Keresés

Részletes keresés

Mr Reacher Creative Commons License 2024.01.22 0 0 109906

Előbb-utóbb a jogszabályt hozzá fogják igazítani az online számla rendszerhez. Abban már szerepel olyan mező, hogy a számlát bemutatták. Mert ugye jelenleg nemcsak a könyvelést érdekli a print számla, hanem a kötelezettet is: a ptk szerint fizetni immár tartozik. Ezt fontosabb előre lépésnek tartom, mint a bérprogramok "bekötését", vagy a semmire nem jó e-nyugtát. Jöhetne az, hogy a NAV biztosítja a számla megőrzési kötelezettséget. De ehhez még szükséges lenne az is, hogy kigyomlálják bizonyos számlát kiállítók lehetőségét, hogy ne küldjék fel a számla adatokat (biztosító, közjegyző stb.)

Előzmény: Alex Raps (109904)
Mr Reacher Creative Commons License 2024.01.22 0 0 109905

01.12-től a 3.29-es ányk verziót használom.

Előzmény: zmoni (109903)
Alex Raps Creative Commons License 2024.01.22 0 0 109904

Ismerek olyan könyvelőirodákat amelyek arra büszkék hogy "papírmentesek". Véleményem szerint ők fogják majd a jövőben a legtöbb megállapítás bírságtételét fizetni. Csak úgy tudom elképzelni a megbízható módon működő papírmentes feldolgozást, hogy a megbízó megoldja a bizonylatok scan-elését (már itt elbukott az ötlet) úgy, hogy a file nevéből egyértelműen tudjon következtetni a könyvelés az eredeti bizonylatszámra (hát ez pedig aztán már végképp nem fog menni), majd pedig a könyvelőnek 3 db nagy felbontású monitorja van (de minimum kettő). ..és most tegye fel a kezét az akinek a homeoffice-ban három monitora van. :D    

Előzmény: zmoni (109902)
zmoni Creative Commons License 2024.01.22 0 0 109903

ki tudja, szabad már büntetlenül telepíteni az új ÁNYK keretprogramot?

zmoni Creative Commons License 2024.01.22 0 0 109902

én is kb így dolgozok

az én ügyfeleim egyikénél sem fogom használni, kb semmire nem lesz nekik jó

és úgy sejtem, ha az áfás adózók 1%-ánál fog érni valamit, akkor már sokat mondtam...

Előzmény: Alex Raps (109900)
zmoni Creative Commons License 2024.01.22 0 0 109901

nem bántódtam meg :)))

csak árnyaltam a helyzetképet :)

 

mondjuk továbbra is az a véleményem, hogy mindenkire ráereszteni egy ilyet, az nettó f@xság (pont úgy mint az e-áfa)...

Előzmény: Alex Raps (109899)
Alex Raps Creative Commons License 2024.01.20 0 0 109900

e-áfa margójára: Mi az eredeti számlák nélkül nem dolgozunk. Kialakítottunk egy hibrid feldolgozási rendszert, amelynek keretében egyrészt leszedjük a NAV-tól az elektronikus úton elérhető adatbázisokat és aztán csak az eredeti bizonylatok tükrében vagyunk hajlandóak ezeket rögzíteni. Aztán most mire a végére értünk megmaradt az online rendszerből 2 db olyan letöltött bizonylat, amelyikből az egyik 17000 dollárról a másik pedig 1,3 millió forintról szólt. Na ja. Csakhogy sem a vevőt sem pedig a szállítót nem ismerjük. Valaki valószínűleg elütötte a számlázó programjában az egyik külföldi vevőjének az adószámát, és hát miért ne az én ügyfelemé legyen az? Isteni! :D 

Alex Raps Creative Commons License 2024.01.19 0 0 109899

Bocsi! Félreértettél! Nem akartalak megbántani! :) A Top 10 bérszámfejtő program mindegyike alapértelezetten csinálja pl. ezt a funkciót IS. Az hogy a Te programod nincs köztük csak egy dolog. Viszont ahol nagy létszámú alkalmazott van ott már a top 10-ből választanak munkaeszközt a munkaügyi nyilvántartások vezetéséhez és a bérszámfejtéshez. 

Előzmény: zmoni (109892)
Mr Reacher Creative Commons License 2024.01.19 0 1 109898

Így van, nálam is bekavart a pénzforgalmi áfába. Rohadjon rá a műanyag lakat a lótépésekre, hogy egy emberi kéz beavatkozása nélkül, heti 7 nap, 0-24 órás banki rendszerbe belenyúlnak kézzel.

 

Megoldás:

 

Két dátum van a lótépénél: értéknap és könyvelési dátum. Értéknap alapján kell könyvelni, nem aznap, amikor a naccságos bankhivatal lekönyvelte. Nekem 2023.12.30-ai értéknaposok szerepelnek 2024.01.02-es könyvelési nappal. Írjátok oda a kivonat végére, ami a januári elején van. Az excelbe is oda lehet szerkeszteni. 

 

MBH szintén zenész. Ők még MKB-s korukból hoznak egy olyan rossz szokást, hogy utólag könyvelik le visszamenőleg a havi alap bankköltséget.

Előzmény: NB2 (109897)
NB2 Creative Commons License 2024.01.19 0 0 109897

Tök érdekes dologba futottunk bele, pontosabban a kolléganőm...

Nem tudom ti használtok-e mindenféle könyvelés segítő programot, kimenőkre, bankokra stb. Nah történt, hogy az ügyfél átküldte a bank xml-t, kolléganő átvette, mikor nézte volna a bankegyenleget egyeztetés miatt látta, hogy az xml december 31-ig szól, de az OTP  december 29-cel lezárta az évet. Jobb dolga nem volt az ügyfélnek mint szilveszter napján 60 db számlát utalt el szállítóknak (köztünk nekünk is). Az OTP havi kivonatán, csak januárba fog megjelenni, láttuk a számlatörténetet.

A mi cégünk pénzforgalmi áfás, nekünk olyan bankunk van, aki adott kivonatot december 31-re, nekünk meg is jött a pénz, de a kolléganő csak majd olyan kivonatot kap, ahol január 1-vel megy el. Igaz gondolom az értéknap december 31 lesz, de a dátum január 2.

Ti ilyenkor mit csinálnátok? A könyvelésben a bank egyenlege nem egyezik a kivonattal, de a pénz mozgott, összedugtuk a fejünket és azt mondtuk, hogy ne a 3841-re könyvelje, hanem a bankkal eszembe kötelezettségként.

zmoni Creative Commons License 2024.01.18 0 0 109896

ahhh, akkor az áfaregisztrált csoportból nekem kimaradtak az áfás természetes személyek... :(

én csak külföldiek magyarországi regisztrációjára gondoltam...

 

köszi!

Előzmény: Mr Reacher (109895)
Mr Reacher Creative Commons License 2024.01.18 0 0 109895

Áfa körös? Megbízható adózó cégjegyzékbe bejegyzett adózó, vagy áfa körös természetes személy lehet.

Előzmény: zmoni (109894)
zmoni Creative Commons License 2024.01.18 0 0 109894

igen, a FAM-ot nézem és azon is van a megbízhatóságról szóló nyilatkozat az automatikus 3 millióhoz :)

pont ezért nem értem...

Előzmény: Mr Reacher (109893)
Mr Reacher Creative Commons License 2024.01.18 0 0 109893

A magánszemélynek más a nyomtatványa. Nem a fag01, hanem a fam01 kell. A magánszemély (ide értendő a vállalkozási tevékenységet folytató, vagy áfa fizetési kötelezett személyt is) automatikusan 1 millióig kaphat 12 havi pótlékmentes részletfizetést. 

Előzmény: zmoni (109890)
zmoni Creative Commons License 2024.01.18 0 0 109892

nem nyúlok bele semmibe!

az én programom olyan, hogy a napi munkaidőt adom meg az órabéreseknél, a haviaknál csak azt, hogy dolgozott-e az adott napon

aztán ha valamiért pótlék illeti meg, akkor a különböző pótlékok sorában megadom, hogy melyik napon hány órára illeti meg az adott pótlék

 

az én programom nem beléptetőrendszeres, nem munkaidőnyilvántartós/jelenlétiíves, hanem csak egy egyszerű bérszámfejtő program, ami a bevitt adatokból dolgozik

nem nyúlok bele, nem csalok vele :)

 

Előzmény: Alex Raps (109891)
Alex Raps Creative Commons License 2024.01.18 0 0 109891

..de ekkor Te már belenyúlsz egy alapbeállításba. :) Van a top 10 bérszámfejtő program. Ezek összessége egészen biztosan automatizáltan kezeli le a pótlékokat. Ahhoz hogy ne számoljanak velük már szándékosság szükséges. ..és a nagy számok törvénye alapján elegendő csak a 100 főnél nagyobbakat szűrni az AI (és vagy ha úgy jobban tetszik 0-24/365-ben futó algoritmusok) bevetésével. Ugyanúgy nem kell emberi erőforrás hozzá mint a 65-ös és az online számla rendszer adatainak összevetéséhez sem. Aztán az ilyen módon kisorsoltakon pedig tutira jó költségvetési bevételt lehet húzni. ..és most erről beszégetünk. :) 

Előzmény: zmoni (109889)
zmoni Creative Commons License 2024.01.18 0 0 109890

más téma :)))

 

részletfizetési kedvezmény kellene kérnem egy 2,5 milliós lakásszerzési illetékre, amit még nem terheltek fel a folyószámlára

természetesen magánszemély vette a lakást, de főállású átalányadós egyéni vállalkozó

 

nem értem a nyomtatványt és persze a szabályokat sem eléggé :(

 

a nyomtatványon lehetne jelölni, hogy megbízható adózóként automatikus részletfizetést kér, de szerintem ő nem is lehet megbízható (mert sem nem cég, sem nem áfaregisztrált, sem nem csoportos), de akkor meg kinek van egyáltalán a nyomtatványon az ikszelési lehetőség?

 

 

zmoni Creative Commons License 2024.01.18 0 0 109889

hát, nem tudom...

az én bérprogramom abból dolgozik, amit beleírok

ha azt írom bele, hogy a dolgozó ledolgozta a napi 8 óráját és ebből egy sem esett pótlékos időszakba, akkor megkapja a normál fizetését és passz

vajon hogyan fogja észrevenni a nagytestvér, hogy Gizi bizony dolgozott 2 órát este 6 után???

Előzmény: Alex Raps (109888)
Alex Raps Creative Commons License 2024.01.18 0 0 109888

Én ezt picit másként látom. Nem érzem értelmetlennek csak bosszantónak*. Az EKÁER és az online számla bevezetése például az első évben elfelezte az áfacsalók számát és a felderítést pedigkiigazította 100% körüli értékre (a költségvetés bevételeit pedig drasztikusan megnövelte). A másik bevett szokás korábban az volt (például az őrző-védő szektorban), hogy foglalkoztattak több száz embert, azok foglalkoztatásáról határidőre be is küldték minden esetben a ..08 bevallásokat aztán nem fizettek közterhet és amikor már jött a vizsgálati behívó akkor 6 elemis félhülye nincsteleneken keresztül fantomizálták ezeket a cégeket. Ezt aztán úgy védte ki a költségvetés, hogy célzottan ezt a szakterületet kiemelten és nagyon gyorsan vizsgálták, köztük azonnali alaposságot alkalmazva az induló cégekkel szemben. Így aztán ez a csalás típus is kikerült a rendszerből és most a módszer lehet, hogy finomodni fog. Az durva költségvetési csalás IS ám, amikor nem számfejtenek pótlékokat egy cégen belül 1-2 ezer embernek. ..és ez nem fogható rá a bérszámfejtő felkészületlenségére, mert a bérprogramok alapértelmezetten számolják ezeket a pótlékokat. A szándékos a ráutaló magatartás így egyértelmű, hogy csak a management-től származhat.  

 

 

*olyan érzés tölt el tőle mint amikor az asszony afelől érdeklődik, hogy mennyi forrás van még a debit kártyámon, miközben valami pláza felé tartunk. :D    

Előzmény: Mr Reacher (109887)
Mr Reacher Creative Commons License 2024.01.18 0 0 109887

Én azt nem értem, hogy miért forszíroznak olyan "fejlesztéseket", amelyek vagy nincs semmi hozadéka, cserébe pénzbe kerül, és működő rendszereket vernek szét: eáfa, epénztárgép, a táppénzigénylés új rendszere, és a nagy testvér mindent látni akar csimbotrasszója, a navos bérszámfejtés?

Előzmény: Alex Raps (109885)
Alex Raps Creative Commons License 2024.01.17 0 0 109886

..online számla szerepét..

Előzmény: Alex Raps (109885)
Alex Raps Creative Commons License 2024.01.17 0 0 109885

Lányom dolgozott olyan multinál korábban, ahol a bérrel felülről irányított módon b@szták át a munkavállalókat és így logikusan költségvetési csalást is hajtottak végre. A dolog azért sem vicces mert 1600 bérszámfejtésről volt akkoriban szó. Ha ezt nézem - meg az EKÁER és az online szerepét az áfacsalások tükrében - akkor a legmesszemenőkig egyetértek. Úgy egyébként pedig kiver a víz attól már megint, hogy az adatbázisaimban akarnak túrkászni általam ellenőrizhetetlen körülmények közt a "hatalom emberei".

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (109884)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2024.01.17 0 0 109884
Mr Reacher Creative Commons License 2024.01.12 -2 0 109883

A pénztárgép kötelezetteknél érdekes lesz, fel kell készíteni őket a pénztárgép meghibásodásának esetére.

Előzmény: Laci/Zápolya (109876)
Alex Raps Creative Commons License 2024.01.12 0 0 109882

Nem kérdeztem semmit. Sokat segít a megértés folymatában ha olvas is az ember és nem csak néz. :D Szerintem ez a cucc szinte tökéletes.

Előzmény: Alex Raps (109881)
Alex Raps Creative Commons License 2024.01.12 0 0 109881

Milyen formátumban jönnek az adatok? Esetleg *.csv v. *.xlsx? A nyugtákat esetleg kinyomtatod az iratőrzéshez?

Előzmény: zmoni (109879)
Alex Raps Creative Commons License 2024.01.12 0 0 109880

Na. Az ilyen tapasztati tényekre vagyok kíváncsi. Beleolvastam az oldalukba. Tényleg ingyenes lenne? :o 

Előzmény: zmoni (109879)
zmoni Creative Commons License 2024.01.12 0 0 109879

nálam van egy, aki invee-t használ

jónak tűnik, kapom az adatokat mint a karikacsapás :)

Előzmény: Alex Raps (109870)
Swimmerjan Creative Commons License 2024.01.12 0 0 109878

Sziasztok! Teljesen új vagyok errefelé. Olyan kérdésem lenne, hogy prop firm cégek (pl; FTMO, Trueforexfunds) utáni adózásban esetleg van erre jártas ember? Nem tudom hogy jó helyre írok e.

Alex Raps Creative Commons License 2024.01.11 0 0 109877

Le vagy maradva. A fenti három tevékenység esetében olyan kevés a jövedelem tartalom, hogy csak az e-mail jöhet szóba. :D

Előzmény: Mr Reacher (109875)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!