehany milliot ide kell telepiteni belolluk. Persze, ha valaki elemtar valamifele adatokat, amik azt mutatjak, hogy ez nekunk jo lesz, akkor aldasom ra.

Nagydög

Előzmény: hegyivadasz (228)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2001.06.08 0 0 235
Akárhogy is néztem utána, te az általam kifogásolt beirásodban akkor még nem "leendö valamikori " bevándorlókról beszéltél, és én arra konkrét és -számomra plauzibilis - implicit alapfeltevésre reagáltam, amikor is a bevándorlás NEM alanyi jog, hanem KÉRELMEZNI lehet, és a hatóság világos, deklarált normativ szempontok szerint birálja azt el. Tehát a hasznosság/haszntalanség kérdése objektive eldönthető.

Meggyözödésem szerint a migráció alanyi joggá, csak a hasonló fejlettségü régión belül, alaposan biztosított infrastrukturális és jogi háttérrel lehetséges, ahogy ezt az EU is gyakorolja.

Előzmény: hegyivadasz (228)
rolling Creative Commons License 2001.06.08 0 0 234
Bocs, hogy beledumálok, de ha ez valóban így hangzott el (jó lenne szó szerint tudni), ahogyan a cikkek idézik, s OV ezt komolyan gondolja, s ez a hír széleskörűen elterjed az országban, akkor "kedvenc pártunknak" nem kell, hogy tovább fájjon a feje. Ugyanis ebben az esetben a Fidesz népszerűsége fog zuhanó tendenciát felvenni...
Előzmény: alfalfa58 (223)
Zore Creative Commons License 2001.06.08 0 0 233
A Kárpát medence jó hely. Hegyekkel övezett, időjárása viszonylag kiegyensúlyozott, a földje jótermő, édesvízzel ellátott. Él ugyan itt egy nép, de olyan jámbor, befogadó mint egy bírkanyáj. Megfosztva múltjától, hazaszeretetétől. Nyugodtan lehet nyírni, azt se veszi zokon, ha a befogadott idegen bundájától megfosztja, és télvíz idején kitúrja saját hodályából. Inkább elpusztúl mintsem másoknak ártson, képtelen a védekezésre. És van egy nép, amelyik 4000 év óta nem találja helyét a világban. Ahol volna helye az nagyon meleg, kevés a víz, és állandóan harcolni kell minden négyzetméterért. ...
alfalfa58 Creative Commons License 2001.06.08 0 0 232
Hát ide jutottunk. Nem hiszel nekem. Pedig nekem tényleg nincs kedvenc pártom.

És Neked van?

:-)

Előzmény: barco (230)
hegyivadasz Creative Commons License 2001.06.08 0 0 231
Labhoz, pihenj! Okos! A gazdi most tenyleg figyelmetlen volt. De ha meg egyszer rammorogsz, megtanulod ki az ur a haznal. Kutyanak az udvaron a helye!
Előzmény: Probatbicol (214)
barco Creative Commons License 2001.06.08 0 0 230
"PS1. Nekem sincs kedvenc pártom. "

... és mondd, mire költöd majd a harminc aranyad judalfus? :-)

... vagy emlékszel, mit mondott Péter: "I don't know him!"

Előzmény: alfalfa58 (223)
alfalfa58 Creative Commons License 2001.06.08 0 0 229
Kérheted. :-)
Előzmény: nagydog (227)
hegyivadasz Creative Commons License 2001.06.08 0 0 228
Tamaska,

Bar a 202-es hozzaszolasomban mar ramutattam gondolkodasod következetlensegere, de biztos elkerülte figyelmedet. Ezert ujbol megteszem, különöskeppen, hogy 213-as hozzaszolasodban egy ujabb következetlenseget követtel el.

Tehat: alfalfa ramutatott arra, hogy azok kepviselnek itt idegenellenes allaspontot, akik mas helyeken az idegenek -es massag vedelmezöikent tetszelegnek. Ezt probaltad te 182-ben azzal mentegetni, hogy nem idegenellenes az, aki valakit szemelyes haszontalansaga miatt nem fogad el. Ez a mentegetes következetlen, mert senkinek nem nyilt lehetösege eddig a valamikori leendö bevandorlok szemelyes haszontalansagarol meggyözödni.

Ujabb következetlenseged: 209-ben irtad nekem, hogy "Azonkivül kérlek, hogyha engem a jövöben idézel, akkor pontosan, lehetőleg a forrás helyének megtételével sziveskedj megtenni."
Errefel 213-ban meg azt irod: "Kb. azt irtad, hogy a bevándorlás során a haszntalanság nem megállapitható."
Elöször is, csak olyat kerj mastol, amit magad is betartasz. Különösen, ha ez oda vezet, hogy olyat tulajdonitasz masoknak, amit az nem mondott. Ugyanis, nem azt irtam, hogy a bevandorlas soran a hasztalansag nem megallapithato, hanem azt, hogy a leendö valamikori bevandorlok szemelyes hasztalansagat e pillanatban senkinek nem volt lehetösege megallapitani.

Előzmény: HitetlenTamaska (213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!